linuxmint - en to be translation catalogue (561 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
be: 
    Націсніце ENTER для працягу...

en: %d snapshots, %s free
be: Здымкаў: %d, вольна: %s

en: '%s' will be on '%s'
be: '%s' будзе на '%s'

en: '%s' will be on root device
be: '%s' будзе на каранёвай прыладзе

en: (Re)install GRUB2 on:
be: (Пера)ўсталяваць GRUB2 на:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
be: ** Дэінсталяваны Timeshift BTRFS **

en: / is mapped to device
be: / звязана з прыладай

en: /boot is mapped to device
be: /boot звязана з прыладай

en: /boot/efi is mapped to device
be: /boot/efi звязана з прыладай

en: /home is mapped to device
be: /home звязана з прыладай

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
be: <b>Каментары</b> (двайное націсканне для рэдагавання)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
be: Задача абслугоўвання запускаецца раз у гадзіну і стварае здымак, калі трэба.

en: Aborted.
be: Перарвана.

en: About
be: Аб праграме

en: Action
be: Дзеянне

en: Add
be: Дадаць

en: Add Files
be: Дадаць файлы

en: Add Folders
be: Дадаць папкі

en: Add custom pattern
be: Дадаць свой шаблон

en: Add directories
be: Дадаць папкі

en: Add files
be: Дадаць файлы

en: Add tags to snapshot (default: O)
be: Дадаць тэгі да здымка (па змаўчанні: O)

en: Added cron task
be: Дададзена задача расклада

en: Admin Access Required
be: Патрэбны адмінскі доступ

en: Admin access is required to backup and restore system files.
be: Адмінскі доступ патрэбны каб рабіць рэзервовыя копіі і аднаўляць сістэмныя файлы.

en: All Files
be: Усе файлы

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
be: Усе файы капіююцца пры стварэнні першага здымка. Наступныя здымкі інкрэментальныя, да іх дадаюцца спасылкі з папярэдняга здымка на нязменныя файлы.

en: All other files and folders are excluded.
be: Усе іншыя файлы і папкі выключаюцца.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
be: Зашыфраваная прылада выбрана для кораня сістэмы (/). Каталог загрузкі (/boot) трэба мантаваць на незашыфраваную прыладу, каб сістэма магла запускацца.
    
    Альбо выберыце незашыфраваную прыладу для каталога загрузкі, альбо выберыце незашыфраваную прыладу для кораня сістэмы.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
be: Іншы асобнік Timeshift стварае здымак.

en: Another instance of this application is running
be: Іншы асобнік гэтай праграмы запушчаны

en: Another instance of timeshift is currently running!
be: Зараз выконваецца іншы асобнік timeshift!

en: Answer YES to all confirmation prompts
be: Адкажыце ТАК на ўсе пытанні

en: App config loaded
be: Канфігурацыя праграмы загружана

en: App config saved
be: Канфігурацыя праграмы захавана

en: Application needs admin access.
be: Праграма патрабуе адмінскага доступу.

en: Application will exit
be: Праграма будзе зачынена

en: Application will exit.
be: Праграма будзе зачынена.

en: Are you sure you want to delete this snapshot?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты здымак?

en: Available
be: Даступна

en: BTRFS Snapshots
be: Здымкі BTRFS

en: BTRFS device is not mounted
be: Прылада BTRFS не прымантавана

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
be: Здымкі BTRFS захаваны на сістэмны раздзел. Іншыя раздзелы не падтрымліваюцца.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
be: Здымкі BTRFS захаваны на той жа дыск, для якога створаны. Калі зламаецца файлавая сістэма, то здымкі будуць згублены разам з ёй. Захавайце здымкі на знешні несістэмны дыск у рэжыме RSYNC каб захаваць ад згубы.

en: Backend
be: Бэкэнд

en: Backup
be: Рэзервовая копія

en: Backup Device
be: Рэзервовая прылада

en: Backup device not specified!
be: Рэзервовая прылада не вызначана!

en: Bittorrent Clients
be: Кліенты Bittorrent

en: Boot
be: Загрузка

en: Boot device not selected
be: Загрузачная прылада не выбрана

en: Boot snapshot failed!
be: Памылка загрузачнага здымка!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
be: Загрузачныя здымкі ствараюцца з затрымкай 10 хвілін пасля запуску сістэмы.

en: Boot snapshots are enabled
be: Загрузачныя здымкі ўключаны

en: Bootloader Options
be: Опцыі загрузкі

en: Bootloader Options (Advanced)
be: Опцыі загрузкі (Прасунутыя)

en: Browse
be: Аглядзець

en: Browse Files
be: Аглядзець файлы

en: Browse selected snapshot
be: Аглядзець выбраны здымак

en: Building file list...
be: Стварэнне спісу файлаў...

en: Calculating required disk space...
be: Разлічваецца патрэбная дыскавая прастора...

