linuxmint - en to uz translation catalogue (557 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
uz: 
    Davom etish uchun ENTER bosing...

en: %d snapshots, %s free
uz: %d ta snapshot, %s bo‘sh

en: '%s' will be on '%s'
uz: '%s' '%s' da bo‘ladi

en: '%s' will be on root device
uz: '%s' ildiz qurilmada bo‘ladi

en: (Re)install GRUB2 on:
uz: GRUB2 ni (qayta) o‘rnatish:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
uz: ** Timeshift BTRFS o‘chirildi **

en: / is mapped to device
uz: / qurilmaga moslashtirilgan

en: /boot is mapped to device
uz: /boot qurilmaga moslashtirilgan

en: /boot/efi is mapped to device
uz: /boot/efi  qurilmaga moslashtirilgan

en: /home is mapped to device
uz: /home qurilmaga moslashtirilgan

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
uz: <b>Izohlar</b> (tahrirlash uchun ikki marta bosing)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
uz: Ta'mirlash vazifasi har soatda bir marta ishlaydi va kerak bo‘lganda snapshotlarni yaratadi.

en: Aborted.
uz: To‘xtatilgan.

en: About
uz: Haqida

en: Action
uz: Amal

en: Add
uz: Qo‘shish

en: Add Files
uz: Fayllarni qo‘shish

en: Add Folders
uz: Jildlarni qo‘shish

en: Add custom pattern
uz: Maxsus namuna qo‘shish

en: Add directories
uz: Kataloglarni qo‘shish

en: Add files
uz: Fayllarni qo‘shish

en: Add tags to snapshot (default: O)
uz: Snapshotga teglarni qo‘shish (standart: O)

en: Added cron task
uz: Cron vazifasi qo‘shildi

en: Admin Access Required
uz: Administrator ruxsati talab qilinadi

en: Admin access is required to backup and restore system files.
uz: Tizim fayllarini zaxiralash va tiklash uchun administrator ruxsati talab qilinadi.

en: All Files
uz: Barcha fayllar

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
uz: Birinchi surat yaratilganda barcha fayllar nusxalanadi. Keyingi suratlar bosqichma-bosqich. O'zgartirilmagan fayllar, agar mavjud bo'lsa, avvalgi snapshot bilan qattiq bog'langan bo'ladi.

en: All other files and folders are excluded.
uz: Boshqa barcha fayl va jildlar bundan mustasno.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
uz: Ildiz fayl tizimi (/) uchun shifrlangan qurilma tanlangan. Tizim muvaffaqiyatli yuklanishi uchun yuklash katalogi (/boot) shifrlanmagan qurilmaga o‘rnatilgan bo‘lishi kerak.
    
    Yoki yuklash katalogi uchun shifrlanmagan qurilmani tanlang yoki ildiz fayl tizimi uchun shifrlanmagan qurilmani tanlang.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
uz: Timeshift boshqa nusxasi snapshot yaratmoqda.

en: Another instance of this application is running
uz: Ushbu ilovaning boshqa nusxasi ishlamoqda

en: Another instance of timeshift is currently running!
uz: Hozirda timeshiftning boshqa nusxasi ishlamoqda!

en: Answer YES to all confirmation prompts
uz: Barcha tasdiqlash so‘rovlariga "HA" deb javob berish

en: App config loaded
uz: Ilova konfiguratsiyasi yuklandi

en: App config saved
uz: Ilova konfiguratsiyasi saqlandi

en: Application needs admin access.
uz: Ilovaga administrator ruxsati kerak.

en: Application will exit
uz: Ilova chiqadi

en: Application will exit.
uz: Ilova chiqadi.

en: Available
uz: Mavjud

en: BTRFS Snapshots
uz: BTRFS snapshotlari

en: BTRFS device is not mounted
uz: BTRFS qurilmasi ulanmagan

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
uz: BTRFS snapshotlari tizim bo‘limida saqlanadi. Boshqa bo‘limlar qo‘llab-quvvatlanmaydi.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
uz: BTRFS snapshotlari u yaratilgan diskda saqlanadi. Tizim diski ishlamay qolsa, snapshotlar tizim bilan birga yo‘qoladi. Diskdagi nosozliklardan himoyalanish uchun snapshotlarni RSYNC rejimida tashqi tizim bo‘lmagan diskka saqlang.

en: Backend
uz: Bekend

en: Backup
uz: Zaxira

en: Backup Device
uz: Zaxira qurilmasi

en: Backup device not specified!
uz: Zaxira qurilmasi belgilanmagan!

en: Bittorrent Clients
uz: Bittorrent mijozlari

en: Boot
uz: Yuklash

en: Boot device not selected
uz: Yuklash qurilmasi tanlanmagan

en: Boot snapshot failed!
uz: Yuklash snapshoti amalga oshmadi!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
uz: Yuklash snapshotlari tizim ishga tushirilgandan keyin 10 daqiqalik kechikish bilan yaratiladi.

en: Boot snapshots are enabled
uz: Yuklash snapshotlari yoqilgan

en: Bootloader Options
uz: Yuklovchi parametrlari

en: Bootloader Options (Advanced)
uz: Yuklovchi parametrlari (kengaytirilgan)

en: Browse
uz: Ko‘rib chiqish

en: Browse Files
uz: Fayllarni ko‘rib chiqish

en: Browse selected snapshot
uz: Tanlangan snapshotni koʻrib chiqish

en: Building file list...
uz: Fayllar roʻyxati tuzilmoqda...

en: Calculating required disk space...
uz: Zarur disk maydoni hisoblanmoqda...

