tracker master - en to sr translation catalogue (364 entries)

en: All posts
sr: Sva postavljanja

en: By usage
sr: Prema upotrebi

en: unknown time
sr: nepoznato vreme

en: less than one second
sr: manje od jedne sekunde

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
sr:  %2.2dč

en:  %d day |  %d days
sr[0]:  %d dan
sr[1]:  %d dana
sr[2]:  %d dana
sr[3]:  %d dan

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
sr[0]:  %2.2d sat
sr[1]:  %2.2d sata
sr[2]:  %2.2d sati
sr[3]:  %2.2d sat

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
sr[0]:  %2.2d minut
sr[1]:  %2.2d minuta
sr[2]:  %2.2d minuta
sr[3]:  %2.2d minut

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
sr[0]:  %2.2d sekunda
sr[1]:  %2.2d sekunde
sr[2]:  %2.2d sekundi
sr[3]:  %2.2d sekunda

en: Maximum length of a word to be indexed
sr: Najveća dužina reči za popis

en: Words with more characters than this length will be ignored by the indexer.
sr: Popisnik neće uzimati u obzir reči sa većim brojem znakova od ovog.

en: Maximum number of words to index in a document
sr: Najveći broj reči za popis u dokumentu

en: Indexer will read only this maximum number of words from a single document.
sr: Popisnik će pročitati samo ovaj najveći broj reči iz jednog dokumenta.

en: Enable stemmer
sr: Uključi skraćivanje na osnovu

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
sr: Pojednostavljuje reči na njihov koren zarad više rezultata. Npr. „shelves“ i „shelf“ na „shel“

en: Enable unaccent
sr: Uključuje nenaglašavanje

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
sr: Prevodi naglašene znakove na odgovarajuće nenaglašene. Npr. „Idéa“ u „Idea“ zarad poboljšanog podudaranja.

en: Ignore numbers
sr: Zanemaruje brojeve

en: If enabled, numbers will not be indexed.
sr: Ako je uključeno, brojevi neće biti popisani.

en: Ignore stop words
sr: Zanemaruje zaustavne reči

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
sr: Ako je uključeno, reči koje se nalaze na spisku zaustavnih reči biće zanemarene. Npr. opšte reči kao „the“, „yes“, „no“, itd.

en: Maximum size of journal
sr: Najveća veličina dnevnika

en: Size of the journal at rotation in MB. Use -1 to disable rotating.
sr: Veličina dnevnika pri zaokretanju u megabajtima. Koristite -1 da isključite zaokretanje.

en: Location of journal pieces
sr: Mesto do delova dnevnika

en: Where to store a journal chunk when it hits the max size.
sr: Gde će biti uskladišteni delići dnevnika kada dostigne najveću veličinu.

note: Translators: this is a '|' (U+007C) separated list of common * title beginnings. Meant to be skipped for sorting purposes, * case doesn't matter. Given English media is quite common, it is * advised to leave the untranslated articles in addition to * the translated ones.
en: the|a|an
sr: jedan

en: Error starting “tar” program
sr: Greška pokretanja programa „tar“

en: No error given
sr: Nije data greška

en: Unknown error, “tar” exited with status %d
sr: Nepoznata greška, „tar“ je izašao sa stanjem %d

en: Operation not supported
sr: Radnja nije podržana

en: Cookie not recognized to resume paused miner
sr: Kolačić nije prepoznat za oživljavanje zaustavljenog kopača

en: Pause application and reason match an already existing pause request
sr: Pauza programa i razlog odgovaraju već postojećem zahtevu pauze

en: Data store is not available
sr: Skladište podataka nije dostupno

note: Daemon options
en: Displays version information
sr: Ispisuje podatke o izdanju programa

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
sr: Zapisnik, 0 = samo greške, 1 = najmanje, 2 = detaljno i 3 = pročišćavanje (zadato = 0)

note: Indexer options
en: Force a re-index of all content
sr: Prisili ponovni popis svog sadržaja

en: Only allow read based actions on the database
sr: Dozvoljava samo čitanje baze podataka

en: Load a specified domain ontology
sr: Učitava navedenu ontologiju domena

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker daemon
sr: — pokreće tragačevog demona

en: Tracker Store
sr: Tragačevo skladište

en: Metadata database store and lookup manager
sr: Upravnik skladištem baze podataka metapodataka i pretragom

en: Log verbosity
sr: Opširnost zapisnika

en: Log verbosity.
sr: Opširan zapisnik.