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cancel restore?
be: Скасаваць аднаўленне?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
be: Скасаванне працэса аднаўлення пакіне сістэму ў неналежным стане. Сістэма можа не загрузіцца або вы можаце сутыкнуцца з рознымі праблемамі. Пасля скасавання трэба аднавіць іншы здымак, каб сістэма была ў належным стане. Націсніце Так для пацвярджэння.

en: Cannot Delete Live Snapshot
be: Немагчыма выдаліць жывы здымак

en: Changed
be: Зменена

en: Changed items:
be: Змененыя элементы:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
be: Праверка дзеянняў аднаўлення (пробны прагон)

en: Checking file systems for errors...
be: Праверка файлавай сістэмы на памылкі...

en: Checksum
be: Кантрольная сума

en: Cleaning up...
be: Ачыстка...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
be: Націсніце каб змяніць. Перацягніце для змены парадку.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
be: Націсніце каб змяніць. Перацягніце для змены парадку.

en: Clone System
be: Кланаваць сістэму

en: Cloning
be: Кланаванне

en: Cloning system...
be: Кланаванне сістэмы...

en: Close
be: Закрыць

en: Close window to exit
be: Закрыйце акно каб выйсці

en: Commands listed below are not available on this system
be: Наступныя каманды недаступны ў гэтай сістэме

en: Comments (click to edit)
be: Каментары (націсніце каб змяніць)

en: Comparing Files (Dry Run)...
be: Параўнанне файлаў (пробны прагон)...

en: Comparing files with rsync...
be: Параўнанне файлаў з rsync...

en: Completed
be: Завершана

en: Completed With Errors
be: Завершана з памылкамі

en: Confirm Actions
be: Пацвердзіце дзеянні

en: Continue with restore? (y/n):
be: Працягнуць аднаўленне? (так/не):

en: Could not find device
be: Не ўдалося знайсці прыладу

en: Could not find file
be: Не ўдалося знайсці файл

en: Could not find snapshot
be: Не ўдалося знайсці здымак

en: Could not find system subvolume
be: Не ўдалося знайсці сістэмны падраздзел

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
be: Не ўдалося знайсці сістэмны падраздзел для стварэння перад-аднаўленчага здымка

en: Create
be: Стварыць

en: Create Snapshot
be: Стварыць здымак

en: Create one per boot
be: Ствараць раз на загрузку

en: Create one per day
be: Ствараць раз у дзень

en: Create one per hour
be: Ствараць раз у гадзіну

en: Create one per month
be: Ствараць раз у месяц

en: Create one per week
be: Ствараць раз у тыдзень

en: Create snapshot (even if not scheduled)
be: Ствараць здымак (нават калі не запланавана)

en: Create snapshot if scheduled
be: Ствараць здымак калі запланавана

en: Create snapshot of current system
be: Стварыць здымак бягучай сістэмы

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
be: Стварыце здымкі ўручную або ўключыце запланаваныя здымкі каб абараніць вашу сістэму

en: Create snapshots using BTRFS
be: Стварыць здымкі з дапамогай BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
be: Стварыць здымкі з дапамогай інструмента RSYNC і спасылак

en: Created
be: Створана

en: Created control file
be: Створаны кантрольны файл

en: Created directory
be: Створаная папка

en: Created pre-restore snapshot
be: Створаны перад-аднаўленчы здымак

en: Created subvolume snapshot
be: Створаны здымак падраздзела

en: Creating Snapshot...
be: Стварэнне здымка...

en: Creating new backup...
be: Стварэнне новай рэзервовай копіі...

en: Creating new snapshot...
be: Стварэнне новага здымка...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
be: Стварэнне перад-аднаўленчага здымка з сістэмных падраздзелаў...

en: Critical Error
be: Крытычная памылка

en: Cron job added
be: Расклад дададзены

en: Cron job removed
be: Расклад выдалены

en: Cron task exists
be: Расклад існуе

en: Custom
be: Уласны

en: Daily
be: Штодзённа

en: Daily snapshot failed!
be: Няўдача штодзённага здымка!

en: Daily snapshots are enabled
be: Штодзённыя здымкі ўключаны

en: Data will be modified on following devices:
be: Даныя будуць зменены на наступных прыладах:

en: Date Format
be: Фармат даты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete Snapshots
be: Выдаліць здымкі

en: Delete all snapshots
be: Выдаліць усе здымкі

en: Delete selected snapshot
be: Выдаліць выбраны здымак

en: Delete snapshot
be: Выдаліць здымак

en: Deleted
be: Выдалена

en: Deleted directory
be: Выдаленая папка

en: Deleted subvolume
be: Выдалены падраздзел

en: Deleting Snapshots...
be: Выдаленне здымкаў...

en: Deleting subvolume
be: Выдаленне падраздзела

en: Description
be: Апісанне

en: Destroyed qgroup
be: Знішчаная qgroup

en: Destroying qgroup
be: Знішчэнне qgroup

en: Device
be: Прылада

en: Device is unlocked
be: Прылада разблакіравана

en: Device name is empty!
be: Назва прылады пустая!

en: Device not found
be: Прылада не знойдзена

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
be: Гэтыя прылады маюць файлавыя сістэмы BTRFS.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
be: Гэтыя прылады маюць файлавыя сістэмы Linux.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
be: Папярэдне выбраны прылады, з якіх зроблены здымак.

en: Devices with Linux file systems
be: Прылады з файлавымі сістэмамі Linux

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
be: Прылады з файлавымі сістэмамі Windows не падтрымліваюцца (NTFS, FAT і інш.).