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Cancel restore?
uz: Tiklash bekor qilinsinmi?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
uz: Qayta tiklash jarayonini bekor qilish mo‘ljal tizimini mos kelmaydigan holatda qoldiradi. Tizim ishga tushmasligi mumkin yoki siz turli muammolarga duch kelishingiz mumkin. Bekor qilgandan so‘ng, tizimni barqaror holatga keltirish uchun boshqa snapsotni tiklashingiz kerak. Tasdiqlash uchun Ha bosing.

en: Cannot Delete Live Snapshot
uz: Jonli snapshotni oʻchirib boʻlmadi

en: Changed
uz: O‘zgartirilgan

en: Changed items:
uz: O‘zgartirilgan elementlar:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
uz: Tiklash amallari tekshirilmoqda (quruq ishga tushirish)

en: Checking file systems for errors...
uz: Fayl tizimlarida xatolar tekshirilmoqda...

en: Checksum
uz: Nazorat summasi

en: Cleaning up...
uz: Tozalanmoqda...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
uz: Tahrirlash uchun bosing. Qayta tartiblash uchun torting.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
uz: Tahrirlash uchun bosing. Qayta tartiblash uchun torting.

en: Clone System
uz: Tizimni klonlash

en: Cloning
uz: Klonlanmoqda

en: Cloning system...
uz: Tizim klonlanmoqda...

en: Close
uz: Yopish

en: Close window to exit
uz: Chiqish uchun oynani yoping

en: Commands listed below are not available on this system
uz: Quyida keltirilgan buyruqlar ushbu tizimda mavjud emas

en: Comments (click to edit)
uz: Sharhlar (tahrirlash uchun bosing)

en: Comparing Files (Dry Run)...
uz: Fayllar solishtirilmoqda (quruq ishga tushirish)...

en: Comparing files with rsync...
uz: Fayllar rsync bilan solishtirilmoqda...

en: Completed
uz: Bajarildi

en: Completed With Errors
uz: Xatolar bilan tugallangan

en: Confirm Actions
uz: Amallarni tasdiqlang

en: Continue with restore? (y/n):
uz: Tiklash davom ettirilsinmi? (y/n):

en: Could not find device
uz: Qurilmani topib boʻlmadi

en: Could not find file
uz: Faylni topib boʻlmadi

en: Could not find snapshot
uz: Snapshotni topib bo‘lmadi

en: Could not find system subvolume
uz: Tizim kichik boʻlimni topib boʻlmadi

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
uz: Tiklashdan oldingi snapshotni yaratish uchun tizimning kichik boʻlimlarini topib boʻlmadi

en: Create
uz: Yaratish

en: Create Snapshot
uz: Snapshot yaratish

en: Create one per boot
uz: Har yuklashda bitta yaratish

en: Create one per day
uz: Kuniga bitta yaratish

en: Create one per hour
uz: Soatiga bitta yaratish

en: Create one per month
uz: Oyiga bitta yaratish

en: Create one per week
uz: Haftasiga bitta yaratish

en: Create snapshot (even if not scheduled)
uz: Snapshot yaratish (hatto rejalashtirilmagan bo‘lsa ham)

en: Create snapshot if scheduled
uz: Agar rejalashtirilgan bo‘lsa, snapshot yaratish

en: Create snapshot of current system
uz: Joriy tizimning snapshotini yaratish

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
uz: Tizimingizni himoya qilish uchun qoʻlda snapshotlar yarating yoki rejalashtirilgan snapshotlar yaratishni yoqing

en: Create snapshots using BTRFS
uz: BTRFS yordamida snapshotlar yaratish

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
uz: RSYNC vositasi va qattiq havolalar yordamida snapshotlar yaratish

en: Created
uz: Yaratilgan

en: Created control file
uz: Yaratilgan nazorat fayli

en: Created directory
uz: Yaratilgan katalog

en: Created pre-restore snapshot
uz: Yaratilgan tiklashdan oldingi snapshot

en: Created subvolume snapshot
uz: Yaratilgan kichik boʻlim snapshoti

en: Creating Snapshot...
uz: Snapshot yaratilmoqda...

en: Creating new backup...
uz: Yangi zaxira yaratilmoqda...

en: Creating new snapshot...
uz: Yangi snapshot yaratilmoqda...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
uz: Tizim kichik boʻlimlardan tiklashdan oldingi snapshot yaratilmoqda...

en: Critical Error
uz: Kritik xato

en: Cron job added
uz: Cron vazifasi qo‘shildi

en: Cron job removed
uz: Cron vazifasi olib tashlandi

en: Cron task exists
uz: Cron vazifasi mavjud

en: Custom
uz: Maxsus

en: Daily
uz: Har kuni

en: Daily snapshot failed!
uz: Kundalik snapshot bajarilmadi!

en: Daily snapshots are enabled
uz: Kundalik snapshotlar yoqilgan

en: Data will be modified on following devices:
uz: Ma'lumotlar quyidagi qurilmalarda o‘zgartiriladi:

en: Date Format
uz: Sana formati

en: Delete
uz: Oʼchirish

en: Delete Snapshots
uz: Snapshotlarni oʻchirish

en: Delete all snapshots
uz: Barcha snapshotlarni oʻchirish

en: Delete selected snapshot
uz: Tanlangan shapshotni oʻchirish

en: Delete snapshot
uz: Snapshotni oʻchirish

en: Deleted
uz: Oʻchirilgan

en: Deleted directory
uz: O‘chirilgan katalog

en: Deleted subvolume
uz: Oʻchirilgan kichik boʻlim

en: Deleting Snapshots...
uz: Snapshotlar oʻchirilmoqda...

en: Deleting subvolume
uz: Kichik boʻlim oʻchirilmoqda

en: Description
uz: Tavsif

en: Destroyed qgroup
uz: Yo‘q qilingan qgroup

en: Destroying qgroup
uz: qgroupni yo‘q qilinmoqda

en: Device
uz: Qurilma

en: Device is unlocked
uz: Qurilma qulfdan chiqarilgan

en: Device name is empty!
uz: Qurilma nomi boʻsh!

en: Device not found
uz: Qurilma topilmadi

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
uz: Yuqorida ko‘rsatilgan qurilmalarda BTRFS fayl tizimlari mavjud.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
uz: Yuqorida ko‘rsatilgan qurilmalarda Linux fayl tizimlari mavjud.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
uz: Snapshot yaratilgan qurilmalar oldindan tanlangan.

en: Devices with Linux file systems
uz: Linux fayl tizimlariga ega qurilmalar

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
uz: Windows fayl tizimlariga ega qurilmalar qo‘llab-quvvatlanmaydi (NTFS, FAT va boshqalar).

