tokodon - en to ca@valencia translation catalogue (978 entries)

en: All supported formats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)
ca@valencia: Tots els formats acceptats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)

en: JPEG image (*.jpg *.jpeg)
ca@valencia: Imatge JPEG (*.jpg *.jpeg)

en: PNG image (*.png)
ca@valencia: Imatge PNG (*.png)

en: GIF image (*.gif)
ca@valencia: Imatge GIF (*.gif)

en: WebP image (*.webp)
ca@valencia: Imatge WebP (*.webp)

en: HEIC image(*.heic)
ca@valencia: Imatge HEIC (*.heic)

en: HEIF image (*.heif)
ca@valencia: Imatge HEIF (*.heif)

en: AVIF image (*.avif)
ca@valencia: Imatge AVIF (*.avif)

en: WebM video (*.webm)
ca@valencia: Vídeo WebM (*.webm)

en: MPEG-4 video (*.mp4)
ca@valencia: Vídeo MPEG-4 (*.mp4)

en: M4V video (*.m4v)
ca@valencia: Vídeo M4V (*.m4v)

en: QuickTime video (*.mov)
ca@valencia: Vídeo QuickTime (*.mov)

en: All files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: All supported formats (%1)
ca@valencia: Tots els formats acceptats (%1)

en: Could not follow account
ca@valencia: No s'ha pogut seguir el compte

en: Could not unfollow account
ca@valencia: No s'ha pogut desfer el seguiment del compte

en: Could not remove account as your follower
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el compte com a seguidor vostre

en: Could not block account
ca@valencia: No s'ha pogut bloquejar el compte

en: Could not unblock account
ca@valencia: No s'ha pogut desbloquejar el compte

en: Could not mute account
ca@valencia: No s'ha pogut silenciar el compte

en: Could not unmute account
ca@valencia: No s'ha pogut traure el silenciament del compte

en: Could not feature account
ca@valencia: No s'ha pogut destacar el compte

en: Could not unfeature account
ca@valencia: No s'ha pogut desfer el fet de destacar el compte

en: Could not edit note about an account
ca@valencia: No s'ha pogut editar una nota quant al compte

[ctx: @info:label Error message]
en: Network request was interrupted
ca@valencia: S'ha interromput la sol·licitud de la xarxa

[ctx: @info:label Error message]
en: Failed to parse credentials
ca@valencia: No s'han pogut analitzar les credencials

en: View Post
ca@valencia: Visualitza la publicació

en: View Profile
ca@valencia: Visualitza el perfil

en: %1 mentioned you
ca@valencia: %1 vos ha mencionat

en: %1 wrote a new post
ca@valencia: %1 ha escrit una publicació nova

en: %1 boosted your post
ca@valencia: %1 ha impulsat la vostra publicació

en: %1 followed you
ca@valencia: %1 vos seguix

en: %1 requested to follow you
ca@valencia: %1 ha sol·licitat seguir-vos

en: %1 favorited your post
ca@valencia: %1 ha marcat com a preferida la vostra publicació

en: Poll by %1 has ended
ca@valencia: La votació de %1 ha acabat

en: %1 edited a post
ca@valencia: %1 ha editat una publicació

[ctx: @title this is used for notifications, when an annual report is available. It's similar to spotify wrapped, it shows profile stats / it's a recap of the year. The variable is the current year e.g. 2024. Please don't translate the hashtag.]
en: Your %1 #FediWrapped awaits!
ca@valencia: El #FediWrapped %1 vos espera!

en: Unveil your year's highlights and memorable moments on Mastodon!
ca@valencia: Descobriu els vostres moments més destacats i memorables de l'any en Mastodon!

[ctx: @title]
en: New Notification
ca@valencia: Notificació nova

en: You received a new notification.
ca@valencia: Heu rebut una notificació nova.

en: <b>Content Notice</b>: %1
ca@valencia: <b>Notificació de contingut</b>: %1

en: This post has no text.
ca@valencia: Esta publicació no té text.

en: The moderators of your server has limited this user, view this in Tokodon to see their profile.
ca@valencia: Els moderadors del vostre servidor han limitat este usuari, visualitzeu-lo a Tokodon per a veure el seu perfil.

en: This user doesn't have a description.
ca@valencia: Este usuari no té cap descripció.

en: Image is too big
ca@valencia: La imatge és massa gran

en: Unsupported image file. Only jpeg, png and gif are supported.
ca@valencia: Fitxer d'imatge no permés. Només es permeten JPEG, PNG i GIF.

en: Account details saved
ca@valencia: S'han guardat els detalls del compte

en: This server provided no rules. Please see their website for more information.
ca@valencia: Este servidor no ha proporcionat regles. Consulteu més informació al seu lloc web.

[ctx: @title:window]
en: Draft Posts
ca@valencia: Esborranys de publicacions

[ctx: @title:window]
en: Scheduled Posts
ca@valencia: Publicacions planificades

[ctx: @title]
en: Follow Requests
ca@valencia: Sol·licituds de seguiment

[ctx: @title]
en: Followers
ca@valencia: Seguidors

[ctx: @title]
en: Following
ca@valencia: Seguint

[ctx: @title]
en: Muted Users
ca@valencia: Usuaris silenciats

[ctx: @title]
en: Blocked Users
ca@valencia: Usuaris bloquejats

[ctx: @title]
en: Featured Users
ca@valencia: Usuaris destacats

[ctx: @title]
en: %1 favorite | %1 favorites
ca@valencia[0]: %1 preferit
ca@valencia[1]: %1 preferits

[ctx: @title]
en: %1 boost | %1 boosts
ca@valencia[0]: %1 impuls
ca@valencia[1]: %1 impulsos

[ctx: @title]
en: Familiar Followers
ca@valencia: Seguidors familiars

[ctx: @title]
en: Manage List Users
ca@valencia: Gestioneu la llista d'usuaris

en: No Follow Requests
ca@valencia: Sense sol·licituds de seguiment

en: No Followers
ca@valencia: Sense seguidors

en: No Followed Users
ca@valencia: Sense usuaris seguits

en: No Muted Users
ca@valencia: Sense usuaris silenciats

en: No Blocked Users
ca@valencia: Sense usuaris bloquejats

en: No Featured Users
ca@valencia: Sense usuaris destacats

en: No Users Favorited This Post
ca@valencia: Cap usuari ha preferit esta publicació

en: No Users Boosted This Post
ca@valencia: Cap usuari ha impulsat esta publicació

en: No Familiar Followers
ca@valencia: Sense seguidors familiars

en: No Users
ca@valencia: Sense usuaris

en: Some users need to be manually approved before they can follow you, and will show up here.
ca@valencia: Alguns usuaris han de ser aprovats manualment abans de poder seguir-vos, i es mostraran ací.

[ctx: @info:placeholder]
en: No one is following this user, or they have chosen to hide this information.
ca@valencia: Ningú està seguint este usuari, o ha decidit ocultar esta informació.

[ctx: @info:placeholder]
en: This user isn't following anyone, or has chosen to hide this information.
ca@valencia: Este usuari no està seguint a ningú, o ha decidit amagar esta informació.

en: Mute users to stop them from showing up in your notifications.
ca@valencia: Silencia usuaris per a parar que apareguen a les notificacions.

en: Block users to hide the user from your timeline entirely.
ca@valencia: Bloqueja usuaris per a amagar completament l'usuari en la línia de temps.

en: Users you like can be featured and shown on your profile.
ca@valencia: Els usuaris que vos agraden es poden destacar i mostrar-se al vostre perfil.

en: No one has favorited this post yet. Maybe you'll be the first?
ca@valencia: Ningú ha preferit esta publicació encara. Potser sereu el primer?

en: No one has boosted this post yet. You should boost it to expand its reach!
ca@valencia: Ningú ha impulsat encara esta publicació. Hauríeu de potenciar-la per a ampliar la seua difusió!

en: There is no one in this list yet.
ca@valencia: Encara no hi ha ningú en esta llista.

[ctx: @title:window]
en: Suggested Users
ca@valencia: Usuaris suggerits

en: Could not accept account
ca@valencia: No s'ha pogut acceptar el compte

en: Could not reject account
ca@valencia: No s'ha pogut rebutjar el compte

en: Could not take action against the account
ca@valencia: No s'ha pogut prendre cap acció sobre el compte

en: Could not enable the disabled account
ca@valencia: No s'ha pogut activar el compte desactivat

en: Could not unsilence the account
ca@valencia: No s'ha pogut desfer el silenciament del compte

en: Could not unsuspend the account
ca@valencia: No s'ha pogut desfer la suspensió del compte

en: Could not mark the account as not sensitive
ca@valencia: No s'ha pogut marcar el compte com a no confidencial

[ctx: login status]
en: Suspended
ca@valencia: Suspés

[ctx: login status]
en: Limited
ca@valencia: Limitat

[ctx: login status]
en: Sensitized
ca@valencia: Confidencial

[ctx: login status]
en: Frozen
ca@valencia: Congelat

[ctx: login status]
en: Email Not confirmed
ca@valencia: Correu electrònic no confirmat

[ctx: login status]
en: Not Approved
ca@valencia: No aprovat

[ctx: login status]
en: No Limits Imposed
ca@valencia: No s'ha imposat cap límit

en: Error occurred when making a PUT request to update the domain block.
ca@valencia: S'ha produït un error en fer una sol·licitud PUT per a actualitzar el bloqueig de domini.

en: Could not resolve report
ca@valencia: No s'ha pogut resoldre l'informe

en: Could not unresolve report
ca@valencia: No s'ha pogut desfer la resolució de l'informe

en: Could not assign report
ca@valencia: No s'ha pogut assignar l'informe

en: Could not unassign report
ca@valencia: No s'ha pogut traure l'assignació de l'informe

[ctx: @info %1 is a display name]
en: %1 has moved to a new account:
ca@valencia: %1 s'ha mogut cap a un compte nou:

[ctx: @action:button]
en: Go to Profile
ca@valencia: Ves fins al perfil

[ctx: 'Mutual' is the common English word used in social media platforms describe people who follow you back. This the same meaning as 'mutual friends', for example.]
en: Mutual
ca@valencia: Mutu

en: Follows you
ca@valencia: Vos seguix

en: Follow Requested
ca@valencia: S'ha sol·licitat el seguiment

en: Unfollow
ca@valencia: Deixa de seguir

en: Follow
ca@valencia: Seguix

en: Stop notifying me when %1 posts.
ca@valencia: Para notificar-me quan publique %1.

en: Notify me when %1 posts.
ca@valencia: Notifica'm quan publique %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a QR code for this account
ca@valencia: Mostra un codi QR per a este compte

en: Mention…
ca@valencia: Menciona…

en: Start a Conversation…
ca@valencia: Inicia una conversa…

en: Hide Boosts from %1
ca@valencia: Oculta els impulsos de %1

en: Show Boosts from %1
ca@valencia: Mostra els impulsos de %1

en: Stop Featuring This Profile
ca@valencia: Para el fet de destacar este perfil

en: Feature This Profile
ca@valencia: Destaca este perfil

en: Unmute
ca@valencia: Trau el silenciament

en: Mute
ca@valencia: Silencia

en: Unblock
ca@valencia: Desbloqueja

en: Block
ca@valencia: Bloqueja

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
ca@valencia: Informe…

en: Edit Profile
ca@valencia: Edita un perfil

en: Account editor
ca@valencia: Editor de comptes

en: Featured Users
ca@valencia: Usuaris destacats

[ctx: @action:inmenu]
en: Scheduled Posts
ca@valencia: Publicacions planificades

[ctx: @action:inmenu]
en: Draft Posts
ca@valencia: Esborranys de publicacions

[ctx: @action:inmenu 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
ca@valencia: Obri en el navegador

en: Copy Link
ca@valencia: Copia l'enllaç

en: Profile link copied.
ca@valencia: S'ha copiat l'enllaç del perfil.

[ctx: @info:label Joined at]
en: Joined
ca@valencia: Unit

en: Ownership of this link was checked on %1
ca@valencia: La propietat d'este enllaç es va comprovar %1

[ctx: @label:textfield]
en: Private Note:
ca@valencia: Nota privada:

en: Saved
ca@valencia: Guardat

en: Write down something about this user, this isn't visible to anyone but you.
ca@valencia: Escriviu alguna cosa sobre este usuari, açò no és visible a ningú més excepte vós.

en: Also followed by:
ca@valencia: Seguit també per:

[ctx: @action:button See all familiar followers]
en: View %1 More
ca@valencia: Visualitza %1 més

[ctx: @action:button See all familiar followers]
en: View All
ca@valencia: Visualitza-ho tot

[ctx: @label User's number of statuses]
en: <b>%1</b> post | <b>%1</b> posts
ca@valencia[0]: <b>%1</b> publicació
ca@valencia[1]: <b>%1</b> publicacions

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
ca@valencia[0]: <b>%1</b> seguits
ca@valencia[1]: <b>%1</b> seguidors

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
ca@valencia[0]: <b>%1</b> seguidor
ca@valencia[1]: <b>%1</b> seguidors

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
ca@valencia: Publicacions

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
ca@valencia: Publicacions i respostes

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
ca@valencia: Multimèdia

[ctx: @option:check]
en: Hide boosts
ca@valencia: Oculta els impulsos

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: @title:window]
en: Profile
ca@valencia: Perfil

[ctx: @action:button]
en: Post
ca@valencia: Publicació

[ctx: @label]
en: No Posts
ca@valencia: Sense publicacions

en: This user hasn't posted anything yet.
ca@valencia: Este usuari encara no ha publicat res.

[ctx: @label]
en: No Media
ca@valencia: Sense multimèdia

en: This user hasn't posted any media yet.
ca@valencia: Este usuari encara no ha publicat cap element multimèdia.

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
ca@valencia: Canvia el compte

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
ca@valencia: Afig un compte

en: Log in or create a new account
ca@valencia: Inicieu la sessió o creeu un compte nou

[ctx: @info:tooltip]
en: This account has an issue and can't login, switch to it for more details.
ca@valencia: Este compte té un problema i no pot iniciar la sessió, canvieu-hi per a més detalls.

en: Share
ca@valencia: Compartix

en: Share the selected media
ca@valencia: Compartix els elements multimèdia seleccionats

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
ca@valencia: Anuncis

[ctx: @label An announcement was published on a date]
en: Announcement on %1
ca@valencia: Anunci el %1

[ctx: @label]
en: No Announcements
ca@valencia: Sense anuncis

en: Your server has not made any announcements yet.
ca@valencia: El vostre servidor encara no ha fet cap anunci.

[ctx: @title]
en: Confirm Boost
ca@valencia: Confirmeu impuls

[ctx: @action:button Boost this post]
en: Boost
ca@valencia: Impulsa

en: View profile
ca@valencia: Visualitza el perfil

en: No emojis
ca@valencia: Sense emoji

[ctx: @info:placeholder]
en: No Information
ca@valencia: Sense informació

[ctx: @info Last updated: relative date and time (e.g. 2 years ago)]
en: Last updated: %1
ca@valencia: Última actualització: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Return to Top
ca@valencia: Torna a dalt

[ctx: @info:status]
en: Some replies are not available
ca@valencia: Algunes respostes no estan disponibles

en: To view all replies, open the post on the original server.
ca@valencia: Per a veure totes les respostes, obri la publicació en el servidor original.

[ctx: @action:button 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
ca@valencia: Obri en el navegador

[ctx: @info:status]
en: End of Timeline
ca@valencia: Final de la línia de temps

en: Conversations
ca@valencia: Converses

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Conversation…
ca@valencia: Conversa nova…

[ctx: @title]
en: Search Users
ca@valencia: Busca d'usuaris

en: Search for user…
ca@valencia: Busca un usuari…

en: No Conversations
ca@valencia: Sense converses

en: Direct messages to other users will show up here. Do not share any sensitive information over a conversation.
ca@valencia: Els missatges directes a altres usuaris es mostraran ací. No compartisques cap informació confidencial durant una conversa.

[ctx: @action:button]
en: Increase follow request count
ca@valencia: Augmenta el nombre de sol·licituds de seguiment

[ctx: @action:button]
en: Decrease follow request count
ca@valencia: Disminuïx el nombre de sol·licituds de seguiment

[ctx: @title:window]
en: Create List
ca@valencia: Creació de llista

[ctx: @title:window]
en: Edit List
ca@valencia: Edició de llista

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @label]
en: Show replies for
ca@valencia: Mostra les respostes per a

[ctx: @label If the list is exclusive]
en: Exclusive
ca@valencia: Exclusiu

en: Posts in an exclusive list are excluded from the Home timeline.
ca@valencia: Les publicacions en una llista exclusiva s'exclouen de la línia de temps d'Inici.

[ctx: @label If the list is favorited]
en: Favorite
ca@valencia: Preferida

en: This list will show up in the sidebar.
ca@valencia: Esta llista es mostrarà en la barra lateral.

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Manage Users
ca@valencia: Gestiona usuaris

[ctx: @action:intoolbar Add users to list]
en: Add Users
ca@valencia: Afig usuaris

[ctx: @title]
en: Add Users to List…
ca@valencia: Afig usuaris a la llista…

[ctx: @action:button Add user to this list]
en: Add
ca@valencia: Afig

en: Search among users you follow…
ca@valencia: Busca entre els usuaris que seguiu…

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
ca@valencia: Crea

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @title]
en: Deleting List
ca@valencia: Suprimix la llista

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir esta llista?

en: Explore
ca@valencia: Explora

en: Posts
ca@valencia: Publicacions

en: Hashtags
ca@valencia: Etiqueta

en: News
ca@valencia: Notícies

en: Users
ca@valencia: Usuaris

[ctx: @info:placeholder]
en: No Posts
ca@valencia: Sense publicacions

[ctx: @info:placeholder]
en: No Tags
ca@valencia: Sense etiquetes

en: %1 person is talking | %1 people are talking
ca@valencia[0]: %1 persona està parlant
ca@valencia[1]: %1 persones estan parlant

[ctx: @info:placeholder]
en: No News
ca@valencia: Sense notícies

[ctx: @info:placeholder]
en: No Users
ca@valencia: Sense usuaris

en: %1 signed up
ca@valencia: %1 s'ha registrat

[ctx: @title 'Following' as in the users you're following on Mastodon.]
en: Following
ca@valencia: Seguint

[ctx: @action:button]
en: Filters
ca@valencia: Filtres

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Boosts
ca@valencia: Mostra els impulsos

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Replies
ca@valencia: Mostra les respostes

[ctx: @action:intoolbar]
en: Configure Filters…
ca@valencia: Configura els filtres…

[ctx: @title:window]
en: Filters
ca@valencia: Filtres

en: No User Selected
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap usuari

en: With the Following view, easily check on each user you're following and only their posts - sorted by recent activity.
ca@valencia: Amb la vista de Seguint, comproveu amb facilitat cada usuari que seguiu i només les seues publicacions, ordenades per activitat recent.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Open Post
ca@valencia: Obri la publicació

[ctx: @title:window]
en: About Server
ca@valencia: Quant a servidor

[ctx: @title:window]
en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

en: Setup Required
ca@valencia: Es requerix una configuració

en: Tokodon can show notifications for activity such as users boosting or replying to your posts.
    
    The types of notifications shown can be fine tuned when logged in.
ca@valencia: Tokodon pot mostrar notificacions per a activitats com ara els usuaris que impulsen o responen a les vostres entrades.
    
