tomboy master - en to ast translation catalogue (404 entries)

en: Accessories
ast: Utilidaes

en: Simple and easy to use note-taking
ast: Un apunta-notes cenciellu d'usar

en: Tomboy Applet Factory
ast: Fábrica d'applets Tomboy

en: Tomboy Notes
ast: Notes Tomboy

en: S_ynchronize Notes
ast: S_incronizar les notes

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Help
ast: _Aida

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: Note-taker
ast: Anotador

en: Take notes, link ideas, and stay organized
ast: Toma notes, enllaza idegues, y caltente organizáu

en: Accept SSL Certificates
ast: Aceutar Certificaos SSL

en: Create a new Note
ast: Facer una nota nueva

en: Custom Font Face
ast: Personalizar la fonte tipográfica

en: Determines X coordinate of Search window; stored on Tomboy exit.
ast: Determina la coordenada X de la ventana de Gueta; atroxada na salida de Tomboy.

en: Determines Y coordinate of Search window; stored on Tomboy exit.
ast: Determina la coordenada Y de la ventana de Gueta; atroxada na salida de Tomboy.

en: Determines pixel height of Search window; stored on Tomboy exit.
ast: Determina l'altor de pixel de la ventana de Gueta; atroxada na salida de Tomboy.

en: Determines pixel width of Search window; stored on Tomboy exit.
ast: Determina l'anchor de pixel de la ventana de Gueta; atroxada na salida de Tomboy.

en: Enable Auto bulleted lists.
ast: Activar llistes de topos automátiques.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
ast: Activar Apegar col botón del mediu del mur.

en: Enable WikiWord highlighting
ast: Activar resultáu de WikiPallabres

en: Enable closing notes with escape.
ast: Activar zarrar les notes con escape.

en: Enable custom font
ast: Activar fonte tipográfica personalizada

en: Enable global keybindings
ast: Activar combinaciones de tecles globales

en: Enable spellchecking
ast: Activar el correutor ortográficu

en: Enable startup notes
ast: Activar notes al entamu

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
ast: Activa esta opción si quies que les llistes de topos seyan automátiques cuando introduz un - o un * al encomienzu d'una llinia.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
ast: Active esta opción si quies poder apegar conteníu con marca de tiempu na nota Entamar equí, pulsando col botón del mediu nel iconu de Tomboy.

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
ast: Activar esta opción pa resaltar pallabres QueVeSEAsina. Al pulsar na pallabra faeráse una nota con esi nome.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
ast: Tiempu llímite (ms) pa FUSE

en: HTML Export All Linked Notes
ast: Esportar toles notes enllazaes a HTML

en: HTML Export Last Directory
ast: Esportar al últimu direutoriu usáu en formatu HTML

en: HTML Export Linked Notes
ast: Esportar les notes enllazaes a HTML

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
ast: Si enable_custom_font ta activáu, la tipografía equí escoyía emplegaráse al amosar les notes.

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
ast: Si ta activáu, toles notes que taben abiertes cuando se peslló Tomboy, abriránse automáticamente al entamu.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
ast: Si ta activáu, una nota abierta pue pesllase calcando la tecla escape.

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
ast: Si ta activáu, les faltes d'ortografía sorrayaránse en coloráu, y calcando col botón drechu del mur amosaránse suxerencias.

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
ast: Si ta activáu, les combinaciones globales de teclas del escritoriu fixaes en /apps/tomboy/global_keybindings tamién activaráse, permitiendo al restu d'aplicaciones emplegar les opciones útiles de Tomboy.

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
ast: Si ta activáu, el nome del conxuntu de tipu en cuestom_font_face usaráse como tipografia p'amosar les notes. De otra manera usaráse la tipografía predeterminada del escrituriu.

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
ast: indica que'l complementu d'importador de notes apegaes nun foron executaes, asina que debería executase automáticamente la vegada que vien darréu cuando arranque Tomboy

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
ast: Enteru determinando'l númberu mínimu de notes qu'amosar nel menú de notes de Tomboy.

