linuxmint - en to sr translation catalogue (562 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
sr: 
    Притисните „УНЕСИ“ да наставите...

en: %d snapshots, %s free
sr: Снимака стања — %d, слободно – %s

en: '%s' will be on '%s'
sr: „%s“ биће на „%s“

en: '%s' will be on root device
sr: „%s“ ће бити на кореном уређају

en: (Re)install GRUB2 on:
sr: (Поново) инсталирај „GRUB2“ на:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
sr: ** Деинсталиран „BTRFS“ Тајмшифта **

en: / is mapped to device
sr: „/“ је мапиран на уређају

en: /boot is mapped to device
sr: „/boot“ је мапиран на уређају

en: /boot/efi is mapped to device
sr: „/boot/efi“ је мапиран на уређају

en: /home is mapped to device
sr: „/home“ је мапиран на уређају

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
sr: <b>Коментари</b> (кликните два пута да измените)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
sr: Задатак одржавања се покреће једном на сваки сат времена и прави снимке стања ако је потребно.

en: Aborted.
sr: Прекинут.

en: About
sr: О програму

en: Action
sr: Радња

en: Add
sr: Додавање

en: Add Files
sr: Додавање датотека

en: Add Folders
sr: Додавање фасцикли

en: Add custom pattern
sr: Додајте произвољни узорак

en: Add directories
sr: Додајте директоријуме

en: Add files
sr: Додајте датотеке

en: Add tags to snapshot (default: O)
sr: Додаје ознаке снимку стања (основно је: О)

en: Added cron task
sr: Додат је „cron“ задатак

en: Admin Access Required
sr: Потребан је администраторски приступ

en: Admin access is required to backup and restore system files.
sr: Потребан је администраторски приступ за стварање резерве и враћање датотека система.

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
sr: Све датотеке се умножавају приликом прављења првог снимка стања. Накнадни снимци стања су увећавајући. Ка неизмењеним датотекама биће направљена чврста веза са претходног снимка стања ако је доступно.

en: All other files and folders are excluded.
sr: Све остале датотеке и фасцикле су искључене.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
sr: За коренски систем датотека (/) изабран је шифровани уређај. Директоријум за покретање (/boot) мора бити монтиран на не-шифрованом уређају за успешно покретање система.
    
    Или изаберите не-шифрирани уређај за покретачки директоријум или изаберите не-шифровани уређај за корени систем датотека.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
sr: Још један примерak Тајмшифта прави снимак стања.

en: Another instance of this application is running
sr: Још један пример овог програма је покренут

en: Another instance of timeshift is currently running!
sr: Још један примерак тајмшифта тренутно ради!

en: Answer YES to all confirmation prompts
sr: Одговара са „ДА“ на све потврдне упите

en: App config loaded
sr: Подешавање програма је учитано

en: App config saved
sr: Подешавање програма је сачувано

en: Application needs admin access.
sr: Програм захтева администраторски приступ.

en: Application will exit
sr: Програм ће изаћи

en: Application will exit.
sr: Програм ће завршити са радом.

en: Available
sr: Доступно

en: BTRFS Snapshots
sr: BTRFS снимци стања

en: BTRFS device is not mounted
sr: BTRFS уређај није прикачен

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
sr: BTRFS снимци стања су сачувани на партицији система. Остале партиције нису подржане.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
sr: BTRFS снимци стања су сачувани на истом диску из ког су и направљени. Ако диск система не успе, снимци стања ће бити изгубљени заједно са системом. Сачувајте снимке стања на спољном не-системском диску у RSYNC режиму како бисте се заштитили од отказивања диска.

en: Backend
sr: Позадинац

en: Backup
sr: Резерва

en: Backup Device
sr: Уређај резерве

en: Backup device not specified!
sr: Уређај резерве није наведен!

en: Bittorrent Clients
sr: Бит-торент клијенти

en: Boot
sr: Подизање система

en: Boot device not selected
sr: Уређај подизања система није изабран

en: Boot snapshot failed!
sr: Снимак стања покретања система није успео!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
sr: Снимци стања покретања система су направљени са кашњењем од 10 минута након покретања система.

en: Boot snapshots are enabled
sr: Снимци стања покретања система су укључени

en: Bootloader Options
sr: Опције учитавача система

en: Bootloader Options (Advanced)
sr: Опције учитавача система (Напредно)

en: Browse
sr: Разгледај

en: Browse Files
sr: Разгледајте датотеке

en: Browse selected snapshot
sr: Разледајте изабрани снимак стања

en: Building file list...
sr: Градим списак датотека...

en: Calculating required disk space...
sr: Израчунавам потребан простор на диску...

