tokodon - en to eu translation catalogue (991 entries)

en: All supported formats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)
eu: Onartutako formatu guztiak (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)

en: JPEG image (*.jpg *.jpeg)
eu: JPEG irudia (*.jpg *.jpeg)

en: PNG image (*.png)
eu: PNG irudia (*.png)

en: GIF image (*.gif)
eu: GIF irudia (*.gif)

en: WebP image (*.webp)
eu: WebP irudia (*.webp)

en: HEIC image(*.heic)
eu: HEIC irudia (*.heic)

en: HEIF image (*.heif)
eu: HEIF irudia (*.heif)

en: AVIF image (*.avif)
eu: AVIF irudia (*.avif)

en: WebM video (*.webm)
eu: WebM bideoa (*.webm)

en: MPEG-4 video (*.mp4)
eu: MPEG-4 bideoa (*.mp4)

en: M4V video (*.m4v)
eu: M4V bideoa (*.m4v)

en: QuickTime video (*.mov)
eu: QuickTime bideoa (*.mov)

en: All files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: All supported formats (%1)
eu: Onartutako formatu guztiak (%1)

en: Could not follow account
eu: Ezin izan dio kontuari jarraitu

en: Could not unfollow account
eu: Ezin izan dio kontuari jarraitzen utzi

en: Could not remove account as your follower
eu: Ezin izan du kontua zure jarraitzaile izatetik kendu

en: Could not block account
eu: Ezin izan du kontua blokeatu

en: Could not unblock account
eu: Ezin izan du kontua blokeatzeari utzi

en: Could not mute account
eu: Ezin izan du kontua isilarazi

en: Could not unmute account
eu: Ezin izan du kontua ozendu

en: Could not feature account
eu: Ezin izan du kontua agertu

en: Could not unfeature account
eu: Ezin izan dio kontuari agertzeari utzi

en: Could not edit note about an account
eu: Ezin izan du kontu bati buruzko oharra editatu

[ctx: @info:label Error message]
en: Network request was interrupted
eu: Sareko eskaera eten egin da

[ctx: @info:label Error message]
en: Failed to parse credentials
eu: Egiaztagiriak analizatzea huts egin du

en: View Post
eu: Ikusi posta

en: View Profile
eu: Ikusi profila

en: %1 mentioned you
eu: %1(e)k aipatu zaitu

en: %1 wrote a new post
eu: %1(e)k posta berri bat Idatzi du

en: %1 boosted your post
eu: %1(e)k zure posta goratu du

en: %1 followed you
eu: %1(e)k jarraitu zaituzte

en: %1 requested to follow you
eu: %1(e)k zuri jarraitzea eskatu du

en: %1 favorited your post
eu: %1(e)k zure posta gogoko du

en: Poll by %1 has ended
eu: %1(e)ren galdeketa bukatu da

en: %1 edited a post
eu: %1(e)k posta editatu du

[ctx: @title this is used for notifications, when an annual report is available. It's similar to spotify wrapped, it shows profile stats / it's a recap of the year. The variable is the current year e.g. 2024. Please don't translate the hashtag.]
en: Your %1 #FediWrapped awaits!
eu: Zure %1 #FediWrapped zain duzu!

en: Unveil your year's highlights and memorable moments on Mastodon!
eu: Urteko zure aipagarrienak eta momentu gogoangarriak Mastodon-en aurkeztu!

[ctx: @title]
en: New Notification
eu: Jakinarazpen berria

en: You received a new notification.
eu: Jakinarazpen berri bat jaso duzu.

en: <b>Content Notice</b>: %1
eu: <b>Edukiaren oharra</b>: %1

en: This post has no text.
eu: Posta honek ez du testurik.

en: The moderators of your server has limited this user, view this in Tokodon to see their profile.
eu: Zure zerbitzariko moderatzaileak erabiltzaile hau mugatu du, hau Tokodon-en ikusi bere profila ikusteko.

en: This user doesn't have a description.
eu: Erabiltzaile honek ez du deskribapenik.

en: Image is too big
eu: Irudia handiegia da

en: Unsupported image file. Only jpeg, png and gif are supported.
eu: Euskarririk gabeko irudi fitxategia. Bakarrik jpeg, png eta gif onartzen dira.

en: Account details saved
eu: Kontuaren xehetasunak gorde dira

en: This server provided no rules. Please see their website for more information.
eu: Zerbitzari honek ez du araurik hornitu. Mesedez, begiratu haien webgunea informazio gehiago lortzeko.

[ctx: @title:window]
en: Draft Posts
eu: Posta-zirriborroak

[ctx: @title:window]
en: Scheduled Posts
eu: Antolatutako postak

[ctx: @title]
en: Follow Requests
eu: Jarraipen eskaerak

[ctx: @title]
en: Followers
eu: Jarraitzaileak

[ctx: @title]
en: Following
eu: Jarraitzen

[ctx: @title]
en: Muted Users
eu: Isilarazitako erabiltzaileak

[ctx: @title]
en: Blocked Users
eu: Oztopatutako erabiltzaileak

[ctx: @title]
en: Featured Users
eu: Nabarmendutako erabiltzaileak

[ctx: @title]
en: %1 favorite | %1 favorites
eu[0]: Gogoko %1
eu[1]: %1 gogoko

[ctx: @title]
en: %1 boost | %1 boosts
eu[0]: Goratze %1
eu[1]: %1 goratze

[ctx: @title]
en: Familiar Followers
eu: Jarraitzaile ezagunak

[ctx: @title]
en: Manage List Users
eu: Kudeatu zerrenda-erabiltzaileak

en: No Follow Requests
eu: Jarraipen eskaerarik ez

en: No Followers
eu: Jarraitzailerik ez

en: No Followed Users
eu: Jarraitutako erabiltzailerik ez

en: No Muted Users
eu: Isilarazitako erabiltzailerik ez

en: No Blocked Users
eu: Oztopatutako erabiltzailerik ez

en: No Featured Users
eu: Nabarmendutako erabiltzailerik ez

en: No Users Favorited This Post
eu: Ez dago posta hori gogoko egin duen erabiltzailerik

en: No Users Boosted This Post
eu: Ez dago posta hori gogoko goratu duen erabiltzailerik

en: No Familiar Followers
eu: Jarraitzaile ezagunik ez

en: No Users
eu: Erabiltzailerik ez

en: Some users need to be manually approved before they can follow you, and will show up here.
eu: Erabiltzaile batzuk eskuz onartu behar dira haiek zu jarraitzeko, eta hemen azalduko dira.

[ctx: @info:placeholder]
en: No one is following this user, or they have chosen to hide this information.
eu: Inork ez dio erabiltzaile honi jarraitzen, edo informazio hori ezkutatzeko hautua egin dute.

[ctx: @info:placeholder]
en: This user isn't following anyone, or has chosen to hide this information.
eu: Erabiltzaile honek ez du inor jarraitzen, edo informazio hori ezkutatzeko hautua egin du.

en: Mute users to stop them from showing up in your notifications.
eu: Isilarazi erabiltzaileak haiek zure jakinarazpenetan agertzeari uzteko.

en: Block users to hide the user from your timeline entirely.
eu: Oztopatu erabiltzaileak haiek zure denbora-lerrotik erabat ezkutatzeko.

en: Users you like can be featured and shown on your profile.
eu: Gustuko dituzun erabiltzaileak nabarmendu daitezke eta zure profilean erakutsi.

en: No one has favorited this post yet. Maybe you'll be the first?
eu: Posta hori ez du oraindik inork gogoko egin. Akaso zu izango zara lehenengoa?

en: No one has boosted this post yet. You should boost it to expand its reach!
eu: Posta hau ez du oraindik inork goratu. Hura goratu behar zenuke bere hedapena zabaltzeko!

en: There is no one in this list yet.
eu: Zerrenda honetan oraindik ez dago inor.

[ctx: @title:window]
en: Suggested Users
eu: Iradokitako erabiltzaileak

en: Could not accept account
eu: Ezin izan du kontua onartu

en: Could not reject account
eu: Ezin izan du kontua errefusatu

en: Could not take action against the account
eu: Ezin izan du kontuaren aurkako neurririk hartu

en: Could not enable the disabled account
eu: Ezin izan du ezgaitutako kontua gaitu

en: Could not unsilence the account
eu: Ezin izan dio kontuari isilaraztea kendu

en: Could not unsuspend the account
eu: Ezin izan dio kontuari esekitzea kendu

en: Could not mark the account as not sensitive
eu: Ezin izan dio kontuari ez isilpeko marka ipini

[ctx: login status]
en: Suspended
eu: Esekita

[ctx: login status]
en: Limited
eu: Mugatua

[ctx: login status]
en: Sensitized
eu: Bereziki babestu

[ctx: login status]
en: Frozen
eu: Izoztuta

[ctx: login status]
en: Email Not confirmed
eu: E-posta ez da berretsi

[ctx: login status]
en: Not Approved
eu: Ez onetsita

[ctx: login status]
en: No Limits Imposed
eu: Ez da mugarik inposatu

en: Error occurred when making a PUT request to update the domain block.
eu: Errorea gertatu da, domeinu blokea eguneratzeko PUT eskaera bat egitean.

en: Could not resolve report
eu: Ezin izan du salaketa ebatzi

en: Could not unresolve report
eu: Ezin izan du salaketaren ebazpena desegin

en: Could not assign report
eu: Ezin izan du salaketa esleitu

en: Could not unassign report
eu: Ezin izan du salaketaren esleipena desegin

[ctx: @info %1 is a display name]
en: %1 has moved to a new account:
eu: %1 kontu berri batera mugitu da:

