tokodon - en to sl translation catalogue (822 entries)

en: Could not follow account
sl: Ni bilo mogoče slediti računu

en: Could not unfollow account
sl: Ni bilo mogoče prenehati slediti računu

en: Could not remove account as your follower
sl: Ni bilo mogoče odstraniti računa kot vašega sledivca

en: Could not block account
sl: Ni bilo mogoče blokirati računa

en: Could not unblock account
sl: Ni bilo mogoče prenehati blokirati računa

en: Could not mute account
sl: Ni bilo mogoče utišati računa

en: Could not unmute account
sl: Ni bilo mogoče povrniti glas računu

en: Could not feature account
sl: Ni bilo mogoče izpostaviti računa

en: Could not unfeature account
sl: Ni bilo mogoče prenehati izpostavljati račun

en: Could not edit note about an account
sl: Ni bilo mogoče urediti opombe o računu

en: View Post
sl: Poglej objavo

en: View Profile
sl: Poglej profil

en: %1 mentioned you
sl: %1 vas je omenil

en: %1 wrote a new post
sl: %1 je napisal novo objavo

en: %1 boosted your post
sl: %1 je izpostavil vašo objavo

en: %1 followed you
sl: %1 vam sledi

en: %1 requested to follow you
sl: %1 je zahteval, da vam sledi

en: %1 favorited your post
sl: %1 je vzljubil vašo objavo

en: Poll by %1 has ended
sl: Anketa od %1 se je zaključila

en: %1 edited a post
sl: %1 je uredil objavo

en: Image is too big
sl: Slika je prevelika

en: Unsupported image file. Only jpeg, png and gif are supported.
sl: Nepodprta slikovna datoteka. Podprte so samo jpeg, png in gif.

en: Account details saved
sl: Shranjene podrobnosti računa

[ctx: @title]
en: Follow Requests
sl: Zahteve za sledenje

[ctx: @title]
en: Followers
sl: Sledilci

[ctx: @title]
en: Following
sl: Sledim

[ctx: @title]
en: Muted Users
sl: Utišani uporabniki

[ctx: @title]
en: Blocked Users
sl: Blokirani uporabniki

[ctx: @title]
en: Featured Users
sl: Izpostavljeni uporabniki

[ctx: @title]
en: %1 favorite | %1 favorites
sl[0]: %1 priljubljenih
sl[1]: %1 priljubljen
sl[2]: %1 priljubljena
sl[3]: %1 priljubljeni

[ctx: @title]
en: %1 boost | %1 boosts
sl[0]: %1 izpostavitev
sl[1]: %1 izpostavitev
sl[2]: %1 izpostavitvi
sl[3]: %1 izpostavitve

[ctx: @title]
en: Familiar Followers
sl: Znani sledilci

[ctx: @title]
en: Manage List Users
sl: Upravljaj uporabnike seznama

en: No Follow Requests
sl: Ni zahtev za sledenje

en: No Followers
sl: Ni sledilcev

en: No Followed Users
sl: Ni sledenih uporabnikov

en: No Muted Users
sl: Ni utišanih uporabnikov

en: No Blocked Users
sl: Ni blokiranih uporabnikov

en: No Featured Users
sl: Ni izpostavljenih uporabnikov

en: No Users Favorited This Post
sl: Ni uporabnikov, ki bi se mu priljubila ta objava

en: No Users Boosted This Post
sl: Ni uporabnikov, ki bi izpostavil to objavo

en: No Familiar Followers
sl: Ni znanih sledilcov

en: No Users
sl: Ni uporabnikov

en: Some users need to be manually approved before they can follow you, and will show up here.
sl: Nekatere uporabnike je treba ročno odobriti, preden vam lahko sledijo, in bodo prikazani tukaj.

en: Mute users to stop them from showing up in your notifications.
sl: Utišaj uporabnike, da preprečite njihovo prikazovanje v vaših obvestilih.

en: Block users to hide the user from your timeline entirely.
sl: Blokiraj uporabnike, da popolnoma skrijete uporabnika s svoje časovnice.

en: Users you like can be featured and shown on your profile.
sl: Uporabniki, ki so vam všeč, so lahko predstavljeni in prikazani v vašem profilu.

en: No one has favorited this post yet. Maybe you'll be the first?
sl: Nihče še ni dodal te objave med priljubljene. Morda boste vi prvi?

en: No one has boosted this post yet. You should boost it to expand its reach!
sl: Nihče še ni izpostavil te objave. Morali bi ga izpostaviti, da bi razširili njegov doseg!

en: There is no one in this list yet.
sl: Na tem seznamu še ni nikogar.

[ctx: @title:window]
en: Suggested Users
sl: Predlagani uporabniki

en: Could not accept account
sl: Ni bilo mogoče sprejeti računa

en: Could not reject account
sl: Ni bilo mogoče zavrniti računa

en: Could not take action against the account
sl: Ni bilo mogoče ukrepati proti računu

en: Could not enable the disabled account
sl: Ni bilo mogoče omogočiti onemogočenega računa

en: Could not unsilence the account
sl: Ni bilo mogoče povrniti glas računu

en: Could not unsuspend the account
sl: Ni bilo mogoče prenehati suspendirati računa

en: Could not mark the account as not sensitive
sl: Ni bilo mogoče označiti računa kot neobčutljivega

[ctx: login status]
en: Suspended
sl: Suspendiran

[ctx: login status]
en: Limited
sl: Omejen

[ctx: login status]
en: Sensitized
sl: Občutljiv

[ctx: login status]
en: Frozen
sl: Zamrznjen

[ctx: login status]
en: Email Not confirmed
sl: E-pošta ni potrjena

[ctx: login status]
en: Not Approved
sl: Ni odobren

[ctx: login status]
en: No Limits Imposed
sl: Brez omejitev

en: Error occurred when making a PUT request to update the domain block.
sl: Prišlo je do napake pri izvajanju zahteve PUT za posodobitev bloka domene.

en: Could not resolve report
sl: Prijave ni bilo mogoče razrešiti

en: Could not unresolve report
sl: Prijave ni bilo mogoče od-razrešiti

en: Could not assign report
sl: Prijave ni bilo mogoče dodeliti

en: Could not unassign report
sl: Prijave ni bilo mogoče oddeliti

[ctx: @label]
en: No Posts
sl: Ni objav

en: This user hasn't posted anything yet.
sl: Ta uporabnik ni še ničesar objavil.

[ctx: @label]
en: No Media
sl: Ni medijev

en: This user hasn't posted any media yet.
sl: Ta uporabnik še ni objavil nobenega medija.

en: Follows you
sl: Vam sledi

en: Follow Requested
sl: Zahtevano sledenje

en: Unfollow
sl: Prenehaj slediti

en: Follow
sl: Sledi

en: Stop notifying me when %1 posts.
sl: Ne obveščaj me več, ko objavlja %1.

en: Notify me when %1 posts.
sl: Obveščaj me, ko objavlja %1.

en: Mention…
sl: Omeni…

en: Start a Conversation…
sl: Začni pogovor…

en: Hide Boosts from %1
sl: Skrij izpostavitve od  %1

en: Show Boosts from %1
sl: Prikaži izpostavitve od %1

en: Stop Featuring This Profile
sl: Nehaj prikazovati ta profil

en: Feature This Profile
sl: Predstavi ta profil

en: Unmute
sl: Povrni glas

en: Mute
sl: Utišaj

en: Unblock
sl: Prenehaj blokirati

en: Block
sl: Blokiraj

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
sl: Prijavi …

en: Edit Profile
sl: Uredi profil

en: Account editor
sl: Urejevalnik računa

en: Featured Users
sl: Izpostavljeni uporabniki

[ctx: @action:inmenu 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
sl: Odpri v brskalniku

en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

en: Profile link copied.
sl: Povezava profila prekopirana.

