Tomboy 1.7.5 - en to nb translation catalogue (462 entries)

en: Tomboy Applet Factory
nb: Tomboy programfabrikk

en: Tomboy Notes
nb: Tomboy notatskriver

en: Simple and easy to use note-taking
nb: Enkel og brukervennlig notatskriver

en: Accessories
nb: Tilbehør

en: S_ynchronize Notes
nb: S_ynkroniser notater

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: Take notes, link ideas, and stay organized
nb: Ta notater, lenk samme ideer og hold orden

en: Note-taker
nb: Notatskriver

en: Enable spellchecking
nb: Slå på stavekontroll

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
nb: Vil føre til at feilstavinger blir streket under med rødt, og forslag til korrekt staving vil kunne velges i høyreklikkmenyen.

en: Enable WikiWord highlighting
nb: Slå på WikiWord-markering

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
nb: Slå på dette alternativet for å markere OrdSomSerSlikUt. Et klikk på ordet vil opprette et nytt notat med det samme navnet.

en: Enable automatic bulleted lists.
nb: Aktiver automatiske kulepunktlister.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
nb: Aktiver dette hvis du ønsker at kulepunktlister skal lages automatisk når du bruker - eller * på starten av en linje.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
nb: Lim inn når midterste knapp trykkes ned.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
nb: Aktiver dette alternativet hvis du ønsler å bruke midtklikk på Tomboy-ikonet for å lime inn tidsstemplet innhold i «Start er»-notatet.

en: Enable custom font
nb: Slå på egendefinert skrifttype

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
nb: Vil føre til at skrifttypen valgt i custom_font_face vil bli brukt ved visning av notater. Ellers blir skriftvalget for skrivebordet brukt i stedet.

en: Custom Font Face
nb: Egendefinert skrifttype

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
nb: Hvis enable_custom_font er valgt, vil skrifttypen skrevet der bli brukt ved visning av notater.

en: Enable global keybindings
nb: Slå på globale tasebindinger

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
nb: Vil føre til at tastekombinasjoner valgt i /apps/tomboy/global_keybindings blir tilgjengelige og kan styre Tomboy fra alle programmer.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
nb: Slå på bekreftelsesdialog ved sletting av notat

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
nb: Bekreftelsesdialog for «Slett notat» vises ikke hvis denne slås av.

en: Enable Tray Icon
nb: Slå på ikon i statusfelt

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
nb: Hvis denne slås på vil Tomboy's varslingsikon vises i varslingsområdet. Det kan være nyttig å slå dette av når et annet program gjør jobben til varslingsikonet.

en: Start Here Note
nb: «Start her»-notat

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
nb: URI for notatet som fungerer som «Start her»-notatet. Dette er alltid plassert nederst i Tomboy's notatmeny og er også tilgjengelig via en tastatursnarvei.

en: Minimum number of notes to show in menu
nb: Minste antall notater som skal vises i menyen

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
nb: Heltall som bestemmer minste antall notater som skal vises i menyen.

en: List of pinned notes.
nb: Liste med festede notater.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
nb: Liste med URIer for notater som alltid skal vises i notatmenyen i Tomboy.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
nb: Maksimal lengde på titel som skal vises i menyen i systemområdet.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
nb: Maksimalt antall tegn fra notatets tittel som skal vises i varslingsområdet eller menyen for panelprogrammet.

en: Enable startup notes
nb: Aktiver oppstartsnotater

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
nb: Hvis satt, så vil alle notater som er åpne når Tomboy avsluttes, automatisk startes opp ved neste omstart.

en: Show applet menu
nb: Vis programmenyen

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Den globale hurtigtasten for å vise Tomboys programmeny. Formatet ser ut som «&lt;Control&gt;a» eller «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». Tolkeren er ganske liberal og godtar små og store bokstaver, og i tillegg forkortelser som «&lt;Ctl&gt;» og «&lt;Ctrl&gt;». Hvis du velger den spesielle teksten «disabled», vil ingen hurtigtast brukes for denne handlingen.

en: Open Start Here
nb: Åpne «Start her»

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Den globale hurtigtasten for å åpne «Start her»-notatet. Formatet ser ut som «&lt;Control&gt;a» eller «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». Tolkeren er ganske liberal og godtar små og store bokstaver, og i tillegg forkortelser som «&lt;Ctl&gt;» og «&lt;Ctrl&gt;». Hvis du velger den spesielle teksten «disabled», vil ingen hurtigtast brukes for denne handlingen.

en: Create a new Note
nb: Opprett nytt notat

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Den globale hurtigtasten for å opprette og vise et nytt notat. Formatet ser ut som «&lt;Control&gt;a» eller «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». Tolkeren er ganske liberal og godtar små og store bokstaver, og i tillegg forkortelser som «&lt;Ctl&gt;» og «&lt;Ctrl&gt;». Hvis du velger den spesielle teksten «disabled», vil ingen hurtigtast brukes for denne handlingen.

