linuxmint - en to eu translation catalogue (564 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
eu: 
    Sakatu ENTER jarraitzeko...

en: %d snapshots, %s free
eu: %d argazki, %s libre

en: '%s' will be on '%s'
eu: '%s' hemen egongo da: '%s'

en: '%s' will be on root device
eu: '%s' erroko gailuan egongo da

en: (Re)install GRUB2 on:
eu: (Ber)instalatu GRUB2 hemen:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
eu: ** BTRFS desinstalatu da **

en: / is mapped to device
eu: / gailura mapatuta dago

en: /boot is mapped to device
eu: /boot gailura mapatuta dago

en: /boot/efi is mapped to device
eu: /boot/efi gailura mapatuta dago

en: /home is mapped to device
eu: /home gailura mapatuta dago

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
eu: <b>Iruzkinak</b> (klik bikoitza editatzeko)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
eu: Mantentze-ataza bat orduero exekutatzen da eta argazkiak sortzen ditu behar ahala.

en: Aborted.
eu: Bertan behera utzita.

en: About
eu: Honi buruz

en: Action
eu: Ekintza

en: Add
eu: Gehitu

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Add Folders
eu: Gehitu karpetak

en: Add custom pattern
eu: Gehitu eredu pertsonalizatua

en: Add directories
eu: Gehitu direktorioak

en: Add files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Add tags to snapshot (default: O)
eu: Gehitu etiketak argazkiari (lehenetsia: O)

en: Added cron task
eu: cron ataza gehitua

en: Admin Access Required
eu: Administratzaile sarbidea beharrezkoa da

en: Admin access is required to backup and restore system files.
eu: Administratzaile sarbidea beharrezkoa da sistemaren fitxategien babeskopiak egin eta leheneratzeko.

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
eu: Lehen argazkia sortzean fitxategi guztiak kopiatzen dira. Ondorengo argazkiak inkrementalak dira. Aldatu gabeko fitxategien kasuan aurreko argazkira esteka gogorrak egingo dira eskuragarri daudenean.

en: All other files and folders are excluded.
eu: Gainerako fitxategi eta karpetak kanpo utziko dira.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
eu: Enkriptatutako gailua hautatu da erroko fitxategi-sistemarentzat (/). Abioko direktorioa (/boot) enkriptatu gabeko gailu batean muntatu behar da sistemak behar bezala abiarazteko.
    
    Hautatu enkriptatu gabeko gailu bat abioko direktoriorako edo hautatu enkriptatu gabeko gailu bat erroko fitxategi-sistemarentzat.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
eu: Timeshift-en beste instantzia bat argazki bat sortzen ari da.

en: Another instance of this application is running
eu: Aplikazio honen beste instantzia bat exekutatzen ari da

en: Another instance of timeshift is currently running!
eu: Timeshift-en beste instantzia bat exekutatzen ari da une honetan!

en: Answer YES to all confirmation prompts
eu: Erantzun BAI berrespen gonbit guztietan

en: App config loaded
eu: Aplikazioaren konfigurazioa kargatuta

en: App config saved
eu: Aplikazioaren konfigurazioa gordeta

en: Application needs admin access.
eu: Aplikazioak administratzaile sarbidea behar du.

en: Application will exit
eu: Aplikazioa irten egingo da

en: Application will exit.
eu: Aplikazioa irten egingo da.

en: Available
eu: Erabilgarri

en: BTRFS Snapshots
eu: BTRFS argazkiak

en: BTRFS device is not mounted
eu: BTRFS gailua ez dago muntatuta

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
eu: BTRFS argazkiak sistemaren partizioan gordetzen dira. Ez dago beste partizioentzako euskarririk.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
eu: BTRFS argazkiak argazkien jatorria den disko berean gordetzen dira. Sistemaren diskoak huts egiten badu, argazkiak galduko dira sistemarekin batera. Gorde argazkiak sistemarena ez den kanpoko disko batean RSYNC moduan diskoaren hutsegiteetatik babesteko.

en: Backend
eu: Motorra

en: Backup
eu: Babeskopia

en: Backup Device
eu: Babeskopia gailua

en: Backup device not specified!
eu: Ez da zehaztu babeskopia gailurik

en: Bittorrent Clients
eu: Bittorrent bezeroak

en: Boot
eu: Abioa

en: Boot device not selected
eu: Ez da abioko gailurik hautatu

en: Boot snapshot failed!
eu: Abioko argazkiak huts egin du

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
eu: Abioko argazkiak hamar minutuko atzerapenarekin sortzen dira sistema abiaraztean

en: Boot snapshots are enabled
eu: Abioko argazkiak gaituta daude

en: Bootloader Options
eu: Abioko kargatzailearen aukerak

en: Bootloader Options (Advanced)
eu: Abioko kargatzailearen aukerak (aurreratua)

en: Browse
eu: Arakatu

en: Browse Files
eu: Arakatu fitxategiak

en: Browse selected snapshot
eu: Arakatu hautatutako argazkia

en: Building file list...
eu: Fitxategi-zerrenda eraikitzen...

en: Calculating required disk space...
eu: Beharrezko diskoko lekua kalkulatzen...