[ctx: @info:label Joined at]
en: Joined
sl: Pridružen

[ctx: @label:textfield]
en: Private Note:
sl: Zasebna opomba:

en: Saved
sl: Shranjeno

en: Write down something about this user, this isn't visible to anyone but you.
sl: Zapiši nekaj o tem uporabniku, to ni vidno nikomur razen vam.

en: Also followed by:
sl: Sleden tudi od:

[ctx: @action:button See all familiar followers]
en: View %1 More
sl: Prikaži %1 več

[ctx: @action:button See all familiar followers]
en: View All
sl: Poglej vse

[ctx: @label User's number of statuses]
en: <b>%1</b> post | <b>%1</b> posts
sl[0]: <b>%1</b> objav
sl[1]: <b>%1</b> objava
sl[2]: <b>%1</b> objavi
sl[3]: <b>%1</b> objave

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
sl[0]: <b>%1</b> sledenih
sl[1]: <b>%1</b> sleden
sl[2]: <b>%1</b> sledena
sl[3]: <b>%1</b> sledeni

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
sl[0]: <b>%1</b> sledilcev
sl[1]: <b>%1</b> sledilec
sl[2]: <b>%1</b> sledilca
sl[3]: <b>%1</b> sledilci

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
sl: Objave

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
sl: Objave in odgovori

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
sl: Slike in videi

[ctx: @option:check]
en: Hide boosts
sl: Skrij izpostavitve

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
sl: Vse

en: Share
sl: Deli

en: Share the selected media
sl: Deli izbrano vsebino z drugimi

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
sl: Obvestila strežnika

[ctx: @label An announcement was published on a date]
en: Announcement on %1
sl: Obvestilo z dne %1

[ctx: @label]
en: No Announcements
sl: Ni obvestil

en: Your server has not made any announcements yet.
sl: Vaš strežnik še ni objavil nobene objave.

en: No emojis
sl: Ni čustvenčkov

en: View profile
sl: Poglej profil

[ctx: @info:tooltip]
en: Return to Top
sl: Vrni se na vrh

[ctx: @info:status]
en: Some replies are not available
sl: Nekaj odgovorov ni na voljo

en: To view all replies, open the post on the original server.
sl: Za ogled vseh odgovorov, odprite objavo na izvirnem strežniku.

[ctx: @action:button 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
sl: Odpri v brskalniku

[ctx: @info:status]
en: End of Timeline
sl: Konec časovnice

en: Conversations
sl: Pogovori

en: No Conversations
sl: Ni pogovorov

en: Direct messages to other users will show up here. Do not share any sensitive information over a conversation.
sl: Neposredna sporočila drugim uporabnikom bodo prikazana tukaj. Med pogovorom ne delite občutljivih informacij.

[ctx: @action:button]
en: Increase follow request count
sl: Povečaj število zahtev za sledenje

[ctx: @action:button]
en: Decrease follow request count
sl: Zmanjšaj število zahtev za sledenje

[ctx: @title:window]
en: Create List
sl: Ustvari seznam

[ctx: @title:window]
en: Edit List
sl: Uredi seznam

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @label]
en: Show replies for
sl: Prikaži odgovore za

[ctx: @label If the list is exclusive]
en: Exclusive
sl: Izključno

en: Posts in an exclusive list are excluded from the Home timeline.
sl: Objave na izključnem seznamu so izključene iz domače časovnice.

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Manage Users
sl: Upravljaj uporabnike

[ctx: @action:intoolbar Add users to list]
en: Add Users
sl: Dodaj uporabnike

[ctx: @title]
en: Add Users to List…
sl: Dodaj uporabnike na seznam…

[ctx: @action:button Add user to this list]
en: Add
sl: Dodaj

en: Search among users you follow…
sl: Išči med uporabniki, ki jim slediš…

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
sl: Ustvari

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: @title]
en: Deleting List
sl: Brisanje seznama

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta seznam?

en: Explore
sl: Razišči

[ctx: @action:button]
en: Post
sl: Objavi

en: Posts
sl: Objave

en: Hashtags
sl: Ključniki

en: News
sl: Novice

en: Users
sl: Uporabniki

[ctx: @label]
en: No Trending Tags
sl: Ni ključnikov v trendu

en: %1 person is talking | %1 people are talking
sl[0]: %1 ljudi govori
sl[1]: %1 človek govori
sl[2]: %1 človeka govorita
sl[3]: %1 ljudje govorijo

en: %1 signed up
sl: %1 se je prijavil

[ctx: @title 'Following' as in the users you're following on Mastodon.]
en: Following
sl: Sledenje

[ctx: @action:button]
en: Filters
sl: Filtri

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Boosts
sl: Prikaži izpostavitve

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Replies
sl: Prikaži odgovore

en: No User Selected
sl: Ni izbranega uporabnika

en: With the Following view, easily check on each user you're following and only their posts - sorted by recent activity.
sl: S pogledom Sledi preprosto preverite vsakega uporabnika, ki ga sledite, in samo njegove objave – razvrščene po nedavni dejavnosti.

[ctx: @title:window]
en: Notifications
sl: Obvestila

en: Setup Required
sl: Zahtevana nastavitev

en: Tokodon can show notifications for activity such as users boosting or replying to your posts.
    
    The types of notifications shown can be fine tuned when logged in.
sl: Tokodon lahko prikaže obvestila za dejavnosti, kot so uporabniki, ki izpostavljajo vaše objave ali odgovarjajo nanje.
    
    Vrste prikazanih obvestil je mogoče natančno nastaviti, ko ste prijavljeni.

en: Allow Notifications
sl: Dovoli obvestila

en: Continue
sl: Nadaljuj

[ctx: @title:window]
en: Password Service
sl: Storitev za gesla

en: Tokodon requires a password service to be running to save personally sensitive information.
    
    Tokodon can use KWallet, GNOME Keyring or any libsecret-compatible service.
    
    After you installed the service, make sure it's running and restart Tokodon.
sl: Tokodon zahteva, da se izvaja storitev za shranjevanje gesel in občutljivih osebnih podatkov.
    
    Tokodon lahko uporablja KWallet, GNOME Keyring ali katero koli storitev, združljivo z libsecret.
    
    Ko ste namestili storitev, se prepričajte, da deluje, in znova zaženite Tokodon.

en: Quit Tokodon
sl: Končaj Tokodon

[ctx: @title:window]
en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Welcome to Tokodon
sl: Dobrodošli v Tokodon

en: Some initial setup is required before you can use Tokodon.
sl: Preden lahko uporabljate Tokodon, je potrebnih nekaj začetnih nastavitev.