en: Open Search Dialog
nb: Åpne søkevinduet

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Den globale hurtigtasten for å vinduet for søk i notater. Formatet ser ut som «&lt;Control&gt;a» eller «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». Tolkeren er ganske liberal og godtar små og store bokstaver, og i tillegg forkortelser som «&lt;Ctl&gt;» og «&lt;Ctrl&gt;». Hvis du velger den spesielle teksten «disabled», vil ingen hurtigtast brukes for denne handlingen.

en: Open Recent Changes
nb: Åpne siste endringer

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
nb: Den globale hurtigtasten for å åpne vinduet som viser de siste endringene. Formatet ser ut som «&lt;Control&gt;a» eller «&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1». Tolkeren er ganske liberal og godtar små og store bokstaver, og i tillegg forkortelser som «&lt;Ctl&gt;» og «&lt;Ctrl&gt;». Hvis du velger den spesielle teksten «disabled», vil ingen hurtigtast brukes for denne handlingen.

en: Saved height of "Search All Notes" window
nb: Lagret høyde på vinduet «Søk i alle notater»

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
nb: Bestemmer pikselhøyde for vinduet «Søk i alle notater». Lagres når Tomboy avsluttes.

en: Saved width of "Search All Notes" window
nb: Lagret bredde på vinduet «Søk i alle notater»

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
nb: Bestemmer pikselhøyde for vinduet «Søk i alle notater». Lagres når Tomboy avsluttes.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
nb: Lagret horisontal posisjon for vinduet «Søk i alle notater»

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
nb: Bestemmer X-koordinat for vinduet «Søk i alle notater». Lagres når Tomboy avsluttes.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
nb: Lagret vertikal posisjon på vinduet «Søk i alle notater»

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
nb: Bestemmer Y-koordinat for vinduet «Søk i alle notater». Lagres når Tomboy avsluttes.

en: Last Directory used in HTML Export
nb: Siste katalog brukt i HTML-eksport

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
nb: Den siste mappa et notat ble eksportert til med «ekportér til HTML»-tillegget.

en: HTML Export Linked Notes
nb: Eksporter lenkede notater til HTML

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
nb: Den forrige innstillinga for «eksporter lenkede notater»-boksen i eksportér til HTML-tillegget.

en: HTML Export All Linked Notes
nb: Eksporter alle lenkede notater til HTML

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
nb: Den siste innstillingen for «Ta med alle andre lenkede notater» boksen i Eksporter til HTML-tillegget. Denne innstillingen brukes sammen med innstillingen for HTML-eksport av lenkede notater og brukes til å spesifisere om alle notater (rekursivt søk) skal tas med under eksport til HTML.

en: Sticky Note Importer First Run
nb: Førstegangs import fra Gule lapper

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
nb: Indikerer at import av gule lapper ikke har kjørt, og at den skal kjøres neste gang Tomboy starter.

en: Synchronization Client ID
nb: Klient-ID for synkronisering

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
nb: Unik identifikator for denne Tomboy-klienten, når den brukes til å kommunisere med en synkroniseringstjener.

en: Synchronization Local Server Path
nb: Lokal sti til tjener for synkronisering

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
nb: Sti til synkroniseringstjeneren når tilleggstjenesten for synkronisering brukes av filsystemet.

en: Selected Synchronization Service Addin
nb: Valgt tillegg for synkroniseringstjeneste

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
nb: Unik identifikator for den nåværende konfigurerte tilleggstjenesten for synkronisering av notater.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
nb: Tidsavbrudd for montering av FUSE (ms)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
nb: Tid i millisekunder Tomboy skal vente på svar når FUSE brukes til å montere en synkroniseringsressurs.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
nb: SSHFS ekstern synkroniseringsmappe

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
nb: Sti til synkroniseringskatalog på SSH-tjener (valgfri).

en: SSHFS Synchronization Server URL
nb: URL for server til SSHFS synkronisering

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
nb: URL for SSH-tjener som inneholder synkroniseringskatalog for Tomboy.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
nb: Brukernavn for SSHFS ekstern synkronisering

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
nb: Brukernavn som skal brukes ved tilkobling til synkroniseringstjenesten via SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
nb: Port på server for SSHFS synkronisering

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
nb: Port som skal brukes ved tilkobling til synkroniseringstjener via SSH. Sett til -1 eller mindre hvis forvalgte innstillinger for SSH-port skal brukes i stedet.

en: Accept SSL Certificates
nb: Godta SSL-sertifikater

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
nb: Bruk wdfs-alternativet «-ac» for å godta SSL-sertifikater uten å spørre bruker.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
nb: Lagret oppførsel for håndtering av konflikt ved synkronisering av notat