[ctx: @action:button]
en: Go to Profile
eu: Joan profilera

[ctx: 'Mutual' is the common English word used in social media platforms describe people who follow you back. This the same meaning as 'mutual friends', for example.]
en: Mutual
eu: Elkarrekiko

en: Follows you
eu: Jarraitzen zaitu

en: Bot
eu: Bota

en: Follow Requested
eu: Jarraipen eskaera

en: Unfollow
eu:  jarraitzeari utzi

en: Follow
eu: Jarraitu

en: Stop notifying me when %1 posts.
eu: Utzi niri jakinarazteari, %1(e)k posta bidaltzen duenean

en: Notify me when %1 posts.
eu: Jakinarazi niri, %1(e)k posta bidaltzen duenean

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a QR code for this account
eu: Erakutsi kontu honetarako QR kode bat

en: Mention…
eu: Aipamena…

en: Start a Conversation…
eu: Elkarrizketa bat abiatu…

en: Hide Boosts from %1
eu: Ezkutatu %1(e)ren goratzeak

en: Show Boosts from %1
eu: Erakutsi %1(e)ren goratzeak

en: Stop Featuring This Profile
eu: Utzi profile hau nabarmentzeari

en: Feature This Profile
eu: Nabarmendu profil hau

en: Unmute
eu: Ozendu

en: Mute
eu: Isilarazi

en: Unblock
eu: Oztopoa kendu

en: Block
eu: Blokeatu

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
eu: Salatu…

en: Edit Profile
eu: Editatu profila

en: Account editor
eu: Kontu-editorea

en: Featured Users
eu: Nabarmendutako erabiltzaileak

[ctx: @action:inmenu]
en: Scheduled Posts
eu: Antolatutako postak

[ctx: @action:inmenu]
en: Draft Posts
eu: Posta-zirriborroak

[ctx: @action:inmenu 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
eu: Ireki arakatzailean

en: Copy Link
eu: Kopiatu esteka

en: Profile link copied.
eu: Profileko esteka kopiatu da.

[ctx: @info:label Joined at]
en: Joined
eu: Batuta

en: Ownership of this link was checked on %1
eu: Esteka honen jabetza %1(e)an egiaztatu da

[ctx: @label:textfield]
en: Private Note:
eu: Ohar pribatua:

en: Saved
eu: Gordeta

en: Write down something about this user, this isn't visible to anyone but you.
eu: Idatz ezazu erabiltzaile honi buruzko zerbait, zuretzako bakarrik egongo da ikusgai.

en: Also followed by:
eu: Ondokoek ere jarraitua:

[ctx: @action:button See all familiar followers]
en: View %1 More
eu: Ikusi %1 gehiago

[ctx: @action:button See all familiar followers]
en: View All
eu: Ikusi dena

[ctx: @label User's number of statuses]
en: <b>%1</b> post | <b>%1</b> posts
eu[0]: Posta <b>%1</b>
eu[1]: <b>%1</b> posta

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
eu[0]: <b>%1</b>(e)k jarraitzen du
eu[1]: <b>%1</b>(a)k jarraitzen dute

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
eu[0]: Jarraitzaile <b>%1</b>
eu[1]: <b>%1</b> jarraitzaile

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
eu: Postak

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
eu: Postak eta erantzunak

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
eu: Hedabideak

[ctx: @option:check]
en: Hide boosts
eu: Ezkutatu goratzeak

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: @title:window]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: @action:button]
en: Post
eu: Bidali posta

[ctx: @label]
en: No Posts
eu: Postarik ez

en: This user hasn't posted anything yet.
eu: Erabiltzaile horrek ez du oraindik postik bidali.

[ctx: @label]
en: No Media
eu: Hedabiderik ez

en: This user hasn't posted any media yet.
eu: Erabiltzaile horrek ez du oraindik hedabiderik bidali.

[ctx: @title: dialog to switch between logged in accounts]
en: Switch Account
eu: Aldatu kontua

[ctx: @button: login to or register a new account.]
en: Add Account
eu: Gehitu kontua

en: Log in or create a new account
eu: Saioa hasi edo sortu kontu berri bat

[ctx: @info:tooltip]
en: This account has an issue and can't login, switch to it for more details.
eu: Kontu honek arazo bat du eta ezin da saioa hasi, xehetasun gehiago lortzeko, hartara aldatu.

en: Share
eu: Partekatu

en: Share the selected media
eu: Partekatu hautatutako hedabideak

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
eu: Iragarpenak

[ctx: @label An announcement was published on a date]
en: Announcement on %1
eu: %1(e)ko iragarpena

[ctx: @label]
en: No Announcements
eu: Iragarpenik ez

en: Your server has not made any announcements yet.
eu: Zure zerbitzariak ez du oraindik iragarpenik egin.

[ctx: @title]
en: Confirm Boost
eu: Goratzea baieztatu

[ctx: @action:button Boost this post]
en: Boost
eu: Goratu

en: View profile
eu: Ikusi profila

en: No emojis
eu: Emojirik ez

[ctx: @info:placeholder]
en: No Information
eu: Informaziorik ez

[ctx: @info Last updated: relative date and time (e.g. 2 years ago)]
en: Last updated: %1
eu: Azken eguneratzea: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Return to Top
eu: Itzuli goraino

[ctx: @info:status]
en: Some replies are not available
eu: Erantzun batzuk ez daude erabilgarri

en: To view all replies, open the post on the original server.
eu: Erantzun guztiak ikusteko, ireki jatorrizko zerbitzariko posta.

[ctx: @action:button 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
eu: Ireki arakatzailean

[ctx: @info:status]
en: End of Timeline
eu: denbora-lerroaren bukaera

en: Conversations
eu: Elkarrizketak

[ctx: @action:intoolbar]
en: New Conversation…
eu: Elkarrizketa berria…

[ctx: @title]
en: Search Users
eu: Bilatu erabiltzaileak

en: Search for user…
eu: Erabiltzaileak bilatu…

en: No Conversations
eu: Elkarrizketarik ez

en: Direct messages to other users will show up here. Do not share any sensitive information over a conversation.
eu: Beste erabiltzaile batzuei zuzendutako zuzeneko mezuak hemen agertu dira. Ez partekatu isilpeko informaziorik elkarrizketa batean.

[ctx: @action:button]
en: Increase follow request count
eu: Handitu jarraipen eskaera kopurua

[ctx: @action:button]
en: Decrease follow request count
eu: Gutxitu jarraipen eskaera kopurua

[ctx: @title:window]
en: Create List
eu: Sortu zerrenda

[ctx: @title:window]
en: Edit List
eu: Editatu zerrenda

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
eu: Izenburua

[ctx: @label]
en: Show replies for
eu: Erakutsi honetarako erantzunak,

[ctx: @label If the list is exclusive]
en: Exclusive
eu: Esklusiboa

en: Posts in an exclusive list are excluded from the Home timeline.
eu: Zerrenda esklusibo bateko postak etxeko denbora-lerrotik kanpo uzten dira.

[ctx: @label If the list is favorited]
en: Favorite
eu: Gogokoa

en: This list will show up in the sidebar.
eu: Zerrenda hau alboko-barran azalduko da.

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Manage Users
eu: Kudeatu erabiltzaileak

[ctx: @action:intoolbar Add users to list]
en: Add Users
eu: Gehitu erabiltzaileak

[ctx: @title]
en: Add Users to List…
eu: Gehitu erabiltzaileak zerrendara…

[ctx: @action:button Add user to this list]
en: Add
eu: Gehitu

en: Search among users you follow…
eu: Bilatu jarraitzen dituzun erabiltzaileen artean…

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @title]
en: Deleting List
eu: Zerrenda ezabatzea

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
eu: Ziur zaude zerrenda ezabatu nahi duzula?

en: Explore
eu: Esploratu

en: Posts
eu: Postak

en: Hashtags
eu: Traolak

en: News
eu: Albisteak

en: Users
eu: Erabiltzaileak

[ctx: @info:placeholder]
en: No Posts
eu: Postarik ez

[ctx: @info:placeholder]
en: No Tags
eu: Etiketarik ez

en: %1 person is talking | %1 people are talking
eu[0]: Pertsona %1 hitz egiten ari da
eu[1]: %1 pertsona hitz egiten ari dira

[ctx: @info:placeholder]
en: No News
eu: Albisterik ez

[ctx: @info:placeholder]
en: No Users
eu: Erabiltzailerik ez

en: %1 signed up
eu: %1(e)k sinatu du

[ctx: @title 'Following' as in the users you're following on Mastodon.]
en: Following
eu: Jarraitzen

[ctx: @action:button]
en: Filters
eu: Iragazkiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Boosts
eu: Erakutsi goratzeak

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Replies
eu: Erakutsi erantzunak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Configure Filters…
eu: Konfiguratu iragazkiak…

[ctx: @title:window]
en: Filters
eu: Iragazkiak

en: No User Selected
eu: Ez da erabiltzailerik hautatu

en: With the Following view, easily check on each user you're following and only their posts - sorted by recent activity.
eu: Ondoko ikuspegiarekin, erraz egiaztatu jarraitzen ari zaren erabiltzaile bakoitza eta bere postak bakarrik - jarduera berrien arabera antolatuta.