[ctx: @title]
en: Select Language
sl: Izberite jezik

[ctx: @action:button]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: @title]
en: Lists
sl: Seznami

en: Create List
sl: Ustvari seznam

en: No Lists
sl: Ni seznamov

en: Lists allow you to categorize who you're following.
sl: Seznami vam omogočajo, da kategorizirate osebe, ki jih sledite.

en: Edit List
sl: Uredi seznam

[ctx: @title:window]
en: Authorization
sl: Dovoljenje

en: To continue, please open the following link in your web browser to authorize Tokodon: %1
sl: Za nadaljevanje odprite naslednjo povezavo v vašem brskalniku, da pooblastite Tokodon: %1

en: Open Authorization Link
sl: Odpri povezavo za avtorizacijo

en: Copy Authorization Link
sl: Kopiraj povezavo za avtorizacijo

en: Link copied.
sl: Povezava prekopirana.

en: Use Authorization Code
sl: Uporabi kodo za avtorizacijo

en: Use this login method if the above link does not work.
sl: Uporabite ta način prijave, če zgornja povezava ne deluje.

en: Enter authorization token:
sl: Vnesite žeton za avtorizacijo:

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
sl: Težava pri prijavi

en: There was an issue logging into the server:<br><b>%1</b>
sl: Pri prijavi v strežnik je prišlo do težave:<br><b>%1</b>

en: Please check if the password service is running. For other login issues, you can try logging into the server's website.
    
    You can attempt to log in again with the button below, or restart Tokodon.
sl: Preverite, ali storitev gesel deluje. Za druge težave s prijavo se lahko poskusite prijaviti na spletno mesto strežnika.
    
    Lahko se poskusite znova prijaviti s spodnjim gumbom ali znova zaženete Tokodon.

en: View Website
sl: Ogled spletišča

en: Re-Attempt Log In
sl: Ponovni poskus prijave

en: Logout
sl: Odjava

[ctx: @title]
en: Logout
sl: Odjava

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out?
sl: Ali ste prepričani, da se želite odjaviti?

[ctx: @title:window]
en: Login
sl: Prijava

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
sl: Ni mogoče priti v stik s strežnikom: %1. Preverite nastavitve vašega posrednika.

en: Proxy Settings
sl: Nastavitve posrednika

[ctx: @title:group]
en: Login
sl: Prijava

en: Server URL:
sl: URL strežnika:

en: Enable moderation tools
sl: Omogoči orodja moderiranja

en: Allow Tokodon to access moderation tools. Try disabling this if you have trouble logging in.
sl: Dovolite Tokodonu dostop do orodij za moderiranje. Poskusite to onemogočiti, če imate težave pri prijavi.

en: Server URL must not be empty!
sl: URL strežnika ne sme biti prazno!

[ctx: @title:window]
en: Registration
sl: Registracija

[ctx: @title:group]
en: Register
sl: Registracija

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Email Address
sl: Naslov e-pošte

en: Password
sl: Geslo

en: Reason
sl: Razlog

en: Register
sl: Registracija

[ctx: @title:window]
en: Rules
sl: Pravila

[ctx: @title:group]
en: Rules
sl: Pravila

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
sl: Se strinjam

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
sl: Se ne strinjam

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
sl: Izberite strežnik

en: This server is closed for registration: %1
sl: Ta strežnik je zaprt za registracijo: %1

en: Search or enter URL…
sl: Poiščite ali vnesite URL…

en: Custom Server
sl: Strežnik po meri

en: Public Servers
sl: Javni strežniki

en: No Public Servers
sl: Ni javnih strežnikov

en: Enter a server URL manually in the search field.
sl: V iskalno polje ročno vnesite URL strežnika.

[ctx: @action:button Open in external web browser]
en: Open Externally
sl: Odpri od zunaj

[ctx: @info]
en: Browse the Fediverse and connect with people on Mastodon (and other compatible software).
sl: Brskajte po Fediversu in se povežite z ljudmi na Mastodonu (in drugi združljivi programski opremi).

[ctx: @action:button Pick a Mastodon server]
en: Pick a Server
sl: Izberite strežnik

[ctx: @action:button Use an existing Mastodon account]
en: Use an Existing Account
sl: Uporabi obstoječi račun

[ctx: @action:button Application settings]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @info Compatible with Mastodon]
en: Compatible with
sl: Združljivo z

[ctx: @action:button]
en: Compatible with Mastodon
sl: Združljivo z Mastodonom

[ctx: @title]
en: Open As…
sl: Odpri kot…

[ctx: @title]
en: Reply As…
sl: Odgovori kot…

[ctx: @title]
en: Favorite As…
sl: Vzljubi kot…

[ctx: @title]
en: Boost As…
sl: Izpostavi kot…

[ctx: @title]
en: Bookmark As…
sl: Zaznamuj kot…

[ctx: @title]
en: Unknown Action
sl: Neznano dejanje

en: Write a new post
sl: Napiši novo objavo

en: Reply to post
sl: Odgovori na objavo

en: Home
sl: Domov

en: No Posts
sl: Ni objav

en: It seems pretty quiet right now, try posting something!
sl: Trenutno se zdi precej tiho, poskusite kaj objaviti!

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Follow Requests
sl: Zahteve za sledenje

en: Local
sl: Krajevno

en: Global
sl: Globalno

en: Favorites
sl: Vzljubitve

en: No Favorites
sl: Ni priljubljenih

en: Posts that you favorite will show up here. If you appreciate someone's post, favorite it!
sl: Objave, ki jih imate med priljubljenimi, bodo prikazane tukaj. Če cenite objavo nekoga, jo dodajte med priljubljene!

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: No Bookmarks
sl: Ni zaznamkov

en: Bookmark posts and they will show up here. Bookmarks are always kept private, even to the post's author.
sl: Zaznamujte objave in prikazane bodo tukaj. Zaznamki so vedno zasebni, tudi za avtorja objave.

en: Following
sl: Sledenje

en: Search
sl: Iskanje

[ctx: @action:button Server Announcements]
en: Announcements
sl: Obvestila strežnika

en: Lists
sl: Seznami

en: Profile
sl: Profil

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
sl: Razhrošči

[ctx: @action:button Open moderation tools]
en: Moderation Tools
sl: Orodja moderiranja

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @title]
en: Embed Information
sl: Podatki za vdelavo

en: Advanced Search
sl: Napredno iskanje

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
sl: Ime za prikaz:

[ctx: @info:placeholder email for searching accounts]
en: Email:
sl: E-pošta:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
sl: Ponastavi

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
sl: Lokacija

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
sl: Vse

[ctx: @info:Filter out local accounts]
en: Local
sl: Krajevno

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
sl: Oddaljeno

[ctx: @info:Moderation Status combobox to choose between different moderation status filters]
en: Moderation Status
sl: Stanje moderiranja

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
sl: Vse

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
sl: Aktivno

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
sl: Na čakanju

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
sl: Utišano

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
sl: Suspendirano

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
sl: Vloga

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
sl: Vse

[ctx: @info:Filter out accounts with admin role]
en: Admin
sl: Skrbnik

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
sl: Lastnik

en: No accounts found
sl: Ni najdenih računov

[ctx: @action:button]
en: Create Email Block
sl: Ustvari blokado e-pošte

[ctx: @title]
en: E-Mail Domain Info
sl: Podatki o domeni e-pošte

[ctx: @info The domain on which the block is imposed]
en: Email domain name
sl: Ime domene e-pošte

