tomboy - en to eo translation catalogue (344 entries)

en: Tomboy Applet Factory
eo: Aplikaĵeta fabrikejo de Tomboy

en: Tomboy Notes
eo: Tomboy-notoj

en: Simple and easy to use note-taking
eo: Simpla kaj facile uzebla notado

en: Accessories
eo: Kromaĵojn

en: S_ynchronize Notes
eo: S_inkronigi notojn

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About
eo: _Pri

en: Take notes, link ideas, and stay organized
eo: Notigi, ligi ideojn kaj resti organizata

en: Note-taker
eo: Notigilo

en: Enable spellchecking
eo: Ebligi literumadan kontrolon

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
eo: Enŝalti tiun ĉi opcion por emfazi vortojn KiujAspektasTiel. Klako sur la vorto kreos noton kun tiu nomo.

en: Enable custom font
eo: Ebligi propan tiparon

en: Enable Tray Icon
eo: Ebligi pletan bildsimbolon

en: Start Here Note
eo: Komenci ĉi tie noto

en: Minimum number of notes to show in menu
eo: Minimuma kvanto de notoj por montri en menuo

en: List of pinned notes.
eo: Listo de alpinglitaj notoj.

en: Enable startup notes
eo: Ebligi startigo-notojn

en: Show applet menu
eo: Montri aplikaĵetan menuon

en: Open Start Here
eo: Malfermi na 'komenci ĉi tie'

en: Create a new Note
eo: Krei novan noton

en: Open Search Dialog
eo: Malfermi serĉ-dialogon

en: Open Recent Changes
eo: Malfermi lastajn ŝanĝojn

en: Saved height of "Search All Notes" window
eo: Konservita alto de fenestro "Serĉi ciujn notojn"

en: Saved width of "Search All Notes" window
eo: Konservita larĝo de fenestro "Serĉi ciujn notojn"

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
eo: Konservita horizontala pozicio de fenestro "Serĉi ciujn notojn"

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
eo: Konservita vertikala pozicio de fenestro "Serĉi ciujn notojn"

en: HTML Export Linked Notes
eo: HTML-elporti ligitajn notojn

en: HTML Export All Linked Notes
eo: HMTL-elporti ĉiujn ligitajn notojn

en: Synchronization Client ID
eo: Sinkronigo de klientidentigilo

en: Synchronization Local Server Path
eo: Sinkronigoi loka servilo-vojo

en: Selected Synchronization Service Addin
eo: Elekti servo de sinkronigo aldono

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
eo: SSHFS-fora dosierujo de sinkronigo...

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
eo: Vojo sur SSH servilo al sinkroniga dosierujo de Tomboy (malnepra).

en: SSHFS Synchronization Server URL
eo: SSHFS-sinkronigo servilo-URL

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
eo: URL de SSH servilo enhavanta sinkroniga dosierujo de Tomboy.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
eo: SSHFS fora uzantonomo de sinkronigo

en: SSHFS Synchronization Server Port
eo: SSHFS-sinkronigo servilo-pordo

en: Accept SSL Certificates
eo: Akcepti atestilojn SSL

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
eo: Sinkronigo de notoj konfliktas kun konservita konduto

en: Timestamp format
eo: Tempindikformo

en: Set to TRUE to activate
eo: Agordi al VERA por enŝalti

en: _File
eo: _Dosiero

en: _New
eo: _Nova

en: Create a new note
eo: Krei novan noton

en: _Open...
eo: _Malfermi...

en: Open the selected note
eo: Malfermi elektitan noton

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Delete the selected note
eo: Forigi elektitan noton

en: _Close
eo: _Fermi

en: Close this window
eo: Fermi ĉi tiun fenestron

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Quit Tomboy
eo: Ĉesi Tomboy

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Tomboy Preferences
eo: Agordoj de Tomboy

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Tomboy Help
eo: Tomboy-helpo

en: About Tomboy
eo: Pri Tomboy

en: TrayIcon
eo: Pleta bildsimbolo

en: Create _New Note
eo: Krei _novan noton

en: _Search All Notes
eo: _Serĉi ciujn notojn

en: Open the Search All Notes window
eo: Malfermi la fenestron "Serĉi ciujn notojn"

en: Start synchronizing notes
eo: Komenci sinkronantajn notojn

note: Addin's tab caption
en: Advanced
eo: Altnivele

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
eo: Minimuma kvanto de notoj por montri en Lasta listo (maksimuma 18)

en: What links here?
eo: Kio ligas ĉi tien?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
eo: (nenio)

en: Host Name
eo: Gastigonomo

en: Icon
eo: Bildsimbolo

en: Select an icon...
eo: Elekti piktogramon...

