HEAD - en to sr translation catalogue (477 entries)

en: Tomboy Applet Factory
sr: Подршка за програмче Томичине белешке

en: Tomboy Notes
sr: Томичине белешке

en: Simple and easy to use note-taking
sr: Једноставан хватач белешки

en: Accessories
sr: Алатке

en: S_ynchronize Notes
sr: _Усклади белешке

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _About
sr: _О програму

en: Take notes, link ideas, and stay organized
sr: Хватајте белешке, повезујте идеје и останите организовани

en: Note-taker
sr: Хватач белешки

en: Enable spellchecking
sr: Омогућава проверу правописа

en: If true, misspellings will be underlined in red, and correct spelling suggestions shown in the right-click menu.
sr: Ако је укључено, неисправно написане речи ће бити подвучене црвеном бојом, а предлози исправно написане речи се приказују у изборнику десног клика.

en: Enable WikiWord highlighting
sr: Омогућава обележавање ВикиРечи

en: Enable this option to highlight words ThatLookLikeThis. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Укључите ову опцију за обележавање речи КојеИзгледајуОвако. Клик на реч ће направити нову белешку са тим називом.

en: Enable automatic bulleted lists.
sr: Омогућава самостално означене спискове.

en: Enable this option if you want bulleted lists to be automatic when you place - or * at the beginning of a line.
sr: Укључите ову опцију ако желите самостално постављање означених спискова када упишете - или * на почетку реда.

en: Enable Middle-Click Paste On Icon.
sr: Омогућава убацивање средњим кликом на иконицу.

en: Enable this option if you want to be able to middle-click the Tomboy icon to paste timestamped content into the Start Here note.
sr: Укључите ову опцију ако желите да средњим кликом на иконицу Томице убаците садржај обележен текућим временом у белешку за почетну страницу.

en: Enable custom font
sr: Омогућава посебан словни лик

en: If true, the font name set in custom_font_face will be used as the font when displaying notes. Otherwise the desktop default font will be used.
sr: Ако је укључено, биће коришћен скуп словних ликова наведен у „custom_font_face“ при приказу белешки, иначе подразумевани словни лик ће бити коришћен.

en: Custom Font Face
sr: Посебан словни лик

en: If enable_custom_font is true, the font name set here will be used as the font when displaying notes.
sr: Ако је „enable_custom_font“ укључено, биће коришћен овде одабран скуп словних ликова при приказу белешки.

en: Enable global keybindings
sr: Омогућава пречице са тастатуре

en: If true, the desktop-global keybindings set in /apps/tomboy/global_keybindings will be enabled, allowing for useful Tomboy actions to be available from any application.
sr: Ако је укључено, глобалне пречице постављене у „/apps/tomboyglobal_keybindings“ ће бити омогућене, што даје могућност да се неким корисним акцијама Томичиних белешки приступа из других програма.

en: Enable the Delete Note confirmation dialog
sr: Укључује потврду за брисање белешке

en: If disabled, the "Delete Note" confirmation dialog will be suppressed.
sr: Уколико искључите ову опцију, прозорче за потврду брисања белешке неће бити приказано.

en: Enable Tray Icon
sr: Поставља иконицу у обавештајну зону

en: If true, Tomboy's tray icon will be displayed in the notification area. Disabling this may be useful when another application is providing the functionality of the tray icon.
sr: Уколико је укључено, приказаће се Томичина иконица у обавештајној зони панела. Искључивање ове опције је корисно уколико неки други програм обезбеђује обавештајну иконицу.

en: Start Here Note
sr: Белешка за почетну станицу

en: The note URI of the note that should be considered the "Start Here" note, which is always placed at the bottom of the Tomboy note menu and also accessible by hotkey.
sr: Адреса белешке која ће бити сматрана белешком за „Почетну станицу“, која се увек налази на дну изборника у Томици и доступна је преко пречице са тастатуре.

en: Minimum number of notes to show in menu
sr: Најмањи број белешки за приказ у изборнику

en: Integer determining the minimum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sr: Цео број који одређује најмањи број белешки које ће бити приказане у изборнику белешки.

en: Maximum number of notes to show in menu
sr: Највећи број белешки за приказ у изборнику

en: Integer determining the maximum number of notes to show in the Tomboy note menu.
sr: Цео број који одређује највећи број белешки које ће бити приказане у изборнику белешки.

en: List of pinned notes.
sr: Листа прибодених белешки.

en: Whitespace-separated list of note URIs for notes that should always appear in the Tomboy note menu.
sr: Листа УРИ-ја белешки раздвојена празнинама која садржи белешке које ће увек бити приказане у менију Томице.

en: Maximum note title length to show in tray menu.
sr: Најмања дужина наслова белешке за приказивање у изборнику панела.

en: Maximum characters of note title to show in the Tomboy tray or panel applet note menu.
sr: Највећи број знакова наслова белешке који се приказују у иконици панела или у изборнику програмчета панела.

en: Enable startup notes
sr: Омогућава белешке при покретању

en: If enabled, all notes that were open when Tomboy quit will automatically be reopened at startup.
sr: Ако је укључено, све отворене белешке у тренутку гашења Томице ће бити поново отворене при покретању.

en: Show applet menu
sr: Приказивање изборника програмчета

en: The global keybinding for showing the Tomboy applet's menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Глобална пречица за приказ менија програмчета. Формат поља је као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Формат је доста слободан и дозвољава мала или велика слова као и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако поставите ову опцију на посебну вредност „disabled“ — искључено,тада неће постојати пречица за ову акцију.

en: Open Start Here
sr: Отварање почетне станице

en: The global keybinding for opening the "Start Here" note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Глобална пречица за отварање белешке „Почетна станица“. Формат поља је као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Формат је доста слободан и дозвољава мала или велика слова као и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако поставите ову опцију на посебну вредност „disabled“ — искључено,тада неће постојати пречица за ову акцију.

en: Create a new Note
sr: Направите нову белешку

en: The global keybinding for creating and displaying a new Note. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Глобална пречица за отварање и приказ нове белешке. Формат поља је као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Формат је доста слободан и дозвољава мала или велика слова као и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;"и "&lt;Ctrl&gt;“. Ако поставите ову опцију на посебну вредност „disabled“ — искључено,тада неће постојати пречица за ову акцију.

en: Open Search Dialog
sr: Отварање прозорчета за претрагу

en: The global keybinding for opening the Note Search dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Глобална пречица за отварање прозорчета за претраживање. Формат поља је као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Формат је доста слободан и дозвољава мала или велика слова као и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако поставите ову опцију на посебну вредност „disabled“ — искључено,тада неће постојати пречица за ову акцију.

