tracker master - en to ms translation catalogue (115 entries)

en: Maximum size of journal
ms: Saiz maksimum jurnal

en: Size of the journal at rotation in MB. Use -1 to disable rotating.
ms: Saiz bagi jurnal pada putaran dalam MB. Guna -1 untuk lumpuhkan pemutaran.

en: Location of journal pieces
ms: Lokasi cebisan jurnal

en: Where to store a journal chunk when it hits the max size.
ms: Lokasi menyimpan satu cebisan jurnal ketika ia mencapai saiz maksimum.

en: Maximum length of a word to be indexed
ms: Panjang maksimum satu perkataan yang diindeks

en: Words with more characters than this length will be ignored by the indexer.
ms: Perkataan dengan lebih aksara berbanding panjang ini akan diabaikan oleh pengindeks.

en: Maximum number of words to index in a document
ms: Bilangan maksimum perkataan untuk diindeks dalam satu dokumen

en: Indexer will read only this maximum number of words from a single document.
ms: Pengindeks akan baca-sahaja bilangan maksimum perkataan dari satu dokumen tunggal.

en: Enable stemmer
ms: Benarkan stemmer

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
ms: Ringkaskan perkataan pada akar sahaja untuk dapatkan lagi keputusan. Iaitu “shelves” dan “shelf” ke “shel”

en: Enable unaccent
ms: Benarkan tanpa-aksen

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
ms: Terjemah aksara teraksen setara dengan tanpa-aksen. Iaitu Idéa” to “Idea” untuk menambah baik pemadanan.

en: Ignore numbers
ms: Abai angka

en: If enabled, numbers will not be indexed.
ms: Jika dibenarkan, angka tidak akan diindeks.

en: Ignore stop words
ms: Abai perkataan henti

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
ms: Jika dibenarkan, perkataan tersenarai dalam senarai perkataan-henti diabaikan. Iaitu perkataan umum seperti “the”, “yes”, “no”, dll.

en: Log verbosity
ms: Log kejelaan

en: Log verbosity.
ms: Log kejelaan.

en: GraphUpdated delay
ms: Lengah GraphUpdated

en: Period in milliseconds between GraphUpdated signals being emitted when indexed data has changed inside the database.
ms: Tempoh dalam milisaat antara isyarat GraphUpdated disiarkan ketika data terindeks telah berubah di dalam pangkalan data.

en: unknown time
ms: masa tidak diketahui

en: less than one second
ms: kurang dari satu saat

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
ms:  %dh

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
ms:  %2.2dj

en:  %d day |  %d days
ms[0]:  %d hari
ms[1]:  %d hari

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
ms[0]:  %2.2d jam
ms[1]:  %2.2d jam

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
ms[0]:  %2.2d minit
ms[1]:  %2.2d minit

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
ms[0]:  %2.2d saat
ms[1]:  %2.2d saat

note: Daemon options
en: Displays version information
ms: Papar maklumat versi

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
ms: Pengelogan, 0 = ralat sahaja, 1 = minimum, 2 = terperinci dan 3 = nyahpepijat (lalai = 0)

en: Disable automatic shutdown
ms: Lumpuhkan penutupan automatik

note: Indexer options
en: Force a re-index of all content
ms: Paksa satu indeks-semula bagi semua kandungan

en: Only allow read based actions on the database
ms: Hanya benarkan tindakan berasaskan baca pada pangkalan data

en: Load a specified domain ontology
ms: Muat satu ontologi domain dinyatakan

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker daemon
ms: — mulakan daemon penjejak

en: Tracker Store
ms: Stor Penjejak

en: Metadata database store and lookup manager
ms: Stor pangkalan data data meta dan pengurus carian

en: failed to exec “%s”: %s
ms: gagal melakukan “%s”: %s

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
ms: Tunjuk ruang nama penuh (iaitu jangan guna nie:title, guna URL penuh)

en: Show plain text content if available for resources
ms: Tunjuk kandungan teks biasa jika tersedia untuk sumber

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
ms: Selain dari mencari satu nama fail, anggap argumen FILE sebagai IRi sebenar (iaitu <file:///laluan/ke/beberapa/fail.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
ms: Keputusan output sebagai RDF dalam format Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
ms: Sifat RDF untuk dianggap sebagai URL (cth. “nie:url”)

en: Could not establish a connection to Tracker
ms: Tidak dapat jalinkan satu sambungan dengan Penjejak

en: No error given
ms: Tiada ralat diberi

en: Querying information for entity
ms: Menanya maklumat untuk entiti

en: Unable to retrieve URN for URI
ms: Tidak boleh memperoleh URN untuk URI

en: Unable to retrieve data for URI
ms: Tidak boleh memperoleh data untuk URI

en: No metadata available for that URI
ms: Tiada data meta tersedia untuk URI tersebut

en: Results
ms: Keputusan

en: Unrecognized options
ms: Pilihan tidak dikenali

en: See “tracker help <command>” to read about a specific subcommand.
ms: Sila rujuk “tracker help <command>” untuk membaca berkenaan satu subperintah khusus

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
ms: Dapatkan bantuan bagaimana hendak guna Penjejak dan mana-mana perintah ini

en: Show information known about local files or items indexed
ms: Tunjuk maklumat diketahui berkenaan fail setempat atau item terindeks

