tomboy 1.1.3 - en to ca translation catalogue (459 entries)

en: Tomboy Applet Factory
ca: Factoria de miniaplicacions del Tomboy

en: Tomboy Notes
ca: Notes del Tomboy

en: Simple and easy to use note-taking
ca: Una forma senzilla i fàcil de prendre notes

en: Accessories
ca: Accessoris

en: S_ynchronize Notes
ca: S_incronitza les notes

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: A_juda

en: _About
ca: _Quant a

en: Take notes, link ideas, and stay organized
ca: Pren notes, enllaça idees i organitza't

en: Note-taker
ca: Prenedor de notes

en: Enable spellchecking
ca: Habilita la verificació ortogràfica

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
ca: Si és cert, les errades ortogràfiques se subratllaran en vermell, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

en: Enable WikiWord highlighting
ca: Habilita el realçat WikiWord

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
ca: Habiliteu aquesta opció per realçar paraules SimilarsAAquesta. Feu clic a la paraula per crear una nota amb aquest nom.

en: Enable automatic bulleted lists.
ca: Habilita les llistes de pics automàtiques.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que les llistes de pics siguin automàtiques quan teclegeu - o * al començament d'una línia.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
ca: Habilita la icona enganxa amb el botó central del ratolí.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que fent clic amb el botó central del ratolí a la icona del Tomboy enganxi contingut amb marca horària a la nota Comenceu aquí.

en: Enable custom font
ca: Habilita el tipus de lletra personalitzat

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
ca: Si és cert, s'utilitzarà el tipus de lletra establert a custom_font_face per a mostrar les notes. En cas contrari, s'utilitzarà el tipus de lletra per defecte.

en: Custom Font Face
ca: Tipus de lletra personalitzat

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
ca: Si enable_custom_font és cert, s'utilitzarà el tipus de lletra seleccionat aquí per mostrar les notes.

en: Enable global keybindings
ca: Habilita les assignacions de tecles globals

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
ca: Si és cert, s'habilitaran les assignacions de tecles globals de l'escriptori establertes a /apps/tomboy/global_keybindings, permetent que les accions de Tomboy estiguin disponibles des de qualsevol aplicació.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
ca: Habilita el diàleg de confirmació de supressió de notes

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
ca: Si és «False» (fals), no es mostrarà el diàleg de confirmació de supressió de notes.

en: Enable Tray Icon
ca: Habilita la icona de la safata

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
ca: Si és «True» (cert) es mostrarà la icona de la safata del Tomboy a l'àrea de notificació. Pot ser útil inhabilitar-ho si alguna altra aplicació proporciona les funcions de la icona de la safata.

en: Start Here Note
ca: Nota Comenceu aquí

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
ca: L'URI de la nota que ha de considerar-se la nota «Comenceu aquí», que sempre està ubicada al final del menú de notes del Tomboy i és accessible mitjançant una drecera.

en: Minimum number of notes to show in menu
ca: Nombre mínim de notes a mostrar al menú

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
ca: Enter que determina el nombre mínim de notes a mostrar al menú de notes del Tomboy.

en: List of pinned notes.
ca: Llista de notes recordatòries.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
ca: Llista separada per espais en blanc d'URI de les notes que sempre han d'aparèixer en el menú de notes del Tomboy.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
ca: Longitud màxima del títol de la nota a mostrar al menú de la safata.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
ca: La longitud màxima de caràcters del títol de la nota a mostrar a la safata o a la miniaplicació del quadre del Tomboy.

en: Enable startup notes
ca: Habilita les notes d'inici

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
ca: Si s'habilita, totes les notes obertes en sortir del Tomboy es tornaran a obrir automàticament en iniciar.

en: Show applet menu
ca: Mostra el menú de la miniaplicació

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació global de tecles per obrir el menú de la miniaplicació del Tomboy.El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;»i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: Open Start Here
ca: Obre Comenceu aquí

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació global de tecles per obrir la nota «Comenceu aquí». El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: Create a new Note
ca: Crea una nota nova

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació global de tecles per crear i mostrar una nota nova. El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: Open Search Dialog
ca: Obre el diàleg de cerca

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació global de tecles per obrir el diàleg de cerca de notes. El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: Open Recent Changes
ca: Obre els canvis recents

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: La vinculació global de tecles per obrir el diàleg Canvis recents. El format és similar a «&lt;Control&gt;a» o «&lt;Maj&gt;&lt;Alt&gt;F1». L'analitzador és força flexible i permet minúscules i majúscules, i també abreviacions com ara «&lt;Ctl&gt;» i «&lt;Ctrl&gt;». Si establiu l'opció a la cadena especial «disabled», no hi haurà cap vinculació per a aquesta acció.