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel restore?
eu: Leheneratzea bertan behera utzi?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
eu: Leheneratzea bertan behera uzteak helburuko sistema koherentziarik gabeko egoera batean utziko du. Sistemak huts egin dezake abiaraztean edo hainbat arazo izan ditzake. Bertan behera utzi ondoren beste argazki bat leheneratu behar duzu, sistema egoera koherente batean uzteko. Klikatu Bai berresteko.

en: Cannot Delete Live Snapshot
eu: Ezin da live argazkia ezabatu

en: Changed
eu: Aldatua

en: Changed items:
eu: Aldatutako elementuak:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
eu: Leheneratzeko ekintzak egiaztatzen (proba)

en: Checking file systems for errors...
eu: Fitxategi-sistemak egiaztatzen erroreen bila...

en: Checksum
eu: Kontroleko batura

en: Cleaning up...
eu: Garbitzen...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
eu: Klikatu editatzeko. Arrastatu eta jaregin berrantolatzeko.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
eu: Egin klik editatzeko. Arrastatu eta jaregin ordena aldatzeko.

en: Clone System
eu: Klonatu sistema

en: Cloning
eu: Klonatzen

en: Cloning system...
eu: Sistema klonatzen...

en: Close
eu: Itxi

en: Close window to exit
eu: Itxi leihoa irteteko

en: Commands listed below are not available on this system
eu: Behean zerrendatutako komandoak ez daude erabilgarri sistema honetan

en: Comments (click to edit)
eu: Iruzkinak (egin klik editatzeko)

en: Comparing Files (Dry Run)...
eu: Fitxategiak konparatzen (proba)...

en: Comparing files with rsync...
eu: rsync-ekin fitxategiak konparatzen ...

en: Completed
eu: Eginda

en: Completed With Errors
eu: Eginda erroreekin

en: Confirm Actions
eu: Berretsi ekintzak

en: Continue with restore? (y/n):
eu: Leheneratzearekin jarraitu? (y/n):

en: Could not find device
eu: Ezin izan da gailua aurkitu

en: Could not find file
eu: Ezin izan da fitxategia aurkitu

en: Could not find snapshot
eu: Ezin izan da argazkia aurkitu

en: Could not find system subvolume
eu: Ezin izan da sistemaren azpi-bolumena aurkitu

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
eu: Ezin izan dira sistemaren azpi-bolumenak aurkitu leheneratze aurreko argazkia sortzeko

en: Create
eu: Sortu

en: Create Snapshot
eu: Sortu argazkia

en: Create one per boot
eu: Sortu bat abio bakoitzeko

en: Create one per day
eu: Sortu bat egunero

en: Create one per hour
eu: Sortu bat orduero

en: Create one per month
eu: Sortu bat hilabetero

en: Create one per week
eu: Sortu bat astero

en: Create snapshot (even if not scheduled)
eu: Sortu argazkia (programatuta ez badago ere)

en: Create snapshot if scheduled
eu: Sortu argazkia programatuta badago

en: Create snapshot of current system
eu: Sortu uneko sistemaren argazkia

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
eu: Sortu argazkiak eskuz edo gaitu programatutako argazkiak zure sistema babesteko

en: Create snapshots using BTRFS
eu: Sortu argazkiak BTRFS erabiliz

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
eu: Sortu argazkiak RSYNC tresna eta esteka gogorrak erabiliz

en: Created
eu: Sortze-data

en: Created control file
eu: Kontrol-fitxategia sortuta

en: Created directory
eu: Direktorioa sortuta

en: Created pre-restore snapshot
eu: Leheneratze aurreko argazkia sortuta

en: Created subvolume snapshot
eu: Azpi-bolumen argazkia sortuta

en: Creating Snapshot...
eu: Argazkia sortzen...

en: Creating new backup...
eu: Babeskopia berria sortzen...

en: Creating new snapshot...
eu: Argazki berria sortzen...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
eu: Leheratze aurreko argazkia sortzen sistemaren azpi-bolumenetatik...

en: Critical Error
eu: Errore kritikoa

en: Cron job added
eu: Cron lana gehituta

en: Cron job removed
eu: Cron lana kenduta

en: Cron task exists
eu: Cron ataza existitzen da

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Daily
eu: Egunero

en: Daily snapshot failed!
eu: Eguneroko argazkiak huts egin du!

en: Daily snapshots are enabled
eu: Eguneroko argazkiak gaituta daude

en: Data will be modified on following devices:
eu: Datuak aldatuko dira ondorengo gailuetan:

en: Date Format
eu: Data-formatua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Snapshots
eu: Ezabatu argazkiak

en: Delete all snapshots
eu: Ezabatu argazki guztiak

en: Delete selected snapshot
eu: Ezabatu hautatutako argazkia

en: Delete snapshot
eu: Ezabatu argazkia

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Deleted directory
eu: Direktorioa ezabatuta

en: Deleted subvolume
eu: Azpi-bolumena ezabatuta

en: Deleting Snapshots...
eu: Argazkiak ezabatzen...

en: Deleting subvolume
eu: Azpi-bolumena ezabatzen

en: Description
eu: Deskribapena

en: Destroyed qgroup
eu: qgroup suntsitu da

en: Destroying qgroup
eu: qgroup suntsitzen

en: Device
eu: Gailua

en: Device is unlocked
eu: Gailua desblokeatuta dago

en: Device name is empty!
eu: Gailuaren izena hutsik dago!

en: Device not found
eu: Ez da gailua aurkitu

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
eu: Goian bistaratutako gailuek BTRFS fitxategi-sistema dute

en: Devices displayed above have Linux file systems.
eu: Goian bistaratutako gailuek Linux fitxategi-sistema dute

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
eu: Argazkien jatorria diren gailuak aurrez hautatuta daude.

en: Devices with Linux file systems
eu: Linux fitxategi-sistemak dituzten gailuak

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
eu: Windows fitxategi-sistema duten gailuek ez dute euskarririk (NTFS, FAT...)