[ctx: @action:intoolbar]
en: Open Post
eu: Ireki posta

[ctx: @title:window]
en: About Server
eu: Zerbitzariari buruz

[ctx: @title:window]
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Setup Required
eu: Ezartzea beharrezkoa da

en: Tokodon can show notifications for activity such as users boosting or replying to your posts.
    
    The types of notifications shown can be fine tuned when logged in.
eu: Tokodon-ek, erabiltzaileek zure postak goratzea edo haiei erantzutea gisako jardueren jakinarazpenak erakuts ditzake.
    
    Erakutsitako jakinarazpen motak, saio-hasita izanik xehetasun handiarekin doi daitezke.

en: Allow Notifications
eu: Baimendu jakinarazpenak

en: Continue
eu: Jarraitu

[ctx: @title:window]
en: Password Service
eu: Pasahitz-zerbitzua

en: Tokodon requires a password service to be running to save personally sensitive information.
    
    Tokodon can use KWallet, GNOME Keyring or any libsecret-compatible service.
    
    After you installed the service, make sure it's running and restart Tokodon.
eu: «Tokodon»ek, norbanakoen isilpeko informazioa gordetzeko pasahitz zerbitzu bat martxan egotea behar du.
    
    «Tokodon»ek KWallet, «GNOME Keyring» edo «libsecret»ekin bateragarria den edozein zerbitzu erabil dezake.
    
    Zerbitzua instalatu ondoren, ziurtatu martxan dagoela eta berrabiarazi Tokodon.

en: Quit Tokodon
eu: Irten «Tokodon»etik

[ctx: @title:window]
en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Welcome to Tokodon
eu: Ongi etorri «Tokodon»era

en: Some initial setup is required before you can use Tokodon.
eu: Tokodon erabili ahal izateko, hasierako ezarpen batzuk beharrezkoak dira.

[ctx: @title]
en: Select Language
eu: Aukeratu hizkuntza

[ctx: @action:button]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @title]
en: Lists
eu: Zerrendak

en: Create List
eu: Sortu zerrenda

en: No Lists
eu: Zerrendarik gabe

en: Lists allow you to categorize who you're following.
eu: Zerrendek jarraitzen dituzun haiek kategorizatzeko aukera ematen dizute.

en: No Posts
eu: Postarik gabe

en: There are no posts from the users in your list. Only new posts will appear in a list.
eu: Zerrenda honetan ez dago erabiltzaileen postarik. Posta berriak bakarrik agertuko dira zerrenda batean.

en: Edit List
eu: Editatu zerrenda

[ctx: @title:window]
en: Authorization
eu: Baimen-ematea

en: To continue, you must authorize Tokodon to access your account.
eu: Jarraitzeko, Tokodon zure kontuan sartzera baimendu behar duzu.

en: Open Authorization Page
eu: Ireki baimena emateko orrialdea

en: Copy Link to Authorization Page
eu: Kopiatu esteka baimena emateko orrialdera

en: Link copied.
eu: Esteka kopiatu da.

en: Use Authorization Code
eu: Erabili baimena emateko kodea

en: Use this login method if the above link does not work.
eu: Erabili saio-hasteko metodo hori goiko esteka ez badabil.

en: Enter authorization token:
eu: Sartu baimena emateko tokena:

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
eu: Saio-hasteko arazoa

en: There was an issue logging into %1:<br><b>%2</b>
eu: %1(e)an saioa hasteko arazo bat egon da:<br><b>%2</b>

en: Please check if the password service is running. For other login issues, you can try logging into the server's website.
    
    You can attempt to log in again with the button below, or restart Tokodon.
eu: Mesedez, egiaztatu pasahitz-zerbitzua martxan dagoen. Saio-hasteko beste arazo batzuetarako, zerbitzariaren webgunean saio-hasten saia zaitezke.
    
    Beheko botoia erabiliz, saio-hasten berriz saia zaitezke, edo Tokodon berrabiaraz dezakezu.

en: View Website
eu: Ikusi webgunea

en: Re-Attempt Log In
eu: Berriz saiatu saio-hasten

en: Logout
eu: Saio-itxi

[ctx: @title]
en: Logout
eu: Saioa-itxi

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out?
eu: Ziur zaude saioa-itxi nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Registration
eu: Erregistratzea

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
eu: Zerbitzariarekin kontaktatzea huts egin du: %1. Mesedez, egiaztatu ordezkariaren zure ezarpenak.

en: Proxy Settings
eu: Ordezkariaren ezarpenak

[ctx: @title:group]
en: Register
eu: Erregistratu

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Email Address
eu: E-posta helbidea

en: Password
eu: Pasahitza

en: Date of Birth
eu: Jaioteguna

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Register
eu: Erregistratu

[ctx: @title:window]
en: Rules
eu: Arauak

[ctx: @title:group]
en: Rules
eu: Arauak

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
eu: Ados

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
eu: Ez ados

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
eu: Aukeratu zerbitzari bat

[ctx: @title:window]
en: Choose your Existing Server
eu: Aukeratu zure zerbitzaria

en: This server is closed for registration: %1
eu: Zerbitzari hori erregistratzeko itxita dago: %1

en: This server is closed for registration, and did not provide a reason.
eu: Zerbitzari hori erregistratzeko itxita dago, eta ez du horren arrazoirik eman.

en: Search or enter URL…
eu: Bilatu edo sartu URLa…

en: Custom Server
eu: Nurriko zerbitzaria

en: Public Servers
eu: Zerbitzari publikoak

en: No Public Servers
eu: Ez dago zerbitzari publikorik

en: Enter a server URL manually in the search field.
eu: Sartu zerbitzari baten URLa eskuz bilaketa eremuan.

[ctx: @action:button Open in external web browser]
en: Open Externally
eu: Ireki kanpotik

[ctx: @info]
en: Browse the Fediverse and connect with people on Mastodon (and other compatible software).
eu: Arakatu Fedibertsoa eta konektatu Mastodon-en (eta beste software bateragarrietan) dagoen jendearekin.

[ctx: @action:button Pick a Mastodon server]
en: Register
eu: Erregistratu

[ctx: @action:button Use an existing Mastodon account]
en: Login
eu: Saioa hasi

[ctx: @action:button Application settings]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action:button]
en: Compatible with Mastodon
eu: Mastodon-ekin bateragarria

[ctx: @info Compatible with Mastodon]
en: Compatible with
eu: Honekin bateragarria

[ctx: @title]
en: Open As…
eu: Ireki honela…

[ctx: @title]
en: Reply As…
eu: Erantzun … gisa

[ctx: @title]
en: Favorite As…
eu: Gogokoa … gisa

[ctx: @title]
en: Boost As…
eu: Goratu … gisa

[ctx: @title]
en: Bookmark As…
eu: Laster-marka … gisa

[ctx: @title]
en: Unknown Action
eu: Ekintza ezezaguna

en: It seems pretty quiet right now, try posting something!
eu: Oraintxe bertan nahiko isilik dagoela dirudi, saia zaitez postaren bat bidaltzen!

en: No Favorites
eu: Gogokorik gabe

en: Posts that you favorite will show up here. If you appreciate someone's post, favorite it!
eu: Gogoko egiten dituzun postak hemen agertuko dira. Norbaiten posta estimatzen baduzu, gogoko egizu!

en: No Bookmarks
eu: Laster-markarik ez

en: Bookmark posts and they will show up here. Bookmarks are always kept private, even to the post's author.
eu: Posten laster-marka egin eta hemen agertuko dira. Laster-markak, beti, pribatu mantentzen dira, baita posten egilea ere.

en: Write a New Post
eu: Posta berri bat idatzi

en: Write a new post
eu: Idatzi posta berri bat

en: Reply to post
eu: Postari erantzun

[ctx: @action:button Home Timeline]
en: Home
eu: Etxea

[ctx: @action:button Account Notifications]
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

[ctx: @action:button Follows that require explicit allow/deny]
en: Follow Requests
eu: Jarraipen eskaerak

[ctx: @action:button Local timeline of posts from the account's own server]
en: Local
eu: Lokala

[ctx: @action:button Global timeline of posts from the entire Fediverse network]
en: Global
eu: Globala

[ctx: @action:button Direct one-on-one messages between users]
en: Conversations
eu: Elkarrizketak

[ctx: @action:button This account's favorited posts]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: @action:button This account's bookmarked posts]
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: @action:button Explore this server's trending posts, news, and more]
en: Explore
eu: Esploratu

[ctx: @action:button A list of this account's followed accounts]
en: Following
eu: Jarraitzen

[ctx: @action:button Search for users, posts and tags]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @action:button This account's lists, or timelines consisting of a groups of accounts]
en: Lists
eu: Zerrendak

[ctx: @action:button This account's profile]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: @action:button Open moderation tools]
en: Moderation Tools
eu: Moderatzeko tresnak

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Unfollow
eu: Jarraitzeari utzi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Follow
eu: Jarraitu

[ctx: @title]
en: Embed Information
eu: Txertatutako informazioa

en: Advanced Search
eu: Bilaketa aurreratua

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
eu: Azaltzeko izena:

[ctx: @info:placeholder email for searching accounts]
en: Email:
eu: E-posta:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: @info:Filter out local accounts]
en: Local
eu: Lokala

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
eu: Urrutikoa

[ctx: @info:Moderation Status combobox to choose between different moderation status filters]
en: Moderation Status
eu: Moderatze egoera

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
eu: Aktibo

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
eu: Isilarazita

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
eu: Esekita

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
eu: Eginkizuna

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: @info:Filter out accounts with moderator role]
en: Moderator
eu: Moderatzailea