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel restore?
sr: Да откажем враћање?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
sr: Отказивање процеса обнављања оставиће циљани систем у нескладном стању. Систем се можда неће покренути или ћете се суочити са различитим проблемима. Након отказивања, треба да вратите други снимак стања, да бисте довели систем у складно стање. Кликните „Да“ да потврдите.

en: Cannot Delete Live Snapshot
sr: Не могу да избришем живи снимак стања

en: Changed
sr: Измењено

en: Changed items:
sr: Промењене ставке:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
sr: Проверавам радње враћања (празан рад)

en: Checking file systems for errors...
sr: Проверавам системе датотека за грешкама...

en: Checksum
sr: Сума провере

en: Cleaning up...
sr: Чистим...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
sr: Кликните да измените. Превуците и убаците да поново поређате.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
sr: Кликните да измените. Превуците-убаците да поново поређате.

en: Clone System
sr: Клонирање система

en: Cloning
sr: Клонирање

en: Cloning system...
sr: Клонирам систем...

en: Close
sr: Затвори

en: Close window to exit
sr: Затворите прозор да изађете

en: Commands listed below are not available on this system
sr: Наредбе наведене у наставку нису доступне на овом систему

en: Comments (click to edit)
sr: Напомене (кликните да уредите)

en: Comparing Files (Dry Run)...
sr: Упоређујем датотеке (празан рад)

en: Comparing files with rsync...
sr: Упоређујем датотеке са „rsync“-ом...

en: Completed
sr: Завршено

en: Completed With Errors
sr: Завршено са грешкама

en: Confirm Actions
sr: Радње потврђивања

en: Continue with restore? (y/n):
sr: Да наставим са обнављањем? (y/n):

en: Could not find device
sr: Не могу наћи уређај

en: Could not find file
sr: Не могу наћи датотеку

en: Could not find snapshot
sr: Не могу наћи снимак стања

en: Could not find system subvolume
sr: Не могу наћи системски подволумен

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
sr: Не могу наћи системске подволумене за стварање снимка стања пред-обнављања

en: Create
sr: Направи

en: Create Snapshot
sr: Направите снимак стања

en: Create one per boot
sr: Направи један по подизању система

en: Create one per day
sr: Направи један на дан

en: Create one per hour
sr: Направи један на сат

en: Create one per month
sr: Направи један месечно

en: Create one per week
sr: Направи један недељно

en: Create snapshot (even if not scheduled)
sr: Прави снимак стања (чак и ако није заказан)

en: Create snapshot if scheduled
sr: Прави снимак стања ако је заказан

en: Create snapshot of current system
sr: Направите снимак стања тренутног система

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
sr: Направите снимке стања ручно или омогућите заказане снимке стања да бисте заштитили свој систем

en: Create snapshots using BTRFS
sr: Направите снимке стања користећи „BTRFS“

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
sr: Направите снимке стања користећи „RSYNC“ алат и чврсте везе

en: Created
sr: Направљен

en: Created control file
sr: Контролна датотека је направљена

en: Created directory
sr: Директоријум је направљен

en: Created pre-restore snapshot
sr: Снимак стања пред-обнављања је направљен

en: Created subvolume snapshot
sr: Снимак стања подволумена је направљен

en: Creating Snapshot...
sr: Правим снимак стања...

en: Creating new backup...
sr: Правим нову резерву...

en: Creating new snapshot...
sr: Правим нови снимак стања...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
sr: Правим снимак стања пред-враћања из подволумена система...

en: Critical Error
sr: Критична грешка

en: Cron job added
sr: Додат је хроно посао

en: Cron job removed
sr: Уклоњен је хроно посао

en: Cron task exists
sr: Хроно задатак постоји

en: Custom
sr: Произвољно

en: Daily
sr: Дневно

en: Daily snapshot failed!
sr: Дневни снимак стања није успео!

en: Daily snapshots are enabled
sr: Дневни снимци стања су омогућени

en: Data will be modified on following devices:
sr: Подаци ће бити измењени на следећим уређајима:

en: Date Format
sr: Облик датума

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Snapshots
sr: Обришите снимке стања

en: Delete all snapshots
sr: Брише све снимке стања

en: Delete selected snapshot
sr: Обришите изабрани снимак стања

en: Delete snapshot
sr: Брише снимак стања

en: Deleted
sr: Обрисан

en: Deleted directory
sr: Директоријум је обрисан

en: Deleted subvolume
sr: Субволумен је обрисан

en: Deleting Snapshots...
sr: Бришем снимке стања...

en: Deleting subvolume
sr: Бришем субволумен

en: Deluge, Transmission
sr: Делуге, Трансмисија

en: Description
sr: Опис

en: Device
sr: Уређај

en: Device is unlocked
sr: Уређај је откључан

en: Device name is empty!
sr: Назив уређаја је празан!

en: Device not found
sr: Уређај није пронађен

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
sr: Горе приказан уређај има „BTRFS“ системе датотека.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
sr: Горе приказан уређај има Линукс системе датотека.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
sr: Уређаји из којих је направљен снимак стања су унапред изабрани.

en: Devices with Linux file systems
sr: Уређаји са Линукс системима датотека

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
sr: Уређаји са Виндоуз системима датотека нису подржани (NTFS, FAT, итд.).

