tomboy master - en to sl translation catalogue (466 entries)

en: Tomboy Applet Factory
sl: Tovarna apletov za Tomboy

en: Tomboy Notes
sl: Sporočilca Tomboy

en: Simple and easy to use note-taking
sl: Preprosto in enostavno pisanje sporočilc

en: Accessories
sl: Pripomočki

en: S_ynchronize Notes
sl: U_skladi sporočilca

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _About
sl: _O Programu

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sl: Zapisujte sporočilca, povezave in ideje.

en: Note-taker
sl: Zapisovalnik sporočilc

en: Enable spellchecking
sl: Omogoči preverjanje črkovanja

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sl: Izbrana možnost omogoči podčrtavanje napačno črkovanih besed ter izpis predlogov popravkov v meniju desnega klika.

en: Enable WikiWord highlighting
sl: Omogoči poudarjanje Wikiword

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bodo poudarjene besede KiImajoTakVidez. S klikom na besedo bo ustvarjeno sporočilce s tem imenom.

en: Enable automatic bulleted lists.
sl: Omogoči samodejno označevanje vrstičnih oznak.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejno označevanje seznamov vrstičnih oznak, kadar na začetek vrstice postavite znak - ali *.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
sl: Omogoči lepljenje na ikono s srednjim miškinim klikom.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sl: Izbrana možnost omogoča lepljenje časovnega žiga v sporočilce Začnite tukaj s srednjim miškinim klikom.

en: Enable custom font
sl: Omogoči pisavo po meri

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sl: Izbrana možnost omogoča nastavitev imena pisave v custom_font_face, ki bo uporabljena za prikaz sporočilc. Privzeto je uporabljena sistemska pisava namizja.

en: Custom Font Face
sl: Pisava po meri

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sl: V primeru da je možnost enable_custom_font omogočena, ta možnost določa ime pisave za prikaz sporočilc.

en: Enable global keybindings
sl: Omogoči splošne tipkovne bližnjice

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
sl: Izbrana možnost omogoči splošne tipkovne bližnjice v /apps/tomboy/global_keybindings, s katerimi lahko nadzirate uporabna dejanja programa Tomboy.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
sl: Omogoči potrditveno okno brisanja sporočilc

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
sl: Onemogočena možnost prepreči prikazovanje potrditvenega okna "Izbriši sporočilce".

en: Enable Tray Icon
sl: Omogoči ikono sistemske vrstice

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
sl: Izbrana možnost omogoči prikaz ikone v obvestilnem območju pladnja. Možnost je treba onemogočiti, kadar je dejaven drug program, ki podpira to zmožnost.

en: Start Here Note
sl: Sporočilce začnite tukaj

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
sl: URI sporočilca, ki je določeno kot sporočilce "Začnite tukaj" in je vedno postavljeno na dnu menija programa, dostopno pa je tudi s tipkovno bližnjico.

en: Minimum number of notes to show in menu
sl: Najmanjše število sporočilc prikazanih v meniju

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sl: Številčna vrednost določa najmanjše število sporočilc, ki bodo prikazana v meniju programa Tomboy.

en: Maximum number of notes to show in menu
sl: Največje število v meniju prikazanih sporočilc

en: Integer determining the maximum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sl: Številčna vrednost določa največje število sporočilc, ki bodo prikazana v meniju programa Tomboy.

en: List of pinned notes.
sl: Seznam pripetih sporočilc.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
sl: S presledki ločen seznam naslovov sporočilc, ki naj bodo vedno prikazana v meniju programa.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
sl: Največja dolžina sporočilca prikazanega v sistemski vrstici

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
sl: Največje število znakov naslova sporočilca prikazanih v sistemski vrstici ali v meniju apleta pulta.

en: Enable startup notes
sl: Omogoči sporočilca ob zagonu

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
sl: Izbrana možnost omogoča nastavitev samodejnega odpiranja sporočilc, ki so bila med zadnjim končanjem programa Tomboy odprta.

en: Show applet menu
sl: Pokaži meni apletov

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Splošna tipkovna bližnjica za prikaz menija apletov Tomboya. Oblika je videti kot "&lt;Control&gt;a" ali "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dovoljuje velike in male črke ter okrajšave kot sta "&lt;Ctl&gt;" in "&lt;Ctrl&gt;". V primeru da to možnost nastavite na posebni niz "onemogočeno", potem za to dejanje ne bo tipkovne bližnjice.

en: Open Start Here
sl: Odpri začnite tukaj

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Splošna bližnjica tipk za odpiranje sporočilca "Začni tukaj". Oblika je videti kot "&lt;Control&gt;a" ali "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dovoljuje velike in male črke ter okrajšave kot sta "&lt;Ctl&gt;" in "&lt;Ctrl&gt;". V primeru da to možnost nastavite na posebni niz "onemogočeno", potem za to dejanje ne bo tipkovne bližnjice.

en: Create a new Note
sl: Ustvari novo sporočilce

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Splošna bližnjica tipk za ustvarjanje in prikazovanje novih sporočilc. Oblika je videti kot "&lt;Control&gt;a" ali "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dovoljuje velike in male črke ter okrajšave kot sta "&lt;Ctl&gt;" in "&lt;Ctrl&gt;". V primeru da to možnost nastavite na posebni niz "onemogočeno", potem za to dejanje ne bo tipkovne bližnjice.