    Els tipus de notificacions que es mostren es poden afinar quan s'ha iniciat la sessió.

en: Allow Notifications
ca@valencia: Permet les notificacions

en: Continue
ca@valencia: Continua

[ctx: @title:window]
en: Password Service
ca@valencia: Servei de contrasenya

en: Tokodon requires a password service to be running to save personally sensitive information.
    
    Tokodon can use KWallet, GNOME Keyring or any libsecret-compatible service.
    
    After you installed the service, make sure it's running and restart Tokodon.
ca@valencia: Tokodon requerix que s'execute un servei de contrasenyes per a guardar informació confidencial.
    
    Tokodon pot utilitzar KWallet, l'anell de claus de GNOME o qualsevol servei compatible amb la «libsecret».
    
    Després d'instal·lar el servei, assegureu-vos que s'està executant i reinicieu Tokodon.

en: Quit Tokodon
ca@valencia: Ix de Tokodon

[ctx: @title:window]
en: Welcome
ca@valencia: Us donem la benvinguda

en: Welcome to Tokodon
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Tokodon

en: Some initial setup is required before you can use Tokodon.
ca@valencia: Es requerix una configuració inicial abans de poder utilitzar Tokodon.

[ctx: @title]
en: Select Language
ca@valencia: Trieu l'idioma

[ctx: @action:button]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @title]
en: Lists
ca@valencia: Llistes

en: Create List
ca@valencia: Crea una llista

en: No Lists
ca@valencia: Sense llistes

en: Lists allow you to categorize who you're following.
ca@valencia: Les llistes vos permeten classificar qui esteu seguint.

en: No Posts
ca@valencia: Sense publicacions

en: There are no posts from the users in your list. Only new posts will appear in a list.
ca@valencia: No hi ha publicacions dels usuaris de la llista. Només apareixeran les entrades noves en una llista.

en: Edit List
ca@valencia: Edita la llista

[ctx: @title:window]
en: Authorization
ca@valencia: Autorització

en: To continue, you must authorize Tokodon to access your account.
ca@valencia: Per a continuar, cal que autoritzeu Tokodon a accedir al vostre compte.

en: Open Authorization Page
ca@valencia: Obri la pàgina d'autorització

en: Copy Link to Authorization Page
ca@valencia: Copia l'enllaç cap a la pàgina d'autorització

en: Link copied.
ca@valencia: S'ha copiat l'enllaç.

en: Use Authorization Code
ca@valencia: Utilitza el codi d'autorització

en: Use this login method if the above link does not work.
ca@valencia: Utilitzeu este mètode d'inici de sessió si l'enllaç anterior no funciona.

en: Enter authorization token:
ca@valencia: Introduïu el testimoni d'autorització:

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
ca@valencia: Problema d'inici de sessió

en: There was an issue logging into %1:<br><b>%2</b>
ca@valencia: Hi ha hagut un problema en iniciar la sessió a %1:<br><b>%2</b>

en: Please check if the password service is running. For other login issues, you can try logging into the server's website.
    
    You can attempt to log in again with the button below, or restart Tokodon.
ca@valencia: Comproveu si el servei de contrasenya s'està executant. Per a altres problemes d'inici de sessió, podeu intentar d'iniciar sessió al lloc web del servidor.
    
    Podeu intentar iniciar sessió de nou amb el botó de davall, o reiniciar Tokodon.

en: View Website
ca@valencia: Visualitza el lloc web

en: Re-Attempt Log In
ca@valencia: Torna a intentar l'inici de sessió

en: Logout
ca@valencia: Eixida

[ctx: @title]
en: Logout
ca@valencia: Eixida

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out?
ca@valencia: Segur que voleu eixir de la sessió?

[ctx: @title:window]
en: Registration
ca@valencia: Registre

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
ca@valencia: No s'ha pogut contactar amb el servidor: %1. Reviseu la configuració del servidor intermediari.

en: Proxy Settings
ca@valencia: Configureu el servidor intermediari

[ctx: @title:group]
en: Register
ca@valencia: Registre

en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

en: Email Address
ca@valencia: Adreça de correu electrònic

en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Date of Birth
ca@valencia: Data de naixement

en: Reason
ca@valencia: Motiu

en: Register
ca@valencia: Registre

[ctx: @title:window]
en: Rules
ca@valencia: Regles

[ctx: @title:group]
en: Rules
ca@valencia: Regles

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
ca@valencia: Acord

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
ca@valencia: Desacord

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
ca@valencia: Trieu un servidor

[ctx: @title:window]
en: Choose your Existing Server
ca@valencia: Tria de servidor existent

en: This server is closed for registration: %1
ca@valencia: Este servidor està tancat per a registrar-se: %1

en: This server is closed for registration, and did not provide a reason.
ca@valencia: Este servidor està tancat per a registrar-se, i no ha proporcionat cap motiu.

en: Search or enter URL…
ca@valencia: Busca o introduïu un URL…

en: Custom Server
ca@valencia: Servidor personalitzat

en: Public Servers
ca@valencia: Servidors públics

en: No Public Servers
ca@valencia: Sense servidors públics

en: Enter a server URL manually in the search field.
ca@valencia: Introduïu manualment un URL de servidor en el camp de busca.

[ctx: @action:button Open in external web browser]
en: Open Externally
ca@valencia: Obri externament

[ctx: @info]
en: Browse the Fediverse and connect with people on Mastodon (and other compatible software).
ca@valencia: Navegueu per Fedivers i connecteu amb persones a Mastodon (i altre programari compatible).

[ctx: @action:button Pick a Mastodon server]
en: Register
ca@valencia: Registre

[ctx: @action:button Use an existing Mastodon account]
en: Login
ca@valencia: Inici de sessió

[ctx: @action:button Application settings]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @action:button]
en: Compatible with Mastodon
ca@valencia: Compatible amb Mastodon

[ctx: @info Compatible with Mastodon]
en: Compatible with
ca@valencia: Compatible amb

[ctx: @title]
en: Open As…
ca@valencia: Obri com a…

[ctx: @title]
en: Reply As…
ca@valencia: Respon com a…

[ctx: @title]
en: Favorite As…
ca@valencia: Preferit com a…

[ctx: @title]
en: Boost As…
ca@valencia: Impulsa com a…

[ctx: @title]
en: Bookmark As…
ca@valencia: Punt com a…

[ctx: @title]
en: Unknown Action
ca@valencia: Acció desconeguda

en: It seems pretty quiet right now, try posting something!
ca@valencia: Pareix bastant tranquil ara mateix, intenteu publicar alguna cosa!

en: No Favorites
ca@valencia: Sense preferits

en: Posts that you favorite will show up here. If you appreciate someone's post, favorite it!
ca@valencia: Les publicacions que preferiu es mostraran ací. Si aprecieu la publicació d'algú, feu-la preferida!

en: No Bookmarks
ca@valencia: Sense punts

en: Bookmark posts and they will show up here. Bookmarks are always kept private, even to the post's author.
ca@valencia: Apunteu publicacions i es mostraran ací. Els punts sempre es mantenen privats, fins i tot a l'autor de la publicació.

en: Write a New Post
ca@valencia: Escriviu una publicació nova

en: Write a new post
ca@valencia: Escriviu una publicació nova

en: Reply to post
ca@valencia: Respon a la publicació

[ctx: @action:button Home Timeline]
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: @action:button Account Notifications]
en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

[ctx: @action:button Follows that require explicit allow/deny]
en: Follow Requests
ca@valencia: Sol·licituds de seguiment

[ctx: @action:button Direct one-on-one messages between users]
en: Conversations
ca@valencia: Converses

[ctx: @action:button This account's favorited posts]
en: Favorites
ca@valencia: Preferits

[ctx: @action:button This account's bookmarked posts]
en: Bookmarks
ca@valencia: Punts

[ctx: @action:button Explore this server's trending posts, news, and more]
en: Explore
ca@valencia: Explora

[ctx: @action:button A list of this account's followed accounts]
en: Following
ca@valencia: Seguint

[ctx: @action:button Search for users, posts and tags]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @action:button This account's lists, or timelines consisting of a groups of accounts]
en: Lists
ca@valencia: Llistes

[ctx: @action:button This account's profile]
en: Profile
ca@valencia: Perfil

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
ca@valencia: Depuració

[ctx: @action:button Open moderation tools]
en: Moderation Tools
ca@valencia: Eines de moderació

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @action:intoolbar]
en: Unfollow
ca@valencia: Deixa de seguir

[ctx: @action:intoolbar]
en: Follow
ca@valencia: Seguix

[ctx: @title]
en: Embed Information
ca@valencia: Incrusta la informació

en: Advanced Search
ca@valencia: Busca avançada

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar:

[ctx: @info:placeholder email for searching accounts]
en: Email:
ca@valencia: Correu electrònic:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
ca@valencia: Busca

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
ca@valencia: Reinicia

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
ca@valencia: Ubicació

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
ca@valencia: Remot

[ctx: @info:Moderation Status combobox to choose between different moderation status filters]
en: Moderation Status
ca@valencia: Estat de moderació

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
ca@valencia: Actiu

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
ca@valencia: Pendent

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
ca@valencia: Silenciat

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
ca@valencia: Suspés

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
ca@valencia: Rol

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
ca@valencia: Tots

[ctx: @info:Filter out accounts with moderator role]
en: Moderator
ca@valencia: Moderador

[ctx: @info:Filter out accounts with admin role]
en: Admin
ca@valencia: Administrador

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
ca@valencia: Propietari

en: No accounts found
ca@valencia: No s'ha trobat cap compte

[ctx: @action:button]
en: Create Email Block
ca@valencia: Crea un bloqueig de correu electrònic

[ctx: @title]
en: E-Mail Domain Info
ca@valencia: Informació de domini de correu electrònic

[ctx: @info The domain on which the block is imposed]
en: Email domain name
ca@valencia: Nom de domini de correu electrònic

[ctx: @info Time when the block was imposed.]
en: Block created at
ca@valencia: Bloqueig creat el

[ctx: @info The counted accounts signup attempts using that email domain within the last week.]
en: Account sign-up attempts in this week
ca@valencia: Comptador d'intents de registre esta setmana

[ctx: @info The counted IP signup attempts of that email domain within that day.]
en: IP sign-up attempts in this week
ca@valencia: Intents de registre per IP en esta setmana

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @action:button]
en: Delete email block
ca@valencia: Suprimix el bloqueig de correu electrònic

en: Email block deleted
ca@valencia: S'ha suprimit el bloqueig de correu electrònic

[ctx: @title]
en: New E-Mail Domain Block
ca@valencia: Bloqueig nou de domini de correu electrònic

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
ca@valencia: Domini *

en: This can be the domain name that shows up in the e-mail address or the MX record it uses. They will be checked upon sign-up.
ca@valencia: Este pot ser el nom de domini que apareix a l'adreça de correu electrònic o el registre MX que utilitza. Es comprovaran en registrar-se.

