linuxmint - en to nb translation catalogue (557 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
nb: 
    Trykk ENTER for å fortsette....

en: %d snapshots, %s free
nb: %d øyeblikksbilder, %s ledig

en: '%s' will be on '%s'
nb: '%s' vil være på '%s'

en: '%s' will be on root device
nb: '%s' vil være på rootenheten

en: (Re)install GRUB2 on:
nb: (Re)installer GRUB2 på:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
nb: Avinnstallerte Timeshift BTRFS**

en: / is mapped to device
nb: / er mappet til enheten

en: /boot is mapped to device
nb: /boot er mappet til enheten

en: /boot/efi is mapped to device
nb: /boot/efi er mappet til enheten

en: /home is mapped to device
nb: /home er mappet til enheten

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
nb: <b>Kommentarer</b> (dobbelklikk for å endre)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
nb: En vedlikeholdsoppgave kjører en gang i timen og oppretter øyeblikksbilder etter behov.

en: Aborted.
nb: Avbrutt.

en: About
nb: Om

en: Action
nb: Handling

en: Add
nb: Legg til

en: Add Files
nb: Legg til filer

en: Add Folders
nb: Legg til mapper

en: Add custom pattern
nb: Legg til egenopprettet mønster

en: Add directories
nb: Legg til mapper

en: Add files
nb: Legg til filer

en: Add tags to snapshot (default: O)
nb: Legg til merkelapper på øyeblikksbildet (standard: O)

en: Added cron task
nb: La til cronoppgave

en: Admin Access Required
nb: Krever administratortilgang

en: Admin access is required to backup and restore system files.
nb: Administratortilgang er påkrevd for å ta sikkerhetskopi eller gjennopprette systemfiler.

en: All Files
nb: Alle Filer

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
nb: Alle filer er kopiert når første øyeblikksbildet blir opprettet. Senere øyeblikksbilder bygger trinnvis på det første bildet. Uendrede filer vil bli direktelenket fra forrige øyeblikksbilde hvis tilgjengelig.

en: All other files and folders are excluded.
nb: Alle andre filer og mapper er ekskludert.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
nb: En kryptert enhet er valgt som root-filsystem (/). Bootmappa (/boot) må monteres på en ukryptert enhet for at systemet skal starte uten problemer.
    
    Velg enten en ukryptert enhet for bootmappa, eller velg ukryptert enhet for for root-filsystemet.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
nb: En annen forekomst av Timeshift oppretter et øyeblikksbilde.

en: Another instance of this application is running
nb: En annen forekomst av programmet kjører

en: Another instance of timeshift is currently running!
nb: En annen forekomst av timeshift kjører

en: Answer YES to all confirmation prompts
nb: Svar JA til alle bekreftelsesmeldinger

en: App config loaded
nb: App konfigurasjon lastet

en: App config saved
nb: App konfigurasjon lagret

en: Application needs admin access.
nb: Programmet må ha admintilgang

en: Application will exit
nb: Programmet vil avslutte

en: Application will exit.
nb: Programmet vil avslutte

en: Are you sure you want to delete this snapshot?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette øyeblikksbildet?

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: BTRFS Snapshots
nb: BTRFS øyeblikksbilder

en: BTRFS device is not mounted
nb: BTRFS enheten er ikke mounted

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
nb: BTRFS-øyeblikksbilder lagres på systempartisjonen. Andre partisjoner støttes ikke.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
nb: BTRFS øyeblikksbilder er lagret på samme disken som den er laget fra. Hvis systemet får diskfeil vil øyeblikksbildene gå tapt med systemet. Lagre øyeblikksbilder til en ekstern enhet som ikke er en del av systemdisken, i RSYNC modus, for å beskytte mot diskfeil.

en: Backup
nb: Sikkerhetskopi

en: Backup Device
nb: Enhet for sikkerhetskopi

en: Backup device not specified!
nb: Sikkerhetskopienhet er ikke angitt!

en: Bittorrent Clients
nb: Bittorrentklienter

en: Boot
nb: Oppstart

en: Boot device not selected
nb: Oppstartsenhet ikke valgt

en: Boot snapshot failed!
nb: Oppstartsbildet feilet!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
nb: Oppstartsbilder opprettes med en forsinkelse på 10 minutter etter systemoppstart.

en: Boot snapshots are enabled
nb: Oppstartsøyeblikksbilder er aktivert

en: Bootloader Options
nb: Oppstartslasteralternativer

en: Bootloader Options (Advanced)
nb: Oppstartslasteralternativer (avansert)

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Browse Files
nb: Bla gjennom filer

en: Browse selected snapshot
nb: Bla gjennom valgt øyeblikksbilde

en: Building file list...
nb: Bygger filliste...

en: Calculating required disk space...
nb: Beregner nødvendig diskplass...