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
ms: Tanya dan kemas kini indeks menggunakan SPARQL atau gelintar, senarai dan pepohonkan ontologi

en: Query the database at the lowest level using SQL
ms: Tanya pangkalan data pada aras terendah menggunakan SQL

en: “%s” is not a tracker command. See “tracker --help”
ms: “%s” bukanlah satu perintah penjejak. Sila rujuk “tracker --help”

en: Available tracker commands are:
ms: Perintah penjejak tersedia adalah:

en: Additional / third party commands are:
ms: Perintah pihak ketiga / tambahan adalah:

en: Path to use to run a query or update from file
ms: Laluan yang digunakan untuk menjalankan pertanyaan atau mengemas kini dari fail

en: SPARQL query
ms: Pertanyaan SPARQL

en: This is used with --query and for database updates only.
ms: Ia digunakan dengan --query dan untuk kemas kini pangkalan data sahaja.

en: Retrieve classes
ms: Peroleh kelas-kelas

en: Retrieve class prefixes
ms: Peroleh awalan-awalan kelas

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
ms: Peroleh sifat-sifat satu kelas, awalan boleh juga digunakan (iaitu rdfs:Resource)

en: CLASS
ms: KELAS

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
ms: Peroleh kelas-kelas yang memaklumkan perubahan dalam pangkalan data (CLASS adalah pilihan)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
ms: Peroleh indeks-indeks yang digunakan dalam pangkalan data untuk menambah baik prestasi (PROPERTY adalah pilihan)

en: PROPERTY
ms: SIFAT

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
ms: Jelaskan subkelas, superkelas (boleh digunakan dengan -s untuk menyorot bahagian pepohon dan -p untuk menunjukkan sifat)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
ms: Gelintar kelas atau sifat dan papar lagi maklumat (iaitu Dokumen)

en: CLASS/PROPERTY
ms: KELAS/SIFAT

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
ms: Kembalikan kependekan bagi kelas (iaitu nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
ms: Kembalikan ruang nama penuh bagi satu kelas.

en: Remote service to query to
ms: Perkhidmatan jauh untuk pertanyaan

en: BASE_URL
ms: URL_DASAR

en: Unable to retrieve namespace prefixes
ms: Tidak memperoleh awalan ruang nama

en: No namespace prefixes were returned
ms: Tiada awalan ruang nama dikembalikan

en: Could not get namespace prefixes
ms: Tidak memperoleh awalan ruang nama

en: No namespace prefixes were found
ms: Tiada awalan ruang nama ditemui

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
ms: Tiada

en: Could not create tree: subclass query failed
ms: Tidak dapat mencipta pepohon: pertanyaan subkelas gagal

en: Could not create tree: class properties query failed
ms: Tidak dapat mencipta pepohon: pertanyaan sifat kelas gagal

en: Could not list classes
ms: Tidak dapat menyenarai kelas

en: No classes were found
ms: Tiada kelas ditemui

en: Classes
ms: Kelas

en: Could not list class prefixes
ms: Tidak dapat menyenaraikan awalan-awalan kelas

en: No class prefixes were found
ms: Tiada awalan kelas ditemui

en: Prefixes
ms: Awalan

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in “rdfs:Resource”
ms: Tidak dapat mencari sifat bagi awalan kelas, iaitu :Resource dalam “rdfs:Resource”

en: Could not list properties
ms: Tidak dapat menyenaraikan sifat

en: No properties were found
ms: Tiada sifat-sifat ditemui

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Could not find notify classes
ms: Tidak dapat mencari makluman kelas

en: No notifies were found
ms: Tiada makluman ditemui

en: Notifies
ms: Maklumkan

en: Could not find indexed properties
ms: Tidak dapat mencari sifat terindeks

en: No indexes were found
ms: Tiada indeks-indeks ditemui

en: Indexes
ms: Indeks

en: Could not search classes
ms: Tidak dapat menggelintar kelas

en: No classes were found to match search term
ms: Tiada kelas ditemui untuk sepadankan dengan terma gelintar

en: Could not search properties
ms: Tidak dapat menggelintar sifat

en: No properties were found to match search term
ms: Tiada sifat ditemui untuk sepadankan dengan terma gelintar

en: Could not get UTF-8 path from path
ms: Tidak peroleh laluan UTF-8 dari laluan

en: Could not read file
ms: Tidak dapat membaca fail

en: Could not run update
ms: Tidak dapat mejalankan kemas kini

en: Done
ms: Selesai

en: Could not run query
ms: Tidak dapat menjalankan pertanyaan

en: No results found matching your query
ms: Tiada keputusan ditemui sepadan dengan pertanyaan anda

en: File and query can not be used together
ms: Fail dan pertanyaan tidak boleh digunakan bersama-sama

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
ms: Argumen --list-properties hanya boleh kosong ketika digunakan dengan argumen --tree

en: Path to use to run a query from file
ms: Laluan yang digunakan untuk menjalankan satu pertanyaan dari fail

en: SQL query
ms: Pertanyaan SQL

en: Failed to initialize data manager
ms: Gagal mengawalkan pengurus data

en: Empty result set
ms: Keputusan kosong ditetapkan