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
nb: Heltallsverdi som indikerer om brukervalg for alltid å utføre en viss handling når en konflikt finnes i stedet for å spørre brukeren. Verdien er koblet til en intern verdi. 0 betyr at brukeren ønsker å bli spurt når en konflikt oppstår, slik at konfliktene kan håndteres fra gang til gang.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
nb: Tidsavbrudd for automatisk synkronisering i bakgrunnen

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
nb: Heltallsverdi som indikerer hvor ofte bakgrunnssynkronisering av dine notater skal utføres (hvis synkronisering er satt opp). Enhver verdi mindre enn 1 indikerer at automatisk synkronisering er slått av. Den laveste positive verdien som aksepteres er 5. Verdien er i minutter.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
nb: Oppførsel for oppdatering av lenker ved endring av navn på notat

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
nb: Heltallsverdi som indikerer om brukervalg for alltid å oppdatere lenker på en spesiell måte i stedet for å  spørre brukeren når et notat endrer navn. Verdien er koblet til en intern verdi. 0 betyr at brukeren ønsker å bli spurt når endring av navn på et notat kan påvirke lenker som eksisterer i andre notater. 1 betyr at lenker skal fjernes automatisk. 2 indikerer at lenketeksten skal oppdateres til det nye navnet slik at lenkene fortsatt peker til notatet med det nye navnet.

en: Timestamp format
nb: Format for tidsstempel

en: The date format that is used for the timestamp.
nb: Datoformat som brukes for tidsstempel.

en: Enable closing notes with escape.
nb: Luk notater med esc.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
nb: Hvis denne aktiveres kan et notat lukkes med esc tasten.

en: The handler for "note://" URLs
nb: Håndterer for «note://» URLer

en: Set to TRUE to activate
nb: Sett til TRUE for å aktivere

en: _File
nb: _Fil

en: _New
nb: _Ny

en: Create a new note
nb: Opprett et nytt notat

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: Open the selected note
nb: Åpne valgt notat

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete the selected note
nb: Slett valgt notat

en: _Close
nb: _Lukk

en: Close this window
nb: Lukk dette vinduet

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Quit Tomboy
nb: Avslutt Tomboy

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Tomboy Preferences
nb: Innstillinger

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Tomboy Help
nb: Tomboy hjelp

en: About Tomboy
nb: Om Tomboy

en: Create _New Note
nb: Opprett _nytt notat

en: _Search All Notes
nb: _Søk i alle notatene

en: Open the Search All Notes window
nb: Åpne vinduet «Søk i alle notater»

en: Start synchronizing notes
nb: Start synkronisering av notater

note: Addin's tab caption
en: Advanced
nb: Avansert

note: Menu Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list (maximum 18)
nb: Minste antall notater som skal vises i siste dokumenter (maksimum 18)

en: What links here?
nb: Hva lenker hit?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
nb: (ingen)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
nb: Du kan bruke hvilken som helst bugzilla bare ved å dra lenken inn i notatet. Hvis du vil ha et spesielt ikon for spesielle tjenere, så legg de til her.

en: Host Name
nb: Vertsnavn

en: Icon
nb: Ikon

en: Select an icon...
nb: Velg et ikon …

note: Extra Widget
en: _Host name:
nb: _Vertsnavn:

en: No host name specified
nb: Ingen vertsnavn oppgitt

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
nb: Du må oppgi vertsnavn for Bugzilla som skal brukes med dette ikonet.

en: Error saving icon
nb: Feil ved lagring av ikon

en: Could not save the icon file.
nb: Kunne ikke lagre ikonfilen.

en: Really remove this icon?
nb: Vil du fjerne dette ikonet?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
nb: Hvis du fjerner et ikon går det tapt for alltid.

en: Cannot open email
nb: Kan ikke åpne e-post

en: Destination for HTML Export
nb: Målmappe for eksportering til HTML

en: Export linked notes
nb: Eksporter lenkede notater

en: Include all other linked notes
nb: Ta med alle andre lenkede notater

en: Export to HTML
nb: Eksporter til HTML

en: Your note was exported to "{0}".
nb: Ditt notat ble eksportert til «{0}».

en: Note exported successfully
nb: Eksport av notat fullført

en: Access denied.
nb: Tilgang nektet.

en: Folder does not exist.
nb: Mappen eksisterer ikke.

en: Could not save the file "{0}"
nb: Kunne ikke lagre filen «{0}»

en: _Folder Path:
nb: Sti til _mappe:

en: Select Synchronization Folder...
nb: Velg synkroniseringsmappe …

en: Folder path field is empty.
nb: Felt for sti til mappe er tomt.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
nb: Oppgit mappesti eksisterer ikke og Tomboy kunne ikke opprette den.