en: Open Recent Changes
sr: Отварање скорашњих измена

en: The global keybinding for opening the Recent Changes dialog. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
sr: Глобална пречица за отварање прозорчета са скорашњим изменама. Формат поља је као „&lt;Control&gt;a“ или „&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1“. Формат је доста слободан и дозвољава мала или велика слова као и скраћенице попут „&lt;Ctl&gt;“ и „&lt;Ctrl&gt;“. Ако поставите ову опцију на посебну вредност „disabled“ — искључено,тада неће постојати пречица за ову акцију.

en: Saved height of "Search All Notes" window
sr: Сачувана висина прозора „Тражи кроз све белешке“

en: Determines pixel height of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Одређује у тачкама висину прозора „Тражи кроз све белешке“, чува се приликом изласка из програма.

en: Saved width of "Search All Notes" window
sr: Сачувана ширина прозора „Тражи кроз све белешке“

en: Determines pixel width of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Одређује у тачкама ширину прозора „Тражи кроз све белешке“, чува се приликом изласка из програма.

en: Saved horizontal position of "Search All Notes" window
sr: Сачуван водоравни положај прозора „Тражи кроз све белешке“

en: Determines X coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Одређује X координату прозора „Тражи кроз све белешке“, чува се приликом изласка из програма.

en: Saved vertical position of "Search All Notes" window
sr: Сачуван усправни положај прозора „Тражи кроз све белешке“

en: Determines Y coordinate of "Search All Notes" window; stored on Tomboy exit.
sr: Одређује Y координату прозора „Тражи кроз све белешке“, чува се приликом изласка из програма.

en: Last Directory used in HTML Export
sr: Последњи директоријум коришћен у ХТМЛ извозу

en: The last directory a note was exported to using the Export To HTML plugin.
sr: Последњи директоријум у који је белешка извезена користећи додатак за извоз у ХТМЛ.

en: HTML Export Linked Notes
sr: Повезане белешке ХТМЛ извоза

en: The last setting for the 'Export linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin.
sr: Последње подешавање за „Извези повезане белешке“ у додатку за извоз у ХТМЛ.

en: HTML Export All Linked Notes
sr: ХТМЛ извоз свих повезаних белешки

en: The last setting for the 'Include all other linked notes' checkbox in the Export to HTML plugin. This setting is used in conjunction with the 'HTML Export Linked Notes' setting and is used to specify whether all notes (found recursively) should be included during an export to HTML.
sr: Последње подешавање за „Извези све друге повезане белешке“ у додатку за извоз у ХТМЛ. Ово подешавање се користи скупа са „ХМЛ извози повезане белешке“ подешавањем, а одређује да ли све белешке (рекурзивно откривене) требају бити укључене при извозу у ХТМЛ.

en: Sticky Note Importer First Run
sr: Прво покретање Увоза Гномових белешки

en: Indicates that the Sticky Note Importer plugin has not been run, so it should run automatically the next time Tomboy starts.
sr: Указује да додатак Увозник Гномових белешки није покренут, и да треба бити самостално покренут при следећем покретању Томице.

en: Synchronization Client ID
sr: ИБ клијента усклађивања

en: Unique identifier for this Tomboy client, used when communicating with a sychronization server.
sr: Јединствена ознака за овај клијент Томице која се користи при комуникацији са сервером за усклађивање.

en: Synchronization Local Server Path
sr: Локална путања до сервера усклађивања

en: Path to the synchronization server when using the filesystem synchronization service addin.
sr: Путања до сервера за усклађивање када се користи додатак за усклађивање преко система датотека.

en: Selected Synchronization Service Addin
sr: Одабрани додатак за сервис усклађивања

en: Unique identifier for the currently configured note synchronization service addin.
sr: Јединствена ознака за одабрани додатак за усклађивање белешки.

en: FUSE Mounting Timeout (ms)
sr: Време истека ФУСЕ монтирања (ms)

en: Time (in milliseconds) Tomboy should wait for a response when using FUSE to mount a sync share.
sr: Време (у милисекундама) које Томичине белешке чекају на одговор када се користи ФУСЕ за монтирање дељена фасцикла за усклађивање.

en: SSHFS Remote Synchronization Folder
sr: ССХФС удаљена фасцикла за усклађивање

en: Path on SSH server to Tomboy synchronization directory (optional).
sr: Путања на ССХ серверу за фасциклу усклађивања Томичиних белешки (опционо).

en: SSHFS Synchronization Server URL
sr: ССХФС адреса за удаљено усклађивање

en: URL of SSH server containing Tomboy synchronization directory.
sr: Адреса ССХ сервера која садржи фасциклу за усклађивање Томичиних белешки.

en: SSHFS Remote Synchronization User Name
sr: ССХФС корисничко име за удаљено усклађивање

en: User name to use when connecting to the synchronization server via SSH.
sr: Корисничко име за коришћење приликом повезивања на сервер за усклађивање преко ССХ протокола.

en: SSHFS Synchronization Server Port
sr: ССХФС порт за удаљено усклађивање

en: The port to use when connecting to the synchronization server via SSH. Set to -1 or less if default SSH port settings should be used instead.
sr: Порт за коришћење приликом повезивања на сервер усклађивања преко ССХ протокола. Поставите на -1 или мање уколико се користи подразумевани ССХ порт.

en: Accept SSL Certificates
sr: Прихватање ССЛ уверења

en: Use wdfs option "-ac" to accept SSL certificates without prompting the user.
sr: Коришћење „-ac“ опције wdfs-а за прихватање ССЛ сертификата без питања корисника.

en: Note Synchronization Conflict Saved Behavior
sr: Понашање у случају сукоба при усклађивању белешки

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific behavior when a conflict is detected, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when a conflict occurs, so that they may handle each conflict situation on a case-by-case basis.
sr: Цео број који одређује понашање при откривеном сукобу уместо да се о томе пита корисник. Вредности се пресликавају на унутрашње нумерисање. Вредност „0“ одређује да треба питати корисника тако да се проблеми решавају од случаја до случаја.

en: Automatic Background Synchronization Timeout
sr: Временско ограничење самосталног позадинског усаглашавања

en: Integer value indicating how frequently to perform a background sync of your notes (when sync is configured). Any value less than 1 indicates that autosync is disabled. The lowest acceptable positive value is 5. Value is in minutes.
sr: Цео број који одређује колико често ће се извршавати усклађивање ваших белешки у позадини (ако се користи). Свака вредност мања од 1 значи да је усклађивање искључено. Најмања прихватљива вредност је 5. Вредност је у минутима.