note: Extra Widget
en: _Host name:
eo: Nomo de _gastiga komputilo:

en: No host name specified
eo: Neniu nomo de gastiga komputilo specifita

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
eo: Vi devas specifi la Bugzilla nomo de gastiga komputilo por uzi kun ĉi tiu bildsimbolo.

en: Error saving icon
eo: Eraro dum konservo de piktogramo

en: Could not save the icon file.
eo: Ne eblis konservi la piktogram-dosieron.

en: Really remove this icon?
eo: Ĉe vere forigi tiun piktogramon?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
eo: Se vi forigas bild, ĝi estas porĉiame perdita.

en: Cannot open email
eo: Ne eblas malfermi retleteron

en: Destination for HTML Export
eo: Celdosiero por HTML-Elporto

en: Export linked notes
eo: Elporti ligitajn notojn

en: Include all other linked notes
eo: Inkluzivi ĉiujn aliajn ligitajn notojn

en: Export to HTML
eo: Elporti kiel HTML

en: Your note was exported to "{0}".
eo: Viaj noto estis elporti al "{0}".

en: Note exported successfully
eo: Noto elportita sukcese

en: Access denied.
eo: Aliron malpermesitis.

en: Folder does not exist.
eo: Dosierujo ne ekzistas.

en: Could not save the file "{0}"
eo: Ne eblis konservi dosieron "{0}"

en: _Folder Path:
eo: _Dosierujo-vojo:

en: Select Synchronization Folder...
eo: Elekti dosierujon de sinkronigo...

en: Folder path field is empty.
eo: Dosierujo-vojo kampo estas malplena.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
eo: Specifita dosierujo-vojo ne ekzistas, kaj Tomboy ne eblis krei ĝin.

en: Local Folder
eo: Loka dosierujo

en: Fixed Wid_th
eo: fiksla_rĝa

en: Cannot contact '{0}'
eo: Ne eblas kontakti '{0}'

en: Error running gaim-remote: {0}
eo: Eraro rulanta gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
eo: Enmeti tempindikilon

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
eo: dddd, la d-an de MMMM, je h:mm tt

en: Use _Selected Format
eo: Uzi _elektitan formon

en: _Use Custom Format
eo: _Uzi propran tiparon

en: Today: Template
eo: Hodiaŭ: Ŝablono

en: Today:
eo: Hodiaŭ:

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Appointments
eo: Rendevuoj

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
eo: Ŝanĝi la <b>Hodiaŭ: Ŝablono</b> noton por tajlori la tekston de nova Hodiaŭ notoj laŭ individua mendo.

en: _Open Today: Template
eo: Malfermi h_odiaŭ: Ŝablono

en: Print
eo: Presi

en: Error printing note
eo: Eraro dum presado de noto

en: Page {0} of {1}
eo: Paĝo {0} de {1}

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
eo: Forigi nefunkciantajn ligilojn

en: Add a sketch
eo: Aldoni skizon

en: Se_rver:
eo: Se_rvilo:

en: User_name:
eo: Uzanto_nomo:

en: _Folder Path (optional):
eo: _Dosierujo-vojo (malnepra):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
eo: SSH sinkronigo bezonas ekzistatan SSH-ŝlosilon por tiu ĉi servilo kaj uzanto, aldonita al lanĉita SSH demono.

en: Server or username field is empty.
eo: Servilo aŭ uzantonomo kampo estas malplena.

en: Import from Sticky Notes
eo: Enporti el Algluiĝaj Notoj

en: No Sticky Notes found
eo: Neniujn Algluiĝajn Notojn trovis

en: Sticky Notes import completed
eo: Enporti de Algluiĝaj Notoj finita

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
eo[0]: <b>{0}</b> el <b>{1}</b> Algluiĝa Noto enportita sukcese.
eo[1]: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Algluiĝajn Notojn enportita sukcese.