[ctx: @action:button]
en: Resolve domain
ca@valencia: Resol el domini

en: New email block added
ca@valencia: S'ha afegit un bloqueig de correu electrònic nou

[ctx: @info]
en: %1 sign-up attempts over the last week
ca@valencia: %1 intents de registre durant l'última setmana

en: No email blocks found
ca@valencia: No s'ha trobat cap bloqueig de correu electrònic

en: Add New Domain Block
ca@valencia: Afig un bloc de domini nou

en: Allow Federation with Domain
ca@valencia: Permet la federació amb domini

en: Allowed Domain Info
ca@valencia: Informació de dominis permesos

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
ca@valencia: Domini

[ctx: @info:Time when the domain was allowed to federate.]
en: Created at
ca@valencia: Creat el

en: Disallow Federation with Domain
ca@valencia: Inhabilita la federació amb el domini

en: Disallowed federation with the domain
ca@valencia: No es permet la federació amb el domini

en: Add Domain Block
ca@valencia: Afig un bloc de domini

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
ca@valencia: Domini*

en: Public comment
ca@valencia: Comentari públic

en: Private Comment
ca@valencia: Comentari privat

en: Moderation
ca@valencia: Moderació

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
ca@valencia: Silenci

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
ca@valencia: Suspén

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
ca@valencia: Sense

en: Reject media files
ca@valencia: Rebutja els fitxers multimèdia

en: Removes locally stored media files and refuses to download any in the future. Irrelevant for suspensions
ca@valencia: Elimina els fitxers multimèdia emmagatzemats localment i es nega a descarregar-ne cap en el futur. Irrellevant per a les suspensions

en: Reject reports
ca@valencia: Rebutja els informes

en: Ignore all reports coming from this domain. Irrelevant for suspensions
ca@valencia: Ignora tots els informes provinents d'este domini. Irrellevant per a les suspensions

en: Obfuscate domain name
ca@valencia: Ofusca el nom de domini

en: Partially obfuscate the domain name in the list if advertising the list of domain limitations is enabled
ca@valencia: Ofusca parcialment el nom de domini en la llista si s'habilita la publicitat de la llista de limitacions de domini

[ctx: @info:Button to create a domain block]
en: Create Block
ca@valencia: Crea un bloc

en: New domain block added
ca@valencia: S'ha afegit un bloc de domini nou

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
ca@valencia: Domini*

en: New Allowed Domain Added
ca@valencia: S'ha afegit un domini permés nou

en: Allowed domain option is available for instances with limited federation mode enabled
ca@valencia: L'opció de domini permesa està disponible per a instàncies amb el mode federació limitat activat

[ctx: @info:Choose between allowed and limited domains]
en: Moderation
ca@valencia: Moderació

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Blocked domains
ca@valencia: Dominis bloquejats

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains in limited federation mode]
en: Allowed domains
ca@valencia: Dominis permesos

en: Allowed for federation
ca@valencia: Permés per a la federació

en: No federations found
ca@valencia: No s'ha trobat cap federació

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
ca@valencia: Crea una regla

en: New IP Rule
ca@valencia: Regla d'IP nova

[ctx: @info:Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
ca@valencia: Caduca després de

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
ca@valencia: 2 setmanes

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
ca@valencia: 1 mes

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
ca@valencia: 6 mesos

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
ca@valencia: 1 any

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
ca@valencia: 3 anys

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Optional. Remember why you added this rule.
ca@valencia: Opcional. Recordeu per què heu afegit esta regla.

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
ca@valencia: Regla *

en: Choose what will happen with requests from this IP
ca@valencia: Trieu què passarà amb les sol·licituds des d'esta IP

en: Limit sign-ups
ca@valencia: Limita els registres

en: New sign-ups will require your approval
ca@valencia: Els registres nous requeriran la vostra aprovació

en: Block sign-ups
ca@valencia: Bloqueja els registres

en: New sign-ups will not be possible
ca@valencia: No seran possibles els registres nous

en: Block access
ca@valencia: Bloqueja l'accés

en: Block access to all resources
ca@valencia: Bloqueja l'accés a tots els recursos

[ctx: @info:Button to create a IP rule]
en: Create IP rule
ca@valencia: Crea una regla d'IP

en: New IP rule added
ca@valencia: S'ha afegit una regla d'IP nova

[ctx: @label]
en: Limit sign-ups
ca@valencia: Limita els registres

[ctx: @label]
en: Block sign-ups
ca@valencia: Bloqueja els registres

[ctx: @label]
en: Block access
ca@valencia: Bloqueja l'accés

en: No IP rules found
ca@valencia: No s'ha trobat cap regla d'IP

en: Not Available
ca@valencia: No disponible

en: Perform moderation action on %1
ca@valencia: Porta a terme l'acció de moderació sobre %1

[ctx: @info: Use this to send a warning to the user, without triggering any other action.]
en: Warn
ca@valencia: Avisa

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
ca@valencia: Congela

[ctx: @info: Force all this user's media attachments to be flagged as sensitive.]
en: Force-Sensitive
ca@valencia: Força confidencial

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
ca@valencia: Limita

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
ca@valencia: Suspén

[ctx: @info: The user will receive an explanation of what happened with their account]
en: Notify the user per e-mail
ca@valencia: Notifica per correu a l'usuari

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
ca@valencia: Avís personalitzat

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
ca@valencia: Envia

en: Action taken successfully
ca@valencia: L'acció s'ha completat amb èxit

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Are you sure?
ca@valencia: N'esteu segur?

en: Action will be taken against the account.
ca@valencia: L'acció es prendrà sobre el compte.

en: Successfully approved %1's sign-up application
ca@valencia: La sol·licitud de registre de %1 s'ha aprovat correctament

en: Successfully rejected %1's sign-up application
ca@valencia: La sol·licitud de registre de %1 s'ha rebutjat correctament

en: Successfully unfreezed %1's account
ca@valencia: El compte %1 s'ha descongelat correctament

en: Successfully unsilenced %1's account
ca@valencia: El compte %1 s'ha eliminat correctament del silenci

en: Successfully unsuspended %1's account
ca@valencia: El compte %1 s'ha tret correctament de la suspensió

en: Successfully undo force-sensitive %1's account
ca@valencia: S'ha desfet correctament el forçat com a confidencial del compte %1

en: Successfully deleted %1's account data
ca@valencia: Les dades del compte de %1 s'han suprimit correctament

[ctx: @info Bio label of account.]
en: Bio
ca@valencia: Biografia

en: Reasons for joining
ca@valencia: Motius per a unir-se

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
ca@valencia: Publicacions

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
ca@valencia: Seguidors

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
ca@valencia: Seguint

en: No role
ca@valencia: Sense rol

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
ca@valencia: Rol

[ctx: @info The last time the account was active.]
en: Last Active
ca@valencia: Última activitat

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
ca@valencia: Estat de la connexió

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
ca@valencia: Rol

[ctx: @info: Email of the user.]
en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
ca@valencia: Estat del correu electrònic

en: Confirmed
ca@valencia: Confirmat

en: Not Confirmed
ca@valencia: No confirmat

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
ca@valencia: Configuració regional del compte

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
ca@valencia: Vos heu unit

en: Most recent IP
ca@valencia: IP més recent

en: Invited By
ca@valencia: Convidat per

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
ca@valencia: Aprova

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
ca@valencia: Rebutja

en: Delete Account Data
ca@valencia: Suprimix les dades del compte

[ctx: @info: Unfreeze the user's account]
en: Unfreeze
ca@valencia: Descongela

en: Undo Limit
ca@valencia: Desfés el límit

en: Undo Suspension
ca@valencia: Desfés la suspensió

en: Undo force-sensitive
ca@valencia: Desfés el forçat de la confidencialitat

en: Take action against this account
ca@valencia: Prendre una acció sobre el compte

en: Remove Domain Block
ca@valencia: Elimina el bloc de domini

en: Domain Block Removed
ca@valencia: S'ha eliminat el bloc de domini

en: Edit domain block
ca@valencia: Edita el bloc de domini

en: Private comment
ca@valencia: Comentari privat

[ctx: @info:Button to update the domain block with new values]
en: Update Block
ca@valencia: Actualitza el bloc

en: Domain block updated
ca@valencia: S'ha actualitzat el bloc de domini

en: Blocked at
ca@valencia: Bloquejat el

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
ca@valencia: Política

[ctx: @info:Whether to obfuscate public displays of this domain block]
en: Obfuscate
ca@valencia: Ofusca

[ctx: @info:Whether to reject incoming media from this domain]
en: Reject media
ca@valencia: Rebutja els elements multimèdia

