linuxmint - en to ia translation catalogue (550 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
ia: 
    Pulsar ENTER pro continuar...

en: %d snapshots, %s free
ia: %d instantaneos, %s libere

en: '%s' will be on '%s'
ia: '%s' essera sur '%s'

en: '%s' will be on root device
ia: '%s' essera sur le dispositivo de radice

en: (Re)install GRUB2 on:
ia: (Re)installar GRUB2 sur:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
ia: ** Timeshift BTRFS disinstallate **

en: / is mapped to device
ia: / es mappate al dispositivo

en: /boot is mapped to device
ia: /boot es mappate al dispositivo

en: /boot/efi is mapped to device
ia: /boot/efi es mappate al dispositivo

en: /home is mapped to device
ia: /home is mappate al dispositivo

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
ia: <b>Commentos</b> (clicca duple pro rediger)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
ia: Un activitate de mantenentia flue un vice cata hora e crea instantaneos como il necesse.

en: Aborted.
ia: Abortate.

en: About
ia: Re

en: Add
ia: Adder

en: Add Files
ia: Adder Files

en: Add Folders
ia: Adder dossieres

en: Add custom pattern
ia: Adder modello personalisate

en: Add directories
ia: Adder directorios

en: Add files
ia: Adder files

en: Add tags to snapshot (default: O)
ia: Adder tags al instantaneo (base: O)

en: Added cron task
ia: Addite labor chron

en: Admin Access Required
ia: Accesso del administrator requirite

en: Admin access is required to backup and restore system files.
ia: Le accesso del administrator es requirite pro salvar e restaurar le systema de files.

en: All Files
ia: Tote le files

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
ia: Tote le files es copiate quando le prime instantaneo es create. Le instantaneos subsequente es incremental. Le files non cambiate essera ligate durmente ab le instantaneo precedente si illo es disponibile.

en: All other files and folders are excluded.
ia: Tote le altere files e dossieres es excludite.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
ia: Un dispositivo cryptate es seligite pro le systema de files de radice (/). Le directorio de initio (/boot) debe esser montate sur un dispositivo non-cryptate pro initiar con bon successo le systema.
    
    Selige un dispositivo non-cryptate pro le directorio de initio o eliger un dispositivo non-cryptate pro le systema de files de radice.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
ia: Un altere instantia de Timeshift crea un instantaneo.

en: Another instance of this application is running
ia: Un altere instantia de iste application es fluente

en: Another instance of timeshift is currently running!
ia: Un altere instantia de timeshift es currentemente fluente!

en: Answer YES to all confirmation prompts
ia: Responder SI a tote le suggestiones de confirmation

en: App config loaded
ia: Configuration del application cargate

en: App config saved
ia: Configuration del application salvate

en: Application needs admin access.
ia: Le application necessita del accesso del administrator.

en: Application will exit
ia: Le application exira

en: Application will exit.
ia: Le application exira,

en: Are you sure you want to delete this snapshot?
ia: Desira tu vermente deler iste snapshot?

en: Available
ia: Disponibile

en: BTRFS Snapshots
ia: Instantaneos de BTRFS

en: BTRFS device is not mounted
ia: Le dispositivo BTRFS non es<montate

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
ia: Le instantaneos BTRFS es salvate sur partition de systema. Altere partitiones non es supportate.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
ia: Le instantaneos de BTRFS es salvate sur le mesme disco ab le qual illo es create. Si le disco de systema falle, le instantaneos essera perdite insimul con le systema. Salva le instantaneos a un disco externe non de systema in modo RSYNC pro reguardar del pannas disco del systema.

en: Backend
ia: Back-end

en: Backup
ia: Salvamento de reserva

en: Backup Device
ia: Dispositivo de salvamento

en: Backup device not specified!
ia: Dispositivo de salvamento non specificate

en: Bittorrent Clients
ia: Clientes de Bittorrent

en: Boot
ia: Reinitiar

en: Boot device not selected
ia: Dispositivo de initio non seligite

en: Boot snapshot failed!
ia: Instantaneo de reinitio fallite!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
ia: Le instantaneos de initialisation es create con un retardo de 10 minutas post le lanceamento initial del systema.

en: Boot snapshots are enabled
ia: Le instantaneos de initialisation es activate

en: Bootloader Options
ia: Optiones del cargator initial

en: Bootloader Options (Advanced)
ia: Optiones del cargator initial (Avantiate)

en: Browse
ia: Navigar

en: Browse Files
ia: Explorar le files

en: Browse selected snapshot
ia: Explorar le instantaneo seligite

en: Building file list...
ia: Lista del files de edification...

en: Calculating required disk space...
ia: Calculo del spatio de disco necessari...