en: GraphUpdated delay
sr: Zastoj osvežavanja grafika

en: Period in milliseconds between GraphUpdated signals being emitted when indexed data has changed inside the database.
sr: Trajanje u milisekundama između emitovanja signala osvežavanja grafika kada se popisani podaci izmene unutar baze podataka.

en: Could not get GSettings for miners, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da dobavim Gpodešavanja za kopače, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: Unavailable
sr: Nedostupno

note: generic
en: Initializing
sr: Pokrećem

en: Processing…
sr: Obrađujem…

en: Fetching…
sr: Dovlačim…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
sr: Popisujem jedan direktorijum „%s“

en: Crawling recursively directory “%s”
sr: Dubinski popisujem direktorijum „%s“

en: Paused
sr: Pauzirano

en: Idle
sr: Miruje

en: Follow status changes as they happen
sr: Prati promene stanja kada do njih dođe

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
sr: Nadgleda izmene u bazi podataka u stvarnom vremenu (npr. dodatta izvorišta i datoteke)

en: ONTOLOGY
sr: ONTOLOGIJA

en: List common statuses for miners and the store
sr: Ispisuje opšta stanja za kopače i skladište

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
sr: Zaustavlja kopača (ovo morate da koristite uz „--miner“)

en: REASON
sr: RAZLOG

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
sr: Zaustavlja kopača dok je pozivni proces živ ili dok se ne nastavi (ovo morate da koristite uz „--miner“)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
sr: Oživi kopača (ovo morate da koristite uz „--miner“)

en: COOKIE
sr: KOLAČIĆ

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
sr: Kopač za korišćenje uz „--resume“ ili „--pause“ (možete da koristite sufikse, npr. Datoteke ili Programi)

en: MINER
sr: KOPAČ

en: List all miners currently running
sr: Ispisuje sve kopače trenutno pokrenute

en: List all miners installed
sr: Ispisuje sve kopače instalirane

en: List pause reasons
sr: Ispisuje razloge pauze

en: List all Tracker processes
sr: Prikaži sve Tragačeve procese

en: Use SIGKILL to stop all matching processes, either “store”, “miners” or “all” may be used, no parameter equals “all”
sr: Upotrebite „SIGKILL“ da zaustavite sve procese upoređivanja, može biti korišćeno „store“, „miners“ ili „all“, nema parametra za „all“

en: APPS
sr: PROGRAMI

en: Use SIGTERM to stop all matching processes, either “store”, “miners” or “all” may be used, no parameter equals “all”
sr: Upotrebite „SIGTERM“ da zaustavite sve procese upoređivanja, može biti korišćeno „store“, „miners“ ili „all“, nema parametra za „all“

en: Starts miners (which indirectly starts tracker-store too)
sr: Pokreće kopače (koji takođe neposredno pokreću tragačevo skladište)

en: Sets the logging verbosity to LEVEL (“debug”, “detailed”, “minimal”, “errors”) for all processes
sr: Postavlja opširnost zapisnika na NIVO („debug“, „detailed“, „minimal“, „errors“) za sve procese

en: LEVEL
sr: NIVO

en: Show logging values in terms of log verbosity for each process
sr: Prikazuje vrednosti zapisivanja u smislu opširnosti zapisnika za svaki proces

en: Could not get status from miner: %s
sr: Ne mogu da dobavim stanje za kopača: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
sr: Preostalo vreme: %s

en: unknown time left
sr: nepoznato preostalo vreme

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
sr: PAUZIRANO

en: Not running or is a disabled plugin
sr: Nije pokrenut ili je isključen priključak

en: Could not retrieve tracker-store status
sr: Ne mogu da dovučem stanje tragačevog skladišta

en: Could not retrieve tracker-store progress
sr: Ne mogu da dovučem napredovanje tragačevog skladišta

en: Unable to retrieve namespace prefixes
sr: Ne mogu da dovučem prefikse naziva

en: No namespace prefixes were returned
sr: Nema prefiksa naziva

en: Could not run SPARQL query
sr: Ne mogu da pokrenem SPARKuL upit

en: Could not call tracker_sparql_cursor_next() on SPARQL query
sr: Ne mogu da pozovem „tracker_sparql_cursor_next()“ na SPARKuL upitu