[ctx: @info:Whether to reject incoming reports from this domain]
en: Reject reports
ca@valencia: Rebutja els informes

en: Edit Domain Block
ca@valencia: Editeu el bloc de domini

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove IP Rule
ca@valencia: Elimina la regla d'IP

en: IP Rule Removed
ca@valencia: S'ha eliminat la regla d'IP

[ctx: @title:window]
en: Update IP Rule
ca@valencia: Actualització de la regla d'IP

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
ca@valencia: Caduca després de

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
ca@valencia: 2 setmanes

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
ca@valencia: 1 mes

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
ca@valencia: 6 mesos

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
ca@valencia: 1 any

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
ca@valencia: 3 anys

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
ca@valencia: Comentari

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
ca@valencia: Regla *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @info Button to update an IP rule]
en: Update IP rule
ca@valencia: Actualitza la regla d'IP

en: IP rule updated
ca@valencia: S'ha actualitzat la regla d'IP

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expires at
ca@valencia: Caduca dintre de

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
ca@valencia: Gravetat

[ctx: @action:button]
en: Update IP Rule
ca@valencia: Actualitza la regla d'IP

en: Report #%1
ca@valencia: Informe núm. %1

en: Mark as unresolved
ca@valencia: Marca com a no resolt

en: Mark as resolved
ca@valencia: Marca com a resolt

en: Report Unresolved
ca@valencia: Informe sense resoldre

en: Report Resolved
ca@valencia: Informe resolt

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
ca@valencia: Publicacions

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
ca@valencia: Seguidors

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
ca@valencia: Seguint

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
ca@valencia: S'ha unit

[ctx: @info The last time the reported account was active.]
en: Last Active
ca@valencia: Última activitat

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Reported
ca@valencia: Informat

[ctx: @info Time at which the report was made]
en: Reported
ca@valencia: Informat

en: Reported By
ca@valencia: Informat per

en: Report Status
ca@valencia: Estat de l'informe

en: Resolved
ca@valencia: Resolt

en: Unresolved
ca@valencia: Sense resoldre

en: Action taken by
ca@valencia: L'acció presa per

en: Assigned moderator
ca@valencia: Moderador assignat

en: No one
ca@valencia: Ningú

en: Unassign
ca@valencia: Trau l'assignació

en: Assign to me
ca@valencia: Assigna-me'l

en: Forwarded
ca@valencia: Reenviat

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Category
ca@valencia: Categoria

en: The reason this account and/or content was reported will be cited in communication with the reported account
ca@valencia: El motiu pel qual es va informar d'este compte i/o contingut serà citat en la comunicació amb el compte informat

en: Other
ca@valencia: Altres

en: Category changed to other
ca@valencia: La categoria s'ha canviat a altres

en: Spam
ca@valencia: Correu brossa

en: Category changed to spam
ca@valencia: La categoria s'ha canviat a correu brossa

en: Content violates one or more server rules
ca@valencia: El contingut viola una o més regles del servidor

en: Category changed to rule violation
ca@valencia: La categoria s'ha canviat a infracció de regles

en: To provide more information, %1 wrote:
ca@valencia: Per a proporcionar més informació, %1 ha escrit:

[ctx: @info:Account didn't provide any comment on the report]
en: N/A
ca@valencia: N/D

en: Reported Content
ca@valencia: Contingut informat

en: Offending content will be cited in communication with the reported account
ca@valencia: El contingut ofensiu se citarà en la comunicació amb el compte informat

en: <b>Content Warning</b><br /> %1
ca@valencia: <b>Avís de contingut</b><br /> %1

en: Show Less
ca@valencia: Mostra'n menys

en: Show More
ca@valencia: Mostra'n més

[ctx: @title]
en: Accounts
ca@valencia: Comptes

en: Reports
ca@valencia: Informes

[ctx: @title]
en: Federation
ca@valencia: Federació

[ctx: @title]
en: IP Rules
ca@valencia: Regles d'IP

[ctx: @title]
en: Email Blocks
ca@valencia: Bloqueig de correu electrònic

en: Accounts Tool Page
ca@valencia: Pàgina d'eines de comptes

[ctx: @info:Combobox to choose Report Status]
en: Report Status
ca@valencia: Estat de l'informe

[ctx: @info:Filter out unresolved reports]
en: Unresolved
ca@valencia: Sense resoldre

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
ca@valencia: Resolt

[ctx: @info:Combobox to choose the origin of report]
en: Report Origin
ca@valencia: Informa l'origen

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
ca@valencia: Tots

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
ca@valencia: Remot

en: Reported By:
ca@valencia: Informat per:

en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

en: Assigned Account:
ca@valencia: Compte assignat:

[ctx: @info: No account assigned to the report]
en: N/A
ca@valencia: N/D

en: No reports found
ca@valencia: No s'ha trobat cap informe

en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

[ctx: @action:intoolbar Mark all notifications as read]
en: Mark All As Read
ca@valencia: Marca-ho tot com a llegit

[ctx: @action:intoolbar]
en: Configure Notifications…
ca@valencia: Configura les notificacions…

[ctx: @title:window]
en: Notification Settings
ca@valencia: Configureu les notificacions

[ctx: @action:intoolbar Show all notifications]
en: All
ca@valencia: Totes

[ctx: @action:intoolbar Show only mentions]
en: Mentions
ca@valencia: Mencions

[ctx: @action:intoolbar More filter categories]
en: More
ca@valencia: Més

[ctx: Show only boosts]
en: Boosts
ca@valencia: Impulsos

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
ca@valencia: Preferits

[ctx: Show only poll results]
en: Poll Results
ca@valencia: Resultats de votació

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
ca@valencia: Publicacions

[ctx: Show only follows]
en: Follows
ca@valencia: Seguix

[ctx: @info:label New notifications]
en: New
ca@valencia: Noves

[ctx: @info:label Previous notifications]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

en: No Notifications
ca@valencia: Sense notificacions

en: You have no notifications yet. When people reply, favorite or boost your posts they will show up here.
ca@valencia: Encara no teniu notificacions. Quan la gent contesti, preferisca o impulsi les vostres publicacions, es mostraran ací.

en: %1 has issued a warning against your account
ca@valencia: %1 ha emés un avís contra el vostre compte

[ctx: @info:label this is used for notifications, when an annual report is available. It's similar to spotify wrapped, it shows profile stats / it's a recap of the year. The variable is the current year e.g. 2024. Please don't translate the hashtag.]
en: Your %1 #FediWrapped awaits! Unveil your year's highlights and memorable moments on Mastodon!
ca@valencia: El #FediWrapped %1 vos espera! Descobriu els vostres moments més destacats i memorables de l'any en Mastodon!

[ctx: @action:button]
en: View #FediWrapped
ca@valencia: Visualitzeu el #FediWrapped

en: View %1's Profile
ca@valencia: Visualitza el perfil de %1

en: %1 users favorited your post
ca@valencia: %1 usuaris han marcat com a preferida la vostra publicació

en: %1 users boosted your post
ca@valencia: %1 usuaris han impulsat la vostra publicació

en: Normal Status
ca@valencia: Estat normal

en: Spoiler Status
ca@valencia: Estat d'espòiler

[ctx: @info:label]
en: Moderation has blocked <b>%1</b>, including %2 of your followers and %3 account you follow.
ca@valencia: La moderació ha bloquejat <b>%1</b>, incloent-hi %2 dels vostres seguidors i %3 comptes que seguiu.

[ctx: @info:label]
en: A report has been filed against a user in your server.
ca@valencia: S'ha escrit un informe contra un usuari del vostre servidor.

en: A poll has ended
ca@valencia: Ha acabat una votació

en: %1 updated their post
ca@valencia: %1 ha actualitzat la seua publicació

en: Status with image attachment
ca@valencia: Estat amb un adjunt d'imatge

en: Status with gif attachment
ca@valencia: Estat amb un adjunt de GIF

en: Status with video attachment
ca@valencia: Estat amb un adjunt de vídeo

en: Status with audio attachment
ca@valencia: Estat amb un adjunt d'àudio

[ctx: @info]
en: Sensitive media
ca@valencia: Elements multimèdia confidencials

en: Not available
ca@valencia: No disponible

[ctx: @action:button]
en: Hide Media
ca@valencia: Oculta els elements multimèdia

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide media
ca@valencia: Oculta els elements multimèdia

en: Show Media
ca@valencia: Mostra els elements multimèdia

en: Save Image As…
ca@valencia: Anomena i guarda la imatge…

en: Save Gif As…
ca@valencia: Anomena i guarda el GIF…

en: Save Video As…
ca@valencia: Anomena i guarda el vídeo…

en: Save Audio As…
ca@valencia: Anomena i guarda l'àudio…

en: Copy Image
ca@valencia: Copia la imatge

[ctx: @title]
en: Post
ca@valencia: Publicació

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
ca@valencia: Reproduïx

[ctx: @info]
en: Content Notice
ca@valencia: Notificació de contingut

en: <b>Content Notice</b><br /> %1
ca@valencia: <b>Notificació de contingut</b><br /> %1

[ctx: @info]
en: Filter
ca@valencia: Filtra

en: <b>Filtered</b><br /> %1
ca@valencia: <b>S'ha filtrat</b><br /> %1

[ctx: @action:button]
en: Show Anyway
ca@valencia: Mostra igualment

[ctx: Posted on 26 March 2024 Tuesday 20:43:18 +03]
en: Posted on %1
ca@valencia: Publicat %1

en: Public
ca@valencia: Públic

en: Unlisted
ca@valencia: No llistat

en: Private
ca@valencia: Privat

en: Direct Message
ca@valencia: Missatge directe

en: No favorites
ca@valencia: Sense preferits

en: %1 favorite | %1 favorites
ca@valencia[0]: %1 preferit
ca@valencia[1]: %1 preferits

en: No boosts
ca@valencia: Sense impulsos

en: %1 boost | %1 boosts
ca@valencia[0]: %1 impuls
ca@valencia[1]: %1 impulsos

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
ca@valencia: Copia l'enllaç

en: Post link copied.
ca@valencia: S'ha copiat l'enllaç de la publicació.

en: Link preview: %1
ca@valencia: Vista prèvia d'enllaç: %1

[ctx: @info:label 'More from [this author]', where we put the user's avatar and name next to this label]
en: More from
ca@valencia: Més de

[ctx: @info:label 'This is written by %1']
en: By %1
ca@valencia: De %1

en: Text description available
ca@valencia: Hi ha disponible un text descriptiu

en: Video
ca@valencia: Vídeo

[ctx: @title]
en: Media Description
ca@valencia: Descripció de l'element multimèdia

[ctx: @info]
en: Post content
ca@valencia: Contingut de la publicació

[ctx: @label]
en: Pinned Post
ca@valencia: Publicació fixada

[ctx: @title]
en: Delete Post
ca@valencia: Suprimix la publicació

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this post?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir esta publicació?