en: Directory not found
uz: Katalog topilmadi

en: Disclaimer
uz: Masʼuliyatdan voz kechish

en: Distribution
uz: Distributiv

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
uz: Tizimingizni himoya qilish uchun rejalashtirilgan snapshotlarni yoqish

en: Encrypted Device
uz: Shifrlangan qurilma

en: Encrypted Home Directory
uz: Shifrlangan uy katalogi

en: Enter device name or number
uz: Qurilma nomi yoki raqamini kiriting

en: Enter device name or number (a=Abort)
uz: Qurilma nomini yoki raqamini kiriting (a=To‘xtatish)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
uz: '%s' qulfini ochish uchun parol iborasini kiriting

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
uz: Snapshot raqamini kiriting (a=To‘xtatish, p=Oldingi, n=Keyingi)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
uz: Istisno qilish uchun namuna kiriting (masalan: *.mp3, *.bak)

en: Error
uz: Xato

en: Error running Rsync
uz: Rsync ishga tushirishda xatolik yuz berdi

en: Estimate
uz: Taxmin qilish

en: Estimating System Size...
uz: Tizim hajmi taxmin qilinmoqda...

en: Estimating system size...
uz: Tizim hajmi taxmin qilinmoqda...

en: Examples
uz: Misollar

en: Exclude All Files
uz: Barcha fayllarni istisno qilish

en: Exclude Application Settings
uz: Ilova sozlamalarini istisno qilish

en: Exclude Apps
uz: Ilovalarni istisno qilish

en: Exclude List
uz: Istisno qilish ro‘yxati

en: Exclude List Summary
uz: Istisno qilish ro‘yxati xulosasi

en: Exclude Pattern
uz: Istisno qilish namunasi

en: Excluded Directories
uz: Istisno qilingan kataloglar

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
uz: Kutilgan qiymatlar: O, B, H, D, V, M

en: Failed to add cron job
uz: Cron vazifasini qo‘shib bo‘lmadi

en: Failed to copy file
uz: Faylni nusxalab bo‘lmadi

en: Failed to create directory
uz: Katalog yaratib bo‘lmadi

en: Failed to create new snapshot
uz: Yangi snapshot yaratib bo‘lmadi

en: Failed to create snapshot
uz: Snapshot yaratib bo‘lmadi

en: Failed to create subvolume snapshot
uz: Kichik bo‘lim snapshotini yaratib bo‘lmadi

en: Failed to create symlinks
uz: Ramziy havolalar yaratib bo‘lmadi

en: Failed to delete directory
uz: Katalogni oʻchirib boʻlmadi

en: Failed to delete file
uz: Faylni oʻchirib boʻlmadi

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
uz: Snapshot ichiga oʻrnatilgan kichik boʻlimni oʻchirib boʻlmadi

en: Failed to delete snapshot subvolume
uz: Snapshot kichik bo‘limni o‘chirib bo‘lmadi

en: Failed to delete symlinks
uz: Ramziy havolalarni oʻchirib boʻlmadi

en: Failed to destroy qgroup
uz: qgroupni yo‘q qilib bo‘lmadi

en: Failed to estimate system size
uz: Tizim hajmini taxmin qilib boʻlmadi

en: Failed to export crontab file
uz: Crontab faylini eksport qilib bo‘lmadi

en: Failed to get input from user in 3 attempts
uz: 3 marta urinishda foydalanuvchidan maʼlumot olinmadi

en: Failed to get partition list
uz: Boʻlimlar roʻyxatini olib boʻlmadi

en: Failed to get partition list.
uz: Boʻlimlar roʻyxatini olib boʻlmadi.

en: Failed to install crontab file
uz: Crontab faylini oʻrnatib boʻlmadi

en: Failed to mount devices
uz: Qurilmalarni ulab bo‘lmadi

en: Failed to move file
uz: Faylni ko‘chirib bo‘lmadi

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
uz: Tizimning kichik bo‘limni snapshotlar katalogiga ko‘chirib bo‘lmadi

en: Failed to query subvolume list
uz: Kichik boʻlimlar roʻyxatini soʻrab boʻlmadi

en: Failed to query subvolume quota
uz: Kichik disk kvotasi so‘rovi amalga oshmadi

en: Failed to read cron tab
uz: Crontab o‘qib bo‘lmadi

en: Failed to read file
uz: Faylni o‘qib bo‘lmadi

en: Failed to remove
uz: Olib tashlab bo‘lmadi

en: Failed to remove cron job
uz: Cron vazifasini olib tashlab bo‘lmadi

en: Failed to remove snapshot
uz: Snapshotni olib tashlab bo‘lmadi

en: Failed to restore system subvolume
uz: Tizimning kichik boʻlimini tiklab boʻlmadi

en: Failed to save exclude list
uz: Istisno qilinganlar roʻyxatini saqlab boʻlmadi

en: Failed to unlock device
uz: Qurilma qulfini ochib bo‘lmadi

en: Failed to unmount
uz: Uzib boʻlmadi

en: Failed to unmount device!
uz: Qurilmani uzib bo‘lmadi!

en: Failed to write file
uz: Faylni yozib bo‘lmadi

en: File (snapshot)
uz: Fayl (snapshot)

en: File (system)
uz: Fayl (tizim)

en: File Pattern
uz: Fayl namunasi

en: File and directory counts:
uz: Fayl va kataloglar soni:

en: File not found
uz: Fayl topilmadi

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
uz: Quyidagi namunalarga mos keladigan fayl va kataloglar bundan mustasno. Namunalar + bilan boshlanganda istisno qilish o‘rniga elementni o‘z ichiga oladi.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
uz: Diskdagi joyni tejash uchun fayllar va kataloglarni chiqarib tashlash mumkin.

en: Files and directory counts:
uz: Fayllar va kataloglar soni:

en: Files matching the following patterns will be excluded
uz: Quyidagi namunalarga mos keladigan fayllar bundan mustasno

en: Filesystem
uz: Fayl tizimi

en: Filter by name or path
uz: Nomi yoki yo‘li bo‘yicha filtrlash

en: Filters
uz: Filtrlar

en: Finish
uz: Tugatish

en: Finished
uz: Tugadi

en: First snapshot requires:
uz: Birinchi snapshot talab qiladi:

en: Found existing pre-restore snapshot
uz: Tiklashdan oldingi mavjud snapshot topildi

en: Free
uz: Boʼsh

en: Free space
uz: Boʻsh joy

en: GRUB Device
uz: GRUB qurilmasi

en: GRUB device not selected
uz: GRUB qurilmasi tanlanmagan

en: GRUB will NOT be reinstalled
uz: GRUB qayta oʻrnatilmaydi

en: Generating initramfs...
uz: Initramfs yaratilmoqda...