[ctx: @info:Filter out accounts with admin role]
en: Admin
eu: Administratzailea

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
eu: Jabea

en: No accounts found
eu: Ez da konturik aurkitu

[ctx: @action:button]
en: Create Email Block
eu: Sortu e-posta oztopoa

[ctx: @title]
en: E-Mail Domain Info
eu: E-posta domeinuaren informazioa

[ctx: @info The domain on which the block is imposed]
en: Email domain name
eu: E-posta domeinuaren izena

[ctx: @info Time when the block was imposed.]
en: Block created at
eu: Oztopoaren sorrera,

[ctx: @info The counted accounts signup attempts using that email domain within the last week.]
en: Account sign-up attempts in this week
eu: Kontuetan izen-emate saiakerak aste honetan

[ctx: @info The counted IP signup attempts of that email domain within that day.]
en: IP sign-up attempts in this week
eu: IP izen-emate saiakerak aste honetan

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button]
en: Delete email block
eu: Ezabatu e-postaren oztopoa

en: Email block deleted
eu: E-posta oztopoa ezabatu da

[ctx: @title]
en: New E-Mail Domain Block
eu: E-posta domeinu oztopo berria

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
eu: Domeinua *

en: This can be the domain name that shows up in the e-mail address or the MX record it uses. They will be checked upon sign-up.
eu: Hori izan daiteke e-posta helbidean erakusten den domeinu-izena edo erabiltzen duen MX erregistroa. Izen-ematerakoan egiaztatuko dira.

[ctx: @action:button]
en: Resolve domain
eu: Ebatzi domeinua

en: New email block added
eu: E-posta oztopo berria gehitu da

[ctx: @info]
en: %1 sign-up attempts over the last week
eu: %1 izen-emate saiakera azken astean

en: No email blocks found
eu: Ez da e-posta oztoporik aurkitu

en: Add New Domain Block
eu: Gehitu domeinu oztopo berriak

en: Allow Federation with Domain
eu: Baimendu domeinuarekin federatzea

en: Allowed Domain Info
eu: Onartutako domeinuen informazioa

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
eu: Domeinua

[ctx: @info:Time when the domain was allowed to federate.]
en: Created at
eu: Sorrera

en: Disallow Federation with Domain
eu: Ez baimendu domeinuarekin federatzea

en: Disallowed federation with the domain
eu: Onartu gabeko federazioa domeinuarekin

en: Add Domain Block
eu: Gehitu domeinu oztopoa

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
eu: Domeinua*

en: Public comment
eu: Iruzkin publikoa

en: Private Comment
eu: Iruzkin pribatua

en: Moderation
eu: Moderatzea

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
eu: Isiltasuna

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
eu: Eseki

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Reject media files
eu: Errefusatu hedabide fitxategiak

en: Removes locally stored media files and refuses to download any in the future. Irrelevant for suspensions
eu: Lokalki gordetako hedabide-fitxategiak ezabatu eta etorkizunean halakorik jaistea errefusatzen du. Hutsala esekitzeetan

en: Reject reports
eu: Errefusatu salaketak

en: Ignore all reports coming from this domain. Irrelevant for suspensions
eu: Ezikusi domeinu horretatik datozen salaketa guztiak. Hutsalak etenaldiak merezi izateko

en: Obfuscate domain name
eu: Lausotu domeinu-izena

en: Partially obfuscate the domain name in the list if advertising the list of domain limitations is enabled
eu: Zerrendako domeinu-izena zati batean lausotu, domeinu-zerrenda iragartzeko murrizketak gaituta badago

[ctx: @info:Button to create a domain block]
en: Create Block
eu: Sortu oztopoa

en: New domain block added
eu: Domeinu oztopo berria gehitu da

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
eu: Domeinua*

en: New Allowed Domain Added
eu: Onartutako domeinu berria gehitu da

en: Allowed domain option is available for instances with limited federation mode enabled
eu: Baimendutako domeinu aukera erabilgarri dago federatzeko modu mugatua gaituta duten instantzietan

[ctx: @info:Choose between allowed and limited domains]
en: Moderation
eu: Moderatzea

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Blocked domains
eu: Oztopatutako domeinuak

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains in limited federation mode]
en: Allowed domains
eu: Onartutako domeinuak

en: Allowed for federation
eu: Federaziorako onartua

en: No federations found
eu: Ez da federaziorik aurkitu

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
eu: Sortu araua

en: New IP Rule
eu: IP arau berria

[ctx: @info:Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
eu: Iraungi … igarotakoan

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
eu: egun 1

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
eu: 2 aste

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
eu: hilabete 1

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
eu: 6 hilabete

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
eu: urtebete

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
eu: 3 urte

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
eu: Iruzkina

en: Optional. Remember why you added this rule.
eu: Aukerakoa. Gogoratu arau hori zergatik gehitu zenuen.

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
eu: Araua *

en: Choose what will happen with requests from this IP
eu: Aukeratu IP horretako eskaerekin zer gertatuko den

en: Limit sign-ups
eu: Mugatu izen-emateak

en: New sign-ups will require your approval
eu: Izen-emate berriek zure onespena behar dute

en: Block sign-ups
eu: Oztopatu izen-emateak

en: New sign-ups will not be possible
eu: Ezin izango da izen-emate berririk egin

en: Block access
eu: Oztopatu sarrera

en: Block access to all resources
eu: Oztopatu sarrera baliabide guztietara

[ctx: @info:Button to create a IP rule]
en: Create IP rule
eu: Sortu IP araua

en: New IP rule added
eu: IP arau berria gehitu da

[ctx: @label]
en: Limit sign-ups
eu: Mugatu izen-emateak

[ctx: @label]
en: Block sign-ups
eu: Oztopatu izen-emateak

[ctx: @label]
en: Block access
eu: Oztopatu sarrera

en: No IP rules found
eu: Ez da IP araurik aurkitu

en: Not Available
eu: Ez erabilgarri

en: Perform moderation action on %1
eu: Egin moderatzeko ekintza %1(e)an

[ctx: @info: Use this to send a warning to the user, without triggering any other action.]
en: Warn
eu: Ohartarazi

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
eu: Izoztu

[ctx: @info: Force all this user's media attachments to be flagged as sensitive.]
en: Force-Sensitive
eu: Behartu-isilpeko

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
eu: Muga

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
eu: Eseki

[ctx: @info: The user will receive an explanation of what happened with their account]
en: Notify the user per e-mail
eu: Erabiltzaileari e-posta bidez jakinaraztea

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
eu: Neurrira eginiko ohartarazpena

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
eu: Bidali

en: Action taken successfully
eu: Ekintza hartze arrakastatsua

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Action will be taken against the account.
eu: Kontuaren aurka ekintza hartuko da.

en: Successfully approved %1's sign-up application
eu: %1(e)ren izen-emateko eskaera ondo onartu da

en: Successfully rejected %1's sign-up application
eu: %1(e)ren izen-emateko eskaera ondo ukatu da

en: Successfully unfreezed %1's account
eu: %1(e)ren kontua ondo desizoztu da

en: Successfully unsilenced %1's account
eu: %1(e)ren kontua ondo ozendu da

en: Successfully unsuspended %1's account
eu: %1(e)ren kontuari esekitzea ondo kendu zaio

en: Successfully undo force-sensitive %1's account
eu: %1(e)ren kontua behartu-isilpeko desegite arrakastatsua

en: Successfully deleted %1's account data
eu: %1 kontuaren datuak ondo ezabatu dira

[ctx: @info Bio label of account.]
en: Bio
eu: Biografia

en: Reasons for joining
eu: Batzeko arrazoiak

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
eu: Postak

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
eu: Jarraitzaileak

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
eu: Jarraitzen

en: No role
eu: Eginkizunik ez

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
eu: Eginkizuna

[ctx: @info The last time the account was active.]
en: Last Active
eu: Azkenekoz aktibo

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
eu: Saio-haste egoera

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
eu: Eginkizuna

[ctx: @info: Email of the user.]
en: Email
eu: E-posta

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
eu: E-postaren egoera

en: Confirmed
eu: Berretsita

en: Not Confirmed
eu: Berretsi gabe

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
eu: Kontuaren tokiko ezarpenak

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
eu: Batu da

en: Most recent IP
eu: IP berriena

en: Invited By
eu: Gonbidatzailea

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
eu: Onetsi

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
eu: Errefusatu

en: Delete Account Data
eu: Ezabatu kontuaren datuak

[ctx: @info: Unfreeze the user's account]
en: Unfreeze
eu: Desizoztu

en: Undo Limit
eu: Desegin muga

en: Undo Suspension
eu: Desegin esekitzea

en: Undo force-sensitive
eu: Desegin behartu-isilpeko

en: Take action against this account
eu: Hartu kontu horren aurkako ekintza

en: Remove Domain Block
eu: Kendu domeinuaren oztopoa

en: Domain Block Removed
eu: Domeinuaren oztopoa kendu da

en: Edit domain block
eu: Editatu domeinuaren oztopoa

en: Private comment
eu: Iruzkin pribatua

[ctx: @info:Button to update the domain block with new values]
en: Update Block
eu: Eguneratu oztopoa

en: Domain block updated
eu: Domeinu oztopoa eguneratu da

en: Blocked at
eu: Non oztopatua

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
eu: Gidalerroa

[ctx: @info:Whether to obfuscate public displays of this domain block]
en: Obfuscate
eu: Lausotu