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel restore?
nb: Avbryt gjennoppretting?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
nb: Å avbryte gjennopprettingsprosessen vil føre til at målsystemet ikke er komplett. Dette kan føre til at oppstarten feiler, eller systemet får flere feil. Etter at du har avbrutt gjennopprettingen må du bruke et annet systembilde for gjennopprettingen for å få et stabilt system. Klikk Ja for å bekrefte.

en: Cannot Delete Live Snapshot
nb: Kan ikke slette aktivt øyeblikksbilde

en: Changed
nb: Endret

en: Changed items:
nb: Endrede elementer:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
nb: Sjekker gjenopprettingshandlinger (tørrkjøring)

en: Checking file systems for errors...
nb: Sjekker filsystemer for feil...

en: Checksum
nb: Sjekksum

en: Cleaning up...
nb: Rydder opp ...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
nb: Klikk for å redigere. Dra og slipp for å endre rekkefølge.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
nb: Klikk for å redigere. Dra og slipp for å endre rekkefølge.

en: Clone System
nb: Klon systemet

en: Cloning
nb: Kloning

en: Cloning system...
nb: Kloner systemet...

en: Close
nb: Lukk

en: Close window to exit
nb: Lukk vinduet for å avslutte

en: Commands listed below are not available on this system
nb: Kommandoene nedenfor er ikke tilgjengelige på dette systemet

en: Comments (click to edit)
nb: Kommentarer (klikk for å redigere)

en: Comparing Files (Dry Run)...
nb: Sammenligner filer (tørrkjøring)...

en: Comparing files with rsync...
nb: Sammenligner filer med rsync...

en: Completed
nb: Fullført

en: Completed With Errors
nb: Fullført med feil

en: Confirm Actions
nb: Bekreft handlinger

en: Continue with restore? (y/n):
nb: Fortsette med gjenoppretting? (y/n):

en: Could not find device
nb: Fant ikke enhet

en: Could not find file
nb: Fant ikke fil

en: Could not find snapshot
nb: Fant ikke øyeblikksbilde

en: Could not find system subvolume
nb: Fant ikke systemets subvolum

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
nb: Fant ikke systemets subvolumer for opprettelse av forhåndsgjennopprettingsbilde

en: Create
nb: Opprett

en: Create Snapshot
nb: Opprett øyeblikksbilde

en: Create one per boot
nb: Opprett en per oppstart

en: Create one per day
nb: Opprett en per dag

en: Create one per hour
nb: Opprett en per time

en: Create one per month
nb: Opprett en per måned

en: Create one per week
nb: Opprett en per uke

en: Create snapshot (even if not scheduled)
nb: Opprett øyeblikksbilde (selv om det ikke er planlagt)

en: Create snapshot if scheduled
nb: Opprett øyeblikksbilde hvis det er planlagt

en: Create snapshot of current system
nb: Opprett øyeblikksbilde av gjeldende system

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
nb: Opprett øyeblikksbilde manuelt, eller planlegg øyeblikksbilde for å sikre systemet ditt

en: Create snapshots using BTRFS
nb: Opprett øyeblikksbilder ved hjelp av BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
nb: Opprett øyeblikksbilde ved å bruke RSYNC-verktøy og hard-linker

en: Created
nb: Opprettet

en: Created control file
nb: Opprettet kontrollfil

en: Created directory
nb: Opprettet mappe

en: Created pre-restore snapshot
nb: Opprettet forhåndsgjennopprettingsbilde

en: Created subvolume snapshot
nb: Opprettet subvolumsbilde

en: Creating Snapshot...
nb: Oppretter øyeblikksbilde...

en: Creating new backup...
nb: Oppretter ny sikkerhetskopi...

en: Creating new snapshot...
nb: Oppretter nytt øyeblikksbilde...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
nb: Oppretter forhåndsgjennopprettingsbilde fra systemets subvolumer...

en: Critical Error
nb: Kritisk feil

en: Cron job added
nb: Cronjobb lagt til

en: Cron job removed
nb: Cronjobb fjernet

en: Cron task exists
nb: Cronoppgaver finnes

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Daily
nb: Daglig

en: Daily snapshot failed!
nb: Daglig øyeblikksbilde feilet!

en: Daily snapshots are enabled
nb: Daglige øyeblikksbilder er aktivert

en: Data will be modified on following devices:
nb: Data vil bli endret på følgende enheter:

en: Date Format
nb: Datoformat

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Snapshots
nb: Slett Øyeblikksbilder

en: Delete all snapshots
nb: Slett alle øyeblikksbilder

en: Delete selected snapshot
nb: Slett valgt øyeblikksbilde

en: Delete snapshot
nb: Slett øyeblikksbilde

en: Deleted
nb: Slettet

en: Deleted directory
nb: Slettet mappe

en: Deleted subvolume
nb: Slettet subvolum

en: Deleting Snapshots...
nb: Sletter øyeblikksbilder...

en: Deleting subvolume
nb: Sletter subvolum

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Destroyed qgroup
nb: Ødelagt qgruppe

en: Destroying qgroup
nb: Ødelegger qgruppe

en: Device
nb: Enhet

en: Device is unlocked
nb: Enheten er låst opp

en: Device name is empty!
nb: Enhetens navn er tomt!

en: Device not found
nb: Enhet ikke funnet

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
nb: Enheter som vises ovenfor har BTRFS-filsystemer.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
nb: Enheter som vises ovenfor har Linux-filsystemer.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
nb: Enheter som øyeblikksbildet ble opprettet fra er forhåndsvalgt.

en: Devices with Linux file systems
nb: Enheter med Linux-filsystemer

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
nb: Enheter med Windows-filsystemer støttes ikke (NTFS, FAT, osv.).

en: Directory not found
nb: Katalog ikke funnet

en: Disclaimer
nb: Ansvarsfraskrivelse

en: Distribution
nb: Distribusjon

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
nb: Aktiver planlagte øyeblikksbilder for å beskytte systemet ditt

en: Encrypted Device
nb: Kryptert enhet

en: Encrypted Home Directory
nb: Kryptert hjemmekatalog

en: Enter device name or number
nb: Skriv enhetsnavn eller -nummer

en: Enter device name or number (a=Abort)
nb: Skriv enhetsnavn eller -nummer (a=Avbryt)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
nb: Skriv inn passord for å låse opp '%s'