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da pauziram kopača, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
sr: Pokušavam da pauziram kopača „%s“ uz razlog „%s“

en: Could not pause miner: %s
sr: Ne mogu da pauziram kopača: %s

en: Cookie is %d
sr: Kolačić je %d

en: Press Ctrl+C to stop
sr: Pritisnite Ctrl+C da zaustavite

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da oživim kopača, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
sr: Pokušavam da oživim kopača %s sa kolačićem %d

en: Could not resume miner: %s
sr: Ne mogu da oživim kopača: %s

en: Done
sr: Obavljeno

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da ispišem kopače, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
sr[0]: Nađoh instaliranog %d kopača
sr[1]: Nađoh instalirana %d kopača
sr[2]: Nađoh instaliranih %d kopača
sr[3]: Nađoh instaliranog %d kopača

en: Found %d miner running | Found %d miners running
sr[0]: Nađoh %d pokrenutog kopača
sr[1]: Nađoh %d pokrenuta kopača
sr[2]: Nađoh %d pokrenutih kopača
sr[3]: Nađoh %d pokrenutog kopača

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da dobavim pojedinosti pauze, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: No miners are running
sr: Nijedan kopač nije pokrenut

en: Miners
sr: Kopači

en: Application
sr: Program

en: Reason
sr: Razlog

en: No miners are paused
sr: Nijedan kopač nije pauziran

en: Only one of “all”, “store” and “miners” options are allowed
sr: Dopuštena je samo jedna od sledećih opcija „all“, „store“ i „miners“

en: Could not get SPARQL connection
sr: Ne mogu da dobavim SPARKuL vezu

en: Now listening for resource updates to the database
sr: Sada osluškujem za osveženjima izvorišta u bazi podataka

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
sr: Izostavljena su sva „nie:plainTextContent“ svojstva

en: Common statuses include
sr: Uobičajena stanja uključuju

en: Could not get status, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da dobavim stanja, upravnik ne može biti stvoren, %s

note: Display states
en: Store
sr: Skladište

en: Could not get display name for miner “%s”
sr: Ne mogu da dobavim naziv prikaza za kopača „%s“

en: You can not use miner pause and resume switches together
sr: Ne možete zajedno da koristite prebacivače pauziranja i oživljavanja kopača

en: You must provide the miner for pause or resume commands
sr: Morate da dostavite kopača za naredbe pauziranja i oživljavanja

en: You must provide a pause or resume command for the miner
sr: Morate da dostavite naredbu pauziranja ili oživljavanja za kopača

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
sr: Ne možete zajedno da koristite „--kill“ i „--terminate“ argumente

en: You can not use the --get-logging and --set-logging arguments together
sr: Ne možete zajedno da koristite „--get-logging“ i „--set-logging“ argumente

en: Invalid log verbosity, try “debug”, “detailed”, “minimal” or “errors”
sr: Neispravna opširnost zapisnika, probajte „debug“, „detailed“, „minimal“ ili „errors“

en: Found process ID %d for “%s”
sr: Nađoh proces pod brojem %d za „%s“

en: Components
sr: Delovi

en: Only those with config listed
sr: Samo one sa ispisanim podešavanjima

en: Setting log verbosity for all components to “%s”…
sr: Podešavam opširnost zapisnika za sve delove na „%s“…

en: Starting miners…
sr: Pokrećem kopače…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu da pokrenem kopače, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: perhaps a disabled plugin?
sr: možda je priključak isključen?

en: If no arguments are given, the status of the store and data miners is shown
sr: Ako nisu dati argumenti, prikazuju se stanja kopača skladišta i podataka

en: Unrecognized options
sr: Nepoznate opcije

en: Could not get D-Bus connection
sr: Ne mogu da dobavim vezu D-sabirnice

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
sr: Ne mogu da napravim posrednika D-sabirnice do tragačevog skladišta

en: Output results format: “sparql”, or “turtle”
sr: Format izlaznih rezultata: „sparql“, ili „turtle“