[ctx: @info Time when the block was imposed.]
en: Block created at
sl: Blokada ustvarjena ob

[ctx: @info The counted accounts signup attempts using that email domain within the last week.]
en: Account sign-up attempts in this week
sl: Poskusi registracij računa ta teden

[ctx: @info The counted IP signup attempts of that email domain within that day.]
en: IP sign-up attempts in this week
sl: Poskusi registracij IP-ja ta teden

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action:button]
en: Delete email block
sl: Izbriši blokado e-pošte

en: Email block deleted
sl: Blokada e-pošte izbrisana

[ctx: @title]
en: New E-Mail Domain Block
sl: Nova blokada domene e-pošte

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
sl: Domena *

en: This can be the domain name that shows up in the e-mail address or the MX record it uses. They will be checked upon sign-up.
sl: To je lahko ime domene, ki je prikazano v e-poštnem naslovu, ali zapisu MX, ki ga uporablja. Preverjeni bodo ob registraciji.

[ctx: @action:button]
en: Resolve domain
sl: Razreši domeno

en: New email block added
sl: Dodana nova blokada e-pošte

[ctx: @info]
en: %1 sign-up attempts over the last week
sl: %1 poskusov registracije v zadnjem tednu

en: No email blocks found
sl: Ni najdenih blokad e-pošte

en: Add New Domain Block
sl: Dodaj novo blokado domene

en: Allow Federation with Domain
sl: Dovoli federacijo z domeno

en: Allowed Domain Info
sl: Podatki o dovoljeni domeni

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
sl: Domena

[ctx: @info:Time when the domain was allowed to federate.]
en: Created at
sl: Ustvarjena ob

en: Disallow Federation with Domain
sl: Ne dovoli federacije z domeno

en: Disallowed federation with the domain
sl: Federacija z domeno ni dovoljena

en: Add Domain Block
sl: Dodaj blokado domene

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
sl: Domena*

en: Public comment
sl: Javni komentar

en: Private Comment
sl: Zasebni komentar

en: Moderation
sl: Moderacija

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
sl: Utišaj

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
sl: Suspendiraj

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
sl: Brez

en: Reject media files
sl: Zavrni datoteke slik in videov

en: Removes locally stored media files and refuses to download any in the future. Irrelevant for suspensions
sl: Odstrani krajevno shranjene datoteke slik in videov in zavrne prenos katerekoli v bodoče. Nepomembno za suspendirane

en: Reject reports
sl: Zavrni prijave

en: Ignore all reports coming from this domain. Irrelevant for suspensions
sl: Prezre vse prijave, ki prihajajo s te domene. Nepomembno za suspendirane

en: Obfuscate domain name
sl: Zakrij ime domene

en: Partially obfuscate the domain name in the list if advertising the list of domain limitations is enabled
sl: Delno zakrije ime domene na seznamu, če je oglaševanje seznama omejitev domen omogočeno

[ctx: @info:Button to create a domain block]
en: Create Block
sl: Ustvari blokado

en: New domain block added
sl: Dodana nova blokada domene

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
sl: Domena*

en: New Allowed Domain Added
sl: Dodana nova dovoljena domena

en: Allowed domain option is available for instances with limited federation mode enabled
sl: Možnost dovoljene domene je na voljo za strežnike z omogočenim omejenim federiranjem

[ctx: @info:Choose between allowed and limited domains]
en: Moderation
sl: Moderiranje

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Blocked domains
sl: Blokirane domene

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains in limited federation mode]
en: Allowed domains
sl: Dovoljene domene

en: Allowed for federation
sl: Dovoljene za federiranje

en: No federations found
sl: Ni najdenih federiranj

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
sl: Ustvari pravilo

en: New IP Rule
sl: Novo pravilo IP

[ctx: @info:Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
sl: Poteče čez

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
sl: 1 dan

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
sl: 2 tedna

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
sl: 1 mesec

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
sl: 6 mesecev

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
sl: 1 leto

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
sl: 3 leta

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
sl: Komentar

en: Optional. Remember why you added this rule.
sl: Neobvezno. Zapomnite si, zakaj ste dodali to pravilo.

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
sl: Pravilo *

en: Choose what will happen with requests from this IP
sl: Izberite, kaj se bo zgodilo z zahtevami s tega IP-ja

en: Limit sign-ups
sl: Omeji registracije

en: New sign-ups will require your approval
sl: Nove registracije bodo zahtevale vašo odobritev

en: Block sign-ups
sl: Blokiraj registracije

en: New sign-ups will not be possible
sl: Nove registracije ne bodo možne

en: Block access
sl: Blokiraj dostop

en: Block access to all resources
sl: Blokiraj dostop do vseh virov

[ctx: @info:Button to create a IP rule]
en: Create IP rule
sl: Ustvari pravilo IP

en: New IP rule added
sl: Novo pravilo IP dodano

[ctx: @label]
en: Limit sign-ups
sl: Omeji registracije

[ctx: @label]
en: Block sign-ups
sl: Blokiraj registracije

[ctx: @label]
en: Block access
sl: Blokiraj dostop

en: No IP rules found
sl: Ni najdenih pravil IP

en: Not Available
sl: Ni na voljo

en: Perform moderation action on %1
sl: Izvedi dejanje moderiranja na %1

[ctx: @info: Use this to send a warning to the user, without triggering any other action.]
en: Warn
sl: Opozori

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
sl: Zamrzni

[ctx: @info: Force all this user's media attachments to be flagged as sensitive.]
en: Force-Sensitive
sl: Uveljavi občutljivost

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
sl: Omeji

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
sl: Suspendiraj

[ctx: @info: The user will receive an explanation of what happened with their account]
en: Notify the user per e-mail
sl: Opozori uporabnika po e-pošti

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
sl: Opozorilo po meri

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
sl: Pošlji

en: Action taken successfully
sl: Ukrep uspešno izveden

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Are you sure?
sl: Ali ste prepričani?

en: Action will be taken against the account.
sl: Zoper račun bo izveden ukrep.

en: Successfully approved %1's sign-up application
sl: Registracija %1 je bila uspešno odobrena

en: Successfully rejected %1's sign-up application
sl: Registracija %1 je bila uspešno zavrnjena

en: Successfully unfreezed %1's account
sl: Račun %1 je bil uspešno odmrznjen

en: Successfully unsilenced %1's account
sl: Računu %1 je bil uspešno vrnjen glas

en: Successfully unsuspended %1's account
sl: Račun %1 je bil uspešno od-suspendiran

en: Successfully undo force-sensitive %1's account
sl: Uspešno razveljavljena prisilna občutljivost za račun %1

en: Successfully deleted %1's account data
sl: Uspešno izbrisani podatki računa %1

en: Reasons for joining
sl: Razlogi za pridružitev

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
sl: Objave

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
sl: Sledilci

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
sl: Sledeni

en: No role
sl: Brez vloge

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
sl: Vloga

[ctx: @info The last time the account was active.]
en: Last Active
sl: Nazadnje dejaven