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
nb: Skriv øyeblikksbildenummer (a=Avbryt, p=Forrige, n=Neste)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
nb: Skriv mønster for å ekskludere (F.eks.: *.mp3, *.bak)

en: Error
nb: Feil

en: Error running Rsync
nb: Feil ved kjøring av Rsync

en: Estimate
nb: Estimat

en: Estimating System Size...
nb: Estimerer systemstørrelse...

en: Estimating system size...
nb: Estimerer systemstørrelse...

en: Examples
nb: Eksempler

en: Exclude All Files
nb: Ekskluder alle filer

en: Exclude Application Settings
nb: Ekskluder programinnstillinger

en: Exclude Apps
nb: Ekskluder apper

en: Exclude List
nb: Eksluderingsliste

en: Exclude List Summary
nb: Sammendrag av ekskluderingsliste

en: Exclude Pattern
nb: Ekskluderingsmønster

en: Excluded Directories
nb: Ekskluder mapper

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
nb: Forventede verdier: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
nb: Feilet med å legge til cronjobb

en: Failed to copy file
nb: Kopiering av fil feilet

en: Failed to create directory
nb: Opprettelse av mappe feilet

en: Failed to create new snapshot
nb: Opprettelse av øyeblikksbilde feilet

en: Failed to create snapshot
nb: Opprettelse av øyeblikksbilde feilet

en: Failed to create subvolume snapshot
nb: Øyeblikksbilde av subvolum feilet

en: Failed to create symlinks
nb: Kunne ikke opprette symboliske lenker

en: Failed to delete directory
nb: Sletting av mappe feilet

en: Failed to delete file
nb: Sletting av fil feilet

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
nb: Kunne ikke slette øyeblikksbilde i underliggende subvolum

en: Failed to delete snapshot subvolume
nb: Sletting av subvolumets øyeblikksbilde feilet

en: Failed to delete symlinks
nb: Kan ikke slette symbolske lenker

en: Failed to destroy qgroup
nb: Kan ikke ødelegge qgruppe

en: Failed to estimate system size
nb: Beregning av systemets størrelse feilet

en: Failed to export crontab file
nb: Kunne ikke eksportere crontab-fil

en: Failed to get input from user in 3 attempts
nb: Kunne ikke få innspill fra bruker på 3 forsøk

en: Failed to get partition list
nb: Feilet med å hente partisjonslisten

en: Failed to get partition list.
nb: Feilet med å hente partisjonslisten.

en: Failed to install crontab file
nb: Kunne ikke installere crontab-fil

en: Failed to mount devices
nb: Klarte ikke å koble til enheten

en: Failed to move file
nb: Klarte ikke å flytte fil

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
nb: Klarte ikke å flytte systemets subvolum til mappen hvor øyeblikksbildet ligger

en: Failed to query subvolume list
nb: Klarte ikke å sende spørring til subvolumlisten

en: Failed to query subvolume quota
nb: Kan ikke spørre etter undervolumkvote

en: Failed to read cron tab
nb: Klarte ikke å lese crontab

en: Failed to read file
nb: Klarte ikke å lese filen

en: Failed to remove
nb: Fjerning feilet

en: Failed to remove cron job
nb: Klarte ikke å fjerne cronjobb

en: Failed to remove snapshot
nb: Klarte ikke å fjerne øyeblikksbildet

en: Failed to restore system subvolume
nb: Klarte ikke å gjennopprette systemets subvolum

en: Failed to save exclude list
nb: Klarte ikke å lagre eksluderingslisten

en: Failed to unlock device
nb: Klarte ikke å låse opp enheten

en: Failed to unmount
nb: Klarte ikke å koble fra

en: Failed to unmount device!
nb: Klarte ikke å koble fra enheten!

en: Failed to write file
nb: Klarte ikke å skrive filen

en: File (snapshot)
nb: Fil (øyeblikksbilde)

en: File (system)
nb: Fil (system)

en: File Pattern
nb: Filmønster

en: File and directory counts:
nb: Antall filer og mapper:

en: File not found
nb: Fant ikke filen

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
nb: Filer &amp; mapper som passer mønstrene under vil bli ekskludert. Mønster som starter med + vil inkludere filen i stedet for å ekskludere.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
nb: Filer og mapper kan ekskluderes for å spare plass

en: Files and directory counts:
nb: Antall filer og mapper:

en: Files matching the following patterns will be excluded
nb: Filer som matcher følgende mønstre vil bli ekskludert

en: Filesystem
nb: Filsystem

en: Filter by name or path
nb: Filtrer etter navn eller filsti

en: Filters
nb: Filtre

en: Finish
nb: Fullfør

en: Finished
nb: Fullført

en: First snapshot requires:
nb: Første øyeblikksbilde krever:

en: Found existing pre-restore snapshot
nb: Fant eksisterende øyeblikksbilde for forhåndsgjenoppretting

en: Free
nb: Ledig

en: Free space
nb: Ledig plass

en: GRUB Device
nb: GRUB enhet

en: GRUB device not selected
nb: GRUB-enhet er ikke valgt

en: GRUB will NOT be reinstalled
nb: GRUB vil IKKE bli installert på nytt

en: Generating initramfs...
nb: Genererer initramfs...

en: Group
nb: Gruppe

en: Help
nb: Hjelp

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
nb: Skjulte filer og mapper er inkludert som standard da de inneholder brukerspesifiserte konfigurasjonsfiler.