en: Saved height of "Search All Notes" window
ca: Alçada desada de la finestra de «Cerca a totes les notes»

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ca: Determina l'altura (en píxels) de la finestra de «Cerca a totes les notes». Es desarà quan el Tomboy surti.

en: Saved width of "Search All Notes" window
ca: Amplada desada de la finestra de «Cerca a totes les notes»

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ca: Determina l'amplada (en píxels) de la finestra de «Cerca a totes les notes». Es desarà quan el Tomboy surti.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
ca: Posició horitzontal desada de la finestra de «Cerca a totes les notes»

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ca: Determina la coordenada X de la finestra de «Cerca a totes les notes». Es desarà quan el Tomboy surti.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
ca: Posició vertical desada de la finestra de «Cerca a totes les notes»

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
ca: Determina la coordenada Y de la finestra de «Cerca a totes les notes». Es desarà quan el Tomboy surti.

en: Last Directory used in HTML Export
ca: Darrer directori utilitzat en l'exportació HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
ca: El darrer directori on s'ha exportat una nota amb el connector d'exportació HTML.

en: HTML Export Linked Notes
ca: Notes enllaçades HTML exportades

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
ca: La darrera configuració per a la casella de selecció «Exporta les notes enllaçades» al connector d'exportació HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
ca: Exportació HTML de totes les Notes enllaçades

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
ca: La darrera configuració per a la casella de selecció «Inclou totes les altres notes enllaçades» en el connector d'exportació a HTML. Aquest paràmetre s'utilitza conjuntament amb el paràmetre «Notes enllaçades HTML exportades» per especificar si totes les notes (trobades recursivament) s'han d'incloure durant l'exportació a HTML.

en: Sticky Note Importer First Run
ca: Primera execució de la importació de les notes adhesives

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
ca: Indica que el connector d'importació de notes no s'ha executat i que s'executarà de forma automàtica el proper cop que s'iniciï el Tomboy.

en: Synchronization Client ID
ca: Identificador del client de sincronització

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
ca: Identificador únic per a aquest client Tomboy, utilitzat en comunicar amb el servidor de sincronització.

en: Synchronization Local Server Path
ca: Camí del servidor local de sincronització

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
ca: Camí al servidor de sincronització quan s'utilitzi el complement de servei de sincronització del sistema de fitxers.

en: Selected Synchronization Service Addin
ca: Complement de servei de sincronització seleccionat

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
ca: Identificador únic per al complement de servei de sincronització de notes actualment configurat.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
ca: Temps d'espera (ms) per als punts de muntatge FUSE

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
ca: Temps de resposta (en mil·lisegons) que hauria d'esperar el Tomboy quan s'utilitzin punts de muntatge FUSE per muntar compartits sincronitzats.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
ca: Carpeta de la sincronització remota SSHFS

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
ca: Camí del directori de sincronització del Tomboy al servidor de SSH (opcional).

en: SSHFS Synchronization Server URL
ca: URL del servidor de la sincronització SSHFS

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
ca: URL del servidor de SSH que conté el directori de sincronització del Tomboy.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
ca: Nom d'usuari de la sincronització remota SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
ca: Nom d'usuari que s'utilitzarà en connectar-se al servidor de sincronització a través de SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
ca: Port del servidor de la sincronització SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
ca: El port que s'utilitzarà en connectar-se al servidor de sincronització a través de SSH. Establiu-lo a -1 o menys si en lloc d'això s'han d'utilitzar els paràmetres predeterminats del port SSH.

en: Accept SSL Certificates
ca: Accepta els certificats SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
ca: Utilitza l'opció «-ac» del wdfs per acceptar els certificats SSL sense preguntar a l'usuari.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
ca: Comportament predeterminat per a conflictes de sincronització de notes

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
ca: Enter que determina si hi ha una preferència per fer una acció en concret quan es detecta un conflicte, en lloc de demanar-ho a l'usuari. Els valors mapen a una numeració interna. 0 indica que l'usuari vol que se li pregunti quan hi hagi un conflicte, de manera que pugui gestionar cada situació de conflicte cas per cas.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
ca: Temps d'espera de la sincronització automàtica en segon pla

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
ca: Enter que determina la freqüència en què es produeix una sincronització en segon pla de les vostres notes (quan la sincronització està configurada). Qualsevol valor menor que 1 indica que està desactivada. El valor positiu més petit acceptable és el 5. El valor s'expressa en minuts.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
ca: Comportament de l'actualització dels enllaços en el canvi de nom de notes