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Cancel restore?
ia: Cancellar le restauration?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
ia: Le cancellation del processo de restauration lassara le systema de destination in un stato inconsistente. Le systema pote faller a initiar o tu pote incurrer in varie problemas. Post le cancellation, tu necessita restaurar un altere instantaneo, pro apportar le systema a un stato consistente. Clicca Si pro confirmar.

en: Cannot Delete Live Snapshot
ia: Impossibile deler le instantaneo vive

en: Changed
ia: Cambiate

en: Changed items:
ia: Elementos cambiate:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
ia: Controlo actiones de restauration (execution sic)

en: Checking file systems for errors...
ia: Controlo del systema de files pro errores...

en: Checksum
ia: Controlo de summa

en: Cleaning up...
ia: Mundification ...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
ia: Clicca pro rediger. Trahe e depone pro re-ordinar.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
ia: Clicca pro modificar. Trahe e depone pro re-ordinar.

en: Clone System
ia: Clonar le systema

en: Cloning
ia: Clonation

en: Cloning system...
ia: Clonation del systema...

en: Close
ia: Clauder

en: Close window to exit
ia: Clauder le fenestra pro exir

en: Commands listed below are not available on this system
ia: Le commandos listate in basso non es disponibile sur iste systema

en: Comments (click to edit)
ia: Commentos (clicca pro rediger)

en: Comparing Files (Dry Run)...
ia: Comparante files (execution sic)...

en: Comparing files with rsync...
ia: Comparante files con rsync...

en: Completed
ia: Completate

en: Completed With Errors
ia: Completate con errores

en: Confirm Actions
ia: Confirmar actiones

en: Continue with restore? (y/n):
ia: Continuar a restaurar? (y/n):

en: Could not find device
ia: Impossibile trovar le dispositivo

en: Could not find file
ia: Impossibile trovar le file

en: Could not find snapshot
ia: Impossibile trovar le instantaneo

en: Could not find system subvolume
ia: Impossibile trovar le sub-volumine de systema

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
ia: Impossibile trovar le sub-volumines de systema pro le creation del instantaneo de pre-restauration

en: Create
ia: Crear

en: Create Snapshot
ia: Crear le instantaneo

en: Create one per boot
ia: Crear uno per re-initio

en: Create one per day
ia: Crear uno per die

en: Create one per hour
ia: Crear uno per hora

en: Create one per month
ia: Crear uno per mense

en: Create one per week
ia: Crear uno per septimana

en: Create snapshot (even if not scheduled)
ia: Crear instantaneo (mesmo nisi programmate)

en: Create snapshot if scheduled
ia: Crear instantaneo si programmate

en: Create snapshot of current system
ia: Crear instantaneo del actual systema

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
ia: Crea instantaneos manualmente o activa instantaneos programmate pro reguardar tu systema

en: Create snapshots using BTRFS
ia: Crear instantaneos per BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
ia: Crear instantaneos per le instrumento RSYNC e ligamines forte

en: Created
ia: Create

en: Created control file
ia: File de controlo create

en: Created directory
ia: Directorio create

en: Created pre-restore snapshot
ia: Instantaneo de pre-restauration create

en: Created subvolume snapshot
ia: Instantaneo de sub-volumine create

en: Creating Snapshot...
ia: Creation de instantaneo...

en: Creating new backup...
ia: Creation de nove salvamento...

en: Creating new snapshot...
ia: Creation de nove instantaneo...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
ia: Creation de instantaneo de pre-restauration ab le sub-volumines de systema...

en: Critical Error
ia: Error critic

en: Cron job added
ia: Labor cron addite

en: Cron job removed
ia: Labor cron removite

en: Cron task exists
ia: Le labor cron exist

en: Custom
ia: Personalisate

en: Daily
ia: Quotidian

en: Daily snapshot failed!
ia: Instantaneo quotidian fallite!

en: Daily snapshots are enabled
ia: Le instantaneos quotidian es activate

en: Data will be modified on following devices:
ia: Le datos essera modificate sur le sequente dispositivos:

en: Date Format
ia: Formato data

en: Delete
ia: Deler

en: Delete Snapshots
ia: Deler instantaneos

en: Delete all snapshots
ia: Deler tote le instantaneos

en: Delete selected snapshot
ia: Deler le instantaneos seligite

en: Delete snapshot
ia: Deler le instantaneo

en: Deleted
ia: Delite

en: Deleted directory
ia: Directorio delite

en: Deleted subvolume
ia: Sub-volumine delite

en: Deleting Snapshots...
ia: Deletion de instantaneos...

en: Deleting subvolume
ia: Deletion de sub-volumine

en: Destroyed qgroup
ia: Destruite qgroup

en: Destroying qgroup
ia: Destruente qgroup

en: Device
ia: Dispositivo

en: Device is unlocked
ia: Le dispositivo es disblocate

en: Device name is empty!
ia: Le nomine del dispositivo es vacue!

en: Device not found
ia: Dispositivo non trovate

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
ia: Le dispositivos monstrate supra ha systemas de file BTRFS.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
ia: Le dispositivos monstrate supra ha systemas de file BTRFS.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
ia: Le dispositivos ab le qual le instantaneo ha essite create es preseligite.

en: Devices with Linux file systems
ia: Dispositivos con un systema de files Linux

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
ia: Le dispositivos monstrate supra ha systemas de file Linux.