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide rsync output
nb: Skjul utdata fra rsync

en: Hide this window (files will be deleted in background)
nb: Skjul dette vinduet (filer vil bli slettet i bakgrunnen)

en: Home
nb: Hjem

en: Home Directory
nb: Hjemmekatalog

en: Hourly
nb: Hver time

en: Hourly snapshot failed!
nb: Øyeblikksbilde hver time mislyktes!

en: Hourly snapshots are enabled
nb: Øyeblikksbilde hver time er aktivert

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
nb: Hvis gjenopprettingen ikke starter kan du starte opp en Live CD/USB. deretter installerer du Timeshift og forsøker med et annet øyeblikksbilde.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
nb: Hvis disse vilkårene ikke er akseptable for deg, vennligst ikke fortsett utover dette punktet!

en: Include / Exclude Patterns
nb: Inkluder / ekskluder mønstre

en: Include @home subvolume in backups
nb: Inkluder @home-undervolum i sikkerhetskopier

en: Include All Files
nb: Inkluder alle filer

en: Include Only Hidden Files
nb: Inkluder kun skjule filer

en: Invalid Snapshot
nb: Ugyldig øyeblikksbilde

en: Invalid command line arguments
nb: Ugyldige kommandolinjeargumenter

en: Invalid snapshot
nb: Ugyldig øyeblikksbilde

en: Items Not Selected
nb: Elementer ikke valgt

en: Keep
nb: Behold

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
nb: Behold konfigurasjonsfiler for bittorrent-klienter som Deluge, Transmission, osv. Hvis det ikke er merket av, vil tidligere konfigurasjonsfiler bli gjenopprettet fra øyeblikksbildet.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
nb: Behold konfigurasjonsfiler for nettlesere som Firefox og Chrome. Hvis det ikke er merket av, vil tidligere konfigurasjonsfiler bli gjenopprettet fra øyeblikksbildet

en: Keep on Root Device
nb: Behold på rotenhet

en: Keep this mount path on the root filesystem
nb: Behold denne monteringsbanen på rotfilsystemet

en: Label
nb: Etikett

en: Last boot snapshot is %d hours old
nb: Siste oppstartsøyeblikksbilde er %d timer gammelt

en: Last boot snapshot is older than system start time
nb: Siste oppstartsøyeblikksbilde er eldre enn systemets starttid

en: Last boot snapshot not found
nb: Fant ikke siste oppstartsbilde

en: Last daily snapshot is %d hours old
nb: Siste daglige øyeblikksbilde er %d timer gammelt

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
nb: Siste daglige øyeblikksbilde er mer enn 1 dag gammelt

en: Last daily snapshot not found
nb: Fant ikke siste daglige øyeblikksbilde

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
nb: Siste øyeblikksbilde per time er %d minutter gammelt

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
nb: Siste øyeblikksbilde per time er mer enn 1 time gammelt

en: Last hourly snapshot not found
nb: Fant ikke siste øyeblikksbilde per time

en: Last monthly snapshot is %d days old
nb: Siste månedlige øyeblikksbilde er %d dager gammelt

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
nb: Siste månedlige øyeblikksbilde er mer enn 1 måned gammelt

en: Last monthly snapshot not found
nb: Fant ikke siste månedlige øyeblikksbilde

en: Last weekly snapshot is %d days old
nb: Siste ukentlige øyeblikksbilde er %d dager gammelt

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
nb: Siste ukentlige øyeblikksbilde er mer enn 1 uke gammelt

en: Last weekly snapshot not found
nb: Fant ikke siste ukentlige øyeblikksbilde

en: Latest snapshot
nb: Siste øyeblikksbilde

en: Linking from snapshot
nb: Kobling fra øyeblikksbilde

en: List
nb: Liste

en: List devices
nb: List enheter

en: List snapshots
nb: List opp øyeblikksbilder

en: Live USB Mode (Restore Only)
nb: Live USB Modus (Kun gjennoppretting)

en: Location
nb: Plassering

en: Main window closed by user
nb: Hovedvindu lukket av bruker

en: Mark/Unmark for Deletion
nb: Merk/fjern merking for sletting

en: Maximum backups exceeded for backup level
nb: Maksimalt antall sikkerhetskopier overskredet for sikkerhetskopinivået

en: Menu
nb: Meny

en: Misc
nb: Diverse

en: Missing Dependencies
nb: Manglende avhengigheter

en: Mode
nb: Modus

en: Model
nb: Modell

en: Monthly
nb: Månedlig

en: Monthly snapshot are enabled
nb: Månedlig øyeblikksbilde er aktivert

en: Monthly snapshot failed!
nb: Månedlig øyeblikksbilde mislyktes!