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Sticky Note:
eo: Sticky noto:

en: Tasque
eo: Taskil

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
eo: Ĉiuj

en: --- Tasque is not running ---
eo: --- Taskil ne lanĉata ---

en: _Underline
eo: _Substrekite

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: URL, username, or password field is empty.
eo: URL, uzantonomo, aŭ pasvorto kampo estas malplena.

en: Connect to Server
eo: Konekti al servilo

en: Connected
eo: Konektite

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
eo: Servilo ne respondas. Provu denove pli poste.

en: Authorization Failed, Try Again
eo: Rajtigo fiaskis, Provu denove

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
eo: Tomboy reto rajtigo sukcesa

en: Connected. Press Save to start synchronizing
eo: Konektita. Premu Konservi port starti sinkroniganta

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
eo: Agordu la defaŭltan foliumilon kaj provu denove

en: Tomboy Web
eo: Retejo de Tomboy

en: Export All Notes to {0}
eo: Elporti ĉiujn notojn al {0}

en: Start exporting notes to {0}
eo: Komenci elportantajn notojn al {0}

en: Export selected notebook to {0}
eo: Elporti elektitan notaron al {0}

en: Start exporting notebook to {0}
eo: Komenci elportantan notaron al {0}

en: _Tools
eo: _Iloj

en: Export
eo: Elporti

en: Export your notes.
eo: Elporti viajn notojn.

en: Export All Notes To {0}
eo: Elporti ĉiujn notojn al {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
eo: Elporti elektitan notaron al {0}

en: All Notes {0} Export
eo: Ĉiujn notojn {0} Elporti

en: Could not export, access denied.
eo: Ne eblis elporti, atingo neis.

en: Could not export, folder does not exist.
eo: Ne eblis elporti, dosierujo ne ekzistas.

en: Could not export: {0}
eo: Ne eblis elporti: {0}

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: Unfiled Notes
eo: Nekonservitaj notoj

en: Your notes were exported to "{0}".
eo: Viaj notoj estis elportitaj al "{0}".

en: Notes exported successfully
eo: Notoj elportita sukcese

en: Could not save the files in "{0}"
eo: Ne eblis konservi la dosierojn en "{0}"

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
eo: Krei celdosieron por elporto de {0}

en: Search All Notes
eo: Serĉi en ĉiuj notoj

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
eo: Krei novan noton

en: {0} (new)
eo: {0} (vova)

en: Recent Notes
eo: Lastaj notoj

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
eo: _Fenestro

en: Preferences...
eo: Agordoj...

en: Create a new notebook
eo: Krei novan notaron

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
eo: Tajpu la nomon de la notaro kiun vi volas krei.

en: N_otebook name:
eo: N_otar-nomo:

en: Name already taken
eo: La nomo jam ekzistas

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
eo: K_rei

en: Note_books
eo: Not_aroj

en: Create a new note in a notebook
eo: Krei novan noton en notaro

en: New Note_book...
eo: Nova not_aro...

en: _New Note
eo: _Nova noto

en: Create a new note in this notebook
eo: Krei novan noton en tiu notaro

en: _Open Template Note
eo: _Malfermi ŝablonan noton

en: Delete Note_book
eo: Forigi not_aro

en: Delete the selected notebook
eo: Forigi elektitan notaro

en: Notebooks
eo: Notaroj

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
eo: Notar-ŝablono {0}

en: New Note
eo: Nova noto

en: All Notes
eo: Ĉiuj notoj

en: Really delete this notebook?
eo: Ĉu vere forigi tiun ĉi notaron?

en: No notebook
eo: Neniu notaro

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
eo: Nova notoj "{0}"

en: Place this note into a notebook
eo: Meti tiun noton en notaron

en: Notebook
eo: Notaro

en: _New notebook...
eo: _Nova notaro...

en: New Note {0}
eo: Nova noto {0}

en: Really delete "{0}"?
eo: Ĉu vere forigi "{0}"?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
eo[0]: Ĉu vere forigi tiun {0} noton?
eo[1]: Ĉu vere forigi tiujn {0} notojn?

en: If you delete a note it is permanently lost.
eo: Se vi forigas noton, ĝi estas porĉiame perdita.

en: Error saving note data.
eo: Eraro dum konservo de not-datumon.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
eo: Nova notoŝablono

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
eo: Viaj notoj estas movitaj!