[ctx: @info:Whether to reject incoming media from this domain]
en: Reject media
eu: Errefusatu hedabideak

[ctx: @info:Whether to reject incoming reports from this domain]
en: Reject reports
eu: Errefusatu salaketak

en: Edit Domain Block
eu: Editatu domeinu oztopoa

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove IP Rule
eu: Kendu IP araua

en: IP Rule Removed
eu: IP araua kendu da

[ctx: @title:window]
en: Update IP Rule
eu: Eguneratu IP araua

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
eu: Iraungi … igarotakoan

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
eu: egun 1

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
eu: 2 aste

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
eu: hilabete 1

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
eu: 6 hilabete

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
eu: urtebete

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
eu: 3 urte

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
eu: Araua *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @info Button to update an IP rule]
en: Update IP rule
eu: Eguneratu IP araua

en: IP rule updated
eu: IP araua eguneratu da

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expires at
eu: Iraungitzea

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
eu: Larritasuna

[ctx: @action:button]
en: Update IP Rule
eu: Eguneratu IP araua

en: Report #%1
eu: Salaketa zk %1

en: Mark as unresolved
eu: Markatu ebatzi gabe gisa

en: Mark as resolved
eu: Markatu ebatzitako gisa

en: Report Unresolved
eu: Salaketa ebatzi gabe

en: Report Resolved
eu: Salaketa ebatzita

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
eu: Postak

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
eu: Jarraitzaileak

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
eu: Jarraitzen

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
eu: Batzea

[ctx: @info The last time the reported account was active.]
en: Last Active
eu: Azkenekoz aktibo

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Reported
eu: Salatua

[ctx: @info Time at which the report was made]
en: Reported
eu: Salatua

en: Reported By
eu: Nork salatu,

en: Report Status
eu: Salaketaren egoera

en: Resolved
eu: Ebatzita

en: Unresolved
eu: Ebazteke

en: Action taken by
eu: Ekintza hartzailea,

en: Assigned moderator
eu: Esleitutako moderatzailea

en: No one
eu: Inor ez

en: Unassign
eu: Esleitzeke

en: Assign to me
eu: Esleitu niri

en: Forwarded
eu: Birbidalita

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @info:The report is not forwarded]
en: No
eu: Ez

en: Category
eu: Kategoria

en: The reason this account and/or content was reported will be cited in communication with the reported account
eu: Kontu eta/edo eduki hori salatzeko arrazoia aipatu egingo da salatutako kontuarekiko komunikazioan

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Category changed to other
eu: Kategoria beste batera aldatu da

en: Category changed to spam
eu: Kategoria «spam»era aldatu da

en: Content violates one or more server rules
eu: Edukiak zerbitzari arau bat edo gehiago hausten du

en: Category changed to rule violation
eu: Kategoria «arau hauste»ra aldatu da

en: To provide more information, %1 wrote:
eu: Informazio gehiago emateko, %1(e)k idatzi du:

[ctx: @info:Account didn't provide any comment on the report]
en: N/A
eu: E/E

en: Reported Content
eu: Salatutako edukia

en: Offending content will be cited in communication with the reported account
eu: Eduki arau-hauslea aipatu egingo da salatutako kontuarekiko komunikazioan

en: <b>Content Warning</b><br /> %1
eu: <b>Edukiari buruzko ohartarazpena</b><br /> %1

en: Show Less
eu: Erakutsi gutxiago

en: Show More
eu: Erakutsi gehiago

[ctx: @title]
en: Accounts
eu: Kontuak

en: Reports
eu: Salaketak

[ctx: @title]
en: Federation
eu: Federazioa

[ctx: @title]
en: IP Rules
eu: IP arauak

[ctx: @title]
en: Email Blocks
eu: E-posta oztopoak

en: Accounts Tool Page
eu: Kontuen tresna orria

[ctx: @info:Combobox to choose Report Status]
en: Report Status
eu: Salaketaren egoera

[ctx: @info:Filter out unresolved reports]
en: Unresolved
eu: Ebazteke

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
eu: Ebatzita

[ctx: @info:Combobox to choose the origin of report]
en: Report Origin
eu: Salaketaren jatorria

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
eu: Dena

[ctx: @info:Filter out accounts with local origin]
en: Local
eu: Lokala

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
eu: Urrutikoa

en: Reported By:
eu: Nork salatu:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Assigned Account:
eu: Esleitutako kontua:

[ctx: @info: No account assigned to the report]
en: N/A
eu: E/E

en: No reports found
eu: Ez da salaketarik aurkitu

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

[ctx: @action:intoolbar Mark all notifications as read]
en: Mark All As Read
eu: Markatu dena irakurritako gisa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Configure Notifications…
eu: Konfiguratu jakinarazpenak…

[ctx: @title:window]
en: Notification Settings
eu: Jakinarazpenen ezarpenak

[ctx: @action:intoolbar Show all notifications]
en: All
eu: Dena

[ctx: @action:intoolbar Show only mentions]
en: Mentions
eu: Aipamenak

[ctx: @action:intoolbar More filter categories]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: Show only boosts]
en: Boosts
eu: Goratzeak

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: Show only poll results]
en: Poll Results
eu: Galdeketaren emaitzak

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
eu: Postak

[ctx: Show only follows]
en: Follows
eu: Jarraitzen ditu

[ctx: @info:label New notifications]
en: New
eu: Berria

[ctx: @info:label Previous notifications]
en: Previous
eu: Aurrekoa

en: No Notifications
eu: Jakinarazpenik ez

en: You have no notifications yet. When people reply, favorite or boost your posts they will show up here.
eu: Oraindik ez duzu jakinarazpenik. Jendeak zure postei erantzun, haiek gogoko egin edo goratzen dituztenean, hemen azalduko dira.

en: %1 has issued a warning against your account
eu: %1(e)k zure kontuaren aurkako ohartarazpen bat egin du

[ctx: @info:label this is used for notifications, when an annual report is available. It's similar to spotify wrapped, it shows profile stats / it's a recap of the year. The variable is the current year e.g. 2024. Please don't translate the hashtag.]
en: Your %1 #FediWrapped awaits! Unveil your year's highlights and memorable moments on Mastodon!
eu: Zure %1 #FediWrapped zain duzu! Urteko zure aipagarrienak eta momentu gogoangarriak Mastodon-en aurkeztu!

[ctx: @action:button]
en: View #FediWrapped
eu: Ikusi #FediWrapped

en: View %1's Profile
eu: Ikusi %1(e)ren profila

en: %1 users favorited your post
eu: %1 erabiltzailek zure posta gogoko dute

en: %1 users boosted your post
eu: %1 erabiltzailek zure posta goratu dute

en: Normal Status
eu: Egoera arrunta

en: Spoiler Status
eu: Zapuzle egoera

[ctx: @info:label]
en: Moderation has blocked <b>%1</b>, including %2 of your followers and %3 account you follow.
eu: Moderazioak <b>%1</b> oztopatu ditu, zure jarraitzaileetako %2 eta zuk jarraitzen dituzun %3 kontu barne.

[ctx: @info:label]
en: A report has been filed against a user in your server.
eu: Zure zerbitzariko erabiltzaile baten aurkako salaketa bat aurkeztu da.

en: A poll has ended
eu: Galdeketa bat bukatu da

en: %1 updated their post
eu: %1(e)k bere posta eguneratu du

en: Status with image attachment
eu: Egoerak irudi eranskina du

en: Status with gif attachment
eu: Egoerak GIF eranskina du

en: Status with video attachment
eu: Egoerak bideo eranskina du

en: Status with audio attachment
eu: Egoerak bideo eranskina du

[ctx: @info]
en: Sensitive media
eu: Babes bereziko hedabidea

en: Not available
eu: Ez erabilgarri

[ctx: @action:button]
en: Hide Media
eu: Ezkutatu hedabideak

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide media
eu: Hedabideak ezkutatu

en: Show Media
eu: Erakutsi hedabidea

en: Save Image As…
eu: Gorde irudia honela…

en: Save Gif As…
eu: Gorde GIF honela…

en: Save Video As…
eu: Gorde bideoa honela…

en: Save Audio As…
eu: Gorde audioa honela…

en: Copy Image
eu: Kopiatu irudia

[ctx: @title]
en: Post
eu: Posta bidali

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @info]
en: Content Notice
eu: Edukiaren oharra

en: <b>Content Notice</b><br /> %1
eu: <b>Edukiaren oharra</b><br /> %1

[ctx: @info]
en: Filter
eu: Iragazi

en: <b>Filtered</b><br /> %1
eu: <b>Iragazita</b><br /> %1

[ctx: @action:button]
en: Show Anyway
eu: Erakutsi dena den

[ctx: Posted on 26 March 2024 Tuesday 20:43:18 +03]
en: Posted on %1
eu: %1(e)an argitaratua

en: Public
eu: Publikoa

en: Unlisted
eu: Zerrendatu gabea

en: Private
eu: Pribatua

en: Direct Message
eu: Zuzeneko mezua

en: No favorites
eu: Gogokorik gabe

en: %1 favorite | %1 favorites
eu[0]: Gogoko %1
eu[1]: %1 gogoko

en: No boosts
eu: Goratzerik gabe

en: %1 boost | %1 boosts
eu[0]: Goratze %1
eu[1]: %1 goratze

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
eu: Kopiatu esteka

en: Post link copied.
eu: Postako esteka kopiatu da.

en: Link preview: %1
eu: Estekaren aurreikuspena: %1

[ctx: @info:label 'More from [this author]', where we put the user's avatar and name next to this label]
en: More from
eu: Honetatik gehiago

[ctx: @info:label 'This is written by %1']
en: By %1
eu: %1(e)k egina

en: Text description available
eu: Testu deskribapena erabilgarri

en: Video
eu: Bideoa

[ctx: @title]
en: Media Description
eu: Hedabidearen deskribapena

[ctx: @info]
en: Post content
eu: Postaren edukia

[ctx: @label]
en: Pinned Post
eu: Iltzatutako posta

[ctx: @title]
en: Delete Post
eu: Ezabatu posta

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this post?
eu: Ziur zaude posta hori ezabatu nahi duzula?