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
ast: Valor enteru qu'indica si esiste una preferencia pa facer siempre una aición específica cuando se deteuta un conflictu, en llugar d'entrugar al usuariu. Los valores denoten una enumeración interna. O indica que l'usuariu quier ser entrugáu cuando asuceda un conflictu, de tal mou que l'usuariu remanará cada situación de conflictu casu a casu.

en: List of pinned notes.
ast: Llista de notes pinchaes

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
ast: Númberu máximu de carauteres del títulu de la nota qu'amosar na bandexa de Tomboy o nel menú de la miniaplicación de notes del panel.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
ast: Llonxitú máxima del títulu de la nota a amosar nel menú de la bandexa.

en: Minimum number of notes to show in menu
ast: Númberu mínimu de notes a amosar nel menú

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
ast: Comportarnientu predetermináu pa conflictos de sincronización de notes

en: Open Recent Changes
ast: Abrir cambeos recientes

en: Open Search Dialog
ast: Abrir el cuadru de fala a guetar

en: Open Start Here
ast: Abrir Entamar equí

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
ast: Camín del sirvidor SSH pal direutoriu de sincronización de Tomboy (opcional).

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
ast: Ruta al sirvidor de sincronización cuando s'emplegue'l complementu del serviciu de sincronización de sistema de ficheros.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
ast: Carpeta de Sincronización Remota SSHFS

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
ast: Nome d'Usuariu Sincronización Remota SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server Port
ast: Puertu Sirvidor Sincronización SSHFS

en: SSHFS Synchronization Server URL
ast: URL del sirvidor de sincronización remota SSHFS

en: Saved height of Search window
ast: Altor guardáu de la ventana de gueta

en: Saved horizontal position of Search window
ast: Posición horizontal guardada de la ventana de gueta

en: Saved vertical position of Search window
ast: Posición vertical guardada de la ventana de gueta

en: Saved width of Search window
ast: Anchor guardáu de la ventana de gueta

en: Selected Synchronization Service Addin
ast: Escoyer el complementu del serviciu de sincronización

en: Set to TRUE to activate
ast: Establecer a «Braeru» p'activar

en: Show applet menu
ast: Amosar el menú de miniaplicaciones

en: Start Here Note
ast: Entamar equí

en: Sticky Note Importer First Run
ast: Primera execución del importador de notes apegaes

en: Synchronization Client ID
ast: ID del veceru de sincronización

en: Synchronization Local Server Path
ast: Camín al sirvidor llocal de sincronización

en: The date format that is used for the timestamp.
ast: El formatu de la fecha que s'emplega pa la marca de tiempu.

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Combinación de tecles global pa facer y amosar una nota nueva. El formatu sería «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analizador lléxicu ye enforma tolerante y permite lletres mayúscules o minúscules, y abreviaciones tales como «&lt;Ctl&gt;» y «&lt;Ctrl&gt;». Si activa la opción de cadena especial «desactivada» nun habrá combinación de tecles pa esta aición.

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: Combinación de tecles global p'abrir «Entamar equí». El formatu sería «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analizador lléxicu ye enforma tolerante y permite lletras mayúscules o minúscules, y abreviaciones tales como «&lt;Ctl&gt;» y «&lt;Ctrl&gt;». Si activa la opción de cadena especial «desactivada» nun habrá combinación de tecles pa esta aición.

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: L'atayu de tecláu global pa abrir el diálogu Restolar Nota. El formatu paezse a "&lt;Control&gt;a" o "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". El parser ye enforma amistosu y permite minúscules o mayúscules, lo mesmo que abreviatures como "&lt;Ctl&gt;" y "&lt;Ctrl&gt;". Si afites la escoyeta a la cadena especial "disabled", nun habrá atayu de tecláu pa esta aición.

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: L'atayu de tecláu global pa abrir el diálogu Cambéos Recientes. El formatu paezse a "&lt;Control&gt;a" o "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". El parser ye enforma amistosu y permite minúscules o mayúscules, lo mesmo que abreviatures como "&lt;Ctl&gt;" y "&lt;Ctrl&gt;". Si afites la escoyeta a la cadena especial "disabled", nun habrá atayu de tecláu pa esta aición.

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ast: L'atayu de tecláu global p'amosar el menú de l'applet Tomboy. El formatu paezse a "&lt;Control&gt;a" o "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". El parser ye enforma amistosu y permite minúscules o mayúscules, lo mesmo que abreviatures como "&lt;Ctl&gt;" y "&lt;Ctrl&gt;". Si afites la escoyeta a la cadena especial "disabled", nun habrá atayu de tecláu pa esta aición.

en: The handler for "note://" URLs
ast: El remanador pa les URL «note://»

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
ast: L'últimu direutoriu au s'esportó una nota emplegando'l complementu Esportar a HTML.

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
ast: La última caxella de preferencies pa «Esportar les notes enllazaes a HTML» nel complementu Esportar a HTML.