en: Directory not found
eu: Ez da direktorioa aurkitu

en: Disclaimer
eu: Erantzukizun-ukatzea

en: Disk
eu: Diskoa

en: Distribution
eu: Banaketa

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
eu: Gaitu programatutako argazkiak zure sistema babesteko

en: Encrypted Device
eu: Enkriptatutako gailua

en: Encrypted Home Directory
eu: Enkriptatutako karpeta nagusia

en: Enter device name or number
eu: Sartu gailuaren izena edo zenbakia

en: Enter device name or number (a=Abort)
eu: Sartu gailuaren izena edo zenbakia (a=Bertan behera utzi)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
eu: Sartu pasa-esaldia '%s' desblokeatzeko

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
eu: Sartu argazkiaren zenbakia (a=Bertan behera utzi, p=Aurrekoa, n=Hurrengoa)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
eu: Sartu kanpo uzteko eredua (adibidez, *.mp3, *.bak)

en: Error
eu: Errorea

en: Error running Rsync
eu: Errorea Rsync exekutatzean

en: Estimate
eu: Kalkulatu

en: Estimating System Size...
eu: Sistemaren tamaina kalkulatzen

en: Estimating system size...
eu: Sistemaren tamaina kalkulatzen...

en: Examples
eu: Adibideak

en: Exclude All Files
eu: Fitxategi guztiak kanpo utzi

en: Exclude Application Settings
eu: Aplikazioak kanpo uzteko ezarpenak

en: Exclude Apps
eu: Aplikazioak kanpo utzi

en: Exclude List
eu: Kanpo uzteko zerrenda

en: Exclude List Summary
eu: Kanpo uzteko zerrendaren laburpena

en: Exclude Pattern
eu: Kanpo uzteko eredua

en: Excluded Directories
eu: Kanpo utzitako direktorioak

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
eu: Esperotako balioak: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
eu: Huts egin du cron lana gehitzean

en: Failed to copy file
eu: Huts egin du fitxategia kopiatzean

en: Failed to create directory
eu: Huts egin du direktorioa sortzean

en: Failed to create new snapshot
eu: Huts egin du argazki berria sortzean

en: Failed to create snapshot
eu: Huts egin du argazkia sortzean

en: Failed to create subvolume snapshot
eu: Huts egin du azpi-bolumenaren argazkia sortzean

en: Failed to create symlinks
eu: Huts egin du esteka sinbolikoak sortzean

en: Failed to delete directory
eu: Huts egin du direktorioa ezabatzean

en: Failed to delete file
eu: Huts egin du fitxategia ezabatzean

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
eu: Huts egin du habiaratutako azpi-bolumenaren argazkia ateratzean

en: Failed to delete snapshot subvolume
eu: Huts egin du argazkiaren azpi-bolumena ezabatzean

en: Failed to delete symlinks
eu: Huts egin du esteka sinbolikoak ezabatzean

en: Failed to destroy qgroup
eu: Huts egin du qgroup suntsitzean

en: Failed to estimate system size
eu: Huts egin du sistemaren tamaina kalkulatzean

en: Failed to export crontab file
eu: Huts egin du crontab fitxategia esportatzean

en: Failed to get input from user in 3 attempts
eu: Huts egin du erabiltzailearen sarrera eskuratzen 3 saiakeraren ondoren

en: Failed to get partition list
eu: Huts egin du partizio zerrenda eskuratzean

en: Failed to get partition list.
eu: Huts egin du partizio zerrenda eskuratzean.

en: Failed to install crontab file
eu: Huts egin du crontab fitxategia instalatzean

en: Failed to mount devices
eu: Huts egin du gailuak muntatzean

en: Failed to move file
eu: Huts egin du fitxategia lekuz aldatzean

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
eu: Huts egin du sistemaren azpi-bolumena argazkien direktoriora mugitzean

en: Failed to query subvolume list
eu: Huts egin du azpi-bolumenen zerrenda kontsultatzean

en: Failed to query subvolume quota
eu: Huts egin du azpi-bolumenen kuota kontsultatzean

en: Failed to read cron tab
eu: Huts egin du crontab irakurtzean

en: Failed to read file
eu: Huts egin du fitxategia irakurtzean

en: Failed to remove
eu: Huts egin du kentzean

en: Failed to remove cron job
eu: Huts egin du cron lana kentzean

en: Failed to remove snapshot
eu: Huts egin du argazkia kentzean

en: Failed to restore system subvolume
eu: Huts egin du sistemaren azpi-bolumena leheneratzean

en: Failed to save exclude list
eu: Huts egin du kanpo utzitakoen zerrenda gordetzean

en: Failed to unlock device
eu: Huts egin du gailua desblokeatzean

en: Failed to unmount
eu: Huts egin du desmuntatzean

en: Failed to unmount device!
eu: Huts egin du gailua desmuntatzean

en: Failed to write file
eu: Huts egin du fitxategia idaztean

en: File (snapshot)
eu: Fitxategia (argazkia)

en: File (system)
eu: Fitxategia (sistema)

en: File Pattern
eu: Fitxategi eredua

en: File and directory counts:
eu: Fitxategi eta direktorioen kontaketa:

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
eu: Beheko ereduekin bat datozen fitxategi eta direktorioak kanpo utziko dira. + zeinuarekin hasten diren ereduek elementua barne hartuko dute kanpo utzi ordez.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
eu: Fitxategi eta direktorioak kanpo utzi daitezke diskoko lekua irabazteko.

en: Files and directory counts:
eu: Fitxategi eta direktorioen kontaketa:

en: Files matching the following patterns will be excluded
eu: Ondorengo ereduekin bat datozen fitxategiak kanpo utziko dira

en: Filesystem
eu: Fitxategi-sistema

en: Filter by name or path
eu: Iragazi izenaren edo bidearen arabera

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Finish
eu: Amaitu

en: Finished
eu: Amaituta

en: First snapshot requires:
eu: Lehen argazkiak behar du:

en: Found existing pre-restore snapshot
eu: Lehendik dagoen leheneratze aurreko argazkia aurkitu da

en: Free
eu: Librea

en: Free space
eu: Leku librea

en: GRUB Device
eu: GRUB gailua

en: GRUB device not selected
eu: Ez da GRUB gailua hautatu

en: GRUB will NOT be reinstalled
eu: GRUB EZ da berrinstalatuko

en: Generating initramfs...
eu: initramfs sortzen...

en: Global
eu: Globala

en: Group
eu: Taldea

en: Help
eu: Laguntza

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
eu: Ezkutuko fitxategi eta karpetak barne hartzen dira modu lehenetsian, erabiltzailearen konfigurazio fitxategiak edukitzen dituztelako.