[ctx: @title]
en: Delete & Re-draft Post
eu: Posta ezabatu eta berriz zirriborro egin

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to redraft this post? This will delete the original post.
eu: Ziur zaude posta hori berriz zirriborro egin nahi duzula? Horrek jatorrizko posta ezabatuko du.

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
eu: Erantzun

en: Cannot boost direct messages
eu: Zuzeneko mezuak ezin dira goratu

en: Cannot boost private posts
eu: Posta pribatuak ezin dira goratu

[ctx: Share a post]
en: Boost
eu: Goratu

en: Boosted
eu: Goratuta

en: Boost
eu: Goratu

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
eu: Gogokoena

en: Favorited
eu: Gogokoen egina

en: Favorite
eu: Gogokoena

en: Remove bookmark
eu: Kendu laster-marka

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Bookmarked
eu: Laster-marka egina

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: This post has been marked private. Some posts may be missing because its replies are marked as private by default.
eu: Posta hori pribatu gisa markatu da. Posta batzuk faltako dira haien erantzunak era lehenetsian pribatu gisa markatuta daudelako.

[ctx: @info]
en: Post Author
eu: Postaren egilea

[ctx: Edited on <datetime>]
en: Edited on %1
eu: %1(e)an editatua

[ctx: Show more options]
en: More actions
eu: Ekintza gehiago

[ctx: @info]
en: Interaction
eu: Elkarreragiketa

[ctx: @info Loading user that started this interaction]
en: Loading…
eu: Zamatzen…

en: %1 boosted
eu: %1(e)k goratu du

en: In reply to %1
eu: %1(e)ri erantzunez

[ctx: @action:inmenu 'Thread' is a series of posts.]
en: Open Thread
eu: Ireki haria

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
eu: Txertatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
eu: Ireki honela…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply as…
eu: Erantzun … gisa

[ctx: @action:inmenu]
en: Favorite as…
eu: Gogokoa … gisa

[ctx: @action:inmenu]
en: Boost as…
eu: Goratu … gisa

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark as…
eu: Laster-marka … gisa

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
eu: Kendu laster-marka

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
eu: Laster-marka

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
eu: Profilean iltzea kendu

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
eu: Iltzatu profilean

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmute Conversation
eu: Elkarrizketa ozendu

[ctx: @action:inmenu]
en: Mute Conversation
eu: Elkarrizketa isilarazi

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
eu: Ozendu @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
eu: Isilarazi @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
eu: Oztopoa kendu @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
eu: Oztopatu @%1

en: Edit
eu: Editatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete & Re-draft
eu: Ezabatu eta zirriborroa egin

[ctx: Votes percentage]
en: %1%
eu: %%1

en: You voted for this option
eu: Aukera horren alde bozkatu duzu

en: (No votes)
eu: (Bozkarik ez)

en: Vote
eu: Bozkatu

[ctx: @option:check Show poll results]
en: Show Results
eu: Erakutsi emaitzak

en: Poll has closed
eu: Galdeketa itxi da

[ctx: @info]
en: Tag
eu: Etiketa

en: Post from %1
eu: %1(e)ren posta

en: Quoted post
eu: Aipatutako posta

[ctx: @info:label]
en: Poll
eu: Galdeketa

[ctx: @action:button]
en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: Last read on this date]
en: Last read on %1
eu: Azkeneko %1(e)an irakurria

[ctx: @title]
en: Report Post
eu: Salatu posta

[ctx: @title]
en: Report User
eu: Salatu erabiltzailea

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this post
eu: Posta hori salatzeko arrazoia

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this user
eu: Erabiltzaile hori salatzeko arrazoia

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
eu: Salatu

[ctx: @action]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Hashtag
eu: Traola

[ctx: @title]
en: Search
eu: Bilatu

en: Loading...
eu: Zamatzen…

en: No search results
eu: Ez dago bilaketaren emaitzarik

en: Search for users, tags and posts
eu: Bilatu erabiltzaileak, etiketak eta postak

[ctx: @title:window Server rules]
en: Rules
eu: Arauak

[ctx: @action:button]
en: Rules
eu: Arauak

[ctx: @action:button]
en: Announcements
eu: Iragarpenak

[ctx: @action:button]
en: Privacy Policy
eu: Pribatutasun gidalerroak

[ctx: @title:window]
en: Privacy Policy
eu: Pribatutasun gidalerroak

[ctx: @action:button]
en: Terms of Service
eu: Zerbitzuaren baldintzak

[ctx: @title:window]
en: Terms of Service
eu: Zerbitzuaren baldintzak

en: Edit Account
eu: Editatu kontua

en: Please choose a file
eu: Mesedez, aukeratu fitxategi bat

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out of %1?
eu: Ziur zaude %1(e)an saioa-itxi nahi duzula?

en: Profile
eu: Profila

en: Account
eu: Kontua

en: Require approval for new followers
eu: Jarraitzaile berrietarako onarpena eskatu

en: By default new followers are automatically accepted. Uncheck if you want to manually approve or deny new ones. You always have the option to force someone to unfollow you.
eu: Era lehenetsian, jarraitzaileak automatikoki onartzen dira. Marka kendu, berriak eskuz onartu edo ukatu nahi badituzu. Beti duzu norbaitek zu ez jarraitzea behartzeko aukera.

en: Is automated
eu: Automatizatuta dago

en: Whether to publicly mark this account as doing any kind of automated actions.
eu: Kontu hau, automatizatutako ekintzaren bat egiten duela gisa publikoki markatu behar den.

en: Feature profile and posts
eu: Nabarmendu profila eta postak

en: Your public profile and posts may be featured to other users.
eu: Zure profil publikoa eta postak beste erabiltze batzuentzat nabarmenduta ager daitezke.

en: Publicly list follows and followers
eu: Publikoki zerrendatu jarraitzen dituenak eta jarraitzaileak

en: By default everyone you follow and everyone who follows you is public.
eu: Era lehenetsian, jarraitzen duzun edo jarraitzen zaituen oro publikoa da.

[ctx: @label Account preferences]
en: Mark uploaded media as sensitive by default
eu: Markatu zama-igotako hedabidea isilpeko gisa era lehenetsian

[ctx: @label Account preferences]
en: Include public posts in search results
eu: Sartu posta publikoan bilaketa-emaitzetan

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post language
eu: Posten hizkuntza lehenetsia

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post visibility
eu: Posten ikusgaitasun lehenetsia

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
eu: Zerrendatu gabe

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: @abel Account preferences]
en: Open Server in Browser
eu: Ireki Zerbitzaria arakatzailean

en: Some settings can only be configured on your server's website.
eu: Ezarpen batzuk zure zerbitzariaren webgunean bakarrik konfiguratu daitezke.

[ctx: @title:group]
en: General
eu: Orokorra

en: Color theme
eu: Kolore-gaia

en: Pop out the post composer by default
eu: Atera posta konposatzailea era lehenetsian

en: Continue reading where you last left off
eu: Jarraitu irakurtzen utzi zenuen lekutik

en: If checked, the Home timeline will begin where you last read. The position in the timeline is shared with other clients.
eu: Markatuta badago, etxeko denbora-lerroa irakurri zenuen azkenekotik hasiko da. Denbora-lerroko kokalekua beste bezeroekin partekatzen da.

en: Auto-update timelines
eu: Denbora-lerroak automatikoki eguneratu

en: If checked, Tokodon will automatically update certain timelines as new posts come in.
eu: Markatuta badago, Tokodon-ek, posta berriak sartu ahala, denbora-lerro jakin batzuk automatikoki eguneratuko ditu.