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Could not run tracker-extract:
sr: Ne mogu da pokrenem tragačevo raspakivanje:

en: failed to exec “%s”: %s
sr: nisam uspeo da izvršim „%s“: %s

en: Tell miners to reindex files which match the mime type supplied (for new extractors), use -m MIME1 -m MIME2
sr: Govori kopačima da ponovo popišu datoteke koje odgovaraju dostavljenoj mime vrsti (za nove izvlačivače), koristite „-m MIME1 -m MIME2“

en: Tell miners to (re)index a given file
sr: Govori kopačima da (ponovo)popišu datu datoteku

en: Backup current index / database to the file provided
sr: Pravi rezervu tekućeg popisa / baze podataka u ponuđenu datoteku

en: Restore a database from a previous backup (see --backup)
sr: Vraća bazu poadtaka iz prethodne rezerve (vidite „--backup“)

en: Import a dataset from the provided file (in Turtle format)
sr: Uvozi skup podatka iz dostavljene datoteke (u Kornjačinom zapisu)

en: Could not reindex mimetypes, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu ponovo da popišem mime vrste, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: Could not reindex mimetypes
sr: Ne mogu ponovo da popišem mime vrste

en: Reindexing mime types was successful
sr: Ponovno popisivanje mime vrsta je bilo uspešno

en: Could not (re)index file, manager could not be created, %s
sr: Ne mogu (ponovo) da popišem datoteku, upravnik ne može biti stvoren, %s

en: Could not (re)index file
sr: Ne mogu (ponovo) da popišem datoteku

en: (Re)indexing file was successful
sr: (Ponovno) popisivanje datoteke je bilo uspešno

en: Could not establish a connection to Tracker
sr: Ne mogu da uspostavim vezu sa Tragačem

en: Importing Turtle file
sr: Uvozim datoteku Kornjače

en: Unable to import Turtle file
sr: Ne mogu da uvezem datoteku Kornjače

en: Backing up database
sr: Pravim rezervu baze podataka

en: Could not backup database
sr: Ne mogu da napravim rezervu baze podataka

en: Restoring database from backup
sr: Vraćam bazu podataka iz rezerve

en: Only one action (--backup, --restore, --index-file or --import) can be used at a time
sr: Samo jedna radnja (--backup, --restore, --index-file or --import) može biti korišćena u isto vreme

en: Missing one or more files which are required
sr: Nedostaje jedna ili više zahtevanih datoteka

en: Only one file can be used with --backup and --restore
sr: Samo jedna datoteka može biti korišćena sa opcijom „--backup“ i „--restore“

en: Actions (--backup, --restore, --index-file and --import) can not be used with --reindex-mime-type
sr: Radnje (--backup, --restore, --index-file and --import) ne mogu da se koriste sa „--reindex-mime-type“

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
sr: Prikazuje čitave nazivne prostore (tj. ne koristi „nie:title“, koristi pune adrese)

en: Show plain text content if available for resources
sr: Prikazuje sadržaj običnog teksta ako je dostupan za resurse

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
sr: Umesto da traži naziv datoteke, smatra argumente DATOTEKE kao aktuelene IRI-se (npr. <file:///putanja/do/neke/datoteke.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
sr: Ispisuje rezultate kao RDF u Kornjačinom formatu

en: Querying information for entity
sr: Propitujem podatke za entitet

en: Unable to retrieve URN for URI
sr: Ne mogu da dovučem jednolični naziv izvorišta za putanju

en: Unable to retrieve data for URI
sr: Ne mogu da dovučem podatke za putanju

en: No metadata available for that URI
sr: Nema dostupnih metapodataka za tu putanju

en: Results
sr: Rezultati

en: See “tracker help <command>” to read about a specific subcommand.
sr: Vidite „tracker help <naredba>“ da pročitate o naročitoj potkomandi.