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Hide rsync output
eu: Ezkutatu rsync-en irteera

en: Hide this window (files will be deleted in background)
eu: Ezkutatu leiho hau (fitxategiak atzeko planoan ezabatuko dira)

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Home Directory
eu: Karpeta nagusia

en: Hourly
eu: Orduro

en: Hourly snapshot failed!
eu: Orduroko argazkiak huts egin du!

en: Hourly snapshots are enabled
eu: Orduroko argazkiak gaituta

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
eu: Leheneratutako sistemak abiaraztean huts egiten badu, abiarazi Live CD/USBtik, instalatu Timeshift eta saiatu beste argazki batetik leheneratzen.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
eu: Baldintza hauek ez bazaizkizu onargarriak iruditzen, ez jarraitu puntu honetatik aurrera

en: Include / Exclude Patterns
eu: Barne hartu / Kanpo uzteko ereduak

en: Include @home subvolume in backups
eu: @home azpi-bolumena barne hartu babeskopietan

en: Include All Files
eu: Hartu barne fitxategi guztiak

en: Include Only Hidden Files
eu: Hartu barne ezkutuko fitxategiak soilik

en: Invalid Snapshot
eu: Argazki baliogabea

en: Invalid command line arguments
eu: Komando lerroko argumentu baliogabeak

en: Invalid snapshot
eu: Argazki baliogabea

en: Items Not Selected
eu: Ez da elementurik hautatu

en: Keep
eu: Mantendu

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
eu: Mantendu Deluge, Transmission... bezalako bittorrent bezeroen konfigurazio-fitxategiak. Ez bada hautatzen, aurreko konfigurazio-fitxategiak leheneratuko dira argazkitik.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
eu: Mantendu Firefox, Chrome... bezalako web arakatzaileen konfigurazio-fitxategiak. Ez bada hautatzen, aurreko konfigurazio-fitxategiak leheneratuko dira argazkitik.

en: Keep on Root Device
eu: Mantendu root gailuan

en: Keep this mount path on the root filesystem
eu: Mantendu muntatze-bide hau root fitxategi-sisteman

en: Label
eu: Etiketa

en: Last boot snapshot is %d hours old
eu: Abioko azken argazkia duela %d ordukoa da

en: Last boot snapshot is older than system start time
eu: Abioko azken argazkia sistemaren hasiera-ordua baino zaharragoa da

en: Last boot snapshot not found
eu: Ez da abioko azken argazkia aurkitu

en: Last daily snapshot is %d hours old
eu: Eguneroko azken argazkia duela %d ordukoa da

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
eu: Eguneroko azken argazkia duela egun 1 baino gehiagokoa da

en: Last daily snapshot not found
eu: Ez da eguneroko azken argazkia aurkitu

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
eu: Ordueroko azken argazkia duela %d minutukoa da

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
eu: Ordueroko azken argazkia duela ordubete baino gehiagokoa da

en: Last hourly snapshot not found
eu: Ez da ordueroko azken argazkia aurkitu

en: Last monthly snapshot is %d days old
eu: Hilabeteroko azken argazkia duela %d egunekoa da

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
eu: Hilabeteroko azken argazkia duela hilabete baino gehiagokoa da

en: Last monthly snapshot not found
eu: Ez da hilabeteroko azken argazkia aurkitu

en: Last weekly snapshot is %d days old
eu: Asteroko azken argazkia duela %d egunekoa da

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
eu: Asteroko azken argazkia duela astebete baino gehiagokoa da

en: Last weekly snapshot not found
eu: Ez da asteroko azken argazkia aurkitu

en: Latest snapshot
eu: Azken argazkia

en: Linking from snapshot
eu: Argazkitik estekatzen

en: List
eu: Zerrenda

en: List devices
eu: Zerrendatu gailuak

en: List snapshots
eu: Zerrendatu argazkiak

en: Live USB Mode (Restore Only)
eu: Live USB modua (leheneratzeko soilik)

en: Location
eu: Kokalekua

en: Main window closed by user
eu: Erabiltzaileak leiho nagusia itxi du

en: Mark/Unmark for Deletion
eu: Markatu/Kendu ezabatzeko marka

en: Maximum backups exceeded for backup level
eu: Babeskopia mailako gehienezko babeskopia kopurua gaindituta

en: Menu
eu: Menua

en: Misc
eu: Hainbat

en: Missing Dependencies
eu: Mendekotasunak falta ditu

en: Mode
eu: Modua

en: Model
eu: Modeloa

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Monthly snapshot are enabled
eu: Hilabeteroko argazkiak gaituta daude

en: Monthly snapshot failed!
eu: Hilabeteroko argazkiak huts egin du!