en: Group
uz: Guruh

en: Help
uz: Yordam

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
uz: Yashirin fayllar va jildlar standart bo‘yicha kiritilgan, chunki ular foydalanuvchi uchun maxsus konfiguratsiya fayllarini o‘z ichiga oladi.

en: Hide
uz: Yashirish

en: Hide rsync output
uz: Rsync chiqishini yashirish

en: Hide this window (files will be deleted in background)
uz: Ushbu oynani yashirish (fayllar fonda o‘chiriladi)

en: Home
uz: Uy

en: Home Directory
uz: Uy katalogi

en: Hourly
uz: Soatlik

en: Hourly snapshot failed!
uz: Soatlik snapshotni olib bo‘lmadi!

en: Hourly snapshots are enabled
uz: Soatlik snapshotlar yoqilgan

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
uz: Tiklangan tizim yuklanmasa, Live CD/USB dan yuklang, Timeshiftni o‘rnating va boshqa snapshotni tiklashga harakat qiling.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
uz: Agar ushbu shartlar siz uchun maqbul bo‘lmasa, iltimos, bu banddan tashqariga chiqmang!

en: Include / Exclude Patterns
uz: Namunalarni qo‘shish / istisno qilish

en: Include @home subvolume in backups
uz: Zaxiraga @home kichik boʻlimni qoʻshish

en: Include All Files
uz: Barcha fayllarni kiritish

en: Include Only Hidden Files
uz: Faqat yashirin fayllarni kiritish

en: Invalid Snapshot
uz: Yaroqsiz snapshot

en: Invalid command line arguments
uz: Yaroqsiz buyruq qatori argumentlari

en: Invalid snapshot
uz: Yaroqsiz snapshot

en: Items Not Selected
uz: Elementlar tanlanmagan

en: Keep
uz: Saqlash

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
uz: Deluge, Transmission va shu kabi bittorrent mijozlari uchun konfiguratsiya fayllarini saqlash. Belgilanmagan bo‘lsa, oldingi konfiguratsiya fayllari snapshotdan tiklanadi.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
uz: Firefox va Chrome kabi veb-brauzerlar uchun konfiguratsiya fayllarini saqlash. Belgilanmagan bo‘lsa, oldingi konfiguratsiya fayllari snapshotdan tiklanadi

en: Keep on Root Device
uz: Ildiz qurilmada saqlash

en: Keep this mount path on the root filesystem
uz: Ushbu ulash yo‘lini ildiz fayl tizimida saqlash

en: LIVE
uz: JONLI

en: Label
uz: Yorliq

en: Last boot snapshot is %d hours old
uz: Oxirgi yuklash snapshoti %d soat oldin

en: Last boot snapshot is older than system start time
uz: Oxirgi yuklash snapshoti tizimni ishga tushirish vaqtidan oldinroq

en: Last boot snapshot not found
uz: Oxirgi yuklash snapshoti topilmadi

en: Last daily snapshot is %d hours old
uz: Oxirgi kunlik snapshot %d soat oldin

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
uz: Oxirgi kunlik snapshot 1 kundan oldinroq

en: Last daily snapshot not found
uz: Oxirgi kunlik snapshot topilmadi

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
uz: Oxirgi soatlik snapshot %d daqiqa oldin

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
uz: Oxirgi soatlik snapshot 1 soatdan oldinroq

en: Last hourly snapshot not found
uz: Oxirgi soatlik snapshot topilmadi

en: Last monthly snapshot is %d days old
uz: Oxirgi oylik snapshot %d kun oldin

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
uz: Oxirgi oylik snapshot 1 oydan oldinroq

en: Last monthly snapshot not found
uz: Oxirgi oylik snapshot topilmadi

en: Last weekly snapshot is %d days old
uz: Oxirgi haftalik snapshot %d kun oldin

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
uz: Oxirgi haftalik snapshot 1 haftadan oldinroq

en: Last weekly snapshot not found
uz: Oxirgi haftalik snapshot topilmadi

en: Latest snapshot
uz: Eng soʻnggi snapshot

en: Linking from snapshot
uz: Snapshotdan ulanish

en: List
uz: Roʻyxat

en: List devices
uz: Qurilmalarni ro‘yxatlash

en: List snapshots
uz: Snapshotlarni roʻyxatlash

en: Live USB Mode (Restore Only)
uz: Jonli USB rejimi (faqat tiklash)

en: Location
uz: Joylashuv

en: Main window closed by user
uz: Asosiy oyna foydalanuvchi tomonidan yopildi

en: Mark/Unmark for Deletion
uz: O‘chirish uchun belgilash/belgini olib tashlash

en: Maximum backups exceeded for backup level
uz: Zaxiralash darajasi uchun maksimal zahiradan oshib ketdi

en: Menu
uz: Menyu

en: Misc
uz: Boshqa

en: Missing Dependencies
uz: Yo‘qolgan bog‘liqliklar

en: Mode
uz: Rejim

en: Monthly
uz: Oylik

en: Monthly snapshot are enabled
uz: Oylik snapshot yoqilgan

en: Monthly snapshot failed!
uz: Oylik snapshot bajarilmadi!

en: Mount
uz: Ulash

en: Moved system subvolume to snapshot directory
uz: Tizim kichik boʻlimi snapshotlar katalogiga koʻchirildi

en: Multiple snapshots selected
uz: Bir nechta snapshot tanlandi

en: Name
uz: Nomi

en: Next
uz: Keyingi

en: No
uz: Yo‘q

en: No Change
uz: O‘zgarish yo‘q

en: No Snapshots Selected
uz: Hech qanday snapshot tanlanmagan

en: No snapshots available
uz: Snapshotlar mavjud emas

en: No snapshots found
uz: Hech qanday snapshot topilmadi

en: No snapshots found on device
uz: Qurilmada hech qanday snapshot topilmadi

en: No snapshots on device
uz: Qurilmada snapshotlat yo‘q

en: No snapshots on this device
uz: Ushbu qurilmada snapshotlar yo‘q

en: No snapshots selected
uz: Hech qanday snapshot tanlanmagan

en: None
uz: Yoʻq

en: Not Found
uz: Topilmadi

en: Not Selected
uz: Tanlanmagan

en: Not Supported
uz: Qo‘llab-quvvatlanmaydi

en: Not enough disk space
uz: Diskda joy yetarli emas

en: Notes
uz: Eslatmalar

en: Nothing to do!
uz: Qiladigan ish yo‘q!