en: Mount
nb: Monter

en: Moved system subvolume to snapshot directory
nb: Flyttet systemundervolum til øyeblikksbildekatalog

en: Multiple snapshots selected
nb: Flere øyeblikksbilder valgt

en: Name
nb: Navn

en: Next
nb: Neste

en: No
nb: Nei

en: No Change
nb: Ingen endring

en: No Snapshots Selected
nb: Ingen øyeblikksbilder valgt

en: No snapshots available
nb: Ingen øyeblikksbilder tilgjengelig

en: No snapshots found
nb: Ingen øyeblikksbilder funnet

en: No snapshots found on device
nb: Ingen øyeblikksbilder funnet på enheten

en: No snapshots on device
nb: Ingen øyeblikksbilder på enheten

en: No snapshots on this device
nb: Ingen øyeblikksbilder på denne enheten

en: No snapshots selected
nb: Ingen øyeblikksbilder valgt

en: None
nb: Ingen

en: Not Found
nb: Ikke funnet

en: Not Selected
nb: Ikke valgt

en: Not Supported
nb: Ikke støttet

en: Not enough disk space
nb: Ikke nok diskplass

en: Notes
nb: Notater

en: Nothing to do!
nb: Ingenting å gjøre!

en: Num
nb: Nr

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
nb: Antall øyeblikksbilder som skal beholdes.
    Eldre øyeblikksbilder fjernes når denne grensen overskrides.

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
nb: OS må installeres på en BTRFS-partisjon med Ubuntu-type undervolumoppsett (@ og @home undervolumer). Andre oppsett støttes ikke.

en: Older log files removed
nb: Eldre loggfiler er fjernet

en: Oldest snapshot
nb: Eldste øyeblikksbilde

en: On demand (manual)
nb: På forespørsel (manuell)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
nb: Bare ubuntu-oppsett med @ og @home undervolumer støttes for øyeblikket.

en: Open Menu
nb: Åpne meny

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
nb: Alternativ --snapshot-device bør ikke spesifiseres for å lage øyeblikksbilder i BTRFS-modus

en: Options
nb: Alternativer

en: Other applications (next page)
nb: Andre applikasjoner (neste side)

en: Owner
nb: Eier

en: Parent Device
nb: Overordnet enhet

en: Parsing log file...
nb: Analyserer loggfil...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
nb: Partisjonen har en undervolumstruktur som ikke støttes

en: Path
nb: Sti

en: Pattern
nb: Mønster

en: Permissions
nb: Tillatelser

en: Please check if you have multiple windows open.
nb: Vennligst sjekk om du har flere vinduer åpne.

en: Please do not interrupt the restore process!
nb: Vennligst ikke forstyrr gjenopprettingsprosessen!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
nb: Vennligst installer påkrevde pakker og prøv å kjøre TimeShift på nytt

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
nb: Vennligst kjør applikasjonen på nytt som admin (bruk 'sudo' eller 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
nb: Vennligst kjør applikasjonen som admin (bruk 'sudo' eller 'su')

en: Please save your work and close all applications.
nb: Lagre arbeidet ditt og lukk alle applikasjoner.

en: Please select a snapshot to view the log!
nb: Velg et øyeblikksbilde for å se loggen!

en: Please select the GRUB device
nb: Velg GRUB-enheten

en: Please wait a few minutes and try again.
nb: Vennligst vent noen minutter før du prøver på nytt.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
nb: Vent til øyeblikksbilder blir slettet.

en: Please wait...
nb: Vennligst vent...

en: Populating list...
nb: Fyller ut listen..

en: Preparing...
nb: Forbereder...

en: Previous
nb: Forrige

en: Print debug information
nb: Skriv feilsøkingslogg

en: Print version number
nb: Skriv versjonsnummer

en: Query completed
nb: Spørring fullført

en: Querying subvolume info...
nb: Spør etter informasjon om undervolum ...

en: RSYNC Snapshots
nb: RSYNC-øyeblikksbilder

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
nb: Genererer initramfs på nytt for alle installerte kjerner. Dette er vanligvis ikke nødvendig. Velg dette bare hvis det gjenopprettede systemet ikke starter opp.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
nb: Installere GRUB2-oppstartslasteren på nytt?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
nb: Installerer GRUB2-oppstartslasteren på nytt...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
nb: Installerer GRUB2-oppstartslasteren på den valgte enheten på nytt.

en: Read %'d of %'d lines...
nb: Leser %'d av %'d linjer...

en: Rebooting system...
nb: Starter systemet på nytt...

en: Recommended
nb: Anbefalt

en: Refresh
nb: Oppfrisk

en: Remote and network locations are not supported.
nb: Eksterne og nettverksplasseringer støttes ikke.

en: Remove
nb: Fjern

en: Removed
nb: Fjernet

en: Removed cron task
nb: Fjernet cron-oppgave

en: Removed mount directory: '%s'
nb: Fjernet montert mappe: '%s'

en: Removed snapshot
nb: Fjernet øyeblikksbilde

en: Removing
nb: Fjerner

en: Removing snapshot
nb: Fjerner øyeblikksbilde

en: Removing snapshots
nb: Fjerner øyeblikksbilder

en: Restore
nb: Gjennopprett

en: Restore @home subvolume
nb: Gjenopprett @home-undervolum

en: Restore Device
nb: Gjennopprett enhet

en: Restore Exclude
nb: Gjennopprett eksludert

en: Restore Snapshot
nb: Gjenopprett øyeblikksbilde

en: Restore completed
nb: Gjennoppretting fullført

en: Restore selected snapshot
nb: Gjenopprett valgt øyeblikksbilde

en: Restore snapshot
nb: Gjenopprett øyeblikksbilde

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
nb: Gjenopprettede undervolumer blir aktive etter at systemet er startet på nytt.