en: Disclaimer
ia: Repudiation

en: Disk
ia: Disco

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
ia: Activar le instantaneos programmate, pro proteger tu systema

en: Encrypted Device
ia: Dispositivo cryptate

en: Encrypted Home Directory
ia: Directorio personal cryptate

en: Enter device name or number
ia: Insere le nomine o le numero de dispositivo

en: Enter device name or number (a=Abort)
ia: Insere dispositivo nomine o (a=Abortar)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
ia: Insere le phrase-contrasigno pro disblocar '%s'

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
ia: Insere un numero de instantaneo (a=Abortar, p=Previe, n=sequeNte)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
ia: Insere le modello a excluder (Ex: *.mp3, *.bak)

en: Error running Rsync
ia: Error fluente Rsync

en: Estimate
ia: Estimar

en: Estimating System Size...
ia: Estima de dimension del systema...

en: Estimating system size...
ia: Estima de dimension del systema...

en: Examples
ia: Exemplos

en: Exclude All Files
ia: Exclude tote le files

en: Exclude Application Settings
ia: Excluder le configurationes del application

en: Exclude Apps
ia: Excluder le applicationes

en: Exclude List
ia: Excluder le lista

en: Exclude List Summary
ia: Excluder le summario del lista

en: Exclude Pattern
ia: Excluder le modello

en: Excluded Directories
ia: Directorios excludite

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
ia: Valores expectate: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
ia: Falta a adder le labor cron

en: Failed to copy file
ia: Falta a copiar le file

en: Failed to create directory
ia: Falta a crear le directorio

en: Failed to create new snapshot
ia: Falta a crear un nove instantaneo

en: Failed to create snapshot
ia: Falta a crear un instantaneo

en: Failed to create subvolume snapshot
ia: Falta a crear un instantaneo de sub-volumine

en: Failed to create symlinks
ia: Falta a crear ligamines symbolic

en: Failed to delete directory
ia: Falta a deler le directorio

en: Failed to delete file
ia: Falta a deler le file

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
ia: Falta a deler instantaneo de sub-volumine annidate

en: Failed to delete snapshot subvolume
ia: Falta a deler instantaneo de sub-volumine

en: Failed to delete symlinks
ia: Falta a deler ligamines symbolic

en: Failed to destroy qgroup
ia: Falta a destruer qgroup.

en: Failed to estimate system size
ia: Falta a estimar le dimension del systema

en: Failed to export crontab file
ia: Falta a exportar le file crontab

en: Failed to get input from user in 3 attempts
ia: Falta a obtener le entrata ab un usator in 3 tentativas

en: Failed to get partition list
ia: Falta a obtener le lista del partitiones

en: Failed to get partition list.
ia: Falta a obtener le lista del partitiones.

en: Failed to install crontab file
ia: Falta a installar le file crontab

en: Failed to mount devices
ia: Falta a montar le dispositivos

en: Failed to move file
ia: Falta a mover le file

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
ia: Falta a mover un sub-volumine de systema a directorio del instantaneo

en: Failed to query subvolume list
ia: Falta a querer le lista del sub-volumine

en: Failed to query subvolume quota
ia: Error al consultar la cuota del subvolumine

en: Failed to read cron tab
ia: Falta a leger le scheda de cron

en: Failed to read file
ia: Falta a leger le file

en: Failed to remove
ia: Falta a remover

en: Failed to remove cron job
ia: Falta a remover le labor cron

en: Failed to remove snapshot
ia: Falta a remove le instantaneo

en: Failed to restore system subvolume
ia: Falta a restaurar le sub-volumine de systema

en: Failed to save exclude list
ia: Falta a salva lista del exclusiones

en: Failed to unlock device
ia: Falta a disblocar le dispositivo

en: Failed to unmount
ia: Falta a dismontar

en: Failed to unmount device!
ia: Falta a dismontar le dispositivo!

en: Failed to write file
ia: Falta a scriber le file

en: File (snapshot)
ia: File (instantaneo)

en: File (system)
ia: File (systema)

en: File Pattern
ia: Modello de file

en: File and directory counts:
ia: Numero de files e directorios:

en: File not found
ia: File non trovate

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
ia: Le files e le directorios concordante le modellos in basso essera excludite.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
ia: Files e directorios pote esser excludite pro salvar spatio de disco.

en: Files and directory counts:
ia: Numero del files e directorios:

en: Files matching the following patterns will be excluded
ia: Le files concordante le sequente modellos essera excludite

en: Filesystem
ia: Systema de files

en: Filter by name or path
ia: Filtrar per nomine o route

en: Filters
ia: Filtros

en: Finish
ia: Finir

en: Finished
ia: Finite

en: First snapshot requires:
ia: Le prime instantaneo require:

en: Found existing pre-restore snapshot
ia: Trovate instantaneo de pre-restauration existente

en: Free
ia: Libere

en: Free space
ia: Spatio libere

en: GRUB Device
ia: Device de GRUB

en: GRUB device not selected
ia: Dispositivo de GRUB non seligite

en: GRUB will NOT be reinstalled
ia: Le GRUB non essera reinstallate

en: Generating initramfs...
ia: Generation de initramfs...