en: Mount
eu: Muntatu

en: Moved system subvolume to snapshot directory
eu: Sistemaren azpi-bolumena argazkien direktoriora lekuz aldatu da

en: Multiple snapshots selected
eu: Hainbat argazki hautatuta

en: Name
eu: Izena

en: Next
eu: Hurrengoa

en: No
eu: Ez

en: No Change
eu: Aldaketarik ez

en: No Snapshots Selected
eu: Ez da argazkirik hautatu

en: No snapshots available
eu: Ez dago argazkirik eskuragarri

en: No snapshots found
eu: Ez da argazkirik aurkitu

en: No snapshots found on device
eu: Ez da argazkirik aurkitu gailuan

en: No snapshots on device
eu: Ez dago argazkirik gailuan

en: No snapshots on this device
eu: Ez dago argazkirik gailu honetan

en: No snapshots selected
eu: Ez da argazkirik hautatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Not Found
eu: Ez da aurkitu

en: Not Selected
eu: Hautatu gabe

en: Not Supported
eu: Ez dago onartuta

en: Not enough disk space
eu: Ez dago nahikoa leku diskoan

en: Notes
eu: Oharrak

en: Nothing to do!
eu: Egitekorik ez!

en: Num
eu: Zk.

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
eu: Mantendu beharreko argazki kopurua.
    Kopuru hori gainditzean argazki zaharrak kendu egingo dira.

en: OK
eu: Ados

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
eu: SEak Ubuntu moduko azpi-bolumen diseinua duen (@ eta @home azpi-bolumenak) BTRFS partizio batean instalatuta egon behar du. Bestelako diseinuek ez dute euskarririk.

en: Older log files removed
eu: Egunkari-fitxategi zaharrak kenduta

en: Oldest snapshot
eu: Argazkirik zaharrena

en: On demand (manual)
eu: Eskatu ahala (eskuz)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
eu: Une honetan @ eta @home azpi-bolumenak dituzten Ubuntu moduko diseinuak onartzen dira soilik.

en: Open Menu
eu: Ireki menua

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
eu: --snapshot-device aukera ez da zehaztu behar BTRFS moduan argazkiak sortzeko

en: Options
eu: Aukerak

en: Other applications (next page)
eu: Beste aplikazioak (hurrengo orria)

en: Owner
eu: Jabea

en: Parent Device
eu: Gailu nagusia

en: Parsing log file...
eu: Egunkari-fitxategia analizatzen...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
eu: Partizioak euskarririk gabeko azpi-bolumen diseinua dauka.

en: Path
eu: Bidea

en: Pattern
eu: Eredua

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Please check if you have multiple windows open.
eu: Egiaztatu ea hainbat leiho dituzun irekita.

en: Please do not interrupt the restore process!
eu: Ez eten leheneratze prozesua!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
eu: Instalatu beharrezko paketeak eta saiatu TimeShift berriz exekutatzen

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
eu: Exekutatu aplikazioa berriz administratzaile bezala ('sudo' edo 'su' erabiliz)

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
eu: Exekutatu aplikazioa administratzaile bezala ('sudo' edo 'su' erabiliz)

en: Please save your work and close all applications.
eu: Gorde zure lana eta itxi aplikazio guztiak.

en: Please select a snapshot to view the log!
eu: Hautatu argazki bat egunkaria ikusteko

en: Please select the GRUB device
eu: Hautatu GRUB gailua

en: Please wait a few minutes and try again.
eu: Mesedez itxaron minutu batzuk eta saiatu berriro.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
eu: Mesedez itxaron argazkiak ezabatu arte.

en: Please wait...
eu: Itxaron...

en: Populating list...
eu: Zerrenda osatzen...

en: Preparing...
eu: Prestatzen...

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Print debug information
eu: Inprimatu arazketako informazioa

en: Print version number
eu: Inprimatu bertsio zenbakia

en: Query completed
eu: Kontsulta osatuta

en: Querying subvolume info...
eu: Azpi-bolumenen informazioa kontsultatzen...

en: RSYNC Snapshots
eu: RSYNC argazkiak

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
eu: initramfs berriz sortzen du instalatutako nukleo guztientzat. Orokorrean hau ez da beharrezkoa. Hautatu hau leheneratutako sistemak abiaraztean huts egiten badu soilik.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
eu: GRUB2 abioko kargatzailea berrinstalatu?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
eu: GRUB2 abioko kargatzailea berrinstalatzen...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
eu: GRUB2 abioko kargatzailea berrinstalatzen du hautatutako gailuan.

en: Read %'d of %'d lines...
eu: Irakurri %'d / %'d lerrotik...

en: Rebooting system...
eu: Sistema berrabiarazten...

en: Recommended
eu: Gomendatua

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Remote and network locations are not supported.
eu: Urruneko eta sareko kokalekuek ez dute euskarririk

en: Remove
eu: Kendu

en: Removed
eu: Kenduta

en: Removed cron task
eu: cron ataza kenduta

en: Removed mount directory: '%s'
eu: Muntatze direktorioa kenduta: '%s'

en: Removed snapshot
eu: Argazkia kenduta

en: Removing
eu: Kentzen

en: Removing snapshot
eu: Argazkia kentzen

en: Removing snapshots
eu: Argazkiak kentzen

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Restore @home subvolume
eu: Leheneratu @home azpi-bolumena

en: Restore Device
eu: Leheneratu gailua

en: Restore Exclude
eu: Leheneratu kanpo utzitakoa

en: Restore Snapshot
eu: Leheneratu argazkia

en: Restore completed
eu: Leheneratzea osatuta

en: Restore selected snapshot
eu: Leheneratu hautatutako argazkia

en: Restore snapshot
eu: Leheneratu argazkia

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
eu: Leheneratutako azpi-bolumenak sistema berrabiarazi ondoren aktibatuko dira.

en: Restored system subvolume
eu: Sistemaren azpi-bolumena leheneratuta

en: Restoring Snapshot...
eu: Argazkia leheneratzen...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
eu: Argazki bat leheneratzeak sistemaren azpi-bolumenak ordezkatuko ditu eta uneko sistemaren azpi-bolumenak argazki berri batean gordeko dira. Behar izanez gero argazki hori leheneratu daiteke beranduago leheneratzea 'desegiteko'.

en: Restoring snapshot...
eu: Argazkia leheneratzen...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
eu: Argazkiak leheneratzeak sistemaren fitxategi eta ezarpenak soilik ordezkatzen ditu. Ezkutukoak ez diren erabiltzailearen karpeta nagusiko direktorioetako fitxategi eta direktorioak ez dira ukituko. Portaera hau aldatu daiteke fitxategi horiek barne hartzeko iragazki bat gehituz. Barne hartutako fitxategien babeskopia egingo da argazkia sortzean eta argazkia leheneratzean ordezkatuko dira.