en: Start, stop, pause and list processes responsible for indexing content
sr: Pokreće, zaustavlja, pauzira i ispisuje procese odgovorne za sadržaj popisivanja

en: Extract information from a file
sr: Izvlači informacije iz datoteke

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
sr: Dobavlja pomoć o korišćenju Tragača i o bilo kojoj od ovih naredbi

en: Show information known about local files or items indexed
sr: Pokazuje poznate podatke o mesnim datotekama ili popisane stavke

en: Backup, restore, import and (re)index by MIME type or file name
sr: Pravi rezervu, vraća, uvozi i (ponovo)popisuje prema MIME vrsti ili nazivu datoteke

en: Reset or remove index and revert configurations to defaults
sr: Vraća ili uklanja popis i vraća podešavanja na osnovna

en: Search for content indexed or show content by type
sr: Traži popisani sadržaj ili prikazuje sadržaj prema vrsti

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
sr: Propituje i osvežava popis koristeći SPARKuL ili pretragu, spisak i stablo ontologije

en: Query the database at the lowest level using SQL
sr: Propituje bazu podataka na nižem nivou koristeći SKuL

en: Show the indexing progress, content statistics and index state
sr: Pokazuje napredovanje popisivanja, statistiku sadržaja i stanje popisa

en: Create, list or delete tags for indexed content
sr: Pravi, ispisuje ili briše oznake za popisani sadržaj

en: Show the license and version in use
sr: Pokazuje dozvolu i izdanje u upotrebi

en: “%s” is not a tracker command. See “tracker --help”
sr: „%s“ nije tragačeva naredba. Vidite „tracker --help“

en: Available tracker commands are:
sr: Dostupne naredbe tragača su:

en: Could not open /proc
sr: Ne mogu da otvorim „/proc“

en: Could not stat() file
sr: Ne mogu da dobavim podatke o datoteci

en: Could not open “%s”
sr: Ne mogu da otvorim „%s“

en: Could not terminate process %d — “%s”
sr: Ne mogu da okončam proces %d — „%s“

en: Terminated process %d — “%s”
sr: Proces %d je okončan — „%s“

en: Could not kill process %d — “%s”
sr: Ne mogu da ubijem proces %d — „%s“

en: Killed process %d — “%s”
sr: Proces %d je ubijen — „%s“

en: Kill all Tracker processes and remove all databases
sr: Ubija sve Tragačeve procese i uklanja sve baze podataka

en: Same as --hard but the backup & journal are restored after restart
sr: Isto kao „--hard“ ali su rezerva i dnevnik povraćeni nakon ponovnog pokretanja

en: Remove all configuration files so they are re-generated on next start
sr: Uklanja sve datoteke podešavanja tako da bivaju ponovo stvorene pri sledećem pokretanju

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
sr: Briše indeksirane informacije o datoteci, radi dubinski za direktorijume

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
sr: Brišem…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
sr: Indeksirani podaci za ovu datoteku su obrisani i biće ponovo indeksirani.

note: TRANSLATORS: --hard and --soft are commandline arguments
en: You can not use the --hard and --soft arguments together
sr: Ne možete zajedno da koristite argumente „--hard“ i „--soft“

en: CAUTION: This process may irreversibly delete data.
sr: OPREZ: Ovaj proces može nepovratno da obriše podatke.

en: Although most content indexed by Tracker can be safely reindexed, it can’t be assured that this is the case for all data. Be aware that you may be incurring in a data loss situation, proceed at your own risk.
sr: Iako većina sadržaja indeksirana Tragačem može biti bezbedno ponovo indeksirana, niko ne može sa sigurnošću da potvrdi da će tako biti i sa ovim podacima. Znajte samo da vam se može desiti da izgubite podatke (da baš Vama), i zato nastavite na ličnu odgovornost (nemojte posle „Jao, nisam znao“), i neka Vam je Deda Mraz u pomoći.

en: Are you sure you want to proceed?
sr: Da li sigurno želite da nastavite?

note: TRANSLATORS: This is to be displayed on command line output
en: [y|N]
sr: [d|N]

note: TRANSLATORS: this is our test for a [y|N] question in the command line. * A partial or full match will be considered an affirmative answer, * it is intentionally lowercase, so please keep it like this.
en: yes
sr: da

en: Removing configuration files…
sr: Uklanjam datoteke podešavanja…

en: Resetting existing configuration…
sr: Vraćam postojeća podešavanja…

en: Search for files
sr: Traži datoteke

en: Search for folders
sr: Traži fascikle

en: Search for music files
sr: Traži muziku

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
sr: Traži muzičke albume („--all“ nema uticaja na ovo)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
sr: Traži muzičke izvođače („--all“ nema uticaja na ovo)