en: Link Updating Behavior on Note Rename
sr: Понашање ажурирања веза при преименовању белешке

en: Integer value indicating if there is a preference to always perform a specific link updating behavior when a note is renamed, instead of prompting the user. The values map to an internal enumeration. 0 indicates that the user wishes to be prompted when renaming a note may impact links that exist in other notes. 1 indicates that links should automatically be removed. 2 indicates that link text should be updated to the new note name so that it will continue linking to the renamed note.
sr: Цео број који одређује да ли је пожељно да се увек примењује неко одређено ажурирање веза када се белешка преименује, уместо да се пита корисник. Вредности се пресликавају на унутрашње нумерисање. 0 — значи да корисник жели да буде питан када преименовање белешке може да утиче на везе које постоје у осталим белешкама. 1 — значи да се све везе аутоматски уклањају. 2 — значи да текст везе треба ажурирати на ново име белешке тако да веза ка преименованој белешци настави да постоји.

en: Timestamp format
sr: Запис датума и времена

en: The date format that is used for the timestamp.
sr: Облик датума коришћеног за ознаку времена.

en: Enable closing notes with escape.
sr: Омогућава затварање белешке тастером Esc.

en: If enabled, an opened note can be closed by hitting the escape key.
sr: Ако је укључено отворена белешка може бити затворена притиском на тастер Esc.

en: The handler for "note://" URLs
sr: Руковалац „note://“ адреса

en: Set to TRUE to activate
sr: Изаберите да би било укључено

en: _File
sr: _Датотека

en: _New
sr: _Нова

en: Create a new note
sr: Направите нову белешку

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open the selected note
sr: Отворите одабрану белешку

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete the selected note
sr: Обришите одабрану белешку

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close this window
sr: Затворите овај прозор

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit Tomboy
sr: _Изађи из Томице

en: _Edit
sr: _Измени

en: Tomboy Preferences
sr: Томичине поставке

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Tomboy Help
sr: Помоћ за Томицу

en: About Tomboy
sr: О Томици

en: TrayIcon
sr: Иконица у панелу

en: Create _New Note
sr: Направи _нову белешку

en: _Search All Notes
sr: _Тражи кроз све белешке

en: Open the Search All Notes window
sr: Отвори прозор за претрагу кроз све белешке

en: Start synchronizing notes
sr: Започни усклађивање белешки

note: Addin's tab caption
en: Advanced
sr: Напредно

note: Menu Min Note Count option
en: Minimum number of notes to show in Recent list
sr: Најмањи број белешки за приказивање у списку скорашњих

note: Menu Max Note Count option
en: Maximum number of notes to show in Recent list
sr: Највећи број белешки за приказивање у списку скорашњих

en: What links here?
sr: Шта води овамо?

note: This is a disabled placeholder item for an empty menu
en: (none)
sr: (ништа)

en: You can use any bugzilla just by dragging links into notes.  If you want a special icon for certain hosts, add them here.
sr: Можете користити било коју бубаждају једноставним превлачењем везе ка страници у белешку. Ако желите посебну иконицу за одређене адресе, додајте их овде.

en: Host Name
sr: Адреса рачунара

en: Icon
sr: Иконица

en: Select an icon...
sr: Одабери иконицу...

note: Extra Widget
en: _Host name:
sr: _Адреса рачунара:

en: No host name specified
sr: Није наведена адреса рачунара

en: You must specify the Bugzilla host name to use with this icon.
sr: Морате навести адресу рачунара Бубаждаје за коришћење са овом иконицом.

en: Error saving icon
sr: Грешка при чувању иконице

en: Could not save the icon file.
sr: Не могу да сачувам датотеку са иконицом.

en: Really remove this icon?
sr: Заиста желите да обришете ову иконицу?

en: If you remove an icon it is permanently lost.
sr: Ако је обришете она ће заувек бити изгубљена.

en: Cannot open email
sr: Не могу да отворим е-пошту

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Destination for HTML Export
sr: Одредиште извоза у ХТМЛ

en: Export linked notes
sr: Извези повезане белешке

en: Include all other linked notes
sr: Укључи све друге повезане белешке

en: Export to HTML
sr: Извези у ХТМЛ

en: Your note was exported to "{0}".
sr: Ваша белешка је извезена у „{0}“.

en: Note exported successfully
sr: Белешка је успешно извезена

en: Access denied.
sr: Приступ није дозвољен.

en: Folder does not exist.
sr: Фасцикла не постоји.

en: Could not save the file "{0}"
sr: Не могу да сачувам датотеку „{0}“

en: _Folder Path:
sr: _Путања фасцикле:

en: Select Synchronization Folder...
sr: Одабери фасциклу за усклађивање...

en: Folder path field is empty.
sr: Поље за путању фасцикле је празно.

en: Specified folder path does not exist, and Tomboy was unable to create it.
sr: Наведена путања фасцикле не постоји, а Томица не може да је направи.

en: Local Folder
sr: Локална фасцикла

en: Fixed Wid_th
sr: Стална _ширина

en: Cannot contact '{0}'
sr: Не могу да контактирам „{0}“

en: Error running gaim-remote: {0}
sr: Грешка при покретању gaim-remote: {0}

en: Insert Timestamp
sr: Уметни датум и време

note: initial newline
en: dddd, MMMM d, h:mm tt
sr: dddd, d. MMMM, h:mm tt

en: Choose one of the predefined formats or use your own.
sr: Одаберите неки од понуђених записа или унесите нови.

en: Use _Selected Format
sr: Користи _одабрани запис

en: _Use Custom Format
sr: Користи посебан _запис

en: Today: Template
sr: Данас: Шаблон

en: Today:
sr: Данас:

note: Format: "Today: Friday, July 01 2005"
en: dddd, MMMM d yyyy
sr: dddd, d. MMMM yyyy

en: Tasks
sr: Задаци

en: Appointments
sr: Састанци

en: Change the <b>Today: Template</b> note to customize the text that new Today notes have.
sr: Измените белешку „<b>Данас: шаблон</b>“ да прилагодите текст који имају нове белешке дана.

en: _Open Today: Template
sr: _Отвори „Данас: Шаблон“

en: Print
sr: Штампај

en: Error printing note
sr: Грешка при штампању белешке

en: Page {0} of {1}
sr: Страница {0} од {1}

note: Translators: Explanation of the date and time format specifications can be found here: * http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.globalization.datetimeformatinfo.aspx
en: dddd MM/dd/yyyy, hh:mm:ss tt
sr: dddd dd.MM.yyyy, hh:mm:ss tt

note: Adding menu item when note is opened and window created
en: Remove broken links
sr: Уклони оштећене везе

en: _Tools
sr: Ала_ти

en: _Remove broken links
sr: _Уклони оштећене везе

en: Add a sketch
sr: Додај цртеж

en: Se_rver:
sr: Се_рвер:

en: User_name:
sr: _Корисничко име:

en: _Folder Path (optional):
sr: _Путања фасцикле (необавезно):

note: Text for label describing setup required for SSH sync addin to work
en: SSH synchronization requires an existing SSH key for this server and user, added to a running SSH daemon.
sr: ССХ усклађивање захтева постојећи кључ за сервер и да корисник буде придодат покренутом ССХ демону.

en: Server or username field is empty.
sr: Сервер или корисничко име су празни.

en: SSH
sr: ССХ

en: Timeout connecting to server. Please ensure that your SSH key has been added to a running SSH daemon.
sr: Временски рок за повезивање са сервером. Уверите се да је ваш ССХ кључ придодат покренутом ССХ демону.

en: Import from Sticky Notes
sr: Увези Гномове белешке

en: No Sticky Notes found
sr: Нису пронађене Гномове белешке

en: No suitable Sticky Notes file was found at "{0}".
sr: Није пронађена погодна датотека Гномових белешки у „{0}“.

en: Sticky Notes import completed
sr: Увоз Гномових белешки је завршен

en: <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Note was successfully imported. | <b>{0}</b> of <b>{1}</b> Sticky Notes were successfully imported.
sr[0]: Успешно увезене Гномове белешке: <b>{0}</b> од <b>{1}</b>.
sr[1]: Успешно увезене Гномове белешке: <b>{0}</b> од <b>{1}</b>.
sr[2]: Успешно увезене Гномове белешке: <b>{0}</b> од <b>{1}</b>.
sr[3]: Успешно увезене гномове белешке: <b>{0}</b> од <b>{1}</b>

en: Untitled
sr: Без наслова

en: Sticky Note:
sr: Гномова белешка:

en: Tasque
sr: Задачићи

note: Note to translators: "All" here must match up with the "All" category translation in Tasque for this to work properly.  "All" is used here to allow Tasque to decide which default category will be used to create the new task.
en: All
sr: Све

en: --- Tasque is not running ---
sr: --- Програм Задачићи није покренут ---

en: _Underline
sr: Подв_учено

en: _URL:
sr: _Адреса:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: URL, username, or password field is empty.
sr: Адреса, корисничко име или лозинка су празни.

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

en: There was an error connecting to the server.  This may be caused by using an incorrect user name and/or password.
sr: Грешка при повезивању са сервером. Узрок може бити неисправно корисничко име и/или лозинка.

note: TODO: If the above fails (no keyring daemon), save all but password to GConf, and notify user. Save configuration into GConf Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_url", url ?? string.Empty); Preferences.Set ("/apps/tomboy/sync_wdfs_username", username ?? string.Empty);
en: Saving configuration to the GNOME keyring failed with the following message:
sr: Снимање поставки у Гномов привезак за кључеве није успело, уз следећу поруку:

en: Connect to Server
sr: Повежи се са сервером

en: Connected
sr: Повезан

note: Translators: The web service supporting Tomboy WebSync is not responding as expected
en: Server not responding. Try again later.
sr: Сервер не одговора. Покушајте касније.

en: Authorization Failed, Try Again
sr: Није успело пријављивање, покушајте поново

note: Translators: Title of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Tomboy Web Authorization Successful
sr: Веб Томица је пријављен

note: Translators: Body of web page presented to user after they authorized Tomboy for sync
en: Please return to the Tomboy Preferences window and press Save to start synchronizing.
sr: Вратите се у прозор „Поставке“ и кликните „Сними“ да започнете усклађивање.

en: Connected. Press Save to start synchronizing
sr: Повезан. Кликните „Сними“ да започнете усклађивање

note: Translators: The user must take action in their web browser to continue the authorization process
en: Authorizing in browser (Press to reset connection)
sr: Пријава из Интернет прегледника (кликните да ресетујете везу)

note: Translators: Sometimes a user's default browser is not set, so we recommend setting it and trying again
en: Set the default browser and try again
sr: Поставите подразумевани интернет прегледник и покушајте поново

en: Tomboy Web
sr: Веб Томица

en: Export All Notes to {0}
sr: Извези све белешке у {0}

en: Start exporting notes to {0}
sr: Започни извоз белешки у {0}

en: Export selected notebook to {0}
sr: Извези одабрану свеску у {0}

en: Start exporting notebook to {0}
sr: Започни извоз свеске у {0}

en: Export
sr: Извези

en: Export your notes.
sr: Извезите ваше белешке.

en: Export All Notes To {0}
sr: Извези све белешке у {0}

en: Export Selected Notebook To {0}
sr: Извези одабрану свеску у {0}

en: Could not export, access denied.
sr: Не могу да извезем, приступ је одбијен.

en: Could not export, folder does not exist.
sr: Не могу да извезем, фасцикла не постоји.

en: Could not export, error with the path. (No ending "?)
sr: Не могу да извезем, грешка са путањом. (Нема крајњег "?)

en: Could not export: {0}
sr: Не могу да извезем: {0}

en: All Notes {0} Export
sr: Извоз свих {0} белешки

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Unfiled Notes
sr: Непопуњене белешке

en: Your notes were exported to "{0}".
sr: Ваше белешке су извежене у „{0}“.

en: Notes exported successfully
sr: Белешка је успешно извежена

en: Could not save the files in "{0}"
sr: Не могу да сачувам датотеку у „{0}“

note: Translators: {0} is the export type, e.g. HTML
en: Create destination folder for {0} export
sr: Направи одредишну фасциклу за {0} извоз

en: Search All Notes
sr: Тражи кроз све белешке

note: IShellLink new_notebook = CreateShellLink("New Notebook", topmboy_path, "--new-notebook", icons_path, (int)TomboyIcons.NewNotebook); if (new_notebook != null) object_collection.AddObject(new_notebook);
en: Create New Note
sr: Направи нову белешку

en: {0} (new)
sr: {0} (нова)

en: Recent Notes
sr: Скорашње белешке

note: Translators: This is the name of "Window" menu in the Mac menubar
en: _Window
sr: _Прозор

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: Create a new notebook
sr: Направи нову свеску

en: Type the name of the notebook you'd like to create.
sr: Унесите име свеске коју желите да направите.

en: N_otebook name:
sr: _Име свеске:

en: Name already taken
sr: Име је већ заузето

note: Translation note: This is the Create button in the Create New Note Dialog.
en: C_reate
sr: _Нова

en: Note_books
sr: _Свеске

en: Create a new note in a notebook
sr: Направи нову белешку у свесци

en: New Note_book...
sr: Нова _свеска...

en: _New Note
sr: _Нова белешка

en: Create a new note in this notebook
sr: Направи нову белешку у овој свесци

en: _Open Template Note
sr: _Отвори шаблон белешке

en: Open this notebook's template note
sr: Отвори шаблон белешке за ову свеску

en: Delete Note_book
sr: Обриши _свеску

en: Delete the selected notebook
sr: Обриши одабрану свеску

en: Notebooks
sr: Свеске

note: The templateNoteTite should show the name of the notebook.  For example, if the name of the notebooks "Meetings", the templateNoteTitle should be "Meetings Notebook Template".  Translators should place the name of the notebook accordingly using "{0}". TODO: Figure out how to make this note for trans
en: {0} Notebook Template
sr: Шаблон за свеску „{0}“

en: New Note
sr: Нова белешка

en: All Notes
sr: Све белешке

en: Really delete this notebook?
sr: Заиста желите да обришете ову свеску?

en: The notes that belong to this notebook will not be deleted, but they will no longer be associated with this notebook.  This action cannot be undone.
sr: Белешке из свеске неће бити обрисане, али више неће бити придружене свесци. Ову радњу није могуће поништити.

en: No notebook
sr: Нема свески

note: Translators should preserve the "{0}" in the following string.  After being formatted for a notebook named, "Meetings", for example, the resultant string would be: New "Meetings" Note
en: New "{0}" Note
sr: {0} — нова белешка

en: Place this note into a notebook
sr: Спреми белешку у свеску

en: Notebook
sr: Свеска

en: _New notebook...
sr: _Нова свеска...

en: New Note {0}
sr: {0}. белешка

en: Really delete "{0}"?
sr: Стварно да обришем „{0}“?

en: Really delete this {0} note? | Really delete these {0} notes?
sr[0]: Заиста желите да обришете ову {0} белешку?
sr[1]: Заиста желите да обришете ове {0} белешке?
sr[2]: Заиста желите да обришете ових {0} белешки?
sr[3]: Заиста желите да обришете ову {0} белешку?

en: If you delete a note it is permanently lost.
sr: Ако је обришете она ће заувек бити изгубљена.

en: An error occurred while saving your notes. Please check that you have sufficient disk space, and that you have appropriate rights on {0}. Error details can be found in {1}.
sr: Догодила се грешка при чувању белешки. Проверите да ли имате довољно простора на диску и да имате права уписа у фасциклу {0}. Детаљи о грешци су записани у {1}.

en: Error saving note data.
sr: Грешка при чувању података белешке.

note: New Note Template Translators: This is 'New Note' Template, not New 'Note Template'
en: New Note Template
sr: Шаблон нове белешке

note: Create migration notification note Translators: The title of the data migration note
en: Your Notes Have Moved!
sr: Ваше белешке су премештене!

note: Translators: The contents (not including the title) of the data migration note. {0}, {1}, {2}, {3}, and {4} are replaced by directory paths and should not be changed
en: In the latest version of Tomboy, your note files have moved.  You have probably never cared where your notes are stored, and if you still don't care, please go ahead and <bold>delete this note</bold>.  :-)
    
    Your old note directory is still safe and sound at <link:url>{0}</link:url> . If you go back to an older version of Tomboy, it will look for notes there.
    
    But we've copied your notes and configuration info into new directories, which will be used from now on:
    
    <list><list-item dir="ltr">Notes can now be found at <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Configuration is at <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">You can install add-ins at <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Log files can be found at <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ciao!
sr: У последњој верзији Томице, датотека са вашим белешкама је премештена.  Вас вероватно никад није занимало где су вам белешке ускладиштене, а ако вас ни сад не занима, продужите и <bold>избришите ову поруку</bold>.  :-)
    
    Ваша стара фасцикла са белешкама је и даље сигурна у <link:url>{0}</link:url> . Ако се вратите на стару верзију Томичиних белешки, он ће тражити белешке у овој фасцикли.
    
    Али ми смо умножили ваше белешке и подешавања у нове фасцикле које ће се од сада користити:
    
    <list><list-item dir="ltr">Белешке се могу наћи у <link:url>{1}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Подешавања су у <link:url>{2}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Можете инсталирати додатке у  <link:url>{3}</link:url>
    </list-item><list-item dir="ltr">Датотеке дневника се могу наћи у <link:url>{4}</link:url></list-item></list>
    
    Ћао!

en: <note-content>Start Here
    
    <bold>Welcome to Tomboy!</bold>
    
    Use this "Start Here" note to begin organizing your ideas and thoughts.
    
    You can create new notes to hold your ideas by selecting the "Create New Note" item from the Tomboy Notes menu in your GNOME Panel. Your note will be saved automatically.
    
    Then organize the notes you create by linking related notes and ideas together!
    
    We've created a note called <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal>.  Notice how each time we type <link:internal>Using Links in Tomboy</link:internal> it automatically gets underlined?  Click on the link to open the note.</note-content>
sr: <note-content>Полазна станица
    
    <bold>Добродошли код Томице!</bold>
    
    Користите белешку „Полазна станица“ да започнете организацију идеја и мисли.
    
    Направите нову белешку за запис идеја одабиром „Направи нову белешку“ из менија Томице у панелу Гнома. Ваша белешка ће аутоматски бити сачувана.
    
    Затим организујте белешке додавањем веза између сродних белешки и идеја!
    
    Већ смо направили белешку која се зове <link:internal>Коришћење веза у Томици</link:internal>.  Примећујете ли како сваки пут када откуцамо <link:internal>Коришћење веза у Томици</link:internal> текст аутоматски бива подвучен?  Кликните на везу да отворите белешку.</note-content>

en: <note-content>Using Links in Tomboy
    
    Notes in Tomboy can be linked together by highlighting text in the current note and clicking the <bold>Link</bold> button above in the toolbar.  Doing so will create a new note and also underline the note's title in the current note.
    
    Changing the title of a note will update links present in other notes.  This prevents broken links from occurring when a note is renamed.
    
    Also, if you type the name of another note in your current note, it will automatically be linked for you.</note-content>
sr: <note-content>Коришћење веза у Томици
    
    Можете повезати сродне белешке у Томици тако што ћете означити текст унутар белешке и кликнути на дугме <bold>Веза</bold> изнад у линији алата.  На тај начин ћете направити нову белешку са тим насловом и направити везу ка њој у тренутној белешци.
    
    Ако касније измените наслов нове белешке, биће промењен текст осталих белешки како би се избегло прекидање веза.
    
    Такође, ако укуцате наслов неке постојеће белешке унутар постојеће, веза ка њој ће аутоматски бити направљена.</note-content>

note: Attempt to find an existing Start Here note
en: Start Here
sr: Почетна станица

en: Using Links in Tomboy
sr: Коришћење веза у Томици

note: Use a simple "Describe..." body and highlight it so it can be easily overwritten
en: Describe your new note here.
sr: Овде опишите вашу мисао.

en: Rename Note Links?
sr: Да преименујем везе у белешкама?

en: _Rename Links
sr: П_реименуј везе

en: _Don't Rename Links
sr: _Не преименуј везе

en: Rename links in other notes from "<span underline="single">{0}</span>" to "<span underline="single">{1}</span>"?
    
    If you do not rename the links, they will no longer link to anything.
sr: Преименујте везе у осталим белешкама из „<span underline="single">{0}</span>“ у „<span underline="single">{1}</span>“?
    
    Ако не применујете везе, оне више неће показивати ни на шта.

en: Rename Links
sr: Преименуј везе

en: Note Title
sr: Наслов белешке

note: Translators: This button causes all notes in the list to be selected
en: Select All
sr: Изабери све

note: Translators: This button causes all notes in the list to be unselected
en: Select None
sr: Поништи избор

en: Ad_vanced
sr: _Напредно

en: Always show this _window
sr: Увек приказуј овај _прозор

en: Never rename _links
sr: _Никад не преименуј везе

en: Alwa_ys rename links
sr: _Увек преименуј везе

en: Find in This Note
sr: Тражи унутар белешке

en: _Link to New Note
sr: _Веза на нову белешку

en: Te_xt
sr: Те_кст

en: _Find in This Note
sr: _Тражи унутар белешке

en: Clos_e All Notes
sr: Затвори св_е белешке

en: Search
sr: Претрага

note: TODO: If we ever add a way to customize internal keybindings, this will need to change
en: Search your notes
sr: Потражите ваше белешке

en: Link
sr: Веза

en: Link selected text to a new note
sr: Повежи одабрани текст на нову белешку

en: _Text
sr: Те_кст

en: Set properties of text
sr: Постави особине текста

en: T_ools
sr: Ала_ти

en: Use tools on this note
sr: Користи алате

en: Delete this note
sr: Обриши ову белешку

en: Synchronize Notes
sr: Усклади белешке

en: This note is a template note. It determines the default content of regular notes, and will not show up in the note menu or search window.
sr: Ова белешка је белешка шаблона. Она ондређује основни садржај обичних белешки, и неће бити приказана у изборнику белешки или у прозору за претрагу.

en: Convert to regular note
sr: Претвори у обичну белешку

en: Save Si_ze
sr: Величина _чувања

en: Save Se_lection
sr: Сачувај _избор

en: Save _Title
sr: Наслов белешке

en: _Find...
sr: _Тражи...

en: Find _Next
sr: Тражи _наредно

en: Find _Previous
sr: Тражи _претходно

en: Cannot create note
sr: Не могу да направим белешку

en: _Find:
sr: Претра_жи:

en: _Previous
sr: _Претходна

en: _Next
sr: _Следећа

note: x of x - specifically Number of Matches and what location is the cursor in the list of matches
en: {0} of {1}
sr: {0} од {1}

en: _Bold
sr: _Подебљано

en: _Italic
sr: _Искошено

en: _Strikeout
sr: Пре_цртано

en: _Highlight
sr: _Подвучено

en: Font Size
sr: Величина слова

en: _Normal
sr: _Нормална

en: Hu_ge
sr: О_громна

en: _Large
sr: Ве_лика

en: S_mall
sr: _Мала

en: Increase Font Size
sr: Повећај величину фонта

en: Decrease Font Size
sr: Смањи величину фонта

en: Bullets
sr: Листа са тачкицама

en: Editing
sr: Измена

en: Hotkeys
sr: Пречице

en: Synchronization
sr: Усклађивање

en: Add-ins
sr: Додаци

en: _Spell check while typing
sr: Провери правопи_с током куцања

en: Misspellings will be underlined in red, with correct spelling suggestions shown in the context menu.
sr: Неисправно написане речи ће бити подвучене црвеном бојом, са предлозима исправног писања приказаних у приручном изборнику.

note: WikiWords...
en: Highlight _WikiWords
sr: Означи _ВикиРечи

en: Enable this option to highlight words <b>ThatLookLikeThis</b>. Clicking the word will create a note with that name.
sr: Омогућите опцију за обележавање речи <b>КојеИзгледајуОвако</b>. Клик изнад речи ће тада направити нову белешку са тим именом.

note: Auto bulleted list
en: Enable auto-_bulleted lists
sr: Омогући аутоматске _листе

en: Use custom _font
sr: Користи посебан _словни лик

en: When renaming a linked note:
sr: Приликом преименовања повезане белешке:

en: Ask me what to do
sr: Питај ме шта да радим

en: Never rename links
sr: Никад не преименуј везе

en: Always rename links
sr: Увек преименуј везе

en: Use the new note template to specify the text that should be used when creating a new note.
sr: Користи шаблон нове белешке за одређивање почетног текста у новим белешкама.

en: Open New Note Template
sr: Отвори шаблон нове белешке

note: Hotkeys...
en: Listen for _Hotkeys
sr: Реагуј на _пречице

en: Hotkeys allow you to quickly access your notes from anywhere with a keypress. Example Hotkeys: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>
sr: Пречице омогућавају брзи приступ белешкама у сваком тренутку. Пример пречица: <b>&lt;ALT&gt;F11</b>, <b>&lt;ALT&gt;N</b>

note: Show notes menu keybinding...
en: Show notes _menu
sr: Приказ _менија са белешкама

note: Open Start Here keybinding...
en: Open "_Start Here"
sr: Отвори „Почетну _страницу“

note: Create new note keybinding...
en: Create _new note
sr: Направи _нову белешку

note: Open Search All Notes window keybinding...
en: Open "Search _All Notes"
sr: З_апочни претрагу кроз све белешке

en: Ser_vice:
sr: Сер_вис:

en: Not configurable
sr: Није подесиво

en: Automaticall_y Sync in Background Every
sr: Аутоматски усагласи белешке сваких

note: Translators: See above comment for details on this string.
en: Minutes
sr: минута

note: "Advanced..." button to bring up extra sync config dialog
en: _Advanced...
sr: _Напредно...

en: The following add-ins are installed
sr: Следећи додаци су инсталирани

en: Get More Add-Ins...
sr: Набави још додатака...

en: _Enable
sr: _Укључи

en: _Disable
sr: _Искључи

en: Not Implemented
sr: Још није направљено

en: {0} Preferences
sr: Поставке за {0}

en: Choose Note Font
sr: Одабери словни лик за белешке

en: Other Synchronization Options
sr: Остале опције усклађивања

en: When a conflict is detected between a local note and a note on the configured synchronization server:
sr: Када се догоди сукоб између локални белешке и белешке на одабраном серверу за усклађивање:

en: Always ask me what to do.
sr: Увек ме питај шта да урадиш.

en: Rename my local note.
sr: Преименуј моју локалну белешку.

en: Replace my local note with the server's update.
sr: Замени моју локалну белешку оном са сервера.

en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: Clearing your synchronization settings is not recommended.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Уклањање поставки за усклађивање није препоручено. Може се догодити да мораш поново да ускладите све ваше белешке када сачувате нове поставке.

en: Resetting Synchronization Settings
sr: Поново постави поставке за усклађивање

en: You have disabled the configured synchronization service.  Your synchronization settings will now be cleared.  You may be forced to synchronize all of your notes again when you save new settings.
sr: Подешени сервис за усклађивање је онемогућен. Ваше поставке за усклађивање ће сада бити обрисане. Може се догодити да ћете морати поново да ускладите све ваше белешке када сачувате нове поставке.

en: Connection successful
sr: Веза је успостављена

en: Tomboy is ready to synchronize your notes. Would you like to synchronize them now?
sr: Томица је спреман да усклади белешке. Желите ли да их ускладите сада?

en: Please check your information and try again.  The log file {0} may contain more information about the error.
sr: Проверите ваше податке и покушајте поново.  Датотека дневника {0} може да садржи више података о грешци.

en: Error connecting
sr: Грешка у повезивању

en: Version:
sr: Издање:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Copyright:
sr: Права:

en: Add-in Dependencies:
sr: Међузависности додатка:

en: _Search:
sr: Претра_жи:

en: Note
sr: Белешка

en: Last Changed
sr: Последња измена

en: Matches
sr: Поклапања

en: Title match
sr: Поклапање наслова

en: {0} match | {0} matches
sr[0]: ({0} поклапање)
sr[1]: ({0} поклапања)
sr[2]: ({0} поклапања)
sr[3]: ({0} поклапање)

en: Total: {0} note | Total: {0} notes
sr[0]: Укупно: {0} белешка
sr[1]: Укупно: {0} белешке
sr[2]: Укупно: {0} белешки
sr[3]: Укупно: {0} белешка

en: Matches: {0} note | Matches: {0} notes
sr[0]: Пронађено: {0} белешка
sr[1]: Пронађено: {0} белешке
sr[2]: Пронађено: {0} белешки
sr[3]: Укупно: {0} белешка

en: No results found in the selected notebook.
    Click here to search across all notes.
sr: Нису пронађени резултати у изабраној свесци.
    Кликните овде да потражите у свим белешкама.

en: Click here to search across all notebooks
sr: Кликните овде да потражите у свим свескама

en: Notes
sr: Белешке

en: This synchronization addin is not supported on your computer. Please make sure you have FUSE and {0} correctly installed and configured
sr: Овај додатак за усклађивање није подржан на вашем рачунару. Проверите да ли су ФУСЕ и {0} исправно инсталирани и подешени.

en: Could not read testfile.
sr: Не могу да читам датотеку теста.

en: Write test failed.
sr: Тест писања није успео.

en: Timeout connecting to server.
sr: Истекло је време за повезивање са сервером.

en: Error connecting to server.
sr: Грешка при повезивању са сервером.

en: FUSE could not be enabled.
sr: ФУСЕ не може бити омогућен.

en: An error ocurred while connecting to the specified server:
sr: Догодила се грешка при повезивању са наведеним сервером:

note: Expander containing TreeView
en: Details
sr: Детаљи

en: Status
sr: Стање

en: Acquiring sync lock...
sr: Закључавам пред усклађивање...

en: Committing changes...
sr: Шаљем промене...

en: Synchronizing Notes
sr: Усклађивање белешки

en: Synchronizing your notes...
sr: Усклађујем ваше белешке...

en: This may take a while, kick back and enjoy!
sr: Ово може потрајати, завалите се и уживајте!

en: Connecting to the server...
sr: Повезујем се са сервером...

en: Deleting notes off of the server...
sr: Бришем белешке са сервера...

en: Downloading new/updated notes...
sr: Преузимам нове/ажуриране белешке...

en: Server Locked
sr: Сервер је закључан

en: Server is locked
sr: Сервер је закључан

en: One of your other computers is currently synchronizing.  Please wait 2 minutes and try again.
sr: Неки други рачунар тренутно усклађује белешке. Сачекајте 2 минута и покушајте поново.

en: Preparing to download updates from server...
sr: Спремам се да преузмем промене од сервера...

en: Preparing to upload updates to server...
sr: Спремам се да пошаљем промене серверу...

en: Uploading notes to server...
sr: Шаљем белешке серверу...

en: Synchronization Failed
sr: Усклађивање није успело

en: Failed to synchronize
sr: Нисам успео да усагласим белешке

en: Could not synchronize notes.  Check the details below and try again.
sr: Нисам могао да усагласим белешке. Проверите детаље приказане испод и покушајте поново.

en: Synchronization Complete
sr: Завршено је усклађивање

en: Synchronization is complete
sr: Усклађивање је завршено

en: {0} note updated. | {0} notes updated.
sr[0]: {0} белешка је ажурирана.
sr[1]: {0} белешке су ажуриране.
sr[2]: {0} белешки је ажурирано.
sr[3]: {0} белешка је ажурирана.

en: Your notes are now up to date.
sr: Ваше белешке су сада усклађене.

en: Synchronization Canceled
sr: Прекинуто усклађивање

en: Synchronization was canceled
sr: Усклађивање је прекинуто

en: You canceled the synchronization.  You may close the window now.
sr: Усклађивање је прекинуто. Сада можете затворити прозорчић.

en: Synchronization Not Configured
sr: Усклађивање није подешено

en: Synchronization is not configured
sr: Усклађивање није подешено

en: Please configure synchronization in the preferences dialog.
sr: Подесите поставке усклађивања у прозорчету са поставкама.

en: Synchronization Service Error
sr: Грешка у сервису за усклађивање

en: Service error
sr: Грешка сервиса

en: Error connecting to the synchronization service.  Please try again.
sr: Грешка при повезивању са сервисом за усклађивање. Покушајте поново.

en: Deleted locally
sr: Локално обрисана

en: Deleted from server
sr: Обрисана са сервера

en: Updated
sr: Ажурирана

en: Added
sr: Придодата

en: Uploaded changes to server
sr: Измене су послате серверу

en: Uploaded new note to server
sr: Нова белешка је послата серверу

en: Note Conflict
sr: Сукоб белешки

note: Suggest renaming note by appending " (old)" to the existing title
en:  (old)
sr:  (стара)

en: Rename local note:
sr: Преименуј локалну белешку:

en: Update links in referencing notes
sr: Ажурирај везе у белешкама које је позивају

en: Overwrite local note
sr: Препиши преко локалне белешке

en: Always perform this action
sr: Увек примени овај поступак

note: Set initial dialog text
en: Note conflict detected
sr: Примећен је сукоб белешки

en: The server version of "{0}" conflicts with your local note.  What do you want to do with your local note?
sr: Верзија белешке „{0}“ са сервера је у сукобу са локалном белешком. Шта желите да учините са вашом локалном белешком?

en: Could not enable FUSE
sr: Не могу да омогућим ФУСЕ

en: The FUSE module could not be loaded. Please check that it is installed properly and try again.
sr: ФУСЕ модул не може бити учитан. Уверите се да је исправно инсталиран и покушајте поново.

en: Enable FUSE?
sr: Да омогућим ФУСЕ?

note: TODO: This message isn't entirely accurate. We should fix it.
en: The synchronization you've chosen requires the FUSE module to be loaded.
    
    To avoid getting this prompt in the future, you should load FUSE at startup.  Add "modprobe fuse" to /etc/init.d/boot.local or "fuse" to /etc/modules.
sr: Одабрани поступак усклађивања захтева да ФУСЕ модул буде учитан.
    
    Да избегнете ово прозорче у будућности, треба да учитате ФУСЕ при покретању. Додајте „modprobe fuse“ у /etc/init.d/boot.local или „fuse“ у /etc/modules.

en: Cannot create new note
sr: Не могу да направим нову белешку

en: Primary Development:
sr: Главни развој:

en: Contributors:
sr: Доприносиоци:

en: Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    Copyright © 2004-2011 Others
sr: Ауторска права © 2004-2007 Alex Graveley
    Ауторска права © 2004-2011 Остали

en: A simple and easy to use desktop note-taking application.
sr: Једноставан и згодан програмчић за хватање белешки.

en: Homepage
sr: Веб страница

en: Tomboy: A simple, easy to use desktop note-taking application.
    Copyright © 2004-2007 Alex Graveley
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Copyright © 2004-2011 Others
sr: Томица: Једноставно програмче за хватање белешки.
    Ауторска права (C) 2004-2007 Алекс Грејвли
    <alex@beatniksoftware.com>
    
    Ауторска права © 2004-2011 Остали

en: Usage:
      --version			Print version information.
      --help			Print this usage message.
      --note-path [path]		Load/store note data in this directory.
      --search [text]		Open the search all notes window with the search text.
sr: Употреба:
      --version			Приказује податке о издању.
      --help			Приказује ову помоћ.
      --note-path [путања]		Учитава/снима податке о белешкама из/у директоријум.
      --search [текст]		Тражи унети текст кроз све белешке у прозору за претрагу.

en:   --new-note			Create and display a new note.
      --new-note [title]		Create and display a new note, with a title.
      --open-note [title/url]	Display the existing note matching title.
      --start-here			Display the 'Start Here' note.
      --highlight-search [text]	Search and highlight text in the opened note.
sr:   --new-note			Прави и приказује нову белешку.
      --new-note [наслов]		Прави и приказује нову белешку, уз наслов.
      --open-note [наслов/урл]	Приказује постојећу белешку која се поклапа са насловом.
      --start-here			Приказује белешку „Почетна станица“.
      --highlight-search [текст]	Проналази и обележава текст у отвореној белешки.

en:   --addin:html-export-all [path]	Exports all notes to HTML in the given location.
      --addin:html-export-all-quit [path]	Exports all notes to HTML in the given location and then quits.
sr:   --addin:html-export-all [путања]	Извози све белешке у ХТМЛ на задатом месту.
      --addin:html-export-all-quit [путања]	Извози све белешке у ХТМЛ на задатом месту и излази.

en: Version {0}
sr: Издање {0}

en:  (new)
sr:  (нова)

en: _About Tomboy
sr: _О Томици

en: The "Tomboy Notes Manual" could not be found.  Please verify that your installation has been completed successfully.
sr: „Упутство за Томичине белешке“ није пронађено.  Проверите да ли је инсталација програма прошла успешно.

en: Help not found
sr: Помоћ није пронађена

en: Cannot open location
sr: Не могу да отворим локацију

en: Today, {0}
sr: Данас, {0}

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday, {0}
sr: Јуче, {0}

en: Yesterday
sr: Јуче

en: {0} day ago, {1} | {0} days ago, {1}
sr[0]: Пре {0} дана, {1}
sr[1]: Пре {0} дана, {1}
sr[2]: Пре {0} дана, {1}
sr[3]: Пре {0} дана, {1}

en: {0} day ago | {0} days ago
sr[0]: Пре {0} дан
sr[1]: Пре {0} дана
sr[2]: Пре {0} дана
sr[3]: Пре {0} дан

en: Tomorrow, {0}
sr: Сутра, {0}

en: Tomorrow
sr: Сутра

en: In {0} day, {1} | In {0} days, {1}
sr[0]: Кроз {0} дан, {1}
sr[1]: Кроз {0} дана, {1}
sr[2]: Кроз {0} дана, {1}
sr[3]: Кроз {0} дан, {1}

en: In {0} day | In {0} days
sr[0]: Кроз {0} дан
sr[1]: Кроз {0} дана
sr[2]: Кроз {0} дана
sr[3]: Кроз {0} дан

en: MMMM d, h:mm tt
sr: d. MMMM, h:mm tt

en: MMMM d
sr: d. MMMM

en: No Date
sr: Без датума

en: MMMM d yyyy, h:mm tt
sr: d. MMMM yyyy, h:mm tt

en: MMMM d yyyy
sr: d. MMMM yyyy

en: (Untitled {0})
sr: (Без наслова {0})

en: A note with the title <b>{0}</b> already exists. Please choose another name for this note before continuing.
sr: Белешка <b>{0}</b> већ постоји. Одаберите друго име за ову белешку пре него што наставите даље.

en: Note title taken
sr: Наслов белешке је заузет

en: _Copy Link Address
sr: _Умножи адресу везе

en: _Open Link
sr: _Отвори везу