en: Disclaimer
be: Адмова ад адказнасці

en: Disk
be: Дыск

en: Distribution
be: Дыстрыбутыў

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
be: Уключыце запланаваныя здымкі каб абараніць вашу сістэму

en: Encrypted Device
be: Зашыфраваная прылада

en: Encrypted Home Directory
be: Зашыфраваная хатняя папка

en: Enter device name or number
be: Увядзіце назву ці нумар прылады

en: Enter device name or number (a=Abort)
be: Увядзіце назву ці нумар прылады (a=адмяніць)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
be: Увядзіце пароль каб разблакіраваць '%s'

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
be: Увядзіце нумар здымка (a=адмяніць, p=папярэдні, n=наступны)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
be: Увядзіце шаблон для выключэння (Прыклад: *.mp3, *.bak)

en: Error
be: Памылка

en: Error running Rsync
be: Памылка запуску Rsync

en: Estimate
be: Ацэнка

en: Estimating System Size...
be: Ацэнка памеру сістэмы...

en: Estimating system size...
be: Ацэнка памеру сістэмы...

en: Examples
be: Прыклады

en: Exclude All Files
be: Выключыць усе файлы

en: Exclude Application Settings
be: Выключыць праграмныя налады

en: Exclude Apps
be: Выключыць праграмы

en: Exclude List
be: Выключыць спіс

en: Exclude List Summary
be: Спіс выключанага

en: Exclude Pattern
be: Шаблон для выключэння

en: Excluded Directories
be: Выключаныя папкі

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
be: Чаканыя значэнні: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
be: Не ўдалося дадаць расклад

en: Failed to copy file
be: Не ўдалося скапіяваць файл

en: Failed to create directory
be: Не ўдалося стварыць папку

en: Failed to create new snapshot
be: Не ўдалося стварыць новы здымак

en: Failed to create snapshot
be: Не ўдалося стварыць здымак

en: Failed to create subvolume snapshot
be: Не ўдалося стварыць здымак падраздзела

en: Failed to create symlinks
be: Не ўдалося стварыць сімвалічныя спасылкі

en: Failed to delete directory
be: Не ўдалося выдаліць папку

en: Failed to delete file
be: Не ўдалося выдаліць файл

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
be: Не ўдалося выдаліць здымак выдзеленага падраздзела

en: Failed to delete snapshot subvolume
be: Не ўдалося выдаліць здымак падраздзела

en: Failed to delete symlinks
be: Не ўдалося выдаліць сімвалічныя спасылкі

en: Failed to destroy qgroup
be: Не ўдалося знішчыць qgroup

en: Failed to estimate system size
be: Не ўдалося ацаніць памер сістэмы

en: Failed to export crontab file
be: Не ўдалося экспартаваць файл раскладу

en: Failed to get input from user in 3 attempts
be: Не ўдалося атрымаць увод ад карыстальніка за 3 спробы

en: Failed to get partition list
be: Не ўдалося атрымаць спіс раздзелаў

en: Failed to get partition list.
be: Не ўдалося атрымаць спіс раздзелаў.

en: Failed to install crontab file
be: Не ўдалося ўсталяваць файл раскладу

en: Failed to mount devices
be: Не ўдалося прымантаваць прыладу

en: Failed to move file
be: Не ўдалося перамясціць файл

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
be: Не ўдалося перамясціць сістэмны падраздзел у папку са здымкамі

en: Failed to query subvolume list
be: Не ўдалося запытаць спіс падраздзелаў

en: Failed to query subvolume quota
be: Не ўдалося запытаць квоту падраздзела

en: Failed to read cron tab
be: Не ўдалося прачытаць расклад

en: Failed to read file
be: Не ўдалося прачытаць файл

en: Failed to remove
be: Не ўдалося выдаліць

en: Failed to remove cron job
be: Не ўдалося выдаліць расклад

en: Failed to remove snapshot
be: Не ўдалося выдаліць здымак

en: Failed to restore system subvolume
be: Не ўдалося аднавіць сістэмны падраздзел

en: Failed to save exclude list
be: Не ўдалося захаваць спіс выключэнняў

en: Failed to unlock device
be: Не ўдалося разблакіраваць прыладу

en: Failed to unmount
be: Не ўдалося адмантаваць

en: Failed to unmount device!
be: Не ўдалося адмантаваць прыладу!

en: Failed to write file
be: Не ўдалося запісаць файл

en: File (snapshot)
be: Файл (здымак)

en: File (system)
be: Файл (сістэма)

en: File Pattern
be: Шаблон файла

en: File and directory counts:
be: Падлікі файлаў і папак:

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
be: Файлы і папкі, адпавядаючыя шаблонам, будуць выключаны. Шаблоны, якія пачынаюцца з +, будуць ўключацца, а не выключацца.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
be: Можна выключыць файлы і папкі каб захаваць месца на дыску.

en: Files and directory counts:
be: Падлікі файлаў і папак:

en: Files matching the following patterns will be excluded
be: Файлы, адпавядаючыя шаблонам, будуць выключаны

en: Filesystem
be: Файлавая сістэма

en: Filter by name or path
be: Фільтраваць па назве або шляху

en: Filters
be: Фільтры

en: Finish
be: Скончыць

en: Finished
be: Скончана

en: First snapshot requires:
be: Першы здымак патрабуе:

en: Found existing pre-restore snapshot
be: Знайсці існуючы перад-аднаўленчы здымак

en: Free
be: Вольна

en: Free space
be: Вольная прастора

en: GRUB Device
be: Прылада GRUB

en: GRUB device not selected
be: Прылада GRUB не выбрана

en: GRUB will NOT be reinstalled
be: GRUB НЕ будзе пераўсталяваны

en: Generating initramfs...
be: Генераванне initramfs...