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
ast: El caberu axuste pa la marca 'Incluyir toles notes enllazaes' nel plugin Esportar a HTML. Esti axuste úsase xuntu col axuste 'Esportar a HTML les Notes Enllazaes' y utilízase p'afitar si hai qu'axuntar toles notes (alcontraes recursivamente) durante una esportación a HTML.

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
ast: La URI de la nota que tendría de considerase como la nota «Entamar equí», que siempre tará al lo postrero del menú de notes de Tomboy y que tamién ye accesible por una tecla rápida.

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
ast: El puertu qu'usar al coneutar cuando se coneuta col sirvidor de sincronización a traviés de SSH. Afitar a -1 o menor si los axustes predeterminaos del puertu SSH tendríen d'usase en so llugar.

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
ast: Tiempu (en milisegundos) que Tomboy tien qu'esperar una rempuesta al usar FUSE pa montar una compartición sincronizada.

en: Timestamp format
ast: Formatu de la marca de tiempu

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
ast: URL del sirvidor SSH que contién el direutoriu de sincronización de Tomboy.

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
ast: Identificador únicu pal complementu configuráu del serviciu de sincronización de notes.

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
ast: Identificador únicu pa esti veceru Tomboy, emplegando al comunicar con un sirvidor de sincronización.

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
ast: Usar la opción wdfs «-ac» p'aceutar certificaos SSL ensin entrugar al usuariu.

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ast: Nome d'usuariu qu'usar al coneutar col sirvidor de sincronización a traviés de SSH.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
ast: llista separtada por espacios en blancu de URIs de notes pa les notes que deberíen apaecer nel menu de notes de Tombay.

en: _File
ast: _Ficheru

en: _New
ast: _Nuevu

en: Create a new note
ast: Facer una nota nueva

en: _Open...
ast: _Abrir…

en: Open the selected note
ast: Abrir la nota escoyía

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Delete the selected note
ast: Desaniciar la nota escoyía

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Close this window
ast: Zarrar esta ventana

en: _Quit
ast: _Colar

en: Quit Tomboy
ast: Colar de Tomboy

en: _Edit
ast: _Editar

en: Tomboy Preferences
ast: Preferencies Tomboy

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: Tomboy Help
ast: Aida de Tomboy

en: About Tomboy
ast: Tocante a Tomboy

en: TrayIcon
ast: Iconu del área de notificación

en: Create _New Note
ast: Facer _Nota nueva

en: _Search All Notes
ast: _Guetar ente toles Notes

en: Open the Search All Notes window
ast: Abrir la ventana de Guetar toles notes

en: Start synchronizing notes
ast: Entamar a sincronizar les notes

en: What links here?
ast: ¿Qué ye lo qu'enllaza equí?

en: (none)
ast: (dengún)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
ast: Puedes emplegar cualesquier bugzilla simplemente arrastrando los enllaces nes notes. Si quies un fustax especial pa dalgunos sirvidores, amiéstalos equí.

en: Host Name
ast: Nome del sirvidor

en: Icon
ast: Iconu

en: Select an icon...
ast: Escueyi un iconu…

note: Extra Widget
en: _Host name:
ast: _Nome del sirvidor:

en: No host name specified
ast: Nun s'especificó dengún nome pal sirvidor

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
ast: Tien qu'especificar el nome del sirvidor pa Bugzilla pa poder usar esti iconu

en: Error saving icon
ast: Fallu al guardar l'iconu

en: Could not save the icon file.
ast: Nun se pudo guardar el ficheru d'iconu.

en: Really remove this icon?
ast: ¿De xuru quies desaniciar esti iconu?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
ast: Si desanicies un iconu perderáse pa siempre.

en: Export to HTML
ast: Esportar a HTML

en: Your note was exported to "{0}".
ast: La to nota esportóse a «{0}».

en: Note exported successfully
ast: Nota esportada con ésitu

en: Access denied.
ast: Accesu denegáu.

en: Folder does not exist.
ast: La carpeta nun esiste.

en: Could not save the file "{0}"
ast: Nun se pue guardar el ficheru «{0}»

en: Destination for HTML Export
ast: Destín pa la esportación a HTML

en: Export linked notes
ast: Esportar les notes enllazaes

en: Include all other linked notes
ast: Incluyir toles notes enllazaes

en: Cannot open email
ast: Nun se pue abrir el corréu ellectrónicu

en: _Folder Path:
ast: Camín de di_reutoriu:

en: _Browse...
ast: _Güeyar...