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
sl: Stanje prijave

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
sl: Vloga

[ctx: @info: Email of the user.]
en: Email
sl: E-pošta

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
sl: Stanje e-pošte

en: Confirmed
sl: Potrjena

en: Not Confirmed
sl: Ni potrjena

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
sl: Jezik računa

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
sl: Pridružen

en: Most recent IP
sl: Zadnji IP

en: Invited By
sl: Povabil ga je

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
sl: Odobri

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
sl: Zavrni

en: Delete Account Data
sl: Izbriši podatke računa

[ctx: @info: Unfreeze the user's account]
en: Unfreeze
sl: Odmrzni

en: Undo Limit
sl: Prekliči omejitev

en: Undo Suspension
sl: Razveljavi suspendiranje

en: Undo force-sensitive
sl: Razveljavi prisilno občutljivost

en: Take action against this account
sl: Ukrepaj proti računu

en: Remove Domain Block
sl: Odstrani blokado domene

en: Domain Block Removed
sl: Blokada domene odstranjena

en: Edit domain block
sl: Uredi blokado domene

en: Private comment
sl: Zasebni komentar

[ctx: @info:Button to update the domain block with new values]
en: Update Block
sl: Posodobi blokado

en: Domain block updated
sl: Blokada domene posodobljena

en: Blocked at
sl: Blokirana pri

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
sl: Pravilo

[ctx: @info:Whether to obfuscate public displays of this domain block]
en: Obfuscate
sl: Zakrij

[ctx: @info:Whether to reject incoming media from this domain]
en: Reject media
sl: Zavrni slike in videe

[ctx: @info:Whether to reject incoming reports from this domain]
en: Reject reports
sl: Zavrni prijave

en: Edit Domain Block
sl: Uredi blokado domene

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove IP Rule
sl: Odstrani pravilo IP

en: IP Rule Removed
sl: Pravilo IP odstranjeno

[ctx: @title:window]
en: Update IP Rule
sl: Posodobi pravilo IP

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
sl: Poteče čez

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
sl: 1 dan

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
sl: 2 tedna

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
sl: 1 mesec

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
sl: 6 mesecev

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
sl: 1 leto

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
sl: 3 leta

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
sl: Komentar

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
sl: Pravilo *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @info Button to update an IP rule]
en: Update IP rule
sl: Posodobi pravilo IP

en: IP rule updated
sl: Pravilo IP posodobljeno

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expires at
sl: Poteče ob

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
sl: Brez

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
sl: Resnost

[ctx: @action:button]
en: Update IP Rule
sl: Posodobi pravilo IP

en: Report #%1
sl: Prijava št. %1

en: Mark as unresolved
sl: Označi kot nerešeno

en: Mark as resolved
sl: Označi kot rešeno

en: Report Unresolved
sl: Prijava nerešena

en: Report Resolved
sl: Prijava rešena

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
sl: Objave

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
sl: Sledilci

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
sl: Sledeni

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
sl: Pridružen

[ctx: @info The last time the reported account was active.]
en: Last Active
sl: Nazadnje dejaven

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Reported
sl: Prijavljen

[ctx: @info Time at which the report was made]
en: Reported
sl: Prijavljen

en: Reported By
sl: Prijava od

en: Report Status
sl: Stanje prijave

en: Resolved
sl: Rešena

en: Unresolved
sl: Nerešena

en: Action taken by
sl: Ukrep izvedel

en: Assigned moderator
sl: Dodeljen moderator

en: No one
sl: Nihče

en: Unassign
sl: Od-dodeli

en: Assign to me
sl: Dodeli meni

en: Forwarded
sl: Posredovana

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @info:The report is not forwarded]
en: No
sl: Ne

en: Category
sl: Kategorija

en: The reason this account and/or content was reported will be cited in communication with the reported account
sl: Razlog zakaj je bil ta račun in/ali vsebina prijavljena bo naveden v komunikaciji s prijavljenim računom

en: Other
sl: Ostalo

en: Category changed to other
sl: Kategorija je bila spremenjena v Ostalo

en: Spam
sl: Neželeno

en: Category changed to spam
sl: Kategorija je bila spremenjena v Neželeno

en: Content violates one or more server rules
sl: Vsebina krši eno ali več pravil strežnika

en: Category changed to rule violation
sl: Kategorija spremenjena v Kršitev pravil

en: To provide more information, %1 wrote:
sl: Za več informacij je %1 napisal:

[ctx: @info:Account didn't provide any comment on the report]
en: N/A
sl: Brez

en: Reported Content
sl: Prijavljena vsebina

en: Offending content will be cited in communication with the reported account
sl: Žaljiva vsebina bo navedena v komunikaciji s prijavljenim računom

en: <b>Content Warning</b><br /> %1
sl: <b>Vsebinsko opozorilo</b><br /> %1

en: Show Less
sl: Prikaži manj

en: Show More
sl: Prikaži več

[ctx: @title]
en: Accounts
sl: Računi

en: Reports
sl: Prijave

[ctx: @title]
en: Federation
sl: Federacija

[ctx: @title]
en: IP Rules
sl: Pravila IP

[ctx: @title]
en: Email Blocks
sl: Blokiranje e-pošte

en: Accounts Tool Page
sl: Stran orodij računov

[ctx: @info:Combobox to choose Report Status]
en: Report Status
sl: Stanje prijave

[ctx: @info:Filter out unresolved reports]
en: Unresolved
sl: Nerešena

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
sl: Rešena

[ctx: @info:Combobox to choose the origin of report]
en: Report Origin
sl: Vir prijave

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
sl: Vse

[ctx: @info:Filter out accounts with local origin]
en: Local
sl: Krajevno

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
sl: Oddaljeno

en: Reported By:
sl: Prijava od:

en: Assigned Account:
sl: Dodeljen račun:

[ctx: @info: No account assigned to the report]
en: N/A
sl: Brez

en: No reports found
sl: Ni najdenih prijav

[ctx: @action:intoolbar Mark all notifications as read]
en: Mark All As Read
sl: Označi vse kot prebrano

[ctx: @action:intoolbar]
en: Configure Notifications…
sl: Konfiguriraj obvestila…

[ctx: @action:intoolbar Show all notifications]
en: All
sl: Vse

[ctx: @action:intoolbar Show only mentions]
en: Mentions
sl: Omembe

[ctx: @action:intoolbar More filter categories]
en: More
sl: Več

[ctx: Show only boosts]
en: Boosts
sl: Izpostavitve

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
sl: Priljubljeni

[ctx: Show only poll results]
en: Poll Results
sl: Rezultati anket

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
sl: Objave

[ctx: Show only follows]
en: Follows
sl: Sledenja

en: No Notifications
sl: Ni obvestil

en: You have no notifications yet. When people reply, favorite or boost your posts they will show up here.
sl: Nimate še nobenega obvestila. Ko bodo ljudje odgovorili, dodali med priljubljene ali okrepili vaše objave, se bodo prikazala tukaj.

en: %1 has issued a warning against your account
sl: %1 je izdal opozorilo glede vašega računa

en: View %1's Profile
sl: Poglej profil od %1

en: %1 users favorited your post
sl: %1 je vzljubil vašo objavo

en: %1 users boosted your post
sl: %1 uporabnikov je izpostavilo vašo objavo

[ctx: @info:label]
en: %1 relationships were severed due to moderation actions.
sl: %1 odnosov je bilo prekinjeno zaradi moderiranja.