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
uz: Saqlash uchun snapshotlar soni.
    Bu chegaradan oshib ketganda eski snapshotlar oʻchirib tashlanadi.

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
uz: OT Ubuntu tipidagi kichik boʻlim tartibiga ega (@ va @home kichik boʻlimlar) BTRFS boʻlimiga oʻrnatilishi kerak. Boshqa tartiblar qoʻllab-quvvatlanmaydi.

en: Older log files removed
uz: Eski jurnal fayllari olib tashlandi

en: Oldest snapshot
uz: Eng eski snapshot

en: On demand (manual)
uz: Talab boʻyicha (qoʻlda)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
uz: Hozirda faqat @ va @home kichik boʻlimlari boʻlgan ubuntu tipidagi tartiblar qoʻllab-quvvatlanadi.

en: Open Menu
uz: Menyuni ochish

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
uz: BTRFS rejimida snapshotlarni yaratish uchun --snapshot-device varianti belgilanmasligi kerak

en: Options
uz: Variantlar

en: Other applications (next page)
uz: Boshqa ilovalar (keyingi sahifa)

en: Owner
uz: Egasi

en: Parent Device
uz: Yuqori qurilma

en: Parsing log file...
uz: Jurnal fayli tahlil qilinmoqda...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
uz: Boʻlim qoʻllab-quvvatlanmaydigan kichik boʻlim tartibiga ega.

en: Path
uz: Yoʼl

en: Pattern
uz: Namuna

en: Permissions
uz: Ruxsatlar

en: Please check if you have multiple windows open.
uz: Bir nechta oyna ochiqligini tekshiring.

en: Please do not interrupt the restore process!
uz: Tiklash jarayonini toʻxtatmang!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
uz: Kerakli paketlarni oʻrnating va Timeshift-ni qaytadan ishga tushirib koʻring

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
uz: Ilovani administrator sifatida qayta ishga tushiring ('sudo' yoki 'su' yordamida)

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
uz: Ilovani administrator sifatida ishga tushiring ('sudo' yoki 'su' yordamida)

en: Please save your work and close all applications.
uz: Ishingizni saqlang va barcha ilovalarni yoping.

en: Please select a snapshot to view the log!
uz: Jurnalni koʻrish uchun snapshotni tanlang!

en: Please select the GRUB device
uz: GRUB qurilmasini tanlang

en: Please wait a few minutes and try again.
uz: Bir necha daqiqa kutib turing va qayta urinib koʻring.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
uz: Snapshotlar oʻchirilishini kuting.

en: Please wait...
uz: Kuting...

en: Populating list...
uz: Roʻyxat toʻldirilmoqda...

en: Preparing...
uz: Tayyorlanmoqda...

en: Previous
uz: Oldingi

en: Print debug information
uz: Nosozliklarni tuzatish ma'lumotlarini chop etish

en: Print version number
uz: Versiya raqamini chop etish

en: Query completed
uz: Soʻrov tugallandi

en: Querying subvolume info...
uz: Kichik boʻlim maʼlumotlari soʻralmoqda...

en: RSYNC Snapshots
uz: RSYNC snapshotlari

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
uz: Barcha oʻrnatilgan yadrolar uchun initramflarni qayta yaratadi. Bu odatda kerak emas. Buni faqat tiklangan tizim yuklanmasagina tanlang.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
uz: GRUB2 yuklovchisi qayta oʻrnatilsinmi?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
uz: GRUB2 yuklovchisi qayta oʻrnatilmoqda...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
uz: GRUB2 yuklovchisini tanlangan qurilmaga qayta oʻrnatadi.

en: Read %'d of %'d lines...
uz: %'d satr %'d dan oʻqish...

en: Rebooting system...
uz: Tizim qayta yuklanmoqda...

en: Recommended
uz: Tavsiya etilgan

en: Refresh
uz: Yangilash

en: Remote and network locations are not supported.
uz: Masofaviy va tarmoq manzillari qoʻllab-quvvatlanmaydi.

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Removed
uz: Olib tashlangan

en: Removed cron task
uz: Olib tashlangan cron vazifasi

en: Removed mount directory: '%s'
uz: Olib tashlangan ulash katalogi: '%s'

en: Removed snapshot
uz: Olib tashlangan snapshot

en: Removing
uz: Olib tashlanmoqda

en: Removing snapshot
uz: Snapshot olib tashlanmoqda

en: Removing snapshots
uz: Snapshotlar olib tashlanmoqda

en: Restore
uz: Tiklash

en: Restore @home subvolume
uz: @home kichik boʻlimni tiklash

en: Restore Device
uz: Qurilmani tiklash

en: Restore Exclude
uz: Tiklashni cheklash

en: Restore Snapshot
uz: Snapshotni tiklash

en: Restore completed
uz: Tiklash tugallandi

en: Restore selected snapshot
uz: Tanlangan snapshotni tiklash

en: Restore snapshot
uz: Snapshotni tiklash

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
uz: Tiklangan kichik bo‘limlar tizim qayta ishga tushirilgandan so‘ng faollashadi.

en: Restored system subvolume
uz: Tiklangan tizim kichik bo‘limi

en: Restoring Snapshot...
uz: Snapshot tiklanmoqda...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
uz: Snapshotni tiklash tizim kichik bo‘limlarni almashtiradi va hozirda foydalanilayotgan tizim  kichik bo‘limlari yangi snapshot sifatida saqlanib qoladi. Agar kerak bo‘lsa, qayta tiklashni "ortga qaytarish" uchun ushbu snapshotni keyinroq tiklash mumkin.