en: Local Folder
nb: Lokal mappe

en: Fixed Wid_th
nb: Fas_t bredde

en: Cannot contact '{0}'
nb: Kan ikke kontakte «{0}»

en: Error running gaim-remote: {0}
nb: Feil ved kjøring av gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
nb: Sett inn tidsstempel

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
nb: dddd d MMMM, h.mm tt

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
nb: Velg et av de forhåndsdefinerte formatene.

en: Use _Selected Format
nb: Bruk valgt f_ormat

en: _Use Custom Format
nb: Br_uk egendefinert format

en: Today: Template
nb: I dag: Mal

en: Today:
nb: I dag:

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Appointments
nb: Avtaler

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
nb: Endre <b>I dag: Mal</b>-notatet for å tilpasse teksten som nye «I dag»-notater har.

en: _Open Today: Template
nb: _Åpne I dag: Mal

en: Print
nb: Skriv ut

en: Error printing note
nb: Feil ved utskrift av notat.

en: Page {0} of {1}
nb: Side {0} av {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
nb: dddd MM/dd/yyyy, hh.mm.ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
nb: Fjern brutte lenker

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Remove broken links
nb: Fje_rn brutte lenker

en: Add a sketch
nb: Legg til en skisse

en: Se_rver:
nb: Tjene_r:

en: User_name:
nb: Bruker_navn:

en: _Folder Path (optional):
nb: Stil til _mappe (valgfri):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
nb: SSH-synkronisering krever en eksisterende SSH-nøkkel for denne tjeneren og brukeren i tillegg til en kjørende SSH-tjeneste.

en: Server or username field is empty.
nb: Felt for tjener eller brukernavn er tomt.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
nb: Tidsavbrudd ved forsøk på å koble til tjener. Sjekk at din SSH-nøkkel er lagt til og at SSH-tjenesten kjører.

en: Import from Sticky Notes
nb: Importer fra «Gule lapper»

en: No Sticky Notes found
nb: Ingen notater funnet

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
nb: Fant ingen relevante gule lapper i «{0}».

en: Sticky Notes import completed
nb: Import fra Gule lapper fullført

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
nb[0]: <b>{0}</b> av <b>{1}</b> gul lapp ble importert.
nb[1]: <b>{0}</b> av <b>{1}</b> gule lapper ble importert.

en: Untitled
nb: Uten navn

en: Sticky Note:
nb: Gul lapp:

en: Tasque
nb: Oppgaver

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
nb: Alle

en: --- Tasque is not running ---
nb: --- Tasque kjører ikke ---

en: _Underline
nb: _Understrek

en: _Password:
nb: _Passord:

en: URL, username, or password field is empty.
nb: Felt for URL, brukernavn eller passord er tomt.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
nb: Det oppsto en feil ved tilkobling til tjener. Dette kan være forårsaket av et feil brukernavn og/eller passord.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
nb: Lagring av konfigurasjon til GNOME-nøkkelring feilet med følgende melding:

en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: Connected
nb: Tilkoblet

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
nb: Tjener svarer ikke. Prøv igjen senere.

en: Authorization Failed, Try Again
nb: Autorisering feilet. Prøv igjen

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
nb: Web-autorisering for Tomboy fullført

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
nb: Vennligst gå tilbake til brukervalg-vinduet i Tomboy og trykk Lagre for å starte synkronisering.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
nb: Tilkoblet. Klikk på Lagre for å starte synkronisering

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
nb: Autoriserer i nettleser (Trykk for å nullstille tilkoblingen)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
nb: Sett forvalgt nettleser og prøv igjen

en: Tomboy Web
nb: Tomboy nettside

en: Export All Notes to {0}
nb: Eksporter alle notater til {0}

en: Start exporting notes to {0}
nb: Start eksport av notater til {0}

en: Export selected notebook to {0}
nb: Eksporter valgt notisblokk til {0}

en: Start exporting notebook to {0}
nb: Start eksport av notisblokk til {0}

en: Export
nb: Eksporter

en: Export your notes.
nb: Eksporter dine notater.

en: Export All Notes To {0}
nb: Eksporter alle notater til {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
nb: Eksporter valgt notisblokk til {0}

en: Could not export, access denied.
nb: Kunne ikke eksportere. Tilgang nektet.

en: Could not export, folder does not exist.
nb: Kunne ikke eksportere. Mappen eksisterer ikke.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
nb: Kunne ikke eksportere. Feil med stien. (Ingen avsluttende "?)

en: Could not export: {0}
nb: Kunne ikke eksportere: {0}

en: All Notes {0} Export
nb: Alle notater {0} eksport

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: Unfiled Notes
nb: Notater som ikke er lagret

en: Your notes were exported to "{0}".
nb: Dine notater ble eksportert til «{0}».