[ctx: @info:label]
en: A report has been filed against a user in your server.
sl: Proti uporabniku na vašem strežniku je bila vložena prijava.

en: %1 replied to your post
sl: %1 je odgovoril na vašo objavo

en: A poll has ended
sl: Anketa se je zaključila

en: %1 updated their post
sl: %1 je posodobil svojo objavo

en: Status with image attachment
sl: Stanje s priloženo sliko

en: Status with GifV attachment
sl: Stanje s prilogo GifV

en: Status with Video attachment
sl: Stanje s prilogo videa

en: Not available
sl: Ni na voljo

[ctx: @action:button]
en: Hide Media
sl: Skrij slike in videe

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide media
sl: Skrij medije

en: Media Hidden
sl: Mediji skriti

en: Save Image As…
sl: Shrani sliko kot…

en: Save Gif As…
sl: Shrani Gif kot…

en: Save Video As…
sl: Shrani video kot…

en: Copy Image
sl: Kopiraj sliko

[ctx: Posted on 26 March 2024 Tuesday 20:43:18 +03]
en: Posted on %1
sl: Objavljeno na %1

en: Public
sl: Javno

en: Unlisted
sl: Nenavedeno

en: Private
sl: Zasebno

en: Direct Message
sl: Neposredno sporočilo

en: No favorites
sl: Ni priljubljenih

en: %1 favorite | %1 favorites
sl[0]: %1 priljubljeni
sl[1]: %1 priljubljen
sl[2]: %1 priljubljena
sl[3]: %1 priljubljeni

en: No boosts
sl: Ni izpostav

en: %1 boost | %1 boosts
sl[0]: %1 pospeškov
sl[1]: %1 pospešek
sl[2]: %1 pospeška
sl[3]: %1 pospeški

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
sl: Kopiraj povezavo

en: Post link copied.
sl: Povezava na objavo prekopirana.

en: Link preview: %1
sl: Predogled povezave: %1

[ctx: @info:label 'More from [this author]', where we put the user's avatar and name next to this label]
en: More from
sl: Več od

[ctx: @info:label 'This is written by %1']
en: By %1
sl: Po %1

en: Text description available
sl: Na voljo besedni opis

[ctx: @title]
en: Media Description
sl: Opis medija

en: Normal Status
sl: Običajno stanje

en: Spoiler Status
sl: Stanje pokvarljivca

en: Filtered: %1
sl: Filtrirano: %1

en: Show anyway
sl: Vseeno prikaži

[ctx: @label]
en: Pinned Post
sl: Pripeta objava

[ctx: @title]
en: Delete Post
sl: Izbriši objavo

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this post?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati to objavo?

[ctx: @title]
en: Delete & Re-draft Post
sl: Izbriši in spiši objavo na novo

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to redraft this post? This will delete the original post.
sl: Ali ste prepričani, da želite spremeniti to objavo v osnutek? To bo izbrisalo izvirno objavo.

en: <b>Content Notice</b><br /> %1
sl: <b>Obvestilo o vsebini</b><br /> %1

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
sl: Odgovori

en: Cannot boost direct messages
sl: Ni mogoče pospešiti neposrednih sporočil

en: Cannot boost private posts
sl: Ni mogoče pospešiti zasebnih objav

[ctx: Share a post]
en: Boost
sl: Izpostavi

en: Boosted
sl: Izpostavljeno

en: Boost
sl: Izpostavi

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
sl: Vzljubi

en: Favorited
sl: Vzljubljeno

en: Favorite
sl: Priljubljen

en: Remove bookmark
sl: Odstrani zaznamek

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
sl: Zaznamuj

en: Bookmarked
sl: Dodano med zaznamke

en: Bookmark
sl: Zaznamuj

en: This post has been marked private. Some posts may be missing because its replies are marked as private by default.
sl: Ta objava je bila označena kot zasebna. Nekatere objave morda manjkajo, ker so njihovi odgovori privzeto označeni kot zasebni.

[ctx: Edited on <datetime>]
en: Edited on %1
sl: Urejano na %1

[ctx: Show more options]
en: More actions
sl: Več dejavnosti

[ctx: @action:inmenu 'Thread' is a series of posts.]
en: Open Thread
sl: Odpri nit

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
sl: Vdelaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
sl: Odpri kot …

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply as…
sl: Odgovori kot …

[ctx: @action:inmenu]
en: Favorite as…
sl: Vzljubi kot …

[ctx: @action:inmenu]
en: Boost as…
sl: Izpostavi kot …

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark as…
sl: Zaznamuj kot …

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
sl: Odstrani zaznamek

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
sl: Zaznamuj

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
sl: Odpni s profila

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
sl: Pripni na profil

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
sl: Povrni glas @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
sl: Utišaj @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
sl: Prenehaj blokirati @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
sl: Blokiraj @%1

en: Edit
sl: Uredi

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete & Re-draft
sl: Izbriši in spiši na novo

[ctx: Votes percentage]
en: %1%
sl: %1 %

en: You voted for this option
sl: Glasovali ste za to možnost

en: (No votes)
sl: (Ni glasov)

en: Vote
sl: Glasuj

[ctx: @option:check Show poll results]
en: Show Results
sl: Prikaži rezultate

en: Poll has closed
sl: Glasovanje se je končalo

en: Post from %1
sl: Objava iz %1

en: Quoted post
sl: Omenjena objava

[ctx: @info Loading user that started this interaction]
en: Loading…
sl: Nalaganje…

en: %1 boosted
sl: %1 je izpostavil

en: In reply to %1
sl: Odgovor na %1

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: Last read on this date]
en: Last read on %1
sl: Zadnjič prebrano na %1

[ctx: @title]
en: Report Post
sl: Prijavi objavo

[ctx: @title]
en: Report User
sl: Prijavi uporabnika

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this post
sl: Razlog za prijavljanje te objave

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this user
sl: Razlog za prijavljanje tega uporabnika

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
sl: Prijavi

[ctx: @action]
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Hashtag
sl: Ključnik

[ctx: @title]
en: Search
sl: Iskanje

en: Loading...
sl: Nalaganje …

en: No search results
sl: Ni zadetkov iskanja

en: Search for users, tags and posts
sl: Poiščite uporabnike, ključnike in objave

en: Edit Account
sl: Uredi račun

en: Please choose a file
sl: Izberite datoteko

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out of %1?
sl: Ali ste prepričani, da se želite odjaviti iz %1?

en: Account
sl: Račun

en: Require approval for new followers
sl: Zahtevaj odobritev za nove sledilce

en: By default new followers are automatically accepted. Uncheck if you want to manually approve or deny new ones. You always have the option to force someone to unfollow you.
sl: Privzeto so novi sledilci samodejno sprejeti. Počistite polje, če želite ročno odobriti ali zavrniti nove. Vedno imate možnost nekoga prisiliti, da vam preneha slediti.

en: Is automated
sl: Je samodejen

en: Whether to publicly mark this account as doing any kind of automated actions.
sl: Ali naj ta račun javno označi, da izvaja kakršna koli samodejna dejanja.

en: Feature profile and posts
sl: Predstavi profil in objave

en: Your public profile and posts may be featured to other users.
sl: Vaš javni profil in objave so lahko predstavljene drugim uporabnikom.

en: Publicly list follows and followers
sl: Javno seznam sledenih in sledilcev

en: By default everyone you follow and everyone who follows you is public.
sl: Privzeto so javni vsi, ki jim sledite, in vsi, ki sledijo vam.