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
ca: Enter que determina si hi ha una preferència per fer sempre un comportament de l'actualització dels enllaços específic quan una nota es canvia de nom, en lloc de demanar-ho a l'usuari. Els valors mapen a una numeració interna. 0 indica que l'usuari vol que se li pregunti quan el canvi de nom d'una nota pugui afectar els enllaços que existeixen en altres notes. 1 indica que l'enllaç s'ha de suprimir automàticament. 2 indica que el text de l'enllaç ha d'actualitzar-se amb el nou nom de nota, de manera que seguirà enllaçant a la nota a la qual s'ha canviat el nom.

en: Timestamp format
ca: Format de la marca horària

en: The date format that is used for the timestamp.
ca: El format de data que s'utilitza per la marca horària.

en: Enable closing notes with escape.
ca: Habilita el tancament de les notes amb la tecla d'escapament.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
ca: Si s'habilita, es pot tancar una nota oberta si es prem la tecla d'escapament.

en: The handler for "note://" URLs
ca: El gestor per als URL «note://»

en: Set to TRUE to activate
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per activar-ho

en: _File
ca: _Fitxer

en: _New
ca: _Nova

en: Create a new note
ca: Crea una nota nova

en: _Open...
ca: _Obre...

en: Open the selected note
ca: Obre la nota seleccionada

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete the selected note
ca: Suprimeix la nota seleccionada

en: _Close
ca: _Tanca

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit Tomboy
ca: _Tanca el Tomboy

en: _Edit
ca: _Edita

en: Tomboy Preferences
ca: Preferències del Tomboy

en: _Contents
ca: _Continguts

en: Tomboy Help
ca: Ajuda del Tomboy

en: About Tomboy
ca: Quant al Tomboy

en: TrayIcon
ca: Safata del sistema

en: Create _New Note
ca: Crea una _nota nova

en: _Search All Notes
ca: Ce_rca totes les notes

en: Open the Search All Notes window
ca: Obre la finestra Cerca totes les notes

en: Start synchronizing notes
ca: Inicia la sincronització de les notes

note: Addin's tab caption
en: Advanced
ca: Avançat

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
ca: Nombre mínim de notes que es mostraran a la llista de recents (18 com a màxim)

en: What links here?
ca: Què enllaça aquí?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
ca: (cap)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
ca: Podeu utilitzar qualsevol Bugzilla simplement arrossegant els enllaços a les notes. Si voleu icones especials per a determinats servidors, afegiu-les aquí.

en: Host Name
ca: Nom del servidor

en: Icon
ca: Icona

en: Select an icon...
ca: Seleccioneu una icona...

note: Extra Widget
en: _Host name:
ca: _Nom del servidor:

en: No host name specified
ca: No s'ha especificat cap nom per al servidor

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
ca: Heu d'especificar el nom del servidor Bugzilla per utilitzar amb aquesta icona.

en: Error saving icon
ca: S'ha produït un error en desar la icona

en: Could not save the icon file.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de la icona.

en: Really remove this icon?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta icona?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
ca: Si suprimiu una icona la perdreu definitivament.

en: Cannot open email
ca: No es pot obrir el correu electrònic

en: Destination for HTML Export
ca: Destinació per a l'exportació HTML

en: Export linked notes
ca: Exporta les notes enllaçades

en: Include all other linked notes
ca: Inclou totes les altres notes enllaçades

en: Export to HTML
ca: Exporta a HTML

en: Your note was exported to "{0}".
ca: S'ha exportat la nota com a «{0}».

en: Note exported successfully
ca: La nota s'ha exportat correctament

en: Access denied.
ca: S'ha denegat l'accés.

en: Folder does not exist.
ca: La carpeta no existeix.

en: Could not save the file "{0}"
ca: No s'ha pogut desar el fitxer «{0}»

en: _Folder Path:
ca: _Camí de la carpeta:

en: Select Synchronization Folder...
ca: Seleccioneu la carpeta de sincronització...

en: Folder path field is empty.
ca: El camp del camí de la carpeta és buit.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
ca: El camí de la carpeta especificat no existeix, i el Tomboy no ha pogut crear-lo.

en: Local Folder
ca: Carpeta local

en: Fixed Wid_th
ca: A_mplada fixa

en: Cannot contact '{0}'
ca: No s'ha pogut establir contacte amb «{0}»

en: Error running gaim-remote: {0}
ca: S'ha produït un error en executar el gaim-remote: «{0}»

en: Insert Timestamp
ca: Insereix marca horària

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
ca: dddd, d MMMM, H:mm

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
ca: Trieu un dels formats predefinits o utilitzeu el vostre propi.