en: Directory not found
sr: Директоријум није пронађен

en: Disclaimer
sr: Одрицање од одговорности

en: Disk
sr: Диск

en: Distribution
sr: Дистрибуција

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
sr: Омогућите заказане снимке стања да бисте заштитили свој систем

en: Encrypted Device
sr: Шифровани уређај

en: Encrypted Home Directory
sr: Шифрована лична фасцикла

en: Enter device name or number
sr: Унесите назив уређаја или број

en: Enter device name or number (a=Abort)
sr: Унесите назив уређаја или број (а=Прекини)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
sr: Унесите шифру да откључате „%s“

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
sr: Унесите број снимка стања (а=Прекини, p=Претходно, n=Следеће)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
sr: Унесите образац за искључивање (пример: *.mp3, *.bak)

en: Error
sr: Грешка

en: Error running Rsync
sr: Грешка у раду „Rsync“-а

en: Estimate
sr: Процена

en: Estimating System Size...
sr: Процењујем величину система...

en: Estimating system size...
sr: Процењујем величину система...

en: Examples
sr: Примери

en: Exclude All Files
sr: Изузми све датотеке

en: Exclude Application Settings
sr: Искључи поставке програма

en: Exclude Apps
sr: Искључи програме

en: Exclude List
sr: Искључи списак

en: Exclude List Summary
sr: Искључи сажетак списка

en: Exclude Pattern
sr: Искључи образац

en: Excluded Directories
sr: Искључи директоријуме

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
sr: Очекиване вредности: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
sr: Нисам успео да додам хроно посао

en: Failed to copy file
sr: Нисам успео да умножим датотеку

en: Failed to create directory
sr: Нисам успео да направим директоријум

en: Failed to create new snapshot
sr: Нисам успео да направим нови снимак стања

en: Failed to create snapshot
sr: Нисам успео да направим снимак стања

en: Failed to create subvolume snapshot
sr: Нисам успео да направим снимак стања подволумена

en: Failed to create symlinks
sr: Нисам успео да направим симболичке везе

en: Failed to delete directory
sr: Нисам успео да обришем директоријум

en: Failed to delete file
sr: Нисам успео да обришем датотеку

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
sr: Нисам успео да обришем угнеждени подволумен снимка стања

en: Failed to delete snapshot subvolume
sr: Нисам успео да обришем подволумен снимка стања

en: Failed to delete symlinks
sr: Нисам успео да обришем симболичке везе

en: Failed to estimate system size
sr: Нисам успео да проценим величину система

en: Failed to export crontab file
sr: Нисам успео да извезем „crontab“ датотеку

en: Failed to get input from user in 3 attempts
sr: Нисам успео да добавим улаз од корисника у 3 покушаја

en: Failed to get partition list
sr: Нисам успео да добавим списак партиција

en: Failed to get partition list.
sr: Нисам успео да добавим списак партиција.

en: Failed to install crontab file
sr: Нисам успео да инсталирам „crontab“ датотеку

en: Failed to mount devices
sr: Нисам успео да прикачим уређаје

en: Failed to move file
sr: Нисам успео да преместим датотеку

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
sr: Нисам успео да преместим субволумен система у директоријум снимка стања

en: Failed to query subvolume list
sr: Нисам успео да пропитам списак субволумена

en: Failed to read cron tab
sr: Нисам успео да прочитам хроно картицу

en: Failed to read file
sr: Нисам успео да прочитам датотеку

en: Failed to remove
sr: Нисам успео да уклоним

en: Failed to remove cron job
sr: Нисам успео да уклоним хроно посао

en: Failed to remove snapshot
sr: Нисам успео да уклоним снимак стања

en: Failed to restore system subvolume
sr: Нисам успео да вратим субволумен система

en: Failed to save exclude list
sr: Нисам успео да сачувам списак искључивања

en: Failed to unlock device
sr: Нисам успео да откључам уређај

en: Failed to unmount
sr: Нисам успео да откачим

en: Failed to unmount device!
sr: Нисам успео да откачим уређај!

en: Failed to write file
sr: Нисам успео да упишем датотеку

en: File (snapshot)
sr: Датотека (снимак стања)

en: File (system)
sr: Датотека (систем)

en: File Pattern
sr: Образац датотеке

en: File and directory counts:
sr: Број датотека и директоријума:

en: File not found
sr: Датотека није пронађена

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
sr: Датотеке и директоријуми који одговарају обрасцима испод биће искључени. Обрасци који почињу + ће укључити ставку уместо да је искључе.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
sr: Датотеке и директоријуми се могу искључити да би се уштедео простор на диску.

en: Files and directory counts:
sr: Број датотека и директоријума:

en: Files matching the following patterns will be excluded
sr: Датотеке које одговарају следећим обрасцима биће искључене

en: Filesystem
sr: Систем датотека

en: Filter by name or path
sr: Пробери по називу или путањи

en: Filters
sr: Филтери

en: Finish
sr: Заврши

en: Finished
sr: Завршено

en: Firefox, Chromium, Chrome, Opera, Epiphany, Midori
sr: Фајерфокс, Хромијум, Хром, Опера, Спознаја, Мидори

en: First snapshot requires:
sr: Први снимак стања захтева:

en: Found existing pre-restore snapshot
sr: Наађох постојећи снимак стања пред-враћања

en: Free
sr: Слободно

en: Free space
sr: Слободан простор

en: GRUB Device
sr: ГРУБ уређај

en: GRUB device not selected
sr: ГРУБ уређај није изабран

en: GRUB will NOT be reinstalled
sr: ГРУБ -НЕЋЕ- бити поново инсталиран

en: Generating initramfs...
sr: Стварам „initramfs“...

en: Global
sr: Опште

en: Group
sr: Група

en: Help
sr: Помоћ

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
sr: Скривене датотеке и директоријуми  су укључени по основи јер садрже кориснику специфичне датотеке подешавања.