en: Select Synchronization Folder...
ast: Escueyi direutoriu de sincronización...

en: Folder path field is empty.
ast: El campu del camín del direutoriu ta ermu.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
ast: El camín del direutoriu escoyíu nun esiste y Tomboy nun pue facelo

en: Local Folder
ast: Carpeta llocal

en: Fixed Wid_th
ast: Anchor _fixu

en: Cannot contact '{0}'
ast: Nun se pue contautar con «{0}»

en: Error running gaim-remote: {0}
ast: Fallu al executar gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
ast: Inxertar marca de tiempu

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
ast: dddd, d MMMM, HH:mm

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
ast: Escueyi ún de los formatos predefiníos, o emplega'l tuyu propiu.

en: Use _Selected Format
ast: Emplegar el formatu _escoyíu

en: _Use Custom Format
ast: Emplegar el formatu p_ersonalizáu

en: Today: Template
ast: Güei: Plantía

en: Today:
ast: Güei:

en: Tasks
ast: Xeres

en: Appointments
ast: Cites

en: Change the <span weight="bold">Today: Template</span> note to customize the text that new Today notes have.
ast: Camudar la nota <span weight="bold">Güei: Plantía</span> pa personalizar el testu que les nueves notes Güei tendrán.

en: _Open Today: Template
ast: _Abrir güei: Plantía

en: Print
ast: Imprentar

en: Error printing note
ast: Fallu al imprentar la nota

en: Page {0} of {1}
ast: Páxina {0} de {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
ast: dddd dd/MM/yyyy, hh:mm:ss

en: Add a sketch
ast: Amestar dibuxu

en: Se_rver:
ast: Si_rvidor:

en: User_name:
ast: _Nome d'usuariu:

en: _Folder Path (optional):
ast: Camín del di_reutoriu (opcional):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
ast: La sincronización SSH requier una clave SSH esistente pa esti sirvidor y usuariu, amás d'un demoniu SSH n'execución.

en: Server or username field is empty.
ast: El campu del usuariu o del sirvidor ta ermu.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
ast: Superóse'l tiempu d'espera máximu al coneutar col sirvidor. Asegúrese de que la so clave SSH amestóse al demoniu SSH n'execución

en: Import from Sticky Notes
ast: Importar de notes apegaes

en: No Sticky Notes found
ast: Nun s'atoparon notes apegaes

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
ast: Nun s'atopó dengún ficheru de notes apegaes en «{0}».

en: Sticky Notes import completed
ast: Importación de notes apegaes completada

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
ast: Importáronse con ésitu <b>{0}</b> de <b>{1}</b> notes apegaes.

en: Untitled
ast: Ensin títulu

en: Sticky Note:
ast: Nota apegada:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
ast: Too

en: --- Tasque is not running ---
ast: --- Tasque nun se ta executando ---

en: _Underline
ast: _Solliñáu

en: _Password:
ast: _Clave:

en: URL, username, or password field is empty.
ast: El campu URL, usuariu o clave ta ermu.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
ast: Prodúxose un fallu al coneutar col sirvidor. Esto pue ocurrir por emplegar un nome d'usuariu y/o clave incorreutos.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
ast: Fallu al guardar la configuración al depósitu de claves col mensaxe darréu:

en: Tomboy Web
ast: Web de Tomboy

en: Connect to Server
ast: Coneutando al sirvidor

en: Connected
ast: Coneutáu

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
ast: El sirvidor nun respuende. Inténtalo más sero.

en: Authorization Failed, Try Again
ast: Fallu n'autorización, inténtalo otra vuelta

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
ast: Autorización web de Tomboy satisfactoria

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
ast: Torna a la ventana de preferencies de Tomboy y calca guardar p'aniciar la sincronización.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
ast: Coneutáu. Calca Guardar p'aniciar la sincronización.