en: Restoring snapshot...
uz: Snapshot tiklanmoqda...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
uz: Snapshotlarni tiklash faqat tizim fayllari va sozlamalarini almashtiradi. Foydalanuvchining uy kataloglaridagi yashirin bo‘lmagan fayllar va  kataloglarga tegilmaydi. Ushbu xatti-harakatni ushbu fayllarni kiritish uchun filtr qo‘shish orqali o‘zgartirish mumkin. Snapshot yaratilganda kiritilgan fayllar zaxiralanadi va snapshot tiklanganda almashtiriladi.

en: Revision
uz: Qayta ko‘rib chiqish

en: Root device not selected
uz: Ildiz qurilmasi tanlanmagan

en: Rsync Log Viewer
uz: Rsync jurnalini ko‘rish vositasi

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
uz: Ushbu vositaning buyruq qatori versiyasi uchun "timeshift" ishga tushiring

en: Run in non-interactive mode
uz: Interaktiv bo‘lmagan rejimda ishga tushirish

en: Running
uz: Ishlamoqda

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
uz: Drayv nosozliklaridan himoyalanish uchun snappshotlarni tizim diski o‘rniga tashqi diskda saqlang.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
uz: Snapshotlarni tizimdan tashqari diskda saqlash tizim diskida saqlangan suratlarni yo‘qotmasdan formatlash va OTni qayta o‘rnatish imkonini beradi. Siz hatto boshqa Linux distributivini o‘rnatishingiz va keyinroq snapshotni tiklash orqali oldingi tarqatishni orqaga qaytarishingiz mumkin.

en: Saving to device
uz: Qurilmaga saqlanmoqda

en: Schedule
uz: Jadval

en: Scheduled snapshot in progress...
uz: Rejalashtirilgan snapshot ishlanmoqda...

en: Scheduled snapshots are disabled
uz: Rejalashtirilgan snapshotlar o‘chirilgan

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
uz: Rejalashtirilgan snapshotlar o‘chirilgan. Uni yoqish tavsiya etiladi.

en: Scheduled snapshots are enabled
uz: Rejalashtirilgan snapshotlar yoqilgan

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
uz: Rejalashtirilgan snapshotlar yoqilgan. Tanlangan darajalar uchun snapshotlar avtomatik ravishda yaratiladi.

en: Select '%s' device (default = %s)
uz: '%s' qurilmani tanlang (birlamchi = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
uz: Ildiz kichik bo‘limli BTRFS tizim diskini tanlang (@)

en: Select GRUB device
uz: GRUB qurilmani tanlang

en: Select Snapshot
uz: Snapshot tanlang

en: Select Snapshot Levels
uz: Snapshot darajasini tanlang

en: Select Snapshot Location
uz: Snapshot joylashuvini tanlang

en: Select Snapshot Type
uz: Snapshot turini tanlang

en: Select Snapshots
uz: Snapshot tanlang

en: Select Target Device
uz: Maqsadli qurilmani tanlang

en: Select a partition on this disk
uz: Ushbu diskdagi bo‘limni tanlang

en: Select a single snapshot to restore
uz: Tiklash uchun snapshotni tanlang

en: Select another device for root file system (/)
uz: Ildiz fayl tizimi uchun xotira qurilmasini tanlang

en: Select another device or free up some space
uz: Boshqa qurilmani tanlang yoki xotiradan biroz joy bo‘shating

en: Select another device to delete snasphots
uz: Snapshotlarni o‘chirish uchun boshqa qurilmani tanlang

en: Select another device?
uz: Boshqa qurilma tanlaysizmi?

en: Select applications to exclude from restore
uz: Tiklashdan chiqarib tashlash uchun ilovalarni tanlash

en: Select backup device
uz: Zaxira qurilmasini tanlash

en: Select directory
uz: Katalogni tanlash

en: Select file(s)
uz: Fayl(lar) tanlash

en: Select snapshot
uz: Snapshot tanlash

en: Select snapshots to delete
uz: O‘chirish uchun snapshot tanlang

en: Select the device for root file system (/)
uz: Ildiz fayl tizimi (/) uchun qurilmani tanlash

en: Select the devices where files will be restored.
uz: Fayllar tiklanadigan qurilmalarni tanlash.

en: Select the intervals for creating snapshots
uz: Snapshotlar yaratish uchun vaqt oralig‘ini tanlash

en: Select the items to be removed from the list
uz: Ro‘yxatdan olib tashlash kerak bo‘lgan elementlarni tanlash

en: Select the snapshot device
uz: Snapshot qurilmasini tanlash

en: Select the snapshot to restore
uz: Tiklash uchun snapshot tanlang

en: Select the snapshots to be deleted
uz: O‘chirish uchun snapshot tanlash

en: Select the snapshots to mark for deletion
uz: O‘chirilishi kerak bo‘lgan snapshotlarni tanlash

en: Select the target devices where system will be cloned.
uz: Tizim klonlanadigan maqsadli qurilmalarni tanlash.

en: Selected default snapshot device
uz: Tanlangan standart snapshot qurilmasi

en: Selected default snapshot type
uz: Tanlangan standart snapshot turi

en: Selected device does not have BTRFS partition
uz: Tanlangan qurilmada BTRFS bo‘limi mavjud emas

en: Selected device does not have Linux partition
uz: Tanlangan qurilmada Linux bo‘limi mavjud emas

en: Selected snapshot device
uz: Tanlangan snapshot qurilmasi

en: Selected snapshot device is not a system disk
uz: Tanlangan snapshot qurilmasi tizim diski emas

en: Selected snapshot is marked for deletion
uz: Tanlangan snapshot oʻchirish uchun belgilangan

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
uz: Tanlangan snapshot oʻchirish uchun belgilangan va uni qayta tiklab boʻlmaydi

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
uz: Tanlangan foydalanuvchi shifrlangan uy katalogiga ega. Faqat yashirin fayllarni kiritish mumkin emas.

en: Session log file
uz: Sessiya jurnali fayli

en: Set snapshot description
uz: Snapshot tavsifini sozlash

en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Settings wizard
uz: Sozlamalar ustasi

en: Setup Complete
uz: Sozlash tugallandi

en: Setup Wizard
uz: Sozlash ustasi

en: Show additional debug messages
uz: Qo‘shimcha nosozliklarni tuzatish xabarlarini ko‘rsatish

en: Show all options
uz: Hamma parametrlarni koʻrsatish

en: Show more applications to exclude on the next page
uz: Keyingi sahifada istisno qilinadigan koʻproq ilovalarni koʻrsatish

en: Show rsync output (default)
uz: Rsync chiqishini ko‘rsatish (standart)

en: Size
uz: Hajmi

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
uz: BTRFS snapshotlarining oʻlchami dastlab nolga teng. Vaqt o‘tishi bilan tizim fayllari asta-sekin oʻzgarib borar ekan, ma'lumotlar diskda boʻsh joyni egallagan yangi ma'lumotlar bloklariga yoziladi (nusxalash va yozish). Snapshotdagi fayllar asl ma'lumotlar bloklariga ishora qilishda davom etadi.

en: Skip GRUB2 reinstall
uz: GRUB2-ni qayta o‘rnatishni o‘tkazib yuborish

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
uz: '%s' snapshoti tizim tomonidan foydalanilmoqda va uni oʻchirib boʻlmaydi. Tiklangan snapshotni faollashtirish uchun tizimni qayta ishga tushiring.

en: Snapshot Created
uz: Snapshot yaratildi

en: Snapshot Levels
uz: Snapshot darajalari

en: Snapshot deletion in progress...
uz: Snapshotni oʻchirish davom etmoqda...

en: Snapshot device
uz: Snapshot qurilmasi

en: Snapshot device not available
uz: Snapshot qurilmasi mavjud emas

en: Snapshot device not selected
uz: Snapshot qurilmasi tanlanmagan

en: Snapshot location
uz: Snapshot joylashuvi

en: Snapshot saved successfully
uz: Snapshot muvaffaqiyatli saqlandi

en: Snapshot to restore not specified!
uz: Tiklash uchun snapshot belgilanmagan!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
uz: Tizim qayta ishga tushirilgandan so‘ng snapshot faol bo‘ladi.

en: Snapshot(s) Deleted
uz: Snapshot(lar) oʻchirildi

en: Snapshots
uz: Snapshotlar

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
uz: Snapshotlar bir zumda yaratiladi va tiklanadi. Snapshot yaratish fayl tizimi darajasidagi atom tranzaktsiyasidir.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
uz: Snapshotlar rsync yordamida tizim fayllari nusxalarini yaratish va oldingi snapshotdagi oʻzgarmagan fayllarni qattiq bogʻlash orqali yaratiladi.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
uz: Snapshotlar BTRFS fayl tizimining o‘rnatilgan xususiyatlaridan foydalangan holda yaratiladi.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
uz: Snapshotlar belgilangan vaqtda rejalashtirilmagan.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
uz: Snapshotlar mukammal, tizimning bayt-bayt nusxalari. Hech narsa istisno qilinmaydi.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
uz: Snapshotlar tizim kichik bo‘limlarini almashtirish orqali tiklanadi. Fayllar hech qachon nusxa ko‘chirilmaydi, o‘chirilmaydi yoki ustiga yozilmaydi, ma'lumotlarni yo‘qotish xavfi yo‘q. Mavjud tizim qayta tiklangandan keyin yangi snapshot sifatida saqlanadi.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
uz: Snapshotlar ular yaratilgan diskda (tizim diskida) saqlanadi. Boshqa disklarda saqlash qo‘llab-quvvatlanmaydi. Agar tizim diskida ishlamay qolsa, unda saqlangan snapshotlar tizim bilan birga yo‘qoladi.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
uz: Snapshotlar tanlangan bo‘limda /timeshift katalogiga saqlanadi. Boshqa joylar qo‘llab-quvvatlanmaydi.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
uz: Snapshotlar tanlangan bo‘limda /timeshift-btrfs katalogiga saqlanadi. Boshqa joylar qo‘llab-quvvatlanmaydi.

en: Snapshots available for restore
uz: Tiklash uchun snapshotlar mavjud

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
uz: Snapshotlarni Linux fayl tizimida formatlangan har qanday diskda saqlash mumkin. Snapshotlarni tizim bo‘lmagan yoki tashqi diskda saqlash tizim diski shikastlangan yoki qayta formatlangan bo‘lsa ham tizimni tiklash imkonini beradi.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
uz: Snapshotlarni Live CD rejimida yaratish mumkin emas

en: Snapshots will be created at selected intervals
uz: Snapshotlar tanlangan vaqt oralig‘ida yaratiladi

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
uz: Snapshot diskida yetarli joy boʻlsa (> 1 GB) snapshotlar tanlangan vaqt oraligʻida yaratiladi.

en: Specify backup device (default: config)
uz: Zaxira qurilmasini belgilang (standart: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
uz: GRUB2 yuklovchisini o‘rnatish uchun qurilmani belgilang

en: Specify snapshot to restore
uz: Tiklash uchun snapshot belgilash

en: Specify target device
uz: Maqsadli qurilmani belgilash

en: Status
uz: Xolat

en: Stop cron emails for scheduled tasks
uz: Rejalashtirilgan vazifalar uchun cron elektron pochta xabarlarini to‘xtatish

en: Subvolume
uz: Kichik bo‘lim

en: Subvolume exists at destination
uz: Belgilangan joyda kichik bo‘lim mavjud

en: Subvolumes
uz: Kichik bo‘limlar

en: Summary
uz: Hisobot

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
uz: BTRFS rejimiga o‘tish (standart: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
uz: RSYNC rejimiga o‘tish (standart: config)

en: Symlinks updated
uz: Ramziy havolalar yangilandi

en: Syncing file systems...
uz: Fayl tizimlari sinxronlanmoqda...

en: Syncing files with rsync...
uz: Fayllar rsync orqali sinxronlanmoqda...

en: Syntax
uz: Sintaksis

en: System
uz: Tizim

en: System Restore Utility
uz: Tizimni tiklash yordam dasturi

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
uz: Snapshotni tiklash orqali tizim oldingi sanaga qaytarilishi mumkin.