en: Group
ia: Gruppo

en: Help
ia: Adjuta

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
ia: Le files e le dossieres celate es includite per option predefinite pois que illos contine files de configuration specific del usator.

en: Hide
ia: Celar

en: Hide rsync output
ia: Celar le emission de rsync

en: Hide this window (files will be deleted in background)
ia: Celar iste fenestra (le files essera delite in fundo)

en: Home
ia: Initio

en: Home Directory
ia: Directorio personal

en: Hourly
ia: Horari

en: Hourly snapshot failed!
ia: Instantaneo horari fallite!

en: Hourly snapshots are enabled
ia: Le instantaneos horari es activate

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
ia: Si le systema restaurate falle a re-initiar, alora re-initia ab le Ubuntu Live CD/USB, installa Timeshift, e prova a restaurar un altere instantaneo.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
ia: Si iste terminos non es acceptabile a te, per favor facer non proceder ultra iste puncto!

en: Include / Exclude Patterns
ia: Includer / Excluder modellos

en: Include @home subvolume in backups
ia: Includer in le salvamentos le sub-volumine @home

en: Include All Files
ia: Includer tote le files

en: Include Only Hidden Files
ia: Includer solo files occulte

en: Invalid Snapshot
ia: Instantaneo non valide

en: Invalid command line arguments
ia: Argumentos del linea de commando non valide

en: Invalid snapshot
ia: Instantaneo non valide

en: Items Not Selected
ia: Elementos non seligite

en: Keep
ia: Mantener

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
ia: Conservar le files de configuration pro clientes de bittorrent como Deluge, Transmission, etc. Si non marcate, le files de configuration previe essera restaurate ab le instantaneo.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
ia: Conservar files de configuration pro le navigatores web como Firefox e Chrome. Si non marcate, le files de configuration previe essera restaurate ab le instantaneo

en: Keep on Root Device
ia: Conservar sur le dispositivo de radice

en: Keep this mount path on the root filesystem
ia: Conservar iste via de montage in le systema de files de radice

en: Label
ia: Etiquetta

en: Last boot snapshot is %d hours old
ia: Le ultime instantaneo de initio esseva de %d horas retro

en: Last boot snapshot is older than system start time
ia: Le ultime instantaneo de re-initio es plus vetere quam le tempore de initio del systema

en: Last boot snapshot not found
ia: Ultime instantaneo de re-initio non trovate

en: Last daily snapshot is %d hours old
ia: Le ultime instantaneo quotidian es %d horas vetule

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
ia: Le ultime instantaneo quotidian es plus de 1 die vetule

en: Last daily snapshot not found
ia: Ultime instantaneo quotidian non trovate

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
ia: Le ultime instantaneo horari es %d minutas vetule

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
ia: Le ultime instantaneo horari es plus de 1 hora vetule

en: Last hourly snapshot not found
ia: Ultime instantaneo horari non trovate

en: Last monthly snapshot is %d days old
ia: Le ultime instantaneo mensual es %d dies vetule

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
ia: Le ultime instantaneo mensual es plus de 1 mense vetule

en: Last monthly snapshot not found
ia: Ultime instantaneo mensual non trovate

en: Last weekly snapshot is %d days old
ia: Le ultime instantaneo septimanal es %d dies vetule

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
ia: Le ultime instantaneo septimanal es plus de 1 septimana vetule

en: Last weekly snapshot not found
ia: Ultime instantaneo septimanal non trovate

en: Latest snapshot
ia: Ultime instantaneo

en: Linking from snapshot
ia: Incatenamento ab le instantaneo

en: List
ia: Listar

en: List devices
ia: Listar dispositivos

en: List snapshots
ia: Listar le instantaneos

en: Live USB Mode (Restore Only)
ia: Modo USB LIVE (Restaurar solmente)

en: Location
ia: Position

en: Main window closed by user
ia: Fenestra principal claudite per le usator

en: Mark/Unmark for Deletion
ia: Marcar/dismarcar pro deletion

en: Maximum backups exceeded for backup level
ia: Superate le salvamentos maxime pro le nivello de salvamento

en: Misc
ia: Miscellanea

en: Missing Dependencies
ia: Dependentias mancante

en: Mode
ia: Modo

en: Model
ia: Modello

en: Monthly
ia: Mensualmente

en: Monthly snapshot are enabled
ia: Le instantaneo mensual es activate

en: Monthly snapshot failed!
ia: Instantaneo mensual fallite!

en: Mount
ia: Montar

en: Moved system subvolume to snapshot directory
ia: Movite le sub-volumine de systema al directorio del instantaneo

en: Multiple snapshots selected
ia: Plure instantaneos seligite

en: Name
ia: Nomine

en: Next
ia: Sequente

en: No Change
ia: Nulle cambio

en: No Snapshots Selected
ia: Nulle Instantaneos seligite

en: No snapshots available
ia: Nulle instantaneos disponibile

en: No snapshots found
ia: Nulle instantaneos trovate

en: No snapshots found on device
ia: Nulle instantaneos trovate sur le dispositivo

en: No snapshots on device
ia: Nulle instantaneos sur le dispositivo

en: No snapshots on this device
ia: Nulle instantaneos sur iste dispositivo

en: No snapshots selected
ia: Nulle instantaneo seligite

en: None
ia: Nulle

en: Not Found
ia: Non trovate

en: Not Selected
ia: Non seligite

en: Not Supported
ia: Non supportate

en: Not enough disk space
ia: Spatio insufficiente sur le disco

en: Notes
ia: Notas

en: Nothing to do!
ia: Nihil a facer!