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
ast: Autorizar nel restolador (calca pa reaniciar la conexón)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
ast: Afitar el restolador predetermináu ya inténtalo otra vuelta

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
ast: _Ventana

en: Create a new notebook
ast: Facer un cuadernu de notes nuevu

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
ast: Escribi'l nome del cuadernu de notes que quies facer.

en: N_otebook name:
ast: Nome del cuadernu de n_otes:

en: Name already taken
ast: El nome yá esiste

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
ast: Face_r

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
ast: Plantía del cuadernu de notes de {0}

en: All Notes
ast: Toles Notes

en: Unfiled Notes
ast: Notes ensin archivar

en: Note_books
ast: Cua_dernos de notes

en: Create a new note in a notebook
ast: Criar una nota nueva nún cuadernu de notes

en: New Note_book...
ast: Cua_dernu de notes nuevu…

en: _New Note
ast: Nota _nueva

en: Create a new note in this notebook
ast: Facer una nota nueva nesti portátil

en: _Open Template Note
ast: _Abrir la nota de plantía

en: Open this notebook's template note
ast: Abrir la nota de plantía d'esti cuadernu de notes

en: Delete Note_book
ast: Desaniciar el cuadern_u de Notes

en: Delete the selected notebook
ast: Desaniciar el cuadernu de notes escoyíu

en: Notebooks
ast: Cuadernos de notes

en: Really delete this notebook?
ast: ¿De xuru quies desaniciar esti cuadernu de notes?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
ast: Les notes que pertenecen a esti cuadernu de notes nun se desaniciarán, pero yá nun tarán asociaes a esti cuadernu de notes. Esta aición nun puede desfacese.

en: No notebook
ast: Ensin cuadernos de notes

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
ast: Nueva Nota "{0}"

en: Place this note into a notebook
ast: Meter esta nota nún cuadernu de notes

en: Notebook
ast: Cuadernu de notes

en: _New notebook...
ast: _Nuevu cuadernu de notes...

en: Really delete this note?
ast: ¿De xuru quies desaniciar esta nota?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
ast[0]: ¿Quies desaniciar esta nota?
ast[1]: ¿Quies desaniciar estes {0} notes?

en: If you delete a note it is permanently lost.
ast: Si desanicies esta nota perderáse pa siempre.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {0}.
ast: Ocurrió un fallu al guardar les notes. Comprueba que tienes abondu espaciu en discu y que tienes los permisos apropiaos en {0}. Puedes atopar detalles sobre'l fallu en  {0}.

en: Error saving note data.
ast: Fallu al guardar los datos de la nota

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
ast: Plantía de nota nueva

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
ast: Les tos Notes moviéronse!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
ast: Na cabera versión de Tomboy moviéronse los tos ficheros de notes. Dablemente enxamás t'importó au s'atroxen les tos notes y, si ainda nun t'importa, sigui alantre y <bold>desanicia esta nota</bold>.
    
    L'antigua carpeta de notes ta curiada y salva en <link:url>{0}</link:url>. Si vuelves a una versión anterior de Tomboy, ésti guetará les notes ehí.
    
    Pero copiáronse les notes y la configuración nes carpetes nueves que van ser les que s'usen dende agora, en:
    
    <list><list-item dir="ltr">Les notes puedes alcontrales en <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">La configuración ta en <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Puedes instalar complementos en <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Los ficheros de rexistru pueden alcontrase en <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Alón.

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
ast: <note-content>Entamar equí
    
    <bold>Bienveníu a Tomboy</bold>
    
    Use esta nota «Entamar equí» pa entamar a organizar les sos ideges y pensamientos.
    
    Pue facer nueves notes pa caltener les sos idegues escoyendo l'elementu «Facer nota nueva» del menú de Tomboy nel panel de GNOME. La so nota atroxaráse automáticamente.
    
    Dempués organice les notes que cree enllazando les notes rellacionaes y les sos idegues de miente conxunto.
    
    Fiximos una nota denomada <link:internal>Usando enllaces en Tomboy</link:internal>. ¿Dístete cuenta de que cada vegada qu'escribimos <link:internal>Usando enllaces en Tomboy</link:internal> automáticamente apaez solliñao? Calca nel enllaz p'abrir la nota.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
ast: <note-content>Usando enllaces en Tomboy
    
    Les notes en Tomboy pueden enllazase sobrayando'l testu na nota actual y calcando'l botón <bold>Enllazar</bold> na barra de preseos. Al facelo faeráse una nueva nota asina como sobrayar el títulu de la nueva nota na nota actual.
    
    Camudar el títulu d'una nota faerá que se actualicen los enllaces presentes n'otres notes. Esto previen qu' apaezcan enllaces francíos cuando se renoma una nota.
    
