tortoisehg - en to cs translation catalogue (1915 entries)

en: TortoiseHg Overlay Icon Server
cs: Server překryvných ikon TortoiseHg

en: Exit
cs: Ukončit

en: About
cs: O programu

en: Several icons are courtesy of the TortoiseSVN and Tango projects
cs: Některé ikony jsou převzaty z projektů TortoiseSVN a Tango

en: You can visit our site here
cs: Naše stránky můžete navštívit zde

en: &License
cs: &Licence

en: version %s
cs: verze %s

en: with Mercurial-%s, Python-%s, PyQt-%s, Qt-%s
cs: plus Mercurial-%s, Python-%s, PyQt-%s, Qt-%s

en: A new version of TortoiseHg (%s) is ready for download!
cs: Nová verze TortoiseHg (%s) je připravena ke stažení!

en: License
cs: Licence

en: = Working Directory Parent =
cs: = Rodič pracovního adresáře =

en: Directory of files
cs: Složka souborů

en: Tar archives
cs: Archivy tar

en: Uncompressed tar archive
cs: Nekomprimovaný archiv tar

en: Bzip2 tar archives
cs: Archivy bzip2 tar

en: Tar archive compressed using bzip2
cs: Archiv tar komprimovaný pomocí bzip2

en: Gzip tar archives
cs: Archivy gzip tar

en: Tar archive compressed using gzip
cs: Archiv tar komprimovaný pomocí gzip

en: Zip archives
cs: Komprimované archivy

en: Uncompressed zip archive
cs: Nekomprimovaný archiv zip

en: Zip archive compressed using deflate
cs: Archiv zip komprimovaný pomocí deflate

en: Revision:
cs: Revize:

en: All files in this revision
cs: Všechny soubory v této revizi

en: Only files modified/created in this revision
cs: Pouze soubory upravené či vytvořené v této revizi

en: Only files modified/created since:
cs: Pouze soubory upravené či vytvořené od:

en: Archive Content:
cs: Obsah archivu:

en: Recurse into subrepositories
cs: Zabočit do subrepozitářů

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Destination path:
cs: Destinace:

en: Archive types:
cs: Typy archivů:

en: Hg command:
cs: Příkaz Hg:

en: Select Destination Folder
cs: Vyberte cílovou složku

en: Select Destination File
cs: Vyberte cílový soubor

en: All files (*)
cs: Všechny soubory (*)

en: Duplicate Name
cs: Duplikátní název

en: The destination "%s" already exists as a file!
cs: Destinace "%s" již existuje jako soubor!

en: Confirm Overwrite
cs: Potvďte přepis

en: The directory "%s" is not empty!
    
    Do you want to overwrite it?
cs: Adresář "%s" není prázdný!
    
    Chcete jej přepsat?

en: The file "%s" already exists!
    
    Do you want to overwrite it?
cs: Soubor "%s" již existuje!
    
    Chcete jej přepsat?

en: The destination "%s" already exists as a folder!
cs: Destinace "%s" již existuje jako složka!

en: Archive - %s
cs: Archiv - %s

en: &Archive
cs: &Archivovat

en: Backout requires a parent revision
cs: Backout vyžaduje rodičovskou revizi

en: Cannot backout change on a different branch
cs: Nelze provést backout na jiné větvi

en: Prepare to backout
cs: Připravit pro backout (anulování revize)

en: Verify backout revision and ensure your working directory is clean.
cs: Ověřit revizi backoutu a přesvědčit se, že pracovní adresář je čistý.

en: Backing out a parent revision is a single step operation
cs: Anulovaná revize je negována doplněnou revizí opačnou

en: Backout revision
cs: Revize backoutu

en: Not a head, backout will create a new head!
cs: Anulovaná revize není čelem; backout vytvoří nové čelo!

en: Current local revision
cs: Stávající lokální revize

en: Working directory status
cs: Status pracovního adresáře

en: Checking...
cs: Ověřování...

en: Before backout, you must <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> to patch, or <a href="discard"><b>discard</b></a> changes.
cs: Před zrušením revize (backout) musíte provést<a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a>  do oprávky nebo změny <a href="discard"><b>vyřadit</b></a> (discard).

en: Automatically resolve merge conflicts where possible
cs: Konflikty při slučování řešit pokud možno automaticky

en: <b>Uncommitted local changes are detected</b>
cs: <b>Byly nalezeny nekomitované lokální změny</b>

en: Clean
cs: Čistý

en: Backing out, then merging...
cs: Anulování, potom sloučení...

en: All conflicting files will be marked unresolved.
cs: Všechny konfliktní soubory budou označeny jako neřešené.

en: Automatically advance to next page when backout and merge are complete.
cs: Automaticky postoupit k další stránce, je-li backout a merge kompletní.

en: %d files have <b>merge conflicts</b> that must be <a href="resolve"><b>resolved</b></a>
cs: %d souborů má <b>slučovací problémy</b>, které musí být <a href="resolve"><b>řešeny</b></a>

en: No merge conflicts, ready to commit
cs: Žádné slučovací konflikty, připraveno pro komit

en: Commit backout and merge results
cs: Komitovat backout a výsledek sloučení

en: Parents
cs: Rodiče

en: Working Directory
cs: Pracovní adresář

en: Working Directory (merged)
cs: Pracovní adresář (sloučený)

en: Commit message
cs: Zpráva komitu

en: Skip final confirmation page, close after commit.
cs: Přeskočit závěrečnou potvrzovací stránku, po komitu zavřít.

en: Backed out changeset:
cs: Anulovaný changeset:

en: Confirm Discard Message
cs: Potvrdit zprávu k vyřazení

en: Discard current backout message?
cs: Vyřadit stávající zprávu backoutu?

en: Use English backout message
cs: Použít anglický komentář backoutu

en: Backing out and committing...
cs: Anulování a komitování...

en: Please wait while making backout.
cs: Počkejte prosím na ukončení backoutu.

en: Please wait while committing merged files.
cs: Čekejte prosím, probíhá komitování sloučených souborů.

en: Finished
cs: Ukončeno

en: Backout changeset
cs: Changeset backoutu

en: Accept
cs: Přijmout

en: Known good revision:
cs: Známá dobrá revize:

en: Known bad revision:
cs: Známá špatná revize:

en: Discard local changes (revert --all)
cs: Odvrhnout lokální změny (revert --all)

en: Revision is &Good
cs: Revize je dobrá

en: Revision is &Bad
cs: Revize je špatná

en: &Skip this Revision
cs: &Přeskočit tuto revizi

en: Close
cs: Zavřít

en: Error encountered.
cs: Došlo k chybě.

en: Culprit found.
cs: Nalezen viník.

en: Revision
cs: Revize

en: Test this revision and report findings. (good/bad/skip)
cs: Testovat tuto revizi a hlásit výsledky. (good/bad/skip)

en: Bookmark:
cs: Záložka:

en: New Name:
cs: Nový název:

en: Activate:
cs: Aktivovat:

en: &Add
cs: &Přidat

en: Re&name
cs: Přejmenovat

en: &Remove
cs: &Odebrat

en: &Move
cs: &Přemístit

en: Bookmark - %s
cs: Záložka - %s

en: A bookmark named "%s" already exists
cs: Záložka s jménem "%s" již existuje

en: Bookmark '%s' has been added
cs: Záložka '%s' byla přidána

en: Bookmark named "%s" does not exist
cs: Záložka s jménem "%s" neexistuje

en: Bookmark '%s' has been moved
cs: Záložka '%s' byla přemístěna

en: Bookmark '%s' does not exist
cs: Záložka "%s" neexistuje

en: Bookmark '%s' has been removed
cs: Záložka '%s' byla odstraněna

en: Bookmark '%s' has been renamed to '%s'
cs: Záložka '%s' byla přejmenována na '%s'

en: TortoiseHg Bookmark Sync
cs: Synchronizace záložek

en: Outgoing Bookmarks
cs: Odchozí záložky

en: &Push Bookmark
cs: Postrčit (push) záložku

en: &Remove Bookmark
cs: &Odebrat záložku

en: Incoming Bookmarks
cs: Příchozí záložky

en: P&ull Bookmark
cs: Přetáhnout (pull) záložku

en: R&emove Bookmark
cs: O&debrat záložku

en: Pushed local bookmark: %s
cs: Postrčená lokální záložka: %s

en: Pulled remote bookmark: %s
cs: Přetažená vzdálená záložka: %s

en: Removed remote bookmark: %s
cs: Odebraná vzdálená záložka: %s

en: Removed local bookmark: %s
cs: Odebraná lokální záložka: %s

en: %s - branch operation
cs: %s - operace s větví

en: Select branch of merge commit
cs: Veberte větev slučovacího komitu

en: Changes take effect on next commit
cs: Změny budou účinné po komitu

en: No branch changes
cs: Žádné změny větve

en: Open a new named branch
cs: Otevřít novou pojmenovanou větev

en: Close current branch
cs: Zavřít aktuální větev

en: Please report this bug to our <a href="%s">bug tracker</a>
cs: Ohlašte prosím tuto chybu našemu <a href="%s"> bug tracker</a>

en: Checking for updates...
cs: Vyhledání aktualizací...

en: Copy
cs: Kopírovat

en: TortoiseHg Bug Report
cs: Zpráva o chybě v TortoiseHg

en: Upgrading to a more recent TortoiseHg is recommended.
cs: Doporučuje se přejít na nejnovější verzi TortoiseHg.

en: Your TortoiseHg is up to date.
cs: Vaše verze TortoiseHg je aktuální.

en: Save error report to
cs: Uložit zprávu o chybě do

en: Text files (*.txt)
cs: Textové soubory (*.txt)

en: Error writing file
cs: Chyba při zápisu souboru

en: If you still have trouble, <a href="#bugreport">please file a bug report</a>.
cs: Máte-li stále potíže, <a href="#bugreport"> vyplňte prosím hlášení o chybě</a>.

en: Visual Diff
cs: Vizuální diff k rodiči

en: View file changes in external diff tool
cs: Zobrazit změny souboru v externím diffovém prohlížeči

en: Edit Local
cs: Editovat soubor

en: Edit current file in working copy
cs: Editovat aktuální soubor v pracovní kopii

en: Revert to Revision
cs: Navrátit k revizi

en: Revert file(s) to contents at this revision
cs: Navrátit obsahy souboru(ů) ke stavu při této revizi

en: Patch failed to apply
cs: Oprávku se nezdařilo aplikovat

en: Manually resolve rejected chunks?
cs: Odmítnuté porce (chunks) řešit ručně?

en: Edit patched file and rejects?
cs: Editovat oprávkovaný (patched) soubor a odmítnuté porce (chunks)?

en: Completely remove file from patch?
cs: Kompletně odebrat soubor z oprávky?

en: Revert all file changes?
cs: Navrátit všechny změny souboru?

en: file has been deleted, refresh
cs: soubor byl smazán, (refresh)

en: file has been modified, refresh
cs: soubor byl změněn, (refresh)

en: Unable to merge chunks
cs: Nejde sloučit porce (chunks)

en: Add or remove patches must be merged in the working directory
cs: Přidané nebo odstraněné oprávky musí být sloučené v pracovním adresáři

en: Unable to remove
cs: Nelze odebrat

en: Unable to remove file %s,
    permission denied
cs: Nejde odebrat soubor %s,
    souhlas odepřen

en: Toggle display of text search bar
cs: Zapnout zobrazení vyhledávací lišty textu

en: Please wait while the file is opened ...
cs: Prosím počkejte na otevření souboru ...

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Destination:
cs: Destinace:

en: Options
cs: Možnosti

en: Clone to revision:
cs: Klonovat k revizi:

en: A revision identifier, bookmark, tag or branch name
cs: Označení revize, záložka, tag nebo název větve

en: Do not update the new working directory
cs: Neaktualizovat nový pracovní adresář

en: Use pull protocol to copy metadata
cs: Použít protokol přejímky (pull) ke kopírování metadat

en: Include patch queue
cs: Zahrnout frontu oprávek

en: Use proxy server
cs: Použít server proxy

en: Do not verify host certificate
cs: Neověřovat certifikát hostitele

en: Remote command:
cs: Vzdálený příkaz:

en: Use largefiles
cs: Použít velké soubory

en: Start revision:
cs: Počáteční revize:

en: Select source repository
cs: Vyberte zdrojový repozitář

en: Select destination repository
cs: Vyberte cílový repozitář

en: Select patch folder
cs: Vyberte složku s oprávkami

en: Clone - %s
cs: Klonovat - %s

en: &Clone
cs: &Klonovat

en: failed to start command
cs: nepodařilo se spustit příkaz

en: error while running command
cs: chyba při provádění příkazu

en: process exited unexpectedly with code %d
cs: proces nečekaně ukončen kódem %d

en: failed to encode command: %s
cs: nejde zakódovat příkaz: %s

en: timed out while reading: %r...
cs: čas vypršel při čtení: %r...

en: timed out waiting for message
cs: čas vypršel při čekání na zprávu

en: unexpected response on required channel %r
cs: nečekaná odezva na požadovaném kanálu %r

en: invalid "hello" message: %r
cs: neplatná zpráva "hello": %r

en: corrupted command result: %r
cs: výsledek chybného příkazu: %r

en: failed to encode input: %s
cs: nejde zakódovat vstup: %s

en: Terminated by user
cs: Ukončeno uživatelem

en: [command terminated by user %s]
cs: [příkaz ukončen uživatelem %s]

en: [command interrupted %s]
cs: [příkaz přerušen %s]

en: [command returned code %d %%s]
cs: [příkaz vrátil kód %d %%s]

en: [command completed successfully %s]
cs: [příkaz byl úspěšně proveden %s]

en: Running...
cs: Probíhá...

en: Failed!
cs: Nezdařilo se!

en: TortoiseHg Prompt
cs: Výzva TortoiseHg

en: Hide Detail
cs: Skrýt podrobnosti

en: Confirm Exit
cs: Potvrďte ukončení programu

en: Mercurial command is still running.
    Are you sure you want to terminate?
cs: Příkaz Mercurialu je stále aktivní.
    Jste si jist, že jej chcete ukončit?

en: Merge
cs: Sloučit

en: Merge with %s
cs: Sloučit s %s

en: Patch Name Required
cs: Požadován název oprávky

en: You must enter a patch name
cs: Musíte uvést název oprávky

[ctx: start progress]
en: MQ Action
cs: Akce MQ

en: Branch:
cs: Větev:

en: Copy message
cs: Kopírovat zprávu

en: Copy one of the recent commit messages
cs: Kopírovat jednu z posledních komitových zpráv

en: Show Issues
cs: Ukázat problémy

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Failed to load issue tracker '%s': %s
cs: Nepodařilo se načíst issue tracker '%s': %s

en: Show Issues...
cs: Ukázat problémy...

en: Stop
cs: Zastavit

en: ### patch name ###
cs: ### název oprávky ###

en: Commit changes
cs: Komitovat změny

en: Amend current revision
cs: Upravit aktální revizi

en: Create a new patch
cs: Vytvořit novou oprávku

en: Refresh current patch
cs: Reaktivovat aktuální oprávku

en: Confirm Branch Change
cs: Potvrďte změnu větve

en: Named branch "%s" already exists, last used in revision %d
cs: Pojmenovaná větev "%s" již existuje, naposledy byla použita v revizi %d

en: &Commit to current branch
cs: &Komitovat do aktuální větve

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Confirm New Branch
cs: Potvrďte novou větev

en: Create new named branch "%s" with this commit?
cs: Vytvořit tímto komitem novou pojmenovanou větev "%s"?

en: Create &Branch
cs: Vytvořit &větev

en: Close Branch:
cs: Zavřít větev

en: New Branch:
cs: Nová větev:

en: <b>Selected Options:</b> %s
cs: <b>Vybrané možnosti:</b> %s

en: Parent:
cs: Rodič:

en: Patch name:
cs: Název oprávky:

en: Close %s branch
cs: Zavřít větev %s

en: Rollback commit to revision %d
cs: Vrátit komit k revizi %d

en: Discard current commit message?
cs: Vyřadit stávající zprávu komitu?

en: Message Translation Failure
cs: Nezdařil se překlad zprávy

en: Unable to translate message to local encoding.
    Consider setting HGENCODING environment variable.
    
    Replace untranslatable characters with "?"?
cs: Zpráva nejde přeložit do lokálního kódování.
    Zkuste nastavit proměnnou prostředí HGENCODING.
    
    Nepřeložitelné znaky zaměňte za "?"?

en: &Replace
cs: &Nahradit

en: Nothing Committed
cs: Nic nebylo komitováno

en: Please enter commit message
cs: Zadejte prosím komentář komitu

en: No issue link was found in the commit message.  The commit message should contain an issue link.  Configure this in the 'Issue Tracking' section of the settings.
cs: Ve zprávě komitu nebyl nalezen žádný odkaz na problém. Tento odkaz by zpráva komitun měla obsahovat.Konfiguraci provedete v sekci 'Issue Tracking' nástroje Nastavení ...

en: No files checked
cs: Nebyly vybrány žádné soubory

en: No modified files checkmarked for commit
cs: Žádné upravené soubory nebyly označeny pro komit

en: Confirm Add
cs: Potvrdit přídání

en: Add selected untracked files?
cs: Přidat vybrané nesledovné soubory?

en: Confirm Remove
cs: Potvrdit odebrání

en: Remove selected deleted files?
cs: Odebrat vybrané smazané soubory?

en: Nothing changed.
cs: Nic se nezměnilo.

en: %s - commit options
cs: %s - možnosti komitu

en: Set username:
cs: Zadejte jméno uživatele:

en: Save in Repo
cs: Uložit v repozitáři

en: Save Global
cs: Uložit globálně

en: Set Date:
cs: Zadejte datum:

en: Update
cs: Aktualizovat (update)

en: Push After Commit:
cs: Push po komitu:

en: Recurse into subrepositories (--subrepos)
cs: Odbočit do subrepozitářů (--subrepos)

en: Unable to save username
cs: Nejde uložit jméno uživatele

en: Iniparse must be installed.
cs: Iniparse musí být instalován.

en: Unable to write configuration file
cs: Nejde psát konfigurační soubor

en: Unable to save after commit push
cs: Nejde uložit push po komitu

en: Unable to save auto include list
cs: Seznam 'auto include' nejde uložit

en: Unable to save recurse in subrepos.
cs: Nejde uložit odbočení do subrepozitáře.

en: Invalid date format
cs: Neplatný datumový formát

en: No username configured
cs: Nebylo zadáno jméno uživatele

en: Are you sure that you want to cancel the commit operation?
cs: Jste si jist, že chcete zrušit operaci komitu?

en: Compress changesets up to and including
cs: Komprimovat changesety včetně posledního

en: Onto destination
cs: K destinaci

en: Compress
cs: Komprimovat

en: Compress - %s
cs: Komprimovat - %s

en: Before compress, you must <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> to patch, or <a href="discard"><b>discard</b></a> changes.
cs: Před komprimací nutno provést <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> do oprávky (patch) nebo <a href="discard"><b>discard </b></a> změny.

en: You may continue the compress
cs: Můžete pokračovat v komprimaci

en: Changes have been moved, you must now commit
cs: Změny byly přesunuty, musíte provést komit

en: Compress is complete, old history untouched
cs: Komprimace je kompletní, stará historie nedotčena

en: must be specified repository
cs: musí to být určitý repositář

en: must be specified 'type' in style
cs: musí být určen 'type' ve stylu

en: Summary:
cs: Shrnutí:

en: User:
cs: Uživatel:

en: Date:
cs: Datum:

en: Age:
cs: Stáří:

en: Branch:
cs: Větev:

en: Close:
cs: Zavřít:

en: Tags:
cs: Tagy:

en: Transplant:
cs: Přesadit:

en: Obsolete state:
cs: Překonaný stav:

en: Converted From:
cs: Převedeno z:

en: Original Parent:
cs: Původní rodič:

en: No items to display
cs: Není co zobrazit

en: Use compact view
cs: Použít kompaktní zobrazení

en: Patch:
cs: Oprávka:

en: Displaying %(count)d of %(total)d items
cs: Zobrazeno %(count)d z %(total)d položek

en: Select a GUI location to edit:
cs: Vybrat umístění GUI k editaci:

en: Select the toolbar or menu to change
cs: Vyberte nástrojovou lištu nebo menu, které má být měněno

en: Tools shown on selected location
cs: Nástroje, zobrazené ve vybraném místě

en: Delete from list
cs: Vymazat ze seznamu

en: Add to list
cs: Přidat do seznamu

en: Add separator
cs: Přidat oddělovač

en: List of all tools
cs: Seznam všech nástrojů

en: New Tool ...
cs: Nový nástroj...

en: Edit Tool ...
cs: Upravit nástroj...

en: Delete Tool
cs: Smazat nástroj

en: Type
cs: Typ

en: Name
cs: Název

en: Command
cs: Příkaz

en: New hook
cs: Nový hook

en: Replace existing hook?
cs: Nahradit stávající hook?

en: There is an existing %s.%s hook.
    
    Do you want to replace it?
cs: Existuje hook %s.%s.
    