[ctx: @title]
en: Delete & Re-draft Post
ca@valencia: Suprimix la publicació i torna a esborrany

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to redraft this post? This will delete the original post.
ca@valencia: Segur que voleu tornar a esborrany esta publicació? Açò suprimirà la publicació original.

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
ca@valencia: Respon

en: Cannot boost direct messages
ca@valencia: No es poden impulsar els missatges directes

en: Cannot boost private posts
ca@valencia: No es poden impulsar les publicacions privades

[ctx: Share a post]
en: Boost
ca@valencia: Impulsa

en: Boosted
ca@valencia: Impulsat

en: Boost
ca@valencia: Impulsa

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
ca@valencia: Preferit

en: Favorited
ca@valencia: Ha preferit

en: Favorite
ca@valencia: Preferit

en: Remove bookmark
ca@valencia: Elimina el punt

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
ca@valencia: Afig un punt

en: Bookmarked
ca@valencia: Afegida a les adreces d'interés

en: Bookmark
ca@valencia: Punt

en: This post has been marked private. Some posts may be missing because its replies are marked as private by default.
ca@valencia: Esta publicació s'ha marcat com a privada. Potser faltaran algunes publicacions perquè les seues respostes es marcaran com a privades de manera predeterminada.

[ctx: @info]
en: Post Author
ca@valencia: Autoria de la publicació

[ctx: Edited on <datetime>]
en: Edited on %1
ca@valencia: Editat %1

[ctx: Show more options]
en: More actions
ca@valencia: Més accions

[ctx: @info]
en: Interaction
ca@valencia: Interacció

[ctx: @info Loading user that started this interaction]
en: Loading…
ca@valencia: S'està carregant…

en: %1 boosted
ca@valencia: %1 ha impulsat

en: In reply to %1
ca@valencia: En resposta a %1

[ctx: @action:inmenu 'Thread' is a series of posts.]
en: Open Thread
ca@valencia: Obri un fil

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
ca@valencia: Incrusta

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
ca@valencia: Obri com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply as…
ca@valencia: Respon com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: Favorite as…
ca@valencia: Preferit com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: Boost as…
ca@valencia: Impulsa com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark as…
ca@valencia: Punt com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
ca@valencia: Elimina el punt

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
ca@valencia: Punt

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
ca@valencia: Deixa de fixar en el perfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
ca@valencia: Fixa en el perfil

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmute Conversation
ca@valencia: Trau el silenciament de la conversa

[ctx: @action:inmenu]
en: Mute Conversation
ca@valencia: Silencia les converses

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
ca@valencia: Trau el silenciament de @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
ca@valencia: Silencia @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
ca@valencia: Desbloqueja @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
ca@valencia: Bloqueja @%1

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete & Re-draft
ca@valencia: Suprimix i torna a esborrany

en: You voted for this option
ca@valencia: Heu votat esta opció

en: (No votes)
ca@valencia: (Sense vots)

en: Vote
ca@valencia: Voteu

[ctx: @option:check Show poll results]
en: Show Results
ca@valencia: Mostra els resultats

en: Poll has closed
ca@valencia: La votació ha acabat

[ctx: @info]
en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

en: Post from %1
ca@valencia: Publicació de %1

en: Quoted post
ca@valencia: Publicació citada

[ctx: @info:label]
en: Poll
ca@valencia: Votació

[ctx: @action:button]
en: Volume
ca@valencia: Volum

[ctx: Last read on this date]
en: Last read on %1
ca@valencia: Última lectura %1

[ctx: @title]
en: Report Post
ca@valencia: Informa d'una publicació

[ctx: @title]
en: Report User
ca@valencia: Informa d'un usuari

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this post
ca@valencia: Motiu per a informar d'esta publicació

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this user
ca@valencia: Motiu per a informar d'este usuari

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
ca@valencia: Informa

[ctx: @action]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Hashtag
ca@valencia: Etiqueta

[ctx: @title]
en: Search
ca@valencia: Busca

en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant…

en: No search results
ca@valencia: Busca sense cap resultat

en: Search for users, tags and posts
ca@valencia: Busca usuaris, etiquetes i publicacions

[ctx: @title:window Server rules]
en: Rules
ca@valencia: Regles

[ctx: @action:button]
en: Rules
ca@valencia: Regles

[ctx: @action:button]
en: Announcements
ca@valencia: Anuncis

[ctx: @action:button]
en: Privacy Policy
ca@valencia: Política de privadesa

[ctx: @title:window]
en: Privacy Policy
ca@valencia: Política de privadesa

[ctx: @action:button]
en: Terms of Service
ca@valencia: Condicions del servei

[ctx: @title:window]
en: Terms of Service
ca@valencia: Condicions del servei

en: Edit Account
ca@valencia: Editeu un compte

en: Please choose a file
ca@valencia: Trieu un fitxer

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out of %1?
ca@valencia: Segur que voleu eixir de la sessió de %1?

en: Profile
ca@valencia: Perfil

en: Account
ca@valencia: Compte

en: Require approval for new followers
ca@valencia: Requerix l'aprovació dels seguidors nous

en: By default new followers are automatically accepted. Uncheck if you want to manually approve or deny new ones. You always have the option to force someone to unfollow you.
ca@valencia: De manera predeterminada s'accepten automàticament seguidors nous. Desmarqueu-la si voleu aprovar manualment o denegar-ne els nous. Sempre teniu l'opció d'obligar algú a no seguir-vos.

en: Is automated
ca@valencia: És automatitzat

en: Whether to publicly mark this account as doing any kind of automated actions.
ca@valencia: Si s'ha de marcar públicament este compte com si estiguera fent qualsevol classe d'acció automatitzada.

en: Feature profile and posts
ca@valencia: Destaca el perfil i les publicacions

en: Your public profile and posts may be featured to other users.
ca@valencia: El vostre perfil públic i les publicacions poden aparéixer a altres usuaris.

en: Publicly list follows and followers
ca@valencia: Llista públicament els seguits i els seguidors

en: By default everyone you follow and everyone who follows you is public.
ca@valencia: De manera predeterminada, tothom a qui seguiu i qui vos seguix és públic.

[ctx: @label Account preferences]
en: Mark uploaded media as sensitive by default
ca@valencia: Marca els fitxers multimèdia pujats com a confidencials de manera predeterminada

[ctx: @label Account preferences]
en: Include public posts in search results
ca@valencia: Inclou les publicacions públiques en el resultat de la busca

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post language
ca@valencia: Idioma predeterminat de les publicacions

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post visibility
ca@valencia: Visibilitat predeterminada de les publicacions

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
ca@valencia: Públic

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
ca@valencia: No llistat

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
ca@valencia: Privat

[ctx: @abel Account preferences]
en: Open Server in Browser
ca@valencia: Obri el servidor en el navegador

en: Some settings can only be configured on your server's website.
ca@valencia: Alguns paràmetres només es poden configurar en el lloc web del servidor.

en: Color theme
ca@valencia: Tema de color

en: Pop out the post composer by default
ca@valencia: Mou cap a fora l'editor de publicacions de manera predeterminada

en: Continue reading where you last left off
ca@valencia: Continueu llegint des d'on ho vau deixar

en: If checked, the Home timeline will begin where you last read. The position in the timeline is shared with other clients.
ca@valencia: Si està marcada, la línia de temps d'Inici començarà des d'on es va deixar de llegir per última vegada. La posició en la línia de temps es compartix amb altres clients.

en: Auto-update timelines
ca@valencia: Actualització automàtica de les línies de temps

en: If checked, Tokodon will automatically update certain timelines as new posts come in.
ca@valencia: Si està marcada, Tokodon actualitzarà automàticament certes línies de temps a mesura que arriben publicacions noves.