en: Notes exported successfully
nb: Eksport av notater fullført

en: Could not save the files in "{0}"
nb: Kunne ikke lagre filen i «{0}»

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
nb: Lag målmappe for eksport av {0}

en: Search All Notes
nb: Søk i alle notatene

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
nb: Lag nytt notat

en: {0} (new)
nb: {0} (ny)

en: Recent Notes
nb: Siste notater

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
nb: _Vindu

en: Preferences...
nb: Brukervalg …

en: Create a new notebook
nb: Opprett en ny notisblokk

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
nb: Skriv navnet på notisblokken du vil opprette.

en: N_otebook name:
nb: N_avn på notisblokk:

en: Name already taken
nb: Navnet er allerede i bruk

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
nb: Opp_rett

en: Note_books
nb: Notis_blokker

en: Create a new note in a notebook
nb: Opprett et nytt notat i en notisblokk

en: New Note_book...
nb: Ny notis_blokk …

en: _New Note
nb: _Nytt notat

en: Create a new note in this notebook
nb: Opprett et nytt notat i denne notisblokken

en: _Open Template Note
nb: _Åpne notat-mal

en: Open this notebook's template note
nb: Åpne denne notatblokkens notat-mal

en: Delete Note_book
nb: Slett notis_blokk

en: Delete the selected notebook
nb: Slett valgt notisblokk

en: Notebooks
nb: Notatblokker

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
nb: {0} notisblokkmal

en: New Note
nb: Nytt notat

en: All Notes
nb: Alle notater

en: Really delete this notebook?
nb: Vil du virkelig slette denne notisblokken?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
nb: Notatene som hører til denne notisblokken vil ikke bli fjernet, men de vil ikke være koblet til denne notatblokken lenger. Denne handlingen kan ikke angres.

en: No notebook
nb: Ingen notisblokk

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
nb: Nytt {0}-notat

en: Place this note into a notebook
nb: Plasser dette notatet i en notisblokk

en: Notebook
nb: Notisblokk

en: _New notebook...
nb: _Ny notisblokk …

en: New Note {0}
nb: Nytt notat {0}

en: Really delete "{0}"?
nb: Vil du virkelig slette «{0}»?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
nb[0]: Vil du virkelig slette dette {0} notatet?
nb[1]: Vil du slette disse {0} notatene?

en: If you delete a note it is permanently lost.
nb: Hvis du sletter et notat blir det tapt for alltid.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
nb: En feil oppsto under lagring av dine notater. Sjekk at du har nok diskplass og at du har nok rettigheter på {0}. Detaljer om feilen kan finnes i {1}.

en: Error saving note data.
nb: Feil ved lagring av notatdata.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
nb: Ny mal for notat

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
nb: Notatene dine er flyttet!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
nb: Notatfilene er flyttet i siste versjon av Tomboy. Du har sannsynligvis aldri vært opptatt av hvor notatene har vært lagret, og hvis du fremdeles ikke bryr deg kan du slette <bold>dette notatet</bold>. :-)
    
    Katalogen med dine gamle notater er fremdeles trygt bevart i <link:url>{0}:url>. Hvis du går tilbake til en eldre versjon av Tomboy vil denne se etter notater der.
    
    Men notatene og konfigurasjonen er kopiert til de nye katalogene som vil bli brukt fra nå av:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notater befinner seg nå i <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Konfigurasjonen befinner seg i <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Du kan installere tillegg i <link:url>{3}</linkl:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Loggfiler finnes i <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
nb: <note-content>Start her
    
    <bold>Velkommen til Tomboy!</bold>
    
    Bruk dette «Start her»-notatet som et utgangspunkt for å organisere dine ideer og tanker.
    
    Du kan opprette nye notater med dine ideer ved å velge «Opprett nytt notat» oppføringen fra Tomboy Notat menyen på ditt panel.
    
    Organiser så notatene du oppretter ved å lenke sammen relaterte notater og ideer!
    
    Vi har opprettet et notat kalt <link:internal>Bruk av lenker i Tomboy</link:internal> Legg merke til at hver gang vi skriver <link:internal>Bruk av lenker i Tomboy</link:internal> så blir det understreket? Klikk på lenken for å åpne notatet.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
nb: <note-content>Bruk av lenker i Tomboy
    
    Notater i Tomboy kan lenkes sammen ved å utheve tekst i aktivt notat og så klikke <bold>Lenke</bold>-knappen i verktøylinjen. Hvis du gjør dette vil et nytt notat opprettes i tillegg til å understreke notatets tittel i aktivt notat.
    
    Hvis du endrer tittelen på et notat vil lenker fra andre notater også oppdateres. Dette forhindrer brutte lenker ved endring av navn på et notat.
    
    Hvis du skriver navnet på et annet notat i det aktive notatet vil dette bli lenket opp automatisk for deg.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
nb: Start her

en: Using Links in Tomboy
nb: Bruk av lenker i Tomboy

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
nb: Skriv innholdet her.

en: Rename Note Links?
nb: Endre navn på lenker i notatet?

en: _Rename Links
nb: En_dre navn på lenker

en: _Don't Rename Links
nb: Ikke end_re navn på lenker

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
nb: Endre navn på lenker i andre notater fra «<span underline="single">{0}</span>» til «<span underline="single">{1}</span>»?
    
    Hvis du ikke endrer navn på lenkene vil de ikke være korrekte.

en: Rename Links
nb: End_re navn på lenker

en: Note Title
nb: Tittel på notat

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
nb: Velg alle

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
nb: Velg ingen

en: Ad_vanced
nb: A_vansert

en: Always show this _window
nb: Alltid vis dette _vinduet

en: Never rename _links
nb: Aldri endre navn på _lenker

en: Alwa_ys rename links
nb: All_tid endre navn på lenker

en: Find in This Note
nb: Finn i dette notatet

en: _Link to New Note
nb: _Lenke til nytt notat

en: Te_xt
nb: _Tekst

en: _Find in This Note
nb: _Finn i dette notatet

en: Clos_e All Notes
nb: _Lukk alle notater

en: Search
nb: Søk

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
nb: Søk i dine notater

en: Link
nb: Lenke

en: Link selected text to a new note
nb: Lenk valgt tekst til et nytt notat

en: _Text
nb: _Tekst

en: Set properties of text
nb: Velg tekstegenskaper

en: T_ools
nb: _Verktøy

en: Use tools on this note
nb: Bruk verktøy på dette notatet

en: Delete this note
nb: Slett dette notatet

en: Synchronize Notes
nb: Synkroniser notater

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
nb: Dette notatet er en mal. Det bestemmer forvalgt innhold av vanlige notater og vil ikke vises i notatmenyen eller søkevinduet.

en: Convert to regular note
nb: Konverter til vanlig notat

en: Save Si_ze
nb: Lagre st_ørrelse

en: Save Se_lection
nb: Lagre utva_lg

en: Save _Title
nb: Lagre _tittel

en: _Find...
nb: _Finn …

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Find _Previous
nb: Finn _forrige

en: Cannot create note
nb: Kan ikke opprette notat

en: _Find:
nb: _Finn:

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Next
nb: _Neste

en: _Bold
nb: _Fet

en: _Italic
nb: _Kursiv

en: _Strikeout
nb: _Streket ut

en: _Highlight
nb: _Markér

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: Hu_ge
nb: _Veldig stor

en: _Large
nb: _Stor

en: S_mall
nb: _Liten

en: Increase Font Size
nb: Større skriftstørrelse

en: Decrease Font Size
nb: Mindre skriftstørrelse

en: Bullets
nb: Kulepunkter

en: Editing
nb: Redigering

en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

en: Synchronization
nb: Synkronisering

en: Add-ins
nb: Tillegg

en: _Spell check while typing
nb: _Stavekontroll mens du skriver

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
nb: Feilstavinger vil bli streket under med rødt, og forslag til korrekt staving vil bli vist i kontekstmenyen.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
nb: Marker _WikiWords

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
nb: Velg dette for å markere ord <b>SomLiknerPåDette</b>. Et klikk på slike ord vil opprette et nytt notat med det samme navnet.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
nb: Aktiver automatiske _kulepunktlister

en: Use custom _font
nb: Bruk egendefinert skri_ft

en: When renaming a linked note:
nb: Når du gir nytt navn til et lenket notat:

en: Ask me what to do
nb: Spør hva som skal gjøres

en: Never rename links
nb: Aldri endre navn på lenker

en: Always rename links
nb: Alltid endre navn på lenker

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
nb: Bruk den nye notat-malen til å oppgi tekst som skal brukes når et nytt notat opprettes.

en: Open New Note Template
nb: Åpne ny notat-mal

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
nb: Lytt etter _hurtigtaster

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>
nb: Hurtigtaster gir deg rask tilgang til notatene dine fra andre programmer ved å trykke en tastekombinasjon. Eksempler på hurtigtaster: <b>&lt;Control&gt;&lt;Shift&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
nb: Vis notat_menyen

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
nb: Åpne «Start her»

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
nb: Opprett _nytt notat

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
nb: Åpne «Søk i _alle notatene»

en: Ser_vice:
nb: T_jeneste:

en: Not configurable
nb: Ikke konfigurerbar

en: Automaticall_y Sync in Background Every
nb: S_ynkroniser automatisk i bakgrunnen hvert