en: Search for image files
sr: Traži slike

en: Search for video files
sr: Traži snimke

en: Search for document files
sr: Traži dokumente

en: Search for emails
sr: Traži el-poruke

en: Search for contacts
sr: Traži kontakte

en: Search for software (--all has no effect on this)
sr: Traži softver („--all“ nema uticaja na ovo)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
sr: Traži kategorije softvera („--all“ nema uticaja na ovo)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
sr: Traži dovode („--all“ nema uticaja na ovo)

en: Search for bookmarks (--all has no effect on this)
sr: Traži obeleživače („--all“ nema uticaja na ovo)

en: Limit the number of results shown
sr: Ograniči broj prikazanih rezultata

en: Offset the results
sr: Odstupanje rezultata

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
sr: Koristi ILI za izraze pretrage umesto I (zadato)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
sr: Prikazuje jednolične nazive izvorišta za rezultate (ne primenjuje se na „--music-albums“, „--music-artists“, „--feeds“, „--software“, „--software-categories“)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
sr: Ispisuje takođe i sva nepostojeća poklapanja (npr. uključuje neprikačene volumene)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
sr: Isključuje prikazivanje isečaka sa rezultatima. Ovo se prikazuje samo za neke kategorije, npr. Dokumenta, Muzika…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
sr: Isključuje pretragu čitavog teksta (FTS). Obuhvata „--disable-snippets“

en: Disable color when printing snippets and results
sr: Isključuje boju kada ispisuje isečke i rezultate

en: search terms
sr: izraz pretrage

en: EXPRESSION
sr: IZRAZ

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
sr: NAPOMENA: Ograničenje je dostignuto, u bazi podataka ima više stavki nego što je to ovde ispisano

en: Could not get search results
sr: Ne mogu da dobavim rezultate pretrage

en: No contacts were found
sr: Nisam pronašao kontakte

en: Contacts
sr: Kontakti

en: No name
sr: Nema naziva

en: No E-mail address
sr: Nema adrese el-pošte

en: No emails were found
sr: Nisam pronašao el-poštu

en: Emails
sr: El-poruke

en: No files were found
sr: Nisam pronašao datoteke

en: Files
sr: Datoteke

en: No artists were found
sr: Nisam pronašao izvođače

en: Artists
sr: Izvođači

en: No music was found
sr: Nisam pronašao muziku

en: Albums
sr: Albumi

en: No bookmarks were found
sr: Nisam pronašao obeleživače

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: No feeds were found
sr: Nisam pronašao dovode

en: Feeds
sr: Dovodi

en: No software was found
sr: Nisam pronašao softver

en: Software
sr: Softver

en: No software categories were found
sr: Nisam pronašao kategorije softvera

en: Software Categories
sr: Kategorije softvera

en: No results were found matching your query
sr: Nisam pronašao nijedan rezultat koji odgovara vašoj pretrazi

en: Search term “%s” is a stop word.
sr: Termin pretrage „%s“ je zaustavna reč.

en: Stop words are common words which may be ignored during the indexing process.
sr: Zaustavne reči su uobičajene reči koje mogu biti zanemarene za vreme procesa popisivanja.

en: Path to use to run a query or update from file
sr: Putanja za korišćenje za pokretanje upita ili ažuriranje iz datoteke

en: SPARQL query
sr: SPARKuL upit

en: SPARQL
sr: SPARKuL

en: This is used with --query and for database updates only.
sr: Ovo se koristi uz „--query“ i samo za ažuriranja baze podataka.

en: Retrieve classes
sr: Dovlači razrede

en: Retrieve class prefixes
sr: Dovlači prefikse razreda

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
sr: Dovlači svojstva za razred, prefiksi takođe mogu biti korišćeni (npr. rdfs:Resource)

en: CLASS
sr: KLASA

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
sr: Dovlači razrede koji obaveštavaju izmene u bazi podataka (RAZRED je izborno)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
sr: Dovlači popisnike korišćene u bazi podatka za poboljšanje delotvornosti (SVOJSTVO je izborno)

en: PROPERTY
sr: SVOJSTVO

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
sr: Opisuje podrazrede, superrazrede (može biti korišćeno sa „-s“ za isticanje delova stabla i sa „-p“ za pokazivanje svojstava)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
sr: Traži razred ili svojstvo i prikazuje više podataka (npr. Dokument)

en: CLASS/PROPERTY
sr: RAZRED/SVOJSTVO

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
sr: Ispisuje skraćenicu za razred (npr: „nfo:FileDataObject“).