en: Use _Selected Format
ca: Utilitza el format _seleccionat

en: _Use Custom Format
ca: _Utilitza el format personalitzat

en: Today: Template
ca: Avui: plantilla

en: Today:
ca: Avui:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
ca: dddd, d MMMM yyyy

en: Tasks
ca: Tasques

en: Appointments
ca: Cites

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
ca: Canvieu la nota <b>Avui: plantilla</b> per personalitzar el text que tenen les notes d'Avui noves.

en: _Open Today: Template
ca: _Obre Avui: plantilla

en: Print
ca: Imprimeix

en: Error printing note
ca: S'ha produït un error en imprimir la nota

en: Page {0} of {1}
ca: Pàgina {0} de {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
ca: dddd dd/MM/yyyy, hh:mm:ss

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
ca: Suprimeix els enllaços trencats

en: Add a sketch
ca: Afegeix un esbós

en: Se_rver:
ca: S_ervidor:

en: User_name:
ca: N_om d'usuari:

en: _Folder Path (optional):
ca: _Camí de la carpeta (opcional):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
ca: La sincronització SSH necessita una clau SSH existent per a aquest servidor i usuari registrada al dimoni SSH en execució.

en: Server or username field is empty.
ca: El camp servidor o nom d'usuari és buit.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
ca: S'ha excedit el temps màxim en connectar al servidor. Assegureu-vos que la clau SSH s'ha afegit al dimoni SSH en execució.

en: Import from Sticky Notes
ca: Importa des de les notes adhesives

en: No Sticky Notes found
ca: No s'ha trobat cap nota adhesiva

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
ca: No s'ha pogut trobar cap fitxer de notes adhesives adient a «{0}».

en: Sticky Notes import completed
ca: S'ha completat la importació de les notes adhesives

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
ca[0]: S'ha importat correctament <b>{0}</b> de <b>{1}</b> nota adhesiva.
ca[1]: S'han importat correctament <b>{0}</b> de <b>{1}</b> notes adhesives.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Sticky Note:
ca: Nota adhesiva:

en: --- Tasque is not running ---
ca: --- El Tasque no s'està executant ---

en: _Underline
ca: _Subratllat

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: URL, username, or password field is empty.
ca: El camp URL, nom d'usuari o contrasenya és buit.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
ca: S'ha produït un error en connectar al servidor. Potser perquè s'està utilitzant un nom d'usuari i/o contrasenya incorrecta.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
ca: S'ha produït l'error següent en desar la configuració a l'anell de claus del GNOME:

en: Connect to Server
ca: Connecta al servidor

en: Connected
ca: S'ha connectat

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
ca: El servidor no respon. Torneu-ho a provar més tard.

en: Authorization Failed, Try Again
ca: Ha fallat l'autorització, torneu-ho a provar

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
ca: Autorització de la web del Tomboy correcta

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
ca: Torneu a la finestra de preferències del Tomboy i premeu «Desa» per iniciar la sincronització.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
ca: S'ha connectat. Premeu «Desa» per iniciar la sincronització

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
ca: S'està autoritzant en el navegador (premeu per tornar a iniciar la connexió)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
ca: Establiu el navegador predeterminat i torneu-ho a provar

en: Tomboy Web
ca: Web del Tomboy

en: Export All Notes to {0}
ca: Exporta totes les notes a {0}

en: Start exporting notes to {0}
ca: Inicia l'exportació de notes a {0}

en: Export selected notebook to {0}
ca: Exporta el bloc de notes seleccionat a {0}

en: Start exporting notebook to {0}
ca: Inicia l'exportació del bloc de notes a {0}

en: _Tools
ca: E_ines

en: Export
ca: Exporta

en: Export your notes.
ca: Exporteu les vostres notes.

en: Export All Notes To {0}
ca: Exporta totes les notes a {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
ca: Exporta el bloc de notes seleccionat a {0}

en: All Notes {0} Export
ca: Exporta totes les notes {0}

en: Could not export, access denied.
ca: No s'ha pogut exportar, accés denegat.

en: Could not export, folder does not exist.
ca: No s'ha pogut exportar, la carpeta no existeix.

en: Could not export: {0}
ca: No s'ha pogut exportar: {0}

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unfiled Notes
ca: Notes no arxivades

en: Your notes were exported to "{0}".
ca: S'han exportat les notes a «{0}».

en: Notes exported successfully
ca: S'han exportat les notes

en: Could not save the files in "{0}"
ca: No s'han pogut desar els fitxers a «{0}»

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
ca: Crea una carpeta de destinació per a l'exportació {0}

en: Search All Notes
ca: Cerca totes les notes

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
ca: Crea una nota nova

en: {0} (new)
ca: {0} (nova)

en: Recent Notes
ca: Notes recents

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
ca: _Finestra

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Create a new notebook
ca: Crea un bloc de notes nou