en: Global
be: Глабальныя

en: Group
be: Група

en: Help
be: Даведка

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
be: Схаваныя файлы і папкі ўключаюцца па змаўчанні калі яны змяшчаюць канфігурацыйныя файлы карыстальніка.

en: Hide
be: Схаваць

en: Hide rsync output
be: Схаваць вывад rsync

en: Hide this window (files will be deleted in background)
be: Схаваць гэта акно (файлы будуць выдалены ў фонавым рэжыме)

en: Home
be: Хатняя

en: Home Directory
be: Хатняя папка

en: Hourly
be: Штогадзінна

en: Hourly snapshot failed!
be: Збой штогадзіннага здымка!

en: Hourly snapshots are enabled
be: Штогадзінныя здымкі ўключаны

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
be: Калі адноўленая сістэма не запускаецца, запусціце яе з Live CD/USB, усталюйце Timeshift і паспрабуйце аднавіць іншы здымак.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
be: Калі гэтыя ўмовы не падыходзяць вам, не працягвайце з гэтага месца!

en: Include / Exclude Patterns
be: Шаблоны ўключэння / выключэння

en: Include @home subvolume in backups
be: Уключыць падраздзел @home у рэзервовую копію

en: Include All Files
be: Уключыць усе файлы

en: Include Only Hidden Files
be: Уключыць толькі схаваныя файлы

en: Invalid Snapshot
be: Няправільны здымак

en: Invalid command line arguments
be: Няправільныя аргументы каманднага радка

en: Invalid snapshot
be: Няправільны здымак

en: Items Not Selected
be: Нічога не выбрана

en: Keep
be: Захоўваць

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
be: Захаваць канфігурацыйныя файлы для торэнт-кліентаў кшталту Deluge, Transmission і інш. Калі не пазначана, са здымка будуць адноўлены папярэднія канфігурацыйныя файлы.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
be: Захаваць канфігурацыйныя файлы для браўзераў кшталту Firefox або Chrome. Калі не пазначана, са здымка будуць адноўлены папярэднія канфігурацыйныя файлы

en: Keep on Root Device
be: Захаваць на каранёвай прыладзе

en: Keep this mount path on the root filesystem
be: Захаваць шлях мантавання на корані файлавай сістэмы

en: Label
be: Пазнака

en: Last boot snapshot is %d hours old
be: Апошні загрузачны здымак мае даўнасць %d (у гадзінах)

en: Last boot snapshot is older than system start time
be: Апошні загрузачны здымак старэйшы за час запуску сістэмы

en: Last boot snapshot not found
be: Апошні загрузачны здымак не знойдзены

en: Last daily snapshot is %d hours old
be: Апошні штодзённы здымак мае даўнасць %d (у гадзінах)

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
be: Апошні штодзённы здымак старэйшы за 1 дзень

en: Last daily snapshot not found
be: Апошні штодзённы здымак не знойдзены

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
be: Апошні штогадзінны здымак мае даўнасць %d (у хвілінах)

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
be: Апошні штогадзінны здымак старэйшы за 1 гадзіну

en: Last hourly snapshot not found
be: Апошні штогадзінны здымак не знойдзены

en: Last monthly snapshot is %d days old
be: Апошні штомесячны здымак мае даўнасць %d (у днях)

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
be: Апошні штомесячны здымак старэйшы за 1 месяц

en: Last monthly snapshot not found
be: Апошні штомесячны здымак не знойдзены

en: Last weekly snapshot is %d days old
be: Апошні штотыднёвы здымак мае даўнасць %d (у днях)

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
be: Апошні штотыднёвы здымак старэйшы за 1 тыдзень

en: Last weekly snapshot not found
be: Апошні штотыднёвы здымак не знойдзены

en: Latest snapshot
be: Апошні здымак

en: Linking from snapshot
be: Спасылка са здымка

en: List
be: Пералічыць

en: List devices
be: Пералічыць прылады

en: List snapshots
be: Пералічыць здымкі

en: Live USB Mode (Restore Only)
be: Рэжым Live USB (толькі аднаўленне)

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Main window closed by user
be: Галоўнае акно закрыта карыстальнікам

en: Mark/Unmark for Deletion
be: Пазначыць/зняць пазнаку для выдалення

en: Maximum backups exceeded for backup level
be: Максімум рэзервовых копій перавышаны для гэтага ўзроўня

en: Menu
be: Меню

en: Misc
be: Рознае

en: Missing Dependencies
be: Адсутныя залежнасці

en: Mode
be: Рэжым

en: Model
be: Мадэль

en: Monthly
be: Штомесячна

en: Monthly snapshot are enabled
be: Штомесячны здымак уключаны

en: Monthly snapshot failed!
be: Збой штомесячнага здымка!