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
ia: Numero de instantaneos a mantener.
    Le instantaneos plus vetere essera removite un vice que iste limite es excedite

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
ia: Le systema operative debe esser installate sur un partition BTRFS con le disposition de sub-volumine de typo Ubuntu (sub-volumines @ e @home). Altere dispositiones non es supportate.

en: Older log files removed
ia: Files de registro plus vetere removite

en: Oldest snapshot
ia: Instantaneo plus vetere

en: On demand (manual)
ia: Sur demanda (manual)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
ia: Solmente dispositiones de typo Ubuntu con le sub-volumines @ e @home es actualmente supportate.

en: Open Menu
ia: Aperir le menu

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
ia: Option --snapshot-device non debe esser specificate pro creation de instantaneos in modo BTRFS

en: Options
ia: Optiones

en: Other applications (next page)
ia: Altere applicationes (pagina sequente)

en: Owner
ia: Proprietario

en: Parent Device
ia: Dispositivo parente

en: Parsing log file...
ia: Analyse de file de registro...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
ia: le partition ha un disposition de sub-volumine non supportate.

en: Path
ia: Percurso

en: Pattern
ia: Modello

en: Permissions
ia: Permissiones

en: Please check if you have multiple windows open.
ia: Per favor controla si tu ha plure fenestras aperite.

en: Please do not interrupt the restore process!
ia: Per favor non interrumper le proceso de restauration!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
ia: Per favor installa le pacchettos requirite e prova a facer fluer TimeShift ancora

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
ia: Per favor re-lancea le application como administrator (per 'sudo' o 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
ia: Per favor face fluer le application como administrator (per 'sudo' o 'su')

en: Please save your work and close all applications.
ia: Per favor salva tu labor e claude tote le applicationes.

en: Please select a snapshot to view the log!
ia: Per favor seliger un instantaneo pro vider le diario!

en: Please select the GRUB device
ia: Per favor selige le dispositivo del GRUB

en: Please wait a few minutes and try again.
ia: Per favor attende pos minutas e retenta.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
ia: Per favor attende que le instantaneos sia delite.

en: Please wait...
ia: Attende per favor...

en: Populating list...
ia: Population del lista...

en: Preparing...
ia: In prepararation...

en: Previous
ia: Precedente

en: Print debug information
ia: Imprimer le informationes de depuration

en: Print version number
ia: Imprimer numero de version

en: Query completed
ia: Requesta completate

en: Querying subvolume info...
ia: Requesta de informationes de sub-volumine...

en: RSYNC Snapshots
ia: Instantaneos de RSYNC

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
ia: Regenera initramfs pro tote le kernels installate. Isto non es generalmente necessari. Selige isto solo si le systema restaurate falle a facer le boot.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
ia: Re-installar le cargator initial GRUB2?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
ia: Re-installation del cargator initial GRUB2...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
ia: Reinstalla le cargator initial de GRUB2 sur le dispositivo seligite.

en: Read %'d of %'d lines...
ia: %'d de %'d lineas legite...

en: Rebooting system...
ia: Re-initio del systema...

en: Recommended
ia: Recommendate

en: Refresh
ia: Refrescar

en: Remote and network locations are not supported.
ia: Remote e positiones de rete non es supportate.

en: Remove
ia: Remover

en: Removed
ia: Removite

en: Removed cron task
ia: Labor de cron removite

en: Removed mount directory: '%s'
ia: Directorio de montage removite: '%s'

en: Removed snapshot
ia: Instantaneo removite

en: Removing
ia: Remotion

en: Removing snapshot
ia: Remotion del instantaneos

en: Removing snapshots
ia: Remotion del instantaneos

en: Restore
ia: Restaurar

en: Restore @home subvolume
ia: Restaurar subvolumine @home

en: Restore Device
ia: Dispositivo de restauration

en: Restore Exclude
ia: Excluder restauration

en: Restore Snapshot
ia: Instantaneo de restauration

en: Restore completed
ia: Restauration completate

en: Restore selected snapshot
ia: Instantaneo seligite de restauration

en: Restore snapshot
ia: Instantaneo de restauration

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
ia: Le subvolumines restaurate devenira active post que le systema essera reinitiate.