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
eo: Komenci ĉi tie

en: Using Links in Tomboy
eo: Kiel uzi ligilojn en Tomboy

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
eo: Priskribu vian novan noton ĉi tie.

en: Rename Note Links?
eo: Ĉu alinomi not-ligilojn?

en: _Rename Links
eo: _Alinomi ligilojn

en: _Don't Rename Links
eo: _Ne alinomi ligilojn

en: Rename Links
eo: Alinomi ligilojn

en: Note Title
eo: Nottitolo

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
eo: Elekti neniun

en: Ad_vanced
eo: _Progresinte

en: Always show this _window
eo: Ĉiam montri tiun _fenestron

en: Never rename _links
eo: Neniam alinomi _ligilojn

en: Alwa_ys rename links
eo: Ĉ_iam alinomi ligilojn

en: Find in This Note
eo: Serĉi tiun noton

en: _Link to New Note
eo: _Ligi al nova noto

en: Te_xt
eo: Te_ksto

en: _Find in This Note
eo: _Serĉi tiun noton

en: Clos_e All Notes
eo: F_ermi ĉiujn notojn

en: Search
eo: Serĉi

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
eo: Serĉi viajn notojn

en: Link
eo: Ligilo

en: _Text
eo: _Teksto

en: Set properties of text
eo: Agordi tekst-atributojn

en: T_ools
eo: Il_oj

en: Use tools on this note
eo: Uzi ilojn pri ĉi tiu noto

en: Delete this note
eo: Forigi ĉi tiun noton

en: Synchronize Notes
eo: Sinkronigi notojn

en: Convert to regular note
eo: Konverti al regula noto

en: Save Si_ze
eo: Konservi _grandon

en: Save Se_lection
eo: Konservi e_lekton

en: Save _Title
eo: Konservi _titolon

en: _Find...
eo: _Trovi...

en: Find _Next
eo: Serĉi sekva_n

en: Find _Previous
eo: Serĉi _antaŭan

en: Cannot create note
eo: Ne eblas krei noton

en: _Find:
eo: _Serĉi:

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Next
eo: _Sekva

en: _Bold
eo: _Dike

en: _Italic
eo: Kurs_iva

en: _Strikeout
eo: Tra_strekita

en: _Highlight
eo: _Emfazita

en: Font Size
eo: Tipargrando

en: _Normal
eo: _Normale

en: Hu_ge
eo: Grande_ga

en: _Large
eo: _Granda

en: S_mall
eo: _Malgranda

en: Increase Font Size
eo: Pligrandigi tiparon

en: Decrease Font Size
eo: Malpligrandigi tiparon

en: Bullets
eo: Buloj

en: Editing
eo: Redaktado

en: Hotkeys
eo: Klavkomandoj

en: Synchronization
eo: Sinkronigo

en: Add-ins
eo: Aldonaĵoj

en: _Spell check while typing
eo: _Literumada kontrolo dum tajpado

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
eo: Emfazi _VikiVortojn

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
eo: Enŝalti tiun ĉi opcion por emfazi vortojn <b>KiujAspektasTiel</b>. Klako sur la vorto kreos noton kun tiu nomo.

en: Use custom _font
eo: Uzi propran _tiparon

en: Ask me what to do
eo: Demandi min kion fari

en: Never rename links
eo: Neniam alinomi ligilojn

en: Always rename links
eo: Ĉiam alinomi ligilojn

en: Open New Note Template
eo: Malfermi novan not-ŝablonon

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
eo: Atenti pri _klavkomandoj

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
eo: Klavkomandoj ebligas al vi rapide atingi viajn notojn de ie ajn per klavtuŝo. Ekzemploj de klavkomandoj: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
eo: Montri _menuon de notoj

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
eo: Malfermi "_Komenci ĉi tie"

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
eo: Krei _novan noton

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
eo: Malfermi "Serĉi ĉ_iujn notojn"

en: Ser_vice:
eo: Ser_vo:

en: Not configurable
eo: Neagordeble

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
eo: Minutoj

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
eo: _Altnivele...

en: _Enable
eo: _Enŝalti

en: _Disable
eo: _Elŝalti

en: Not Implemented
eo: Ne realigita

en: {0} Preferences
eo: {0} Agordoj

en: Choose Note Font
eo: Elekti not-tiparon

en: Other Synchronization Options
eo: Aliaj opcioj de sinkronigo

en: Always ask me what to do.
eo: Ĉiam demandi min kion fari.

en: Rename my local note.
eo: Alinomi mian lokan noton.