en: Mount
be: Прымантаваць

en: Moved system subvolume to snapshot directory
be: Сістэмны падраздзел перамешчаны ў папку са здымкамі

en: Multiple snapshots selected
be: Выбрана некалькі здымкаў

en: Name
be: Назва

en: Next
be: Далей

en: No
be: Не

en: No Change
be: Без зменаў

en: No Snapshots Selected
be: Няма выбраных здымкаў

en: No snapshots available
be: Няма даступных здымкаў

en: No snapshots found
be: Не знойдзена здымкаў

en: No snapshots found on device
be: На прыладзе не знойдзена здымкаў

en: No snapshots on device
be: На прыладзе няма здымкаў

en: No snapshots on this device
be: На гэтай прыладзе няма здымкаў

en: No snapshots selected
be: Няма выбраных здымкаў

en: None
be: Няма

en: Not Found
be: Не знойдзена

en: Not Selected
be: Не выбрана

en: Not Supported
be: Не падтрымліваецца

en: Not enough disk space
be: Недастаткова месца на дыску

en: Notes
be: Нататкі

en: Nothing to do!
be: Няма нічога для выканання!

en: Num
be: Колькасць

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
be: Колькасць здымкаў для захавання.
    Старэйшыя здымкі будуць выдаляцца пры дасягненні ліміта.

en: OK
be: ОК

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
be: Трэба ўсталяваць аперацыйную сістэму на раздзел BTRFS са схемай падраздзелаў тыпу Ubuntu (для падраздзелаў @ і @home). Іншыя схемы не падтрымліваюцца.

en: Older log files removed
be: Выдалены старэйшыя файлы логаў

en: Oldest snapshot
be: Старэйшы здымак

en: On demand (manual)
be: Па патрабаванні (уручную)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
be: Цяпер падтрымліваюцца толькі схемы тыпу ubuntu для раздзелаў @ і @home.

en: Open Menu
be: Адкрыць меню

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
be: Пры стварэнні здымкаў у рэжыме BTRFS не павінна быць опцыі --snapshot-device

en: Options
be: Опцыі

en: Other applications (next page)
be: Іншыя праграмы (наступная старонка)

en: Owner
be: Уласнік

en: Parent Device
be: Бацькоўская прылада

en: Parsing log file...
be: Разбор файла лога...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
be: Раздзел не падтрымлівае схему падраздзела.

en: Path
be: Шлях

en: Pattern
be: Шаблон

en: Permissions
be: Дазволы

en: Please check if you have multiple windows open.
be: Праверце ці адкрыта некалькі вокнаў.

en: Please do not interrupt the restore process!
be: Не перапыняйце працэс аднаўлення!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
be: Усталюйце патрэбныя пакеты і паспрабуйце запусціць TimeShift зноў

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
be: Перазапусціце праграму з правамі адміна (выкарыстоўваючы 'sudo' або 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
be: Запусціце праграму з правамі адміна (выкарыстоўваючы 'sudo' або 'su')

en: Please save your work and close all applications.
be: Захавайце вашу працу і закрыйце ўсе праграмы.

en: Please select a snapshot to view the log!
be: Выберыце здымак каб убачыць лог!

en: Please select the GRUB device
be: Выберыце прыладу GRUB

en: Please wait a few minutes and try again.
be: Пачакайце некалькі хвілін і паспрабуйце зноў.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
be: Пачакайце пакуль выдаляцца здымкі.

en: Please wait...
be: Пачакайце...

en: Populating list...
be: Запаўненне спіса...

en: Preparing...
be: Падрыхтоўка...

en: Previous
be: Назад

en: Print debug information
be: Друкаваць адладачную інфармацыю

en: Print version number
be: Паказаць нумар версіі

en: Query completed
be: Запыт завершаны

en: Querying subvolume info...
be: Запыт інфармацыі аб падраздзеле...

en: RSYNC Snapshots
be: Здымкі RSYNC

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
be: Перагенеруе initramfs для ўсіх усталяваных ядраў. Гэта ўвогуле не патрэбна. Выберыце толькі калі адноўленая сістэма не загружаецца.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
be: Пераўсталяваць загрузчык GRUB2?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
be: Пераўсталяванне загрузчыка GRUB2...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
be: Пераўсталёўвае загрузчык GRUB2 на выбраную прыладу.

en: Read %'d of %'d lines...
be: Чытанне радкоў: %'d з %'d...

en: Rebooting system...
be: Перазагрузка сістэмы...

en: Recommended
be: Рэкамендавана

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Remote and network locations are not supported.
be: Не падтрымліваюцца аддаленыя і сеткавыя месцы.

en: Remove
be: Выдаліць

en: Removed
be: Выдалена

en: Removed cron task
be: Выдалены расклад

en: Removed mount directory: '%s'
be: Выдаленая папка мантавання: '%s'

en: Removed snapshot
be: Выдалены здымак

en: Removing
be: Выдаленне

en: Removing snapshot
be: Выдаленне здымка

en: Removing snapshots
be: Выдаленне здымкаў

en: Restore
be: Аднавіць

en: Restore @home subvolume
be: Аднавіць падраздзел @home

en: Restore Device
be: Аднавіць прыладу

en: Restore Exclude
be: Аднавіць выключэнні

en: Restore Snapshot
be: Аднавіць здымак

en: Restore completed
be: Аднавіць завершаныя

en: Restore selected snapshot
be: Аднавіць выбраны здымак

en: Restore snapshot
be: Аднавіць здымак

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
be: Адноўленыя падраздзелы стануць актыўнымі пасля перазагрузкі сістэмы.