    Chcete jej nahradit?

en: Missing information
cs: Chybějící informace

en: All items
cs: Všechny položky

en: Working directory
cs: Pracovní adresář

en: All revisions
cs: Všechny revize

en: All contexts
cs: Všechny kontexty

en: Fixed revisions
cs: Opravené revize

en: Applied patches
cs: Použité oprávky

en: Applied patches or qparent
cs: Použité oprávky nebo qparent

en: Configure Custom Tool
cs: Nastavení uživatelského nástroje

en: Tool name
cs: Název nástroje

en: The tool name. It cannot contain spaces.
cs: Název nástroje nesmí obsahovat mezery.

en: The command that will be executed.
    To execute a Mercurial command use "hg" (rather than "hg.exe") as the executable command.
    You can use several {VARIABLES} to compose your command.
    Common variables:
    - {ROOT}: The path to the current repository root.
    - {REV} / {REVID}: Selected revisions numbers / hexadecimal revision id hashes respectively formatted as a revset expression.
    - {SELECTEDFILES}: The list of files selected by the user on the revision details file list.
    - {FILES}: The list of files touched by the selected revisions.
    - {ALLFILES}: All the files tracked by Mercurial on the selected revisions.
    Pair selection variables:
    - {REV_A} / {REVID_A}: the first selected revision number / hexadecimal revision id hash respectively.
    - {REV_B} / {REVID_B}: the second selected revision number / hexadecimal revision id hash respectively.
cs: Příkaz jenž bude proeden.
    K provedení příkazu Mercurialu  použijte "hg" (spíše než "hg.exe").
    K sestavení svého příkazu můžete použít několik {VARIABLES}.
    Všeobecné proměnné:
    - {ROOT}: Cesta ke kořeni aktuálního repozitáře.
    - {REV} / {REVID}:Vybraná čísla revizí / ve stejném pořadí hexadecimální ID heše revizí, formátované jako výrazy revset.
    - {SELECTEDFILES}: Seznam souborů, vybraných uživatelem ze seznamu souborů s podrobnostmi revizí.
    - {FILES}: Seznam souborů, dotčených vybranými revizemi.
    - {ALLFILES}: Všechny soubory, sledované Mercurialem ve vybraných revizích.
    Proměnné pro výběr párů:
    - {REV_A} / {REVID_A}: první vybrané číslo revize / hexadecimální ID heše revize ve stejném pořadí.
    - {REV_B} / {REVID_B}: druhé vybrané číslo revize / hexadecimální ID heše revize ve stejném pořadí.

en: The directory where the command will be executed.
    If this is not set, the root of the current repository will be used instead.
    You can use the same {VARIABLES} as on the "Command" setting.
cs: Adresář, ve kterém bude příkaz proveden.
    Není-li zadáno, použije se kořen aktuálního repozitáře.
    Můžete použít tytéž {VARIABLES} jako v nastavení  "Command".

en: Tool label
cs: Popisek nástroje

en: The tool label, which is what will be shown on the repowidget context menu.
    If no label is set, the tool name will be used as the tool label.
    If no tooltip is set, the label will be used as the tooltip as well.
cs: Popisek nástroje se zobrazí v kontextovém menu repowidgetu.
    Není-li žádný zadán, zobrazí se jako popisek název nástroje.
    Není-li zadána nápověda (tooltip), zobrazí se popisek.

en: Tooltip
cs: Nápověda

en: The tooltip that will be shown on the tool button.
    This is only shown when the tool button is shown on
    the workbench toolbar.
cs: Nápověda, která se zobrazí u tlačítka nástroje
    v případě, že je tlačítko zařazeno v nástrojové liště verpánku.

en: Icon
cs: Ikona

en: The tool icon.
    You can use any built-in TortoiseHg icon
    by setting this value to a valid TortoiseHg icon name
    (e.g. clone, add, remove, sync, thg-logo, hg-update, etc).
    You can also set this value to the absolute path to
    any icon on your file system.
cs: Ikona nástroje.
    Můžete použít kteroukoli vestavěnou ikonu TortoiseHg
    zapsáním platného názvu ikony
    (např. clone, add, remove, sync, thg-logo, hg-update, etc).
    Můžete také zapsat absolutní cestu k souboru s ikonou.

en: On repowidget, show for
cs: V repowidgetu ukázat pro

en: For which kinds of revisions the tool will be enabled
    It is only taken into account when the tool is shown on the
    selected revision context menu.
cs: Pro které druhy revizí bude nástroj povolen.
    Připadá v úvahu pouze tehdy, je-li nástroj uveden
    v kontextovém menu vybrané revize.

en: Show Output Log
cs: Otevřít Output Log

en: When enabled, automatically show the Output Log when the command is run.
    Default: False.
cs: Je-li povoleno, automaticky při spuštění příkazu ukázat Output Log.
    Implicitně: False.

en: You must set a tool name.
cs: Musíte zadat název nástroje.

en: The tool name cannot have any spaces in it.
cs: Název nástroje nesmí obsahovat mezery.

en: You must set a command to run.
cs: Musíte zadat příkaz.

en: Run after a changegroup has been added via push, pull or unbundle. ID of the first new changeset is in <tt>$HG_NODE</tt> and last in <tt>$HG_NODE_LAST</tt>. URL from which changes came is in <tt>$HG_URL</tt>.
cs: Spusťte poté, co byla skupina změn připojena prostřednictvím push, pull nebo unbundle. ID prvního nového changesetu je v  <tt>$HG_NODE</tt> a posledního v <tt>$HG_NODE_LAST</tt>.  URL, z něhož změny přišly, je v <tt>$HG_URL</tt>.

en: Run after a changeset has been created in the local repository. ID of the newly created changeset is in <tt>$HG_NODE</tt>. Parent changeset IDs are in <tt>$HG_PARENT1</tt> and <tt>$HG_PARENT2</tt>.
cs: Spusťte po vytvoření changesetu v lokálním repozitáři. ID nově vytvořeného changesetu je v  <tt>$HG_NODE</tt>. ID rodičovských changesetů jsou v <tt>$HG_PARENT1</tt>a <tt>$HG_PARENT2</tt>.

en: Run after a changeset has been pulled, pushed, or unbundled into the local repository. The ID of the newly arrived changeset is in <tt>$HG_NODE</tt>. URL that was source of changes came is in <tt>$HG_URL</tt>.
cs: Spusťte poté, co byl changset do lokálního repozitáře vtažen, vtlačen nebo rozbalen. ID nově přišlých changesetů jsou v <tt>$HG_NODE</tt>. URL, jenž bylo zdrojem přišlých změn, je v <tt>$HG_URL</tt>.

en: Run after sending changes from local repository to another. ID of first changeset sent is in <tt>$HG_NODE</tt>. Source of operation is in <tt>$HG_SOURCE</tt>.
cs: Spusťte po odeslání změn z lokálního repozitáře do jiného. ID prvního odeslaného changesetu je v   <tt>$HG_NODE</tt>. Zdroj operace je v <tt>$HG_SOURCE</tt>.

en: Run before a changegroup is added via push, pull or unbundle. Exit status 0 allows the changegroup to proceed. Non-zero status will cause the push, pull or unbundle to fail. URL from which changes will come is in <tt>$HG_URL</tt>.
cs: Spusťte před přidáním skupiny změn prostřednictvím push, pull nebo unbundle. Nulový status exitu umožňuje skupině změn pokračovat. Nenulový status způsobí selhání push, pull nebo unbundle. URL, ze kterého změny přijdou, je v <tt>$HG_URL</tt>.

en: Run before starting a local commit. Exit status 0 allows the commit to proceed. Non-zero status will cause the commit to fail. Parent changeset IDs are in <tt>$HG_PARENT1</tt> and <tt>$HG_PARENT2</tt>.
cs: Spusťte před započetím lokálního komitu. Nulový status exitu umožňuje komitu pokračovat. Nenulový status exitu způsobí selhání komitu. ID rodičovských changesetů jsou v <tt>$HG_PARENT1</tt>a <tt>$HG_PARENT2</tt>.

en: Run before listing pushkeys (like bookmarks) in the repository. Non-zero status will cause failure. The key namespace is in <tt>$HG_NAMESPACE</tt>.
cs: Spusťte před  výpisem pušklíčů (pushkeys) v repozitáři. Nenulový status způsobí selhání. Jmenný prostor klíčů je v  <tt>$HG_NAMESPACE</tt>.

en: Run before collecting changes to send from the local repository to another. Non-zero status will cause failure. This lets you prevent pull over HTTP or SSH. Also prevents against local pull, push (outbound) or bundle commands, but not effective, since you can just copy files instead then. Source of operation is in <tt>$HG_SOURCE</tt>. If "serve", operation is happening on behalf of remote SSH or HTTP repository. If "push", "pull" or "bundle", operation is happening on behalf of repository on same system.
cs: Spusťte před shromážděním odesílaných změn z lokálního repozitáře do jiného.  Nenulový status způsobí selhání. To vám umožní zabránit provedení pull přes HTTP nebo SSH.  Rovněž zabrání provedení lokálních příkazů pull, push (outbound) nebo bundle - BUT (nejde přeložit) not effective, since you can just copy files instead then. Source of operation is in <tt>$HG_SOURCE</tt>. If "serve", operation is happening on behalf of remote SSH or HTTP repository. If "push", "pull" or "bundle", operation is happening on behalf of repository on same system.

en: Run before a pushkey (like a bookmark) is added to the repository. Non-zero status will cause the key to be rejected. The key namespace is in <tt>$HG_NAMESPACE</tt>, the key is in <tt>$HG_KEY</tt>, the old value (if any) is in <tt>$HG_OLD</tt>, and the new value is in <tt>$HG_NEW</tt>.
cs: Spusťte před přidáním pushkey (jako bookmark) do repozitáře. Nenulový statux způsobí odmítnutí klíče. Jmenný prostor klíče je v  <tt>$HG_NAMESPACE</tt>, klíč je v <tt>$HG_KEY</tt>, jeho stará hodnota (existuje-li) je v <tt>$HG_OLD</tt> a jeho nová hodnota je v  <tt>$HG_NEW</tt>.

en: Run before creating a tag. Exit status 0 allows the tag to be created. Non-zero status will cause the tag to fail. ID of changeset to tag is in <tt>$HG_NODE</tt>. Name of tag is in <tt>$HG_TAG</tt>. Tag is local if <tt>$HG_LOCAL=1</tt>, in repository if <tt>$HG_LOCAL=0</tt>.
cs: Spusťte před vytvořením tagu. Nulový status exitu umožňuje vytvoření tagu. Nenulový status způsobí selhání tagu. ID changesetu pro tag je v <tt>$HG_NODE</tt>. Název tagu je v <tt>$HG_TAG</tt>. Tag je lokální, je-li  <tt>$HG_LOCAL=1</tt>, v repozitáři, je-li <tt>$HG_LOCAL=0</tt>.

en: Run after a changegroup has been added via push, pull or unbundle, but before the transaction has been committed. Changegroup is visible to hook program. This lets you validate incoming changes before accepting them. Passed the ID of the first new changeset in <tt>$HG_NODE</tt> and last in <tt>$HG_NODE_LAST</tt>. Exit status 0 allows the transaction to commit. Non-zero status will cause the transaction to be rolled back and the push, pull or unbundle will fail. URL that was source of changes is in <tt>$HG_URL</tt>.
cs: Spusťte po přidání skupiny změn via push, pull nebo unbundle ale před komitem transakce. Skupina změn (changegroup) je viditelná hookovému programu. To vám umožňuje ověřit příchozí změny před jejich přijetím. ID prvního předaného changesetu je v <tt>$HG_NODE</tt> a posledního v <tt>$HG_NODE_LAST</tt>. Nulový status exitu umožňuje komitování transakce. Nenulový status způsobí  vrácení  (roll back) transakce  a selhání příkazů push, pull nebo unbundle. URL, jež bylo zdrojem změn, je v <tt>$HG_URL</tt>.

en: Run after a changeset has been created but the transaction not yet committed. Changeset is visible to hook program. This lets you validate commit message and changes. Exit status 0 allows the commit to proceed. Non-zero status will cause the transaction to be rolled back. ID of changeset is in <tt>$HG_NODE</tt>. Parent changeset IDs are in <tt>$HG_PARENT1</tt> and <tt>$HG_PARENT2</tt>.
cs: Spusťte poté, co byl changeset vytvořen ale před komitem transakce. Changeset je viditelný hookovému programu. To vám umožňuje ověřovat zprávu a změny komitu. Nulový status exitu umožňuje pokračování komitem. Nenulový status způsobí návrat (rollback) transakce. ID changesetu je v <tt>$HG_NODE</tt>.  Changesety rodičů jsou v <tt>$HG_PARENT1</tt> a <tt>$HG_PARENT2</tt>.

en: Run before updating the working directory. Exit status 0 allows the update to proceed. Non-zero status will prevent the update. Changeset ID of first new parent is in <tt>$HG_PARENT1</tt>. If merge, ID of second new parent is in <tt>$HG_PARENT2</tt>.
cs: Spusťte před aktualizací pracovního adresáře. Nulový status exitu umožní provedení aktualizace. Nenulový status aktualizaci zabrání.  ID changesetu pro prvního nového rodiče je v <tt>$HG_PARENT1</tt>.  Dojde-li ke sloučení, je ID druhého rodiče v <tt>$HG_PARENT2</tt>.

en: Run after listing pushkeys (like bookmarks) in the repository. The key namespace is in <tt>$HG_NAMESPACE</tt>. <tt>$HG_VALUES</tt> is a dictionary containing the keys and values.
cs: Spusťte po výpisu push klíčů v repozitáři. Jmenný prostor klíčů je v <tt>$HG_NAMESPACE</tt>.  Označení  <tt>$HG_VALUES</tt> je pro slovník, obsahující klíče a hodnoty.

en: Run after a pushkey (like a bookmark) is added to the repository. The key namespace is in <tt>$HG_NAMESPACE</tt>, the key is in <tt>$HG_KEY</tt>, the old value (if any) is in <tt>$HG_OLD</tt>, and the new value is in <tt>$HG_NEW</tt>.
cs: Spusťte poté, co byl pushkey (jako bookmark) přidán do repozitáře.  Jmenný prostor pro klíče je v <tt>$HG_NAMESPACE</tt>, klíč je v  <tt>$HG_KEY</tt>, jeho stará hodnota (existuje-li) je v  <tt>$HG_OLD</tt> a nová hodnota je v  <tt>$HG_NEW</tt>.

en: Run after a tag is created. ID of tagged changeset is in <tt>$HG_NODE</tt>. Name of tag is in <tt>$HG_TAG</tt>. Tag is local if <tt>$HG_LOCAL=1</tt>, in repository if <tt>$HG_LOCAL=0</tt>.
cs: Spusťte po vytvoření tagu. ID tagem označovaného changesetu je v   <tt>$HG_NODE</tt>. Název tagu je v <tt>$HG_TAG</tt>.  Tag je lokální, je-li <tt>$HG_LOCAL=1</tt> a v repozitáři, je-li <tt>$HG_LOCAL=0</tt>.

en: Run after updating the working directory. Changeset ID of first new parent is in <tt>$HG_PARENT1</tt>. If merge, ID of second new parent is in <tt>$HG_PARENT2</tt>. If the update succeeded, <tt>$HG_ERROR=0</tt>. If the update failed (e.g. because conflicts not resolved), <tt>$HG_ERROR=1</tt>.
cs: Spusťte po aktualizaci pracovního adresáře. ID changesetu prvního nového rodiče je v <tt>$HG_PARENT1</tt>.  Dojde-li ke sloučení, je ID druhého nového rodiče v <tt>$HG_PARENT2</tt>.  Byla-li aktualizace úspěšná, je   <tt>$HG_ERROR=0</tt>.   Jestliže aktualizace selhala (např kvůli nerozřešeným konflikům),  <tt>$HG_ERROR=1</tt>.

en: Hook type
cs: Typ hooku

en: Select when your command will be run
cs: Určete, kdy váš příkaz bude spuštěn

en: The hook name. It cannot contain spaces.
cs: Název hooku. Nesmí obsahovat mezery.

en: The command that will be executed.
    To execute a python function prepend the command with "python:".
cs: Příkaz, který bude proveden.
    Příkaz k provedení funkce Pythonu nutno uvést slovem "python:".

en: You must set a valid hook type.
cs: Nutno zadat platný typ hooku.

en: The hook name cannot contain any spaces, tabs or '=' characters.
cs: Název hooku nesmí obsahovat mezery, tabulátory nebo znaky '='.

en: File &History / Annotate
cs: Historie souboru

en: Show the history of the selected file
cs: Zobrazit historii vybraného souboru

en: Co&mpare File Revisions
cs: Porovnat verze souboru

en: Compare revisions of the selected file
cs: Porovnat revize vybraného souboru

en: Filter Histor&y
cs: Selektivní výběr

en: Query about changesets affecting the selected files
cs: Hledání changesetů, ovlivňujících vybrané soubory

en: View changes to current in external diff tool
cs: Zobrazit změny oproti stávající (revizi) v externím diffovém prohlížeči

en: &View at Revision
cs: &Otevřít verzi souboru

en: View file as it appeared at this revision
cs: Zobrazit stav souboru při této revizi

en: &Save at Revision...
cs: &Uložit verzi souboru...

en: Save file as it appeared at this revision
cs: Uložit soubor ve stavu, odpovídajícím této revizi

en: Save file to
cs: Uložit soubor do

en: Open parent folder of current file in the system file manager
cs: Otevřít rodičovskou složku stávajícího souboru v systémovém správci souborů

en: Copy full path of file(s) to the clipboard
cs: Kopírovat úplnou cestu k souboru do schránky

en: &Revert to Revision...
cs: &Navrátit k revizi...

en: Open S&ubrepository
cs: Otevřít s&ubrepozitář

en: Open the selected subrepository
cs: Otevřít vybraný subrepozitář

en: E&xplore Folder
cs: Prozkoumat složku

en: Open the selected folder in the system file manager
cs: Otevřít vybranou složku v systémovém správci souborů

en: Open &Terminal
cs: Otevřít konzolu

en: Open a shell terminal in the selected folder
cs: Otevřít terminál ve vybrané složce

en: Custom Tools
cs: Uživatelské nástroje

en: &View Missing
cs: &Zobrazit chybějící

en: View O&ther
cs: Zobrazit o&statní

en: &Forget
cs: &Zapomenout

en: &Delete Unversioned...
cs: Smazat neverzované...

en: Confirm Delete Unversioned
cs: Potvrdit smazání neverzovaných

en: Delete the following unversioned files?
cs: Smazat následující neverzované soubory?

en: Re&move Versioned
cs: Odebrat verzovaný soubor

en: &Revert...
cs: &Navrátit (revert)...

en: Uncommited merge - please select a parent revision
cs: Nekomitované sloučení - vyberte prosím rodičovskou revizi

en: Revert files to local or other parent?
cs: Navrátit soubory ke stavu lokálního či jihého rodiče?

en: &Local
cs: &Lokální

en: &Other
cs: &Jiný

en: Confirm Revert
cs: Potvrdit navrácení

en: Revert local file changes?
cs: Navrátit změny lokálních souborů?

en: &Revert with backup
cs: &Navrátit se zálohou

en: &Discard changes
cs: &Vyřadit změny

en: Revert the following files?
cs: Navrátit následující soubory?

en: &Copy...
cs: &Kopírovat...

en: Re&name...
cs: Přejmenovat ...

en: &Ignore...
cs: &Ignorovat...

en: Manually resolve rejected patch chunks
cs: Ručně vyřešit odmítnuté porce (chunks) oprávky (patch)

en: De&tect Renames...
cs: Změna názvu...

en: &Mark Resolved
cs: &Vyřešené

en: &Mark Unresolved
cs: &Nevyřešené

en: Was renamed from
cs: Byl přejmenován z

en: Restart Merge &with
cs: Opakovat sloučení s

en: Display the file anyway
cs: Přesto ten soubor zobrazit

en: Diff not displayed:
cs: Diff nezobrazen:

en: File is larger than the specified max size.
    maxdiff = %s KB
cs: Soubor je větší než určená max. velikost.
    maxdiff = %s KB

en: File is binary
cs: Binární soubor

en: File may be binary (maximum line length exceeded)
cs: Soubor může být binární (překročena max. délka řádku)

en: File or diffs not displayed:
cs: Nezobrazený soubor či diffy:

en:  <i>(was added)</i>
cs:  <i>(přidáno)</i>

en:  <i>(copied from %s)</i>
cs:  <i>(kopírováno z %s)</i>

en:  <i>(renamed from %s)</i>
cs:  <i>(přejmenováno z %s)</i>

en:  <i>(is a symlink)</i>
cs:  <i>(je symlink)</i>

en: File or diffs not displayed: File is larger than the specified max size.
    maxdiff = %s KB
cs: Soubory či diffy nejsou zobrazeny: Soubor je větší než určená max. velikost.
    maxdiff = %s KB

en:  <i>(was deleted)</i>
cs:  <i>(byl smazán)</i>

en:  <i>(was added, now missing)</i>
cs:  <i>(byl přidán, nyní chybí)</i>

en:  <i>(is unversioned)</i>
cs:  <i>(je neverzovaný)</i>

en: exec mode has been <font color='red'>set</font>
cs: exec mode je <font color='red'>zapnut</font>

en: exec mode has been <font color='red'>unset</font>
cs: exec mode je <font color='red'>vypnut</font>

en: Initial revision
cs: Počáteční revize

en: [WARNING] Invalid subrepo revision ID:
    	%s
cs: [WARNING] Neplatné ID revize subrepozitáře:
    	%s

en: Subrepo created and set to initial revision.
cs: Subrepozitář byl vytvořen a nastaven k počáteční revizi.

en: Subrepo initialized to revision:
cs: Subrepozitář byl vytvořen k revizi:

en: Subrepo removed from repository.
cs: Subrepozitář byl odebrán z repozitáře.

en: Previously the subrepository was at the following revision:
cs: Subrepozitář byl původně v následující revizi:

en: Subrepo was not changed.
cs: Subrepozitář nebyl změněn.

en: [WARNING] Missing subrepo. Update to this revision to clone it.
cs: [WARNING] Chybějící subrepozitář. Aktualizujte k této revizi za účelem jeho klonování.

en: [WARNING] Incomplete subrepo. Update to this revision to pull it.
cs: [WARNING] Neúplný subrepozitář. Aktualizujte k této revizi za účelem jeho znovunačtení (pull).

en: Subrepo state is:
cs: Stav subrepozitáře je:

en: Revision has changed to:
cs: Revize se změnila na:

en: changeset: %s (not found on subrepository)
cs: changeset: %s (v subrepozitáři nenalezen)

en: [WARNING] Missing changed subrepository. Update to this revision to clone it.
cs: [WARNING] Chybějící změněný subrepozitář. Aktualizujte k této revizi za účelem jeho klonování.

en: Subrepository not found in the working directory.
cs: Subrepozitář nebyl nalezen v pracovním adresáři.

en: [WARNING] Incomplete changed subrepository. Update to this revision to pull it.
cs: [WARNING] Neúplný změněný subrepozitář. Aktualizujte k této revizi za účelem jeho znovunačtení (pull).

en: Not a Mercurial subrepo, not previewable
cs: Není subrepozitářem Mercurialu, nelze vytvořit náhled

en: Error previewing subrepo: %s
cs: Chyba náhledu na subrepo: %s

en: Subrepo may be damaged or inaccessible.
cs: Subrepozitář může být poškozený nebo je nepřístupný.

en: The subrepository is dirty.
cs: Subrepozitář není čistý.

en: File Status:
cs: Status souboru:

en: (is a changed sub-repository)
cs: (je změněný subrepozitář)

en: (is an unchanged sub-repository)
cs: (je nezměněný sub-repozitář)

en: (is a dirty sub-repository)
cs: (je nečistý subrepozitář)

en: (is a new sub-repository)
cs: (je nový subrepozitář)

en: (is a removed sub-repository)
cs: (je odstraněný subrepozitář)

en: (is a changed and dirty sub-repository)
cs: (je změněný a nečistý subrepozitář)

en: (is a new and dirty sub-repository)
cs: (je nový a nečistý subrepozitář)

en: Hg file log viewer [%s] - %s
cs: Historie změn u souboru [%s] - %s

en: File History Log Columns
cs: Sloupce záznamu o historii souborů

en: Back
cs: Zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: Show Revision &Details
cs: Zobrazit podrobnosti revizí

en: Too many rows selected for menu
cs: Pro menu bylo vybráno příliš mnoho řádků

en: File Differences Log Columns
cs: Sloupce záznamu o rozdílech souborů

en: Next diff
cs: Další diff

en: Previous diff
cs: Předchozí diff

en: View change as unified diff output
cs: Zobrazit změnu jako unifikovaný diff

en: View change in context of file
cs: Zobrazit změnu v kontextu souboru

en: Annotate with revision numbers
cs: Doplnit čísla revizí

en: Next Diff
cs: Další diff

en: Previous Diff
cs: Předchozí diff

en: Open shelve tool
cs: Otevřít nástroj Shelve

en: Show changes from first parent
cs: Ukázat změny vůči prvnímu rodiči

en: Show changes from second parent
cs: Ukázat změny vůči druhému rodiči

en: E&ncoding
cs: Kó&dování

en: &Search in Current File
cs: &Hledat v aktuálním souboru

en: Search in All &History
cs: Hledat v celé historii

en: Go to Line
cs: Přejít na řádek

en: Enter line number (1 - %d)
cs: Zadejte číslo řádku (1 - %d)

en: Show &Author
cs: Ukázat &autora

en: Annotate Op&tions
cs: Možnosti anotace

en: Search Selected Text
cs: Hledat vybraný text

en: In Current &File
cs: V aktuálním &souboru

en: In &Current Revision
cs: V &aktuální revizi

en: In &Original Revision
cs: V &původní revizi

en: In All &History
cs: V celé &historii

en: Go to
cs: Přejít k

en: View File at
cs: Zobrazit soubor v

en: &Mark Excluded Changes
cs: &Označit vyloučené změny

en: (excluded from the next commit)
cs: (vyloučené z následného komitu)

en: Interrupted graft operation found
cs: Nalezena přerušená operace gráftu

en: An interrupted graft operation has been found.
    
    You cannot perform a different graft operation unless you abort the interrupted graft operation first.
cs: Byla nalezena přerušená operace gráftu.
    