en: Returns the full namespace for a class.
sr: Ispisuje potpun nazivni prostor za razred.

en: Remote service to query to
sr: Udaljena usluga koja se propituje

en: BASE_URL
sr: ADRESA_OSNOVE

en: Could not get namespace prefixes
sr: Ne mogu da dobavim prefikse nazivnog prostora

en: No namespace prefixes were found
sr: Nisam pronašao prefikse nazivnog prostora

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc. * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found
en: None
sr: Ništa

en: Could not create tree: subclass query failed
sr: Ne mogu da stvorim stablo: upit podrazreda nije uspeo

en: Could not create tree: class properties query failed
sr: Ne mogu da stvorim stablo: upit svojstava razreda nije uspeo

en: Could not list classes
sr: Ne mogu da ispišem razrede

en: No classes were found
sr: Nisam pronašao razrede

en: Classes
sr: Razredi

en: Could not list class prefixes
sr: Ne mogu da ispišem prefikse razreda

en: No class prefixes were found
sr: Nisam pronašao prefikse razreda

en: Prefixes
sr: Prefiksi

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in “rdfs:Resource”
sr: Ne mogu da pronađem svojstvo za prefiks razreda, npr. :Resource u „rdfs:Resource“

en: Could not list properties
sr: Ne mogu da ispišem svojstva

en: No properties were found
sr: Nisam pronašao svojstva

en: Properties
sr: Svojstva

en: Could not find notify classes
sr: Ne mogu da pronađem razrede obaveštenja

en: No notifies were found
sr: Nisam pronašao obaveštenja

en: Notifies
sr: Obaveštenja

en: Could not find indexed properties
sr: Ne mogu da pronađem popisana svojstva

en: No indexes were found
sr: Nisam pronašao popis

en: Indexes
sr: Popisi

en: Could not search classes
sr: Ne mogu da pretražim razrede

en: No classes were found to match search term
sr: Nisam pronašao razrede koji odgovaraju terminu pretrage

en: Could not search properties
sr: Ne mogu da pretražim svojstva

en: No properties were found to match search term
sr: Nisam pronašao svojstva koja odgovaraju terminu pretrage

en: Could not get UTF-8 path from path
sr: Ne mogu da dobavim UTF-8 putanju za putanju

en: Could not read file
sr: Ne mogu da pročitam datoteku

en: Could not run update
sr: Ne mogu da pokrenem ažuriranje

en: Could not run query
sr: Ne mogu da pokrenem upit

en: No results found matching your query
sr: Nisam pronašao nijedan rezultat koji odgovara vašem upitu

en: File and query can not be used together
sr: Datoteka i upit ne mogu biti korišćeni zajedno

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
sr: Argument „--list-properties“ može biti prazan samo kada se koristi sa argumentom „--tree“

en: Path to use to run a query from file
sr: Putanja za pokretanje upita iz datoteke

en: SQL query
sr: SQL upit

en: Failed to initialize data manager
sr: Nisam uspeo da pokrenem upravnika podataka

en: Empty result set
sr: Prazan skup rezltata

en: Show statistics for current index / data set
sr: Prikazuje statistiku za tekući popis / skup podataka

en: Show statistics about ALL RDF classes, not just common ones which is the default (implied by search terms)
sr: Prikazuje statistiku o SVIM RDF razredima, ne samo o opštem koji je osnovni (primenjeno merilima pretrage)

en: Collect debug information useful for problem reporting and investigation, results are output to terminal
sr: Prikuplja podatke pročišćavanja korisne za izveštavanje i ispitivanje problema, rezultati se ispisuju na terminalu

en: Could not get Tracker statistics
sr: Ne mogu da dobavim statistiku Tragača

en: No statistics available
sr: Statistika nije dostupna

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
sr: Statistika:

en: Version
sr: Izdanje

en: Disk Information
sr: Podaci o disku

en: Remaining space on database partition
sr: Preostali prostor na particiji baze podataka