en: Restored system subvolume
nb: Gjenopprettet systemundervolum

en: Restoring Snapshot...
nb: Gjenoppretter øyeblikksbilde...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
nb: Gjenoppretting av et øyeblikksbilde vil erstatte systemundervolumer, og systemundervolumer som er i bruk, vil bli beholdt som et nytt øyeblikksbilde. Om nødvendig kan dette øyeblikksbildet gjenopprettes senere for å "angre" gjenopprettingen.

en: Restoring snapshot...
nb: Gjenoppretter øyeblikksbilde...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
nb: Gjenoppretting av øyeblikksbilder erstatter bare systemfiler og innstillinger. Filer som ikke er skjult, og kataloger i brukernes hjemmekataloger berøres ikke. Denne virkemåten kan endres ved å legge til et filter for å inkludere disse filene. Inkluderte filer vil bli sikkerhetskopiert når øyeblikksbilde opprettes, og erstattet når øyeblikksbildet gjenopprettes.

en: Revision
nb: Revisjon

en: Root device not selected
nb: Rotenhet ikke valgt

en: Rsync Log Viewer
nb: Rsync-loggviser

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
nb: Kjør 'timeshift' for kommandolinjeversjonen av dette verktøyet

en: Run in non-interactive mode
nb: Kjør i ikke-interaktiv modus

en: Running
nb: Kjører

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
nb: Lagre øyeblikksbilder på en ekstern disk i stedet for systemdisken for å beskytte mot stasjonsfeil.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
nb: Ved å lagre øyeblikksbilder på en ikke-systemdisk kan du formatere og installere operativsystemet på nytt på systemdisken uten å miste øyeblikksbilder som er lagret på den. Du kan til og med installere en annen Linux-distribusjon og senere rulle tilbake den forrige distribusjonen ved å gjenopprette et øyeblikksbilde.

en: Saving to device
nb: Lagrer til enhet

en: Schedule
nb: Planlegg

en: Scheduled snapshot in progress...
nb: Planlagt øyeblikksbilde pågår...

en: Scheduled snapshots are disabled
nb: Planlagte øyeblikksbilder er deaktivert

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
nb: Planlagte øyeblikksbilder er deaktivert. Det anbefales å aktivere det.

en: Scheduled snapshots are enabled
nb: Planlagte øyeblikksbilder er aktivert

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
nb: Planlagte øyeblikksbilder er aktivert. Øyeblikksbilder opprettes automatisk for valgte nivåer.

en: Select '%s' device (default = %s)
nb: Velg '%s' enhet (standard = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
nb: Velg BTRFS-systemdisk med rotundervolum (@)

en: Select GRUB device
nb: Velg GRUB-enhet

en: Select Snapshot
nb: Velg øyeblikksbilde

en: Select Snapshot Levels
nb: Velg øyeblikksbildenivåer

en: Select Snapshot Location
nb: Velg øyeblikksbildeplassering

en: Select Snapshot Type
nb: Velg øyeblikksbildetype

en: Select Snapshots
nb: Velg øyeblikksbilder

en: Select Target Device
nb: Velg målenhet

en: Select a partition on this disk
nb: Velg en partisjon på denne disken

en: Select a single snapshot to restore
nb: Velg ett enkelt øyeblikksbilde som skal gjenopprettes

en: Select another device for root file system (/)
nb: Velg en annen enhet for rotfilsystem (/)

en: Select another device or free up some space
nb: Velg en annen enhet eller frigjør mer plass

en: Select another device to delete snasphots
nb: Velg en annen enhet for å slette øyeblikksbilder

en: Select another device?
nb: Velge en annen enhet?

en: Select applications to exclude from restore
nb: Velg applikasjoner som skal ekskluderes fra gjennopprettingen

en: Select backup device
nb: Velg enhet for sikkerhetskopi

en: Select directory
nb: Velg katalog

en: Select file(s)
nb: Velg fil(er)

en: Select snapshot
nb: Velg øyeblikksbilde

en: Select snapshots to delete
nb: Velg øyeblikksbilde som skal slettes

en: Select the device for root file system (/)
nb: Velg enheten for rotfilsystem (/)

en: Select the devices where files will be restored.
nb: Velg enhetene der filene skal gjenopprettes.

en: Select the intervals for creating snapshots
nb: Velg intervallene for å lage øyeblikksbilder

en: Select the items to be removed from the list
nb: Velg elementene som skal fjernes fra listen

en: Select the snapshot device
nb: Velg øyeblikksbildeenheten

en: Select the snapshot to restore
nb: Velg øyeblikksbildet som skal gjenopprettes

en: Select the snapshots to be deleted
nb: Velg øyeblikksbildet som skal slettes

en: Select the snapshots to mark for deletion
nb: Velg øyeblikksbildet som skal merkes for sletting

en: Select the target devices where system will be cloned.
nb: Velg målenhetene der systemet skal klones.

en: Selected default snapshot device
nb: Valgt standard øyeblikksbildeenhet

en: Selected default snapshot type
nb: Valgt standard øyeblikksbildetype

en: Selected device does not have BTRFS partition
nb: Valgt enhet har ikke BTRFS-partisjon

en: Selected device does not have Linux partition
nb: Valgt enhet har ikke Linux-partisjon

en: Selected snapshot device
nb: Valgt øyeblikksbildeenhet

en: Selected snapshot device is not a system disk
nb: Valgt øyeblikksbildeenhet er ikke en systemdisk

en: Selected snapshot is marked for deletion
nb: Valgt øyeblikksbilde er merket for sletting