en: Are you sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Connection successful
eo: Konektigi sukcese

en: Error connecting
eo: Eraro dum konektado

en: Version:
eo: Versio:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Add-in Dependencies:
eo: Aldonaĵaj dependecoj:

en: _Search:
eo: _Serĉi:

en: Note
eo: Noto

en: Last Changed
eo: Laste ŝanĝite

en: Matches
eo: Kongruoj

en: {0} match | {0} matches
eo[0]: {0} kongruo
eo[1]: {0} kongruoj

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
eo[0]: Sumo: {0} noto
eo[1]: Sumo: {0} notoj

en: Notes
eo: Notoj

en: Could not read testfile.
eo: Ne eblis legi testdosieron.

en: Write test failed.
eo: Skriba testo fiaskis.

en: Error connecting to server.
eo: Eraro dum konektado al servilo.

note: Expander containing TreeView
en: Details
eo: Detaloj

en: Status
eo: Stato

en: Committing changes...
eo: Enmetas ŝanĝojn ...

en: Synchronizing Notes
eo: Sinkronigi notojn

en: Synchronizing your notes...
eo: Sinkronigi viajn notojn...

en: Connecting to the server...
eo: Konektante al la servilo...

en: Server Locked
eo: Servilo estas ŝlosita

en: Server is locked
eo: Servilo estas ŝlosita

en: Uploading notes to server...
eo: Alŝutante notojn al servilo...

en: Synchronization Failed
eo: Sinkronigo fiaskis

en: Failed to synchronize
eo: Sinkronigo fiaskis

en: Synchronization Complete
eo: Sinkronigo finita

en: Synchronization is complete
eo: Sinkronigo finita

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
eo[0]: {0} noton ĝistatigis.
eo[1]: {0} notojn ĝistatigis.

en: Your notes are now up to date.
eo: Viaj notoj nun estas ĝisdata.

en: Synchronization Canceled
eo: Sinkronigo nuligita

en: Synchronization was canceled
eo: Sinkronigo estis nuligita

en: Service error
eo: Servoeraro

en: Deleted locally
eo: Forigi loke

en: Deleted from server
eo: Forigi de la servilo

en: Updated
eo: Ĝisdatigite

en: Added
eo: Aldonite

en: Uploaded changes to server
eo: Alŝutis ŝanĝojn al servilo

en: Uploaded new note to server
eo: Alŝutis novan noton al servilo

en: Note Conflict
eo: Nota konflikto

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
eo:  (maljuna)

en: Rename local note:
eo: Alinomi lokan noton:

en: Overwrite local note
eo: Anstataŭigi lokan noton

en: Cannot create new note
eo: Ne eblas krei novan noton

en: Contributors:
eo: Kontribuintoj:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
eo: Kopirajto © 2004-2007 Alex GRAVELEY
    Kopirajto © 2004-2011 Aliuloj

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
eo: Simpla, facile uzebla labortabla notigilo.

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
eo: Tomboy: simpla, facile uzebla labortabla notigilo.
    Kopirajto (C) 2004-2007 Alex GRAVELEY
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Kopirajto © 2004-2011 Aliuloj

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
eo:   --new-note			Krei kaj montri novan noton.
      --new-note [title]		Krei kaj montri novan noton, kun titolo.
      --open-note [title/url]	Montri la ekzistantan notkongruan titolon.
      --start-here			Montri la noton 'Komenci ĉi tie'.
      --highlight-search [text]	Serĉi kaj emfazi tekston en la malfermita noto.

en: Version {0}
eo: Versio {0}

en:  (new)
eo:  (nova)

en: _About Tomboy
eo: _Pri Tomboy

en: Help not found
eo: Ne trovis helpon

en: Cannot open location
eo: Ne eblis malfermi tion

en: Today, {0}
eo: Hodiaŭ, {0}

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday, {0}
eo: Hieraŭ, {0}

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
eo[0]: {0} tago antaŭe, {1}
eo[1]: {0} tagoj antaŭe, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
eo[0]: {0} tago antaŭe
eo[1]: {0} tagoj antaŭe

en: Tomorrow, {0}
eo: Morgaŭ, {0}

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
eo[0]: En {0} tago, {1}
eo[1]: En {0} tagoj, {1}

en: In {0} day | In {0} days
eo[0]: En {0} tago
eo[1]: En {0} tagoj

en: No Date
eo: Neniu dato

en: (Untitled {0})
eo: (Sentitola {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
eo: Noto kun la titolo <b>{0}</b> jam ekzistas. Bonvolu elekti alian nomon por tiu ĉi noto por daŭrigi.

en: Note title taken
eo: Nototitolo jam uzita

en: _Copy Link Address
eo: _Kopii la ligiladreson

en: _Open Link
eo: _Malfermi la ligilon