note: 3. Size of dataset (tracker-stats), size of databases
en: Data Set
sr: Skup podataka

en: Configuration
sr: Podešavanje

en: No configuration was found
sr: Nisam pronašao podešavanje

en: States
sr: Stanja

en: Data Statistics
sr: Statistika podataka

en: No connection available
sr: Veza nije dostupna

en: Could not get statistics
sr: Ne mogu da dobavim statistiku

en: No statistics were available
sr: Statistika nije dostupna

en: Database is currently empty
sr: Baza podataka je trenutno prazna

en: Could not get basic status for Tracker
sr: Ne mogu da dobavim osnovno stanje za Tragača

en: Currently indexed
sr: Trenutno popisano

en: Data is still being indexed
sr: Podaci se još uvek popisuju

en: Estimated %s left
sr: Preostaje otprilike još %s

en: All data miners are idle, indexing complete
sr: Svi kopači podataka miruju, popisivanje je obavljeno

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
sr: Ispisuje sve oznake (koristeći PROPUSNIK ako je naveden; PROPUSNIK uvek koristi logičko ILI)

en: FILTER
sr: PROPUSNIK

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
sr: Prikazuje datoteke pridružene svakoj oznaci (ovo se koristi samo uz „--list“)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
sr: Dodaje oznaku (ako su DATOTEKE izostavljene, OZNAKA nije pridružena nijednoj datoteci)

en: TAG
sr: OZNAKA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
sr: Briše oznaku (ako su DATOTEKE izostavljene, OZNAKA se uklanja za sve datoteke)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
sr: Opis za oznaku (ovo se koristi samo uz „--add“)

en: STRING
sr: NISKA

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
sr: Koristi I za izraze pretrage umesto ILI (zadato)

en: FILE…
sr: DATOTEKA…

en: FILE [FILE…]
sr: DATOTEKA [DATOTEKA…]

en: Could not get file URNs
sr: Ne mogu da dobavim jednolične nazive izvorišta datoteke

en: Could not get files related to tag
sr: Ne mogu da dobavim datoteke koje se odnose na oznaku

en: Could not get all tags in the database
sr: Ne mogu da dobavim sve oznake u bazi podataka

en: No files have been tagged
sr: Nijedna datoteka nije označena

en: Could not get files for matching tags
sr: Ne mogu da dobavim datoteke za oznake poklapanja

en: No files were found matching ALL of those tags
sr: Nema datoteka koje odgovaraju SVIM tim oznakama

en: Could not get all tags
sr: Ne mogu da dobavim sve oznake

en: No tags were found
sr: Nisam pronašao oznake

en: Tags (shown by name)
sr: Oznake (prikazane prema nazivu)

en: No files were modified
sr: Datoteke nisu menjane

en: Files do not exist or aren’t indexed
sr: Datoteke ne postoje ili nisu popisane

en: Could not add tag
sr: Ne mogu da dodam oznaku

en: Tag was added successfully
sr: Oznaka je uspešno dodata

en: Could not add tag to files
sr: Ne mogu da dodam oznaku na datoteku

en: Tagged
sr: Označeno

en: Not tagged, file is not indexed
sr: Nema oznaku, datoteka nije popisana

en: Could not get tag by label
sr: Ne mogu da dobavim oznaku prema natpisu

en: No tags were found by that name
sr: Nisam pronašao nijednu oznaku prema tom nazivu

en: None of the files had this tag set
sr: Nijedna od datoteka nema ovaj skup oznaka

en: Could not remove tag
sr: Ne mogu da uklonim oznaku

en: Tag was removed successfully
sr: Oznaka je uspešno uklonjena

en: Untagged
sr: Bez oznaka

en: File not indexed or already untagged
sr: Datoteka nije popisana ili joj je već uklonjena oznaka

en: The --list option is required for --show-files
sr: Opcija „--list“ je potrebna za „--show-files“

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
sr: Opcija „--and-operator“ može biti korišćena samo uz „--list“ i argumente natpisa oznake

en: Add and delete actions can not be used together
sr: Radnje dodavanja i brisanja ne mogu biti korišćene zajedno

en: The --description option can only be used with --add
sr: Opcija „--description“ može biti korišćena samo uz „--add“