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
ca: Teclegeu el nom del bloc de notes que voleu crear.

en: N_otebook name:
ca: _Nom del bloc de notes:

en: Name already taken
ca: El nom ja és en ús

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
ca: C_rea

en: Note_books
ca: Blocs de n_otes

en: Create a new note in a notebook
ca: Crea una nota nova en un bloc de notes

en: New Note_book...
ca: Bloc de notes nou...

en: _New Note
ca: _Nota nova

en: Create a new note in this notebook
ca: Crea una nota nova en aquest bloc de notes

en: _Open Template Note
ca: _Obre una plantilla de nota

en: Open this notebook's template note
ca: Obre aquesta plantilla de nota del bloc de notes

en: Delete Note_book
ca: Suprimeix el bloc de n_otes

en: Delete the selected notebook
ca: Suprimeix el bloc de notes seleccionat

en: Notebooks
ca: Blocs de notes

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
ca: Plantilla del bloc de notes: {0}

en: New Note
ca: Nota nova

en: All Notes
ca: Totes les notes

en: Really delete this notebook?
ca: Segur que voleu suprimir aquest bloc de notes?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
ca: Les notes que pertanyen a aquest bloc de notes no seran suprimides, però ja no hi estaran associades. Aquesta acció no es pot desfer.

en: No notebook
ca: Cap bloc de notes

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
ca: Nota «{0}» nova

en: Place this note into a notebook
ca: Posa aquesta nota al bloc de notes

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: _New notebook...
ca: _Bloc de notes nou...

en: New Note {0}
ca: Nota nova {0}

en: Really delete "{0}"?
ca: Segur que voleu suprimir «{0}»?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
ca[0]: Segur que voleu suprimir {0} nota?
ca[1]: Segur que voleu suprimir {0} notes?

en: If you delete a note it is permanently lost.
ca: Si suprimiu una nota la perdreu definitivament.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
ca: S'ha produït un error en desar les notes. Comproveu que hi hagi espai suficient al disc, i que disposeu dels permisos adequats a {0}. Podeu trobar detalls de l'error a {1}.

en: Error saving note data.
ca: S'ha produït un error en desar les dades de la nota.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
ca: Plantilla de nota nova

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
ca: Les vostres notes s'han traslladat

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
ca: En l'última versió del Tomboy s'ha canviat la ubicació dels vostres fitxers de notes. Segurament mai us ha interessat on s'emmagatzemaven les vostres notes i, si encara no us interessa, podeu tirar pel dret i <bold>suprimir aquesta nota</bold>.  :-)
    
    L'antic directori de notes encara existeix a <link:url>{0}</link:url>. Si torneu a instal·lar una versió anterior del Tomboy, aquest cercarà les notes allí.
    
    S'han copiat les vostres notes i la informació de configuració als directoris nous, els quals s'utilitzaran a partir d'ara:
    
    <list><list-item dir="ltr">Ara podeu trobar les notes a <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">La configuració és a <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Podeu instal·lar complements a <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Podeu trobar els fitxers de registre a <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Adéu!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
ca: <note-content>Comenceu aquí
    
    <bold>Benvinguts al Tomboy!</bold>
    
    Utilitzeu la nota «Comenceu aquí» per començar a organitzar les vostres idees.
    
    Podeu crear notes noves per recordar les vostres idees seleccionant l'opció "Crea una nota nova" des del menú de notes del Tomboy al quadre del GNOME. La nota es desarà automàticament.
    
    Podeu organitzar les notes que creeu, enllaçant-les i relacionant-les juntes!
    
    Hem creat una nota anomenada <link:internal>Utilització dels enllaços al Tomboy</link:internal>. Adoneu-vos que cada cop que teclegeu <link:internal>Utilització dels enllaços al Tomboy</link:internal> se subratlla automàticament. Feu clic a l'enllaç per obrir la nota.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
ca: <note-content>Utilització dels enllaços al Tomboy
    
    Les notes al Tomboy poden enllaçar-se realçant el text de la nota actual fent clic al botó <bold>Enllaça</bold> de la barra d'eines superior. Fent-ho així es crearà una nota nova i es ressaltarà el títol de la nota a la nota actual
    
    En canviar el títol de la nota s'actualitzaran els enllaços presents a altres notes, prevenint així que es trenquin els enllaços quan es canvia el nom d'una nota.
    