    Nemůžete provést další gráft bez předchozího zrušení přerušeného gráftu.

en: Continue or abort interrupted graft operation?
cs: Pokračovat nebo zrušit přerušenou operaci gráftu?

en: To graft destination
cs: Destinace gráftu

en: Use my user name instead of graft committer user name
cs: Použít jméno uživatele místo jména komitenta gráftu

en: Use current date
cs: Použít aktuální datum

en: Append graft info to log message
cs: Připojit info o gráftu ke zprávě protokolu

en: Abort
cs: Zrušit

en: Graft changeset
cs: Changeset gráftu

en: Graft changeset #%d of %d
cs: Changeset gráftu #%d z %d

en: Before graft, you must <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> to patch, or <a href="discard"><b>discard</b></a> changes.
cs: Před gráftem musíte provést <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> do oprávky nebo <a href="discard"><b>discard</b>  změny</a>.

en: You may continue or start the graft
cs: Můžete pokračovat nebo začít vytvářet gráft

en: Graft is complete
cs: Gráft je hotový

en: Graft failed
cs: Gráft se nezdařil

en: Graft aborted
cs: Gráft byl zrušen

en: Graft generated merge <b>conflicts</b> that must be <a href="resolve"><b>resolved</b></a>
cs: Gráft generoval <b>konflikty</b>, které musí být <a href="resolve"><b>řešeny</b></a>

en: You may continue the graft
cs: Můžete pokračovat v provádění gráftu

en: Exiting with an unfinished graft is not recommended.
cs: Nedoporučuje se končit s nedokončeným gráftem.

en: Consider aborting the graft first.
cs: Zkuste nejprve zrušit gráft.

en: ### regular expression search pattern ###
cs: ### vzor vyhledávacího regulárního výrazu ###

en: Ignore case
cs: Ignorovat velikost písmen

en: Search
cs: Hledat

en: Working Copy
cs: Pracovní kopie

en: All History
cs: Celá historie

en: Report only the first match per file
cs: Hlásit pouze první shodu v souboru

en: Follow copies and renames
cs: Sledovat kopie a změny jmen

en: Includes:
cs: Zahrnuje:

en: Excludes:
cs: Vylučuje:

en: Comma separated list of exclusion file patterns. Exclusion patterns are applied after inclusion patterns.
cs: Seznam čárkou odělených vylučovacích vzorů souboru. Vylučovací vzory jsou použity až po včleňovacích vzorech.

en: Comma separated list of inclusion file patterns. By default, the entire repository is searched.
cs: Seznam čárkou oddělených včleňovacích vzorů souboru. Implicitně je prohledáván celý repozitář.

en: "%s" removed from search history
cs: "%s" odstraněno z historie hledání

en: "%s" removed from path history
cs: "%s" odstraněno z historie cesty

en: grep: invalid match pattern: %s
cs: grep: neplatný vzor shody: %s

en: %d matches found
cs: nalezeno %d shod

en: No matches found
cs: Žádné shody nenalezeny

en: history
cs: historie

en: Interrupted
cs: Přerušeno

en: files
cs: soubory

en: Skipping %s, unable to read
cs: Přeskakuje se %s, nejde číst

en: File
cs: Soubor

en: Line
cs: Řádek

en: User
cs: Uživatel

en: Detect Copies/Renames in %s
cs: Vypátrat změny názvů v %s

en: <b>Unrevisioned Files</b>
cs: <b>Neverzované soubory</b>

en: Refresh file list
cs: Reaktivovat seznam souborů

en: Min Similarity: %d%%
cs: Min podobnost: %d%%

en: Only consider deleted files
cs: Vzít v úvahu pouze smazané soubory

en: Uncheck to consider all revisioned files for copy sources
cs: Odznačit a považovat všechny verzované soubory jako zdroje kopií

en: Find Renames
cs: Nalézt změny jmen

en: Find copy and/or rename sources
cs: Nalézt kopie a přejmenované zdroje

en: <b>Candidate Matches</b>
cs: <b>Kandidáti shod</b>

en: Accept All Matches
cs: Přijmout všechny shody

en: Accept Selected Matches
cs: Přijmout vybrané shody

en: <b>Differences from Source to Dest</b>
cs: <b>Rozdíly mezi zdrojem a destinací</b>

en: Search already in progress
cs: Hledání již probíhá

en: Cannot start a new search
cs: Nejde spustit nové hledání

en: No files to find
cs: Žádné soubory nenalezeny

en: There are no files that may have been renamed
cs: Neexistují soubory, které mohly být přejmenovány

en: Multiple sources chosen
cs: Vybráno vícero zdrojů

en: You have multiple renames selected for destination file:
    %s. Aborting!
cs: Máte vybráno více změn jmen pro cílový soubor:
    %s. Ruší se!

en: %s and %s have identical contents
cs: %s a %s mají stejný obsah

en: Source
cs: Zdroj

en: Dest
cs: Destinace

en: % Match
cs: % Shoda

en: Hg patches (as generated by export command) are compatible with most patch programs.  They include a header which contains the most important changeset metadata.
cs: Hg oprávky (generované přikazem export) jsou kompatibilní s většinou oprávkových programů. Zahrnují záhlaví, které obsahuje nejdůležitější metadata changesetu.

en: Send changesets as Hg patches
cs: Poslat changesety jako oprávky Hg

en: Git patches can describe binary files, copies, and permission changes, but recipients may not be able to use them if they are not using git or Mercurial.
cs: Oprávky git umějí popsat binární soubory, kopie a změny povolenek ale příjemci je nemusí umět použít, pokud nepoužívají git nebo Mercurial.

en: Use extended (git) patch format
cs: Použít rozšířený (git) oprávkový formát

en: Stripping Mercurial header removes username and parent information.  Only useful if recipient is not using Mercurial (and does not like to see the headers).
cs: Odejmutí záhlaví Mercurialu odstraní jméno uživatele a informaci o rodiči. Užitečné jen tehdy, když příjemce nepoužívá Mercurial (a nechce vidět záhlaví).

en: Plain, do not prepend Hg header
cs: Bez záhlaví Mercurialu

en: Bundles store complete changesets in binary form. Upstream users can pull from them. This is the safest way to send changes to recipient Mercurial users.
cs: Svazky ukládají kompletní changesety  v binární formě.  Ostatní uživatelé si je mohou převzít (pull). Je to nejjistější způsob zaslání změn příjemcům užívajícím Mercurial.

en: Send single binary bundle, not patches
cs: Poslat jen binární svazek, ne oprávky

en: send patches as part of the email body
cs: poslat oprávky jako část těla emailu

en: body
cs: tělo (body)

en: send patches as attachments
cs: poslat oprávky jako přílohy

en: attach
cs: připojit

en: send patches as inline attachments
cs: poslat oprávky jako vkládané přílohy

en: add diffstat output to messages
cs: ke zprávám přidat  výstup diffstat

en: Patch series description is sent in initial summary email with [PATCH 0 of N] subject.  It should describe the effects of the entire patch series.  When emailing a bundle, these fields make up the message subject and body. Flags is a comma separated list of tags which are inserted into the message subject prefix.
cs: Popis serie oprávek je poslán v souhrnném emailu s předmětem zprávy [PATCH 0 of N]. Měl by popsat účinek celé serie oprávek. Při odesílání svazku tvoří tato pole předmět a tělo zprávy. 'Flags' je CSV seznam štítků, které jsou vloženy do předpony předmětu zprávy.

en: Write patch series (bundle) description
cs: Zapište popis serie oprávek (bundle)

en: Subject:
cs: Subjekt:

en: Changesets
cs: Changesety

en: Edit
cs: Editovat

en: Preview
cs: Náhled

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Ignore filter - %s
cs: Seznam ignorovaných souborů - %s

en: Add
cs: Přidat

en: Edit File
cs: Editovat soubor

en: <b>Untracked Files</b>
cs: <b>Nesledované soubory</b>

en: Backspace or Del to remove row(s)
cs: Backspace či Del pro odebrání řádku(ů)

en: selected files
cs: vybrané soubory

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Invalid glob expression
cs: Neplatný výraz glob

en: Invalid regexp expression
cs: Neplatný výraz regexp

en: Unable to read repository status
cs: Nejde přečíst status repozitáře

en: New file created
cs: Vytvořený nový soubor

en: TortoiseHg has created a new .hgignore file.  Would you like to add this file to the source code control repository?
cs: TortoiseHg vytvořil nový soubor .hgignore. Chcete jej zařadit mezi verzované soubory?

en: Unable to write .hgignore file
cs: Nejde zapsat soubor .hgignore

en: Copy working directory files from skeleton
cs: Kopírovat soubory pracovního adresáře ze skeletu

en: Create special files (.hgignore, ...)
cs: Vytvořit specielní soubory (.hgignore, ...)

en: Make repo compatible with Mercurial <1.7
cs: Vytvořit repozitář kompatibilní s Mercurialem <1.7

en: New Repository
cs: Nový repozitář

en: &Create
cs: &Vytvořit

en: Unable to create a config file
cs: Nejde vytvořit konfigurační soubor

en: Insufficient access rights.
cs: Nedostatečná přístupová práva.

en: Show Log
cs: Ukázat záznam

en: Some of the files that you have selected are of a size over 10 MB.  You may make more efficient use of disk space by adding these files as largefiles, which will store only the most recent revision of each file in your local repository, with older revisions available on the server.  Do you wish to add these files as largefiles?
cs: Některé z vybraných souborů jsou větší než 10 MB. Lépe využijete prostor na disku, přidáte-li je jako velké soubory, načež se ve vašem lokálním repozitáři budou ukládat pouze poslední úpravy každého souboru a starší úpravy budou dostupné na serveru. Chcete tyto soubory přidat jako velké (largefiles)?

en: Add as &Largefiles
cs: Přidat jako &Largefiles

en: Add as &Normal Files
cs: Přidat jako &Normal Files

en: Invalid Patterns
cs: Neplatné vzory

en: Refresh lock information
cs: Reaktivovat informaci o zámku

en: Lock a file not described in .hglocks
cs: Uzamčení souboru není popsáno v .hglocks

en: Stop current operation
cs: Zastavit probíhající operaci

en: Locked And Lockable Files:
cs: Zamknuté a zamknutelné soubory:

en: Path
cs: Cesta

en: Purpose
cs: Účel

en: Simplelock extension not enabled
cs: Extenze simplelock není povolena

en: Please enable and configure simplelock
cs: Povolte prosím a nastavte simplelock

en: Open a (nonmergable) file you wish to be locked
cs: Otevřít (neslučitelný) soubor, který si přejete zamknout

en: File was not within current repository
cs: Soubor nebyl v aktuálním repozitáři

en: Unlocking %s
cs: Odemčení %s

en: Refreshing locks...
cs: Reaktivuje zámky...

en: Lock of %s successful
cs: Uzamčení %s bylo úspěšné

en: Lock of %s failed, retry
cs: Uzamčení %s selhalo, zkuste znovu

en: Unlock of %s failed, retry
cs: Odemčení %s selhalo, zkuste znova

en: Unlock of %s successful
cs: Odemčení %s bylo úspěšné

en: Ready, double click to lock or unlock
cs: Připraveno, dvojím klikem zamknout nebo odemknout

en: You can only release your own locks
cs: Můžete uvolnit pouze své vlastní zámky

en: Find revisions matching fields of:
cs: Nalézt shodná pole revizí:

en: Revision to Match:
cs: Revize pro shodu:

en: Fields to match:
cs: Pole pro shodu:

en: Summary (first description line)
cs: Shrnutí (první řádek popisu)

en: Description
cs: Popis

en: Author
cs: Autor

en: Date
cs: Datum

en: Files
cs: Soubory

en: Diff contents
cs: Obsah diffů

en: Subrepo states
cs: Stavy subrepozitáře

en: Branch
cs: Větev

en: Phase
cs: Fáze

en: Find matches - %s
cs: Najít shody - %s

en: Revisions to Match:
cs: Účel hledání:

en: Match any of <b><i>%d</i></b> revisions
cs: Nalézt shody u libovolných <b>%d </b> revizí

en: <b>Unknown revision!</b>
cs: <b>Neznámá revize!</b>

en: Merge - %s
cs: Sloučit - %s

en: Do you want to exit?
cs: Chcete skončit?

en: To finish merging, you must commit the working directory.
    
    To cancel the merge you can update to one of the merge parent revisions.
cs: Slučování ukončíte po komitu pracovního adresáře.
    
    Sloučení můžete zrušit aktualizací k jedné z rodičovských revizí.

en: Prepare to merge
cs: Připravit ke sloučení

en: Verify merge targets and ensure your working directory is clean.
cs: Ověřte cíle sloučení a ujistěte se, že pracovní adresář je čistý.

en: Not a head revision!
cs: Bez čelní revize!

en: Merge from (other revision)
cs: Sloučit z (jiné revize)

en: Merge to (working directory)
cs: Sloučit k (pracovnímu adresáři)

en: The working directory is already <b>merged</b>. <a href="skip"><b>Continue</b></a> or <a href="discard"><b>discard</b></a> existing merge.
cs: Pracovní adresář je již <b>sloučen</b>. <a href="skip"><b>Pokračovat</b></a> nebo <a href="discard"><b>vyřadit</b></a> existující sloučení.

en: Before merging, you must <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> to patch, or <a href="discard"><b>discard</b></a> changes.
cs: Před sloučením musíte provést <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> změny do oprávky, nebo je <a href="discard"><b>vyřadit</b></a> (discard).

en: Or use:
cs: Nebo použít:

en: Force a merge with outstanding changes (-f/--force)
cs: Vynutit sloučení s nevyřízenými změnami (-f/--force)

en: Discard all changes from the other revision
cs: Odvrhnout všechny změny z jiné revize

en: &Discard
cs: &Vyřadit

en: Confirm Discard Changes
cs: Potvrdit vyřazení změn

en: The changes from revision %s and all unmerged parents will be discarded.
    
    Are you sure this is what you want to do?
cs: Změny z revize %s a všechny nesloučené rodičovské revize budou zavrženy.
    
    Jste si jist, že toto je to, co chcete?

en: Automatically advance to next page when merge is complete.
cs: Automaticky postoupit k další stránce po ukončení sloučení.

en: %d files were modified on both branches and must be <a href="resolve"><b>resolved</b></a>
cs: %d souborů bylo změněno v obou větvích a musí být <a href="resolve"><b>řešeny</b></a>

en: No merge conflicts, ready to commit or <a href="resolve"><b>review</b></a>
cs: Žádné slučovací konflikty, připraveno ke komitu nebo <a href="resolve"><b>review</b></a>

en: Commit merge results
cs: Komitovat výsledek sloučení

en: Commit Options
cs: Možnosti komitu

en: Commit Now
cs: Komitovat nyní

en: Commit Later
cs: Komitovat později

en: Merge changeset
cs: Changeset sloučení

en: Syntax Highlighting
cs: Zvýraznění skladby

en: Paste &Filenames
cs: Vložit jména souborů

en: App&ly Format
cs: Použít formát

en: C&onfigure Format
cs: Nastavit formát

en: %s had rejected chunks, edit patched file together with rejects?
cs: %s měl odmítnuté porce (chunks), editovat oprávkované (patched) soubory společně s odmíntutými?

en: &Commit to Queue...
cs: &Komitovat do fronty...

en: New patch queue name
cs: Název nové fronty oprávek

en: Create
cs: Vytvořit

en: Rename patch queue '%s' to
cs: Přejmenovat frontu oprávek '%s' na

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Delete reference to
cs: Smazat odkaz na

en: Delete
cs: Smazat

en: Purge
cs: Čistit

en: Rename patch <b>%s</b> to:
cs: Přejmenovat oprávku <b>%s</b> na:

en: Patch Queue
cs: Fronta oprávek (Patch Queue)

en: Apply one patch
cs: Aplikovat jednu oprávku

en: Apply all patches
cs: Aplikovat všechny oprávky

en: Unapply one patch
cs: Zrušit aplikaci jedné oprávky

en: Unapply all patches
cs: Zrušit aplikaci všech oprávek

en: Move applied patches into repository history
cs: Přesunout aplikované oprávky do historie repozitáře

en: Delete selected patches
cs: Smazat vybrané oprávky

en: Configure guards for selected patch
cs: Nastavit guardy pro vybranou oprávku

en: Configure guards
cs: Nastavit guardy

en: Input new guards for %s:
cs: Vložit guard pro %s:

en: Confirm patch queue switch
cs: Potvrdit změnu fronty oprávek

en: Do you really want to activate patch queue '%s' ?
cs: Opravdu chcete aktivovat frontu oprávek '%s' ?

en: Force push or pop (--force)
cs: Vynutit push nebo pop (--force)

en: Tolerate non-conflicting local changes (--keep-changes)
cs: Tolerovat nekonfliktní lokální změny (--keep-changes)

en: Pending Perforce Changelists - %s
cs: Nevyřízené changelisty Perforce - %s

en: Merge all pending dependencies
cs: Sloučit všechny nevyřízené závislosti

en: Backout current patch branch
cs: Anulovat aktuální větev oprávky

en: Backport part of a changeset to a dependency
cs: Přenést část changesetu zpět k závislosti

en: Start a new patch branch
cs: Otevřít novou větev oprávky

en: Edit patch dependency graph
cs: Editovat graf závislosti oprávky

en: will be closed
cs: bude uzavřeno

en: needs merge of %i heads
cs: vyžaduje sloučení %i čel

en: needs merge with %s (through %s)
cs: vyžaduje sloučení s %s (až %s)

en: needs merge with %s
cs: vyžaduje sloučení s %s

en: needs update of diff base to tip of %s
cs: vyžaduje aktualizaci diffové báze k tipu %s

en: &Merge
cs: &Sloučit

en: No patch branch selected
cs: Nebyla vybrána žádná větev oprávky

en: No editor found
cs: Editor nenalezen

en: Mercurial was unable to find an editor. Please configure Mercurial to use an editor installed on your system.
cs: Mercurial nenalezl žádný editor. Upravte prosím nastavení Mercurialu, aby mohl použít váš systémový editor.

en: Graph
cs: Graf

en: Title
cs: Název

en: Message
cs: Zpráva

en: New Patch Branch
cs: Nová větev oprávky

en: Patch message:
cs: Zpráva oprávky:

en: Patch date:
cs: Datum oprávky:

en: Patch user:
cs: Uživatel oprávky:

en: Invalid Settings - The ReviewBoard server is not setup
cs: Neplatné nastavení - Server ReviewBoard server není nastaven

en: Invalid Settings - Please provide your ReviewBoard username
cs: Neplatné nastavení - Uveďte prosím své uživatelské jméno pro ReviewBoard

en: Invalid reviewboard plugin. Please download the Mercurial reviewboard plugin version 3.5 or higher from the website below.
    
     %s
cs: Neplatný plugin pro reviewboard. Stáhněte si prosím plugin pro reviewboard Mercurialu verze 3.5 nebo vyšší z níže uvedené webové stránky.
    
     %s

en: Password:
cs: Heslo:

en: Error
cs: Chyba

en: Repository ID:
cs: ID repozitáře:

en: Update the fields of this existing request
cs: Aktualizovat pole pro tento existující požadavek

en: Create diff with all outgoing changes
cs: Vytvořit diff se všemi odchozími změnami

en: Create diff with all changes on this branch
cs: Vytvořit diff se všemi změnami v této větvi

en: Publish request immediately
cs: Požadavek neprodleně publikovat

en: Target:
cs: Cíl:

en: Do not modify working copy (-k/--keep)
cs: Neupravovat pracovní kopii (-k/--keep)

en: No unknown files found
cs: Žádné neznámé soubory nebyly nalezeny

en: No ignored files found
cs: Žádné ignorované soubory nebyly nalezeny

en: No trash files found
cs: Žádné odhozené soubory nebyly nalezeny

en: Delete empty folders
cs: Smazat prázdné složky

en: Preserve files beginning with .hg
cs: Zachovat soubory začínající s .hg

en: %s - purge
cs: %s - čistit

en: Checking
cs: Ověřování

en: Ready to purge.
cs: Připraveno k čištění (purge)

en: Delete %d unknown file | Delete %d unknown files
cs[0]: Smazat %d neznámý soubor
cs[1]: Smazat %d neznámé soubory
cs[2]: Smazat %d neznámých souborů

en: Delete %d ignored file | Delete %d ignored files
cs[0]: Smazat %d ignorovaný soubor
cs[1]: Smazat %d ignorované soubory
cs[2]: Smazat %d ignorovaných souborů

en: Delete %d file in .hg/Trashcan | Delete %d files in .hg/Trashcan
cs[0]: Smazat %d soubor v .hg/Trashcan
cs[1]: Smazat %d soubory v .hg/Trashcan
cs[2]: Smazat %d souborů v .hg/Trashcan

en: Confirm file deletions
cs: Potvrdit smazání souborů

en: Are you sure you want to delete these files and/or folders?
cs: Jste si jist, že chcete smazat tyto soubory a/nebo složky?

en: Deletion failures
cs: Nezdary při mazání

en: Unable to delete %d file or folder | Unable to delete %d files or folders
cs[0]: Nejde smazat %d soubor či složka
cs[1]: Nejde smazat %d soubory či složky
cs[2]: Nejde smazat %d souborů či složek

en: Deleted %d files
cs: Smazáno %d souborů

en: Deleted %d files and %d folders
cs: Smazáno %d souborů a %d složek

en: Remove patches from queue?
cs: Odebrat oprávky z fronty?

en: Keep patch files
cs: Zachovat oprávkové soubory

en: New patch message:
cs: Nová zpráva oprávky:

en: Patches to fold
cs: Oprávky ke shrnutí (fold)

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Paste
cs: &Vložit

en: &Editor Options
cs: &Možnosti editoru

en: &Spaces
cs: &Mezery

en: ### regular expression ###
cs: ### regulární výraz ###

en: Regular expression search pattern
cs: Vyhledávací vzor regulárního výrazu

en: Wrap search
cs: Na konci znovu od začátku

en: Unable to read file
cs: Soubor nejde číst

en: Could not open the specified file for reading.
cs: Označený soubor nejde otevřít pro čtení.

en: This appears to be a binary file.
cs: Jde patrně o binární soubor.

en: An error occurred while reading the file.
cs: Při čtení souboru došlo k chybě.

en: Text Translation Failure
cs: Překlad textu se nezdařil

en: Could not translate the file content from native encoding.
cs: Nešlo přeložit obsah souboru z nativního kódování.

en: Several characters would be lost.
cs: Několik znaků by se ztratilo.

en: Unable to write file
cs: Do souboru nejde psát

en: Could not translate the file content to native encoding.
cs: Nešlo přeložit obsah souboru do nativního kódování.

en: Could not open the specified file for writing.
cs: Určený soubor nešlo otevřít pro zápis.

en: An error occurred while writing the file.
cs: Při zápisu do souboru došlo k chybě.

en: Try refreshing your repository.
cs: Zkuste obnovit (refresh) svůj repozitář.

en: Error string "%(arg0)s" at %(arg1)s<br>Please <a href="#edit:%(arg1)s">edit</a> your config
cs: Chyba řetězce "%(arg0)s" v %(arg1)s<br>Prosím, <a href="#edit:%(arg1)s">upravte</a> svoji konfiguraci

en: Configuration Error: "%(arg0)s",<br>Please <a href="#fix:%(arg0)s">fix</a> your config
cs: Chyba konfigurace: "%(arg0)s",<br>Prosím <a href="#fix:%(arg0)s">upravte</a> svůj konfig. soubor

en: Operation aborted:<br><br>%(arg0)s.
cs: Operace zrušena:<br><br>%(arg0)s.

en: Repository is locked
cs: Repozitář je uzamčen

en: hint:
cs: návod:

en: Repository Error
cs: Chyba repozitáře

en: No visual editor configured
cs: Žádný textový editor není nastaven

en: Please configure a visual editor.
cs: Nastavte prosím textový editor.

en: Editor launch failure
cs: Selhalo spuštění editoru

en: Failed to open path in terminal
cs: Nepodařilo se otevřít cestu v terminálu

en: "%s" is not a valid directory
cs: "%s" není platný adresář

en: Invalid configuration: %s
cs: Neplatná konfigurace: %s

en: Unable to start the following command:
cs: Nejde spustit následující příkaz:

en: No shell configured
cs: Žádné zobrazení není nastaveno

en: A terminal shell must be configured
cs: Musí být nastaveno zobrazení terminálu

en: Please enter a username
cs: Zadejte prosím jméno uživatele

en: You must identify yourself to Mercurial
cs: Musíte Mercurialu prokázat svou identitu

en: Unable to translate input to local encoding.
cs: Vstup nelze přeložit do lokálního kódování.

en: Checkmark files to add
cs: Označit přidávané soubory

en: Checkmark files to forget
cs: Označit soubory, které mají být zapomenuty

en: Forget
cs: Zapomenout

en: Checkmark files to revert
cs: Označit soubory, které mají být nastaveny na zadanou revizi

en: Revert
cs: Revert (!)

en: Checkmark files to remove
cs: Označit soubory, které mají být odebrány

en: Remove
cs: Odebrat

en: Do not save backup files (*.orig)
cs: Neukládat záložní soubory (*.orig)

en: Force removal of modified files (--force)
cs: Vynutit odebrání upravených souborů (--force)

en: No files selected
cs: Žádné soubory nebyly vybrány

en: No operation to perform
cs: Žádná operace k provedení

en: You have selected one or more files that have been modified.  By default, these files will not be removed.  What would you like to do?
cs: Vybral jste jeden nebo více upravovaných souborů. Implicitně tyto soubory nejsou odebírány. Co chcete udělat?

en: Remove &Unmodified Files
cs: Odebrat &neměněné soubory

en: Remove &All Selected Files
cs: Odebrat &všechny vybrané soubory

en: Rebase changeset and descendants
cs: Přeskupit (rebase) changeset a potomky

en: To rebase destination
cs: K destinaci přeskupení

en: Swap source and destination
cs: Prohodit zdroj a destinaci

en: Keep original changesets (--keep)
cs: Zachovat původní changesety (--keep)

en: Keep original branch names (--keepbranches)
cs: Zachovat původní názvy větví (--keepbranches)

en: Collapse the rebased changesets (--collapse)
cs: Soustředit přeskupené (rebased) changesety (--collapse)

en: Rebase entire source branch (-b/--base)
cs: Přeskupit celou výchozí větev (-b/--base)

en: Rebase unpublished onto Subversion head (override source, destination)
cs: Přeskupit (rebase) 'nepublikované' do čela Subversion (override source, destination)

en: Rebase
cs: Přeskupit (rebase)

en: Rebase - %s
cs: Přeskupit - %s

en: Before rebase, you must <a href="commit"><b>commit</b></a>, <a href="shelve"><b>shelve</b></a> to patch, or <a href="discard"><b>discard</b></a> changes.
cs: "Před rebase musíte provést <a href="commit"><b>commit</b></a>, odložit změny  <a href="shelve"><b>shelve</b></a> do oprávky  nebo  <a href="discard"><b>discard</b></a> změny.

en: You may continue the rebase
cs: Můžete pokračovat v přeskupování (rebase)

en: Rebase is complete
cs: Přeskupení je kompletní

en: Rebase failed
cs: Přeskupení selhalo

en: Rebase aborted
cs: Přeskupení zrušeno

en: Rebase generated merge <b>conflicts</b> that must be <a href="resolve"><b>resolved</b></a>
cs: Rebase generovalo sloučení <b>conflicts</b> které musí být <a href="resolve"><b>řešeno</b></a>

en: Exiting with an unfinished rebase is not recommended.
cs: Vystoupit z nedokončeného přeskupování se nedoporučuje.

en: Consider aborting the rebase first.
cs: Zkuste nejprve zrušit přeskupení (rebase).

en: Merge rejected patch chunks into %s
cs: Sloučit odmítnuté porce oprávek (patch chunks) s %s

en: Mark this chunk as resolved, goto next unresolved
cs: Označit tento chunk jako řešený, přejít k dalšímu neřešenému

en: Mark this chunk as unresolved
cs: Označit tento chunk jako neřešený

en: Reload File
cs: Opětovně načíst soubor

en: Are you sure you want to reload this file?
cs: Jste si jist, že tento soubor chcete opětovně načíst?

en: All unsaved changes will be lost.
cs: Všechny neuložené změny budou ztraceny.

en: Warning
cs: Varování

en: You have marked all rejected patch chunks as resolved yet you have not modified the file on the edit panel.
    
    This probably means that no code from any of the rejected patch chunks made it into the file.
    
    Are you sure that you want to leave the file as is and consider all the rejected patch chunks as resolved?
    
    Doing so may delete them from a shelve, for example, which would mean that you would lose them forever!
    
    Click Yes to accept the file as is or No to continue resolving the rejected patch chunks.
cs: Označil jste všechny odmítnuté porce oprávky (patch chunks) jako vyřešené i když jste neprovedl žádnou změnu souboru v editovacím panelu.
    
    To patrně znamená, že se do souboru nedostal žádný kód z odmítnutých porcí oprávky.
    
    Jste si jist, že chcete ponechat soubor tak jak je a všechny odmítnuté porce oprávky považovat za řešené?
    
    Může se například stát, že se smažou z shelfu, což by znamenalo, že o ně navždy přijdete!
    
    Poklepem Yes přijmete soubor tak jak je, případně poklepem No můžete pokračovat v řešení odmítnutých porcí oprávky.

en: Select Source File
cs: Vyberte zdrojový soubor

en: Select Source Folder
cs: Vyberte zdrojovou složku

en: Source does not exist.
cs: Zdroj neexistuje...

en: The source must be within the repository tree.
cs: Zdroj musí být uvnitř kořenového adresáře repozitáře.

en: The destination must be within the repository tree.
cs: Destinace musí být uvnitř kořenového adresáře repozitáře.

en: Destination file already exists.
cs: Cílový soubor již existuje.

en: Are you sure you want to overwrite it ?
cs: Jste si jist, že jej chcete přepsat ?

en: Copy - %s
cs: Kopírovat - %s

en: Rename - %s
cs: Přejmenovat - %s

en: Show all
cs: Ukázat vše

en: ### revision set query ###
cs: ###zkoumání sady revizí ###

en: Clear current query and query text
cs: Smazat stávající průzkum (query) a jeho text

en: Trigger revision set query
cs: Aktivovat průzkum (query) sady revizí

en: Open advanced query editor
cs: Otevřít editor průzkumu (query)

en: Delete selected query from history
cs: Smazat vybrany dotaz (query) z historie

en: filter
cs: filtr

en: Toggle filtering of non-matched changesets
cs: Zapnout filtrování neshodujících se changesetů

en: Show/Hide hidden changesets
cs: Ukázat/Skrýt skryté changesety

en: Toggle graft relations visibility
cs: Zobrazení gráftového vztahu (přepínač)

en: Revision Set
cs: Sada revizí

en: (unsaved)
cs: (neuloženo)

en: Display graph the named branch only
cs: Zobrazit graf pouze pojmenované větve

en: Display only active branches
cs: Zobrazit jenom aktivní větve

en: Display closed branches
cs: Zobrazit uzavřené větve

en: Include all ancestors
cs: Zahrnout všechny předky

[ctx: column header]
en: Graph
cs: Graf

[ctx: column header]
en: Rev
cs: Revize

[ctx: column header]
en: Branch
cs: Větev

[ctx: column header]
en: Description
cs: Popis

[ctx: column header]
en: Author
cs: Autor

[ctx: column header]
en: Tags
cs: Tagy

[ctx: column header]
en: Latest tags
cs: Poslední tagy

[ctx: column header]
en: Age
cs: Stáří

[ctx: column header]
en: Changes
cs: Změny

[ctx: column header]
en: Converted From
cs: Převedeno z

[ctx: column header]
en: Phase
cs: Fáze

[ctx: column header]
en: Filename
cs: Název souboru

en: Searching...
cs: Hledá se...

en: Mercurial User
cs: Uživatel Mercurialu

en: Repository Registry
cs: Seznam repozitářů

en: &Scan Repositories at Startup
cs: &Skenovat repozitáře při spuštění

en: Scan &Remote Repositories
cs: Skenovat &vzdálené repozitáře

en: &Refresh Repository List
cs: &Reaktivovat seznam repozitářů

en: Refresh the Repository Registry list
cs: Reaktivovat seznam repozitářů

en: &Open
cs: Aktivovat repozitář

en: Open the repository in a new tab
cs: Otevřít repozitář v nové kartě

en: Open all repositories in new tabs
cs: Otevřít všechny repozitáře v nových kartách

en: New &Group
cs: Nová &skupina

en: Create a new group
cs: Vytvořit novou skupinu

en: Rename the entry
cs: Přejmenovat záznam

en: View the repository's settings
cs: Zobrazit nastavení repozitáře

en: Re&move from Registry
cs: Odebrat repozitář

en: Remove the node and all its subnodes. Repositories are not deleted from disk.
cs: Odstranit node a všechny jeho sub-nody. Repozitáře se z disku nesmažou.

en: Clon&e...
cs: Klon&ovat...

en: Clone Repository
cs: Klonovat repozitář

en: E&xplore
cs: Otevřít složku

en: Open the repository in a file browser
cs: Otevřít repozitář v průzkumníku

en: &Terminal
cs: &Terminál

en: Open a shell terminal in the repository root
cs: Otevřít terminál v kořeni repozitáře

en: &Add Repository...
cs: &Přidat repozitář...

en: Add a repository to this group
cs: Přidat repozitář do této skupiny

en: A&dd Subrepository...
cs: Přidat subrepozitář...

en: Convert an existing repository into a subrepository
cs: Přeměnit existující repozitář na subrepozitář

en: Remo&ve Subrepository...
cs: Odeb&rat subrepozitář...

en: Remove this subrepository from the current revision
cs: Odebrat tento subrepozitář z aktuální revize

en: Copy the root path of the repository to the clipboard
cs: Kopírovat cestu ke kořeni repozitáře do schránky

en: Sort by &Name
cs: Třídit podle &jména

en: Sort the group by short name
cs: Třídit skupinu podle zkráceného jména

en: Sort by &Path
cs: Třídit podle &cesty

en: Sort the group by full path
cs: Třídit skupinu podle úplné cesty

en: &Sort by .hgsub
cs: &Třídit podle .hgsub

en: Order the subrepos as in .hgsub
cs: Řadit subrepozitáře jako v .hgsub

en: Select repository directory to add
cs: Vyberte adresář přidávaného repozitáře

en: Select an existing repository to add as a subrepo
cs: Vyberte existující repozitář a přidat jej jako subrepozitář

en: Cannot add subrepository
cs: Subrepozitář nejde přidat

en: %s is not a valid repository
cs: %s není platný repozitář

en: "%s" is not a folder
cs: "%s" není složka

en: A repository cannot be added as a subrepo of itself
cs: Repozitář nemůže být přidán jako subrepozitář sama sebe

en: The selected folder:<br><br>%s<br><br>is not inside the target repository.<br><br>This may be allowed but is greatly discouraged.<br>If you want to add a non trivial subrepository mapping you must manually edit the <i>.hgsub</i> file
cs: Vybraná složka:<br><br>%s<br><br>není uvnitř cílového repozitáře.<br><br>Je to možné ale vřele se to nedoporučuje.<br> Chcete-li přidat netriviální 'mapping' subrepozitáře, musíte ručně editovat soubor <i>.hgsub</i>

en: Cannot open repository
cs: Nejde otevřít repozitář

en: The selected repository:<br><br>%s<br><br>cannot be open!
cs: Vybraný repozitář:<br><br>%s<br><br> nejde otevřít!

en: Subrepository already exists
cs: Subrepozitář již existuje

en: The selected repository:<br><br>%s<br><br>is already a subrepository of:<br><br>%s<br><br>as: "%s"
cs: Vybraný repozitář:<br><br>%s<br><br>je již subrepozitářem:<br><br>%s<br><br>jako: "%s"

en: Failed to add subrepository
cs: Nepodařilo se přidat subrepozitář

en: Cannot open the .hgsub file in:<br><br>%s
cs: Nejde otevřít soubor .hgsub v:<br><br>%s

en: Failed to add repository
cs: Nepodařilo se přidat repozitář

en: The .hgsub file already contains the line:<br><br>%s
cs: Soubor .hgsub již obsahuje řádek:<br><br>%s

en: Subrepo added to .hgsub file
cs: Subrepozitář byl zařazen do souboru .hgsub

en: The selected subrepo:<br><br><i>%s</i><br><br>has been added to the .hgsub file of the repository:<br><br><i>%s</i><br><br>Remember that in order to finish adding the subrepo <i>you must still <u>commit</u></i> the changes to the .hgsub file in order to confirm the addition of the subrepo.
cs: Vybraný subrepozitář:<br><br><i>%s</i><br><br>byl přidán do souboru .hgsub repozitáře:<br><br><i>%s</i><br><br>Pamatujte, že pro úspěšné přidání subrepa <i>musíte ještě <u>komitovat</u></i> změny souboru .hgsub aby bylo přidání subrepozitáře potvrzeno.

en: Cannot update the .hgsub file in:<br><br>%s
cs: Nejde aktualizovat soubor .hgsub v:<br><br>%s

en: Could not open .hgsub file
cs: Nešlo otevřít soubor .hgsub

en: Cannot read the .hgsub file.<p>Subrepository removal failed.
cs: Soubor .hgsub nejde číst.<p>Odebrání subrepozitáře se nezdařilo.

en: Subrepository not found
cs: Subrepozitář nenalezen

en: The selected subrepository was not found on the .hgsub file.<p>Perhaps it has already been removed?
cs: Vybraný subrepozitář nebyl v souboru .hgsub nalezen.<p>Možná byl již odebrán?

en: &Yes
cs: &Ano

en: &No
cs: &Ne

en: Remove the selected repository?
cs: Odebrat vybraný repozitář?

en: Do you really want to remove the repository "<i>%s</i>" from its parent repository "<i>%s</i>"
cs: Opravdu chcet odebrat repozitář "<i>%s</i>" z jeho rodičovského repozitáře "<i>%s</i>"

en: Subrepository removed from .hgsub
cs: Subrepozitář byl odebrán z .hgsub

en: The selected subrepository has been removed from the .hgsub file.<p>Remember that you must commit this .hgsub change in order to complete the removal of the subrepository!
cs: Vybraný subrepozitář byl odebrán ze souboru .hgsub<p>Pamatujte si, že musíte tuto změnu .hgsub komitovat aby bylo odebrání subrepozitáře úplné!

en: Could not update .hgsub file
cs: Nešlo aktualizovat soubor .hgsub

en: Cannot update the .hgsub file.<p>Subrepository removal failed.
cs: Soubor .hgsub nejde aktualizovat.<p>Odebrání subrepozitáře se nezdařilo.

en: Unsupported repository type (%s)
cs: Nepodporovaný typ repozitáře (%s)

en: Cannot open non Mercurial repositories or subrepositories
cs: Ne-Mercurialové repozitáře či subrepozitáře nejde otevřít

en: New Group
cs: Nová skupina

en: Confirm Delete
cs: Potvrdit smazání

en: Delete Group '%s' and all its entries?
cs: Smazat skupinu '%s' a všechny její záznamy?

en: Could not get subrepository list
cs: Nejde získat repozitářový seznam

en: It was not possible to get the subrepository list for the repository in:<br><br><i>%s</i>
cs: Nešlo získat subrepozitářový seznam pro repozitář v:<br><br><i>%s</i>

en: Could not open some subrepositories
cs: Nešlo otevřít některé subrepozitáře

en: It was not possible to fully load the subrepository list for the repository in:<br><br><i>%s</i><br><br>The following subrepositories may be missing, broken or on an inconsistent state and cannot be accessed:<br><br><i>%s</i>
cs: Nebylo možné úplně načíst subrepozitářový seznam pro repozitář v:<br><br><i>%s</i><br><br>.Následující subrepozitáře mohou chybět, být porušené nebo v nekonzistentním stavu a jsou nepřístupné:<br><br><i>%s</i>

en: Updating repository registry
cs: Aktualizace seznamu repozitáře

en: Loading repository %s
cs: Načítání repozitáře %s

en: Repository Registry updated
cs: Seznam repozitářů aktualizován

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: Close other tabs
cs: Zavřít ostatní karty

en: Undo close tab
cs: Zrušit zavření karty

en: Reopen last closed tab
cs: Znovu otevřít poslední zavřenou kartu

en: Undo close other tabs
cs: Zrušit zavření ostatních karet

en: Reopen last closed tab group
cs: Znovu otevřít poslední skupinu karet

en: Failed to open repository
cs: Nepodařilo se otevřít repozitář

en: &Sort
cs: &Sort (třídit)

en: Local Repository %s
cs: Lokální repozitář %s

en: An exception happened while loading the subrepos of:<br><br>"%s"<br><br>
cs: Vyskytla se výjimka při načítání subrepozitáře:<br><br>"%s"<br><br>

en: The exception error message was:<br><br>%s<br><br>
cs: Zpráva chybové výjimky byla:<br><br>%s<br><br>

en: Click OK to continue or Abort to exit.
cs: Zvolte OK pro pokračování nebo Abort pro ukončení.

en: Error loading subrepos
cs: Chyba při načítání subrepozitáře

en: Unable to update repository name
cs: Nejde aktualizovat název repozitáře

en: An error occurred while updating the repository hgrc file (%s)
cs: Vyskytla se chyba při aktualizaci souboru hgrc (%s) repozitáře

en: C&hoose Log Columns...
cs: Vybrat sloupce v Přehledu revizí...

en: Goto ancestor of %s and %s
cs: Přejít k předkovi  %s a %s

en: Can't find revision '%s'
cs: Nedaří se nalézt revizi '%s'

en: Drag to change order
cs: Táhnutím změnit pořadí

en: Workbench Log Columns
cs: Sloupce přehledu revizí

[ctx: tab tooltip]
en: Revision details
cs: Podrobnosti revize

[ctx: tab tooltip]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: tab tooltip]
en: Synchronize
cs: Synchronizovat

[ctx: tab tooltip]
en: Patch Branch
cs: Větev oprávky

en: %s <incoming>
cs: %s <příchozí>

en: Found %d incoming changesets
cs: Nalezeno %d příchozích changesetů

en: Pull incoming changesets into your repository
cs: Přetáhnoutt (pull) příchozí changesty do svého repozitáře

en: Reject incoming changesets
cs: Odmítnout příchozí changesety

en: Push current branch (%s)
cs: Postrčit aktuální větev (%s)

en: Push up to current revision (#%d)
cs: Push až k aktuální revizi(#%d)

en: Push up to revision #%d
cs: Push až k revizi #%d

en: Push all
cs: Poslat (push) vše

en: no outgoing changesets
cs: žádné odchozí changesety

en: no outgoing changesets in current branch (%s) / %d in total
cs: žádné odchozí changesety v aktuální větvi (%s) / %d celkem

en: no outgoing changesets up to current revision (#%d) / %d in total
cs: žádné odchozí changesety až k aktuální revizi (#%d) / %d celkem

en: no outgoing changesets up to revision #%d / %d in total
cs: žádné odchozí changesety až k revizi #%d / %d celkem

en: %d outgoing changesets
cs: %d odchozí(ch) changesety(ů)

en: %d outgoing changesets in current branch (%s) / %d in total
cs: %d odchozí(ch) changesety(ů) v aktuální větvi (%s) / %d celkem

en: %d outgoing changesets up to current revision (#%d) / %d in total
cs: %d odchozí(ch) changesety(ů) až po aktuální revizi (#%d) / %d celkem

en: %d outgoing changesets up to revision #%d / %d in total
cs: %d odchozí(ch) changesety(ů) až k revizi #%d / %d celkem

en: Nothing to push
cs: Nic k předání (push)

en: No revision found
cs: Žádná revize nebyla nalezena

en: %s - verify repository
cs: %s - ověřit repozitář

en: %s - recover repository
cs: %s - obnovit repozitář

en: No transaction available
cs: Žádná transakce není k disposici

en: There is no rollback transaction available
cs: Žádná návratová (rollback) transakce není k disposici

en: Undo last commit?
cs: Zrušit poslední komit?

en: Undo most recent commit (%d), preserving file changes?
cs: Zrušit poslední komit (%d) a zachovat změny souboru?

en: Undo last transaction?
cs: Zrušit poslední transakci?

en: Rollback to revision %d (undo %s)?
cs: Návrat k revizi %d (undo %s)?

en: Unable to determine working copy revision
cs: Nejde určit revizi pracovní kopie

en: Remove current working revision?
cs: Odebrat aktuální pracovní revizi?

en: Your current working revision (%d) will be removed by this rollback, leaving uncommitted changes.
     Continue?
cs: Vaše stávající pracovní revize (%d) bude tímto krokem zpět (rollback) odstraněna a změny nebudou komitovány.
     Pokračovat?

en: Push Selected &Branch
cs: Push vybranou větev

en: &Update...
cs: &Aktualizovat...

en: Bro&wse at Revision
cs: Podrobnosti revize

en: &Merge with Local...
cs: &Sloučit s lokálním...

en: Revert &All Files...
cs: Navrátit &všechny soubory...

en: Change &Phase to
cs: Změna fáze

en: Modi&fy History
cs: Upra&vit historii

en: Post to Re&view Board...
cs: Poslat do Re&view Board...

en: Write diff file
cs: Zapsat diffový soubor

en: Unable to write diff file
cs: Nejde psát diffový soubor

en: Unable to compress history
cs: Nejde komprimovat historii

en: Selected changeset pair not related
cs: Vybraný pár changesetů není spřízněn

en: Export Diff...
cs: Exportovat diff...

en: Export DAG Range...
cs: Exportovat DAG Range...

en: Compress History...
cs: Komprimovat historii...

en: Goto common ancestor
cs: Přejít ke společnému předkovi

en: Graft Selected to local...
cs: Gráftovat výběr k aktuální rev...

en: Post Selected to Review Board...
cs: Poslat vybrané do Review Board...

en: Apply patch
cs: Aplikovat oprávku (patch)

en: Apply onto original parent
cs: Aplikovat k původnímu rodiči

en: Apply only this patch
cs: Aplikovat pouze tuto oprávku (patch)

en: Fold patches...
cs: Složit oprávky...

en: Delete patches...
cs: Smazat oprávky...

en: Rename patch...
cs: Přejmenovat oprávku...

en: Pull to here...
cs: Přetáhnout (pull) sem...

en: Visual diff...
cs: Zobrazit diff k rodiči...

en: Export patch
cs: Exportovat oprávku

en: Patch Files (*.patch)
cs: Oprávkové soubory (*.patch)

en: Cannot export revision
cs: Revizi nejde exportovat

en: Cannot export revision %s into the file named:
    
    %s
cs: Nejde exportovat revizi %s do souboru s názvem:
    
    %s

en: There is already an existing folder with that same name.
cs: Nalézá se tam již soubor se stejným názvem.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Append
cs: Připojit

en: There are existing patch files for %d revisions (%s) in the selected location (%s).
cs: Existují oprávkové soubory pro %d revizí (%s) ve vybraném místě (%s).

en: What do you want to do?
cs: Co chcete učinit?

en: Replace the existing patch files.
cs: Vyměnit existující oprávkové soubory

en: Append the changes to the existing patch files.
cs: Připojte změny k existujícím oprávkovým souborům.

en: Abort the export operation.
cs: Zrušit exportní operaci.

en: Patch files already exist
cs: Oprávkové soubory již existují

en: Patch exported
cs: Oprávka (patch) byla exportována

en: Revision #%d (%s) was exported to:<p><a href="file:///%s">%s</a>%s<a href="file:///%s">%s</a>
cs: Revize #%d (%s) byla exportována do:<p><a href="file:///%s">%s</a>%s<a href="file:///%s">%s</a>

en: Patches exported
cs: Oprávky byly exportovány

en: %d patches were exported to:<p><a href="file:///%s">%s</a>
cs: %d oprávky byly exportovány do:<p><a href="file:///%s">%s</a>

en: Reverting all files will discard changes and leave affected files in a modified state.<br><br>Are you sure you want to use revert?<br><br>(use update to checkout another revision)
cs: Akce  "revert"  u všech souborů vyřadí změny a ponechá soubory v modifikovaném stavu.<br><br>Jste si jist, že tuto akci chcete provést?<br><br>(použijte aktualizaci pro přechod k jiné revizi)

en: Filter b&y
cs: Filtrovat podle

en: &Ancestors and Descendants
cs: &Předci a potomci

en: A&uthor
cs: A&utor

en: &Branch
cs: &Větev

en: &More Options...
cs: &Další možnosti...

en: Unable to merge
cs: Nelze sloučit

en: You cannot merge a revision with itself
cs: Nemůžete sloučit revizi se sebou samou

en: Unable to backout
cs: Nelze provést backout

en: Write bundle
cs: Zapsat svazek (bundle)

en: Backwards phase change requested
cs: Je požadována zpětná změna fáze

en: Do you really want to make this revision <i>secret</i>?
cs: Opravdu chcet tuto revizi učinit <i>secret</i>?

en: Making a "<i>draft</i>" revision "<i>secret</i>" is generally a safe operation.
    
    However, there are a few caveats:
    
    - "secret" revisions are not pushed. This can cause you trouble if you
    refer to a secret subrepo revision.
    
    - If you pulled this revision from a non publishing server it may be
    moved back to "<i>draft</i>" if you pull again from that particular server.
    
    Please be careful!
cs: Vytvoření  revize "<i>draft</i>" jako "<i>secret</i>" je obecně bezpečná operace.
    
    Má to ale několik háčků:
    
    -  "secret" revize nelze expedovat (push). To může způsobit potíže při odkazování na tajnou revizi subrepozitáře.
    
    - při opakovaném převzetí (pull) ze stejného nepublikujícího serveru může být tato revize přesunuta zpět do formátu "<i>draft</i>" .
    
    Buďte opatrní!

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Do you really want to <i>force</i> a backwards phase transition?
cs: Opravdu chcete vynutit (<i>force</i>) zpětnou změnu fáze?

en: You are trying to move the phase of revision %d backwards,
    from "<i>%s</i>" to "<i>%s</i>".
    
    However, "<i>%s</i>" is a lower phase level than "<i>%s</i>".
    
    Moving the phase backwards is not recommended.
    For example, it may result in having multiple heads
    if you modify a revision that you have already pushed
    to a server.
    
    Please be careful!
cs: Pokoušíte se o zpětný posun fáze v revizi %d,
    od "<i>%s</i>" k "<i>%s</i>".
    
    Avšak, fáze "<i>%s</i>" je nižší úroveň než "<i>%s</i>".
    
    Zpětný posun fáze se nedoporučuje.
    Úprava revize, kterou jste již poslal (push) na server
    může například vést k vytvoření vícerých čel.
    
    Buďte prosím opatrný!

en: Cannot import selected revision
cs: Nejde importovat vybranou revizi

en: The selected revision (rev #%d) cannot be imported because it is not a descendant of qparent (rev #%d)
cs: Vybraná revize (rev #%d) nemůže být importována, protože není potomkem revize qparent (rev #%d)

en: Invalid command
cs: Neplatný příkaz

en: The selected command is empty
cs: Vybraný příkaz je prázdný

en: The following error message was returned:
    
    <b>%s</b>
cs: Byla vrácena následující chybová zpráva:
    
    <b>%s</b>

en: 
    
    Please check that the "thg" command is valid.
cs: 
    
    Ověřte, zda je přjíkaz "thg" platný.

en: Failed to execute custom TortoiseHg command
cs: Nezdařilo se provést uživatelský příkaz TortoiseHg

en: The command "%s" failed (code %d).
cs: Příkaz "%s" se nezdařil (code %d).

en: Failed to execute custom command
cs: Nepodařilo se provést uživatelský příkaz

en: The command "%s" could not be executed.
cs: Příkaz "%s" nemohl být proveden.

en: The following error message was returned:
    
    "%s"
    
    Please check that the command path is valid and that it is a valid application
cs: Byla vrácena tato chybová zpráva:
    
    "%s"
    
    Ověřte prosím platnost aplikace a cesty příkazu

en: &Refresh
cs: &Refresh (reaktivovat)

en: &Filter Toolbar
cs: Lišta filtru

en: Local revision information
cs: Informace o lokální revizi

en: Other revision information
cs: Informace o jiných revizích

en: Unresolved conflicts
cs: Neřešené konflikty

en: Mercurial Re&solve
cs: Resolve Mercurialu

en: Attempt automatic (trivial) merge
cs: Zkusit automatické (triviální) sloučení

en: Merge using selected merge tool
cs: Provést sloučení s použitím vybraného nástroje

en: Accept the local file version (yours)
cs: Přijmout (vaši) lokální verzi souboru

en: Accept the other file version (theirs)
cs: Přijmout jinou (jejich) verzi souboru

en: &Mark as Resolved
cs: &Označit jako vyřešené

en: Mark this file as resolved
cs: Označit tento soubor jako vyřešený

en: Resolved conflicts
cs: Vyřešené konflikty

en: Edit resolved file
cs: Editovat vyřešený soubor

en: Visual three-way diff
cs: Trojný diff

en: Visual diff between resolved file and first parent
cs: Diff mezi řešeným souborem a prvním rodičem

en: Visual diff between resolved file and second parent
cs: Diff mezi řešeným souborem a druhým rodičem

en: Mark as &Unresolved
cs: Označit jako &nevyřešené

en: Mark this file as unresolved
cs: Označit tento soubor jako nevyřešený

en: Detected merge/diff tools:
cs: Nalezeny nástroje pro merge/diff:

en: Command output
cs: Výstup příkazu

en: Unable to show subrepository files
cs: Nejde ukázat soubory subrepozitáře

en: Visual diffs are not supported for files in subrepositories. They will not be shown.
cs: Zobrazení diffů není podporovány pro soubory v subrepozitářích. Nebudou zobrazeny.

en: There are merge <b>conflicts</b> to be resolved
cs: Je zapotřebí řešit <b>konflikty</b> při sloučení

en: All conflicts are resolved.
cs: Všechny konflikty jsou vyřešeny.

en: There are no conflicting file merges.
cs: Nevyskytují se konfliktní sloučení souborů.

en: Exit without finishing resolve?
cs: Skončit bez dokončeného řešení konfliktů?

en: Unresolved conflicts remain. Are you sure?
cs: Nevyřešené konflikty zůstávaji. Jste si jist?

en: Repository
cs: Repozitář

en: <default>
cs: <

en: Show all version-controlled files in tree view
cs: Zobrazit obsah repoitória, kromě složky .hg

en: &Flat List
cs: &Prostý seznam

en: ### filter text ###
cs: ### text filtru ###

en: Changed by &This Commit
cs: Změněno &tímto komitem

en: Show files changed by this commit
cs: Zobrazit soubory změněné tímto komitem

en: Compare to &1st Parent
cs: Porovnat s 1. rodičem

en: Compare to &2nd Parent
cs: Porovnat s 2. rodičem

en: Toggle parent to be used as the base revision
cs: Přepnout na rodiče, který má být použit jako bázová revize

en: List Optio&ns
cs: Seznam možnos&tí

en: %s - Revision Details (%s)
cs: %s - Podrobnosti revize (%s)

en: <b>Revert %s to its contents at the following revision?</b>
cs: <b>Vrátit (revert) %s k jeho obsahu v následující revizi?</b>

en: <b>Revert %d files to their contents at the following revision?</b>
cs: <b>Vrátit (revert) %d souborů k jejich obsahům v následující revizi?</b>

en: Revert all files to this revision
cs: Navrátit všechny soubory k této revizi

en: revision %d's first parent (i.e. revision %d)
cs: první rodič revize %d (revize %d)

en: revision %d's second parent (i.e. revision %d)
cs: druhý rodič revize %d (revize %d)

en: null revision (i.e. remove file(s))
cs: nulová revize (to jest odebrat soubor(y))

en: Child:
cs: Dítě:

en: Successors:
cs: Následovníci:

en: Head is closed!
cs: Čelo je uzavřeno!

en: Changesets where username contains string.
cs: Changesety, kde jméno uživatele obsahuje řetězec.

en: Search commit message, user name, and names of changed files for string.
cs: Hledat zprávu komitu, jméno uživatele a jména změněných souborů podle řetězce.

en: Like "keyword(string)" but accepts a regex.
cs: Jako "keyword(string)" ale přijme regex.

en: Changesets not found in the specified destination repository, or the default push location.
cs: Changesety, nenalezené v určeném repozitáři ani v implicitním místě pro předávku.

en: The named bookmark or all bookmarks.
cs: Pojmenovaná záložka nebo všechny záložky.

en: The named tag or all tags.
cs: Pojmenovaný tag nebo všechny tagy.

en: Changeset is tagged.
cs: Changeset je označen tagem.

en: Changeset is a named branch head.
cs: Changeset je čelo (head) pojmenované větve.

en: Changeset is a merge changeset.
cs: Changeset je changeset sloučení.

en: Changeset is closed.
cs: Changeset je uzavřen.

en: Changesets within the interval, see <a href="https://www.mercurial-scm.org/doc/hg.1.html#dates">help dates</a>
cs: Changesety uvnitř intervalu, viz <a href="https://www.mercurial-scm.org/doc/hg.1.html#dates">help dates</a>

en: Greatest common ancestor of the two changesets.
cs: Největší společný předek dvou changesetů.

en: Find revisions that "match" one or more fields of the given set of revisions.
cs: Nalézt revize, shodující se v jednom či více polích dané sady revizí.

en: Changesets affecting files matched by pattern.  See <a href="https://www.mercurial-scm.org/doc/hg.1.html#patterns">help patterns</a>
cs: Changesety, působící na soubory shodné se vzorem. Viz  <a href="https://www.mercurial-scm.org/doc/hg.1.html#patterns">help patterns</a>

en: Changesets which modify files matched by pattern.
cs: Changesety, které upravují soubory shodné se vzorem.

en: Changesets which add files matched by pattern.
cs: Changesety, které přidávají soubory shodné se vzorem.

en: Changesets which remove files matched by pattern.
cs: Changesety, které odstraňují soubory shodné se vzorem.

en: Changesets containing files matched by pattern.
cs: Changesety, obsahující soubory shodné se vzorem.

en: All changesets belonging to the branches of changesets in set.
cs: Všechny changesety, které patří do větví changesetů v sadě.

en: Members of a set with no children in set.
cs: Členové sady bez dětí v sadě.

en: Changesets which are descendants of changesets in set.
cs: Changesety, které jsou potomky changesetů v sadě.

en: Changesets that are ancestors of a changeset in set.
cs: Changesety, které jsou předky changesetů v sadě.

en: Child changesets of changesets in set.
cs: Changesety, které jsou dětmi changesetů v sadě.

en: The set of all parents for all changesets in set.
cs: Sada všech rodičů pro všechny changesety v sadě.

en: First parent for all changesets in set, or the working directory.
cs: První rodič pro všechny changesety v sadě nebo pracovní adresář.

en: Second parent for all changesets in set, or the working directory.
cs: Druhý rodič pro všechny changesety v sadě nebo pracovní adresář.

en: Changesets with no parent changeset in set.
cs: Changesety bez rodiče v sadě.

en: An empty set, if any revision in set isn't found; otherwise, all revisions in set.
cs: Prázdná sada, není-li v sadě nalezena žádná revize; jinak všechny revize v sadě.

en: Changeset with lowest revision number in set.
cs: Changeset s nejnižším číslem revize v sadě.

en: Changeset with highest revision number in set.
cs: Changeset s nejvyšším číslem revize v sadě.

en: First n members of a set.
cs: Prvních n členů sady.

en: Sort set by keys.  The default sort order is ascending, specify a key as "-key" to sort in descending order.
cs: Roztřídit sadu podle klíčů. Implicitní řazení je stoupající; pro sestupné řazení zadejte klíč jako "-key".

en: An alias for "::." (ancestors of the working copy's first parent).
cs: Alias pro "::." (předci prvního rodiče pracovní kopie).

en: All changesets, the same as 0:tip.
cs: Všechny changesety, totéž jako 0:tip.

en: all revisions converted from subversion
cs: všechny revize konvertované ze subversion

en: changeset which represents converted svn revision
cs: changeset, který představuje konvertovanou revizi z svn

en: Set Ancestry
cs: Zadejte předky

en: 
    Caught keyboard interrupt, aborting.
cs: 
    Zachyceno přerušení klávesnicí, ruší se.

en: can not read file "%s". Ignored.
cs: nelze číst soubor "%s". Ignorováno.

en: thg: command '%s' is ambiguous:
        %s
cs: thg: příkaz '%s' je víceznačný:
        %s

en: thg: unknown command '%s'
cs: thg: neznámý příkaz '%s'

en: abort: %s!
cs: zrušit: %s!

en: abort: %s
cs: zrušit: %s

en: option --config may not be abbreviated!
cs: volbu --config nelze zkracovat!

en: invalid arguments
cs: neplatné argumenty

en: unrecognized profiling format '%s' - Ignored
cs: nepoznaný profilující formát '%s' - Ignorováno

en: lsprof not available - install from http://codespeak.net/svn/user/arigo/hack/misc/lsprof/
cs: lsprof není dostupné - instalujte z http://codespeak.net/svn/user/arigo/hack/misc/lsprof/

en: repository root directory or symbolic path name
cs: kořenový adresář repozitáře nebo symbolický název cesty

en: enable additional output
cs: umožnit dodatečný výstup

en: suppress output
cs: potlačit výstup

en: display help and exit
cs: zobrazit nápovědu a ukončit program

en: set/override config option (use 'section.name=value')
cs: zadat/přepsat konfigurační nastavení (use 'section.name=value')

en: enable debugging output
cs: umožnit ladící výstup

en: start debugger
cs: spustit debugger

en: print command execution profile
cs: prováděcí profil příkazu print

en: do not fork GUI process
cs: nedělit (fork) proces GUI

en: always fork GUI process
cs: vždy dělit proces GUI

en: read file list from file
cs: číst seznam souborů ze souboru

en: read file list from file encoding utf-8
cs: načíst seznam souborů ze souboru s kódováním utf-8

en: revision to annotate
cs: revize pro anotaci

en: open to line
cs: otevřít na řádku

en: initial search pattern
cs: počáteční vyhledávací vzorec

en: invalid line number: %s
cs: neplatné číslo řádku: %s

en: revision to archive
cs: revize pro archivaci

en: merge with old dirstate parent after backout
cs: po anulování (backout) sloučit s předchozím stavem pracovního adresáře (dirstate)

en: parent to choose when backing out merge
cs: vybrat rodiče při anulaci sloučení

en: revision to backout
cs: revize, k níž anulovat (backout)

en: revision
cs: revize

en: only one new bookmark name allowed
cs: dovoleno jen jedno jméno nového  bookmarku

en: the clone will include an empty working copy (only a repository)
cs: klon bude obsahovat prázdnou pracovní kopii (pouze repozitář)

en: revision, tag or branch to check out
cs: vybíraná revize, tag nebo větev

en: include the specified changeset
cs: zahrnout určený changeset

en: clone only the specified branch
cs: klonovat jenom určenou větev

en: use pull protocol to copy metadata
cs: použít protokol 'pull' ke kopírování metadat

en: use uncompressed transfer (fast over LAN)
cs: použít nekomprimovaný přenos (fast over LAN)

en: record user as committer
cs: zapsat uživatele jako komitenta

en: record datecode as commit date
cs: zapsat datumový kód jako datum komitu

en: no command specified
cs: žádný příkaz nebyl určen

en: a revision to send
cs: odesílaná revize

en: use only one form to specify the revision
cs: pro označení revize použijte jen jeden způsob

en: select the specified revision
cs: vyberte určenou revizi

en: side-by-side comparison of revisions
cs: porovnání revize vedle revize

en: requires a single filename
cs: vyžaduje jediné jméno souboru

en: revisions to graft
cs: revize pro gráftování

en: You must provide revisions to graft
cs: Nutno uvést revize, které mají být gráftovány

en: ignore case during search
cs: při hledání ignorovat velikost znaků

en: global options:
cs: globální možnosti:

en: use "thg help" for the full list of commands
cs: použijte "thg help" pro úplný seznam příkazů

en: use "thg help" for the full list of commands or "thg -v" for details
cs: použijte "thg help" pro úplný seznam příkazů nebo "thg -v" pro detaly

en: use "thg -v help%s" to show aliases and global options
cs: použijte "thg -v help%s" pro zobrazení aliasů a globálních možností

en: use "thg -v help %s" to show global options
cs: použijte "thg -v help %s" pro zobrazení globálních možností

en: list of commands:
cs: seznam příkazů:

en: 
    aliases: %s
cs: 
    aliasy: %s

en: (no help text available)
cs: (nápověda není k disposici)

en: options:
cs: možnosti:

en: no commands defined
cs: žádné příkazy nebyly určeny

en: basic commands:
cs: základní příkazy:

en: import to the patch queue (MQ)
cs: importovat do fronty oprávek (MQ)

en: search for a given text or revset
cs: hledání daného textu nebo revsetu

en: open a new workbench window
cs: otevřte nové okno verpánku

en: cannot specify both -k/--query and filenames
cs: nelze určit jak -k/--query, tak jména souborů

en: revision to display
cs: zobrazovaná revize

en: revision to merge
cs: slučovaná revize

en: Merge revision not specified or not found
cs: Slučovací revize neurčena nebo nenalezena

en: a revision to post
cs: revize k odeslání

en: reviewboard extension not enabled
cs: extenze reviewboard není povolena

en: no revisions specified
cs: žádná revize nebyla určena

en: revisions to prune
cs: revize, které mají být redukovány (pruned)

en: keep original changesets
cs: zachovat původní changesety

en: keep original branch names
cs: zachovat původní názvy větví

en: rebase from the specified changeset
cs: přeskupit od určeného changesetu

en: rebase onto the specified changeset
cs: přeskupit k určenému changesetu

en: Rebase already in progress
cs: Přeskupování právě probíhá

en: Resuming rebase already in progress
cs: Pokračovat v přerušeném přeskupování (rebasing)

en: You must provide source and dest arguments
cs: Musíte zadat  'source' a 'dest' argumenty

en: You must provide the path to a file
cs: Musíte zadat cestu k souboru

en: field to give initial focus
cs: pole pro počáteční zaměření

en: the revision to show
cs: revize pro zobrazení

en: revision to update
cs: aktualizovaná revize

en: name of the hgweb config file (serve more than one repository)
cs: název konfiguračního souboru pro hgweb (obsluhuje více než jeden repozitář)

en: name of the hgweb config file (DEPRECATED)
cs: název konfiguračního souboru hgweb (DEPRECATED)

en: sign even if the sigfile is modified
cs: podepsat, i když je sigfile modifikován

en: make the signature local
cs: učinit signaturu lokální

en: the key id to sign with
cs: id podpisového klíče

en: use <text> as commit message
cs: použít <text> jako zprávu komitu

en: Please enable the Gpg extension first.
cs: Povolte prosím nejprve extenzi Gpg.

en: show files without changes
cs: zobrazit soubory bez změn

en: show ignored files
cs: zobrazit ignorované soubory

en: discard uncommitted changes (no backup)
cs: vyřadit nekomitované změny (bez zálohy)

en: do not back up stripped revisions
cs: nezálohovat odtržené revize

en: do not modify working copy during strip
cs: při odtrhování (strip) neměnit pracovní kopii

en: revision to strip
cs: odtrhované revize

en: open the bookmark sync window
cs: otevřít okno pro synchronizaci bookmarků

en: replace existing tag
cs: nahradit existující tag

en: make the tag local
cs: učinit tag lokálním

en: revision to tag
cs: tagem označovaná revize

en: remove a tag
cs: odebrat tag

en: wait until the second ticks over
cs: čekejte jednu vteřinu

en: notify the shell for paths given
cs: oznámit shell pro dané cesty

en: remove the status cache
cs: odebrat status cache

en: show the contents of the status cache (no update)
cs: zobrazit obsah status cache (neaktualizovat)

en: update all repos in current dir
cs: aktualizovat všechny repozitáře ve stávajícím adresáři

en: changeset to view in diff tool
cs: changeset který má být zobrazen v diff nástroji

en: revisions to view in diff tool
cs: revize, které mají být zobrazeny v diff nástroji

en: bundle file to preview
cs: soubor svazku pro náhled

en: launch visual diff tool
cs: spustit grafický diff nástroj

en: print license
cs: vytisknout licenci

en: TortoiseHg Dialogs (version %s), Mercurial (version %s)
cs: Dialogy TortoiseHg (verze %s), Mercurial (verze %s)

en: Location:
cs: Umístění:

en: Update to:
cs: Aktualizovat k:

en: Options:
cs: Možnosti:

en: Discard remote changes, no backup (-C/--clean)
cs: Vyřadit vzdálené změny, bez zálohy (-C/--clean)

en: Perform a push before updating (-p/--push)
cs: Provést push před aktualizací (-p/--push)

en: Allow pushing new branches (--new-branch)
cs: Povolit předání (push) nových větví (--new-branch)

en: Force push to remote location (-f/--force)
cs: Vynutit push do vzdálené lokace(-f/--force)

en: remove working directory
cs: odebrat pracovní adresář

en: unknown revision!
cs: neznámá revize!

en: &Update
cs: &Aktualizovat

en: Repositories
cs: Repozitáře

en: Running at %s
cs: Spuštěno na %s

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Web Server
cs: Webový server

en: Start
cs: Spustit

en: Settings
cs: Nastavení

en: <unspecified>
cs: <neurčeno>

en: &Unspecified
cs: &Neurčeno

en: Strike
cs: Přeškrtnout

en: Underline
cs: Podtrhnout

en: Failed to load issue tracker: '%s': %s.
cs: Nepodařilo se načíst issue tracker: '%s': %s.

en: &Browse...
cs: &Procházet...

en: UI Language
cs: Jazyk aplikace

en: Specify your preferred user interface language (restart needed)
cs: Určit preferovaný jakyk uživatelského rozhraní (protřebný restart)

en: Three-way Merge Tool
cs: Nástroj pro sloučení

en: Graphical merge program for resolving merge conflicts.  If left unspecified, Mercurial will use the first applicable tool it finds on your system or use its internal merge tool that leaves conflict markers in place.  Choose internal:merge to force conflict markers, internal:prompt to always select local or other, or internal:dump to leave files in the working directory for manual merging
cs: Program pro řešení slučovacích konfliktů. Pokud neurčeno, použije Mercurial první použitelný nástroj, který nalezne v systému nebo použije svůj vlastní slučovací nástroj, jenž ponechává na místě markery konfliktů. Zvolte internal:merge pro vytvoření konfliktových markerů, internal:prompt pro lokální či jiný výběr a internal:dump pro ponechání souborů v pracovním adresáři k ručnímu slučování

en: Visual Diff Tool
cs: Nástroj Visual Diff

en: Specify visual diff tool, as described in the [merge-tools] section of your Mercurial configuration files.  If left unspecified, TortoiseHg will use the selected merge tool. Failing that it uses the first applicable tool it finds.
cs: Určete nástroj pro vizuální diff, tak jak je zapsán v sekci [merge-tools] vašich konfiguračních souborů Mercurialu.  Pokud nezadáno, použije TortoiseHg výše vybraný slučovací nástroj. Pokud tato volba selže, použije první použitelný nástroj, který nalezne.

en: Visual Editor
cs: Textový editor

en: Specify visual editor, as described in the [editor-tools] section of your Mercurial configuration files.  If left unspecified, TortoiseHg will use the first applicable tool it finds.
cs: Zadat textový editor, uvedený v sekci [editor-tools] konfiguračního souboru Mercurialu. Nebude-li zadáno, použije TortoiseHg první vhodný nástroj, který nalezne.

en: CLI Editor
cs: Editor CLI

en: The editor used by Mercurial command line commands to collect multiline input from the user.  Most notably, commit messages.
cs: Textový editor, aktivovaný  z příkazového řádku příkazem Mercurialu pro zápis víceřádkového vstupu od uživatele; zejména pro zápis komitové zprávy.

en: Shell
cs: Terminál

en: Specify the command to launch your preferred terminal shell application. If the value includes the string %(reponame)s, the name of the repository will be substituted in place of %(reponame)s. Similarly, %(root)s will be the full path to the repository. (restart needed)<br>Default, Windows: cmd.exe /K title %(reponame)s<br>Default, OS X: not set<br>Default, other: xterm -T "%(reponame)s"
cs: Zadejte příkaz, který spustí váš oblíbený terminál. Pokud hodnota obsahuje řetězec %(reponame)s, bude název repozitáře dosazen za %(reponame)s. Podobně bude %(root)s reprezentovat úplnou cestu k repozitáři.  (potřebný restart)<br>Default, Windows: cmd.exe /K title %(reponame)s<br>Default, OS X: not set<br>Default, other: xterm -T "%(reponame)s"

en: Immediate Operations
cs: Následné operace

en: Space separated list of shell operations you would like to be performed immediately, without user interaction. Commands are "add remove revert forget". Default: None (leave blank)
cs: Seznam mezerami oddělených operací shellu, které si přejete okamžitě použít bez součinnosti uživatele. Příkazy jsou "add remove revert forget". Implicitně: None (ponechte prázdné)

en: Tab Width
cs: Šířka ouška karty

en: Specify the number of spaces that tabs expand to in various TortoiseHg windows. Default: 8
cs: Určit šířku, vyplněnou oušky karet v různých oknech TortoiseHg. Implicitně: 8

en: Force Repo Tab
cs: Zobrazit karty

en: Always show repo tabs, even for a single repo. Default: False
cs: Vždy zobrazit repozitář v kartě, i pro jediný repozitář. Implicitně: False

en: Monitor Repo Changes
cs: Sledovat změny repozitáře

en: Specify the target filesystem where TortoiseHg monitors changes. Default: localonly
cs: Určit systém souborů, ve kterém TortoiseHg monitoruje změny

en: Max Diff Size
cs: Max. velikost diffu

en: The maximum size file (in KB) that TortoiseHg will show changes for in the changelog, status, and commit windows. A value of zero implies no limit.  Default: 1024 (1MB)
cs: Maximální velikost souboru (v KB) pro zobrazení změn v oknech pro changelog, status a commit. Nulová hodnota je pro nastavení bez limitu. Implicitní nastavení je 1024 (1MB)

en: Fork GUI
cs: Rozdělit GUI

en: When running from the command line, fork a background process to run graphical dialogs. This setting is ignored when TortoiseHg runs as an OS X application bundle.  Default: True
cs: Při spuštění z příkazového řádku rozdělit proces na pozadí pro zobrazení dialogů v grafickém okně. Toto nastavení je ignovoráno, běží-li TortoiseHg jako aplikační svazek OSX. Implicitně: True

en: Full Path Title
cs: Název úplné cesty

en: Show a full directory path of the repository in the dialog title instead of just the root directory name.  Default: False
cs: Zobrazit úplnou cestu k repozitáři v titulku dialogového okna místo pouhého názvu kořenového adresáře. Implicitně je False

en: Auto-resolve merges
cs: Automatická sloučení

en: Indicates whether TortoiseHg should attempt to automatically resolve changes from both sides to the same file, and only report merge conflicts when this is not possible. When False, all files with changes on both sides of the merge will report as conflicting, even if the edits are to different parts of the file. In either case, when conflicts occur, the user will be invited to review and resolve changes manually. Default: True.
cs: Určuje, zda se má TortoiseHg pokusit automaticky řešit změny z obou stran téhož souboru a při nezdaru oznámit slučovací potíže. Při False jsou ohlášeny jako konfliktní všechny soubory se změnami na obou stranách i když se tyto změny nacházejí na odlišných místech souborů. Při výskytu konfliktů je uživatel vyznán k jejich ručnímu řešení. Implicitně: True.

en: New Repo Skeleton
cs: Nový skelet repozitáře

en: If specified, files in the directory, e.g. .hgignore, are copied to the newly-created repository.
cs: Pokud je určen, jsou soubory adresáře - např. .hgignore - zkopírovány do nově vytvořeného repozitáře.

en: Workbench
cs: Verpánek

en: Single Workbench Window
cs: Jediné okno Verpánku

en: Select whether you want to have a single workbench window. If you disable this setting you will get a new workbench window everytime that you use the "Hg Workbench" command on the explorer context menu. Default: True
cs: Určete, zda chcete jediné okno Verpánku. Pokud toto nastavení nepovolíte, otevře se vám nový Verpánek pokaždé když v kontextovém menu zvolíte "Hg Verpánek". Implicitní nastavení: True

en: Default widget
cs: Počáteční widget

en: Select the initial widget that will be shown when opening a repository. Default: revdetails
cs: Zvolte počáteční widget, který se ukáže při otevření repozitáře. Implicitně: Podrobnosti revize (revdetails)

en: Select the initial revision that will be selected when opening a repository.  You can select the "current" (i.e. the working directory parent), the current "tip" or the working directory ("workingdir"). Default: current
cs: Zvolte nastavenou revizi při otevření verpánku. Můžete vybrat "current" (to jest rodiče pracovního adresáře), aktuální "tip" nebo pracovní adresář ("workingdir"). Implicitně: current

en: Open new tabs next
    to the current tab
cs: Otevřít nové karty vedle
    stávajících

en: Should new tabs be open next to the current tab? If False new tabs will be open after the last tab. Default: True
cs: Mají být nové karty otevřeny vedle stávajících? Při nastavení False se nové karty otevřou za poslední kartou. Implicitně: True

en: Author Coloring
cs: Zabarvení podle autora

en: Color changesets by author name. Default: False
cs: Zbarvit changesety podle jména autora. Implicitně: False

en: Full Authorname
cs: Celé jméno autora

en: Show full authorname in Logview. If not enabled, only a short part, usually name without email is shown. Default: False
cs: Uvádět plné jméno autora v okně protokolu. Není-li povoleno, zobrazí se ve zkrácené verzi, obvykle jenom jméno bez emailové adresy. Implicitně: False

en: Task Tabs
cs: Poloha úkonových karet

en: Show tabs along the side of the bottom half of each repo widget allowing one to switch task tabs without using the toolbar. Default: off
cs: Orientace lišty (east, west, off) s oušky úkonových karet. Implicitně: off

en: Task Toolbar Order
cs: Pořadí úloh úkonové lišty

en: Specify which task buttons you want to show on the task toolbar and in which order.<br>Type a list of the task button names. Add separators by putting "|" between task button names.<br>Valid names are: log commit sync grep and pbranch.<br>Default: log commit grep pbranch | sync
cs: Určit, která úkonová tlačítka se zobrazí v úkonové liště a v jakém pořadí.<br> Zapište seznam názvů tlačítek. Přidejte separátory vložením "I" mezi názvy tlačítek.<br> Platné názvy jsou: log commit sync  grep a pbranch. <br>Implicitně: log commit grep pbranch I sync

en: Long Summary
cs: Dlouhý souhrn

en: If true, concatenate multiple lines of changeset summary and truncate them at 80 characters as necessary. Default: False
cs: Pakliže "true", přeskupit víceré řádky souhrnného sdělení a případně jejich délky omezit na 80 znaků.Implicitně: False

en: Log Batch Size
cs: Počet načtených revizí

en: The number of revisions to read and display in the changelog viewer in a single batch. Default: 500
cs: Počet současně zobrazitelných changesetů v protokolu (changelog). Implicitně je 500

en: Dead Branches
cs: Mrtvé větve

en: Comma separated list of branch names that should be ignored when building a list of branch names for a repository. Default: None (leave blank)
cs: Seznam čárkami oddělených názvů větví, které by měly být ignorovány při sestavování seznamu větví pro repozitář. Implicitně. None (nevyplněno)

en: Branch Colors
cs: Barvy větví

en: Space separated list of branch names and colors of the form branch:#XXXXXX. Spaces and colons in the branch name must be escaped using a backslash (\). Likewise some other characters can be escaped in this way, e.g. \u0040 will be decoded to the @ character, and \n to a linefeed. Default: None (leave blank)
cs: Seznam mezerami oddělených názvů větví a barev ve formátu branch:#XXXXXX. Mezery a dvojtečky v názvu větve musí být předznamenány zpětnými lomítky (\). Tímto způsobem lze předznamenat i jiné znaky, např. \u0040 bude dekódováno jako znak @ a \n jako linefeed. Implicitně: None (nevyplněno)

en: Hide Tags
cs: Skrýt tagy

en: Space separated list of tags that will not be shown. Useful example: Specify "qbase qparent qtip" to hide the standard tags inserted by the Mercurial Queues Extension. Default: None (leave blank)
cs: Seznam mezerami oddělených tagů, které nebudou zobrazovány. Užitečný příklad: Zadání "qbase qparent qtip" způsobí skrytí standardních tagů, vkládaných extenzí Mercurialu Queues. Implicitně: None (nevyplněno)

en: Activate Bookmarks
cs: Aktivovat záložky

en: Select when TortoiseHg will show a prompt to activate a bookmark when updating to a revision that has one or more bookmarks.<ul><li><b>auto</b>: Try to automatically activate bookmarks. When updating to a revision that has a single bookmark it will be activated automatically. Show a prompt if there is more than one bookmark on the revision that is being updated to.<li><b>prompt</b>: The default. Show a prompt when updating to a revision that has one or more bookmarks.<li><b>never</b>: Never show any prompt to activate any bookmarks.</ul><p>Default: prompt
cs: Vyberte poté, co TortoiseHg zobrazí výzvu k aktivaci záložky  při aktualizaci k revizi, která má jednu nebo více záložek.<ul><li><b>auto</b>: Pokusit se záložky aktivovat automaticky při aktualizaci k revizi, která má jedinou záložku. Zobrazit výzvu při aktualizaci k revizi, která má více záložek.<li><b>prompt</b>: Implicitní nastavení. Zobrazit výzvu při aktualizaci k revizi, která má jednu či více záložek.<li><b>never</b>: Nikdy nezobrazovat žádnou výzvu pro aktivaci záložek.</ul><p>Implicitně: prompt

en: Show Family Line
cs: Zobrazit rodinnou linii

en: Show indirect revision dependency on the revision graph when filtered by revset. Default: True<p><b>Note</b>: Calculating family line may be slow in some cases. This option is expected to be removed if the performance issue is solved.
cs: Zobrazit nepřímou závislost revize na grafu při filtrování revsetem. Implicitně: True<p><b>Poznámka</b>: Počítání rodinné linky může být v některých případech pomalé. Tato možnost bude zřejmě odstraněna, podaří-li se vyřešit problém s výkonem.

en: Use optimized graph layouter
cs: Optimalizované zobrazení grafu

en: Use alternative graph layouter for large repositories. Default: False<p><b>Note</b>: This layouter colors edges using branch information and does not display graft edges, regardless of whether they are requested or not.
cs: Použít alternativní zobrazení grafu pro velké repozitáře. Implicitně:  False<p><b>Poznámka</b>: Toto nastavení způsobí zabarvení spojovacích čar (edges) v závislosti na informaci o větvi a nezobrazí spojovací čáry gráftů (i když jsou požadovány).

en: Username
cs: Jméno uživatele

en: Name associated with commits.  The common format is:<br>Full Name &lt;email@example.com&gt;
cs: Jména spojená s komity.  Obvyklý formát je:<br>Full Name &lt;email@example.com&gt;

en: Ask Username
cs: Požadovat jméno uživatele

en: If no username has been specified, the user will be prompted to enter a username.  Default: False
cs: Nebylo-li určeno jméno uživatele, vyzvat k zadání jeho jména.Implicitně: False

en: Summary Line Length
cs: Délka souhrnného řádku

en: Suggested length of commit message lines. A red vertical line will mark this length.  CTRL-E will reflow the current paragraph to the specified line length. Default: 80
cs: Navrhovaná délka řádku zprávy komitu. Tato délka je označena svislou červenou čarou. Ctrl-E způsobí přetečení stávajícího odstavce na určenou délku řádku. Implicitně: 80

en: Close After Commit
cs: Po komitu zavřít

en: Close the commit tool after every successful commit.  Default: False
cs: Uzavřít nástroj Commit po každém úspěšném komitu. Implicitně: False

en: Push After Commit
cs: Push po komitu

en: Attempt to push to specified URL or alias after each successful commit.  Default: No push
cs: Pokusit se o push na určenou adresu URL nebo alias po každém úspěšném komitu. Implicitně: No push

en: Auto Commit List
cs: Seznam auto-include

en: Comma separated list of files that are automatically included in every commit.  Intended for use only as a repository setting. Default: None (leave blank)
cs: Seznam čárkami oddělených souborů, které jsou automaticky připojeny ke každému komitu. Zamýšleno pouze jako nastavení repozitáře. Implicitně: None (nevyplněno)

en: Auto Exclude List
cs: Seznam auto-exclude

en: Comma separated list of files that are automatically unchecked when the status, and commit dialogs are opened. Default: None (leave blank)
cs: Seznam čárkami oddělených souborů, které jsou automaticky odznačeny při otevření dialogů pro commit a status. Implicitně: None (nevyplněno)

en: English Messages
cs: Průvodní texty anglicky

en: Generate English commit messages even if LANGUAGE or LANG environment variables are set to a non-English language. This setting is used by the Merge, Tag and Backout dialogs. Default: False
cs: Generovat anglickou zprávu komitu i když jsou proměnné prostředí LANGUAGE nebo LANG nastaveny na neanglický jazyk. Toto nastavení používají dialogy Merge, Tag a Backout. Implicitně: False

en: New Commit Phase
cs: Fáze nových komitů

en: The phase of new commits. Default: draft
cs: Fáze nových komitů. Implicitně: draft

en: Secret MQ Patches
cs: Oprávky MQ - secret

en: Make MQ patches secret (instead of draft). Default: False
cs: Učinit fázi oprávek MQ 'secret' (místo 'draft'). Implicitně: False

en: Check Subrepo Phase
cs: Ověřit fázi subrepozitáře

en: Check the phase of the current revision of each subrepository.  For settings other than "ignore", the phase of the current revision of each subrepository is checked before committing the parent repository.  Default: follow
cs: Ověřit fázi aktuální revize každého subrepozitáře. Pro jiná nastavení než "ignore" se toto ověření provádí před komitem v rodičovském repozitáři. Implicitně: follow

en: Monitor working<br>directory changes
cs: Monitorovat změny pracovního<br>adresáře

en: Select when the working directory status list will be refreshed:<br>- <b>auto</b>: [<i>default</i>] let TortoiseHg decide when to refresh the working directory status list.<br>TortoiseHg will refresh the status list whenever it performs an action that may potentially modify the working directory. <i>This may miss any changes that happen outside of TortoiseHg's control;</i><br>- <b>always</b>: in addition to the automatic updates above, also refresh the status list whenever the user clicks on the "working dir revision" or on the "Commit icon" on the workbench task bar;<br>- <b>alwayslocal</b>: same as "<b>always</b>" but restricts forced refreshes to <i>local repos</i>.<br>Default: auto
cs: Vyberte, kdy se obnoví (refresh) stavový výpis pracovního adresáře:<br>- <b>auto</b>: [<i>implicitní</i>] nechť TortoiseHg rozhodne, kdy tento výpis obnovit.<br>TortoiseHg provede obnovení pokaždé, když provede akci, která by mohla změnit pracovní adresář. <i>Při této volbě se můžou přehlédnout všechny změny, provedené mimo kontrolu TortoiseHg;</i><br>- <b>always</b>:stejně jako u 'default' a navíc se obnovení stavového výpisu provede vždy, když uživatel klepne na revizi "Pracovní adresář" nebo na ikonu "Commit" v manipulační či úkonové liště Verpánku;<br>- <b>alwayslocal</b>: totéž jako "<b>always</b>" ale omezí vynucená obnovení na <i>lokální repozitáře</i>.<br>Implicitně: auto

en: Confirm adding unknown files
cs: Potvrdit přidání neznámých souborů

en: Determines if TortoiseHg should show a confirmation dialog before adding new files in a commit. If True, a confirmation dialog will be shown. If False, selected new files will be included in the commit with no confirmation dialog.  Default: True
cs: Určuje, zda má TortoiseHg zobrazit potvrzovací (konfirmační) dialog před přidáním nových souborů v komitu. Při True bude konfirmační dialog zobrazen. Při False budou vybrané nové soubory zařazeny do komitu bez konfirmačního dialogu. Implicitně: True

en: Confirm deleting files
cs: Potvrdit mazání souborů

en: Determines if TortoiseHg should show a confirmation dialog before removing files in a commit. If True, a confirmation dialog will be shown. If False, selected deleted files will be included in the commit with no confirmation dialog.  Default: True
cs: Určuje, zda má TortoiseHg zobrazit konfirmační dialog před odebráním souborů v komitu. Při True bude konfirmační dialog zobrazen. Při False budou smazané soubory zařazeny do komitu bez konfirmačního dialogu. Implicitně: True

en: After Pull Operation
cs: Operace po akci pull

en: Operation which is performed directly after a successful pull. update equates to pull --update, fetch equates to the fetch extension, rebase equates to pull --rebase, updateorrebase equates to pull -u --rebase.  Default: none
cs: Operace, která se provede bezprostředně po úspěšné akci pull. update odpovídá pull --update, fetch odpovídá fetch extension, rebase odpovídá pull --rebase, updateorrebase odpovídá pull -u --rebase.  Implicitně: none

en: Default Push
cs: Připojit k push

en: Select the revisions that will be pushed by default, whenever you click the Push button.<ul><li><b>all</b>: The default. Push all changes in <i>all branches</i>.<li><b>branch</b>: Push all changes in the <i>current branch</i>.<li><b>revision</b>: Push the changes in the current branch <i><u>up to</u> the current revision</i>.</ul><p>Default: all
cs: Vyberte revize, které budou implicitně vybrány pro push při každém poklepu na tlačítko Push.<ul><li><b>all</b>: Implicitní. Vyslat všechny změny ve <i>všech větvích</i>.<li><b>branch</b>: Vyslat všechny změny v aktuální větvi</i>.<li><b>revision</b>: Vyslat změny v aktuální větvi <i><u>až po</u> aktuální revizi</i>.</ul><p>Implicitně: all

en: Confirm Push
cs: Potvrdit push

en: Determines if TortoiseHg should show a confirmation dialog before pushing changesets. If False, push will be performed without any confirmation dialog. Default: True
cs: Určuje, zda má TortoiseHg zobrazit konfirmační dialog před předáním  changesetů. Nastaveno-li False, provede se předání (push) bez potvrzovacího dialogu. Implicitně: True

en: Target Combo
cs: Výběrové kombo

en: Select if TortoiseHg will show a target combo in the sync toolbar.<ul><li><b>auto</b>: The default. Show the combo if more than one target configured.<li><b>always</b>: Always show the combo.</ul><p>Default: auto
cs: Určete, zda TortoiseHg zobrazí výběrové kombo v synchronizační liště.<ul><li><b>auto</b>: Zobrazit kombo, je-li zadán více než jeden cíl. <li><b>always</b>: Vždy zobrazit kombo.</ul><p>Default: auto

en: Command to use for SSH connections.<p>Default: "ssh" or "TortoisePlink.exe -ssh -2" (Windows)
cs: Příkaz pro použití při spojeních SSH.<p>Implicitně: "ssh" nebo "TortoisePlink.exe -ssh -2" (Windows)

en: <b>Subrepository Features:</b>
cs: <b>Vlastnosti subrepozitáře:</b>

en: Allow Hg Subrepos
cs: Povolit subrepa Mercurialu

en: Whether Mercurial subrepositories are allowed in the working directory. Default: True
cs: Zda jsou v pracovním adresáři povolena subrepa Mercuriálu. Implicitně: True

en: Allow Git Subrepos
cs: Povolit subrepa Gitu

en: Whether Git subrepositories are allowed in the working directory. Default: False<p><a href="%s">See the security note</a> before enabling Git subrepos.
cs: Zda jsou v pracovním adresáři povolena subrepa Gitu. Implicitně: False<p><a href="%s">Viz bezpečností poznámka</a> před povolením subrepozitářů Git.

en: Allow SVN Subrepos
cs: Povolit subrepa SVN

en: Whether Subversion subrepositories are allowed in the working directory. Default: False<p><a href="%s">See the security note</a> before enabling Subversion subrepos.
cs: Zda jsou v pracovním adresáři povolena subrepa Subversion. Implicitně: False<p><a href="%s">Viz bezpečností poznámka</a> před povolením subrepozitářů Subversion.

en: <b>Repository Details:</b>
cs: <b>Detaily repozitáře:</b>

en: Repository name to use in the web interface, and by TortoiseHg as a shorthand name.  Default is the working directory.
cs: Název pro repozitář, použitý ve webovém rozhranní a aplikací TortoiseHg jako zkratka. Implicitně to je pracovní adresář.

en: Encoding
cs: Kódování

en: Character encoding of files in the repository, used by the web interface and TortoiseHg.
cs: Kódování souborů v repozitáři, použité ve webovém rozhraní a v aplikaci TortoiseHg.

en: 'Publishing' repository
cs: Publikující repozitář

en: Controls draft phase behavior when working as a server. When true, pushed changesets are set to public in both client and server and pulled or cloned changesets are set to public in the client. Default: True
cs: Řídí chování fáze 'draft' při práci coby server. Nastaveno-li True, jsou předané (pushed) changesety zařazeny jako 'public' u klienta i serveru. Převzaté (pulled) nebo klonované changesety jsou u klienta zařazeny jako 'public'. Implicitně: True

en: <b>Web Server:</b>
cs: <b>Webový server:</b>

en: Textual description of the repository's purpose or contents.
cs: Popis účelu nebo obsahu repozitáře.

en: Contact
cs: Kontakt

en: Name or email address of the person in charge of the repository.
cs: Jméno nebo emailová adresa osoby zodpovědné za repozitář.

en: Style
cs: Styl

en: Which template map style to use
cs: Který styl mapy šablon použít

en: Archive Formats
cs: Formáty pro archivaci

en: Comma separated list of archive formats allowed for downloading
cs: CSV seznam archivovacích formátů povolených při stahování

en: Port to listen on
cs: Port, kterému má být nasloucháno

en: Push Requires SSL
cs: Push vyžaduje SSL

en: Whether to require that inbound pushes be transported over SSL to prevent password sniffing.
cs: Zda požadovat, aby byl příchozí push transportován přes SSL jako prevence proti čenichání po heslu.

en: Stripes
cs: Pruhy

en: How many lines a "zebra stripe" should span in multiline output. Default is 1; set to 0 to disable.
cs: Kolik řádků mají zabrat "pruhy zebry " ve víceřádkovém výstupu. Implicitně je 1; 0 volbu vypne.

en: Max Files
cs: Souborů maximálně

en: Maximum number of files to list per changeset. Default: 10
cs: Maximální počet souborů, uváděných v seznamech changesetů. Implicitně: 10

en: Max Changes
cs: Změn maximálně

en: Maximum number of changes to list on the changelog. Default: 10
cs: Maximální počet změn, uváděných v protokolu (changelogu). Implicitně: 10

en: Allow Push
cs: Povolit push

en: Whether to allow pushing to the repository. If empty or not set, push is not allowed. If the special value "*", any remote user can push, including unauthenticated users. Otherwise, the remote user must have been authenticated, and the authenticated user name must be present in this list (separated by whitespace or ","). The contents of the allow_push list are examined after the deny_push list.
cs: Zda povolit vzdálený push do repozitáře. Není-li zadáno, push není dovolen. Při zadání hodnolty "*" může push provést každý vzdálený uživatel, i neověřený. Jinak musí být každý vzdálený uživatel  uveden v seznamu oprávněných osob. Obsah seznamu allow_ push je zkoumán po seznamu deny_push.

en: Deny Push
cs: Odmítnout push

en: Whether to deny pushing to the repository. If empty or not set, push is not denied. If the special value "*", all remote users are denied push. Otherwise, unauthenticated users are all denied, and any authenticated user name present in this list (separated by whitespace or ",") is also denied. The contents of the deny_push list are examined before the allow_push list.
cs: Zda odmítnout push do repozitáře. Není-li zadáno, push není odepřen. Při zadání hodnoty "*" jsou odmítnuti všichni vzdálení uživatelé. Jinak jsou odmítnuti neověření uživatelé a ti ověření, kteří jsou uvedeni v tomto seznamu.  Obsah seznamu deny_push je zkoumán před seznamem allow_push.

en: Host
cs: Hostitel

en: Host name and (optional) port of proxy server, for example "myproxy:8000"
cs: Jméno hostitele a případně port proxy serveru, např. "myproxy:8000"

en: Bypass List
cs: Seznam pro bypass

en: Optional. Comma-separated list of host names that should bypass the proxy
cs: Nepovinné. CSV seznam jmen hostitelů, které by měly obejít proxy

en: Optional. User name to authenticate with at the proxy server
cs: Volitelné. Jméno uživatele pro potvrzení totožnosti u proxy serveru

en: Password
cs: Heslo

en: Optional. Password to authenticate with at the proxy server
cs: Volitelné. Heslo pro potvrzení totožnosti u proxy serveru

en: Email address to use in the "From" header and for the SMTP envelope
cs: Emailová adresa pro použití v záhlaví "From" a pro obálku SMTP

en: Comma-separated list of recipient email addresses
cs: CSV seznam emailových adres

en: Comma-separated list of carbon copy recipient email addresses
cs: CSV seznam emailových adres příjemců kopií

en: Comma-separated list of blind carbon copy recipient email addresses
cs: CSV seznam emailových adres skrytých příjemců kopií

en: method
cs: metoda

en: Optional. Method to use to send email messages. If value is "smtp" (default), use SMTP (configured below).  Otherwise, use as name of program to run that acts like sendmail (takes "-f" option for sender, list of recipients on command line, message on stdin). Normally, setting this to "sendmail" or "/usr/sbin/sendmail" is enough to use sendmail to send messages.
cs: Nepovinné. Použitá metoda pro odeslání mailové zprávy. Je-li hodnota "smtp" (default), použije se SMTP.  Jinak se použije název programu, který pro odesílatele slouží jako sendmail (takes "-f" option for sender, list of recipients on command line, message on stdin). Normálně pro poslání zpráv s použitím sendmail postačí zadat  "sendmail" nebo "/usr/sbin/sendmail".

en: SMTP Host
cs: Hostitel SMTP

en: Host name of mail server
cs: Jméno hostitele mailového serveru

en: SMTP Port
cs: Port SMTP

en: Port to connect to on mail server. Default: 25
cs: Port pro připojení k mailovému serveru. Výchozí: 25

en: Method to enable TLS when connecting to mail server. Default: none
cs: Metoda pro povolení protokolu TLS při připojení k mailovému serveru. Implicitně: none

en: SMTP Username
cs: Uživatel SMTP

en: Username to authenticate to mail server with
cs: Jméno uživatele pro připojení k mailovému serveru

en: SMTP Password
cs: Heslo pro SMTP

en: Password to authenticate to mail server with
cs: Heslo pro připojení k mailovému serveru

en: Local Hostname
cs: Lokální jméno hostitele

en: Hostname the sender can use to identify itself to the mail server.
cs: Jméno hostitele, které může odesílatel použít pro identifikaci u mailovéh serveru.

en: Diff and Annotate
cs: Diffy a anotace

en: Patch EOL
cs: Oprávka  EOL

en: Normalize file line endings during and after patch to lf or crlf.  Strict does no normalization.  Auto does per-file detection, and is the recommended setting. Default: strict
cs: Normalizovat ukončení řádků během oprávky a po oprávce na lf nebo crlf. Strict neprovádí žádnou normalizaci. Auto provádí detekci podle souboru a je doporučeným nastavením. Implicitně: strict

en: Git Format
cs: Formát Git

en: Use git extended diff header format. Default: False
cs: Použít rozšířený git formát záhlaví diffu. Implicitně je False

en: MQ Git Format
cs: Formát MQ Git

en: When set to 'auto', mq will automatically use git patches when required  to avoid losing changes to file modes, copy records or binary files. If set to 'keep', mq will obey the [diff] section configuration while preserving existing git patches upon qrefresh. If set to 'yes' or 'no', mq will override the [diff] section and always generate git or regular patches, possibly losing data in the second case. Default: auto
cs: Nastaveno-li na 'auto', použije mq automaticky oprávky git, je-li požadováno zabránit ztrátě změn při manipulaci se soubory (file modes, copy records or binary files). Nastaveno-li na 'keep', použije mq konfiguraci sekce [diff], přičemž při qrefresh zachová existující oprávky (patches). Nastaveno-li 'yes' nebo 'no', mq potlačí sekci [diff] a vždy generuje gitové nebo regulerní oprávky, přičemž je ve druhém případě možná ztráta dat. Implicitně: auto

en: No Dates
cs: Žádná data

en: Do not include modification dates in diff headers. Default: False
cs: Nezahrnovat datumy modifikací do záhlaví diffů. Implicitně je False

en: Show Function
cs: Zobrazit funkci

en: Show which function each change is in. Default: False
cs: Ukázat ve které funkci je jednotlivá změna obsažena. Výchozí: False

en: Ignore White Space
cs: Ignorovat prázdná místa (WS)

en: Ignore white space when comparing lines in diff views. Default: False
cs: Ignorovat prázdná místa při porovnávání řádků v zobrazení diffu. Implicitně: False

en: Ignore WS Amount
cs: Množství ignorovaných WS

en: Ignore changes in the amount of white space in diff views. Default: False
cs: Ignorovat změny v počtu prázdných míst v zobrazení diffu. Implicitně: False

en: Ignore Blank Lines
cs: Ignorovat prázdné řádky

en: Ignore changes whose lines are all blank in diff views. Default: False
cs: Ignorovat změny v počtu prázdných řádků v zobrazení diffu. Implicitně: False

en: <b>Annotate:</b>
cs: <b>Anotace:</b>

en: Ignore white space when comparing lines in the annotate view. Default: False
cs: Ignorovat prázdná místa při porovnávání řádků v zobrazení anotace. Implicitně: False

en: Ignore changes in the amount of white space in the annotate view. Default: False
cs: Ignorovat změny v počtu prázdných míst v zobrazení anotace. Implicitně: False

en: Ignore changes whose lines are all blank in the annotate view. Default: False
cs: Ignorovat změny v počtu prázdných řádků v zobrazení anotace. Implicitně: False

en: Fonts
cs: Fonty

en: Message Font
cs: Font zprávy

en: Font used to display commit messages. Default: monospace 10
cs: Font zprávy komitu. Implicitně: monospace 10

en: Diff Font
cs: Font diffu

en: Font used to display text differences. Default: monospace 10
cs: Font použitý pro zobrazení rozdílů v textu. Implicitně: monospace 10

en: ChangeLog Font
cs: Font přehledu revizí

en: Font used to display changelog data. Default: monospace 10
cs: Font použitý v přehledu revizí. Implicitně: monospace 10

en: Output Font
cs: Font výstupu

en: Font used to display output messages. Default: sans 8
cs: Font textu v panelu Output Log. Implicitně: sans 8

en: Extensions
cs: Extenze

en: Tools
cs: Nástroje

en: Issue Tracking
cs: Sledování problémů

en: Issue Regex
cs: Regex problému

en: Defines the regex to match when picking up issue numbers.
cs: Definuje regex shody pro vyhledávání čísel problémů.

en: Issue Link
cs: Připojení k problému

en: Defines the command to run when an issue number is recognized. You may include groups in issue.regex, and corresponding {n} tokens in issue.link (where n is a non-negative integer). {0} refers to the entire string matched by issue.regex, while {1} refers to the first group and so on. If no {n} tokens are found in issue.link, the entire matched string is appended instead.
cs: Definuje příkaz, který se spustí po zjištění čísla problému. Můžete vložit skupiny do issue.regex a odpovídající {n} tokenů do issue.link (kde n je nezáporné celé číslo). {0} odkazuje na celý řetězec, shodný s issue.regex, zatímco {1} odkazuje na první skupinu, atd. Nejsou-li v issue.link nalezeny žádné tokeny, je připojen celý řetězec.

en: Inline Tags
cs: Úvodní tagy

en: Show tags at start of commit message.
cs: Zobrazit tagy na počátku zprávy komitu.

en: Mandatory Issue Reference
cs: Povinný odkaz na problém

en: When committing, require that a reference to an issue be specified. If enabled, the regex configured in 'Issue Regex' must find a match in the commit message.
cs: Při komitování požadovat aby byl určen odkaz na problém (issue). Je-li povoleno, musí nastavený regex v 'Issue Regex' nalézt shodu ve zprávě komitu.

en: Issue Tracker Plugin
cs: Plugin pro Issue Tracker

en: Configures a COM IBugTraqProvider or IBugTraqProvider2 issue tracking plugin.
cs: Konfiguruje plugin COM IBugTraqProvider nebo plugin pro sledování problémů IBugTraqProvider2.

en: Configure Issue Tracker
cs: Konfigurovat IT

en: Configure the selected COM Bug Tracker plugin.
cs: Konfigurovat vybraný plugin COM Bug Tracker.

en: Issue Tracker Trigger
cs: Aktivovat Issue Tracker

en: Determines when the issue tracker state will be updated by TortoiseHg. Valid settings values are:<ul><li><b>never</b>: Do not update the Issue Tracker state automatically.<li><b>commit</b>: Update the Issue Tracker state after a successful commit.</ul><p>Default: never
cs: Určuje, kdy má být stav Issue Tracker aktualizován aplikací TortoiseHg. Platné hodnoty jsou:<ul><li><b>never</b>: Neaktualizovat stav Issue Tracker automaticky.<li><b>commit</b>: Aktualizovat Issue Tracker po úspěšném komitu.</ul><p>Implicitně: never

en: Changeset Link
cs: Odkaz na changeset

en: Path to review board example "http://demo.reviewboard.org"
cs: Cesta k příkladu pro review board "http://demo.reviewboard.org"

en: User name to authenticate with review board
cs: Jméno uživatele pro ověření přístupu na review board

en: Password to authenticate with review board
cs: Heslo pro ověření přístupu na review board

en: Server Repository ID
cs: ID repozitáře na serveru

en: The default repository id for this repo on the review board server
cs: Implicitní ID repozitáře pro toto repo na serveru Review Board

en: Target Groups
cs: Cílové skupiny

en: A comma separated list of target groups
cs: Seznam čárkami oddělených cílových skupin

en: Target People
cs: Cílové osoby

en: A comma separated list of target people
cs: Seznam čárkami oddělených cílových osob

en: Patterns
cs: Vzory

en: Files with names meeting the specified patterns will be automatically added as bfiles
cs: Soubory, jejichž názvy odpovídají určeným vzorcům, budou automaticky přidány jako 'bfiles

en: Size
cs: Velikost

en: Files of at least the specified size (in megabytes) will be added as bfiles
cs: Soubory větší než zadaná velikost (v MB) budou přidány jako 'bfiles

en: Path to the directory where a system-wide cache of bfiles will be stored
cs: Cesta k adresáři, kde bude uložena 'system-wide cache' pro 'bfiles

en: Location of local clone of organizational lock repository.<p>This repository must contain a "locked" text file
cs: Umístění lokálního klonu organizačního (lock) repozitáře. Tento repozitář musí obsahovat"locked" textový soubor

en: Files with names meeting the specified patterns will be automatically added as largefiles
cs: Soubory, jejichž názvy odpovídají určeným vzorcům, budou automaticky přidány jako 'largefiles

en: Minimum Size
cs: Minimální velkost

en: Files of at least the specified size (in megabytes) will be added as largefiles
cs: Soubory větší než zadaná velikost (v MB) budou přidány jako 'largefiles

en: Path to the directory where a user's cache of largefiles will be stored
cs: Cesta k adresáři, kde bude uložena uživatelova 'cache' pro 'largefiles

en: Require confirmation
cs: Vyžadovat potvrzení

en: When to ask the user to confirm the update of the local "projrc" configuration file when the remote projrc file changes. Possible values are:<ul><li><b>always</b>: [<i>default</i>] Always show a confirmation prompt before updating the local .hg/projrc file.<li><b>first</b>: Show a confirmation dialog when the repository is cloned or when a remote projrc file is found for the first time.<li><b>never</b>: Update the local .hg/projrc file automatically, without requiring any user confirmation.</ul>
cs: Kdy požadovat po uživateli potvrzení aktualizace lokálního "projrc" konfiguračního souboru, jestliže se vzdálený soubor 'projrc' změní. Možné hodnoty jsou:<ul><li><b>always</b>: [<i>default</i>] Vždy požádat o potvrzení před aktualizací lokálního souboru .hg/projrc.<li><b>first</b>: Zobrazit výzvu k potvrzení při klonování repozitáře nebo při prvním výskytu vzdáleného souboru 'projrc'.<li><b>never</b>: Aktualizovat lokální soubor .hg/projrc automaticky bez potvrzení uživatelem.</ul>

en: List of Servers from which "projrc" configuration files must be pulled. Set it to "*" to pull from all servers. Set it to "default" to pull from the default sync path. Default is pull from NO servers.
cs: Seznam serverů, z nichž musí být staženy (pulled) konfigurační soubory "prorc". Pro stažení ze všech serverů nastavte "*". Pro stažení z implicitní synchronizační cesty nastavet "default". Implicitně je nastaveno stahování ze žádného serveru.

en: Include
cs: Zahrnout

en: List of settings that will be pulled from the project configuration file. Default is include NO settings.
cs: Seznam nastavení, která budou stažena z konfiguračního souboru projektu. Implicitně je: include NO settings.

en: List of settings that will NOT be pulled from the project configuration file. Default is exclude none of the included settings.
cs: Seznam nastavení, která nebudou stažena z konfiguračního souboru projektu. Implicitně je nevylučovat žádná z připojovaných nastavení.

en: Update on incoming
cs: Aktualizovat příchozí

en: Let the user update the projrc on incoming:<ul><li><b>never</b>: [<i>default</i>] Show whether the remote projrc file has changed, but do not update (nor ask to update) the local projrc file.<li><b>prompt</b>: Look for changes to the projrc file. If there are changes _always_ show a confirmation prompt, asking the user if it wants to update its local projrc file.<li><b>auto</b>: Look for changes to the projrc file. Use the value of the "projrc.confirm" configuration key to determine whether to show a confirmation dialog or not before updating the local projrc file.</ul><p>Default: never
cs: Umožňuje uživateli aktualizovat příchozí 'projrc':<ul><li><b>never</b>: [<i>implicitní</i>] Ukázat, zda byl vzdálený soubor 'projrc' změněn, ale neaktualizovat lokální soubor 'projrc'.<li><b>prompt</b>: Vyhledat změny souboru projrc. Pokud tyto změny existují, _vždy_ zobrazit konfirmační výzvu s dotazem, zda chce uživatel aktualizovat svůj lokální soubor projrc.<li><b>auto</b>: Vyhledat změny souboru projrc a použít hodnotu konfiguračního klíče "projrc.confirm" pro určení, zda či nikoliv zobrazit konfirmační dialog před aktualizací lokálního souboru projrc.</ul><p>Default: never

en: Specify the path to GPG. Default: gpg
cs: Určit cestu k GPG. Implicitně: gpg

en: GPG key ID associated with user. Default: None (leave blank)
cs: ID klíče GPG, spojeného s uživatelem. Implicitně: None (nevyplněno)

en: TortoiseHg Settings
cs: Nastavení TortoiseHg

en: Iniparse package not found
cs: Balíček iniparse nenalezen

en: Can't change settings without iniparse package - view is readonly.
cs: Nelze změnit nastavení bez balíčku iniparse - zobrazení je jen pro čtení.

en: %s's global settings
cs: Globální nastavení %s

en: No repository found
cs: Repozitář nenalezen

en: no repo at
cs: žádný repozitář v

en: %s project settings (.hg/projrc)
cs: Nastavení projektu %s (.hg/projrc)

en: %s repository settings
cs: Nastavení repozitáře %s

en: Restart all TortoiseHg applications for the following changes to take effect:
cs: Restartovat všechny aplikace TortoiseHg pro uplatnění následujících změn:

en: Apply changes before exit?
cs: Před ukončením aplikovat změny?

en: &No (discard changes)
cs: &Ne (zavrhnout změny)

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Settings File:
cs: Konfigurační soubor:

en: Confirm Save
cs: Potvrdit uložení

en: Save changes before editing?
cs: Uložit změny před editcí?

en: &Save
cs: &Uložit

en: Confirm Reload
cs: Potvrďte znovunačtení

en: Unsaved changes will be lost.
    Do you want to reload?
cs: Neuložené změny budou ztraceny.
    Chcete je znovu načíst?

en: Unable to create a Mercurial.ini file
cs: Nejde vytvořit soubor Mercurial.ini

en: Insufficient access rights, reverting to read-only mode.
cs: Nedostatečná přístupová oprávnění, návrat do režimu pouze pro čtení.

en: Context Menu
cs: Kontextové menu

en: Top menu items:
cs: Položky hlavního menu:

en: Sub menu items:
cs: Položky submenu:

en: Menu Behavior
cs: Chování menu

en: Hide context menu outside repositories
cs: Skrýt kontextové menu mimo repozitářů

en: Do not show menu items on unversioned folders (use shift + click to override)
cs: Nezobrazovat položky menu u neverzovaných složek (use shift + click to override)

en: Icons
cs: Ikony

en: Overlays
cs: Překryvy

en: Enabled overlays
cs: Překryvy povoleny

en: Local disks only
cs: Pouze lokální disky

en: Enabled Overlay Handlers
cs: Povolené ovladače překryvů

en: Warning: affects all Tortoises, logoff required after change
cs: Varování pro všechny aplikace Tortoise: po změně je požadováno odhlášení

en: Added
cs: Přidáno

en: Locked*
cs: Uzamčeno*

en: Ignored*
cs: Ignorováno*

en: Unversioned
cs: Neverzováno

en: Readonly*
cs: Jen ke čtení*

en: Deleted*
cs: Smazáno*

en: *: not used by TortoiseHg
cs: *:  v TortoiseHg nepoužito

en: Taskbar
cs: Hlavní panel ve Windows

en: Show Icon
cs: Zobrazit ikonu

en: Highlight Icon
cs: Zvýraznit ikonu

en: You can change the icon set from <a href="%s">TortoiseSVN's Settings</a>
cs: Můžete změnit sadu ikon z <a href="%s">TortoiseSVN's Settings</a>

en: Explorer Extension Settings - TortoiseHg
cs: Nastavení kontext. nabídek - TortoiseHg

en: Clear
cs: Smazat

en: Clear the current shelf file
cs: Vyprázdnit aktuální šelfový soubor

en: Delete the current shelf file
cs: Smazat aktuální šelfový soubor

en: Delete selected chunks
cs: Smazat vybrané porce (chunks)

en: Move all files right
cs: Přesunout všechny soubory vpravo

en: Move selected file right
cs: Přesunout vybrané soubory vpravo

en: Edit file
cs: Editovat soubor

en: Move selected chunks right
cs: Přesunout vybrané porce vpravo

en: Refresh
cs: Reaktivovat (refresh)

en: Move selected chunks left
cs: Přesunout vybrané porce vlevo

en: Move selected file left
cs: Přesunout vybrané soubory vlevo

en: Move all files left
cs: Přesunout všechny soubory vlevo

en: Backup copies of modified files can be found in .hg/Trashcan/
cs: Záložní kopie upravených souborů lze nalézt v .hg/Trashcan/

en: Delete selected chunks from working copy?
cs: Smazat vybrané porce (chunks) z pracovní kopie?

en: Delete selected chunks from shelf file %s?
cs: Smazat vybrané porce (chunks) z šelfového souboru %s?

en: Are you sure?
cs: Jste si jistý?

en: TortoiseHg New Shelf Name
cs: Nový název šelfu

en: Specify name of new shelf
cs: Určit název nového šelfu

en: Bad filename
cs: Nesprávný název souboru

en: A shelf name cannot contain %s
cs: Jméno šelfu nemůže obsahovat %s

en: File already exists
cs: Soubor již existuje

en: A shelf file of that name already exists
cs: Šelfový soubor s tímto názvem již existuje

en: New shelf created
cs: Vytvořen nový šelf

en: Delete shelf file %s?
cs: Smazat šelfový soubor %s?

en: Shelf deleted
cs: Šelf smazán

en: Revert all working copy changes?
cs: Navrátit všechny změny pracovní kopie?

en: Clear contents of shelf file %s?
cs: Smazat obsah šelfového souboru %s?

en: Shelf cleared
cs: Obsah šelfu smazán

en: Local sign
cs: Lokální označení

en: Sign even if the sigfile is modified (-f/--force)
cs: Podepsat, i když je sigfile modifikován (-f/--force)

en: Use custom commit message:
cs: Použijte vlastní komentář komitu:

en: Signature has been added
cs: Signatura byla připojena

en: Repository command still running
cs: Příkaz pro repozitář stále běží

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Check all files
cs: Ověřit všechny soubory

en: Uncheck all files
cs: Zrušit označení všech souborů

en: Remove filter, show root
cs: Odebrat filtr, ukázat root

en: %s - status (selection filtered)
cs: %s - status (výběr filtrován)

en: Check
cs: Ověřit

en: Uncheck
cs: Odznačit

en: No appropriate files
cs: Žádné vhodné soubory

en: No files found for this operation
cs: Pro tuto operaci nebyly nalezeny žádné soubory

en: Filename
cs: Název souboru

en: Size (KB)
cs: Velikost (KB)

en: Checked count: %d
cs: Ověřený počet: %d

en: , resolved merge
cs: , řešené sloučení

en: , unresolved merge
cs: , neřešené sloučení

en: %s is modified
cs: %s je upraven

en: modified
cs: upravený

en: %s is added
cs: %s je přidaný

en: added
cs: přidaný

en: %s is removed
cs: %s je odebraný

en: removed
cs: odebraný

en: %s is not tracked (unknown)
cs: %s není sledovaný (neznámý)

en: unknown
cs: neznámý

en: %s is deleted by non-hg command, but still tracked
cs: %s je smazán nemercuriálovým příkazem, přesto stále sledován

en: missing
cs: postrádáný

en: %s is ignored
cs: %s je ignorovaný

en: ignored
cs: ignorovaný

en: %s is not modified (clean)
cs: %s není upravovaný (čistý)

en: clean
cs: čistý

en: %s is a dirty subrepo
cs: %s je nečistým subrepozitářem

en: Check for incoming changes from selected URL
cs: Zjistit příchozí změny z vybraného URL

en: Pull incoming changes from selected URL
cs: Přetáhnout (pull) příchozí změny z vybraného URL

en: Detect outgoing changes to selected URL
cs: Odchozí změny do vybraného URL

en: Push outgoing changes to selected URL
cs: Postrčit (push) odchozí změny do vybraného URL

en: Email outgoing changesets for remote repository
cs: Odeslat odchozí changesety emailem

en: Unbundle
cs: Rozbalit

en: <b>Selected Options:</b>
cs: <b>Vybrané možnosti:</b>

en: Security
cs: Bezpečnost

en: Manage HTTPS connection security and user authentication
cs: Nastavit bezpečné spojení HTTPS a údaje o uživateli

en: Save
cs: Uložit

en: Save current URL under an alias
cs: Uložit aktuální URL jako alias

en: Paths in Repository Settings:
cs: Cesty v nastavení repozitáře:

en: Related Paths:
cs: Příbuzné cesty:

en: branch:
cs: větev:

en: Post Pull:
cs: Po akci pull:

en: Repository not local
cs: Repozitář není lokální

en: A terminal shell cannot be opened for remote
cs: Terminál nelze otevřít pro vzdálené repo

en: Confirm path delete
cs: Potvrdit smazání cesty

en: Delete %s from your repo configuration file?
cs: Smazat %s z konfiguračního souboru vašeho repozitáře?

en: Select repository
cs: Vyberte repozitář

en: No host specified
cs: Žádný hostitel nebyl určen

en: Please set a valid URL to continue.
cs: Zadejte prosím platné URL.

en: No remote repository URL or path set
cs: Žádná adresa URL nebo cesta ke vzdálenému repozitáři nebyla zadána

en: No valid <i>default</i> remote repository URL or path has been configured for this repository.<p>Please type and save a remote repository path on the Sync widget.
cs: Pro tento repozitář nebyla nastavena žádná platná adresa URL nebo přístupová cesta.<p>Doplňte prosím cestu ke vzdálenému repozitáři v kartě  Sync.

en: Redundant authentication info
cs: Nadbytečná autentizační informace

en: You have authentication info configured for this host and inside this URL.  Remove authentication info from this URL?
cs: Máte nastavené autentizační info pro tohoto hostitele a uvnitř tohoto URL. Odstranit autentizační info z URL?

en: sync command already running
cs: příkaz 'sync' již probíhá

en: Getting incoming changesets from %s...
cs: Probíhá příjem příchozích changesetů z %s...

en: Found incoming changesets from %s
cs: Nalezeny příchozí changesety z %s

en: No incoming changesets from %s
cs: Žádné příchozí changesety z %s

en: Incoming from %s aborted, ret %d
cs: Příjem příchozích changesetů z %s zrušen, ret %d

en: Pulling from %s...
cs: Přetahování (pulling) %s...

en: Pull from %s completed
cs: Přejímka (pull) z %s je dokončena

en: Pull from %s aborted, ret %d
cs: Přetažení (pull) z %s je zrušeno, ret %d

en: Merge caused file conflicts
cs: Sloučení způsobilo konflikty

en: File conflicts need to be resolved
cs: Konflikty souborů je zapotřebí vyřešit

en: Finding outgoing changesets to %s...
cs: Nalézány odchozí changesety do %s...

en: %d outgoing changesets to %s
cs: %d odchozích changesetů do %s

en: No outgoing changesets to %s
cs: Žádné odchozí changesety do %s

en: Outgoing to %s aborted, ret %d
cs: Sestavování odchozích changesetů %s zrušeno, ret %d

en: %s (submitted)
cs: %s předáno

en: %s (pending)
cs: %s čeká na vyřízení

en: Unable to parse p4pending output
cs: Nešlo analyzovat nevyřízený výstup p4

en: %d pending changelists found
cs: nalezeno %d nevyřízených changelistů

en: No pending Perforce changelists
cs: Žádné nevyřízené changelisty  Perforce

en: Aborted p4pending
cs: Zrušeno p4pending

en: Unable to determine pending changesets
cs: Nelze určit nevyřízené changesety

en: Confirm Push to remote Repository
cs: Potvrdit push do vzdáleného repozitáře

en: Push to remote repository
    %s
    ?
cs: Push do vzdáleného repozitáře
    %s
    ?

en: Push to %s aborted
cs: Push do %s zrušen

en: Invalid default push revision: %s. Please check your Mercurial configuration (tortoisehg.defaultpush)
cs: Neplatná revize implicitní předávky: %s. Zkontrolujte prosím nastavení Mercurialu (tortoisehg.defaultpush)

en: Pushing to %s...
cs: Probíhá push do %s...

en: Push to %s completed
cs: Push do %s dokončen

en: Push to %s aborted, ret %d
cs: Push do %s zrušen, ret %d

en: One or more of the changesets that you are attempting to push involve the creation of a new branch.  Do you want to create a new branch in the remote repository?
cs: Jeden nebo více changesetů, které se pokoušíte předat (push), obsahují nově vytvořenou větev. Chcete vytvořit novou větev ve vzdáleném repozitáři?

en: Determining outgoing changesets to email...
cs: Určení odchozích changesetů pro odeslání emailem...

en: No outgoing changesets
cs: Žádné odchozí changesety

en: Outgoing aborted, ret %d
cs: Sestavení odchozích changesetů zrušeno, ret %d

en: Select bundle file
cs: Vyberte soubor svazku

en: Unable to remove URL
cs: Nejde odebrat URL

en: Post Pull Behavior
cs: Chování po akci Pull

en: Select post-pull operation for this repository
cs: Vyberte operaci 'post-pull' pro tento repozitář

en: None - simply pull changesets
cs: None - pouze převzít changesety

en: Update - pull, then try to update
cs: Update, pull, potom opět update

en: Fetch - use fetch (auto merge pulled changes)
cs: Fetch - provést pull, update a merge (automatické sloučení stáhnutých změn)

en: Fetch - use fetch extension (fetch is not active!)
cs: Fetch - použít extenzi fetch (fetch není aktivní)

en: Rebase - rebase local commits above pulled changes
cs: Rebase - přeskupit lokální komity nad stažené změny

en: UpdateOrRebase - pull, then try to update or rebase
cs: UpdateOrRebase - provést pull, potom zkusit update nebo rebase

en: Rebase - use rebase extension (rebase is not active!)
cs: Rebase - použít extenzi rebase (rebase není aktivní)

en: UpdateOrRebase - use rebase extension (rebase is not active!)
cs: UpdateOrRebase -použít extenzi rebase (rebase není aktivní!)

en: <a href="config">Launch settings tool...</a>
cs: <a href="config">Spustit nástroj pro nastavení...</a>

en: Unable to save post pull operation
cs: Nejde uložit post-pull operaci

en: Save Path
cs: Uložit cestu

en: Remove authentication data from URL
cs: Odebrat autentizační údaje z URL

en: User authentication data should be associated with the hostname using the security dialog.
cs: Autentizační data uživatele by měla být spojena se jménem hostitele s použitím bezpečnostního dialogu.

en: Update subrepo paths
cs: Aktualizovat cesty subrepozitářů

en: Update or create a path alias called '%s' on all subrepos, using this URL as the base URL, appending the local relative subrepo path to it
cs: Aktualizujte nebo vytvořte alias cesty '%s' pro všechny subrepozitáře s použitím tohoto URL, doplněného o jejich lokální relativní cesty

en: Unable to save an URL
cs: Nejde uložit URL

en: Confirm URL replace
cs: Potvrďte náhradu URL

en: %s already exists, replace URL?
cs: %s již existuje, nahradit URL jiným?

en: Subrepo '%s' has a non trivial default sync URL:<p>%s<p>Replace it with the following URL?:<p>%s
cs: Subrepozitář '%s' má netriviální implicitní sync URL:<p>%s<p>Nahradit jej tímto URL?:<p>%s

en: Security:
cs: Bezpečnost:

en: <b>Host:</b> %s
cs: <b>Hostitel:</b> %s

en: Secure HTTPS Connection
cs: Bezpečné spojení HTTPS

en: Verify with Certificate Authority certificates (best)
cs: Ověřit pomocí certifikátů Certificate Authority (nejlepší)

en: Verify with stored host fingerprint (good)
cs: Ověřit pomocí uloženého 'fingerprintu' hostitele (dobré)

en: No host validation, but still encrypted (bad)
cs: Bez ověření hostitele, avšak stále se zašifrováním (špatné)

en: Minimum Protocol
cs: Minimální protokol

en: User Authentication
cs: Ověření uživatele

en: Optional. Username to authenticate with. If not given, and the remote
    site requires basic or digest authentication, the user will be prompted for
    it. Environment variables are expanded in the username letting you do
    foo.username = $USER.
cs: Nepovinné. Jméno uživatele pro autentizaci. Není-li zadáno a vzdálený
    site požaduje základní nebo stručnou autentizaci, je uživatel o něj
    požádán. Proměnné prostředí jsou pro jméno uživatele rozšířeny,
    aby bylo možné zadat foo.username = $USER.

en: Optional. Password to authenticate with. If not given, and the remote
    site requires basic or digest authentication, the user will be prompted for
    it.
cs: Nepovinné. Heslo pro autentizaci. Není-li zadáno, a vzdálený
    site požaduje základní nebo stručnou autentizaci, je uživatel
    o něj požádán.

en: Mercurial keyring extension is enabled. Passwords will be stored in a platform-native secure method.
cs: Extenze keyring Mercurialu je povolena. Hesla budou uložena bezpečnou metodou platformy.

en: Optional. PEM encoded client certificate key file. Environment variables
    are expanded in the filename.
cs: Volitelné. Soubor s klientskými certifikačními klíči ve formátu PEM. Proměnné prostředí
    jsou rozbaleny v názvu souboru.

en: Optional. PEM encoded client certificate chain file. Environment variables
    are expanded in the filename.
cs: Volitelné. Soubor se zřetězenými klientskými certifikáty ve formátu PEM. Proměnné prostředí
    jsou rozbaleny v názvu souboru.

en: Unable to save authentication
cs: Nejde uložit autentizaci

en: %s - sync options
cs: %s - synchronizační možnosti

en: Allow push of a new branch (--new-branch)
cs: Povolit push nové větve (--new-branch)

en: Force push or pull (override safety checks, --force)
cs: Vynutit push nebo pull (potlačit bezpečnostní kontroly, --force)

en: Temporarily disable configured HTTP proxy
cs: Dočasně odpojit nastavené HTTP proxy

en: Emit debugging output (--debug)
cs: Emitovat výstup ladění (--debug)

en: Work on patch queue (--mq)
cs: Pracovat s frontou oprávek (--mq)

en: Tag - %s
cs: Tag -%s

en: Tagged:
cs: Označeno tagem:

en: Local tag
cs: Lokální tag

en: Replace existing tag (-f/--force)
cs: Nahradit stávající tag (-f/--force)

en: Use English commit message
cs: Použijte anglický komentář komitu

en: local
cs: lokální

en: Move
cs: Přesunout

en: Moved tag %s to changeset %s (from changeset %s)
cs: Přemístěný tag %s do changesetu %s (z changesetu %s)

en: Added tag %s for changeset %s
cs: Připojený tag %s k revizi %s

en: Tag '%s' has been moved
cs: Tag '%s' byl přemístěn

en: Tag '%s' has been added
cs: Tag '%s' byl přidán

en: Removed tag %s
cs: Odebraný tag %s

en: Tag '%s' has been removed
cs: Tag '%s' byl odebrán

en: Patch files (*.diff *.patch)
cs: Oprávkové soubory (*.diff *.patch)

en: Browse Directory...
cs: Prohledat adresář...

en: Import from Clipboard
cs: Importovat ze schránky

en: Do not strip paths (-p0), required for SVN patches
cs: Neodtrhovat cesty (-p0), požadováno pro oprávky SVN

en: Preview:
cs: Náhled:

en: Checking working directory status...
cs: Ověřování stavu pracovního adresáře...

en: Working directory is not clean!  <a href="view">View changes...</a>
cs: Pracovní adresář není čistý!  <a href="view">Zobrazit změny...</a>

en: Select patches
cs: Vyberte oprávky

en: Select Directory containing patches
cs: Vyberte adresář, obsahující oprávky

en: %s patches
cs: %s oprávky

en: %s will be imported to
cs: %s bude importováno do

en: Nothing to import
cs: Není co importovat

en: Strip:
cs: Odtrhnout:

en: Discard local changes, no backup (-f/--force)
cs: Vyřadit lokální změny, bez zálohování (-f/--force)

en: No backup (-n/--nobackup)
cs: Bez zálohy (-n/--nobackup)

en: Do not modify working copy during strip (-k/--keep)
cs: Při odtrhování (strip) neupravujte pracovní kopii (-k/--keep)

en: <b>%d changeset</b> will be stripped | <b>%d changesets</b> will be stripped
cs[0]: <b>%d changeset</b> bude odtržen
cs[1]: <b>%d poslední changesety</b> budou odtrženy
cs[2]: <b>%d posledních changesetů</b> bude odtrženo

en: Unknown revision!
cs: Neznámá revize!

en: Detected uncommitted local changes.
cs: Nalezeny nekomitované lokální změny.

en: Do you want to keep them or discard them?
cs: Chcete je zachovat nebo vyřadit?

en: Confirm Strip
cs: Potvrdit odtržení

en: Strip - %s
cs: Odtrhnout -%s

en: Parent 1:
cs: Rodič 1:

en: Parent 2:
cs: Rodič 2:

en: Pull subrepos from:
cs: Přetáhnout (pull) subrepa z:

en: List updated files (--verbose)
cs: Seznam aktualizovaných souborů (--verbose)

en: Discard local changes, no backup (-C/--clean)
cs: Vyřadit lokální změny, bez zálohování (-C/--clean)

en: Always merge (when possible)
cs: Vždy sloučit (je-li možno)

en: (same as parent)
cs: (totéž jako rodič)

en: Activate bookmark?
cs: Aktivovat záložku?

en: The selected revision (%s) has a bookmark on it called "<i>%s</i>".<p>Do you want to activate it?<br></b><i>You can disable this prompt by configuring Settings/Workbench/Activate Bookmarks</i>
cs: Vybraná revize (%s) má záložku s názvem "<i>%s</i>".<p>Chcete ji aktivovat?<br></b><i>Můžete tuto výzvu nepovolit v Settings/Workbench/Activate Bookmarks</i>

en: The selected revision (<i>%s</i>) has <i>%d</i> bookmarks on it.<p>Select the bookmark that you want to activate and click <i>OK</i>.<p>Click <i>Cancel</i> if you don't want to activate any of them.<p><p><i>You can disable this prompt by configuring Settings/Workbench/Activate Bookmarks</i><p>
cs: Vybraná revize (<i>%s</i>) má <i>%d</i> záložky (záložek).<p>Vyberte tu, kterou chcete aktivovat a klepněte <i>OK</i>.<p>klepněte <i>Cancel</i>, nechcete-li aktivovat žádnou z nich.<p><p><i>Můžete tuto výzvu nepovolit v  Settings/Workbench/Activate Bookmarks</i><p>

en: Deactivate current bookmark?
cs: Deaktivovat stavající záložku?

en: Do you really want to deactivate the <i>%s</i> bookmark?
cs: Opravdu chcete deaktivovat záložku <i>%s</i>?

en: Detected uncommitted local changes in working tree.
    Please select to continue:
cs: V pracovním stromu byly zjištěny nekomitované změny.
    Vyberte způsob pokračování:

en: Discard - discard local changes, no backup
cs: Vyřadit - zavrhnout lokální změny, bez zálohování

en: Shelve - move local changes to a patch
cs: Shelve - přemístit lokální změny do oprávky

en: Merge - allow to merge with local changes
cs: Sloučit - povolit sloučení s lokálními změnami

en: Confirm Update
cs: Potvrdit aktualizaci

en: Update - %s
cs: Aktualizovat - %s

en: [non-existant]
cs: [neexistující]

en: Tool launch failure
cs: Selhalo spuštění nástroje

en: No diff tool found
cs: Diffový nástroj nenalezen

en: No visual diff tools were detected
cs: Žádné vizuální diffové nástroje nebyly nenalezeny

en: [working copy]
cs: [pracovní kopie]

en: [original]
cs: [originál]

en: Unable to find changeset
cs: Nelze nalézt changeset

en: You likely need to refresh this application
cs: Patrně potřebujete tuto aplikaci obnovit (refresh)

en: No file changes
cs: Žádné změny souborů

en: There are no file changes to view
cs: Nejsou žádné změny souborů k zobrazení

en: working changes
cs: pracovní změny

en: revisions %d:%s to %d:%s
cs: revizí %d:%s až %d:%s

en: Visual Diffs -
cs: Vizuální diffy -

en:  filtered
cs:  filtrováno

en: Temporary files are removed when this dialog is closed
cs: Dočasné soubory se odstraní  po ukončení tohoto dialogu

en: Select Tool:
cs: Vyberte nástroj:

en: Dir diff to p1
cs: Diff vůči p1

en: Dir diff to p2
cs: Diff vůči  p2

en: 3-way dir diff
cs: Trojný diff

en: Directory diff
cs: Diff adresářů

en: Confirm Discard
cs: Potvrdit vyřazení

en: Discard outstanding changes to working directory?
cs: Vyřadit nevyřízené změny pracovního adresáře?

en: Config files (*.conf *.config *.ini)
cs: Konfigurační soubory (*.conf *.config *.ini)

en: Open hgweb config
cs: Otevřít konfig. soubor hgweb

en: Save hgweb config
cs: Uložit konfig. soubor hgweb

en: Path:
cs: Cesta:

en: Local Path:
cs: Lokální cesta:

en: Select Repository
cs: Vybrat repozitář

en: Local Path
cs: Lokální cesta

en: Config File:
cs: Konfigurační soubor:

en: Open
cs: Otevřít

en: New &Workbench
cs: Nový Verpánek

en: &New Repository...
cs: &Nový repozitář...

en: Clon&e Repository...
cs: Klonovat repozitář...

en: &Open Repository...
cs: &Otevřít repozitář...

en: &File
cs: &Soubor

en: &View
cs: &Zobrazit

en: &Repository
cs: &Repozitář

en: &Close Repository
cs: &Zavřít repozitář

en: Sh&ow Repository Registry
cs: Otevřít seznam repozitářů

en: Show &Patch Queue
cs: Otevřít frontu oprávek

en: Show Conso&le
cs: Otevřít konzolu

en: Place Console in Doc&k Area
cs: Umístit konzolu do úkonové plochy

en: R&epository Registry Options
cs: Nastavení seznamu repozitářů

en: Save Open Repositories on E&xit
cs: Při exitu uložit otevřené repozitáře

en: Sa&ve Current Sync Paths on Exit
cs: Při exitu uložit stávající cesty pro synchronizaci

en: Show Tas&k Tab
cs: Zobrazit úkonovou plochu

en: Revision &Details
cs: Podrobnosti &revize

en: &Search
cs: &Hledat

en: S&ynchronize
cs: S&ynchronizovat

en: Refresh current repository
cs: Reaktivovat aktuální repozitář

en: Refresh &Task Tab
cs: Reaktivovat úkonovou plochu

en: Refresh only the current task tab
cs: Reaktivovat pouze aktuální úkonovou kartu

en: Load &All Revisions
cs: Načíst všechny revize

en: Load all revisions into graph
cs: Načíst všechny revize do grafu

en: Go to current revision
cs: Přejít k aktuální revizi

en: &Goto Revision...
cs: Přejít k revizi...

en: Go to a specific revision
cs: Přejít k jiné revizi

en: Filter graph with revision sets or branches
cs: Lišta filtru se sadami revizí nebo větvemi

en: &Workbench Toolbars
cs: Nástrojové lišty

en: Lock or unlock files
cs: Zamknout nebo nezamknout soubory

en: Update working directory or switch revisions
cs: Aktualizovat pracovní adresář k označené revizi

en: &Merge...
cs: Sloučit...

en: Merge with the other head of the current branch
cs: Sloučit s dalším čelem aktuální větve

en: &Resolve...
cs: Řešit konflikt...

en: &Verify
cs: Ověřit repozitář

en: Re&cover
cs: Obnovit repozitář

en: &Web Server
cs: Webový server

en: &Incoming
cs: &Příchozí

en: &Outgoing
cs: &Odchozí (outgoing)

en: &Sync Bookmarks...
cs: Synchronizace záložek...

en: There are no configured sync paths.
    Open the Synchronize tab to configure them.
cs: Žádne synchronizační cesty nejsou nastaveny.
    Jejich nastavení provedete v kartě Synchronize.

en: Check for incoming changes
cs: Zjistit příchozí změny

en: Pull incoming changes
cs: Přetáhnout (pull) příchozí změny

en: Detect outgoing changes
cs: Zjistit odchozí změny

en: Push outgoing changes
cs: Postrčit (push) odchozí změny

en: Check for incoming changes from
    %s
cs: Zjistit příchozí změny z
    %s

en: Pull incoming changes from
    %s
cs: Přetáhnout  (pull) příchozí změny změny z
    %s

en: Detect outgoing changes to
    %s
cs: Zjistit odchozí změny do
    %s

en: Push outgoing changes to
    %s
cs: Postrčit (push) odchozí změny do
    %s

en: Execute custom tool '%s'
cs: Spustit uživatelský nástroj '%s'

en: Custom Toolbar &Settings
cs: Nastavení uživatelské lišty

en: Goto revision
cs: Přejít k revizi

en: Enter revision identifier
cs: Zadat označení revize

en: Select repository directory to open
cs: Vyberte adresář otevíraného repozitáře

en: README not configured
cs: README není nastaveno

en: A README file is not configured for the current repository.<p>To configure a README file for a repository, open the repository settings file, add a '<i>readme</i>' key to the '<i>tortoisehg</i>' section, and set it to the filename or URL of your repository's README file.
cs: Soubor README není pro aktuální repozitář nakonfigurovaný.<p>Pro konfiguraci souboru README v repozitáři otevřte konfigurační soubor a přidejte klíč '<i>readme</i>' v sekci '<i>tortoisehg</i>' a jako hodnotu uveďte název nebo URL souboru README repozitáře.

en: Issue Tracker Plugin Error
cs: Chyba pluginu Issue Tracker

en: Could not instantiate Issue Tracker plugin COM object
cs: Nešlo vytvořit instanci přidaného objektu COM: Issue Tracker

en: This error will not be shown again until you restart the workbench
cs: Tato chyba se již nezobrazí, pokud nerestartujete Verpánek

en: Error getting commit message information from Issue Tracker plugin
cs: Chyba při získání chybové zprávy z pluginu Issue Tracker

en: Error executing "commit finished" trigger
cs: Chyba při aktivaci "commit finished" události

en: Cannot open Plugin Options dialog
cs: Nejde otevřít dialog Plugin Options

en: do not verify server certificate (ignoring web.cacerts config)
cs: neověřovat certifikát serveru (ignoring web.cacerts config)

en: unsupported URL: %s
cs: nepodporované URL: %s

en: %s certificate error: no certificate received
cs: %s chyba certifikace: žádný certifikát nebyl přijat

en: unknown patch to move specified
cs: pro přemístění uveden neznámý soupis změn (patch)

en: invalid patch position specified
cs: neplatné určení pozice oprávky (patch)

en: cannot move applied patches
cs: aplikované oprávky nelze přemístit

en: cannot move into applied patches
cs: nelze přemístit do aplikovaných oprávek

en: abort:
cs: zrušit:

en: SSL: Server certificate verify failed
cs: SSL: Ověření certifikátu serveru se nezdařilo

en: SSL: unknown error %s:%s
cs: SSL: neznámá chyba %s:%s

en: SSL error: %s
cs: Chyba SSL: %s

en: hgsubversion packaged with thg
cs: hgsubversion v paketu s thg

en: hggit packaged with thg
cs: hggit v paketu s thg

en: inotify is not supported on this platform
cs: inotify není v této platformě podporováno

en: eol is incompatible with win32text
cs: eol je nekompatibilní s win32text

en: win32text is incompatible with eol
cs: win32text je nekompatibilní s eol

en: hgsubversion is incompatible with perfarce
cs: hgsubversion je nekompatibilní s perfarce

en: perfarce is incompatible with hgsubversion
cs: perfarce je nekompatibilní s hgsubversion

en: Workbench custom toolbar
cs: Nástrojová lišta uživatele

en: Revision details context menu
cs: Kontextové menu detailů revize

en: Pair selection context menu
cs: Kontextové menu párového výběru

en: Multiple selection context menu
cs: Vícevýběrové kontextové menu

en: Commit context menu
cs: Kontextové menu komitu

en: File context menu (on manifest and revision details)
cs: Kontextové menu souboru (v detailech manifestu a revize)

en: in the future
cs: v budoucnosti

en: now
cs: nyní

en: no matches found: %s
cs: žádné shody nenalezeny: %s

en: Commit changes in repository
cs: Komitovat změny v repozitáři

en: Create Repository Here
cs: Vytvořit repozitář

en: Create a new repository
cs: Vytvořit nový repozitář

en: Clone...
cs: Klonovat...

en: Create clone here from source
cs: Vytvořit klon zdroje

en: File Status
cs: Status souboru

en: Repository status & changes
cs: Změny stavu repozitáře

en: Add Files...
cs: Přidat soubory...

en: Add files to version control
cs: Přidat soubory do správy verzí

en: Revert Files...
cs: Navrátit soubory...

en: Revert file changes
cs: Navrátit změny souboru

en: Forget Files...
cs: Zapomenout soubory...

en: Remove files from version control
cs: Odebrat soubory ze správy verzí

en: Remove Files...
cs: Odebrat soubory...

en: Rename File
cs: Přejmenovat soubor

en: Rename file or directory
cs: Přejmenovat soubor nebo adresář

en: View change history in repository
cs: Zobrazit historii změn v repositáři

en: File History
cs: Historie souboru

en: View change history of selected files
cs: Zobrazit historii změn vybraných souborů

en: Shelve Changes
cs: Odložit (shelve) změny

en: Move changes between working dir and patch
cs: Přesunout změny z pracovního adresáře do oprávky (path)

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Synchronize with remote repository
cs: Synchronizovat se vzdáleným repozitářem

en: Start web server for this repository
cs: Spustit webový server pro tento repositář

en: Update...
cs: Aktualizovat...

en: Update working directory
cs: Aktualizovat pracovní adresář

en: Update Icons
cs: Aktualizovat ikony

en: Update icons for this repository
cs: Aktualizovat ikony pro tento repositář

en: Global Settings
cs: Globální nastavení

en: Configure user wide settings
cs: Upravit uživatelské nastavení

en: Repository Settings
cs: Nastavení repozitáře

en: Configure repository settings
cs: Upravit nastavení repozitáře

en: Explorer Extension Settings
cs: Nastavení kontext. nabídek

en: Configure Explorer extension
cs: Nastavit extenzi Průzkumníka

en: About TortoiseHg
cs: O TortoiseHg

en: Show About Dialog
cs: Zobrazit dialog About

en: Diff to parent
cs: Diff vůči rodiči

en: View changes using GUI diff tool
cs: Prohlédnout změny nástrojem GUI

en: Edit Ignore Filter
cs: Ignorované soubory

en: Edit repository ignore filter
cs: Upravit seznam ignorovaných položek v repozitáři

en: Guess Renames
cs: Uhodnout změny názvů

en: Detect renames and copies
cs: Zjistit kopie a změny názvů

en: Search History
cs: Historie hledání

en: Search file revisions for patterns
cs: Prohledat revize souborů podle vzorů

en: DnD Synchronize
cs: Synchronizace DnD

en: Synchronize with dragged repository
cs: Synchronizovat s přetaženým repozitářem

en: unrecognized response: %s
cs: neuznaná odezva: %s

en: password:
cs: heslo:

en: repository %s not found
cs: repozitář %s nenalezen

en: win32ill: cannot create window for messages
cs: win32ill: nejde vytvořit okno pro zprávy

en: win32ill: unsupported platform: %s
cs: win32ill: nepodporovaná platforma: %s

en: win32ill: interrupted while stopping message loop
cs: win32ill: přerušeno se zastavením "message loop"