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide rsync output
sr: Скрива излаз „rsync“-а

en: Hide this window (files will be deleted in background)
sr: Сакријте овај прозор (датотеке ће бити обрисане у позадини)

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Home Directory
sr: Кориснички директоријум

en: Hourly
sr: Сваког сата

en: Hourly snapshot failed!
sr: Снимак стања сваког сата није успео!

en: Hourly snapshots are enabled
sr: Снимци стања на сваки сат су укључени

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
sr: Ако враћени систем не успе да се подигне, тада га учитајте са живог ЦД-а/УСБ-а, инсталирајте Тајмшифт и покушајте да вратите неки други снимак стања.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
sr: Ако су вам ове одредбе неприхватљиве, немојте настављати даље!

en: Include / Exclude Patterns
sr: Обрасци укључивања / искључивања

en: Include @home subvolume in backups
sr: Укључи „@home“ подволумен у резервама

en: Include All Files
sr: Укључи све датотеке

en: Include Only Hidden Files
sr: Укључи само скривене датотеке

en: Invalid Snapshot
sr: Неисправан снимак стања

en: Invalid command line arguments
sr: Неисправни аргументи линије наредби

en: Invalid snapshot
sr: Снимак стања није исправан

en: Items Not Selected
sr: Ставке нису изабране

en: Keep
sr: Задржи

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
sr: Задржите датотеке подешавања за бит-торент клијенте као што су Делуге, Трансмисија, итд. Ако није штиклирано, биће враћене претходне датотеке подешавања из снимка стања.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
sr: Задржите датотеке подешавања за веб прегледнике као што су Фајерфокс и Хром. Ако није штиклирано, биће враћене претходне датотеке подешавања из снимка стања.

en: Keep on Root Device
sr: Задржи на кореном уређају

en: Keep this mount path on the root filesystem
sr: Задржите ову тачку качења на кореном систему датотека

en: LIVE
sr: ЖИВИ

en: Label
sr: Натпис

en: Last boot snapshot is %d hours old
sr: Последњи снимак стања подизања система је стар %d чч.

en: Last boot snapshot is older than system start time
sr: Последњи снимак стања подизања система је старији од времена покретања система

en: Last boot snapshot not found
sr: Нисам нашао последњи снимак стања подизања система

en: Last daily snapshot is %d hours old
sr: Последњи дневни снимак стања је стар %d чч.

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
sr: Последњи дневни снимак стања је старији од једног дана

en: Last daily snapshot not found
sr: Нисам нашао последњи дневни снимак стања

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
sr: Последњи часовни снимак стања је стар %d мм.

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
sr: Последњи часовни снимак стања је стар више од једног сата

en: Last hourly snapshot not found
sr: Нисам нашао последњи часовни снимак стања

en: Last monthly snapshot is %d days old
sr: Последњи месечни снимак стања је стар %d дан

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
sr: Последњи месечни снимак стања је стар више од једног месеца

en: Last monthly snapshot not found
sr: Нисам нашао последњи месечни снимак стања

en: Last weekly snapshot is %d days old
sr: Последњи недељни снимак стања је стар %d недељу

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
sr: Последњи недељни снимак стања је стар више од једне недеље

en: Last weekly snapshot not found
sr: Нисам нашао последњи недељни снимак стања

en: Latest snapshot
sr: Последњи снимак стања

en: Linking from snapshot
sr: Повезујем са снимка стања

en: List
sr: Списак

en: List devices
sr: Исписује уређаје

en: List snapshots
sr: Исписује снимке стања

en: Live USB Mode (Restore Only)
sr: Живи режим УСБ-а (само враћање)

en: Location
sr: Место

en: Main window closed by user
sr: Корисник је затворио главни прозор (да га не бије промаја)

en: Mark/Unmark for Deletion
sr: Означи/одзначи за брисање

en: Maximum backups exceeded for backup level
sr: Највећи број резерви је премашен за ниво резерве

en: Menu
sr: Изборник

en: Misc
sr: Разно

en: Missing Dependencies
sr: Недостајуће зависности

en: Mode
sr: Режим

en: Model
sr: Модел

en: Monthly
sr: Месечно

en: Monthly snapshot are enabled
sr: Месечно снимање стања је укључено

en: Monthly snapshot failed!
sr: Месечно снимање стања није успело!

