tortoisehg - en to fi translation catalogue (60 entries)

en: Exit
fi: Lopeta

en: About
fi: Tietoja

en: &License
fi: &Lisenssi

en: version %s
fi: versio %s

en: License
fi: Lisenssi

en: All files (*)
fi: Kaikki tiedostot (*)

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Close
fi: Sulje

en: %s (hint: %s)
fi: %s (vihje: %s)

en: New Name:
fi: Uusi nimi:

en: &Add
fi: &Lisää

en: &Remove
fi: &Poista

en: &Move
fi: &Siirrä

en: Copy
fi: Kopioi

en: Text files (*.txt)
fi: Tekstitiedostot (*.txt)

[ctx: files]
en: All
fi: Kaikki

en: Cancel
fi: Peru

en: Tags:
fi: Tagit:

en: Type
fi: Tyyppi

en: Name
fi: Nimi

en: Korean
fi: korea

en: Japanese
fi: japani

en: Thai
fi: thai

en: Russian
fi: venäjä

en: Ukrainian
fi: ukraina

en: Greek
fi: kreikka

en: Turkish
fi: turkki

en: Arabic
fi: arabia

en: Hebrew
fi: heprea

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: File
fi: Tiedosto

en: &Settings
fi: A&setukset

en: Description
fi: Kuvaus

en: Files
fi: Tiedostot

en: Password:
fi: Salasana:

en: Error
fi: Virhe

en: Remove
fi: Poista

[ctx: column header]
en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: column header]
en: Tags
fi: Tagit

en: E&xit
fi: Lo&peta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Save
fi: Tallenna

en: &Remove...
fi: &Poista...

en: Open
fi: Avaa

en: &File
fi: &Tiedosto

en: &Help
fi: &Ohje

en: HTTP Error: %d (%s)
fi: HTTP-virhe: %d (%s)

en: SSL: unknown error %s:%s
fi: SSL: tuntematon virhe %s:%s

en: SSL error: %s
fi: SSL virhe: %s

en: %d year | %d years
fi[0]: %d vuosi
fi[1]: %d vuotta

en: %d month | %d months
fi[0]: %d kuukausi
fi[1]: %d kuukautta

en: %d week | %d weeks
fi[0]: %d viikko
fi[1]: %d viikkoa

en: %d day | %d days
fi[0]: %d päivä
fi[1]: %d päivää

en: %d hour | %d hours
fi[0]: %d tunti
fi[1]: %d tuntia

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d second | %d seconds
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

en: now
fi: nyt

en: Add Files...
fi: Lisää tiedostoja...

en: Update...
fi: Päivitä...

en: Global Settings
fi: Yleisasetukset