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Root device not selected
eu: Erro gailua ez dago hautatuta

en: Rsync Log Viewer
eu: Rsync egunkariaren ikustailea

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
eu: Exekutatu 'timeshift' tresna honen komando lerroko bertsio erabiltzeko.

en: Run in non-interactive mode
eu: Exekutatu modu ez interaktiboan

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
eu: Argazkiak sistemaren diskoan gorde ordez kanpoko disko batean gorde, gailuen hutsegiteetatik babesteko.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
eu: Argazkiak sistemarena ez den disko batean gordetzeak sistemaren diskoa formateatu eta SEa berrinstalatzeko aukera ematen dizu, bertan gordetako argazkiak gorde gabe. Beste Linux banaketa bat ere instala dezakezu eta beranduago aurreko banaketa berrezarri argazki bat leheneratuz.

en: Saving to device
eu: Gailura gordetzen

en: Schedule
eu: Programazioa

en: Scheduled snapshot in progress...
eu: Programatutako argazkian lanean...

en: Scheduled snapshots are disabled
eu: Programatutako argazkiak desgaituta daude

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
eu: Programatutako argazkiak desgaituta daude. Gaitzea gomendatzen da.

en: Scheduled snapshots are enabled
eu: Programatutako argazkiak gaituta daude

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
eu: Programatutako argazkiak gaituta daude. Argazkiak automatikoki sortuko dira hautatutako mailetan.

en: Select '%s' device (default = %s)
eu: Hautatu '%s' gailua (lehenetsia = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
eu: Hautatu erroko azpi-bolumena (@) duen BTRFS sistemaren diskoa

en: Select GRUB device
eu: Hautatu GRUB gailua

en: Select Snapshot
eu: Hautatu argazkia

en: Select Snapshot Levels
eu: Hautatu argazki mailak

en: Select Snapshot Location
eu: Hautatu argazkiaren kokalekua

en: Select Snapshot Type
eu: Hautatu argazkiaren mota

en: Select Snapshots
eu: Hautatu argazkiak

en: Select Target Device
eu: Hautatu helburuko gailua

en: Select a partition on this disk
eu: Hautatu partizio bat disko honetan

en: Select a single snapshot to restore
eu: Hautatu argazki bakar bat leheneratzeko

en: Select another device for root file system (/)
eu: Hautatu beste gailu bat erro fitxategi-sistemarentzat (/)

en: Select another device or free up some space
eu: Hautatu beste gailu bat edo egin leku librea

en: Select another device to delete snasphots
eu: Hautatu beste gailu bat argazkiak ezabatzeko

en: Select another device?
eu: Beste gailu bat hautatu?

en: Select applications to exclude from restore
eu: Hautatu leheneratzetik kanpo utzi beharreko aplikazioak

en: Select backup device
eu: Hautatu babeskopia gailua

en: Select directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select file(s)
eu: Hautatu fitxategia(k)

en: Select snapshot
eu: Hautatu argazkia

en: Select snapshots to delete
eu: Hautatu argazkiak ezabatzeko

en: Select the device for root file system (/)
eu: Hautatu erro fitxategi-sistemarentzako gailua (/)

en: Select the devices where files will be restored.
eu: Hautatu fitxategiak ze gailutan leheneratu behar diren.

en: Select the intervals for creating snapshots
eu: Hautatu argazkiak sortzeko tartea

en: Select the items to be removed from the list
eu: Hautatu elementuak zerrendatik kentzeko

en: Select the snapshot device
eu: Hautatu argazki gailua

en: Select the snapshot to restore
eu: Hautatu argazkia leheneratzeko

en: Select the snapshots to be deleted
eu: Hautatu argazkiak ezabatzeko

en: Select the snapshots to mark for deletion
eu: Hautatu argazkiak ezabatzeko markatzeko

en: Select the target devices where system will be cloned.
eu: Hautatu ze helburuko gailutan klonatuko den sistema.

en: Selected default snapshot device
eu: Hautatutako argazki gailu lehenetsia

en: Selected default snapshot type
eu: Hautatutako argazki mota lehenetsia

en: Selected device does not have BTRFS partition
eu: Hautatutako gailuak ez dauka BTRFS partiziorik

en: Selected device does not have Linux partition
eu: Hautatutako gailuak ez dauka Linux partiziorik

en: Selected snapshot device
eu: Hautatutako argazki gailua

en: Selected snapshot device is not a system disk
eu: Hautatutako argazki gailua ez da sistemaren disko bat

en: Selected snapshot is marked for deletion
eu: Hautatutako argazkia ezabatzeko markatuta dago

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
eu: Hautatutako argazkia ezabatzeko markatuta dago eta ezin da leheneratu

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
eu: Hautatutako erabiltzaileak enkriptatutako karpeta nagusi bat dauka. Ez da posible ezkutuko fitxategiak soilik barne hartzea.

en: Serial
eu: Serie-zenbakia

en: Session log file
eu: Saioaren egunkari-fitxategia

en: Set snapshot description
eu: Ezarri argazkiaren deskribapena

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings wizard
eu: Ezarpenen morroia

en: Setup Complete
eu: Konfigurazioa amaituta

en: Setup Wizard
eu: Konfigurazioaren morroia

en: Show additional debug messages
eu: Erakutsi arazketako mezu gehigarriak

en: Show all options
eu: Erakutsi aukera guztiak

en: Show more applications to exclude on the next page
eu: Erakutsi kanpo uzteko aplikazio gehiago hurrengo orrian

en: Show rsync output (default)
eu: Erakutsi rsync-en irteera (lehenetsia)

en: Size
eu: Tamaina

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
eu: BTRFS argazkien hasierako tamaina zero da. Denborarekin sistemaren fitxategiak aldatu ahala datuak datu-bloke berrietan gordetzen dira eta horrek diskoko lekua hartzen du (idaztean kopiatu). Argazkiko fitxategiek jatorrizko datu-blokeetara seinalatzen jarraitzen dute.

en: Skip GRUB2 reinstall
eu: Saltatu GRUB2 berriz instalatzea

en: Snapshot
eu: Argazkia

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
eu: Sistema '%s' argazkia erabiltzen ari da eta ezin da ezabatu. Berrabiarazi sistema leheneratutako argazkia aktibatzeko.

en: Snapshot Created
eu: Argazkia sortuta

en: Snapshot Levels
eu: Argazki-mailak

en: Snapshot deletion in progress...
eu: Argazkia ezabatzen...

en: Snapshot device
eu: Argazki gailua

en: Snapshot device not available
eu: Argazki gailua ez dago erabilgarri

en: Snapshot device not selected
eu: Argazki gailua ez dago hautatuta

en: Snapshot location
eu: Argazki kokalekua

en: Snapshot saved successfully
eu: Argazkia behar bezala gorde da

en: Snapshot to restore not specified!
eu: Ez da zehaztu leheneratu beharreko argazkia

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
eu: Argazkia aktibo bihurtuko da sistema berrabiarazi ondoren.

en: Snapshot(s) Deleted
eu: Argazkia(k) ezabatuta

en: Snapshots
eu: Argazkiak

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
eu: Argazkiak bat-batean sortu eta leheneratzen dira. Argazkiak sortzea fitxategi-sistema mailako transakzio atomiko bat da.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
eu: Argazkiak rsync erabiliz sistemaren fitxategien kopiak eginez sortzen dira eta aldatu gabeko fitxategien esteka gogorrak eginez aurreko argazkira.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
eu: Argazkiak sortzeko BTRFS fitxategi-sistemaren berezko ezaugarriak erabiltzen dira.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
eu: Argazkiak ez daude ordu finkoetan programatuta.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
eu: Argazkiak sistemaren kopia zehatz, perfektuak dira. Ezer ez da kanpo uzten.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
eu: Argazkiak sistemaren azpi-bolumenak ordezkatuz leheneratzen dira. Fitxategiak ez direnez kopiatu, ezabatu edo gainidazten, ez dago datuak galtzeko arriskurik. Lehendik dagoen sistema argazki berri bezala gordetzen da leheneratu ondoren.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
eu: Argazkiak argazkien jatorria den disko berean gordetzen dira (sistemaren diskoa). Ez dago beste diskoetan biltegiratzeko euskarririk. Sistemaren diskoak huts egiten badu, argazkiak galduko dira sistemarekin batera.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
eu: Argazkiak hautatutako partizioko /timeshift karpetan gordetzen dira. Ez dago beste kokalekuentzako euskarririk.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
eu: Argazkiak hautatutako partizioko /timeshift-btrfs karpetan gordetzen dira. Ez dago beste kokalekuentzako euskarririk.

en: Snapshots available for restore
eu: Leheneratzeko erabilgarri dauden argazkiak

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
eu: Argazkiak Linux fitxategi-sistema batekin formateatutako edozein diskotan gorde daitezke. Argazkiak sistemarenak ez diren diskoetan edo kanpoko diskoetan gordetzeak sistema leheneratzeko aukera ematen du sistemaren diskoa kaltetzen edo formateatzen bada ere.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
eu: Argazkiak ezin dira sortu Live CD moduan

en: Snapshots will be created at selected intervals
eu: Argazkiak hautatutako maiztasunarekin sortuko dira

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
eu: Argazkiak hautatutako maiztasunarekin sortuko dira, behar adina leku badago diskoan (> 1GB)

en: Specify backup device (default: config)
eu: Zehaztu babeskopia gailua (lehenetsia: konfigurazioa)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
eu: Zehaztu GRUB2 abioko kargatzailea ze gailutan instalatu behar den

en: Specify snapshot to restore
eu: Zehaztu argazkia leheneratzeko

en: Specify target device
eu: Zehaztu helburuko gailua

en: Status
eu: Egoera

en: Stop cron emails for scheduled tasks
eu: Gelditu programatutako atazen cron e-postak

en: Subvolume
eu: Azpi-bolumena

en: Subvolume exists at destination
eu: Azpi-bolumena badago dagoeneko helburuan

en: Subvolumes
eu: Azpi-bolumenak

en: Summary
eu: Laburpena

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
eu: Aldatu BTRFS modura (lehenetsia: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
eu: Aldatu RSYNC modura (lehenetsia: config)

en: Symlinks updated
eu: Esteka sinbolikoak eguneratuta

en: Syncing file systems...
eu: Fitxategi-sistemak sinkronizatzen...

en: Syncing files with rsync...
eu: Fitxategiak rsync-ekin sinkronizatzen...

en: Syntax
eu: Sintaxia

en: System
eu: Sistema

en: System Restore Utility
eu: Sistema leheneratzeko tresna

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
eu: Sistema aurreko data bateko egoerara itzuli daiteke argazki bat leheneratuz.

en: System will reboot after files are restored
eu: Sistema berrabiaraziko da fitxategiak leheneratu ondoren

en: System will reboot after files are restored.
eu: Sistema berrabiaraziko da fitxategiak leheneratu ondoren.

en: Tagged snapshot
eu: Etiketatutako argazkia

en: Tags
eu: Etiketak

en: Target device is not mounted
eu: Helburuko gailua ez dago muntatuta

en: Target device is same as system device
eu: Helburuko gailua sistemaren gailuaren berdina da

en: Target device not specified!
eu: Ez da helburuko gailurik zehaztu!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
eu: Cron zerbitzuak programatutako atazen irteera posta elektronikoz bidaltzen dio uneko erabiltzaileari. Hautatu aukera hau Timeshift-ek sortutako cron atazek posta elektronikorik ez bidaltzeko.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
eu: Sistemaren partizioak euskarririk gabeko azpi-bolumen diseinu bat dauka.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
eu: Helburuko partizioak euskarririk gabeko azpi-bolumen diseinu bat dauka.

en: There are no snapshots on this device
eu: Ez dago argazkirik gailu honetan

en: This device is not encrypted
eu: Gailu hau ez dago enkriptatuta

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
eu: Software hau INOLAKO garantiarik gabe banatzen da eta egileak ez du programaren erabilerak eragin ditzakeen kalteen ardurarik.

en: Timeshift is active
eu: Timeshift aktibo dago

en: Timestamp
eu: Denbora-zigilua

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
eu: Aukera lehenetsiekin leheneratzeko sakatu ENTER tekla gonbit guztietan

en: Type
eu: Mota

en: UUID
eu: UUIDa

en: Unknown option
eu: Aukera ezezaguna

en: Unknown snapshot type
eu: Argazki mota ezezaguna

en: Unknown value specified for option --tags
eu: Balio ezezaguna zehaztu da --tags aukerarentzat

en: Unlocked device is mapped to '%s'
eu: Desblokeatutako gailua '%s'(e)ra mapatuta dago

en: Unlocked successfully
eu: Desblokeatu da

en: Unmounting from
eu: Hemendik desmuntatzen:

en: Unshared
eu: Partekatzeari utzita

en: Unsupported Subvolume Layout
eu: Euskarririk gabeko azpi-bolumen diseinua

en: Update GRUB menu
eu: Eguneratu GRUB menua

en: Update initramfs
eu: Eguneratu initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
eu: Eguneratu /etc/crypttab helburuko gailuan

en: Updated /etc/fstab on target device
eu: Eguneratu /etc/fstab helburuko gailuan

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
eu: GRUB menuko sarrerak eguneratzen ditu (gomendatua). Hau exekutatzea segurua da eta hautatuta utzi behar litzateke.

en: Updating GRUB menu...
eu: GRUB menua eguneratzen...

en: Updating bootloader configuration...
eu: Abioko kargatzailearen konfigurazioa eguneratzen...

en: Used
eu: Erabilia

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Home Directories
eu: Erabiltzaileen karpeta nagusiak

en: User cancelled the password prompt
eu: Erabiltzaileak pasahitz gonbita ezeztatu du

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
eu: Erabiltzaileen karpeta nagusiak kanpo uzten dira modu lehenetsian hemen gaitzen ez baduzu

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Users Home
eu: Erabiltzailearen karpeta nagusia

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: View Rsync Log for Create
eu: Ikusi rsync egunkaria sorrerarentzat

en: View Rsync Log for Restore
eu: Ikusi rsync egunkaria leheneratzearentzat

en: View TimeShift Logs
eu: Ikusi TimeShift egunkariak

en: Warning
eu: Abisua

en: Web Browsers
eu: Web-arakatzaileak

en: Weekly
eu: Astero

en: Weekly snapshot failed!
eu: Asteroko argazkiak huts egin du!

en: Weekly snapshots are enabled
eu: Asteroko argazkiak gaituta daude

en: With Errors
eu: Erroreekin

en: Wizard
eu: Morroia

en: Wrong password
eu: Pasahitz okerra

en: Yes
eu: Bai

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
eu: Uneko sisteman lanean jarrai dezakezu. Berrabiarazi ondoren uneko sistema argazki berri bezala ikusgai egongo da. Behar izanez gero argazki hori leheneratu daiteke beranduago, leheneratzea 'desegiteko'.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
eu: [ENTER = Lehenetsia (%s), a = Bertan behera utzi]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
eu: [ENTER = Lehenetsia (%s), r = Erro gailua, a = Bertan behera utzi]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
eu: [Esperientziadun erabiltzaileentzat] Aldatu ezarpen hauek leheneratutako sistemak huts egiten badu abiaraztean.

en: [Warning] Deleted invalid lock
eu: [Abisua] Baliogabeko blokeoa ezabatu da

en: all
eu: guztiak

en: btrfs returned an error
eu: btrfs-ek errore bat itzuli du

en: complete
eu: osatua

en: crontab file exported
eu: crontab fitxategia esportatuta

en: crontab file installed
eu: crontab fitxategia instalatuta

en: incomplete
eu: osatu gabea

en: marked for deletion
eu: ezabatzeko markatuta

en: mounted at path
eu: bidean muntatuta

en: remaining
eu: falta dena

en: rsync returned an error
eu: rsync-ek errore bat itzuli du

en: un-tagged
eu: etiketa kenduta

en: Run Timeshift as Administrator
eu: Exekutatu Timeshift administratzaile bezala

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
eu: Autentifikazioa beharrezkoa da Timeshift administratzaile bezala exekutatzeko