en: Mount
sr: Прикачи

en: Moved system subvolume to snapshot directory
sr: Подволумен система је премештен у директоријум снимака стања

en: Multiple snapshots selected
sr: Изабрано је више снимака стања

en: Name
sr: Назив

en: Next
sr: Следеће

en: No
sr: Не

en: No Change
sr: Без измене

en: No Snapshots Selected
sr: Нису изабрани снимци стања

en: No snapshots available
sr: Нема доступних снимака стања

en: No snapshots found
sr: Нисам нашао снимке стања

en: No snapshots found on device
sr: Нисам нашао снимке стања на уређају

en: No snapshots on device
sr: Нема снимака стања на уређају

en: No snapshots on this device
sr: На овом уређају нема снимака стања

en: No snapshots selected
sr: Снимци стања нису изабрани

en: None
sr: Ништа

en: Not Found
sr: Нисам пронашао

en: Not Selected
sr: Није изабрано

en: Not Supported
sr: Није подржано

en: Not enough disk space
sr: Нема довољно простора на диску

en: Notes
sr: Напомене

en: Nothing to do!
sr: Беспосличарим (нисам ја крив)!

en: Num
sr: Бр.

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
sr: Број снимака стања за задржавање.
    Старији снимци стања биће укоњени када се премаши ово ограничење.

en: OK
sr: У реду

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
sr: ОС мора бити инсталиран на BTRFS партицији са распоредом подволумена Убунту-врсте („@“ и „@home“ подволумени). Остали распореди нису подржани.

en: Older log files removed
sr: Старије датотеке дневника су уклоњене

en: Oldest snapshot
sr: Најстарији снимак стања

en: On demand (manual)
sr: На захтев (ручно)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
sr: Само распореди убунту-врсте са „@“ и „@home“ подволуменима су тренутно подржани.

en: Open Menu
sr: Отворите изборник

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
sr: Опција „--snapshot-device“ не треба да се наводи за стварање снимака стања у BTRFS режиму

en: Options
sr: Опције

en: Other applications (next page)
sr: Остали програми (следећа страна)

en: Owner
sr: Власник

en: Parent Device
sr: Родитељски уређај

en: Parsing log file...
sr: Обрађујем датотеку дневника...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
sr: Партиција има неподржани распоред подволумена.

en: Path
sr: Путања

en: Pattern
sr: Образац

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: Please check if you have multiple windows open.
sr: Проверите да ли сте отворили неколико прозора (убиће вас промаја).

en: Please do not interrupt the restore process!
sr: Немојте нипошто прекидати процес враћања!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
sr: Инсталирајте потребне пакете и покушајте поново да покренете Тајмшифт

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
sr: Поново покрените програм као газда (користећи „sudo“ или „su“)

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
sr: Покрените програм као газда (користећи „sudo“ или „su“)

en: Please save your work and close all applications.
sr: Сачувајте ваш рад (за црне дане) и затворите све програме.

en: Please select a snapshot to view the log!
sr: Изаберите снимак стања да видите записник!

en: Please select the GRUB device
sr: Изаберите ГРУБ уређај

en: Please wait a few minutes and try again.
sr: Сачекајте неколико минута те онда пробајте поново.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
sr: Сачекајте да се снимак стања обрише.

en: Please wait...
sr: Сачекајте...

en: Populating list...
sr: Попуњавам списак...

en: Preparing...
sr: Припремам...

en: Previous
sr: Претходно

en: Print debug information
sr: Исписује податке прочишћавања

en: Query completed
sr: Упит је завршен

en: Querying subvolume info...
sr: Пропитујем податке подволумена...

en: RSYNC Snapshots
sr: RSYNC снимци стања

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
sr: Поново ће створити „initramfs “ за све инсталиране кернеле. Ово уопште није потребно. Изаберите ово само ако враћени систем не успе да се подигне.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
sr: Да инсталирам поново „GRUB2“ учитавач система?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
sr: Поново инсталирам „GRUB2“ учитавач система...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
sr: Поново ће инсталирати „GRUB2“ учитавач система на изабраном уређају.

en: Read %'d of %'d lines...
sr: Читам %'d. од %'d реда/ова...

en: Rebooting system...
sr: Поново подижем систем...

en: Recommended
sr: Препоручено

en: Refresh
sr: Освежи

en: Remote and network locations are not supported.
sr: Удаљена и мрежна места нису подржана.

en: Remove
sr: Уклони

en: Removed
sr: Уклоњен

en: Removed cron task
sr: Хроно задатак је уклоњен

en: Removed mount directory: '%s'
sr: Директоријум качења је уклоњен: „%s“

en: Removed snapshot
sr: Снимак стања је уклоњен

en: Removing
sr: Уклањам

en: Removing snapshot
sr: Уклањам снимак стања

en: Removing snapshots
sr: Уклањам снимке стања

en: Restore
sr: Врати

en: Restore @home subvolume
sr: Врати „@home“ подволумен

en: Restore Device
sr: Вратите уређај

en: Restore Exclude
sr: Врати искључено

en: Restore Snapshot
sr: Врати снимак стања

en: Restore completed
sr: Враћање је обављено

en: Restore selected snapshot
sr: Вратите изабрани снимак стања

en: Restore snapshot
sr: Враћа снимак стања

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
sr: Враћени подволумени постаће активни након поновног покретања система.