    Addicionalment, si teclegeu el nom d'una altra nota en la nota actual, s'enllaçarà automàticament.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
ca: Comenceu aquí

en: Using Links in Tomboy
ca: Utilització dels enllaços al Tomboy

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
ca: Descriviu la vostra nota nova aquí.

en: Rename Note Links?
ca: Voleu canviar el nom dels enllaços de la nota?

en: _Rename Links
ca: _Canvia el nom dels enllaços

en: _Don't Rename Links
ca: _No canviïs el nom dels enllaços

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
ca: Canvia el nom a enllaços en altres notes de "<span underline="single">{0}</span>" a "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    Si no canvieu els noms dels enllaços, esdevindran enllaços no vàlids.

en: Rename Links
ca: Canvia el nom dels enllaços

en: Note Title
ca: Títol de la nota

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
ca: No seleccionis res

en: Ad_vanced
ca: _Avançat

en: Always show this _window
ca: Mostra sempre aquesta finestra

en: Never rename _links
ca: No canviïs mai els noms dels _enllaços

en: Alwa_ys rename links
ca: Canvia sempre els noms dels _enllaços

en: Find in This Note
ca: Cerca en aquesta nota

en: _Link to New Note
ca: _Enllaça a una nota nova

en: _Find in This Note
ca: _Cerca en aquesta nota

en: Clos_e All Notes
ca: Tanca tot_es les notes

en: Search
ca: Cerca

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
ca: Cerqueu les vostres notes

en: Link
ca: Enllaça

en: Link selected text to a new note
ca: Enllaça el text seleccionat a una nota nova

en: Set properties of text
ca: Estableix les propietats del text

en: T_ools
ca: E_ines

en: Use tools on this note
ca: Usa les eines en aquesta nota

en: Delete this note
ca: Suprimeix aquesta nota

en: Synchronize Notes
ca: Sincronitza les notes

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
ca: Aquesta nota és una plantilla de notes. Determina el contingut per defecte de les notes normals i no es mostrarà en el menú de notes ni a la finestra de cerca.

en: Convert to regular note
ca: Converteix a una nota normal

en: Save Si_ze
ca: Desa la m_ida

en: Save Se_lection
ca: Desa la se_lecció

en: Save _Title
ca: Desa el _títol

en: _Find...
ca: _Cerca...

en: Find _Next
ca: Cerca la s_egüent

en: Find _Previous
ca: Cerca l'_anterior

en: Cannot create note
ca: No es pot crear una nota nova

en: _Find:
ca: _Cerca:

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Next
ca: _Següent

en: _Bold
ca: _Negreta

en: _Italic
ca: _Cursiva

en: _Strikeout
ca: _Barrat

en: _Highlight
ca: _Realçat

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Hu_ge
ca: _Molt gran

en: _Large
ca: _Gran

en: S_mall
ca: _Petita

en: Increase Font Size
ca: Augmenta la mida de la lletra

en: Decrease Font Size
ca: Redueix la mida de la lletra

en: Bullets
ca: Pics

en: Editing
ca: Edició

en: Hotkeys
ca: Dreceres

en: Synchronization
ca: Sincronització

en: Add-ins
ca: Complements

en: _Spell check while typing
ca: _Verifica l'ortografia a mesura que escric

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
ca: Les errades ortogràfiques se subratllaran en vermell, i els suggeriments es mostraran al menú contextual.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
ca: _Realça les WikiWords

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
ca: Habiliteu aquesta opció per realçar les paraules <b>ComAquesta</b>. En fer clic a la paraula es crearà una nota amb aquest nom.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
ca: Habilita llistes de pics automàtiques

en: Use custom _font
ca: _Usa el tipus de lletra personalitzat

en: When renaming a linked note:
ca: En canviar el nom d'una nota enllaçada:

en: Ask me what to do
ca: Demana'm què vull fer

en: Never rename links
ca: No canviïs mai els noms dels enllaços

en: Always rename links
ca: Canvia sempre els noms dels enllaços

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
ca: Utilitzeu la plantilla de nota nova per especificar el text que s'hauria d'utilitzar quan es creï una nota nova.

en: Open New Note Template
ca: Obre la plantilla de nota nova

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
ca: Presta atenció a les _dreceres

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
ca: Les tecles de drecera us permeten l'accés ràpid a les vostres notes des de qualsevol lloc prement una tecla. Tecles de drecera d'exemple: <b>&lt;Control&gt;&lt;Maj&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
ca: Mo_stra el menú de les notes

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
ca: Obre «_Comenceu aquí»

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
ca: Crea una _nota nova

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
ca: Obr_e «Cerca totes les notes»

en: Ser_vice:
ca: Ser_vei:

en: Not configurable
ca: No és configurable

en: Automaticall_y Sync in Background Every
ca: Sincronitza automàticament en segon pla cada

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
ca: Minuts

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
ca: _Avançat...

en: The following add-ins are installed
ca: Els complements següents estan instal·lats

en: Get More Add-Ins...
ca: Obté més complements...

en: _Enable
ca: _Habilita

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: Not Implemented
ca: Encara no està implementat

en: {0} Preferences
ca: {0} Preferències

en: Choose Note Font
ca: Trieu el tipus de lletra de la nota

en: Other Synchronization Options
ca: Altres opcions de sincronització

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
ca: Quan es detecta un conflicte entre una nota local i una nota al servidor de sincronització configurat:

en: Always ask me what to do.
ca: Demana'm sempre que vull fer.

en: Rename my local note.
ca: Canvia el nom de la nota local.

en: Replace my local note with the server's update.
ca: Reemplaça la nota local amb l'actualització del servidor.