    Amás, si escribe'l nome d'otra nota en su nota actual, enllazaráse automáticamente.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
ast: Entamar equí

en: Using Links in Tomboy
ast: Usando Enllaces en Tomboy

en: New Note {0}
ast: Nueva Nota {0}

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
ast: Describi equí la nueva nota.

en: Find in This Note
ast: Guetar nesta nota

en: _Link to New Note
ast: _Enllaz a una nueva nota

en: Te_xt
ast: Te_stu

en: _Find in This Note
ast: _Guetar nesta nota

en: Clos_e All Notes
ast: _Zarrar Toles Notes

en: Search
ast: Guetar

en: Search your notes (Ctrl-Shift-F)
ast: Guetar nes tos notes  (Ctrl-Mayús-F)

en: Link
ast: Enllaz

en: Link selected text to a new note (Ctrl-L)
ast: Enllazar el testu escoyíu a una nota nueva (Ctrl-L)

en: _Text
ast: _Testu

en: Set properties of text
ast: Afitar les propiedaes del testu

en: T_ools
ast: _Preseos

en: Use tools on this note
ast: Usar los preseos nesta nota

en: Delete this note
ast: Desaniciar esta nota

en: Synchronize Notes
ast: Sincronizar Notes

en: _Find...
ast: _Guetar...

en: Find _Next
ast: Guetar _Siguiente

en: Find _Previous
ast: Guetar _Anterior

en: Cannot create note
ast: Nun se pue facer la nota

en: _Find:
ast: _Guetar:

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Bold
ast: _Lletra prieta

en: _Italic
ast: Curs_iva

en: _Strikeout
ast: _Tacháu

en: _Highlight
ast: _Resaltáu

en: Font Size
ast: Tamañu de la fonte

en: Hu_ge
ast: Xigant_e

en: _Large
ast: _Llarga

en: S_mall
ast: _Pequeña

en: Increase Font Size
ast: Aumentar Tamañu de la fonte

en: Decrease Font Size
ast: Amenorgar Tamañu de la fonte

en: Bullets
ast: Viñetes

en: Editing
ast: Editar

en: Hotkeys
ast: Tecles rápides

en: Synchronization
ast: Sincronización

en: Add-ins
ast: Complementos

en: _Spell check while typing
ast: _Correición ortográfica al escribir

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
ast: Si ta activáu, les faltes d'ortografía sobrayaránse en coloráu, amosando les suxerencies de correición nel menú contestual.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
ast: Resaltar _wikipallabres

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
ast: Activa esta opción pa destacar pallabres <b>ComoEstaPallabra</b>. Calcando col mur na pallabra va crease una nota con esi nome.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
ast: Activar llistes de _topos automátiques

note: Custom font...
en: Use custom _font
ast: Emplegar _tipografía personalizada

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
ast: Emplega la plantía de la nota nueva pa especificar el testu va emplegase al facer una nota nueva

en: Open New Note Template
ast: Abrir la plantía Nota Nueva

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
ast: Oyir les _tecles rápides

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
ast: Les tecles rápides permíten-y acceder rápidamente a les sos notes dende cualesquier parte con una pulsación de tecla. Exemplu de tecles rápides: <b>&lt;Control&gt;&lt;Mayús&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
ast: Amosar el _menú de notes

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
ast: Abrir "_Entamar equí"

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
ast: Facer _nueva nota

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
ast: Abrir "Restolar ente T_oles Notes"

en: Ser_vice:
ast: Ser_viciu:

en: Not configurable
ast: Nun configurable

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
ast: _Avanzáu…

en: The following add-ins are installed
ast: Los complementos darréu tán dafechu instalaos

en: Get More Add-Ins...
ast: Obtener más Complementos...

en: _Enable
ast: _Habilitar

en: _Disable
ast: _Desactivar

en: Not Implemented
ast: Nun implementáu

en: {0} Preferences
ast: {0} Preferencies

en: Choose Note Font
ast: Escoyer la tipografía de la nota

en: Other Synchronization Options
ast: Otres opciones de sincronización

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
ast: Cuando se deteute un conflictu ente una nota llocal y otra nel sirvidor de sincronización configuráu:

en: Always ask me what to do.
ast: Entrúgame siempre qué facer.

en: Rename my local note.
ast: Renomar la mio nota llocal.

en: Replace my local note with the server's update.
ast: Sustituyir la mio nota llocal cola anovación del sirvidor.

en: WARNING: Are you sure?
ast: ALVERTENCIA: ¿De xuru?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ast: Nun se recomienda desaniciar los axustes de sincronización. Podríes tener que sincronizar otra vegada toles notes cuando guardes los nuevos axustes.

en: Resetting Synchronization Settings
ast: Reaniciando los axustes de sincronización

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings
ast: Desactivasti'l serviciu de sincronización configuráu. Los axustes de sincronización van esborrase agora. Podríes tener que sincronizar otra vegada toles notes cuando guardes los nuevos axustes.

en: Success! You're connected!
ast: Coneutáu.