en: Restored system subvolume
sr: Враћен је подволумен система

en: Restoring Snapshot...
sr: Враћање снимка стања...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
sr: Враћање снимка стања замениће подволумене система, а подволумени система који се тренутно користе биће сачувани као нови снимак стања. Ако се захтева, тај снимак стања се може вратити касније да би „поништио“ враћање.

en: Restoring snapshot...
sr: Враћам снимак стања...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
sr: Враћање снимака стања замењује само системске датотеке и поставке. Датотек које нису скривене и фасцикле у корисничкој личној фасцикли се не дирају. Ово понашање се може изменити додавањем филтера који ће укључити ове датотеке. Када се направи снимак стања биће направљени и резервни примерци укључених датотека, и замењени приликом враћања снимка стања.

en: Revision
sr: Ревизија

en: Root device not selected
sr: Корени уређај није изабран

en: Rsync Log Viewer
sr: Прегледач „Rsync“ дневника

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
sr: Покрените „timeshift“ за издање линије наредби овог алата

en: Run in non-interactive mode
sr: Ради у немеђудејственом режиму

en: Running
sr: Извршавам

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
sr: Сачувајте снимке стања на спољном уместо на диску система да се заштитите од неуспеха истог.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
sr: Чување снимака стања на не-системском диску вам омогућава да форматирате и поново инсталирате ОС на системски диск а да не изгубите снимке стања сачуване на њему. Можете чак и да инсталирате другу дистрибуцију Линукса и да касније вратите претходну дистрибуцију враћањем снимка стања.

en: Saving to device
sr: Чувам на уређају

en: Schedule
sr: Закажи

en: Scheduled snapshot in progress...
sr: Заказани снимак стања је у току...

en: Scheduled snapshots are disabled
sr: Заказани снимци стања су искључени

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
sr: Заказани снимци стања су искључени. Препоручује вам се да их укључите.

en: Scheduled snapshots are enabled
sr: Заказани снимци стања су укључени

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
sr: Заказани снимци стања су укључени. Снимци стања биће направљени аутоматски за изабране нивое.

en: Select '%s' device (default = %s)
sr: Изаберите „%s“ уређај (основно = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
sr: Изаберите „BTRFS“ системски диск са кореним подволуменом (@)

en: Select GRUB device
sr: Изаберите ГРУБ уређај

en: Select Snapshot
sr: Изаберите снимак стања

en: Select Snapshot Levels
sr: Изаберите нивое снимка стања

en: Select Snapshot Location
sr: Изаберите место снимка стања

en: Select Snapshot Type
sr: Изаберите врсту снимка стања

en: Select Snapshots
sr: Изаберите снимке стања

en: Select Target Device
sr: Изаберите циљни уређај

en: Select a partition on this disk
sr: Изаберите партиију на овом диску

en: Select a single snapshot to restore
sr: Изаберите један снимак стања за враћање

en: Select another device for root file system (/)
sr: Изаберите други уређај за корени систем датотека (/)

en: Select another device or free up some space
sr: Изаберите други уређај за или ослободите малко простора

en: Select another device to delete snasphots
sr: Изаберите други уређај да обришете снимке стања

en: Select another device?
sr: Да изаберем други уређај?

en: Select applications to exclude from restore
sr: Изаберите програме за искључивање из враћања

en: Select backup device
sr: Изаберите уређај резерве

en: Select directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select file(s)
sr: Изабери датотеку(е)

en: Select snapshot
sr: Изаберите снимак стања

en: Select snapshots to delete
sr: Изаберите снимке стања за брисање

en: Select the device for root file system (/)
sr: Изаберите уређај за корени систем датотека (/)

en: Select the devices where files will be restored.
sr: Изаберите уређаје где че датотеке бити враћене.

en: Select the intervals for creating snapshots
sr: Изаберите интервале за прављење снимака стања

en: Select the items to be removed from the list
sr: Изаберите ставке које ће бити уклоњене са списка

en: Select the snapshot device
sr: Изаберите уређај снимка стања

en: Select the snapshot to restore
sr: Изаберите снимак стања за враћање

en: Select the snapshots to be deleted
sr: Изаберите снимке стања за брисање

en: Select the snapshots to mark for deletion
sr: Изаберите снимке стања да их означите за брисање

en: Select the target devices where system will be cloned.
sr: Изаберите циљне уређаје где ће систем бити клониран.

en: Selected default snapshot device
sr: Изабран је основни уређај снимка стања

en: Selected default snapshot type
sr: Изабрана је основна врста снимка стања

en: Selected device does not have BTRFS partition
sr: Изабрани уређај нема BTRFS партицију

en: Selected device does not have Linux partition
sr: Изабрани уређај нема Линукс партицију

en: Selected snapshot device
sr: Изабран је уређај снимка стања

en: Selected snapshot device is not a system disk
sr: Изабрани уређај снимка стања није системски диск

en: Selected snapshot is marked for deletion
sr: Изабрани снимак стања је означен за брисање

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
sr: Изабрани снимак стања је означен за брисање и не може бити враћен