en: Restored system subvolume
be: Адноўлены сістэмны падраздзел

en: Restoring Snapshot...
be: Аднаўленне здымка...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
be: Аднаўленне здымка заменіць сістэмныя падраздзелы, і дзейныя сістэмныя падраздзелы захаваюцца як новы здымак. Калі трэба, гэты здымак можна аднавіць пазней шляхам адкату аднаўлення.

en: Restoring snapshot...
be: Аднаўленне здымка...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
be: Аднаўленне здымкаў толькі заменіць сістэмныя файлы і налады, не закране не-схаваныя файлы і папкі ў хатняй папцы карыстальніка. Гэтыя паводзіны можна змяніць, дадаўшы фільтр для ўключэння гэтых файлаў. Уключаныя файлы будуць дадавацца ў здымак, а значыць і замяняцца пры аднаўленні са здымка.

en: Revision
be: Рэвізія

en: Root device not selected
be: Каранёвая прылада не выбрана

en: Rsync Log Viewer
be: Прагляднік лога Rsync

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
be: Запусціць 'timeshift' для версіі гэтага інструмента ў камандным радку

en: Run in non-interactive mode
be: Запусціць у не-інтэрактыўным рэжыме

en: Running
be: Выконваецца

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
be: Захавайце здымкі на знешнім дыску замест сістэмнага, каб абараніцца ад збояў сістэмнага дыска.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
be: Захаванне здымкаў на не-сістэмны дыск дазваляе фарматаваць і пераўсталёўваць аперацыйную сістэму на сістэмным дыску без страты здымкаў. Вы можаце нават усталяваць іншы дыстрыбутыў Linux і пазней вярнуць папярэдні дыстрыбутыў аднаўленнем са здымка.

en: Saving to device
be: Захаванне на прыладу

en: Schedule
be: Расклад

en: Scheduled snapshot in progress...
be: Ствараецца запланаваны здымак...

en: Scheduled snapshots are disabled
be: Запланаваныя здымкі адключаны

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
be: Запланаваныя здымкі адключаны. Рэкамендуецца ўключыць іх.

en: Scheduled snapshots are enabled
be: Запланаваныя здымкі ўключаны

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
be: Запланаваныя здымкі ўключаны. Здымкі будуць створаны аўтаматычна для выбраных узроўняў.

en: Select '%s' device (default = %s)
be: Выберыце '%s' прыладу (па змаўчанні = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
be: Выберыце сістэмны дыск BTRFS з каранёвым падраздзелам (@)

en: Select GRUB device
be: Выберыце прыладу GRUB

en: Select Snapshot
be: Выберыце здымак

en: Select Snapshot Levels
be: Выберыце ўзроўні здымкаў

en: Select Snapshot Location
be: Выберыце размяшчэнне здымка

en: Select Snapshot Type
be: Выберыце тып здымка

en: Select Snapshots
be: Выберыце здымкі

en: Select Target Device
be: Выберыце мэтавую прыладу

en: Select a partition on this disk
be: Выберыце раздзел на дыску

en: Select a single snapshot to restore
be: Выберыце адзіночны здымак для аднаўлення

en: Select another device for root file system (/)
be: Выберыце іншую прыладу для кораня файлавай сістэмы (/)

en: Select another device or free up some space
be: Выберыце іншую прыладу або вызваліце трохі месца

en: Select another device to delete snasphots
be: Выберыце іншую прыладу каб выдаліць здымкі

en: Select another device?
be: Выбраць іншую прыладу?

en: Select applications to exclude from restore
be: Выберыце праграмы каб выключыць з аднаўлення

en: Select backup device
be: Выберыце рэзервовую прыладу

en: Select directory
be: Выберыце папку

en: Select file(s)
be: Выберыце файл(ы)

en: Select snapshot
be: Выберыце здымак

en: Select snapshots to delete
be: Выберыце здымкі для выдалення

en: Select the device for root file system (/)
be: Выберыце прыладу для кораня файлавай сістэмы (/)

en: Select the devices where files will be restored.
be: Выберыце прылады для аднаўлення файлаў.

en: Select the intervals for creating snapshots
be: Выберыце інтэрвалы для стварэння здымкаў

en: Select the items to be removed from the list
be: Выберыце якія пункты прыбраць са спіса

en: Select the snapshot device
be: Выберыце прыладу для здымка

en: Select the snapshot to restore
be: Выберыце здымак для аднаўлення

en: Select the snapshots to be deleted
be: Выберыце здымкі для выдалення

en: Select the snapshots to mark for deletion
be: Выберыце здымкі, якія пазначыць для выдалення

en: Select the target devices where system will be cloned.
be: Выберыце мэтавую прыладу для кланавання сістэмы.

en: Selected default snapshot device
be: Выберыце прыладу па змаўчанні для здымка

en: Selected default snapshot type
be: Выбраны тып здымка па змаўчанні

en: Selected device does not have BTRFS partition
be: Выбраная прылада не мае раздзела BTRFS

en: Selected device does not have Linux partition
be: Выбраная прылада не мае раздзела Linux

en: Selected snapshot device
be: Выбраная прылада для здымка

en: Selected snapshot device is not a system disk
be: Выбраная прылада для здымка не з'яўляецца сістэмным дыскам

en: Selected snapshot is marked for deletion
be: Выбраны здымак пазначаны для выдалення

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
be: Выбраны здымак пазначаны для выдалення і не можа быць адноўлены