[ctx: @option:check Boosting means to repost, or retweet]
en: Ask before boosting
ca@valencia: Demana abans d'impulsar

[ctx: @title:group]
en: Posts
ca@valencia: Publicacions

en: Show number of favorites and boosts
ca@valencia: Mostra el nombre de preferits i impulsos

en: Show link previews
ca@valencia: Mostra la vista prèvia dels enllaços

en: Content font
ca@valencia: Lletra del contingut

en: Please choose a font
ca@valencia: Trieu una lletra

[ctx: @title:group]
en: Media
ca@valencia: Multimèdia

en: Crop images on the timeline
ca@valencia: Escapça les imatges en la línia de temps

en: If unchecked, posts with only one image attached will be uncropped and shown in full.
ca@valencia: Si no està marcada, les publicacions amb només una imatge adjuntada s'eliminarà l'escapçat i es mostraran íntegrament.

en: Auto-play animated GIFs
ca@valencia: Reproduïx automàticament els GIF animats

[ctx: @title]
en: Blocked Domains
ca@valencia: Dominis bloquejats

[ctx: @action:button]
en: Unblock
ca@valencia: Desbloqueja

[ctx: @info:placeholder]
en: No Blocked Domains
ca@valencia: Sense dominis bloquejats

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
ca@valencia: Creació de filtre

[ctx: @title:window]
en: Edit Filter
ca@valencia: Edició de filtre

[ctx: @label:textbox Filter title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @info]
en: Select one or more contexts where this filter should apply:
ca@valencia: Trieu un o més contexts a on s'han d'aplicar este filtre:

[ctx: @label:checkbox]
en: Home and Lists
ca@valencia: Inici i llistes

[ctx: @label:checkbox]
en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

[ctx: @label:checkbox]
en: Public Timelines
ca@valencia: Línies de temps públiques

[ctx: @label:checkbox]
en: Conversations
ca@valencia: Converses

[ctx: @label:checkbox]
en: Profiles
ca@valencia: Perfils

[ctx: @info:header]
en: Action
ca@valencia: Acció

[ctx: @label:radiobutton]
en: Hide with Content Notice
ca@valencia: Oculta amb avís de contingut

[ctx: @label:radiobutton]
en: Hide Media with Content Notice
ca@valencia: Oculta els elements multimèdia amb avís de contingut

[ctx: @label:radiobutton]
en: Hide Completely
ca@valencia: Oculta completament

[ctx: @info:header]
en: Keywords
ca@valencia: Paraules clau

[ctx: @action:button Add keyword]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @info:placeholder]
en: No keywords
ca@valencia: Sense paraules clau

[ctx: @label:checkbox]
en: Whole word
ca@valencia: Paraula sencera

[ctx: @action:button Remove keyword]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button Create the filter]
en: Create
ca@valencia: Crea

[ctx: @action:button Edit the filter]
en: Edit
ca@valencia: Edita

[ctx: @action:button Delete the filter]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @title]
en: Deleting Filter
ca@valencia: Suprimix el filtre

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this filter?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este filtre?

[ctx: @title:window]
en: Edit Profile
ca@valencia: Edita el perfil

[ctx: @title:window]
en: Error Log
ca@valencia: Registre d'errors

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear All
ca@valencia: Neteja-ho tot

[ctx: @action:button]
en: Copy To Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

[ctx: @label]
en: No Errors
ca@valencia: Sense errors

[ctx: @title]
en: Filters
ca@valencia: Filtres

[ctx: @action:intoolbar]
en: Create Filter
ca@valencia: Crea un filtre

[ctx: @info:placeholder]
en: No Filters
ca@valencia: Sense filtres

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
ca@valencia: Servidor intermediari de la xarxa

en: System Default
ca@valencia: Predeterminada del sistema

en: No Proxy
ca@valencia: Sense servidor intermediari

en: Host
ca@valencia: Amfitrió

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Apply
ca@valencia: Aplica

en: Enable notifications for this account
ca@valencia: Activa les notificacions per a este compte

en: Notifications can appear even when Tokodon isn't running.
ca@valencia: Les notificacions poden aparéixer encara que Tokodon no s'estiga executant.

en: Push notifications are available but could not be enabled. Please log out and log back in.
ca@valencia: Les notificacions automàtiques estan disponibles però no es poden activar. Eixiu de la sessió i torneu-la a iniciar.

en: Notifications will only appear when Tokodon is running.
ca@valencia: Les notificacions només apareixeran quan Tokodon s'estiga executant.

[ctx: @title:group]
en: Filtering Policy
ca@valencia: Política de filtratge

[ctx: @info:Option Accept and show this in notifications]
en: Accept
ca@valencia: Accepta

[ctx: @info:Option Filter and send to the filtered inbox]
en: Filter
ca@valencia: Filtra

[ctx: @info:Option Ignore completely, do not show notification]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

[ctx: @label Notification preferences]
en: People you don't follow
ca@valencia: Gent que no seguiu

[ctx: @label Notification preferences]
en: Until you manually approve them.
ca@valencia: Fins que els aproveu manualment.

[ctx: @label Notification preferences]
en: People not following you
ca@valencia: Gent que no vos seguix

[ctx: @label Notification preferences]
en: Including people who have been following you fewer than 3 days.
ca@valencia: Incloent-hi gent que heu sigut seguint menys de 3 dies.

[ctx: @label Notification preferences]
en: New accounts
ca@valencia: Comptes nous

[ctx: @label Notification preferences]
en: Created within the past 30 days.
ca@valencia: Creades en els 30 últims dies.

[ctx: @label Notification preferences]
en: Unsolicited conversations
ca@valencia: Converses no sol·licitades

[ctx: @label Notification preferences]
en: Filtered unless it's in reply to your own mention or if you follow the sender.
ca@valencia: Filtrat llevat que siga en resposta a la vostra menció pròpia o si seguiu al remitent.

[ctx: @label Notification preferences]
en: Moderated accounts
ca@valencia: Comptes moderats

[ctx: @label Notification preferences]
en: Limited by server moderators.
ca@valencia: Limitat pels moderadors del servidor.

[ctx: @title:group]
en: Events
ca@valencia: Esdeveniments

en: Mentions
ca@valencia: Mencions

en: When someone mentions you in a new post, or replies to one of your threads.
ca@valencia: Quan algú vos mencione en una publicació nova, o responga a un dels fils vostres.

en: Statuses
ca@valencia: Estats

en: When a user you have notifications turned on for makes a new post.
ca@valencia: Quan un usuari pel qual teniu notificacions activades faça una publicació nova.

en: Boosts
ca@valencia: Impulsos

en: When someone boosted one of your posts.
ca@valencia: Quan algú ha impulsat una de les vostres publicacions.

en: New followers
ca@valencia: Seguidors nous

en: When someone follows you.
ca@valencia: Quan algú vos seguix.

en: New follow requests
ca@valencia: Sol·licituds noves de seguiment

en: When an account who requires manual approval wants to follow you.
ca@valencia: Quan un compte que requerix aprovació manual vullga seguir-vos.

en: Favorites
ca@valencia: Preferits

en: When a post you made was favorited by another user.
ca@valencia: Quan una publicació que heu fet va ser preferida per un altre usuari.

en: Polls
ca@valencia: Votacions

en: When a poll you voted in has ended.
ca@valencia: Quan s'ha acabat una votació en la qual heu votat.

en: Edits
ca@valencia: Edicions

en: When a post you interacted with was edited by the author.
ca@valencia: Quan l'autor ha editat una publicació amb la qual heu interactuat.

en: Server Sign-ups
ca@valencia: Registres del servidor

en: When someone signs up to your server.
ca@valencia: Quan algú es registra al vostre servidor.

en: Server Reports
ca@valencia: Informes del servidor

en: When someone files a report against a user on your server.
ca@valencia: Quan algú escriu un informe contra un usuari del vostre servidor.

en: Severed Relationships
ca@valencia: Relacions tallades

en: When you or your server moderates another server, which you are following users or have followers with.
ca@valencia: Quan vós o el vostre servidor modereu un altre servidor, amb el qual esteu seguint usuaris o teniu seguidors.

[ctx: @option:check]
en: Annual Report
ca@valencia: Informe anual

en: When you receive your #FediWrapped at the end of the year.
ca@valencia: Quan rebeu el vostre #FediWrapped a final d'any.

en: Display Name
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar

en: Bio
ca@valencia: Biografia

en: Header
ca@valencia: Capçalera

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 1500x500px
ca@valencia: PNG, GIF o JPG. Màxim 2 MB. L'escala es reduirà a 1500x500px

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 400x400px
ca@valencia: PNG, GIF o JPG. Màxim 2 MB. L'escala es reduirà a 400x400px

[ctx: Profile fields]
en: Fields
ca@valencia: Camps

[ctx: @action:button]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button]
en: Add
ca@valencia: Afig

en: Reset
ca@valencia: Reinicia

en: Muted Users
ca@valencia: Usuaris silenciats

en: Blocked Users
ca@valencia: Usuaris bloquejats

en: Blocked Domains
ca@valencia: Dominis bloquejats

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Safety
ca@valencia: Seguretat

en: Accounts
ca@valencia: Comptes

en: Network Proxy
ca@valencia: Servidor intermediari de la xarxa

en: Error Log
ca@valencia: Registre d'errors

en: About Tokodon
ca@valencia: Quant a Tokodon

[ctx: @title:group]
en: About
ca@valencia: Quant a

en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

en: Sharing failed
ca@valencia: Ha fallat la compartició

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
ca@valencia: Permet

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
ca@valencia: Denega

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Unfollow
ca@valencia: Deixa de seguir

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Remove Follower
ca@valencia: Elimina el seguidor

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button Unblock this user]
en: Unblock
ca@valencia: Desbloqueja

[ctx: @action:button Unmute this user]
en: Unmute
ca@valencia: Trau el silenciament

en: No accounts available
ca@valencia: No hi ha cap compte disponible

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: @title:group]
en: Focal point
ca@valencia: Punt focal

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
ca@valencia: Opció %1

[ctx: @action:intoolbar Poll toolbar]
en: Add Choice
ca@valencia: Afig una opció

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Add a new poll choice
ca@valencia: Afig una opció nova de votació

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: When the poll will expire
ca@valencia: Quan caducarà la votació

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
ca@valencia: Elecció múltiple

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Allow multiple choices
ca@valencia: Permet opcions múltiples

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Hide totals
ca@valencia: Oculta els totals

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Hide vote count until the poll ends
ca@valencia: Oculta el comptador de vots fins que acabe la votació

en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: Draft, unfinished post]
en: Draft
ca@valencia: Esborrany

[ctx: Scheduled for this date]
en: Scheduled for %1
ca@valencia: Planificada per a %1

[ctx: @action:button Discard this post]
en: Discard
ca@valencia: Descarta

[ctx: @info:placeholder]
en: No Drafts
ca@valencia: Sense esborranys

[ctx: @info:placeholder]
en: No Scheduled Posts
ca@valencia: Sense publicacions planificades

[ctx: @title]
en: Discard Draft
ca@valencia: Descartar l'esborrany

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to discard your draft?
ca@valencia: Segur que voleu descartar este esborrany?

[ctx: @action:button Discard this draft]
en: Discard
ca@valencia: Descarta

[ctx: @title:window]
en: Edit This Post
ca@valencia: Edita esta publicació

[ctx: @title:window]
en: Reply to This Post
ca@valencia: Respon a esta publicació

[ctx: @title:window]
en: Rewrite This Post
ca@valencia: Torna a escriure esta publicació

[ctx: @title:window]
en: Write a New Post
ca@valencia: Escriviu una publicació nova

[ctx: @action:intoolbar Draft or unfinished posts]
en: Drafts
ca@valencia: Esborranys

[ctx: @action Pop out the status composer]
en: Pop Out
ca@valencia: Mou cap a fora

en: Saving an edited post that has a poll will clear existing results.
ca@valencia: Guardar una publicació editada que té una votació netejarà els resultats existents.

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
ca@valencia: Envia

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
ca@valencia: Respon

[ctx: @action:button Send the same post again]
en: Repost
ca@valencia: Torna a enviar la publicació

[ctx: @action:Button Save an edited a post]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @action:button Keep this draft]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @action:button Go back to editing]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @title]
en: Schedule Post
ca@valencia: Publicació planificada

[ctx: @action:button Set this post's schedule to when it should be posted]
en: Set Schedule
ca@valencia: Definix la planificació

[ctx: @info:placeholder]
en: Content notice
ca@valencia: Notificació de contingut

[ctx: @info:placeholder]
en: What's new?
ca@valencia: Què hi ha de nou?

[ctx: @title:window]
en: Choose a File
ca@valencia: Trieu un fitxer

[ctx: @action:button]
en: Attach File
ca@valencia: Adjunta un fitxer

[ctx: @info:tooltip]
en: You can't have attachments and a poll in the same post.
ca@valencia: No podeu tindre adjunts i una votació a la mateixa publicació.

[ctx: @info:tooltip]
en: You have the maximum allowed number of attachments.
ca@valencia: Heu arribat al nombre màxim permés d'adjunts.

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach file
ca@valencia: Adjunta un fitxer

[ctx: @action:button]
en: Attach Poll
ca@valencia: Adjunta una votació

[ctx: @info:tooltip]
en: You can't modify or add a poll to an existing post.
ca@valencia: No podeu modificar o afegir una votació a una publicació existent.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add poll
ca@valencia: Afig una votació

[ctx: @action:button]
en: Content Notice
ca@valencia: Notificació de contingut

[ctx: @info:tooltip]
en: Content notice
ca@valencia: Notificació de contingut

[ctx: @action:button]
en: Visibility
ca@valencia: Visibilitat

[ctx: @title]
en: Visibility
ca@valencia: Visibilitat

[ctx: @item:inmenu Public to the world]
en: Public
ca@valencia: Públic

[ctx: @item:inmenu Public but less so]
en: Unlisted
ca@valencia: No llistat

[ctx: @item:inmenu Only to followers]
en: Private
ca@valencia: Privat

[ctx: @item:inmenu Only to who is explicitly mentioned]
en: Direct Message
ca@valencia: Missatge directe

[ctx: @info:tooltip Post visibility]
en: Visibility
ca@valencia: Visibilitat

[ctx: @info:tooltip]
en: Post language
ca@valencia: Idioma de la publicació

[ctx: @action:button]
en: Add Emoji
ca@valencia: Afig un emoji

[ctx: @info:tooltip]
en: Add emoji
ca@valencia: Afig un emoji

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
ca@valencia: <b>%1/%2</b> caràcters

[ctx: @action:button Schedule something to be posted later]
en: Schedule
ca@valencia: Planifica

[ctx: @title]
en: Alt Text Reminder
ca@valencia: Recordatori de text alternatiu

[ctx: @label]
en: Some of your media is missing alt text. Adding descriptions help everyone, especially the visually impaired.
ca@valencia: A alguns dels vostres elements multimèdia els falta el text alternatiu. Afegir descripcions ajuda a tothom, especialment als discapacitats visuals.

en: Loading
ca@valencia: S'està carregant

en: Home (%1)
ca@valencia: Inici (%1)

en: Show Boosts
ca@valencia: Mostra els impulsos

en: Show Replies
ca@valencia: Mostra les respostes

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your settings.
ca@valencia: No s'ha pogut contactar amb el servidor: %1. Reviseu la configuració.

[ctx: @action:button Load more posts above this]
en: Load More
ca@valencia: Carrega'n més

en: Switch Account
ca@valencia: Canvia el compte

en: Switch account
ca@valencia: Canvia el compte

en: Empty conversation
ca@valencia: Conversa buida

en: %1 and %2
ca@valencia: %1 i %2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
ca@valencia[0]: %2 i un altre
ca@valencia[1]: %2 i %1 altres

en: Members of the list
ca@valencia: Membres de la llista

en: Any followed users
ca@valencia: Qualsevol usuari seguit

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
ca@valencia: 5 minuts

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
ca@valencia: 30 minuts

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
ca@valencia: 1 hora

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
ca@valencia: 6 hores

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
ca@valencia: 12 hores

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
ca@valencia: 3 dies

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
ca@valencia: 7 dies

en: An unknown error occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut.

en: Browse the Fediverse
ca@valencia: Navegueu per Fedivers

en: © 2021-2025 KDE Community
ca@valencia: © 2021-2025 Comunitat KDE

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Supports https, tokodon and web+ap url scheme
ca@valencia: Implementa «https», «tokodon» i l'esquema «web+ap: url»

en: Share a line of text in the standalone composer.
ca@valencia: Compartix una línia de text en l'editor autònom.

en: The text to share.
ca@valencia: El text que s'ha de compartir.

en: Internal usage only.
ca@valencia: Només ús intern.

en: Receiving push notifications
ca@valencia: Rebre les notificacions automàtiques

en: Error occurred when fetching the latest notification.
ca@valencia: S'ha produït un error en recuperar l'última notificació.

[ctx: @title]
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: @title]
en: Bookmarks
ca@valencia: Punts

[ctx: @title]
en: Favorites
ca@valencia: Preferits

[ctx: @title]
en: Trending
ca@valencia: Tendències

en: Trending
ca@valencia: Tendències

[ctx: @title:window]
en: Loading…
ca@valencia: S'està carregant…

[ctx: @title]
en: Post by %1
ca@valencia: Publicació de %1

[ctx: @title:window]
en: Trending News
ca@valencia: Tendències de notícies

[ctx: @title:group Title for the group of account related actions]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: @action:button]
en: Switch to '%1'
ca@valencia: Canvia a «%1»

[ctx: @action:button]
en: Configure '%1'
ca@valencia: Configura «%1»

[ctx: @action:button]
en: Add Account
ca@valencia: Afig un compte

[ctx: @action:button]
en: Write a New Post
ca@valencia: Escriviu una publicació nova

[ctx: @action:button Home Timeline]
en: Open Home Timeline
ca@valencia: Obri la línia de temps d'Inici

[ctx: @action:button Account Notifications]
en: Open Notifications
ca@valencia: Obri les notificacions

[ctx: @action:button Follows that require explicit allow/deny]
en: Open Follow Requests
ca@valencia: Obri les sol·licituds de seguiment

[ctx: @action:button Local timeline of posts from the account's own server]
en: Open Local Timeline
ca@valencia: Obri la línia de temps d'Inici

[ctx: @action:button Global timeline of posts from the entire Fediverse network]
en: Open Global Timeline
ca@valencia: Obri la línia de temps global

[ctx: @action:button Direct one-on-one messages between users]
en: Open Conversations
ca@valencia: Obri les converses

[ctx: @action:button This account's favorited posts]
en: Open Favorites
ca@valencia: Obri els preferits

[ctx: @action:button This account's bookmarked posts]
en: Open Bookmarks
ca@valencia: Obri els punts

[ctx: @action:button Explore this server's trending posts, news, and more]
en: Open Explore
ca@valencia: Obri l'exploració

[ctx: @action:button A list of this account's followed accounts]
en: Open Following
ca@valencia: Obri els seguits

[ctx: @action:button Search for users, posts and tags]
en: Open Search
ca@valencia: Obri la busca

[ctx: @action:button]
en: Open Server Information
ca@valencia: Obri la informació del servidor

[ctx: @action:button This account's lists, or timelines consisting of a groups of accounts]
en: Open Lists
ca@valencia: Obri les llistes

[ctx: @action:button This account's profile]
en: Open Profile
ca@valencia: Obri el perfil

[ctx: @action:button]
en: Switch '%1'
ca@valencia: Canvia «%1»

[ctx: Previously used emojis]
en: History
ca@valencia: Historial

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzats

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
ca@valencia: Somriures

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
ca@valencia: Persones

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
ca@valencia: Natura

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
ca@valencia: Menjar

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
ca@valencia: Viatges

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
ca@valencia: Objectes

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
ca@valencia: Símbols

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
ca@valencia: Banderes

en: Could not open the temporary download file
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal de baixada

en: Could not reserve disk space for download
ca@valencia: No s'ha pogut reservar espai de disc per a la baixada

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ca@valencia: S'està baixant

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
ca@valencia: Font

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: in the future
ca@valencia: En el futur

en: %1m
ca@valencia: %1 m

en: Today
ca@valencia: Hui

en: 1 week ago | %1 weeks ago
ca@valencia[0]: Fa 1 setmana
ca@valencia[1]: Fa %1 setmanes

en: 1 month ago | %1 months ago
ca@valencia[0]: Fa 1 mes
ca@valencia[1]: Fa %1 mesos

en: 1 year ago | %1 years ago
ca@valencia[0]: Fa 1 any
ca@valencia[1]: Fa %1 anys
