tomboy - en to pl translation catalogue (472 entries)

en: Tomboy Applet Factory
pl: Generator apletów programu Tomboy

en: Tomboy Notes
pl: Notatnik Tomboy

en: Simple and easy to use note-taking
pl: Prosty i łatwy w użyciu program do sporządzania notatek

en: Accessories
pl: Akcesoria

en: S_ynchronize Notes
pl: Z_synchronizuj notatki

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About
pl: _O programie

en: Take notes, link ideas, and stay organized
pl: Robienie notatek, łączenie pomysłów, organizacja

en: Note-taker
pl: Notatnik

en: Enable spellchecking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
pl: Jeśli opcja ta jest zaznaczona, błędnie napisane słowa będą podkreślane na czerwono, a podpowiedzi prawidłowej pisowni będą dostępne w menu pod prawym przyciskiem myszy.

en: Enable WikiWord highlighting
pl: Wyróżnianie WikiSłów

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje wyróżnianie słów, które wyglądają tak, JakToSłowo. Kliknięcie tak zapisanego słowa utworzy notatkę o takim tytule.

en: Enable automatic bulleted lists.
pl: Włączenie automatycznych list wypunktowanych.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
pl: Włączenie opcji spowoduje automatyczne wypunktowanie list. Znak - lub * na początku wiersza.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
pl: Włączenie wklejania środkowym przyciskiem myszy na ikonie.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
pl: Włączenie tej opcji umożliwia wklejanie do notatki Start zawartości schowka wraz ze znacznikiem czasu za pomocą kliknięcia ikony programu Tomboy środkowym przyciskiem myszy.

en: Enable custom font
pl: Własna czcionka

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
pl: Jeżeli ustawione, czcionka ustawiona w custom_font_face zostanie użyta do wyświetlania notatek. W przeciwnym wypadku zostanie użyta domyślna czcionka środowiska.

en: Custom Font Face
pl: Własna czcionka

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
pl: Jeśli włączone jest enable_custom_font, czcionka ustawiona w tym polu będzie używana do wyświetlania notatek.

en: Enable global keybindings
pl: Globalne skróty klawiszowe

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
pl: Jeżeli ustawione, zostaną włączone systemowe skróty klawiszowe ustawione w /apps/tomboy/global_keybindings, pozwalając na dostęp do funkcji programu Tomboy z poziomu dowolnego programu.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
pl: Włączenie okna potwierdzenia usunięcia notatki

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
pl: Jeśli wyłączone, okno potwierdzenia "Usunięcie notatki" zostanie pominięte.

en: Enable Tray Icon
pl: Ikona powiadamiania

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
pl: Jeśli opcja ta jest zaznaczona, ikona powiadamiania programu Tomboy będzie wyświetlana w obszarze powiadamiania. Wyłączenie jej może być przydatne, kiedy inny program dostarcza funkcjonalność ikony powiadamiania.

en: Start Here Note
pl: Notatka "Start"

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
pl: Adres URI notatki, która ma być traktowana jako notatka "Start", która zawsze wyświetlana jest u dołu menu programu Tomboy oraz dostępna jest poprzez skrót klawiszowy.

en: Minimum number of notes to show in menu
pl: Minimalna liczba notatek wyświetlana w menu

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
pl: Liczba całkowita określająca minimalną liczbę notatek wyświetlanych w menu programu Tomboy.

en: Maximum number of notes to show in menu
pl: Maksymalna liczba notatek wyświetlana w menu

en: Integer determining the maximum number of notes to show in the Tomboy note menu.
pl: Liczba całkowita określająca maksymalną liczbę notatek wyświetlanych w menu programu Tomboy.

en: List of pinned notes.
pl: Lista przypiętych notatek.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
pl: Rozdzielana odstępami lista adresów URI notatek, które zawsze mają wyświetlane w menu programu Tomboy.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
pl: Minimalna długość tytułu notatki wyświetlana w menu ikony obszaru powiadamiania.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
pl: Maksymalna liczba znaków tytułu notatki do wyświetlenia w ikonie obszaru powiadamiania programu Tomboy lub menu notatek apletu panelu.

en: Enable startup notes
pl: Włączenie notatek startowych

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
pl: Jeśli włączone, to wszystkie otwarte przy zamykaniu notatki zostaną przy następnym uruchomieniu ponownie otwarte.

en: Show applet menu
pl: Wyświetlanie menu apletu

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Globalne przypisanie klawisza dla wyświetlenia menu apletu Tomboy. Format jest w postaci "&lt;Control&gt;a" lub "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Analizator jest całkiem tolerancyjny i zezwala na małe i duże litery, jak również skróty takie jak "&lt;Ctl&gt;" oraz "&lt;Ctrl&gt;". Jeżeli opcja zostanie ustawiona na specjalny ciąg "disabled" (wyłączone), wtedy nie będzie przypisanego klawisza do tego działania.

en: Open Start Here
pl: Otwarcie notatki "Start"

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Globalne przypisanie klawisza dla otwarcia notatki "Start". Format jest w postaci "&lt;Control&gt;a" lub "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Analizator jest całkiem tolerancyjny i zezwala na małe i duże litery, jak również skróty takie jak "&lt;Ctl&gt;" oraz "&lt;Ctrl&gt;". Jeżeli opcja zostanie ustawiona na specjalny ciąg "disabled" (wyłączone), wtedy nie będzie przypisanego klawisza do tego działania.

en: Create a new Note
pl: Utwórz nową notatkę

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Globalne przypisanie klawisza dla tworzenia i wyświetlania nowej notatki. Format jest w postaci "&lt;Control&gt;a" lub "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Analizator jest całkiem tolerancyjny i zezwala na małe i duże litery, jak również skróty takie jak "&lt;Ctl&gt;" oraz "&lt;Ctrl&gt;". Jeżeli opcja zostanie ustawiona na specjalny ciąg "disabled" (wyłączone), wtedy nie będzie przypisanego klawisza do tego działania.

en: Open Search Dialog
pl: Otwarcie okna wyszukiwania

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Globalne przypisanie klawisza dla otwarcia okna wyszukiwania notatki. Format jest w postaci "&lt;Control&gt;a" lub "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Analizator jest całkiem tolerancyjny i zezwala na małe i duże litery, jak również skróty takie jak "&lt;Ctl&gt;" oraz "&lt;Ctrl&gt;". Jeżeli opcja zostanie ustawiona na specjalny ciąg "disabled" (wyłączone), wtedy nie będzie przypisanego klawisza do tego działania.

en: Open Recent Changes
pl: Otwarcie ostatnich zmian

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
pl: Globalne przypisanie klawisza dla otwarcia okna ostatnich zmian. Format jest w postaci "&lt;Control&gt;a" lub "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Analizator jest całkiem tolerancyjny i zezwala na małe i duże litery, jak również skróty takie jak "&lt;Ctl&gt;" oraz "&lt;Ctrl&gt;". Jeżeli opcja zostanie ustawiona na specjalny ciąg "disabled" (wyłączone), wtedy nie będzie przypisanego klawisza do tego działania.

en: Saved height of "Search All Notes" window
pl: Zapisana wysokość okna "Przeszukaj wszystkie notatki"

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
pl: Określa wysokość okna "Przeszukaj wszystkie notatki" w pikselach; zachowywane po zakończeniu programu Tomboy.

en: Saved width of "Search All Notes" window
pl: Zapisana szerokość okna "Przeszukaj wszystkie notatki"

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
pl: Określa szerokość okna "Przeszukaj wszystkie notatki" w pikselach; zachowywane po zakończeniu programu Tomboy.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
pl: Zapisane poziome położenie okna "Przeszukaj wszystkie notatki"

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
pl: Określa pionową współrzędną okna "Przeszukaj wszystkie notatki"; zachowywane po zakończeniu programu Tomboy.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
pl: Zapisane pionowe położenie okna "Przeszukaj wszystkie notatki"

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
pl: Określa poziomą współrzędną okna "Przeszukaj wszystkie notatki"; zachowywane po zakończeniu programu Tomboy.

en: Last Directory used in HTML Export
pl: Ostatnio użyty katalog w eksporcie HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
pl: Ostatni katalog do którego notatka została wyeksportowana przy użyciu wtyczki Eksport do HTML.

en: HTML Export Linked Notes
pl: Eksport HTML dowiązanych notatek

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
pl: Ostatnie ustawienie dla opcji "Eksport powiązanych notatek" we wtyczce Eksport do HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
pl: Eksport HTML wszystkich dowiązanych notatek

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
pl: Ostatnie ustawienie dla opcji "Dołącz wszystkie inne powiązane notatki" wtyczki eksportu do HTML. Używane jest w połączeniu z ustawieniem "Eksport HTML dowiązanych notatek" aby określić, czy podczas eksportu do HTML mają być eksportowane wszystkie rekursywnie powiązane ze sobą notatki.

en: Sticky Note Importer First Run
pl: Pierwsze uruchomienie Importera notatek

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
pl: Wskazuje, że wtyczka Importera notatek nie była jeszcze uruchamiana, w związku z czym powinna zostać uruchomiona automatycznie podczas następnego uruchomienia programu Tomboy.

en: Synchronization Client ID
pl: Identyfikator klienta synchronizacji

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
pl: Niepowtarzalny identyfikator tego klienta Tomboy używany podczas kontaktów z serwerem synchronizacji.

en: Synchronization Local Server Path
pl: Ścieżka lokalnego serwera synchronizacji

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
pl: Ścieżka do serwera synchronizacji w przypadku korzystania z dodatku synchronizacji systemu plików.

en: Selected Synchronization Service Addin
pl: Wybrany dodatek usługi synchronizacji

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
pl: Niepowtarzalny identyfikator bieżącego dodatku usługi synchronizacji notatek.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
pl: Ograniczenie czasu montowania FUSE (w milisekundach)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
pl: Czas oczekiwania (w milisekundach) programu Tomboy na odpowiedź podczas używania FUSE do montowania zasobu synchronizacji.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
pl: Katalog synchronizacji zdalnej SSHFS

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
pl: Ścieżka na serwerze SSH do katalogu synchronizacji programu Tomboy (opcjonalna).

en: SSHFS Synchronization Server URL
pl: Adres URL serwera synchronizacji SSHFS

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
pl: Adres URL serwera SSH zawierającego katalog synchronizacji programu Tomboy.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
pl: Nazwa użytkownika synchronizacji zdalnej SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
pl: Nazwa użytkownika używana podczas łączenia z serwerem synchronizacji poprzez SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
pl: Port serwera synchronizacji SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
pl: Port używany do łączenia z serwerem synchronizacji przez SSH. Należy ustawić na -1 lub niższą wartość, jeśli powinny być użyte domyślne ustawienia portu SSH.

en: Accept SSL Certificates
pl: Akceptowanie certyfikatów SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
pl: Proszę użyć opcji wdfs "-ac", aby akceptować certyfikaty SSL, bez pytania użytkownika.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
pl: Zachowanie po wykryciu konfliktu synchronizacji notatki

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
pl: Wartość liczbowa określająca, czy zawsze wykonywać określone działanie po wykryciu konfliktu (zamiast pytania użytkownika). Wartość 0 oznacza proszenie użytkownika o decyzję przy każdym konflikcie.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
pl: Automatyczna ograniczenie czasu połączenia w tle

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
pl: Wartość liczbowa określająca, jak często wykonywać synchronizację notatek w tle (kiedy synchronizowanie jest skonfigurowane). Wartości inne niż 1 wskazują, że automatyczne synchronizowanie jest wyłączone. Najniższą akceptowaną dodatnią wartością jest 5. Wartość podawana w minutach.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
pl: Działanie aktualizowania notatek podczas zmiany nazwy notatki

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
pl: Wartość liczbowa określająca, czy zawsze wykonywać określone działanie aktualizowania odnośników podczas zmiany nazwy notatki, zamiast pytania użytkownika. Wartości odnoszą się do wewnętrznej numeracji. Wartość 0 wskazuje, że użytkownik ma być pytany podczas zmieniania nazwy notatki, do której prowadzą odnośniki w innych notatkach. Wartość 1 oznacza, że odnośniki powinny zostać automatycznie usunięte. Wartość 2 oznacza, że odnośniki powinny być aktualizowane do nowej nazwy notatki, co spowoduje dalsze działanie odnośników do zmienionej notatki.

en: Timestamp format
pl: Format znacznika czasu

en: The date format that is used for the timestamp.
pl: Format daty używany do automatycznego wstawiania.

en: Enable closing notes with escape.
pl: Włączenie zamykania notatek klawiszem Escape.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
pl: Jeśli włączone, otwarta notatka może zostać zamknięta naciskając klawisz Escape.

en: The handler for "note://" URLs
pl: Obsługa adresu URL "note://"

en: Set to TRUE to activate
pl: Ustawienie na "true" włączy opcję

en: _File
pl: _Plik

en: _New
pl: _Nowa

en: Create a new note
pl: Tworzy nową notatkę

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open the selected note
pl: Otwiera wybraną notatkę

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Delete the selected note
pl: Usuwa wybraną notatkę

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Close this window
pl: Zamyka to okno

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Quit Tomboy
pl: Kończy działanie programu Tomboy

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Tomboy Preferences
pl: Preferencje programu Tomboy

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Tomboy Help
pl: Pomoc programu Tomboy

en: About Tomboy
pl: O programie Tomboy

en: TrayIcon
pl: Ikona powiadamiania

en: Create _New Note
pl: Utwórz _nową notatkę

en: _Search All Notes
pl: Prze_szukaj notatki

en: Open the Search All Notes window
pl: Otwiera okno przeszukiwania wszystkich notatek

en: Start synchronizing notes
pl: Uruchamia synchronizację notatek

note: Addin's tab caption
en: Advanced
pl: Zaawansowane

note: Menu Min Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list
pl: Minimalna liczba notatek wyświetlana na liście ostatnich

note: Menu Max Note Count option
en: Maximum number of notes to show in Recent list
pl: Maksymalna liczba notatek wyświetlana na liście ostatnich

en: What links here?
pl: Odnośniki do tej notatki

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
pl: (brak)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
pl: Do korzystania z Bugzilli wystarczy przeciągnąć odnośniki do notatek. Tutaj można także przypisać ikony dla poszczególnych komputerów.

en: Host Name
pl: Nazwa komputera

en: Icon
pl: Ikona

en: Select an icon...
pl: Wybór ikony...

note: Extra Widget
en: _Host name:
pl: Nazwa _komputera:

en: No host name specified
pl: Nie określono nazwy komputera

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
pl: Do użycia tej ikony należy określić nazwę komputera obsługującego Bugzillę.

en: Error saving icon
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania ikony

en: Could not save the icon file.
pl: Nie można zapisać pliku ikony.

en: Really remove this icon?
pl: Na pewno usunąć tę ikonę?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
pl: Usunięcie spowoduje bezpowrotną utratę ikony.

en: Cannot open email
pl: Nie można otworzyć wiadomości e-mail

en: Destination for HTML Export
pl: Miejsce docelowe eksportu HTML

en: Export linked notes
pl: Eksport dowiązanych notatek

en: Include all other linked notes
pl: Dołącz wszystkie inne powiązane notatki

en: Export to HTML
pl: Wyeksportuj do HTML

en: Your note was exported to "{0}".
pl: Notatka została wyeksportowana do "{0}".

en: Note exported successfully
pl: Notatka została pomyślnie wyeksportowana

en: Access denied.
pl: Brak dostępu.

en: Folder does not exist.
pl: Katalog nie istnieje.

en: Could not save the file "{0}"
pl: Nie można zapisać pliku "{0}"

en: _Folder Path:
pl: Ścieżka do _katalogu:

en: Select Synchronization Folder...
pl: Wybór katalogu synchronizacji...

en: Folder path field is empty.
pl: Pole ścieżki katalogu jest puste.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
pl: Podana ścieżka do katalogu nie istnieje i nie mogła być utworzona.

en: Local Folder
pl: Katalog lokalny

en: Fixed Wid_th
pl: Stała _szerokość

en: Cannot contact '{0}'
pl: Nie można skontaktować się z "{0}"

en: Error running gaim-remote: {0}
pl: Błąd podczas uruchomienia programu gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
pl: Wstawienie znacznika czasu

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
pl: dddd, d MMMM, H:mm

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
pl: Proszę wybrać jeden z zaproponowanych formatów lub użyć własnego.

en: Use _Selected Format
pl: Użycie _wybranego formatu

en: _Use Custom Format
pl: Własny forma_t

en: Today: Template
pl: Dzisiaj: Szablon

en: Today:
pl: Dzisiaj:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
pl: dddd, d MMMM yyyy

en: Tasks
pl: Zadania

en: Appointments
pl: Spotkania

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
pl: Aby zmienić tekst w nowych notatkach Dzisiaj, wystarczy zmienić wzór <b>Dzisiaj: Szablon</b>.

en: _Open Today: Template
pl: _Otwórz Dzisiaj: Szablon

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Error printing note
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania drukowania notatki

en: Page {0} of {1}
pl: Strona {0} z {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
pl: dddd, d MMMM, H:mm

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
pl: Usuwanie błędnych odnośników

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Remove broken links
pl: _Usuń błędne odnośniki

en: Add a sketch
pl: Dodaj szkic

en: Se_rver:
pl: Ser_wer:

en: User_name:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: _Folder Path (optional):
pl: Ścieżka do _katalogu (opcjonalna):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
pl: Synchronizacja SSH wymaga istniejącego klucza SSH dla tego serwera i klucza, dodanego do uruchomionej usługi SSH.

en: Server or username field is empty.
pl: Pole serwer lub nazwa użytkownika jest puste.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
pl: Przekroczono ograniczenie czasu połączenia z serwerem. Proszę upewnić się, że klucz SSH został dodany do uruchomionej usługi SSH.

en: Import from Sticky Notes
pl: Import z programu Notatki

en: No Sticky Notes found
pl: Nie odnaleziono notatek

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
pl: Nie odnaleziono pliku notatek programu Notatki w "{0}".

en: Sticky Notes import completed
pl: Ukończono import notatek

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
pl[0]: Import notatek został ukończony powodzeniem (<b>{0}</b> z <b>{1}</b>).
pl[1]: Import notatek został ukończony powodzeniem (<b>{0}</b> z <b>{1}</b>).
pl[2]: Import notatek został ukończony powodzeniem (<b>{0}</b> z <b>{1}</b>).

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Sticky Note:
pl: Notatka:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
pl: Wszystkie

en: --- Tasque is not running ---
pl: --- Program Tasque jest wyłączony ---

en: _Underline
pl: _Podkreślenie

en: _URL:
pl: Adres _URL:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: URL, username, or password field is empty.
pl: Pole adres URL, nazwa użytkownika lub hasło jest puste.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia z serwerem. Może to być spowodowanie niepoprawną nazwą użytkownika i/lub hasłem.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
pl: Zapisanie konfiguracji w bazie kluczy GNOME nie zostało ukończone, wystąpił następujący komunikat:

en: Connect to Server
pl: Łączenie z serwerem

en: Connected
pl: Połączono

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
pl: Serwer nie odpowiada. Proszę spróbować ponownie.

en: Authorization Failed, Try Again
pl: Upoważnienie się nie powiodło, proszę spróbować ponownie

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
pl: Upoważnienie programu Tomboy się powiodło

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
pl: Proszę wrócić do okna preferencji programu Tomboy i nacisnąć przycisk Zapisz, aby rozpocząć synchronizowanie.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
pl: Połączono. Proszę nacisnąć przycisk Zapisz, aby rozpocząć synchronizowanie

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
pl: Upoważnianie w przeglądarce (Proszę nacisnąć, aby ponowić połączenie)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
pl: Proszę ustawić domyślną przeglądarkę i spróbować ponownie

en: Tomboy Web
pl: Witryna programu Tomboy

en: Export All Notes to {0}
pl: Eksport wszystkich notatek do {0}

en: Start exporting notes to {0}
pl: Rozpocznij eksportowanie notatek do {0}

en: Export selected notebook to {0}
pl: Eksport zaznaczonego notatnika do {0}

en: Start exporting notebook to {0}
pl: Rozpocznij eksportowanie notatnika do {0}

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Export your notes.
pl: Eksportuje notatki.

en: Export All Notes To {0}
pl: Eksport wszystkich notatek do {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
pl: Eksport zaznaczonego notatnika do {0}

en: Could not export, access denied.
pl: Nie można wyeksportować. Brak dostępu.

en: Could not export, folder does not exist.
pl: Nie można wyeksportować. Katalog nie istnieje.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
pl: Nie można wyeksportować. Błąd ścieżki (brak kończącego znaku "?).

en: Could not export: {0}
pl: Nie można wyeksportować: {0}

en: All Notes {0} Export
pl: Eksport wszystkich notatek {0}

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: Unfiled Notes
pl: Notatki bez kategorii

en: Your notes were exported to "{0}".
pl: Notatki zostały wyeksportowane do "{0}".

en: Notes exported successfully
pl: Pomyślnie wyeksportowano notatki

en: Could not save the files in "{0}"
pl: Nie można zapisać plików w "{0}"

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
pl: Utwórz katalog docelowy do eksportu {0}

en: Search All Notes
pl: Przeszukiwanie wszystkich notatek

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
pl: Utworzenie nowej notatki

en: {0} (new)
pl: {0} (nowa)

en: Recent Notes
pl: Ostatnie notatki

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
pl: _Okno

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Create a new notebook
pl: Nowy notatnik

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
pl: Proszę podać nazwę notatnika do utworzenia.

en: N_otebook name:
pl: Na_zwa notatnika:

en: Name already taken
pl: Nazwa jest już zajęta

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Note_books
pl: No_tatniki

en: Create a new note in a notebook
pl: Tworzy nową notatkę w notatniku

en: New Note_book...
pl: Nowy _notatnik...

en: _New Note
pl: N_owa notatka

en: Create a new note in this notebook
pl: Tworzy nową notatkę w tym notatniku

en: _Open Template Note
pl: _Otwórz szablon notatki

en: Open this notebook's template note
pl: Otwiera szablon notatki tego notatnika

en: Delete Note_book
pl: Usuń nota_tnik

en: Delete the selected notebook
pl: Usuwa zaznaczony notatnik

en: Notebooks
pl: Notatniki

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
pl: Szablon notatki {0}

en: New Note
pl: Nowa notatka

en: All Notes
pl: Wszystkie notatki

en: Really delete this notebook?
pl: Na pewno usunąć ten notatnik?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
pl: Notatki należące do tego notatnika nie zostaną usunięte, lecz nie będą już powiązane z tym notatnikiem. Ta czynność nie może zostać cofnięta.

en: No notebook
pl: Brak notatnika

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
pl: Nowa notatka "{0}"

en: Place this note into a notebook
pl: Umieść tę notatkę w notatniku

en: Notebook
pl: Notatnik

en: _New notebook...
pl: Nowy _notatnik...

en: New Note {0}
pl: Nowa notatka {0}

en: Really delete "{0}"?
pl: Ne pewno usunąć "{0}"?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
pl[0]: Ne pewno usunąć tę {0} notatkę?
pl[1]: Ne pewno usunąć te {0} notatki?
pl[2]: Ne pewno usunąć tych {0} notatek?

en: If you delete a note it is permanently lost.
pl: Usunięcie spowoduję bezpowrotną utratę notatki.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania notatek. Proszę sprawdzić, czy dostępna jest wystarczająca ilość miejsca na dysku i czy użytkownik ma odpowiednie uprawnienia do katalogu {0}. Szczegóły błędu można znaleźć w pliku {1}.

en: Error saving note data.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania danych notatki.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
pl: Wzór nowej notatki

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
pl: Notatki zostały przeniesione

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
pl: W najnowszej wersji programu Tomboy pliki notatek zostały przeniesione. jako zwykły użytkownik prawdopodobnie nigdy nie przejmowałeś się miejscem przechowywania notatek, i jeśli dalej się tym nie przejmujesz, po prostu <bold>usuń tę notatkę</bold>. :-)
    
    Stary katalog notatek jest cały czas bezpieczny i znajduje się w <link:url>{0}</link:url>. Jeśli zainstalowana zostanie starsza wersja programu Tomboy, tutaj będzie szukała notatek.
    
    Notatki i konfiguracja została skopiowana do nowych katalogów, które od teraz będą używane:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notatki można znaleźć w <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Konfiguracja znajduje się w <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Dodatki można instalować w <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Pliki dziennika można znaleźć w <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
pl: <note-content>Start
    
    <bold>Witamy w programie Tomboy!</bold>
    
    Notatka "Start" pozwala rozpocząć organizowanie swoich pomysłów i myśli.
    
    Poprzez wybranie polecenia "Utwórz nową notatkę" z menu programu Tomboy w panelu GNOME, można tworzyć nowe notatki i szybko zapisywać swoje pomysły.
    
    Sporządzone notatki można bardzo łatwo organizować tworząc hierarchie i powiązania pokrewnych idei za pomocą odnośników.
    
    Stworzyliśmy przykładową notatkę o nazwie <link:internal>Używanie odnośników</link:internal>. Proszę zauważyć, że za każdym razem, gdy piszemy <link:internal>Używanie odnośników</link:internal>, nazwa ta zostaje automatycznie podkreślona, a kliknięcie odnośnika natychmiast otwiera tą notatkę.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
pl: <note-content>Używanie odnośników w programie Tomboy
    
    Notatki w programie Tomboy można ze sobą wiązać z pomocą odnośników, które dodaje się zaznaczając wybrany fragment tekstu i naciskając przycisk <bold>Odnośnik</bold> na pasku narzędziowym. Zostanie utworzona nowa notatka, a zaznaczony w bieżącej notatce tekst zostanie podkreślony.
    
    Zmiana tytułu notatki spowoduje także zmianę wszystkich odnośników do tej notatki w pozostałych notatkach. Dzięki temu po zmianie nazwy wszystkie odnośniki do zmienionej notatki zachowują funkcjonalność.
    
    Co więcej, wystarczy wpisać w bieżącej notatce tytuł innej notatki, aby został on automatycznie dowiązany do tej notatki i podkreślony.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
pl: Start

en: Using Links in Tomboy
pl: Używanie odnośników

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
pl: Treść nowej notatki...

en: Rename Note Links?
pl: Zmienić odnośniki do notatki?

en: _Rename Links
pl: _Zmień odnośniki

en: _Don't Rename Links
pl: _Bez zmiany odnośników

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
pl: Zmienić odnośniki w innych notatkach z "<span underline="single">{0}</span>" na "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    Jeśli odnośniki nie zostaną zmienione, to nie będą już do niczego prowadziły.

en: Rename Links
pl: Zmiana odnośników

en: Note Title
pl: Tytuł notatki

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
pl: Odznacz wszystkie

en: Ad_vanced
pl: Zaa_wansowane

en: Always show this _window
pl: Wyświetlanie tego _okna za każdym razem

en: Never rename _links
pl: Bez zmieniania _odnośników w przyszłości

en: Alwa_ys rename links
pl: _Stałe zmienianie odnośników

en: Find in This Note
pl: Znajdź w tej notatce

en: _Link to New Note
pl: O_dnośnik do nowej notatki

en: Te_xt
pl: Te_kst

en: _Find in This Note
pl: _Znajdź w tej notatce

en: Clos_e All Notes
pl: Za_mknij wszystkie notatki

en: Search
pl: Wyszukiwanie

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
pl: Przeszukiwanie notatek

en: Link
pl: Odnośnik

en: Link selected text to a new note
pl: Tworzy odnośnik do nowej notatki

en: _Text
pl: _Tekst

en: Set properties of text
pl: Ustawia właściwości tekstu

en: T_ools
pl: _Narzędzia

en: Use tools on this note
pl: Narzędzia notatki

en: Delete this note
pl: Usuwa tę notatkę

en: Synchronize Notes
pl: Synchronizacja notatek

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
pl: Ta notatka jest szablonem. Określa ona domyślną treść zwykłych notatek, i nie jest wyświetlana w menu notatek i oknie wyszukiwania.

en: Convert to regular note
pl: Zmień na zwykłą notatkę

en: Save Si_ze
pl: _Zapisz rozmiar

en: Save Se_lection
pl: Zapisz _wybór

en: Save _Title
pl: Zapisz _tytuł

en: _Find...
pl: _Znajdź...

en: Find _Next
pl: _Następne

en: Find _Previous
pl: Znajdź p_oprzednie

en: Cannot create note
pl: Nie można utworzyć notatki

en: _Find:
pl: _Znajdź:

en: _Previous
pl: _Poprzednie

en: _Next
pl: _Następne

note: x of x - specifically Number of Matches and what location is the cursor in the list of matches
en: {0} of {1}
pl: {0} z {1}

en: _Bold
pl: _Pogrubienie

en: _Italic
pl: Kursy_wa

en: _Strikeout
pl: P_rzekreślenie

en: _Highlight
pl: Wyróżn_ienie

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: _Normal
pl: _Zwykły

en: Hu_ge
pl: _Ogromny

en: _Large
pl: _Duży

en: S_mall
pl: _Mały

en: Increase Font Size
pl: Zwiększenie rozmiaru czcionki

en: Decrease Font Size
pl: Zmniejszenie rozmiaru czcionki

en: Bullets
pl: Wypunktowanie

en: Editing
pl: Modyfikowanie

en: Hotkeys
pl: Klawisze skrótów

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Add-ins
pl: Dodatki

en: _Spell check while typing
pl: _Sprawdzanie pisowni podczas pisania

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
pl: Błędnie napisane słowa będą podkreślane na czerwono, a podpowiedzi prawidłowej pisowni będą dostępne w menu pod prawym przyciskiem myszy.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
pl: _Wyróżnianie WikiSłów

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
pl: Uaktywnienie tej opcji spowoduje wyróżnianie słów <b>KtóreWyglądająTakJakTo</b>. Kliknięcie takiego słowa utworzy notatkę o takiej właśnie nazwie.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
pl: A_utomatyczne wypunktowanie list

en: Use custom _font
pl: Własna _czcionka

en: When renaming a linked note:
pl: Podczas zmieniania nazwy notatki, do której prowadzą odnośniki:

en: Ask me what to do
pl: Pytanie co robić

en: Never rename links
pl: Bez zmieniania odnośników

en: Always rename links
pl: Stałe zmienianie odnośników

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
pl: Wzór nowej notatki pozwala określić domyślną treść dla nowo utworzonych notatek.

en: Open New Note Template
pl: Otwórz wzór nowej notatki

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
pl: _Klawisze skrótów

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>
pl: Klawisze skrótów pozwalają na szybki dostęp do notatek z dowolnego miejsca. Przykładowe klawisze skrótów: <b>&lt;Alt&gt;F11</b>, <b>&lt;Alt&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
pl: Wyświetlanie _menu notatek

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
pl: Otwarcie notatki "_Start"

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
pl: Utworzenie _nowej notatki

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
pl: Otwarcie okna "_Przeszukiwanie notatek"

en: Ser_vice:
pl: _Usługa:

en: Not configurable
pl: Nie do konfiguracji

en: Automaticall_y Sync in Background Every
pl: Automatyczn_e synchronizowanie w tle co

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
pl: minut

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
pl: Zaa_wansowane...

en: The following add-ins are installed
pl: Zainstalowano poniższe dodatki

en: Get More Add-Ins...
pl: Więcej dodatków...

en: _Enable
pl: _Włącz

en: _Disable
pl: Wyłą_cz

en: Not Implemented
pl: Niezaimplementowane

en: {0} Preferences
pl: Preferencje programu {0}

en: Choose Note Font
pl: Wybór czcionki notatki

en: Other Synchronization Options
pl: Inne opcje synchronizacji

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
pl: Kiedy zostanie wykryty konflikt pomiędzy notatką lokalną a notatką na skonfigurowanym serwerze synchronizacji:

en: Always ask me what to do.
pl: Zawsze pytaj co robić.

en: Rename my local note.
pl: Zmień nazwę notatki lokalnej.

en: Replace my local note with the server's update.
pl: Zastąp kopię lokalną aktualizacją z serwera.

en: Are you sure?
pl: Na pewno?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
pl: Usunięcie ustawień synchronizacji nie jest zalecane. Może być konieczna ponowna synchronizacja wszystkich notatek po zapisaniu nowych ustawień.

en: Resetting Synchronization Settings
pl: Usuwanie ustawień synchronizacji

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
pl: Skonfigurowana usługa synchronizacji została wyłączona. Ustawienia synchronizacji zostaną usunięte. Może być konieczna ponowna synchronizacja wszystkich notatek po zapisaniu nowych ustawień.

en: Connection successful
pl: Pomyślnie połączono

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
pl: Program Tomboy jest gotowy do synchronizacji notatek. Zsynchronizować je teraz?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
pl: Proszę sprawdzić informacje i spróbować ponownie. Plik dziennika {0} może zawierać więcej informacji o błędzie.

en: Error connecting
pl: Błąd podczas łączenia

en: Version:
pl: Wersja:

en: Author:
pl: Autor:

en: Add-in Dependencies:
pl: Zależności dodatku:

en: _Search:
pl: _Szukaj:

en: Note
pl: Notatka

en: Last Changed
pl: Ostatnio zmieniane

en: Matches
pl: Pasujące

en: Title match
pl: Dopasowanie tytułu

en: {0} match | {0} matches
pl[0]: {0} dopasowanie
pl[1]: {0} dopasowania
pl[2]: {0} dopasowań

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
pl[0]: Razem: {0} notatka
pl[1]: Razem: {0} notatki
pl[2]: Razem: {0} notatek

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
pl[0]: Pasuje: {0} notatka
pl[1]: Pasują: {0} notatki
pl[2]: Pasuje: {0} notatek

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
pl: Brak wyników w zaznaczonym notatniku.
    Naciśnięcie tutaj przeszuka wszystkie notatki.

en: Click here to search across all notebooks
pl: Naciśnięcie tutaj przeszuka wszystkie notatniki

en: Notes
pl: Notatki

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
pl: Dodatek synchronizacji nie jest obsługiwany na tym komputerze. Proszę się upewnić, że programy FUSE i {0} są poprawnie zainstalowane i skonfigurowane

en: Could not read testfile.
pl: Nie można odczytać pliku testowego.

en: Write test failed.
pl: Test zapisu się nie powiódł.

en: Timeout connecting to server.
pl: Przekroczono ograniczenie czasu połączenia z serwerem.

en: Error connecting to server.
pl: Błąd podczas łączenia z serwerem.

en: FUSE could not be enabled.
pl: Nie można włączyć FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia z podanym serwerem:

note: Expander containing TreeView
en: Details
pl: Szczegóły

en: Status
pl: Stan

en: Acquiring sync lock...
pl: Ustanawianie blokady...

en: Committing changes...
pl: Wysyłanie zmian...

en: Synchronizing Notes
pl: Synchronizowanie notatek

en: Synchronizing your notes...
pl: Synchronizowanie notatek...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
pl: Proszę czekać - to może zająć trochę czasu.

en: Connecting to the server...
pl: Łączenie z serwerem...

en: Deleting notes off of the server...
pl: Usuwanie notatek z serwera...

en: Downloading new/updated notes...
pl: Pobieranie nowych i zaktualizowanych notatek...

en: Server Locked
pl: Serwer zablokowany

en: Server is locked
pl: Serwer został zablokowany

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
pl: Jeden z komputerów dokonuje teraz synchronizacji. Proszę spróbować ponownie za dwie minuty.

en: Preparing to download updates from server...
pl: Przygotowywanie pobierania aktualizacji z serwera...

en: Preparing to upload updates to server...
pl: Przygotowanie do wysłania aktualizacji na serwer...

en: Uploading notes to server...
pl: Wysyłanie notatek na serwer...

en: Synchronization Failed
pl: Synchronizacja się nie powiodła

en: Failed to synchronize
pl: Synchronizacja się nie powiodła

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
pl: Nie można zsynchronizować notatek. Proszę sprawdzić szczegóły poniżej i spróbować ponownie.

en: Synchronization Complete
pl: Synchronizacja ukończona

en: Synchronization is complete
pl: Synchronizacja została ukończona

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
pl[0]: Zaktualizowano {0} notatkę.
pl[1]: Zaktualizowano {0} notatki.
pl[2]: Zaktualizowano {0} notatek.

en: Your notes are now up to date.
pl: Notatki zostały zaktualizowane.

en: Synchronization Canceled
pl: Synchronizacja została anulowana

en: Synchronization was canceled
pl: Synchronizacja została anulowana

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
pl: Anulowano synchronizację. Można teraz zamknąć okno.

en: Synchronization Not Configured
pl: Synchronizacja nieskonfigurowana

en: Synchronization is not configured
pl: Synchronizacja nie została skonfigurowana

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
pl: Proszę skonfigurować synchronizację w oknie preferencji.

en: Synchronization Service Error
pl: Błąd usługi synchronizacji

en: Service error
pl: Błąd usługi

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
pl: Błąd podczas łączenia z usługą synchronizacji. Proszę spróbować ponownie.

en: Deleted locally
pl: Usunięte lokalnie

en: Deleted from server
pl: Usunięto z serwera

en: Updated
pl: Zaktualizowane

en: Added
pl: Dodane

en: Uploaded changes to server
pl: Wysłano zmiany na serwer

en: Uploaded new note to server
pl: Wysłano nową notatkę na serwer

en: Note Conflict
pl: Konflikt notatek

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
pl:  (poprzednia)

en: Rename local note:
pl: Zmień nazwę notatki lokalnej:

en: Update links in referencing notes
pl: Zaktualizuj odnośniki w notatkach powiązanych

en: Overwrite local note
pl: Zastąp notatkę lokalną

en: Always perform this action
pl: Zawsze wykonuj te działanie

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
pl: Wykryto konflikt notatek

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
pl: Wersja z serwera notatki "{0}" koliduje z lokalną notatką. Co zrobić z notatką lokalną?

en: Could not enable FUSE
pl: Nie można włączyć FUSE

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
pl: Moduł FUSE nie został odnaleziony. Proszę sprawdzić poprawność jego instalacji i spróbować ponownie.

en: Enable FUSE?
pl: Włączyć FUSE?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
pl: Wybrana synchronizacja wymaga wczytania modułu FUSE.
    
    Aby uniknąć tej wiadomości, należy wczytywać FUSE podczas uruchamiania systemu. Należy dopisać "modprobe fuse" do pliku /etc/init.d/boot.local lub "fuse" do pliku /etc/modules.

en: Cannot create new note
pl: Nie można utworzyć nowej notatki

en: Primary Development:
pl: Główni programiści:

en: Contributors:
pl: Współtwórcy:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
pl: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Inni

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
pl: Prosty i łatwy w użyciu program do sporządzania notatek.

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
pl: Tomboy: prosty i łatwy w użyciu program do sporządzania notatek.
    Copyright (C) 2004-2007 Alex Graveley <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Inni

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
pl: Użycie:
      --version			Wypisuje informację o wersji.
      --help			Wyświetla informację o użyciu.
      --note-path [ścieżka]		Wczytuje/zapisuje dane notatek w podanym katalogu.
      --search [tekst]		Otwiera okno wyszukiwania we wszystkich notatkach z podaną frazą.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
pl:   --new-note			Tworzy i wyświetla nową notatkę.
      --new-note [tytuł]		Tworzy i wyświetla nową notatkę o podanym tytule.
      --open-note [tytuł/url]	Wyświetla istniejącą notatkę o pasującym tytule.
      --start-here			Wyświetla notatkę "Start".
      --highlight-search [tekst]	Wyszukuje i wyróżnia podany tekst w otwartej notatce.

en:   --addin:html-export-all [path]	Exports all notes to HTML in the given location.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Exports all notes to HTML in the given location and then quits.
pl:   --addin:html-export-all [ścieżka]	Eksportuje wszystkie notatki do pliku HTML w podanym położeniu.
      --addin:html-export-all-quit [ścieżka]	Eksportuje wszystkie notatki do pliku HTML w podanym położeniu, a następnie kończy działanie.

en: Version {0}
pl: Wersja {0}

en:  (new)
pl:  (nowa)

en: _About Tomboy
pl: _O programie Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
pl: "Podręcznik użytkownika programu Tomboy" nie został znaleziony. Proszę sprawdzić, czy instalacja programu się powiodła.

en: Help not found
pl: Nie odnaleziono pomocy

en: Cannot open location
pl: Nie można otworzyć położenia

en: Today, {0}
pl: Dzisiaj, {0}

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday, {0}
pl: Wczoraj, {0}

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
pl[0]: {0} dzień temu, {1}
pl[1]: {0} dni temu, {1}
pl[2]: {0} dni temu, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
pl[0]: {0} dzień temu
pl[1]: {0} dni temu
pl[2]: {0} dni temu

en: Tomorrow, {0}
pl: Jutro, {0}

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
pl[0]: Za {0} dzień, {1}
pl[1]: Za {0} dni, {1}
pl[2]: Za {0} dni, {1}

en: In {0} day | In {0} days
pl[0]: Za {0} dzień
pl[1]: Za {0} dni
pl[2]: Za {0} dni

en: MMMM d, h:mm tt
pl: d MMMM, H:mm

en: MMMM d
pl: d MMMM

en: No Date
pl: Bez daty

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
pl: d MMMM yyyy, H:mm

en: MMMM d yyyy
pl: d MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
pl: (Bez tytułu {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
pl: Notatka o tytule <b>{0}</b> już istnieje. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Note title taken
pl: Zapisano tytuł notatki

en: _Copy Link Address
pl: Skopiuj _adres odnośnika

en: _Open Link
pl: _Otwórz odnośnik