[ctx: @option:check Boosting means to repost, or retweet]
en: Ask before boosting
eu: Galdetu goratu aurretik

[ctx: @title:group]
en: Posts
eu: Postak

en: Show number of favorites and boosts
eu: Erakutsi gogokoen eta goratutakoen kopuru

en: Show link previews
eu: Erakutsi esteken aurreikuspegiak

en: Content font
eu: Edukiaren letra-tipoa

en: Please choose a font
eu: Mesedez, aukeratu letra-tipo bat

[ctx: @title:group]
en: Media
eu: Hedabideak

en: Crop images on the timeline
eu: Moztu denbora-lerroko irudiak

en: If unchecked, posts with only one image attached will be uncropped and shown in full.
eu: Markatu gabe badago, irudi bakarra erantsita duten postak mozteke, osorik erakutsiko dira.

en: Auto-play animated GIFs
eu: Automatikoki jo GIF animatuak

[ctx: @title]
en: Blocked Domains
eu: Oztopatutako domeinuak

[ctx: @action:button]
en: Unblock
eu: Desblokeatu

[ctx: @info:placeholder]
en: No Blocked Domains
eu: Oztopatu gabeko domeinuak

[ctx: @title:window]
en: Create Filter
eu: Sortu iragazkia

[ctx: @title:window]
en: Edit Filter
eu: Editatu iragazkia

[ctx: @label:textbox Filter title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @info:header]
en: Contexts
eu: Testuinguruak

[ctx: @info]
en: Select one or more contexts where this filter should apply:
eu: Hautatu iragazki hau erabiltzeko testuinguru bat edo gehiago:

[ctx: @label:checkbox]
en: Home and Lists
eu: Etxea eta zerrendak

[ctx: @label:checkbox]
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

[ctx: @label:checkbox]
en: Public Timelines
eu: Denbora-lerro publikoak

[ctx: @label:checkbox]
en: Conversations
eu: Elkarrizketak

[ctx: @label:checkbox]
en: Profiles
eu: Profilak

[ctx: @info:header]
en: Action
eu: Ekintza

[ctx: @label:radiobutton]
en: Hide with Content Notice
eu: Ezkutatu edukiari buruzko oharrarekin

[ctx: @label:radiobutton]
en: Hide Media with Content Notice
eu: Ezkutatu hedabideak edukiari buruzko oharrarekin

[ctx: @label:radiobutton]
en: Hide Completely
eu: Ezkutatu erabat

[ctx: @info:header]
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

[ctx: @action:button Add keyword]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @info:placeholder]
en: No keywords
eu: Gako-hitzik ez

[ctx: @label:checkbox]
en: Whole word
eu: Hitz osoa

[ctx: @action:button Remove keyword]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button Create the filter]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:button Edit the filter]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button Delete the filter]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @title]
en: Deleting Filter
eu: Iragazkia ezabatzea

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this filter?
eu: Ziur zaude iragazki hau ezabatu nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Edit Profile
eu: Editatu profila

[ctx: @title:window]
en: Error Log
eu: Erroreen egunkaria

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear All
eu: Garbitu dena

[ctx: @action:button]
en: Copy To Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

[ctx: @label]
en: No Errors
eu: Errorerik ez

[ctx: @title]
en: Filters
eu: Iragazkiak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Create Filter
eu: Sortu iragazkia

[ctx: @info:placeholder]
en: No Filters
eu: Iragazkirik ez

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
eu: Sareko ordezkaria

en: System Default
eu: Sistemako lehenetsia

en: No Proxy
eu: Ordezkaririk gabe

en: Host
eu: Ostalaria

en: Port
eu: Ataka

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Apply
eu: Ezarri

en: Enable notifications for this account
eu: Gaitu jakinarazpenak kontu honetarako

en: Notifications can appear even when Tokodon isn't running.
eu: Jakinarazpenak ager daitezke Tokodon martxan ez dagoenean ere.

en: Push notifications are available but could not be enabled. Please log out and log back in.
eu: Bultzada jakinarazpenak erabilgarri daude baina ezin dira gaitu. Mesedez, saioa itxi eta berriz ireki.

en: Notifications will only appear when Tokodon is running.
eu: Jakinarazpenak agertuko dira Tokodon martxan dagoenean bakarrik.

[ctx: @title:group]
en: Filtering Policy
eu: Iragazte-gidalerroak

[ctx: @info:Option Accept and show this in notifications]
en: Accept
eu: Onartu

[ctx: @info:Option Filter and send to the filtered inbox]
en: Filter
eu: Iragazi

[ctx: @info:Option Ignore completely, do not show notification]
en: Ignore
eu: Ezikusi

[ctx: @label Notification preferences]
en: People you don't follow
eu: Jarraitzen ez duzun jendea

[ctx: @label Notification preferences]
en: Until you manually approve them.
eu: Zuk haiek eskuz onartu arte.

[ctx: @label Notification preferences]
en: People not following you
eu: Zu jarraitzen ez zaituen jendea

[ctx: @label Notification preferences]
en: Including people who have been following you fewer than 3 days.
eu: 3 egun baino gutxiagoz jarraitzen zaituztenak barne.

[ctx: @label Notification preferences]
en: New accounts
eu: Kontu berriak

[ctx: @label Notification preferences]
en: Created within the past 30 days.
eu: Azken 30 egunetan sortua.

[ctx: @label Notification preferences]
en: Unsolicited conversations
eu: Eskatu gabeko elkarrizketak

[ctx: @label Notification preferences]
en: Filtered unless it's in reply to your own mention or if you follow the sender.
eu: Iragazita, zure aipamenari erantzuten ez badio edo bidaltzaileari jarraitzen ez badiozu.

[ctx: @label Notification preferences]
en: Moderated accounts
eu: Moderatutako kontuak

[ctx: @label Notification preferences]
en: Limited by server moderators.
eu: Zerbitzariaren moderatzaileek mugatua.

[ctx: @title:group]
en: Events
eu: Gertaerak

en: Mentions
eu: Aipamenak

en: When someone mentions you in a new post, or replies to one of your threads.
eu: Norbaitek posta batean aipatzen zaituenean, edo zure harietako bati erantzuten dionean.

en: Statuses
eu: Egoerak

en: When a user you have notifications turned on for makes a new post.
eu: Erabiltzaile batek, harentzako jakinarazpenak piztuta dituzuna, posta berri bat egiten duenean.

en: Boosts
eu: Goratzeak

en: When someone boosted one of your posts.
eu: Norbaitek zure postetako bat goratu duenean.

en: New followers
eu: Jarraitzaile berriak

en: When someone follows you.
eu: Norbaitek jarraitzen dizunean.

en: New follow requests
eu: Jarraipen eskaera berriak

en: When an account who requires manual approval wants to follow you.
eu: Onarpena eskuz behar duen kontu batek jarraitu nahi dizunean.

en: Favorites
eu: Gogokoak

en: When a post you made was favorited by another user.
eu: Zuk egindako posta bat, beste erabiltzaile batek gogoko egin duenean.

en: Polls
eu: Galdeketak

en: When a poll you voted in has ended.
eu: Zuk bozkatu duzun galdeketa bat bukatu denean.

en: Edits
eu: Editatzeak

en: When a post you interacted with was edited by the author.
eu: Zuk elkarreragin duzun posta bat, egileak editatu duenean.

en: Server Sign-ups
eu: Zerbitzarian izen-emateak

en: When someone signs up to your server.
eu: Norbaiten zure zerbitzarian izena ematen duenean.

en: Server Reports
eu: Zerbitzariaren salaketak

en: When someone files a report against a user on your server.
eu: Norbaitek zure zerbitzariko erabiltzaile baten aurkako salaketa bat aurkezten duenean.

en: Severed Relationships
eu: Etendako harremanak

en: When you or your server moderates another server, which you are following users or have followers with.
eu: Zuk edo zure zerbitzariak beste zerbitzari bat moderatzen duzuenean, jarraipena egiten diezun erabiltzaileak edo jarraitzen zaituztenak dituena.

[ctx: @option:check]
en: Annual Report
eu: Urteko txostena

en: When you receive your #FediWrapped at the end of the year.
eu: Urte bukaeran zure #FediWrapped jasotzen duzunean.

en: Display Name
eu: Azaltzeko izena

en: Bio
eu: Biografia

en: Header
eu: Goiburua

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 1500x500px
eu: PNG, GIF edo JPG. 2 MB gehienez. Eskala 1500x500px-era txikituko da

en: Avatar
eu: Abatarra

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 400x400px
eu: PNG, GIF edo JPG. Gehienez 2 MB. Eskala 400x400px-era txikituko da

[ctx: Profile fields]
en: Fields
eu: Eremuak

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Gehitu

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Muted Users
eu: Isilarazitako erabiltzaileak

en: Blocked Users
eu: Oztopatutako erabiltzaileak

en: Blocked Domains
eu: Oztopatutako domeinuak

en: Appearance
eu: Itxura

en: Safety
eu: Segurtasuna

en: Accounts
eu: Kontuak

en: Network Proxy
eu: Sareko ordezkaria

en: Error Log
eu: Erroreen egunkaria

en: About Tokodon
eu: «Tokodon»i buruz

[ctx: @title:group]
en: About
eu: Honi buruz

en: About KDE
eu: KDEri buruz

en: Sharing failed
eu: Partekatzea huts egin du

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
eu: Baimendu

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
eu: Ukatu

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Unfollow
eu: Jarraitzeari utzi

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Remove Follower
eu: Kendu jarraitzailea

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button Unblock this user]
en: Unblock
eu: Desblokeatu

[ctx: @action:button Unmute this user]
en: Unmute
eu: Ozendu

en: No accounts available
eu: Ez dago kontu erabilgarririk

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @title:group]
en: Focal point
eu: Puntu fokala

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
eu: %1 aukera

[ctx: @action:intoolbar Poll toolbar]
en: Add Choice
eu: Gehitu aukera

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Add a new poll choice
eu: Gehitu galdeketa aukera berri bat

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: When the poll will expire
eu: Galdeketa noiz iraungiko da

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
eu: Aukera anizkoitza

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Allow multiple choices
eu: Baimendu aukera anizkoitza

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Hide totals
eu: Ezkutatu guztizkoak

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Hide vote count until the poll ends
eu: Ezkutatu boz zenbaketa galdeketa amaitu arte

en: Remove
eu: Kendu

[ctx: Draft, unfinished post]
en: Draft
eu: Zirriborroa

[ctx: Scheduled for this date]
en: Scheduled for %1
eu: %1(e)rako antolatua

[ctx: @action:button Discard this post]
en: Discard
eu: Baztertu

[ctx: @info:placeholder]
en: No Drafts
eu: Zirriborrorik ez

[ctx: @info:placeholder]
en: No Scheduled Posts
eu: Antolatutako postarik ez

[ctx: @title]
en: Discard Draft
eu: Baztertu zirriborroa

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to discard your draft?
eu: Ziur zaude zure zirriborroa baztertu nahi duzula?