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ca: No es recomana netejar els paràmetres de sincronització. Potser us vegeu forçats a sincronitzar de nou totes les notes en desar els paràmetres nous.

en: Resetting Synchronization Settings
ca: S'estan reiniciant els paràmetres de sincronització

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
ca: Heu inhabilitat el servei de sincronització configurat. Es netejaran els paràmetres de sincronització. Potser us vegeu forçats a sincronitzar de nou totes les notes en desar els paràmetres nous.

en: Connection successful
ca: S'ha connectat

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
ca: El Tomboy està preparat per sincronitzar les notes. Voleu sincronitzar-les ara?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
ca: Comproveu la vostra informació i proveu-ho de nou. El fitxer de registre {0} pot contenir més informació sobre l'error.

en: Error connecting
ca: S'ha produït un error en connectar

en: Version:
ca: Versió:

en: Author:
ca: Autor:

en: Add-in Dependencies:
ca: Dependències del complement:

en: _Search:
ca: _Cerca:

en: Note
ca: Nota

en: Last Changed
ca: Darrer canvi

en: Matches
ca: Coincidències

en: Title match
ca: Coincidència de títol

en: {0} match | {0} matches
ca[0]: {0} coincidència
ca[1]: {0} coincidències

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
ca[0]: Total: {0} nota
ca[1]: Total: {0} notes

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
ca[0]: Coincidències: {0} nota
ca[1]: Coincidències: {0} notes

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
ca: No s'ha trobat cap resultat al bloc de notes seleccionat.
    Feu clic aquí per cercar a totes les notes.

en: Click here to search across all notebooks
ca: Feu clic aquí per cercar a totes les notes

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
ca: L'ordinador no permet utilitzar aquest complement de sincronització. Assegureu-vos de tenir correctament instal·lats i configurats el FUSE i {0}

en: Could not read testfile.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de prova.

en: Write test failed.
ca: El test d'escriptura ha fallat.

en: Timeout connecting to server.
ca: Temps d'espera en connectar al servidor.

en: Error connecting to server.
ca: S'ha produït un error en connectar al servidor.

en: FUSE could not be enabled.
ca: No s'ha pogut habilitar el FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
ca: S'ha produït un error mentre es connectava al servidor:

note: Expander containing TreeView
en: Details
ca: Detalls:

en: Status
ca: Estat

en: Acquiring sync lock...
ca: S'està obtenint un bloqueig de sincronització...

en: Committing changes...
ca: S'estan confirmant els canvis...

en: Synchronizing Notes
ca: S'estan sincronitzant les notes

en: Synchronizing your notes...
ca: S'estan sincronitzant les notes...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
ca: Aquesta operació pot trigar una estona

en: Connecting to the server...
ca: S'està connectant al servidor...

en: Deleting notes off of the server...
ca: S'estan suprimint les notes del servidor...

en: Downloading new/updated notes...
ca: S'estan baixant les notes noves o actualitzades...

en: Server Locked
ca: Servidor bloquejat

en: Server is locked
ca: El servidor està bloquejat

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
ca: Un dels vostres altres ordinadors s'està sincronitzant actualment. Espereu dos minuts i torneu-ho a provar.

en: Preparing to download updates from server...
ca: S'està preparant la baixada d'actualitzacions des del servidor...

en: Preparing to upload updates to server...
ca: S'està preparant la pujada d'actualitzacions al servidor...

en: Uploading notes to server...
ca: S'estan pujant les notes al servidor...

en: Synchronization Failed
ca: S'ha produït un error en sincronitzar

en: Failed to synchronize
ca: No s'ha pogut sincronitzar

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
ca: No s'han pogut sincronitzar les notes. Comproveu els detalls a sota i torneu-ho a provar de nou.

en: Synchronization Complete
ca: S'ha completat la sincronització

en: Synchronization is complete
ca: La sincronització s'ha completat

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
ca[0]: S'ha actualitzat {0} nota.
ca[1]: S'han actualitzat {0} notes.

en: Your notes are now up to date.
ca: Les notes estan actualitzades.