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
nb: Valgt øyeblikksbilde er merket for sletting og kan ikke gjenopprettes

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
nb: Den valgte brukeren har en kryptert hjemmekatalog. Det er ikke mulig å inkludere bare skjulte filer.

en: Serial
nb: Serienummer

en: Session log file
nb: Loggfil for økt

en: Set snapshot description
nb: Angi øyeblikksbildebeskrivelse

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings wizard
nb: Veiviser for innstillinger

en: Setup Complete
nb: Oppsett fullført

en: Setup Wizard
nb: Veiviser for oppsett

en: Show additional debug messages
nb: Vise flere feilsøkingsmeldinger

en: Show all options
nb: Vis alle alternativer

en: Show more applications to exclude on the next page
nb: Vis flere applikasjoner på neste side for ekskludering

en: Show rsync output (default)
nb: Vis rsync-utdata (standard)

en: Size
nb: Størrelse

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
nb: Størrelsen på BTRFS-øyeblikksbilder er i utgangspunktet null. Etter hvert som systemfiler gradvis endres med tiden, blir data skrevet til nye datablokker som tar opp diskplass (kopiering-ved-skriving). Filer i øyeblikksbildet fortsetter å peke til opprinnelige datablokker.

en: Skip GRUB2 reinstall
nb: Hopp over installasjon av GRUB2 på nytt

en: Snapshot
nb: Øyeblikksbilde

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
nb: Øyeblikksbilde '%s' brukes av systemet og kan ikke slettes. Start systemet på nytt for å aktivere det gjenopprettede øyeblikksbildet.

en: Snapshot Created
nb: Øyeblikksbilde opprettet

en: Snapshot Levels
nb: Øyeblikksbildenivåer

en: Snapshot deletion in progress...
nb: Sletting av øyeblikksbilde pågår...

en: Snapshot device
nb: Øyeblikksbildeenhet

en: Snapshot device not available
nb: Øyeblikksbildeenhet er ikke tilgjengelig

en: Snapshot device not selected
nb: Øyeblikksbildeenhet er ikke valgt

en: Snapshot location
nb: Plassering av øyeblikksbilde

en: Snapshot saved successfully
nb: Øyeblikksbilde lagret

en: Snapshot to restore not specified!
nb: Øyeblikksbilde for gjenoppretting er ikke spesifisert!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
nb: Øyeblikksbildet blir aktivt etter at systemet er startet på nytt.

en: Snapshot(s) Deleted
nb: Øyeblikksbilde(r) slettet

en: Snapshots
nb: Øyeblikksbilder

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
nb: Øyeblikksbilder opprettes og gjenopprettes umiddelbart. Oppretting av øyeblikksbilder er en atomisk transaksjon på filsystemnivå.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
nb: Øyeblikksbilder lages ved å lage kopier av systemfiler ved hjelp av rsync, og hardkoble uendrede filer fra forrige øyeblikksbilde.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
nb: Øyeblikksbilder lages ved hjelp av de innebygde funksjonene i BTRFS-filsystemet.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
nb: Øyeblikksbilder planlegges ikke til faste tidspunkter.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
nb: Øyeblikksbilder er perfekte, byte-for-byte-kopier av systemet. Ingenting er utelukket.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
nb: Øyeblikksbilder gjenopprettes ved å erstatte systemundervolumer. Siden filer aldri kopieres, slettes eller overskrives, er det ingen risiko for tap av data. Det eksisterende systemet beholdes som et nytt øyeblikksbilde etter gjenoppretting.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
nb: Øyeblikksbilder lagres på samme disk som de opprettes fra (systemdisk). Lagring på andre disker støttes ikke. Hvis systemdisken svikter, vil øyeblikksbilder som er lagret på den gå tapt sammen med systemet.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
nb: Øyeblikksbilder lagres i /timeshift på valgt partisjon. Andre plasseringer støttes ikke.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
nb: Øyeblikksbilder lagres i /timeshift-btrfs på valgt partisjon. Andre plasseringer støttes ikke.

en: Snapshots available for restore
nb: Øyeblikksbilder tilgjengelig for gjenoppretting

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
nb: Øyeblikksbilder kan lagres på hvilken som helst disk formatert med et Linux-filsystem. Lagring av øyeblikksbilder på ikke-systemdisk eller ekstern disk gjør at systemet kan gjenopprettes selv om systemdisken er skadet eller formatert på nytt.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
nb: Øyeblikksbilder kan ikke opprettes i Live CD-modus

en: Snapshots will be created at selected intervals
nb: Øyeblikksbilder vil bli opprettet ved utvalgte intervaller

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
nb: Øyeblikksbilder vil bli opprettet ved utvalgte intervaller hvis øyeblikksbildedisken har nok plass (> 1 GB)

en: Specify backup device (default: config)
nb: Angi sikkerhetskopienhet (standard: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
nb: Velg enhet for installasjon av GRUB2-oppstartslaster

en: Specify snapshot to restore
nb: Angi øyeblikksbilde som skal gjenopprettes

en: Specify target device
nb: Angi målenhet

en: Stop cron emails for scheduled tasks
nb: Stopp cron e-postmeldinger for planlagte oppgaver

en: Subvolume
nb: Undervolum

en: Subvolume exists at destination
nb: Undervolum finnes på destinasjonen

en: Subvolumes
nb: Undervolumer

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
nb: Bytt til BTRFS-modus (standard: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
nb: Bytt til RSYNC-modus (standard: config)

en: Symlinks updated
nb: Symlenker oppdatert

en: Syncing file systems...
nb: Synkroniserer filsystemer...

en: Syncing files with rsync...
nb: Synkroniserer filer med rsync...

en: Syntax
nb: Syntaks

en: System Restore Utility
nb: Systemgjenopprettingsverktøy

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
nb: Systemet kan rulles tilbake til en tidligere tilstand ved å gjenopprette et øyeblikksbilde.

en: System will reboot after files are restored
nb: Systemet starter på nytt etter at filene er gjenopprettet

en: System will reboot after files are restored.
nb: Systemet starter på nytt etter at filene er gjenopprettet.

en: Tagged snapshot
nb: Merket øyeblikksbilde

en: Tags
nb: Merker

en: Target device is not mounted
nb: Målenhet er ikke montert

en: Target device is same as system device
nb: Målenheten er den samme som systemenheten

en: Target device not specified!
nb: Målenhet ikke spesifisert!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
nb: Cron-tjenesten sender utdataene fra planlagte oppgaver som en e-post til den nåværende brukeren. Velg dette alternativet for å avbryte e-postene for cron-oppgaver laget av Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
nb: Systempartisjonen har et undervolumoppsett som ikke støttes.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
nb: Målpartisjonen har et undervolumoppsett som ikke støttes.

en: There are no snapshots on this device
nb: Det finnes ingen øyeblikksbilder på denne enheten

en: This device is not encrypted
nb: Denne enheten er ikke kryptert

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
nb: Denne programvaren leveres uten absolutt INGEN garanti, og utvikleren tar ikke ansvar for skader som oppstår ved bruk av dette programmet.

en: Timeshift is active
nb: Timeshift er aktiv

en: Timestamp
nb: Tidsstempel

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
nb: For å gjenopprette med standardalternativer, trykk på ENTER-tasten for alle meldinger!

en: Unknown option
nb: Ukjent alternativ

en: Unknown snapshot type
nb: Ukjent øyeblikksbildetype

en: Unknown value specified for option --tags
nb: Ukjent verdi angitt for alternativ --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
nb: Opplåst enhet er tilordnet '%s'

en: Unlocked successfully
nb: Opplåst

en: Unmounting from
nb: Avmonterer fra

en: Unshared
nb: Udelt

en: Unsupported Subvolume Layout
nb: Undervolumoppsett støttes ikke

en: Update GRUB menu
nb: Oppdater GRUB-meny

en: Update initramfs
nb: Oppdater initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
nb: Oppdaterte /etc/crypttab på målenhet

en: Updated /etc/fstab on target device
nb: Oppdatert /etc/fstab på målenhet

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
nb: Oppdaterer GRUB-menyoppføringene (anbefales). Dette er trygt å kjøre og bør være valgt.

en: Updating GRUB menu...
nb: Oppdaterer GRUB-meny...

en: Updating bootloader configuration...
nb: Oppdaterer oppstartslasterkonfigurasjon...

en: Used
nb: Brukt

en: User
nb: Bruker

en: User Home Directories
nb: Brukerhjemmekataloger

en: User cancelled the password prompt
nb: Brukeren avbrøt passordmeldingen

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
nb: Brukerhjemmekataloger er ekskludert som standard med mindre du aktiverer dem her

en: Users
nb: Brukere

en: Users Home
nb: Brukernes hjem

en: Vendor
nb: Leverandør

en: View Rsync Log for Create
nb: Vis Rsync-logg for oppretting

en: View Rsync Log for Restore
nb: Vis Rsync-logg for gjenoppretting

en: View TimeShift Logs
nb: Vis logger for TimeShift

en: Warning
nb: Advarsel

en: Web Browsers
nb: Nettlesere

en: Weekly
nb: Ukentlig

en: Weekly snapshot failed!
nb: Ukentlig øyeblikksbilde mislyktes!

en: Weekly snapshots are enabled
nb: Ukentlige øyeblikksbilder er aktivert

en: With Errors
nb: Med feil

en: Wizard
nb: Veiviser

en: Wrong password
nb: Feil passord

en: Yes
nb: Ja

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
nb: Du kan fortsette å jobbe med det nåværende systemet. Etter omstart vil det nåværende systemet være synlig som et nytt øyeblikksbilde. Dette øyeblikksbildet kan gjenopprettes senere om nødvendig, for å "angre" gjenopprettingen.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
nb: [ENTER = Standard (%s), a = Avbryt]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
nb: [ENTER = Standard (%s), r = Rotenhet, a = Avbryt]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
nb: [For erfarne brukere] Endre disse innstillingene hvis det gjenopprettede systemet ikke starter opp.

en: [Warning] Deleted invalid lock
nb: [Advarsel] Slettet ugyldig lås

en: all
nb: alle

en: btrfs returned an error
nb: btrfs returnerte en feilmelding

en: complete
nb: fullført

en: crontab file exported
nb: crontab-fil eksportert

en: crontab file installed
nb: crontab-fil installert

en: incomplete
nb: ufullstendig

en: marked for deletion
nb: merket for sletting

en: mounted at path
nb: montert på sti

en: remaining
nb: gjenstående

en: rsync returned an error
nb: rsync returnerte en feilmelding

en: un-tagged
nb: tagg fjernet

en: Run Timeshift as Administrator
nb: Kjør Timeshift som administrator

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
nb: Autentisering kreves for å kjøre Timeshift som administrator