en: Restored system subvolume
ia: Sub-volumine del systema restaurate

en: Restoring Snapshot...
ia: Restauration de instantaneo...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
ia: Le restauration de un instantaneo supplantara le subvolumines de systema, e le subvolumines de systema currentemente in uso essera reservate como un nove instantaneo. Si necessari, iste instantaneo pote esser restaurate depois pro 'disfacer' iste restauration.

en: Restoring snapshot...
ia: Restauration de instantaneo...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
ia: Le restauration del instantaneos replacia solmente le files de systema e le configurationes. Le files non celate e le directorios in le directorios principal del usator non essera toccate. Iste comportamento pote esser cambiate per le addition de un filtro pro includer iste files. Le files includite essera salveguardate quando le instantaneo es create, e reimplaciate quando le instantaneo es restaurate.

en: Root device not selected
ia: Dispositivo de radice non seligite

en: Rsync Log Viewer
ia: Visor de registro de Rsync

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
ia: Executar 'timeshift' pro le version de linea de commando de iste instrumento

en: Run in non-interactive mode
ia: Fluer in modo non-interactive

en: Running
ia: In execution

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
ia: Salva le instantaneos sur un disco externe in loco del disco del systema pro reguardar se contra le pannas del disco.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
ia: Le salvamento del instantaneos sur un disco non del systema te permitte de formattar e re-installar le OS sur le disco del systema sin perdita del instantaneos salvate sur illo. Tu pote mesmo installar un altere distribution de Linux e depois rolar-retro al previe distribution per le restauration de un instantaneo.

en: Saving to device
ia: Salvamento sur un dispositivo

en: Schedule
ia: Planificar

en: Scheduled snapshot in progress...
ia: Instantaneo programmate in progresso...

en: Scheduled snapshots are disabled
ia: Le instantaneos programmate es disactivate

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
ia: Le instantaneos programmate es disactivate. Il es recommendate de los activar.

en: Scheduled snapshots are enabled
ia: Le instantaneos programmate es activate

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
ia: Le instantaneos programmate es activate. Le instantaneos essera create automaticamente pro le nivellos seligite.

en: Select '%s' device (default = %s)
ia: Seliger le dispositivo '%s' (predefinite = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
ia: Seliger le disco de systema BTRFS con le subvolumine radice (@)

en: Select GRUB device
ia: Seliger le dispositivo del GRUB

en: Select Snapshot
ia: Seliger le instantaneo

en: Select Snapshot Levels
ia: Seliger le nivellos de instantaneo

en: Select Snapshot Location
ia: Seliger le position del instantaneo

en: Select Snapshot Type
ia: Seliger le typo de instantaneo

en: Select Snapshots
ia: Seliger le instantaneos

en: Select Target Device
ia: Seliger le dispositivo de destination

en: Select a partition on this disk
ia: Seliger un partition sur iste disco

en: Select a single snapshot to restore
ia: Seliger un singule instantaneo a restaurar

en: Select another device for root file system (/)
ia: Seliger un altere dispositivo pro le systema de files de radice (/)

en: Select another device or free up some space
ia: Seliger un altere dispositivo o liberar alcun spatio

en: Select another device to delete snasphots
ia: Seliger un altere dispositivo pro deler le instantaneos

en: Select another device?
ia: Seliger un altere dispositivo?

en: Select applications to exclude from restore
ia: Seliger le applicationes a excluder ab restauration

en: Select backup device
ia: Seliger un dispositivo de copia de reserva

en: Select directory
ia: Seliger le directorio

en: Select file(s)
ia: Seliger le file(s)

en: Select snapshot
ia: Seliger le instantaneo

en: Select snapshots to delete
ia: Seliger le instantaneos a deler

en: Select the device for root file system (/)
ia: Seliger le dispositivo pro le systema de files de radice (/)

en: Select the devices where files will be restored.
ia: Seliger le dispositivos ubi le files essera restaurate.

en: Select the intervals for creating snapshots
ia: Seliger le intervallos pro le creation de instantaneos

en: Select the items to be removed from the list
ia: Seliger le elementos a esser removite ab le lista

en: Select the snapshot device
ia: Seliger le dispositivo del instantaneo

en: Select the snapshot to restore
ia: Seliger le instantaneo a restaurar

en: Select the snapshots to be deleted
ia: Seliger le instantaneos a esser delite

en: Select the snapshots to mark for deletion
ia: Seliger le instantaneos a marcar pro deletion

en: Select the target devices where system will be cloned.
ia: Seliger le dispositivos de destination ubi le systema essera clonate.

en: Selected default snapshot device
ia: Dispositivo predefinite del instantaneo seligite

en: Selected default snapshot type
ia: Typo predefinite de instantaneo seligite

en: Selected device does not have BTRFS partition
ia: Le dispositivo seligite non ha un partition BTRFS

en: Selected device does not have Linux partition
ia: Le dispositivo seligite non ha un partition Linux

en: Selected snapshot device
ia: Dispositivo del instantaneo seligite

en: Selected snapshot device is not a system disk
ia: Le dispositivo del instantaneo seligite non es un disco de systema

en: Selected snapshot is marked for deletion
ia: Le instantaneo seligite es marcate pro deletion