en: System will reboot after files are restored
uz: Fayllar tiklanganidan keyin tizim qayta yuklanadi

en: System will reboot after files are restored.
uz: Fayllar tiklanganidan keyin tizim qayta yuklanadi.

en: Tagged snapshot
uz: Belgilangan snapshot

en: Tags
uz: Teglar

en: Target device is not mounted
uz: Maqsadli qurilma ulanmagan

en: Target device is same as system device
uz: Maqsadli qurilma tizim qurilmasi bilan bir xil

en: Target device not specified!
uz: Maqsadli qurilma ko‘rsatilmagan!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
uz: Cron xizmati rejalashtirilgan vazifalarning natijasini joriy foydalanuvchiga elektron pochta sifatida yuboradi. Timeshift tomonidan yaratilgan cron vazifalari uchun elektron pochta xabarlarini bostirish uchun ushbu parametrni tanlang.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
uz: Tizim bo‘limida qo‘llab-quvvatlanmaydigan kichik bo‘lim tartibi mavjud.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
uz: Maqsadli bo‘lim qo‘llab-quvvatlanmaydigan kichik bo‘lim tartibiga ega.

en: There are no snapshots on this device
uz: Bu qurilmada snapshotlar mavjud emas

en: This device is not encrypted
uz: Bu qurilma shifrlanmagan

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
uz: Ushbu dasturiy ta'minot mutlaqo kafolatsiz taqdim etiladi va muallif ushbu dasturdan foydalanish natijasida kelib chiqadigan har qanday zarar uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga olmaydi.

en: Timeshift is active
uz: Timeshift faol

en: Timestamp
uz: Vaqt tamg‘asi

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
uz: Standart variantlar bilan tiklash uchun barcha takliflar uchun ENTER bosing!

en: Type
uz: Turi

en: Unknown option
uz: Noma'lum parametr

en: Unknown snapshot type
uz: Noma'lum snapshot turi

en: Unknown value specified for option --tags
uz: --tags parametri uchun noma'lum qiymat ko‘rsatilgan

en: Unlocked device is mapped to '%s'
uz: Qulfdan chiqarilgan qurilma “%s” bilan taqqoslandi

en: Unlocked successfully
uz: Muvaffaqiyatli qulfdan chiqarildi

en: Unmounting from
uz: Uzilmoqda

en: Unshared
uz: Ulashmagan

en: Unsupported Subvolume Layout
uz: Qo‘llab-quvvatlanmaydigan kichik bo‘lim tartibi

en: Update GRUB menu
uz: GRUB menyusini yangilash

en: Update initramfs
uz: initramfs yangilash

en: Updated /etc/crypttab on target device
uz: Maqsadli qurilmada yangilangan /etc/crypttab

en: Updated /etc/fstab on target device
uz: Maqsadli qurilmada yangilangan /etc/fstab

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
uz: GRUB menyu yozuvlarini yangilaydi (tavsiya etiladi). Buni ishlatish xavfsiz va tanlangan holda qoldirilishi kerak.

en: Updating GRUB menu...
uz: GRUB menyusi yangilanmoqda...

en: Updating bootloader configuration...
uz: Yuklovchi konfiguratsiyasi yangilanmoqda...

en: Used
uz: Ishlatilgan

en: User
uz: Foydalanuvchi

en: User Home Directories
uz: Foydalanuvchi uy kataloglari

en: User cancelled the password prompt
uz: Foydalanuvchi parol so‘rovini bekor qildi

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
uz: Agar siz ularni bu yerda yoqmasangiz, foydalanuvchi uy kataloglari sukut bo‘yicha chiqarib tashlanadi

en: Users
uz: Foydalanuvchilar

en: Users Home
uz: Foydalanuvchilar uyi

en: Vendor
uz: Ishlab chiqaruvchi

en: View Rsync Log for Create
uz: Yaratish uchun Rsync jurnalini koʻrish

en: View Rsync Log for Restore
uz: Tiklash uchun Rsync jurnalini koʻrish

en: View TimeShift Logs
uz: TimeShift jurnallarini ko‘rish

en: Warning
uz: Ogohlantirish

en: Web Browsers
uz: Veb-brauzerlar

en: Weekly
uz: Har hafta

en: Weekly snapshot failed!
uz: Haftalik snapshot amalga oshmadi!

en: Weekly snapshots are enabled
uz: Haftalik snapshotlar yoqilgan

en: With Errors
uz: Xatolar bilan

en: Wizard
uz: Usta

en: Wrong password
uz: Notoʼg‘ri parol

en: Yes
uz: Ha

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
uz: Siz joriy tizimda ishlashni davom ettirishingiz mumkin. Qayta ishga tushirilgandan so‘ng, joriy tizim yangi snapshot sifatida ko‘rinadi. Agar kerak bo‘lsa, qayta tiklashni "ortga qaytish" uchun bu snapshotni keyinroq tiklash mumkin.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
uz: [ENTER = Standart (%s), a = To‘xtatish]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
uz: [ENTER = Standart (%s), r = Ildiz qurilmasi, a = To‘xtatish]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
uz: [Tajribali foydalanuvchilar uchun] Tiklangan tizim yuklanmasa, ushbu sozlamalarni o‘zgartiring.

en: [Warning] Deleted invalid lock
uz: [Ogohlantirish] Yaroqsiz qulf o‘chirildi

en: all
uz: hammasi

en: btrfs returned an error
uz: btrfs xatolikni qaytardi

en: complete
uz: tugallangan

en: crontab file exported
uz: crontab fayli eksport qilindi

en: crontab file installed
uz: crontab fayli o‘rnatilgan

en: incomplete
uz: tugallanmagan

en: marked for deletion
uz: oʻchirish uchun belgilangan

en: mounted at path
uz: yo‘lda ulangan

en: remaining
uz: qolgan

en: rsync returned an error
uz: rsync xatolikni qaytardi

en: un-tagged
uz: belgilanmagan

en: Run Timeshift as Administrator
uz: Timeshift-ni administrator sifatida ishga tushiring

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
uz: Timeshift-ni administrator sifatida ishga tushirish uchun autentifikatsiya talab qilinadi