en: Open Search Dialog
sl: Odpri iskalno okno

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Splošna bližnjica tipk za odpiranje pogovornega okna iskanja sporočilc. Oblika je videti kot "&lt;Control&gt;a" ali "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dovoljuje velike in male črke ter okrajšave kot sta "&lt;Ctl&gt;" in "&lt;Ctrl&gt;". V primeru da to možnost nastavite na posebni niz "onemogočeno", potem za to dejanje ne bo tipkovne bližnjice.

en: Open Recent Changes
sl: Odpri nedavne spremembe

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sl: Splošna bližnjica tipk za odpiranje okna nedavnih sprememb. Oblika je videti kot "&lt;Control&gt;a" ali "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Razčlenjevalnik je precej popustljiv in dovoljuje velike in male črke ter okrajšave kot sta "&lt;Ctl&gt;" in "&lt;Ctrl&gt;". V primeru da to možnost nastavite na posebni niz "onemogočeno", potem za to dejanje ne bo tipkovne bližnjice.

en: Saved height of "Search All Notes" window
sl: Shranjena višina okna "Preišči vse opombe"

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sl: Določa višino iskalnega okna "Preišči vse opombe" v točkah; shranjeno ob končanju programa.

en: Saved width of "Search All Notes" window
sl: Shranjeno z oknom "Preišči vse opombe"

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sl: Določa širino iskalnega okna "Preišči vse opombe" v točkah; shranjeno ob končanju programa.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
sl: Shranjen vodoraven položaj okna "Preišči vse opombe"

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sl: Določa koordinato X iskalnega okna "Preišči vse opombe" ; shranjena ob končanju programa.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
sl: Shranjen navpičen položaj okna "Preišči vse opombe"

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sl: Določa koordinato Y iskalnega okna "Preišči vse opombe"; shranjena ob končanju programa.

en: Last Directory used in HTML Export
sl: Na zadnje uporabljena mapa za izvoz v HTML

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sl: Zadnja mapa v katero so bila izvožena sporočilca z vstavkom Izvozi v HTML.

en: HTML Export Linked Notes
sl: HTML izvoz povezanih sporočilc

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sl: Zadnja nastavitev za potrditveno polje 'Izvozi povezana sporočilca' v vstavku izvoza v HTML.

en: HTML Export All Linked Notes
sl: HTML izvoz vseh povezanih sporočilc

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sl: Zadnja nastavitev 'vključi vsa povezana sporočilca' v vstavku Izvozi v HTML. Nastavitev se uporablja skupaj z možnostjo 'HTML izvoz povezanih sporočilc', ki določa ali naj bodo vsa sporočilca (najdena rekurzivno) vključena pri izvozu v HTML.

en: Sticky Note Importer First Run
sl: Prva uporaba uvoznika lepljivih sporočilc

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
sl: Označuje, da vstavek uvoznika lepljivih sporočilc ni bil zagnan, zato bi se moral ob naslednji uporabi Tomboya samodejno zagnati.

en: Synchronization Client ID
sl: ID odjemalca usklajevanja

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
sl: Edinstveno določilo za ta odjemalec Tomboy, namenjeno komunikaciji s strežnikom usklajevanja.

en: Synchronization Local Server Path
sl: Pod do krajevnega strežnika usklajevanja

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sl: Pot do strežnika usklajevanja  ob uporabi vstavka storitve usklajevanja datotečnega sistema.

en: Selected Synchronization Service Addin
sl: Izbran je bil vstavek storitve usklajevanja

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sl: Edinstveno določilo za trenutno nastavljen vstavek storitve uskladitve sporočilc.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sl: Zakasnitev priklopa FUSE (ms)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sl: Čas (v millisekundah) čakanja programa Tomboy na odziv ob uporabi FUSE za priklop usklajevalne točke v souporabi.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sl: Mapa oddaljenega strežnika usklajevanja SSHFS

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
sl: Pot na strežniku SSH do mape usklajevanja (izbirno).

en: SSHFS Synchronization Server URL
sl: URL strežnika usklajevanja SSHFS

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
sl: URL naslov strežnika SSH z usklajevalno mapo programa Tomboy.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sl: Uporabniško ime za oddaljeni strežnik usklajevanja SSHFS

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sl: Uporabniško ime za povezavo z uskladitvenim strežnikom preko SSH.

en: SSHFS Synchronization Server Port
sl: Vrata strežnika usklajevanja SSHFS

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
sl: Vrata za povezavo z usklajevanim strežnikom preko SSH. Vrednost -1 ali manj določa, da bodo uporabljene privzete nastavitve SSH.

en: Accept SSL Certificates
sl: Sprejmi potrdila SSL

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sl: Uporabite možnost wdfs "-ac" za sprejem potrdil SSL brez potrditve uporabnika.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sl: Shranjeno obnašanje pri sporih usklajevanja sporočilc

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sl: Številčna vrednost določa ali naj sistem vedno samodejno izvede določeno dejanje, kadar je zaznan spor, namesto da vpraša uporabnika. Vrednosti so notranje oštevilčene. Vrednost 0 določa, da je uporabnik vedno obveščen o sporu in ima možnost vsak spor reševati posebej.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sl: Zakasnitev samodejnega usklajevanja v ozadju