[ctx: @action:button Discard this draft]
en: Discard
eu: Baztertu

[ctx: @title:window]
en: Edit This Post
eu: Editatu posta hau

[ctx: @title:window]
en: Reply to This Post
eu: Erantzun posta honi

[ctx: @title:window]
en: Rewrite This Post
eu: Berridatzi posta hau

[ctx: @title:window]
en: Write a New Post
eu: Idatzi posta berri bat

[ctx: @action:intoolbar Draft or unfinished posts]
en: Drafts
eu: Zirriborroak

[ctx: @action Pop out the status composer]
en: Pop Out
eu: Kanpora atera

en: Saving an edited post that has a poll will clear existing results.
eu: Galdeketa bat duen editatutako posta bat gordetzean emaitza guztiak ezabatuko dira.

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
eu: Bidali

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
eu: Erantzun

[ctx: @action:button Send the same post again]
en: Repost
eu: Birbidali posta

[ctx: @action:Button Save an edited a post]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button Keep this draft]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @action:button Go back to editing]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @title]
en: Schedule Post
eu: Posta antolatu

[ctx: @action:button Set this post's schedule to when it should be posted]
en: Set Schedule
eu: Antolaketa ezarri

[ctx: @info:placeholder]
en: Content notice
eu: Edukiari buruzko oharra

[ctx: @info:placeholder]
en: What's new?
eu: Zer berri?

[ctx: @title:window]
en: Choose a File
eu: Aukeratu fitxategi bat

[ctx: @action:button]
en: Attach File
eu: Erantsi fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: You can't have attachments and a poll in the same post.
eu: Posta berean ezin dituzu eranskinak eta galdeketa bat izan.

[ctx: @info:tooltip]
en: You have the maximum allowed number of attachments.
eu: Baimendutako eranskin kopurua handiena duzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach file
eu: Erantsi fitxategia

[ctx: @action:button]
en: Attach Poll
eu: Erantsi galdeketa

[ctx: @info:tooltip]
en: You can't modify or add a poll to an existing post.
eu: Dagoen posta bat ezin duzu aldatu ez eta galdeketa bat gehitu ere.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add poll
eu: Gehitu galdeketa

[ctx: @action:button]
en: Content Notice
eu: Edukiaren oharra

[ctx: @info:tooltip]
en: Content notice
eu: Edukiaren oharra

[ctx: @action:button]
en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

[ctx: @title]
en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

[ctx: @item:inmenu Local to this server]
en: Local
eu: Lokala

[ctx: @item:inmenu Public to the world]
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: @item:inmenu Public but less so]
en: Unlisted
eu: Zerrendatu gabea

[ctx: @item:inmenu Only to followers]
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: @item:inmenu Only to who is explicitly mentioned]
en: Direct Message
eu: Zuzeneko mezua

[ctx: @info:tooltip Post visibility]
en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

[ctx: @info:tooltip]
en: Post language
eu: Postaren hizkuntza

[ctx: @action:button]
en: Add Emoji
eu: Gehitu emojia

[ctx: @info:tooltip]
en: Add emoji
eu: Gehitu emojia

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
eu: <b>%1/%2</b> karaktere

[ctx: @action:button Schedule something to be posted later]
en: Schedule
eu: Antolatu

[ctx: @title]
en: Alt Text Reminder
eu: Ordezko testuaren oroigarria

[ctx: @label]
en: Some of your media is missing alt text. Adding descriptions help everyone, especially the visually impaired.
eu: Zure hedabideetako batzuk ordezko testua falta dute. Deskribapenak gehitzea guztiontzako lagungarria da, bereziki ikusmen urritasuna dutenentzat.

en: Loading
eu: Zamatzen

en: Home (%1)
eu: Etxea (%1)

en: Show Boosts
eu: Erakutsi goratzeak

en: Show Replies
eu: Erakutsi erantzunak

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your settings.
eu: Zerbitzariarekin kontaktatzea huts egin du: %1. Mesedez, egiaztatu zure ezarpenak.

[ctx: @action:button Load more posts above this]
en: Load More
eu: Gehiago zamatu

en: Switch Account
eu: Aldatu kontua

en: Switch account
eu: Aldatu kontua

en: Empty conversation
eu: Elkarrizketa hutsik

en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
eu[0]: %2 eta beste norbait
eu[1]: %2 eta beste %1

en: Members of the list
eu: Zerrendako kideak

en: Any followed users
eu: Jarraitutako edozein erabiltzaile

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
eu: 5 minutu

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
eu: 30 minutu

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
eu: ordu 1

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
eu: 6 ordu

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
eu: 12 ordu

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
eu: Egun 1

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
eu: 3 egun

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
eu: 7 egun

en: An unknown error occurred.
eu: Errore ezezagun bat gertatu da.

en: Browse the Fediverse
eu: Arakatu Fedibertsoa

en: © 2021-2025 KDE Community
eu: © 2021-2025 KDE Komunitatea

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Supports https, tokodon and web+ap url scheme
eu: https, tokodon eta «web+ap URL» antolaerak onartzen ditu

en: Share a line of text in the standalone composer.
eu: Partekatu testu-lerro bat konposatzaile autonomoan.

en: The text to share.
eu: Partekatu beharreko testua.

en: Internal usage only.
eu: Barne erabilera bakarrik.

en: Receiving push notifications
eu: Bultzada jakinarazpenak jasotzea

en: Error occurred when fetching the latest notification.
eu: Errorea gertatu da jakinarazpen berriena eskuratzean.

[ctx: @title]
en: Home
eu: Etxea

[ctx: @title]
en: Local
eu: Lokala

[ctx: @title]
en: Global
eu: Globala

[ctx: @title]
en: Bookmarks
eu: Laster-markak

[ctx: @title]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: @title]
en: Trending
eu: Joera

en: Trending
eu: Joera

[ctx: @title:window]
en: Loading…
eu: Zamatzen…

[ctx: @title]
en: Post by %1
eu: %1(e)ren posta

[ctx: @title:window]
en: Trending News
eu: Joeran dauden albisteak

[ctx: @title:group Title for the group of account related actions]
en: Account
eu: Kontua

[ctx: @action:button]
en: Switch to '%1'
eu: Aldatu '%1'(e)ra

[ctx: @action:button]
en: Configure '%1'
eu: Konfiguratu '%1'

[ctx: @action:button]
en: Add Account
eu: Gehitu kontua

[ctx: @action:button]
en: Write a New Post
eu: Idatzi posta berri bat

[ctx: @action:button Home Timeline]
en: Open Home Timeline
eu: Ireki Etxeko denbora-lerroa

[ctx: @action:button Account Notifications]
en: Open Notifications
eu: Ireki Jakinarazpenak

[ctx: @action:button Follows that require explicit allow/deny]
en: Open Follow Requests
eu: Ireki Jarraipen eskaerak

[ctx: @action:button Local timeline of posts from the account's own server]
en: Open Local Timeline
eu: Ireki Tokiko denbora-lerroa

[ctx: @action:button Global timeline of posts from the entire Fediverse network]
en: Open Global Timeline
eu: Ireki Denbora-lerro globala

[ctx: @action:button Direct one-on-one messages between users]
en: Open Conversations
eu: Ireki Elkarrizketak

[ctx: @action:button This account's favorited posts]
en: Open Favorites
eu: Ireki Gogokoak

[ctx: @action:button This account's bookmarked posts]
en: Open Bookmarks
eu: Ireki Laster-markak

[ctx: @action:button Explore this server's trending posts, news, and more]
en: Open Explore
eu: Ireki Esploratu

[ctx: @action:button A list of this account's followed accounts]
en: Open Following
eu: Ireki Jarraitzen

[ctx: @action:button Search for users, posts and tags]
en: Open Search
eu: Ireki Bilatu

[ctx: @action:button]
en: Open Server Information
eu: Ireki Zerbitzariaren informazioa

[ctx: @action:button This account's lists, or timelines consisting of a groups of accounts]
en: Open Lists
eu: Ireki Zerrendak

[ctx: @action:button This account's profile]
en: Open Profile
eu: Ikusi Profila

[ctx: @action:button]
en: Switch '%1'
eu: Aldatu '%1'

[ctx: Previously used emojis]
en: History
eu: Historia

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
eu: Neurrira

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
eu: Aurpegierak

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
eu: Jendea

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
eu: Natura

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
eu: Janaria

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
eu: Bidaia

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
eu: Objektuak

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
eu: Ikurrak

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
eu: Banderak

en: Could not open the temporary download file
eu: Ezin izan du aldi-baterako zama-jaitsitako fitxategia ireki

en: Could not reserve disk space for download
eu: Ezin izan du diskoan zama-jaisteko lekurik erreserbatu

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
eu: Zama-jaisten

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
eu: Sorburua

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
eu: Helburua

en: in the future
eu: etorkizunean

en: Today
eu: Gaur

en: %1d
eu: %1e

en: 1 week ago | %1 weeks ago
eu[0]: Duela astebete
eu[1]: Duela %1 aste

en: 1 month ago | %1 months ago
eu[0]: Duela hilabete
eu[1]: Duela %1 hilabete

en: 1 year ago | %1 years ago
eu[0]: Duela urtebete
eu[1]: Duela %1 urte