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
nb: Minutter

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
nb: _Avansert …

en: The following add-ins are installed
nb: Følgende tillegg er installert

en: Get More Add-Ins...
nb: Hent flere tillegg …

en: _Enable
nb: Aktiv_er

en: _Disable
nb: _Deaktiver

en: Not Implemented
nb: Ikke implementert

en: {0} Preferences
nb: {0} Brukervalg

en: Choose Note Font
nb: Velg notatskrift

en: Other Synchronization Options
nb: Andre valg for synkronisering

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
nb: Når en konflikt blir funnet mellom et lokalt notat og et notat på konfigurert synkroniseringstjener:

en: Always ask me what to do.
nb: Alltid spør hva som skal gjøres.

en: Rename my local note.
nb: Endre navn på lokalt notat.

en: Replace my local note with the server's update.
nb: Erstatt det lokale notatet med tjenerens oppdatering.

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
nb: Det anbefales ikke å tømme innstillingene for synkronisering. Du kan måtte synkronisere alle dine notater igjen når du lagrer nye innstillinger.

en: Resetting Synchronization Settings
nb: Nullstiller innstillinger for synkronisering

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
nb: Du har deaktivert konfigurert synkroniseringstjeneste. Dine synkroniseringsinnstillinger vil nå bli slettet. Du kan måtte synkronisere alle dine notater igjen når du lagrer nye innstillinger.

en: Connection successful
nb: Tilkobling fullført

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
nb: Tomboy er nå klar til å synkronisere dine notater. Vil du synkronisere dem nå?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
nb: Vennligst sjekk din informasjon og prøv på nytt. Loggen i {0} kan være nyttig også.

en: Error connecting
nb: Feil ved tilkobling

en: Version:
nb: Versjon:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Copyright:
nb: Opphavsrett:

en: Add-in Dependencies:
nb: Avhengigheter mellom tillegg:

en: _Search:
nb: _Søk:

en: Note
nb: Notat

en: Last Changed
nb: Sist endret

en: Matches
nb: Treff

en: Title match
nb: Treff på tittel

en: {0} match | {0} matches
nb[0]: ({0} treff)
nb[1]: ({0} treff)

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
nb[0]: Totalt: {0} notat
nb[1]: Totalt: {0} notater

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
nb[0]: Treff: {0} notat
nb[1]: Treff: {0} notater

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
nb: Ingen resultater funnet i valgt notisblokk.
    Klikk her for å søke i alle notater.

en: Click here to search across all notebooks
nb: Klikk her for å søke i alle notisblokker

en: Notes
nb: Notater

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
nb: Dette synkroniseringstillegget er ikke støttet på din datamaskin. Vennligst sjakk at du har FUSE og {0} riktig installert og konfigurert.

en: Could not read testfile.
nb: Kunne ikke lese testfil.

en: Write test failed.
nb: Skrivetest feilet.

en: Timeout connecting to server.
nb: Tidsavbrudd ved tilkobling til tjener.

en: Error connecting to server.
nb: Feil ved tilkobling til tjener

en: FUSE could not be enabled.
nb: Kunne ikke aktivere FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
nb: En feil oppsto under tilkobling til oppgitt tjener:

note: Expander containing TreeView
en: Details
nb: Detaljer

en: Acquiring sync lock...
nb: Låser for synkronisering …

en: Committing changes...
nb: Legger inn endringer …

en: Synchronizing Notes
nb: Synkroniserer notater

en: Synchronizing your notes...
nb: Synkroniserer dine notater …

en: This may take a while, kick back and enjoy!
nb: Dette kan ta litt tid. Slapp av og nyt det!

en: Connecting to the server...
nb: Kobler til tjeneren …

en: Deleting notes off of the server...
nb: Sletter notater på tjeneren …

en: Downloading new/updated notes...
nb: Laster ned nye/oppdaterte notater …

en: Server Locked
nb: Tjener låst

en: Server is locked
nb: Tjeneren er låst

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
nb: En av dine andre datamaskiner synkroniserer nå. Vennligst vent to minutter og prøv på nytt.

en: Preparing to download updates from server...
nb: Forbereder nedlasting av oppdateringer fra tjeneren …

en: Preparing to upload updates to server...
nb: Forbereder opplasting av oppdateringer til tjeneren …

en: Uploading notes to server...
nb: Laster opp notater til tjeneren …

en: Synchronization Failed
nb: Synkronisering feilet

en: Failed to synchronize
nb: Klarte ikke å synkronisere

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
nb: Kunne ikke synkronisere notater. Sjekk detaljene under og prøv igjen.

en: Synchronization Complete
nb: Synkronisering fullført

en: Synchronization is complete
nb: Synkroniseringen er fullført

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
nb[0]: {0} notat oppdatert.
nb[1]: {0} notater oppdatert.