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sl: Številčna vrednost določa kako pogosto naj se izvede usklajevanje sporočilc v ozadju. Vrednosti pod 1 onemogočijo samodejno usklajevanje. Najnižja sprejemljiva vrednost je 5 minut.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sl: Obnašanje posodabljanja povezave sporočilc ob preimenovanju sporočilca

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sl: Številčna vrednost določa ali naj sistem vedno samodejno izvede posodabljanje povezav, kadar je povezava preimenovana, namesto, da o tem obvesti uporabnika. Vrednosti so določene s posebnim sistemom oštevilčenja. Vrednost 0 določa, da uporabnik zahteva obvestilo pred preimenovanjem, kadar to vpliva na povezave v drugih sporočilcih. Vrednost 1 določa, da se povezava samodejno odstrani. Vrednost 2 določa, da naj se vse povezave posodobijo na novo ime sporočila tako, da bodo še vedno povezovale na preimenovano sporočilce.

en: Timestamp format
sl: Oblika časovnega žiga

en: The date format that is used for the timestamp.
sl: Oblika zapisa datuma, ki se uporablja za časovni žig.

en: Enable closing notes with escape.
sl: Omogoči zapiranje sporočilc z ubežno tipko.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
sl: Možnost omogoča, da zaprete odprta sporočilca s pritiskom tipke Esc.

en: The handler for "note://" URLs
sl: Upravljalnik URL-jev "note://"

en: Set to TRUE to activate
sl: Izbrana možnost omogoči delovanje

en: _File
sl: _Datoteka

en: _New
sl: _Novo

en: Create a new note
sl: Ustvari novo sporočilce

en: _Open...
sl: _Odpri ...

en: Open the selected note
sl: Odpre izbrano sporočilce

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Delete the selected note
sl: Izbriše izbrano sporočilce

en: _Close
sl: _Zapri

en: Close this window
sl: Zapre to okno

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Quit Tomboy
sl: Konča Tomboy

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Tomboy Preferences
sl: Možnosti Tomboya

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: Tomboy Help
sl: Tomboy pomoč

en: About Tomboy
sl: O Tomboy

en: TrayIcon
sl: Ikona sistemske vrstice

en: Create _New Note
sl: Ustvari _novo sporočilce

en: _Search All Notes
sl: _Išči v vseh sporočilcih

en: Open the Search All Notes window
sl: Odpre okno za iskanje v vseh sporočilcih

en: Start synchronizing notes
sl: Začni usklajevanje sporočilc

note: Addin's tab caption
en: Advanced
sl: Napredno

note: Menu Min Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list
sl: Najmanjše število v seznamu prikazanih nedavnih sporočilc

note: Menu Max Note Count option
en: Maximum number of notes to show in Recent list
sl: Največje število v seznamu prikazanih nedavnih sporočilc

en: What links here?
sl: Kaj se povezuje sem?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
sl: (brez)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sl: Vedno lahko uporabite bugzillo z enostavnim vlečenjem povezav v sporočilca. V primeru da želite posebno ikono za določene gostitelje, jih dodajte tu.

en: Host Name
sl: Ime gostitelja

en: Icon
sl: Ikona

en: Select an icon...
sl: Izberite ikono ...

note: Extra Widget
en: _Host name:
sl: Ime _gostitelja:

en: No host name specified
sl: Ni navedenega imena gostitelja

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
sl: Navedeno mora biti ime gostitelja Bugzille za uporabo z izbrano ikono.

en: Error saving icon
sl: Napaka shranjevanja ikone

en: Could not save the icon file.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke ikone.

en: Really remove this icon?
sl: Ali želite res izbrisati to ikono?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sl: V primeru da ikono izbrišete, bo ta trajno izgubljena.

en: Cannot open email
sl: Ni mogoče odpreti elektronske pošte

en: Destination for HTML Export
sl: Cilj izvoza HTML

en: Export linked notes
sl: Izvozi povezana sporočilca

en: Include all other linked notes
sl: Vključi vsa ostala povezana sporočilca

en: Export to HTML
sl: Izvozi v HTML

en: Your note was exported to "{0}".
sl: Sporočilce je bilo izvoženo v "{0}".

en: Note exported successfully
sl: Sporočilce je bilo uspešno izvoženo

en: Access denied.
sl: Dostop je zavrnjen.

en: Folder does not exist.
sl: Mapa ne obstaja.

en: Could not save the file "{0}"
sl: Ni mogoče shraniti datoteke "{0}"

en: _Folder Path:
sl: _Pot mape:

en: Select Synchronization Folder...
sl: Izbor mape usklajevanja ...

en: Folder path field is empty.
sl: Polje poti mape je prazno.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
sl: Navedena pot mape ne obstaja. Program Tomboy je ne more ustvariti.

en: Local Folder
sl: Krajevna mapa

en: Fixed Wid_th
sl: _Določena širina

en: Cannot contact '{0}'
sl: Ni mogoče vzpostaviti stika z '{0}'

en: Error running gaim-remote: {0}
sl: Napaka med uporabo gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
sl: Vstavi časovni žig

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sl: Izberite eno od predhodno nastavljenih oblik ali pa uporabite svojo.

en: Use _Selected Format
sl: Uporabi _izbrano obliko

en: _Use Custom Format
sl: _Uporabi obliko po meri

en: Today: Template
sl: Danes: Predloga

en: Today:
sl: Danes:

en: Tasks
sl: Opravila

en: Appointments
sl: Sestanki

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
sl: Nastavi sporočilce <span weight="bold">Danes: Predloga</span>, ki bo uporabljena privzeto za vsa nova sporočilca Danes.

en: _Open Today: Template
sl: _Odpri danes: Predloga

en: Print
sl: Natisni

en: Error printing note
sl: Napaka med tiskanjem sporočilca

en: Page {0} of {1}
sl: Stran {0} od {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
sl: dddd. dd.MM.yyyy, hh:mm:ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
sl: Odstrani pokvarjene povezave

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Remove broken links
sl: _Odstrani pokvarjene povezave

en: Add a sketch
sl: Dodajanje shem

en: Se_rver:
sl: _Strežnik:

en: User_name:
sl: Uporab_niško ime:

en: _Folder Path (optional):
sl: _Pot do mape (izbirno):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
sl: Usklajevanje SSH zahteva obstoječ ključ SSH za ta strežnik in uporabnika dodanega k zagnanemu ozadnjem programu SSH.

en: Server or username field is empty.
sl: Polje strežnika ali pa uporabniškega imena je prazno.

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
sl: Povezava s strežnikom je bila zakasnjena. Prepričajte se, da je bil vaš ključ SSH pravilno dodan in da ozadnji program SSH teče.

en: Import from Sticky Notes
sl: Uvozi iz lepljivih sporočilc

en: No Sticky Notes found
sl: Lepljivih sporočilc ni mogoče najti

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
sl: Ni mogoče najti primerne datoteke lepljivih sporočilc v "{0}".

en: Sticky Notes import completed
sl: Uvoz lepljivih sporočilc je končan

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
sl[0]: <b>{0}</b> od <b>{1}</b> lepljivih sporočilc je bilo uspešno uvoženih.
sl[1]: <b>{0}</b> od <b>{1}</b> lepljivega sporočilca je bilo uspešno uvoženih.
sl[2]: <b>{0}</b> od <b>{1}</b> lepljivih sporočilc je bilo uspešno uvoženih.
sl[3]: <b>{0}</b> od <b>{1}</b> lepljivih sporočilc je bilo uspešno uvoženih.

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Sticky Note:
sl: Lepljivo sporočilce:

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
sl: Vse

en: --- Tasque is not running ---
sl: --- Tasque ni zagnan ---

en: _Underline
sl: _Podčrtaj

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: URL, username, or password field is empty.
sl: Polje URL-ja, uporabniškega imena ali gesla je prazno.

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
sl: Prišlo je do napake med povezovanjem s strežnikom. Morda ste vnesli napačno uporabniško ime in/ali geslo.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
sl: Neuspešno shranjevanje nastavitev v zbirko ključev GNOME:

en: Connect to Server
sl: Povezava s strežnikom

en: Connected
sl: Povezano

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
sl: Strežnik se ne odziva, poskusite znova kasneje.

en: Authorization Failed, Try Again
sl: Overitev ni uspela, poskusite znova

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
sl: Spletna overitev s strežnikom Tomboy je uspela.

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
sl: Vrnite se na okno možnosti programa in pritisnite tipko shrani za začetek usklajevanja.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
sl: Povezano. Pritisnite tipko shrani za začetek usklajevanja

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
sl: Overjanje v brskalniku (Pritisnite za ponastavitev povezave)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
sl: Določite privzeti brskalnik in poskusite znova

en: Tomboy Web
sl: Tomboy spletišče

en: Export All Notes to {0}
sl: Izvozi vsa sporočilca v {0}

en: Start exporting notes to {0}
sl: Začni izvoz sporočilc v {0}

en: Export selected notebook to {0}
sl: Izvozi izbrano beležko v {0}

en: Start exporting notebook to {0}
sl: Začni izvoz beležke v {0}

en: Export
sl: Izvozi

en: Export your notes.
sl: Izvozi sporočilca.

en: Export All Notes To {0}
sl: Izvozi vsa sporočilca v {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
sl: Izvozi izbrano beležko v {0}

en: Could not export, access denied.
sl: Ni mogoče izvoziti sporočilc: dostop je zavrnjen.

en: Could not export, folder does not exist.
sl: Ni mogoče izvoziti sporočilc: mapa ne obstaja.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
sl: Ni mogoče izvoziti datoteke, saj je napačno določena pot (je pot določena brez končnega "?).

en: Could not export: {0}
sl: Ni mogoče izvoziti: {0}

en: All Notes {0} Export
sl: Izvozi vseh sporočilc {0}

en: Unknown error.
sl: neznana napaka.

en: Unfiled Notes
sl: Nezapolnjena sporočilca

en: Your notes were exported to "{0}".
sl: Sporočilca so bila izvožena na "{0}".

en: Notes exported successfully
sl: Sporočilca so uspešno izvožena

en: Could not save the files in "{0}"
sl: Ni mogoče shraniti datotek v "{0}"

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
sl: Ustvari ciljno mapo za izvoz {0}

en: Search All Notes
sl: Iskanje vseh sporočilc

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
sl: Ustvari novo sporočilce

en: {0} (new)
sl: {0} (novo)

en: Recent Notes
sl: Nedavna sporočilca

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
sl: _Okno

en: Preferences...
sl: Možnosti ...

en: Create a new notebook
sl: Ustvari novo beležko

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
sl: Vpišite ime beležke, ki jo želite ustvariti.

en: N_otebook name:
sl: Ime b_eležke:

en: Name already taken
sl: Ime je že zasedeno

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sl: Ustva_ri

en: Note_books
sl: _Beležke

en: Create a new note in a notebook
sl: Ustvari novo sporočilce v beležki

en: New Note_book...
sl: Nova _beležka ...

en: _New Note
sl: _Novo sporočilce

en: Create a new note in this notebook
sl: Ustvari novo sporočilce v tej beležki

en: _Open Template Note
sl: _Odpri predlogo sporočilca

en: Open this notebook's template note
sl: Odpre predlogo sporočilc za to beležko

en: Delete Note_book
sl: Izbriši _beležko

en: Delete the selected notebook
sl: Izbriše izbrano beležko

en: Notebooks
sl: Beležke

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
sl: {0} Predloga sporočilca

en: New Note
sl: Novo sporočilce

en: All Notes
sl: Vsa sporočilca

en: Really delete this notebook?
sl: Ali naj bo beležka zares izbrisana?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sl: Sporočilca, ki pripadajo tej beležki ne bodo odstranjena, vendar ne bodo več povezana s to beležko. Dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: No notebook
sl: Ni beležke

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
sl: Novo "{0}" sporočilce

en: Place this note into a notebook
sl: Postavi to sporočilce v beležko

en: Notebook
sl: Beležka

en: _New notebook...
sl: Nova _beležka ...

en: New Note {0}
sl: Novo sporočilce {0}

en: Really delete "{0}"?
sl: Ali naj se "{0}" res izbriše?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
sl[0]: Ali želite izbrisati {0} sporočilc?
sl[1]: Ali želite izbrisati {0} sporočilce?
sl[2]: Ali želite izbrisati {0} sporočilci?
sl[3]: Ali želite izbrisati {0} sporočilca?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sl: V primeru da sporočilce izbrišete, bo trajno izgubljeno.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem sporočilc. Preverite, da je dovolj prostora na disku in da imate ustrezna dovoljenja v {0}. Podrobnosti o napaki je mogoče najti v {1}.

en: Error saving note data.
sl: Napaka med shranjevanjem podatkov.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sl: Nova predloga sporočilca

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
sl: Vaša sporočilca so bila premaknjena!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
sl: V zadnji različici programa Tomboy, so vaša sporočilca premaknjena na drugo mesto. Najverjetneje se nikoli niste ukvarjali s takimi podrobnosti in če vam je še vedno vseeno, enostavno <bold>izbrišite to sporočilce</bold>.  :-)
    
    Staro mesto je ostalo nedotaknjeno v <link:url>{0}</link:url> . V primeru, da namestite starejšo različico programa, vas vaša sporočilca še vedno varno čakajo.
    
    Vaša sporočilca in nastavitve so bile prekopirane tudi v nove mape, kjer novejša različica išče podatke:
    
    <list><list-item dir="ltr">sporočilca se nahajajo v mapi <link:url>{1}</link:url>,
    </list-item><list-item dir="ltr">nastavitve so shranjene v mapi<link:url>{2}</link:url>,
    </list-item><list-item dir="ltr">vstavki so nameščeni v mapi <link:url>{3}</link:url>,
    </list-item><list-item dir="ltr">dnevniške datoteke so shranjene v mapi <link:url>{4}</link:url>.</list-item></list>
    
    Hvala!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sl: <note-content>Začnite tukaj
    
    <bold>Dobrodošli v program Tomboy!</bold>
    
    Oglejte si sporočilce "Začnite tukaj" za začetek organizacije vaših idej in misli.
    
    Ustvarite lahko nova sporočilca z izbiro "Ustvari nova sporočilca" v meniju programa Tomboy, ki ga najdete na pladnju namizja. Sporočilce bo shranjeno samodejno.
    
    Sorodna ali podobna sporočilca lahko razporedite in povežete skupaj v enotno misel!
    
    Za vas smo ustvarili sporočilce <link:internal>Uporaba povezav v programu Tomboy</link:internal>. Ali opazite, da se vsak vtipkan naslov <link:internal>Uporaba povezav v programu Tomboy</link:internal> samodejno podčrta? S klikom na povezavo lahko odprete sporočilce.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sl: <note-content>Uporaba povezav v programu Tomboy
    
    Sporočilca se v programu Tomboy povezujejo med seboj s poudarjanjem besedila v trenutnem sporočilcu in s klikom na gumb <bold>Poveži</bold> v orodni vrstici. S tem ustvarite novo sporočilce, hkrati pa se podčrta naslov v trenutnem sporočilcu.
    
    Sprememba naslovna sporočila bo posodobila povezave v vseh sporočilcih. To prepreči pojav pokvarjenih povezav ob preimenovanju.
    
    Prav tako pa vpis imena drugega sporočilca v trenutno sporočilce samodejno poveže obe sporočilci.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sl: Začnite tukaj

en: Using Links in Tomboy
sl: Uporaba povezav v programu Tomboy

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
sl: Tukaj opišite svoje novo sporočilce.

en: Rename Note Links?
sl: Ali naj se preimenujejo povezave sporočil?

en: _Rename Links
sl: _Preimenuj povezave

en: _Don't Rename Links
sl: _Ne preimenuj povezav

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sl: Preimenuj povezave v drugih sporočilcih s trenutnega "<span underline="single">{0}</span>" v "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    V kolikor povezav ne preimenujete, te ne bodo več povezovale sporočilc.

en: Rename Links
sl: Preimenuj povezave

en: Note Title
sl: Naslov sporočilca

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
sl: Izberi vse

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
sl: Odstrani izbor

en: Ad_vanced
sl: _Napredno

en: Always show this _window
sl: Vedno pokaži to _okno

en: Never rename _links
sl: Niikoli ne preimenuj _povezav

en: Alwa_ys rename links
sl: Vedno _preimenuj povezave

en: Find in This Note
sl: Najdi v tem sporočilcu

en: _Link to New Note
sl: _Povezava do novega sporočilca

en: Te_xt
sl: Be_sedilo

en: _Find in This Note
sl: _Najdi v tem sporočilcu

en: Clos_e All Notes
sl: _Zapri vsa sporočilca

en: Search
sl: Išči

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
sl: Iskanje vseh sporočilc

en: Link
sl: Poveži

en: Link selected text to a new note
sl: Poveže izbrano besedilo z novim sporočilcem

en: _Text
sl: _Besedilo

en: Set properties of text
sl: Nastavi lastnosti besedila

en: T_ools
sl: _Orodja

en: Use tools on this note
sl: Uporabi orodja za to sporočilce

en: Delete this note
sl: Izbriši to sporočilce

en: Synchronize Notes
sl: Uskladi sporočilca

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sl: To sporočilce je predloga sporočilc. Določa privzeto vsebino običajnih sporočilc in ne bo prikazano v meniju sporočilc oziroma v iskalnem oknu.

en: Convert to regular note
sl: Pretvori v običajno sporočilce

en: Save Si_ze
sl: Shrani _velikost

en: Save Se_lection
sl: Shrani _izbor

en: Save _Title
sl: Shrani _naslov

en: _Find...
sl: _Poišči ...

en: Find _Next
sl: Najdi _naslednje

en: Find _Previous
sl: Najdi _predhodno

en: Cannot create note
sl: Ni mogoče ustvariti sporočilca

en: _Find:
sl: _Najdi:

en: _Previous
sl: _Predhodnje

en: _Next
sl: _Naslednje

note: x of x - specifically Number of Matches and what location is the cursor in the list of matches
en: {0} of {1}
sl: {0} od {1}

en: _Bold
sl: _Krepko

en: _Italic
sl: _Ležeče

en: _Strikeout
sl: P_rečrtano

en: _Highlight
sl: _Poudari

en: Font Size
sl: Velikost pisave

en: _Normal
sl: _Običajno

en: Hu_ge
sl: O_gromno

en: _Large
sl: _Veliko

en: S_mall
sl: _Majhno

en: Increase Font Size
sl: Povečaj velikost pisave

en: Decrease Font Size
sl: Pomanjšaj velikost pisave

en: Bullets
sl: Vrstične oznake

en: Editing
sl: Urejanje

en: Hotkeys
sl: Hitre tipke

en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Add-ins
sl: Vstavki

en: _Spell check while typing
sl: _Preverjanje črkovanje med tipkanjem

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sl: Napačno črkovane besede bodo podčrtane rdeče, predlogi pa prikazani v meniju desnega klika.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sl: Poudari _WikiBesede

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sl: Omogočite to možnost za poudarjanje besed <b>KiSoVidetiTako</b>. Ob kliku na besedo se ustvari sporočilce s tem imenom.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sl: Omogoči samodejno _vrstično označene sezname

en: Use custom _font
sl: Uporabi _pisavo po meri

en: When renaming a linked note:
sl: Ob preimenovanju povezanega sporočilca:

en: Ask me what to do
sl: Vedno me vprašaj za potrditev

en: Never rename links
sl: Niikoli ne preimenuj povezav

en: Always rename links
sl: Vedno preimenuj povezave

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sl: Uporabite predlogo novega sporočilca za vpis besedila, ki bo uporabljeno ob ustvarjanju novega sporočilca.

en: Open New Note Template
sl: Odpri predlogo novega sporočilca

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
sl: Čakaj na _hitre tipke

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>
sl: Hitre tipke omogočajo hiter dostop do sporočilc s pritiskom na tipkovno bližnjico. Primer hitrih tipk: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b> ...

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
sl: Pokaži _meni sporočilc

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
sl: Odpri "_Začnite tukaj"

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
sl: Ustvari _novo sporočilce

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
sl: Odpri "Poišči po _vseh sporočilcih"

en: Ser_vice:
sl: _Storitev:

en: Not configurable
sl: Ni nastavljivo

en: Automaticall_y Sync in Background Every
sl: _Samodejno uskladi v ozadju vsakih

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
sl: Minute

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sl: _Napredno ...

en: The following add-ins are installed
sl: Nameščeni so naslednji vstavki

en: Get More Add-Ins...
sl: Več vstavkov ...

en: _Enable
sl: _Omogoči

en: _Disable
sl: O_nemogoči

en: Not Implemented
sl: Ni podprto

en: {0} Preferences
sl: {0} Možnosti

en: Choose Note Font
sl: Izbor pisave sporočilca

en: Other Synchronization Options
sl: Druge možnosti usklajevanja

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sl: Ko je zaznan spor med krajevno in oddaljeno kopijo na strežniku usklajevanja:

en: Always ask me what to do.
sl: Vedno me vprašaj za potrditev dejanja.

en: Rename my local note.
sl: Preimenuj krajevno sporočilce.

en: Replace my local note with the server's update.
sl: Zamenjaj krajevno sporočilce s posodobljenim sporočilcem na strežniku.

en: Are you sure?
sl: Ali ste prepričani?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sl: Čiščenje nastavitev usklajevanja ni priporočeno. Lahko se zgodi, da boste morali po shranjevanju novih nastavitev ponovno uskladiti vsa sporočilca.

en: Resetting Synchronization Settings
sl: Ponastavljanje nastavitev usklajevanja

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sl: Onemogočili ste nastavitev storitev usklajevanja. Vaše nastavitve usklajevanja bodo počiščene. Lahko se zgodi, da bo treba vsa sporočilca znova uskladiti z novimi nastavitvami.

en: Connection successful
sl: Povezava je uspešno vzpostavljena

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sl: Program Tomboy je pripravljen na usklajevanje sporočilc. Ali želite takoj zagnati usklajevanje?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
sl: Preverite svoje podatke in poskusite znova. Več podrobnosti je mogoče najti tudi v dnevniški datoteki {0}.

en: Error connecting
sl: Napaka med povezovanjem

en: Version:
sl: Različica:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

en: Add-in Dependencies:
sl: Odvisnosti vstavkov:

en: _Search:
sl: _Išči:

en: Note
sl: Sporočilce

en: Last Changed
sl: Zadnjič spremenjeno

en: Matches
sl: Zadetki

en: Title match
sl: Zadetki naslova

en: {0} match | {0} matches
sl[0]: {0} zadetkov
sl[1]: {0} zadetek
sl[2]: {0} zadetka
sl[3]: {0} zadetki

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
sl[0]: Skupaj: {0} sporočilc
sl[1]: Skupaj: {0} sporočilce
sl[2]: Skupaj: {0} sporočilci
sl[3]: Skupaj: {0} sporočilca

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
sl[0]: Skupaj: {0} sporočilc
sl[1]: Skupaj: {0} sporočilce
sl[2]: Skupaj: {0} sporočilci
sl[3]: Skupaj: {0} sporočilca

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sl: Ni najdenih zadetkov v izbrani beležnici.
    Kliknite tu za iskanje med vsemi beležkami.

en: Click here to search across all notebooks
sl: Kliknite tu za iskanje med vsemi beležkami.

en: Notes
sl: Sporočilca

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
sl: Vstavek usklajevanja ni podprt na vašem računalniku. Prepričajte se, da je nameščen modul FUSE in da je {0} pravilno nameščen in nastavljen.

en: Could not read testfile.
sl: Ni mogoče prebrati preizkusne datoteke.

en: Write test failed.
sl: Preizkus zapisovanja je spodletel.

en: Timeout connecting to server.
sl: Povezovanje s strežnikom je zakasnelo.

en: Error connecting to server.
sl: Napaka povezovanja s strežnikom.

en: FUSE could not be enabled.
sl: Ni mogoče omogočiti okolja FUSE.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
sl: Prišlo je do napake med povezovanjem z navedenim strežnikom:

note: Expander containing TreeView
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Status
sl: Stanje

en: Acquiring sync lock...
sl: Pridobivanje zaklepa za usklajevanje ...

en: Committing changes...
sl: Uveljavljanje sprememb ...

en: Synchronizing Notes
sl: Usklajevanje sporočilc

en: Synchronizing your notes...
sl: Usklajevanje sporočilc ...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sl: Postopek lahko traja nekaj časa.

en: Connecting to the server...
sl: Povezovanje s strežnikom ...

en: Deleting notes off of the server...
sl: Brisanje sporočilc s strežnika ...

en: Downloading new/updated notes...
sl: Prejemanje novih/posodobljenih sporočilc ...

en: Server Locked
sl: Strežnik zaklenjen

en: Server is locked
sl: Strežnik je zaklenjen

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sl: Eden izmed vaših preostalih računalnikov je trenutno v postopku osveževanja. Počakajte nekaj minut in poskusite znova.

en: Preparing to download updates from server...
sl: Priprava za prejem posodobitev iz strežnika ...

en: Preparing to upload updates to server...
sl: Priprava za pošiljanje posodobitev na strežnik ...

en: Uploading notes to server...
sl: Pošiljanje sporočilc na strežnik ...

en: Synchronization Failed
sl: Napaka usklajevanja

en: Failed to synchronize
sl: Usklajevanje ni bilo uspešno

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sl: Ni mogoče uskladiti sporočilc. Preverite zapisane podrobnosti in poskusite znova.

en: Synchronization Complete
sl: Usklajevanje je končano

en: Synchronization is complete
sl: Usklajevanje je uspešno končano

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
sl[0]: {0} sporočilc posodobljenih.
sl[1]: {0} sporočilce posodobljeno.
sl[2]: {0} sporočilci posodobljeni.
sl[3]: {0} sporočilca posodobljena.

en: Your notes are now up to date.
sl: Vaša sporočilca so posodobljena.

en: Synchronization Canceled
sl: Usklajevanje preklicano

en: Synchronization was canceled
sl: Usklajevanje je bilo preklicano.