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
ia: Le instantaneo seligite es marcate pro deletion e non pote esser restaurate

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
ia: Le usator seligite ha le directorio personal cifrate. Non es possibile includer solmente files occulte.

en: Serial
ia: Numero serial

en: Session log file
ia: File diario del session

en: Set snapshot description
ia: Configurar le description del instantaneo

en: Settings
ia: Configurationes

en: Settings wizard
ia: Assistente de configuration

en: Setup Complete
ia: Configuration complete

en: Setup Wizard
ia: Assistente de configuration

en: Show additional debug messages
ia: Monstrar altere messages de depuration

en: Show all options
ia: Monstrar tote le optiones

en: Show more applications to exclude on the next page
ia: Monstrar altere applicationes a excluder sur le pagina proxime

en: Show rsync output (default)
ia: Monstrar le  emission de rsync (base)

en: Size
ia: Dimension

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
ia: Le dimension del instantaneos de BTRFS es initialmente zero. Como le files de systema gradualmente cambia con le tempore, le datos es scribite al nove bloco de datos que prende spatio de disco (copia-sur-le-scriptura). Le files in le instantaneo continua a punctar al blocos de datos original.

en: Skip GRUB2 reinstall
ia: Saltar le reinstallation de GRUB2

en: Snapshot
ia: Instantaneo

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
ia: Le instantaneo '%s' va esser usate per le systema e non pote ser delite. Relancear le systema pro activar le instantaneo restaurate.

en: Snapshot Created
ia: Instantaneo create

en: Snapshot Levels
ia: Nivellos de instantaneos

en: Snapshot deletion in progress...
ia: Deletion de instantaneo in progresso...

en: Snapshot device
ia: Dispositivo de instantaneo

en: Snapshot device not available
ia: Dispositivo de instantaneo non disponibile

en: Snapshot device not selected
ia: Dispositivo de instantaneo non seligite

en: Snapshot location
ia: Position del instantaneo

en: Snapshot saved successfully
ia: Instantaneo salvate con bon successo

en: Snapshot to restore not specified!
ia: Instantaneo a restaurar non specificate!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
ia: Le instantaneo devenira active post que le systema essera reinitiate.

en: Snapshot(s) Deleted
ia: Instantaneo(s) delite

en: Snapshots
ia: Instantaneos

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
ia: restaurate instantaneemente. Le creation de instantaneo es un transaction atomic al nivello de systema de files.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
ia: Le instantaneos es create per creation de copias de files de systema per rsync, e per ligamines forte al files inalterate ab le previe instantaneo.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
ia: Le instantaneos es create per le functionalitate integrate in le systema de files BTRFS.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
ia: Le instantaneos non es programmate a tempores fixe.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
ia: Le instantaneos es perfecte, byte-per-byte copias del systema. Nihil es excludite.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
ia: Le instantaneos es restaurate per replaciamento del sub-volumines de systema. Pois que files es nunquam copiate, delite o superscribite, il ha nulle risco de damno del datos. Le systema existente es preservate como un nove instantaneo post le restauration.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
ia: Le instantaneos es salvate sur le mesme disco ab que illos es create (disco del systema). Le immagazinage sur altere discos non es supportate. Si le disco del systema falle alora le instantaneos salvate sur illo essera perdite con le systema.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
ia: Le instantaneos es salvate in le plica /timeshift sur le partition seligite. Altere locationes non es supportate.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
ia: Le instantaneos es salvate  in le plica /timeshift-btrfs in le partition seligite. Altere locationes non es supportate.

en: Snapshots available for restore
ia: Instantaneos disponibile pro restaurar

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
ia: Le instantaneos pote esser salvate in cata disco formattate con un systema de files Linux. Le salvamento del instantaneos in un disco non de systema o externe permitte de restaurar le systema mesmo si su disco es damnificate, reformattate o supplantate.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
ia: Le instantaneos non pote esser create in modo CD extemporanee

en: Snapshots will be created at selected intervals
ia: Le instantaneos essera create al intervallos de tempore seligite

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
ia: Le instantaneos essera create al intervallos de tempore seligite si le disco del instantaneo ha bastante spatio (> 1 GB)

en: Specify backup device (default: config)
ia: Specificar dispositivo de salvamento (base: configuration)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
ia: Specificar dispositivo pro le installation del cargator initial GRUB2

en: Specify snapshot to restore
ia: Specificar le instantaneo a restaurar

en: Specify target device
ia: Specificar le dispositivo de destination

en: Status
ia: Stato

en: Stop cron emails for scheduled tasks
ia: Abolir le emails de cron pro le labores programmate

en: Subvolume
ia: Sub-volumine

en: Subvolume exists at destination
ia: Subvolumine existe al destination

en: Subvolumes
ia: Subvolumines

en: Summary
ia: Summario

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
ia: Excambiar a modo BTRFS (base: configuration)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
ia: Excambiar a modo RSYNC (base: configuration)

en: Symlinks updated
ia: Ligamines symbolic actualisate

en: Syncing file systems...
ia: Synchronisation del systemas de file...

en: Syncing files with rsync...
ia: Synchronisation de files con rsync...

en: Syntax
ia: Syntaxe

en: System
ia: Systema

en: System Restore Utility
ia: Utilitate de restauration del systema

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
ia: Le systema pote esser rolate retro a un previe data per restauration de un instantaneo.

en: System will reboot after files are restored
ia: Le systema re-initiara post que le files es restaurate

en: System will reboot after files are restored.
ia: Le systema re-initiara post que le files es restaurate.

en: Tagged snapshot
ia: Instantaneo taggate

en: Target device is not mounted
ia: Le dispositivo de destination non es montate

en: Target device is same as system device
ia: Le dispositivo de destination es lo mesme del dispositivo de systema

en: Target device not specified!
ia: Dispositivo de destination non specificate!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
ia: Le servicio cron remitte le emission de labores programmate como un email al actual usator. Seliger iste option pro supprimer le emails pro le tareas cron create per Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
ia: Le partition de systema ha un disposition de sub-volumine non supportate.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
ia: Le partition de destination ha un disposition de sub-volumine non supportate.

en: There are no snapshots on this device
ia: Il ha nulle instantaneos sur iste dispositivo

en: This device is not encrypted
ia: Iste dispositivo non es cifrate

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
ia: Iste software veni sin absolutemente NULLE garantia e le autor prende nulle carga pro ulle damno derivate ab le uso de iste programma.

en: Timeshift is active
ia: Timeshift es active

en: Timestamp
ia: Marca temporal

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
ia: Pro restaurar con le optiones predefinite, pulsa le clave Enter pro cata suggestiones!

en: Type
ia: Typo

en: Unknown option
ia: Option incognite

en: Unknown snapshot type
ia: Typo de option incognite

en: Unknown value specified for option --tags
ia: Valor specificate incognite pro le option --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
ia: Le dispositivo disblocate es mappate a '%s'

en: Unlocked successfully
ia: Disblocate con successo

en: Unmounting from
ia: Dismontar de

en: Unshared
ia: Noncompartite

en: Unsupported Subvolume Layout
ia: Disposition de sub-volumine non supportate

en: Update GRUB menu
ia: Actualisar le menu de GRUB

en: Update initramfs
ia: Actualisar initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
ia: /etc/crypttab actualisate sur le dispositivo de destination

en: Updated /etc/fstab on target device
ia: /etc/fstab actualisate sur le dispositivo de destination

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
ia: Actualisa le entratas del menu de GRUB(recommendate). Isto es secur a fluer e debe remaner seligite.

en: Updating GRUB menu...
ia: Actualisation del menu de GRUB...

en: Updating bootloader configuration...
ia: Actualisation del configuration del bootloader...

en: Used
ia: Usate

en: User
ia: Usator

en: User Home Directories
ia: Directorios de initio de usator

en: User cancelled the password prompt
ia: Le usator cancellava le demanda de contrasigno

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
ia: Le directorios de initio de usator es excludite per option predefinite a minus que tu activa los ci

en: Users
ia: Usatores

en: Users Home
ia: Initio del usatores

en: Vendor
ia: Venditor

en: View Rsync Log for Create
ia: Vider registro de Rsync pro Crear

en: View Rsync Log for Restore
ia: Vider registro de Rsync pro restaurar

en: View TimeShift Logs
ia: Vista le diarios de TimeShift

en: Warning
ia: Advertimento

en: Web Browsers
ia: Navigatores web

en: Weekly
ia: Septimanalmente

en: Weekly snapshot failed!
ia: Instantaneo septimanal fallite!

en: Weekly snapshots are enabled
ia: Le instantaneos septimanal es activate

en: With Errors
ia: Con errores

en: Wizard
ia: Assistente

en: Wrong password
ia: Contrasigno incorrecte

en: Yes
ia: Si

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
ia: Tu pote continuar a laborar sur le actual systema. Post le reinitio, le actual systema essera visibile como un nove instantaneo. Iste instantaneo pote esser restaurate postea si necesse, pro 'disfacer' le restauration.

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
ia: [ENTER = Default (%s), r = Dispositivo radice, a = Abort]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
ia: [Pro usatores experte] Cambia iste configurationes si le systema restaurate falle a initiar.

en: [Warning] Deleted invalid lock
ia: [Advertimento] Bloco invalide delite

en: all
ia: toto

en: btrfs returned an error
ia: btrfs ha restituite un error

en: crontab file exported
ia: file crontab exportate

en: crontab file installed
ia: file crontab installate

en: marked for deletion
ia: marrcate pro le deletion

en: mounted at path
ia: montate al percurso

en: remaining
ia: restante

en: rsync returned an error
ia: rsync ha restituite un error

en: un-tagged
ia: no-taggate

en: Timeshift
ia: Timeshift (Dilation)

en: Run Timeshift as Administrator
ia: Exequer Timeshift (Dilation) como administrator

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
ia: Authentication es necesse pro exequer Timeshift (Dilation) como administrator