en: Your notes are now up to date.
nb: Dine notater er nå oppdatert.

en: Synchronization Canceled
nb: Synkronisering avbrutt

en: Synchronization was canceled
nb: Synkroniseringen ble avbrutt

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
nb: Du avbrøt synkroniseringen. Du kan lukke vinduet nå.

en: Synchronization Not Configured
nb: Synkronisering ikke konfigurert

en: Synchronization is not configured
nb: Synkronisering er ikke konfigurert

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
nb: Vennligst konfigurer synkronisering i brukervalgdialogen.

en: Synchronization Service Error
nb: Feil med tjeneste for synkronisering

en: Service error
nb: Feil ved tjeneste

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
nb: Feil ved tilkobling til synkroniseringstjenesten. Vennligst prøv igjen.

en: Deleted locally
nb: Slettet lokalt

en: Deleted from server
nb: Slettet fra tjener

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Added
nb: Lagt til

en: Uploaded changes to server
nb: Endringer lastet opp til tjeneren

en: Uploaded new note to server
nb: Lastet opp nytt notat til tjeneren

en: Note Conflict
nb: Konflikt i notat

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
nb:  (gammelt)

en: Rename local note:
nb: Endre navn på lokalt notat:

en: Update links in referencing notes
nb: Oppdater lenker i notater med referanser til dette

en: Overwrite local note
nb: Overskriv lokalt notat

en: Always perform this action
nb: Alltid utfør denne handlingen

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
nb: Konflikt funnet i notat

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
nb: Versjonen av «{0}» på tjeneren er i konflikt med ditt lokale notat. Hva vil du gjøre med det lokale notatet?

en: Could not enable FUSE
nb: Kunne ikke aktivere FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
nb: FUSE-modulen kunne ikke lastes. Vennligst sjekk at den er korrekt installert og prøv igjen.

en: Enable FUSE?
nb: Aktiver FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
nb: Synkroniseringen du har valgt, krever at FUSE-modulen må være lastet.
    
    For å unngå at du får denne beskjeden i fremtiden, burde du laste inn FUSE ved oppstart. Legg til «modprobe fuse» til /etc/init.d/boot.local eller «fuse» til /etc/modules.

en: Cannot create new note
nb: Kan ikke opprette nytt notat

en: Primary Development:
nb: Hovedutvikler:

en: Contributors:
nb: Bidragsytere:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
nb: Opphavsrett © 2004-2007 Alex Graveley
    Opphavsrett © 2004-2011 andre

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
nb: Et enkelt og brukervennlig notatskrivingsprogram.

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
nb: Tomboy: Et enkelt og brukervennlig notatskrivingsprogram.
    Opphavsrett © 2004-2006 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
    
    Opphavsrett © 2004-2011 andre

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
nb: Bruk:
      --version			Skriv versjonsinformasjon.
      --help			Skriv denne hjelpemeldingen.
      --note-path [path]		Last/lagre notatdata i denne katalogen.
      --search [text]		Åpne vindu for søk i alle notater med søketeksten.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
nb:   --new-note			Opprett og vis nytt notat.
      --new-note [title]		Opprett og vis nytt notat, med tittel.
      --open-note [title/url]	Vis notat med denne tittelen.
      --start-here			Vis «Start her»-notatet.
      --highlight-search [tekst]	Søk eller marker tekst i det åpnede notatet.

en: Version {0}
nb: Versjon {0}

en:  (new)
nb:  (ny)

en: _About Tomboy
nb: _Om Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
nb: Brukerhåndboken for Tomboy ble ikke funnet. Vennligst sjekk at programmet er korrekt installert.

en: Help not found
nb: Hjelp ble ikke funnet

en: Cannot open location
nb: Kan ikke åpne lokasjon

en: Today, {0}
nb: I dag, {0}

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday, {0}
nb: I går, {0}

en: Yesterday
nb: I går

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
nb[0]: {0} dag siden, {1}
nb[1]: {0} dager siden, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
nb[0]: {0} dag siden
nb[1]: {0} dager siden

en: Tomorrow, {0}
nb: I morgen, {0}

en: Tomorrow
nb: I morgen

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
nb[0]: Om {0} dag, {1}
nb[1]: Om {0} dager, {1}

en: In {0} day | In {0} days
nb[0]: Om {0} dag
nb[1]: Om {0} dager

en: MMMM d, h:mm tt
nb: d MMMM, h.mm tt

en: No Date
nb: Ingen dato

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
nb: d MMMM yyyy, h.mm tt

en: (Untitled {0})
nb: (Uten navn {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
nb: Et notat med navnet <b>{0}</b> finnes fra før. Du må velge et annet navn til dette notatet for du kan fortsette.

en: Note title taken
nb: Notatnavn allerede i bruk

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkeadresse

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke