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sl: Preklicali ste usklajevanje. Sedaj lahko zaprete okno.

en: Synchronization Not Configured
sl: Usklajevanje ni nastavljeno

en: Synchronization is not configured
sl: Usklajevanje ni nastavljeno

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sl: Nastavite usklajevanje v pogovornemu oknu možnosti.

en: Synchronization Service Error
sl: Napaka storitve usklajevanja

en: Service error
sl: Napaka storitve

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sl: Napaka med povezovanjem s storitvijo usklajevanja. Poskusite znova.

en: Deleted locally
sl: Izbrisano krajevno

en: Deleted from server
sl: Izbrisano s strežnika

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: Added
sl: Dodano

en: Uploaded changes to server
sl: Spremembe so bile prenesene na strežnik

en: Uploaded new note to server
sl: Novo sporočilce je bilo poslano na strežnik

en: Note Conflict
sl: Spor sporočilc

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sl:  (staro)

en: Rename local note:
sl: Preimenuj krajevno sporočilce:

en: Update links in referencing notes
sl: Posodobi povezave v povezanih sporočilcih

en: Overwrite local note
sl: Prepiši krajevno sporočilce

en: Always perform this action
sl: Vedno izvedi to dejanje

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sl: Zaznan je spor sporočilc

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
sl: Različica strežnika  "{0}" je v sporu z vašim krajevnim sporočilcem. Kaj želite storiti s svojim krajevnim sporočilcem?

en: Could not enable FUSE
sl: Ni mogoče omogočiti FUSE.

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
sl: Modula FUSE ni mogoče naložiti. Preverite, če je modul pravilno nameščen in poskusite znova.

en: Enable FUSE?
sl: Ali naj bo FUSE omogočen?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
sl: Način usklajevanja, ki ste ga izbrali zahteva naložen modul FUSE.
    
    Sporočilu se lahko izognete, če bo modul FUSE naložen ob zagonu računalnika. Dodajte "modprobe fuse" v datoteko /etc/init.d/boot.local ali "fuse" v /etc/modules.

en: Cannot create new note
sl: Ni mogoče ustvariti novega sporočilca

en: Primary Development:
sl: Osnovni razvoj:

en: Contributors:
sl: Sodelavci:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
sl: Avtorske pravice © 2004-2007 Alex Graveley
    Avtorske pravice © 2004-2011 Drugi

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sl: Preprost in enostaven program za pisanje sporočilc.

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
sl: Tomboy: enostaven program za pisanje sporočilc na namizju.
    Avtorske pravice © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Avtorske pravice © 2004-2011 Drugi razvijalci

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
sl: Uporaba:
      --version			Izpiše podatke o različici.
      --help			Izpiše to sporočilo o uporabi.
      --note-path [path]		Naloži/shrani podatke o sporočilcu v tej mapi.
      --search [text]		Odpre okno vseh sporočil z iskanim besedilom.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
sl:   --new-note			Ustvari in prikaže novo sporočilce.
      --new-note [title]		Ustvari in prikaže novo sporočilce z naslovom.
      --open-note [title/url]	Prikaže obstoječe sporočilce z ustreznim naslovom.
      --start-here			Prikaže sporočilce 'Začnite tukaj'.
      --highlight-search [text]	Išče in poudari besedilo v odprtem sporočilcu.

en:   --addin:html-export-all [path]	Exports all notes to HTML in the given location.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Exports all notes to HTML in the given location and then quits.
sl:   --addin:html-export-all [path]	Izvozi vsa sporočilca v datoteke HTML na podano mesto.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Izvozi vsa sporočilca v datoteke HTML na podano mesto in konča program.

en: Version {0}
sl: Različica {0}

en:  (new)
sl: (novo)

en: _About Tomboy
sl: _O Tomboy

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sl: Priročnika "Tomboy sporočilc" ni mogoče najti. Preverite, če je namestitev pravilna in da je potekla do konca.

en: Help not found
sl: Pomoči ni mogoče najti

en: Cannot open location
sl: Mesta ni mogoče odpreti

en: Today, {0}
sl: Danes, {0}

en: Today
sl: Danes

en: Yesterday, {0}
sl: Včeraj, {0}

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
sl[0]: {0} dni nazaj, {1}
sl[1]: {0} dan nazaj, {1}
sl[2]: {0} dni nazaj, {1}
sl[3]: {0} dni nazaj, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
sl[0]: {0} dni nazaj
sl[1]: {0} dan nazaj
sl[2]: {0} dni nazaj
sl[3]: {0} dni nazaj

en: Tomorrow, {0}
sl: Jutri, {0}

en: Tomorrow
sl: Jutri

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
sl[0]: V {0} dneh, {1}
sl[1]: V {0} dnevu, {1}
sl[2]: V {0} dneh, {1}
sl[3]: V {0} dneh, {1}

en: In {0} day | In {0} days
sl[0]: V {0} dneh
sl[1]: V {0} dnevu
sl[2]: V {0} dneh
sl[3]: V {0} dneh

en: No Date
sl: Brez datuma

en: (Untitled {0})
sl: (Neimenovano {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
sl: Sporočilce z naslovom <b>{0}</b> že obstaja. Pred nadaljevanjem izberite drug naslov sporočilca.

en: Note title taken
sl: Naslov sporočilca je v uporabi

en: _Copy Link Address
sl: _Kopiraj naslov povezave

en: _Open Link
sl: _Odpri povezavo