en: Synchronization Canceled
ca: S'ha cancel·lat la sincronització

en: Synchronization was canceled
ca: S'ha cancel·lat la sincronització

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
ca: Heu cancel·lat la sincronització. Podeu tancar ara la finestra.

en: Synchronization Not Configured
ca: No s'ha configurat la sincronització

en: Synchronization is not configured
ca: La sincronització no està configurada

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
ca: Configureu la sincronització al diàleg de preferències.

en: Synchronization Service Error
ca: S'ha produït un error en el servei de sincronització

en: Service error
ca: S'ha produït un error al servei

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
ca: S'ha produït un error en connectar al servei de sincronització. Torneu-ho a provar de nou.

en: Deleted locally
ca: S'ha suprimit localment

en: Deleted from server
ca: S'ha suprimit des del servidor

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Added
ca: Afegit

en: Uploaded changes to server
ca: S'han pujat els canvis al servidor

en: Uploaded new note to server
ca: S'ha pujat la nota nova al servidor

en: Note Conflict
ca: S'ha produït un conflicte amb la nota

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
ca:  (antiga)

en: Rename local note:
ca: Canvia el nom d'una nota local:

en: Update links in referencing notes
ca: Actualitza els enllaços en les notes a les quals es fa referència

en: Overwrite local note
ca: Sobreescriu la nota local

en: Always perform this action
ca: Realitza sempre aquesta acció

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
ca: S'ha detectat un conflicte amb les notes

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
ca: La versió del servidor de «{0}» està en conflicte amb la nota local. Què voleu fer amb la nota local?

en: Could not enable FUSE
ca: No s'ha pogut habilitar el FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
ca: No s'ha pogut carregar el mòdul FUSE. Comproveu que està instal·lat  correctament i torneu-ho a provar.

en: Enable FUSE?
ca: _Habilita el FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
ca: La sincronització que heu triat requereix tenir el mòdul FUSE carregat.
    
    Per evitar aquest missatge en el futur, heu de carregar el mòdul FUSE a l'inici. Afegiu «modprobe fuse» to /etc/init.d/boot.local or «fuse» to etc/modules.

en: Cannot create new note
ca: No es pot crear una nota nova

en: Primary Development:
ca: Desenvolupament principal:

en: Contributors:
ca: Col·laboradors:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
ca: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Altres

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
ca: Una senzilla aplicació d'escriptori, fàcil d'usar, per prendre notes.

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
ca: Tomboy: Una senzilla aplicació d'escriptori, fàcil d'usar, per prendre notes.
    Copyright (C) 2004-2007 Alex Graveley
     <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Altres

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
ca: Forma d'ús:
      --version			Mostra informació de la versió.
      --help			Imprimeix aquest missatge.
      --note-path [camí]		Carrega/desa les dades de la nota en aquest directori
      --search [text]		Obre la finestra de cerca totes les notes amb el text de la cerca.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
ca:   --new-note			Crea i mostra una nota nova
      --new-note [títol]		Crea i mostra una nova nota amb títol
      --open-note [títol/url]	Mostra la nota que coincideix amb el títol
      --start-here			Mostra la nota «Comenceu aquí»
      --highlight-search [text]	Cerca i realça el text a la nota oberta

en: Version {0}
ca: Versió {0}

en:  (new)
ca:  (nova)

en: _About Tomboy
ca: _Quant al Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
ca: No s'ha pogut trobar el «manual de notes del Tomboy». Comproveu que la instal·lació s'ha realitzat correctament.

en: Help not found
ca: No s'ha trobat l'ajuda

en: Cannot open location
ca: No es pot obrir la ubicació

en: Today, {0}
ca: Avui, {0}

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday, {0}
ca: Ahir, {0}

en: Yesterday
ca: Ahir

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
ca[0]: Fa {0} dia, {1}
ca[1]: Fa {0} dies, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
ca[0]: Fa {0} dia
ca[1]: Fa {0} dies

en: Tomorrow, {0}
ca: Demà, {0}

en: Tomorrow
ca: Demà

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
ca[0]: En {0} dia, {1}
ca[1]: En {0} dies, {1}

en: In {0} day | In {0} days
ca[0]: En {0} dia
ca[1]: En {0} dies

en: MMMM d, h:mm tt
ca: d MMMM, H:mm

en: MMMM d
ca: d MMMM

en: No Date
ca: Sense data

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
ca: MMMM d yyyy, H:mm

en: MMMM d yyyy
ca: d MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
ca: (Sense títol {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
ca: Ja existeix una nota amb el títol <b>{0}</b>. Trieu un altre nom per a aquesta nota abans de continuar.

en: Note title taken
ca: El títol de la nota ja és en ús

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç