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
sr: Изабрани корисник има шифровану личну фасциклу. Није могуће укључити само скривене датотеке.

en: Serial
sr: Серијски

en: Session log file
sr: Датотека дневника сесије

en: Set snapshot description
sr: Поставља опис снимка стања

en: Settings
sr: Поставке

en: Settings wizard
sr: Чаробњак поставки

en: Setup Complete
sr: Подешавање је завршено

en: Setup Wizard
sr: Чаробњак подешавања

en: Show additional debug messages
sr: Приказује додатне поруке прочишћавања

en: Show all options
sr: Прикажи све опције

en: Show more applications to exclude on the next page
sr: Прикажи још програма за искључивање на следећој страни

en: Show rsync output (default)
sr: Приказује излаз „rsync“-а (основно)

en: Size
sr: Величина

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
sr: Величина BTRFS снимака стања је на почетку нула. Како се системске датотеке постепено мењају са временом, подаци се записују у новим блоковима података што заузима простор на диску (умножавање-при-писању). Датотеке на снимку стања настављају да показују на изворне блокове података.

en: Skip GRUB2 reinstall
sr: Прескаче поновно инсталирање „GRUB2“

en: Snapshot
sr: Снимак стања

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
sr: Систем користи снимак стања „%s“ и не може се избрисати. Поново покрените систем да активирате враћени снимак стања.

en: Snapshot Created
sr: Снимак стања је направљен

en: Snapshot Levels
sr: Нивои снимка стања

en: Snapshot deletion in progress...
sr: Брисање снимка стања је у току...

en: Snapshot device
sr: Уређај снимка стања

en: Snapshot device not available
sr: Уређај снимка стања није доступан

en: Snapshot device not selected
sr: Уређај снимка стања није изабран

en: Snapshot location
sr: Место снимка стања

en: Snapshot saved successfully
sr: Снимци стања су успешно сачувани

en: Snapshot to restore not specified!
sr: Снимак стања за враћање није наведен!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
sr: Снимак стања ће постати активан након поновног подизања система

en: Snapshot(s) Deleted
sr: Снимак стања је обрисан

en: Snapshots
sr: Снимци стања

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
sr: Снимци стања су направљени и враћени истог тренутка. Стварање снимка стања је атомски пренос на нивоу система датотека

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
sr: Снимци стања су направљени стварањем умножака системских датотека помоћу „rsync“-а, и чврстим везивањем неизмењених датотека из претходног снимка стања.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
sr: Снимак стања је направљен коришћењем уграђених функција BTRFS система датотека.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
sr: Снимци стања нису заказани у непроменљивим временима.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
sr: Снимци стања су савршени, бајт-за-бајт умношци система. Ништа није изузето.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
sr: Снимци стања су враћени заменом подволумена система. Како датотеке нису никада умножаване, брисане или преписиване, нема ризика од губитка података. Постојећи систем је сачуван као нови снимак стања након враћања.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
sr: Снимци стања су сачувани на истом диску на коме су и направљени (диск система). Смештање на другим дисковима није подржано. Ако диск система не успе у раду тада ће и снимци стања сачувани на њему бити изгубљени заједно са системом.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
sr: Снимци стања су сачувани на „/timeshift“ на изабраној партицији. Друга места нису подржана.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
sr: Снимци стања су сачувани на „/timeshift-btrfs“ на изабраној партицији. Друга места нису подржана.

en: Snapshots available for restore
sr: Снимци стања су доступни за враћање

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
sr: Снимци стања се могу сачувати на било ком диску форматираном Линуксовим системом датотека. Чување снимака стања на несистемском или спољном диску омогућава да систем буде враћен чак и ако се системски диск оштети или поново форматира.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
sr: Снимци стања се не могу направити у режиму живог ЦД-а

en: Snapshots will be created at selected intervals
sr: Снимци стања биће направљени у изабраним интервалима

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
sr: Снимци стања биће направљени у изабраним интервалима ако диск снимка стања има довољно простора (> 1 GB)

en: Specify backup device (default: config)
sr: Наводи уређај резерве (основно: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
sr: Наводи уређај за инсталирање „GRUB2“ учитавача система

en: Specify snapshot to restore
sr: Наводи снимак стања за враћање

en: Specify target device
sr: Наводи циљни уређај

en: Status
sr: Стање

en: Stop cron emails for scheduled tasks
sr: Заустави хроно е-пошту за заказане задатке

en: Subvolume
sr: Подволумен

en: Subvolume exists at destination
sr: Подволумен постоји на одредишту

en: Subvolumes
sr: Подволумени

en: Summary
sr: Сажетак

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
sr: Прелази на „BTRFS“ режим (основно: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
sr: Прелази на „RSYNC“ режим (основно: config)

en: Symlinks updated
sr: Симболичке везе су освежене

en: Syncing file systems...
sr: Усклађујем датотеке система

en: Syncing files with rsync...
sr: Усклађујем датотеке са „rsync“-ом...

en: Syntax
sr: Синтакса

en: System
sr: Систем

en: System Restore Utility
sr: Алатка враћања система

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
sr: Систем може бити враћен на претходни датум враћањем снимка стања.

en: System will reboot after files are restored
sr: Систем ће се поново подићи након враћања датотека

en: System will reboot after files are restored.
sr: Систем ће се поново подићи након враћања датотека

en: Tagged snapshot
sr: Означени снимак стања

en: Tags
sr: Ознаке

en: Target device is not mounted
sr: Циљни уређај није прикачен

en: Target device is same as system device
sr: Циљни уређај је исти као системски уређај

en: Target device not specified!
sr: Циљни уређај није наведен!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
sr: Хроно услуга шаље тренутном кориснику излаз заказаних задатака као е-пошту. Изаберите ову опцију да потиснете е-пошту за хроно задатке које је направио Тајмшифт.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
sr: Партиција система има неподржани распоред подволумена.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
sr: Циљна партиција има неподржани распоред подволумена.

en: There are no snapshots on this device
sr: Нема снимака стања на овом уређају

en: This device is not encrypted
sr: Овај уређај није шифрован

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
sr: Овај софтвер се долази без апсолутно НИКАКВЕ гаранције и аутор нема никакву одговорност за било какву штету која је настала коришћењем овог програма. (Исто као када вам се поквари замрзивач.)

en: Timeshift is active
sr: Тајмшифт ради

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
sr: За враћање са основним опцијама, притисните тастер „УНЕСИ“ за све упите!

en: Type
sr: Врста

en: UUID
sr: УУИД

en: Unknown option
sr: Непозната опција

en: Unknown snapshot type
sr: Непозната врста снимка стања

en: Unknown value specified for option --tags
sr: Наведена је непозната вредност за опцију „--tags“

en: Unlocked device is mapped to '%s'
sr: Неоткључан уређај је мапиран на „%s“

en: Unlocked successfully
sr: Откључавање је успело

en: Unmounting from
sr: Откачињем са

en: Unsupported Subvolume Layout
sr: Неподржани распоред подволумена

en: Update GRUB menu
sr: Освежи ГРУБ изборник

en: Update initramfs
sr: Освежи „initramfs“

en: Updated /etc/crypttab on target device
sr: Освежена је „/etc/crypttab“ на циљном уређају

en: Updated /etc/fstab on target device
sr: Освежена је „/etc/fstab“ на циљном уређају

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
sr: Освежите уносе изборника Груба (препоручљиво). Ово не шкоди при раду и треба да се остави означено.

en: Updating GRUB menu...
sr: Освежавам ГРУБ изборник...

en: Updating bootloader configuration...
sr: Освежавам подешавање учитавача система...

en: Used
sr: Коришћено

en: User
sr: Корисник

en: User Home Directories
sr: Корисничка лична фасцикла

en: User cancelled the password prompt
sr: Корисник је отказао упит лозинке (Шта му би?)

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
sr: Корисничка лична фасцикла је изузета по основи осим ако је овде не обухватите

en: Users
sr: Корисници

en: Users Home
sr: Корисничка лична

en: Vendor
sr: Испоручилац

en: View Rsync Log for Create
sr: Прегледај „Rsync“ дневник за стварање

en: View Rsync Log for Restore
sr: Прегледај „Rsync“ дневник за враћање

en: View TimeShift Logs
sr: Прегледајте дневнике Тајмшифта

en: Warning
sr: Упозорење

en: Web Browsers
sr: Веб прегледачи

en: Weekly
sr: Сваке недеље

en: Weekly snapshot failed!
sr: Сваконедељни снимак стања није успео!

en: Weekly snapshots are enabled
sr: Сваконедељни снимци стања су укључени

en: With Errors
sr: Са грешкама

en: Wizard
sr: Чаробњак

en: Wrong password
sr: Погрешна лозинка

en: Yes
sr: Да

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
sr: Можете наставити са радом на текућем систему. Након поновног покретања, текући систем биће видљив као нови снимак стања. Овај снимак сатања се касније може вратити ако се захтева, да би се „поништило“ враћање.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
sr: [УНЕСИ = Основно (%s), a = Прекини]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
sr: [УНЕСИ = Основно (%s), r = Корени уређај, a =Прекини]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
sr: [За напредне кориснике] Измените ове поставке ако враћени систем не успе да се подигне.

en: [Warning] Deleted invalid lock
sr: [Упозорење] Обрисан је неисправан катанац

en: all
sr: све

en: btrfs returned an error
sr: „btrfs“ је вратио грешку

en: complete
sr: обављено

en: crontab file exported
sr: Извезена је „crontab“ датотека

en: crontab file installed
sr: Инсталирана је „crontab“ датотека

en: incomplete
sr: непотпуно

en: marked for deletion
sr: означен за брисање

en: mounted at path
sr: прикачен на путањи

en: remaining
sr: преостаје

en: rsync returned an error
sr: „rsync“ јевратио грешку

en: un-tagged
sr: без ознаке

en: Timeshift
sr: Тајмшифт

en: Run Timeshift as Administrator
sr: Покрените Тајмшифт као администратор

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
sr: Потврђивање идентитета је потребно да бисте покренули Тајмшифт као администратор