[ctx: @label Account preferences]
en: Mark uploaded media as sensitive by default
sl: Privzeto označi naložene slike in videe kot občutljive

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post language
sl: Privzeti jezik objav

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post visibility
sl: Privzeta vidnost objav

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
sl: Javno

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
sl: Nenavedeno

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: @abel Account preferences]
en: Open Server in Browser
sl: Odpri strežnik v brskalniku

en: Some settings can only be configured on your server's website.
sl: Nekatere nastavitve je mogoče konfigurirati samo na spletnem mestu vašega strežnika.

[ctx: @title:group]
en: General
sl: Splošno

en: Color theme
sl: Barvna tema

en: Pop out the post composer by default
sl: Privzeto odpri dialog z avtorjem objave

en: Continue reading where you last left off
sl: Nadaljujte z branjem tam, kjer ste nazadnje končali

en: If checked, the Home timeline will begin where you last read. The position in the timeline is shared with other clients.
sl: Če je potrjeno, se bo domača časovnica začela tam, kjer ste nazadnjič prebrali. Položaj na časovnici se deli z drugimi odjemalci.

en: Auto-update timelines
sl: Samodejno posodobi časovnice

en: If checked, Tokodon will automatically update certain timelines as new posts come in.
sl: Če je označeno, bo Tokodon samodejno posodobil določene časovnice, ko bodo prišle nove objave.

[ctx: @title:group]
en: Posts
sl: Objave

en: Show number of replies, favorites and boosts
sl: Prikaži število odgovorov, vzljubitev in izpostavitev

en: Show link previews
sl: Prikaži predoglede povezav

en: Content font
sl: Pisava vsebine

en: Please choose a font
sl: Izberite pisavo

[ctx: @title:group]
en: Media
sl: Slike in videi

en: Crop images on the timeline
sl: Obreži slike v časovnici

en: If unchecked, posts with only one image attached will be uncropped and shown in full.
sl: Če ni označeno, bodo objave s samo eno priloženo sliko neobrezane in prikazane v celoti.

en: Auto-play animated GIFs
sl: Samodejno predvajaj animirane GIFe

[ctx: @title:window]
en: Edit Profile
sl: Uredi profil

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
sl: Omrežni posrednik

en: System Default
sl: Sistemsko privzeti

en: No Proxy
sl: Ni posrednika

en: Socks5
sl: SOCKS5

en: Host
sl: Gostitelj

en: Port
sl: Vrata

en: User
sl: Uporabnik

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Enable notifications for this account
sl: Obvestila za ta račun

en: Notifications can appear even when Tokodon isn't running.
sl: Obvestila se lahko prikazujejo tudi, ko Tokodon ne teče.

en: Push notifications are available but could not be enabled. Please log out and log back in.
sl: Potisna obvestila za ta račun so na voljo, a niso bila omogočena. Prosimo, odjavite se in se spet prijavite.

en: Notifications will only appear when Tokodon is running.
sl: Obvestila se bodo prikazovala samo, ko bo Tokodon tekel.

[ctx: @title:group]
en: Events
sl: Dogodki

en: Mentions
sl: Omembe

en: When someone mentions you in a new post, or replies to one of your threads.
sl: Ko vas nekdo omeni v novi objavi ali odgovori na eno od vaših niti.

en: Statuses
sl: Stanja

en: When a user you have notifications turned on for makes a new post.
sl: Ko uporabnik, za katerega imate vklopljena obvestila, objavi novo objavo.

en: Boosts
sl: Izpostavitve

en: When someone boosted one of your posts.
sl: Ko je nekdo izpostavil eno od vaših objav.

en: New followers
sl: Novi sledilci

en: When someone follows you.
sl: Kadar vam nekdo sledi.

en: New follow requests
sl: Nove zahteve za sledenje

en: When an account who requires manual approval wants to follow you.
sl: Kadar vam želi slediti račun, ki zahteva ročno odobritev.

en: When a post you made was favorited by another user.
sl: Ko je vašo objavo drug uporabnik označil kot priljubljeno.

en: Polls
sl: Glasovanja

en: When a poll you voted in has ended.
sl: Ko se je glasovanje, kjer ste glasovali, končalo.

en: Edits
sl: Urejanja

en: When a post you interacted with was edited by the author.
sl: Ko je objavo, s katero ste komunicirali, uredil avtor.

en: Server Sign-ups
sl: Prijave na strežnik

en: When someone signs up to your server.
sl: Ko se nekdo prijavi na vaš strežnik.

en: Server Reports
sl: Poročila strežnika

en: When someone files a report against a user on your server.
sl: Ko nekdo prijavi uporabnika na vašem strežniku.

en: Severed Relationships
sl: Prekinjena razmerja

en: When you or your server moderates another server, which you are following users or have followers with.
sl: Ko vi ali vaš strežnik moderirate drug strežnik, na katerem sledite uporabnike ali imate sledilce.

en: Display Name
sl: Ime za prikaz

en: Header
sl: Glava

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 1500x500px
sl: PNG, GIF ali JPG. Največ 2 MB. Zmanjšana bo na 1500×500 pik

en: Avatar
sl: Podoba

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 400x400px
sl: PNG, GIF ali JPG. Največ 2 MB. Zmanjšana bo na 400×400 pik

[ctx: Profile fields]
en: Fields
sl: Polja

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Muted Users
sl: Utišani uporabniki

en: Blocked Users
sl: Blokirani uporabniki

en: Appearance
sl: Videz

en: Safety
sl: Varnost

en: Accounts
sl: Računi

en: Network Proxy
sl: Omrežni posrednik

en: About Tokodon
sl: O Tokodon

[ctx: @title:group]
en: About
sl: O programu

en: About KDE
sl: O KDE

en: Sharing failed
sl: Deljenje ni uspelo

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
sl: Dovoli

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
sl: Zavrni

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Unfollow
sl: Prenehaj slediti

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Remove Follower
sl: Odstrani sledilca

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Remove
sl: Odstrani

en: No accounts available
sl: Nobenega računa ni na voljo

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title:group]
en: Focal point
sl: Točka osredotočenosti

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
sl: Izbira %1

[ctx: @action:intoolbar Poll toolbar]
en: Add Choice
sl: Dodaj izbiro

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Add a new poll choice
sl: Dodaj novo izbiro v anketo

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: When the poll will expire
sl: Kdaj bo anketa zaključena

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
sl: Večkratna izbira

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Allow multiple choices
sl: Dovoli večkratne izbire

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Hide totals
sl: Skrij štetja

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Hide vote count until the poll ends
sl: Skrij število glasov dokler se anketa ne zaključi

en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: @title:window]
en: Edit This Post
sl: Uredi to objavo

[ctx: @title:window]
en: Reply to This Post
sl: Odgovori na to objavo

[ctx: @title:window]
en: Rewrite This Post
sl: Ponovno napiši to objavo

[ctx: @title:window]
en: Write a New Post
sl: Napiši novo objavo

en: Saving an edited post that has a poll will clear existing results.
sl: Če shranite urejeno objavo z anketo, boste izbrisali obstoječe rezultate.