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
ast: Tomboy ta preparáu pa sincronizar les tos notes. ¿Quies sincronizales agora?

en: Sorry, but something went wrong.  Please check your information and try again.  The {0} might be useful too.
ast: Sentímoslo pero daqué foi mal. Comprueba la información ya inténtelo llueu. El ficheru {0} pue ser útil.

en: Error connecting :(
ast: Fallu al coneutar :(

en: Version:
ast: Versión:

en: Author:
ast: Autor:

en: Add-in Dependencies:
ast: Dependencies de los complementos:

en: Search All Notes
ast: Guetar en toles notes

en: _Search:
ast: _Guetar:

en: Note
ast: Nota

en: Last Changed
ast: Caberu Cambéu

en: Matches
ast: Coincidencies

en: {0} match | {0} matches
ast[0]: {0} coincidencia
ast[1]: {0} coincidencies

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
ast[0]: Total: {0} nota
ast[1]: Total: {0} notes

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
ast[0]: Coincide con: {0} nota
ast[1]: Concasa con: {0} notes

en: Cannot create new note
ast: Nun se pue facer una nueva nota

en: Primary Development:
ast: Desendolcu anicial:

en: Contributors:
ast: Contribuidores:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2009 Others
ast: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2009 Otros

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
ast: Una aplicación cenciella y fácil d'emplegar pa tomar notes nel escritoriu

en: Homepage
ast: Páxina cabezalera

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright (C) 2004-2006 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
ast: Tomboy: Una aplicación cenciella y perfácil d'usar pa tomar notes nel escritoriu.
    Copyright (C) 2004-2006 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
ast: Usu:
      --version			Amuesa información de la versión.
      --help			Amuesa esti mensaxe d'usu.
      --note-path [ruta]		Cargar/atroxar los datos de les notes nesta carpeta.
      --search [texto]		Abre'l ventanu de la gueta de toles notes col testu a guetar.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
ast:   --new-note			Fae y amuesa una nota
      --new-note [título]		Fae y amuesa una nota, con un títulu
      --open-note [título/url]	Amuesa la nota esistente que concase col títulu
      --start-here			Amosa la nota «Entamar equí»
      --highlight-search [texto]	Gueta y resaltar testu coincidente na nota abierta

en: Version {0}
ast: Versión {0}

en:  (new)
ast:  (nueva)

en: _About Tomboy
ast: _Tocante a Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
ast: El «Manual de Tomboy Notes» nun puede atopase. Comprueba que la instalación finó con ésitu.

en: Help not found
ast: Nun s'atopó l'aida

en: Cannot open location
ast: Nun puede abrise la direición

en: Today, {0}
ast: Güei, {0}

en: Today
ast: Güei

en: Yesterday, {0}
ast: Ayeri, {0}

en: Yesterday
ast: Ayeri

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
ast[0]: Fai {0} día, {1}
ast[1]: Fai {0} díes, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
ast[0]: Fai {0} día
ast[1]: Fai {0} díes

en: Tomorrow, {0}
ast: Mañana, {0}

en: Tomorrow
ast: Mañana

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
ast[0]: Dientro de {0} día, {1}
ast[1]: Dientro de {0} díes, {1}

en: In {0} day | In {0} days
ast[0]: Dientro de {0} día
ast[1]: Dientro de {0} díes

en: MMMM d, h:mm tt
ast: d MMMM, HH:mm

en: MMMM d
ast: d MMMM

en: No Date
ast: Ensin fecha

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
ast: d MMMM yyyy, HH:mm

en: MMMM d yyyy
ast: d MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
ast: (Ensin títulu {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
ast: Yá esiste una nota col títulu <b>{0}</b>. Fai'l favor, ya escueyi otru nome pa esta nota enantes de continuar.

en: Note title taken
ast: El títulu de la nota yá esiste

en: _Copy Link Address
ast: _Copiar direición del enllaz

en: _Open Link
ast: _Abrir enllaz

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
ast: L'equipu nun soporta esti complementu de sincronización, Fai'l favor d'asegúrate de que tienes FUSE y {0} correutamente instaláu y configuráu

en: Could not read testfile.
ast: Nun pudo lleese'l ficheru de preba.

en: Write test failed.
ast: Falló la preba d'escritura.

en: Timeout connecting to server.
ast: Finó'l tiempu de conexón col sirvidor.

en: Error connecting to server.
ast: Fallu al coneutar col sirvidor

en: FUSE could not be enabled.
ast: Nun puede activase FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
ast: Ocurrió un fallu al coneutar col sirvidor especificáu:

note: Expander containing TreeView
en: Details
ast: Detalles

en: Note Title
ast: Títulu de la nota

en: Status
ast: Estáu

en: Acquiring sync lock...
ast: Alquiriendo bloquéu de sincronización…

en: Committing changes...
ast: Efeutuando los cambeos…

en: Synchronizing Notes
ast: Sincronizar les notes

en: Synchronizing your notes...
ast: Sincronizando les sos notes…

en: This may take a while, kick back and enjoy!
ast: Esto pue llevar un tiempu llargu asina que pues facer otres coses mentantu fina.

en: Connecting to the server...
ast: Coneutando al sirvidor…

en: Deleting notes off of the server...
ast: Desaniciando notes del sirvidor…

en: Downloading new/updated notes...
ast: Baxando notes nueves/anovaes…

en: Server Locked
ast: Sirvidor bloqueáu

en: Server is locked
ast: El sirvidor ta bloqueáu

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
ast: Ún de los sos equipos ta anguaño sincronizando. Espera 2 minutos ya inténtelo llueu.

en: Preparing to download updates from server...
ast: Tresnándose pa baxar les actualizaciones del sirvidor…

en: Preparing to upload updates to server...
ast: Tresnándose pa xubir los anovamientos al sirvidor…

en: Uploading notes to server...
ast: Xubiendo notes al sirvidor…

en: Synchronization Failed
ast: Fallu na sincronización

en: Failed to synchronize
ast: Fallu al sincronizar

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
ast: Nun pueden sincronizase les notes. Comprueba los detalles d'abaxo ya inténtelo llueu.

en: Synchronization Complete
ast: Sincronización completada

en: Synchronization is complete
ast: Sincronización completada

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
ast[0]: {0} nota anovada.
ast[1]: {0} notes anovaes.

en: Your notes are now up to date.
ast: Yá tán anovaes les tos notes

en: Synchronization Canceled
ast: Encaboxóse la sincronización

en: Synchronization was canceled
ast: Encaboxóse la sincronización

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
ast: Encaboxó la sincronización. Tendríes de zarrar la ventana darréu.

en: Synchronization Not Configured
ast: La sincronización nun ta configurada

en: Synchronization is not configured
ast: La sincronización nun ta configurada

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
ast: Configura la sincronización nel diálogu de preferencies.

en: Synchronization Service Error
ast: Fallu de sincronización nel serviciu

en: Service error
ast: Fallu del serviciu

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
ast: Fallu al coneutar col serviciu de sincronización. Inténtalo llueu.

en: Deleted locally
ast: Desaniciada llocalmente

en: Deleted from server
ast: Desaniciaes del sirvidor

en: Updated
ast: Anováu

en: Added
ast: Amestáu

en: Uploaded changes to server
ast: Xubiéronse al sirvidor los cambeos

en: Uploaded new note to server
ast: Xubióse la nota nueva al sirvidor

en: Note Conflict
ast: Conflictu ente notes

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
ast:  (vieya)

en: Rename local note:
ast: Renomar la nota llocal

en: Update links in referencing notes
ast: Anovar los enllaces nes notes referenciaes

en: Overwrite local note
ast: Sobreescribir la nota llocal

en: Always perform this action
ast: Facer esta aición siempres

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
ast: Atopóse un conflictu nes notes

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
ast: La versión del sirvidor «{0}» ta en conflictu cola so nota llocal. ¿Qué quier facer cola so nota llocal?

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: Could not enable FUSE
ast: Nun puede habilitase FUSE.

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
ast: El módulu FUSE nun se cargó. Fai'l favor, y comprueba que ta instaláu afayadizamente ya inténtelo llueu.

en: Enable FUSE?
ast: ¿Activar FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
ast: La sincronización qu'escoyó requier cargar el módulu FUSE.
    
    Pa evitar que s'amuese esti mensaxe nel futuru, tendríes cargar FUSE al entamu. Amiesta "modprobe fuse" a /etc/init.d/boot.local o "fuse" a /etc/modules.