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
be: У выбранага карыстальніка зашыфраваная хатняя папка. Немагчыма ўключыць толькі схаваныя файлы.

en: Serial
be: Серыйны нумар

en: Session log file
be: Сесійны файл лога

en: Set snapshot description
be: Задаць апісанне здымка

en: Settings
be: Налады

en: Settings wizard
be: Майстар налад

en: Setup Complete
be: Усталёўка завершана

en: Setup Wizard
be: Майстар усталёўкі

en: Show additional debug messages
be: Паказаць дадатковыя адладачныя паведамленні

en: Show all options
be: Паказаць усе опцыі

en: Show more applications to exclude on the next page
be: Паказаць больш праграм каб выключыць на наступнай старонцы

en: Show rsync output (default)
be: Паказаць вывад rsync (па змаўчанні)

en: Size
be: Памер

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
be: Зыходны памер здымка BTRFS роўны нулю. Паколькі сістэмныя файлы з часам змяняюцца, даныя запісваюцца на новыя блокі і займаюць дыскавую пратору (капіююцца на запісанае). Файлы ў здымку працягваюць спасылацца на арыгінальныя блокі даных.

en: Skip GRUB2 reinstall
be: Прапусціць пераўсталяванне GRUB2

en: Snapshot
be: Здымак

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
be: Здымак '%s' выкарыстоўваецца сістэмай і не можа быць выдалены. Перазапусціце сістэму каб актываваць адноўлены здымак.

en: Snapshot Created
be: Здымак створаны

en: Snapshot Levels
be: Узроўні здымкаў

en: Snapshot deletion in progress...
be: Здымак выдаляецца...

en: Snapshot device
be: Прылада здымка

en: Snapshot device not available
be: Прылада здымка недаступна

en: Snapshot device not selected
be: Прылада здымка не выбрана

en: Snapshot location
be: Размяшчэнне здымка

en: Snapshot saved successfully
be: Здымак паспяхова захаваны

en: Snapshot to restore not specified!
be: Здымак для аднаўлення не вызначаны!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
be: Здымак стане актыўным пасля перазагрузкі сістэмы.

en: Snapshot(s) Deleted
be: Здымак выдалены

en: Snapshots
be: Здымкі

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
be: Здымкі ствараюцца і аднаўляюцца імгненна. Стварэнне здымка - базавая транзакцыя на ўзроўні файлавай сістэмы.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
be: Здымкі ствараюцца з дапамогай rsync як копіі сістэмных файлаў і спасылкі на нязменныя файлы з папярэдняга здымка.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
be: Здымкі ствараюцца з дапамогай убудаваных функцый файлавай сістэмы BTRFS.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
be: Здымкі не запланаваны на вызначаны час.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
be: Здымкі - ідэальныя пабайтавыя копіі сістэмы. Нічога не выключаецца.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
be: Здымкі аднаўляюцца праз замену сістэмных падраздзелаў. Пакуль файлы яшчэ не капіяваліся, выдаляліся або перазапісваліся, няма рызыкі згубіць даныя. Існуючая сістэма абаронена гэтаксама, як новы здымак пасля аднаўлення.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
be: Здымкі захоўваюцца на тым жа дыску, з якога яны створаны (сістэмны дыск). Захаванне на іншых дысках не падтрымліваецца. Пры збоі сістэмнага дыска таксама будзе страчаны і здымак, які захоўваецца на сістэмным дыску.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
be: Здымкі захоўваюцца на выбраным раздзеле ў папцы /timeshift. Іншыя размяшчэнні не падтрымліваюцца.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
be: Здымкі захоўваюцца на выбраным раздзеле ў папцы /timeshift-btrfs. Іншыя размяшчэнні не падтрымліваюцца.

en: Snapshots available for restore
be: Здымкі даступны для аднаўлення

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
be: Здымкі можна захаваць на любы дыск з фарматаваннем пад файлавую сістэму Linux. Захаванне здымкаў на несістэмны або знешні дыск дазволіць аднавіць сістэму нават калі сістэмны дыск будзе пашкоджаны або адфарматаваны.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
be: Нельга ствараць здымкі ў рэжыме Live CD

en: Snapshots will be created at selected intervals
be: Здымкі будуць створаны для выбраных інтэрвалаў

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
be: Здымкі будуць створаны для выбраных інтэрвалаў, калі на дыску для здымка будзе дастаткова месца (> 1 ГБ)

en: Specify backup device (default: config)
be: Вызначце рэзервовую прыладу (па змаўчанні: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
be: Вызначце прыладу для ўсталявання загрузчыка GRUB2

en: Specify snapshot to restore
be: Вызначце здымак для аднаўлення

en: Specify target device
be: Вызначце мэтавую прыладу

en: Status
be: Статус

en: Stop cron emails for scheduled tasks
be: Спыніць планавыя электронныя лісты для запланаваных задач

en: Subvolume
be: Падраздзел

en: Subvolume exists at destination
be: Падраздзел існуе як мэта

en: Subvolumes
be: Падраздзелы

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
be: Пераключыцца ў рэжым BTRFS (па змаўчанні: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
be: Пераключыцца ў рэжым RSYNC (па змаўчанні: config)

en: Symlinks updated
be: Сімвальныя спасылкі абноўлены

en: Syncing file systems...
be: Сінхранізацыя файлавай сістэмы...

en: Syncing files with rsync...
be: Сінхранізацыя файлаў з rsync...

en: Syntax
be: Сінтаксіс

en: System
be: Сістэма

en: System Restore Utility
be: Утыліта аднаўлення сістэмы

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
be: Можна адкаціць сістэму да папярэдняй даты праз аднаўленне здымка.

en: System will reboot after files are restored
be: Сістэма перазагрузіцца пасля аднаўлення файлаў

en: System will reboot after files are restored.
be: Сістэма перазагрузіцца пасля аднаўлення файлаў.

en: Tagged snapshot
be: Пазначаны здымак

en: Tags
be: Пазнакі

en: Target device is not mounted
be: Мэтавая прылада не прымантавана

en: Target device is same as system device
be: Мэтавая прылада тая ж самая што і сістэмная прылада

en: Target device not specified!
be: Мэтавая прылада не вызначана!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
be: Сервіс адсылае вывад раскладу як электронны ліст бягучаму карыстальніку. Выберыце гэту опцыю каб схаваць электронныя лісты раскладаў, створаных Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
be: Сістэмны раздзел мае непадтрымліваемую схему падраздзелаў.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
be: Мэтавы раздзел мае непадтрымліваемую схему раздзелаў.

en: There are no snapshots on this device
be: На прыладзе няма здымкаў

en: This device is not encrypted
be: Гэта прылада не зашыфравана

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
be: Гэта праграма пастаўляецца без АНІЯКІХ гарантый і стваральнік не нясе адказнасць за любую шкоду, нанесеную пры выкарыстанні гэтай праграмы.

en: Timeshift is active
be: Timeshift актыўны

en: Timestamp
be: Часовая пазнака

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
be: Каб аднавіць з опцыямі па змаўчанні, націскайце клавішу ENTER для ўсіх пытанняў!

en: Type
be: Тып

en: Unknown option
be: Невядомая опцыя

en: Unknown snapshot type
be: Невядомы тып здымка

en: Unknown value specified for option --tags
be: Невядомае значэнне зададзена для опцыі --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
be: Разблакіраваная прылада прывязана да '%s'

en: Unlocked successfully
be: Паспяхова разблакіравана

en: Unmounting from
be: Адмантаванне ад

en: Unshared
be: Неабагулена

en: Unsupported Subvolume Layout
be: Схема падраздзела не падтрымліваецца

en: Update GRUB menu
be: Абнавіць меню GRUB

en: Update initramfs
be: Абнавіць initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
be: Абноўлена /etc/crypttab на мэтавай прыладзе

en: Updated /etc/fstab on target device
be: Абноўлена /etc/fstab на мэтавай прыладзе

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
be: Абнаўляе запісы ў меню GRUB (рэкамендуецца). Гэта бяспечна і трэба пакінуць выбраным.

en: Updating GRUB menu...
be: Абнаўленне меню GRUB...

en: Updating bootloader configuration...
be: Абнаўленне канфігурацыі загрузчыка...

en: Used
be: Выкарыстоўваецца

en: User
be: Карыстальнік

en: User Home Directories
be: Хатнія папкі карыстальнікаў

en: User cancelled the password prompt
be: Карыстальнік скасаваў запыт пароля

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
be: Хатнія папкі карыстальнікаў выключаны па змаўчанні пакуль вы не ўключыце іх тут

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Users Home
be: Хатнія карыстальнікаў

en: Vendor
be: Пастаўшчык

en: View Rsync Log for Create
be: Глядзець лог Rsync для стварэння

en: View Rsync Log for Restore
be: Глядзець лог Rsync для аднаўлення

en: View TimeShift Logs
be: Глядзець логі TimeShift

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Web Browsers
be: Вэб-браўзеры

en: Weekly
be: Штотыднёва

en: Weekly snapshot failed!
be: Збой штотыднёвага здымка!

en: Weekly snapshots are enabled
be: Штотыднёвыя здымкі ўключаны

en: With Errors
be: З памылкамі

en: Wizard
be: Майстар

en: Wrong password
be: Няправільны пароль

en: Yes
be: Так

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
be: Вы можаце працягваць працаваць з бягучай сістэмай. Пасля перазапуску бягучая сістэма будзе бачна як новы здымак. Гэты здымак можна аднавіць пазней, калі гэта спатрэбіцца, адрабіўшы аднаўленне.

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
be: [Для вопытных карыстальнікаў] Змяніце гэтыя налады, калі адноўленая сістэма не загружаецца.

en: [Warning] Deleted invalid lock
be: [Папярэджанне] Выдалена няправільная блакіроўка

en: all
be: усё

en: btrfs returned an error
be: btrfs вярнула памылку

en: complete
be: скончана

en: crontab file exported
be: файл раскладу экспартаваны

en: crontab file installed
be: файл раскладу ўсталяваны

en: incomplete
be: няпоўны

en: marked for deletion
be: пазначана для выдалення

en: mounted at path
be: прымантавана да шляху

en: remaining
be: застаецца

en: rsync returned an error
be: rsync вярнула памылку

en: un-tagged
be: пазнака знята

en: Run Timeshift as Administrator
be: Запусціць Timeshift з правамі адміністратара

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
be: Каб запусціць Timeshift з правамі адміністратара, патрэбна аўтэнтыфікацыя