[ctx: @title]
en: Discard Draft
sl: Zavrzi osnutek

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to discard your draft?
sl: Ali ste prepričani, da želite zavreči svoj osnutek?

[ctx: @action:button Keep this draft]
en: Keep
sl: Ohrani

[ctx: @info:placeholder]
en: Content notice
sl: Obvestilo o vsebini

[ctx: @info:placeholder]
en: What's new?
sl: Kaj je novega?

[ctx: @title:window]
en: Choose a File
sl: Izberite datoteko

en: All supported formats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)
sl: Vsi podprti formati (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)

en: JPEG image (*.jpg *.jpeg)
sl: Slika JPEG (*.jpg *.jpeg)

en: PNG image (*.png)
sl: Slika PNG (*.png)

en: GIF image (*.gif)
sl: Slika GIF (*.gif)

en: WebP image (*.webp)
sl: Slika WebP (*.webp)

en: HEIC image(*.heic)
sl: Slika HEIC (*.heic)

en: HEIF image (*.heif)
sl: Slika HEIF (*.heif)

en: AVIF image (*.avif)
sl: Slika AVIF (*.avif)

en: WebM video (*.webm)
sl: Video WebM (*.webm)

en: MPEG-4 video (*.mp4)
sl: Video MPEG-4 (*.mp4)

en: M4V video (*.m4v)
sl: Video M4V (*.m4v)

en: QuickTime video (*.mov)
sl: Video QuickTime (*.mov)

en: All files (*)
sl: Vse datoteke (*)

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach file
sl: Priloži datoteko

[ctx: @info:tooltip]
en: Add poll
sl: Dodaj anketo

[ctx: @info:tooltip]
en: Content Notice
sl: Obvestilo o vsebini

[ctx: @item:inmenu Local to this server]
en: Local
sl: Krajevno

[ctx: @item:inmenu Public to the world]
en: Public
sl: Javno

[ctx: @item:inmenu Public but less so]
en: Unlisted
sl: Nenavedeno

[ctx: @item:inmenu Only to followers]
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: @item:inmenu Only to who is explicitly mentioned]
en: Direct Message
sl: Neposredno sporočilo

[ctx: @info:tooltip Post visibility]
en: Visibility
sl: Vidnost

[ctx: @info:tooltip]
en: Post language
sl: Jezik objave

[ctx: @info:tooltip]
en: Add emoji
sl: Dodaj čustvenčka

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
sl: Znaki: <b>%1/%2</b>

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
sl: Pošlji

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
sl: Odgovori

[ctx: @action:button Send the same post again]
en: Repost
sl: Ponovno objavi

[ctx: @action:Button Save an edited a post]
en: Save
sl: Shrani

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Home (%1)
sl: Domov (%1)

en: Show Boosts
sl: Prikaži izpostavitve

en: Show Replies
sl: Prikaži odgovore

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your settings.
sl: Ni mogoče priti v stik s strežnikom: %1. Preverite vaše nastavitve.

[ctx: @action:button Load more posts above this]
en: Load More
sl: Naloži več

en: Switch Account
sl: Preklopi račun

en: Switch account
sl: Preklopi račun

en: Log in or create a new account
sl: Prijavi se ali ustvari nov račun

en: Empty conversation
sl: Prazen pogovor

en: %1 and %2
sl: %1 in %2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
sl[0]: %2 in še %1 drugih
sl[1]: %2 in še %1 drug
sl[2]: %2 in še %1 druga
sl[3]: %2 in še %1 drugi

en: Members of the list
sl: Člani seznama

en: Any followed users
sl: Katerikoli sleden uporabnik

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
sl: 5 minut

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
sl: 30 minut

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
sl: 1 ura

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
sl: 6 ur

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
sl: 12 ur

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
sl: 1 dan

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
sl: 3 dni

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
sl: 7 dni

en: An unknown error occurred.
sl: Prišlo je do neznane napake.

en: Receiving push notifications
sl: Sprejemanje potisnih obvestil

en: Browse the Fediverse
sl: Prebrskaj Fediverse

en: © 2021-2024 Carl Schwan, 2021-2024 KDE Community
sl: © 2021–2024 Carl Schwan, 2021–2024 skupnost KDE

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Supports https and web+ap url scheme
sl: Podpira url shemi https in web+ap

en: Share a line of text in the standalone composer.
sl: Deli vrstico besedila v samostojnem sestavljalniku.

en: The text to share.
sl: Besedilo namenjeno za deljenje.

en: Internal usage only.
sl: Samo za notranjo rabo.

en: Error occurred when fetching the latest notification.
sl: Prišlo je do napake pri pridobivanju najnovejšega obvestila.

[ctx: @title]
en: Home
sl: Domov

[ctx: @title]
en: Local Timeline
sl: Krajevna časovnica

[ctx: @title]
en: Global Timeline
sl: Globalna časovnica

[ctx: @title]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: @title]
en: Favorites
sl: Priljubljene

[ctx: @title]
en: Trending
sl: V trendu

en: Trending
sl: V trendu

[ctx: @title:window]
en: Loading…
sl: Nalaganje…

[ctx: @title]
en: Post by %1
sl: Objava od %1

[ctx: @title:window]
en: Trending News
sl: Novice v trendu

[ctx: @title:group Title for the group of account related actions]
en: Account
sl: Račun

[ctx: @action:button]
en: Switch to '%1'
sl: Preklopi na '%1'

[ctx: @action:button]
en: Configure '%1'
sl: Konfiguriraj '%1'

[ctx: @action:button]
en: Add Account
sl: Dodaj račun

[ctx: @action:button]
en: Write a New Post
sl: Napiši novo objavo

[ctx: @action:button]
en: Switch '%1'
sl: Preklopi '%1'

[ctx: Previously used emojis]
en: History
sl: Zgodovina

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
sl: Smejčki

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
sl: Ljudje

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
sl: Narava

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
sl: Hrana

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
sl: Dejavnosti

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
sl: Potovanje

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
sl: Predmeti

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
sl: Simboli

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
sl: Zastave

en: Could not open the temporary download file
sl: Ni bilo mogoče odpreti začasne datoteke prejemanja

en: Could not reserve disk space for download
sl: Ni bilo mogoče rezervirati prostora na disku za prejemanje

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
sl: Prejemanje

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
sl: Vir

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
sl: Cilj

en: in the future
sl: v bodoče

en: %1s
sl: %1 s

en: %1m
sl: %1 m

en: %1h
sl: %1 u

en: Today
sl: Danes

en: %1d
sl: %1 d

en: 1 week ago | %1 weeks ago
sl[0]: pred %1 tedni
sl[1]: pred %1 tednom
sl[2]: pred %1 tednoma
sl[3]: pred %1 tedni

en: 1 month ago | %1 months ago
sl[0]: pred %1 meseci
sl[1]: pred %1 mesecem
sl[2]: pred %1 mesecema
sl[3]: pred %1 meseci

en: 1 year ago | %1 years ago
sl[0]: pred %1 leti
sl[1]: pred %1 letom
sl[2]: pred %1 letoma
sl[3]: pred %1 leti
