tortoisehg - en to hu translation catalogue (310 entries)

en: Exit
hu: Kilépés

en: About
hu: Névjegy

en: You can visit our site here
hu: Itt látogathatja meg honlapunkat

en: &License
hu: &Licensz

en: version %s
hu: Verzió: %s

en: A new version of TortoiseHg (%s) is ready for download!
hu: TortoiseHg új verziója (%s) letölthető!

en: License
hu: Licensz

en: = Working Directory Parent =
hu: = Munkakönyvtár szülője =

en: Directory of files
hu: Fájlok könyvtára

en: Tar archives
hu: Tar archívumok

en: Uncompressed tar archive
hu: Tömörítetlen tar archívum

en: Bzip2 tar archives
hu: Bzip2 tar archívumok

en: Tar archive compressed using bzip2
hu: Tar archívum bzip2-vel tömörítve

en: Gzip tar archives
hu: Gzip tar archívumok

en: Tar archive compressed using gzip
hu: Tar archívum gzip-pel tömörítve

en: Zip archives
hu: Zip archívumok

en: Uncompressed zip archive
hu: Tömörítetlen zip archívum

en: Zip archive compressed using deflate
hu: Zip archívum deflate tömörítéssel

en: Revision:
hu: Revízió:

en: All files in this revision
hu: Minden fájl ebben a revízióban

en: Only files modified/created in this revision
hu: Csak az ezen revízióban módosított/létrehozott fájlok

en: Only files modified/created since:
hu: Csak az ekkortól módosított/létrehozott fájlok:

en: Archive Content:
hu: Archívum tartalma:

en: Browse...
hu: Tallózás…

en: Destination path:
hu: Cél útvonal:

en: Archive types:
hu: Archívum típusok:

en: Hg command:
hu: Hg parancs:

en: Select Destination Folder
hu: Célkönyvtár kiválasztása

en: Select Destination File
hu: Célfájl kiválasztása

en: All files (*)
hu: Minden fájl (*)

en: Duplicate Name
hu: Duplikált név

en: The destination "%s" already exists as a file!
hu: A cél "%s" már létezik fájlként!

en: Confirm Overwrite
hu: Felülírás megerősítése

en: The directory "%s" is not empty!
    
    Do you want to overwrite it?
hu: A(z) "%s" könyvtár nem üres!
    
    Szeretné felülírni?

en: The file "%s" already exists!
    
    Do you want to overwrite it?
hu: A(z) "%s" fájl már létezik!
    
    Szeretné felülírni?

en: The destination "%s" already exists as a folder!
hu: A cél "%s" már létezik könyvtárként!

en: Archive - %s
hu: Archiválás - %s

en: &Archive
hu: &Archiválás

en: Backout requires a parent revision
hu: A visszavonáshoz szükség van egy szülő revízióra

en: Cannot backout change on a different branch
hu: Más ágon levő változtatást nem lehet visszavonni

en: Backout - %s
hu: Visszavonás - %s

en: Prepare to backout
hu: Felkészülés visszavonásra

en: Verify backout revision and ensure your working directory is clean.
hu: Ellenőrizze a visszavonás revízióját és győződjön meg a munkakönyvtár tisztaságáról.

en: Backing out a parent revision is a single step operation
hu: Egy szülő revízió visszavonása egy lépéses művelet

en: Backout revision
hu: Visszavonás revíziója

en: Current local revision
hu: Jelenlegi helyi revízió

en: Working directory status
hu: Munkakönyvtár állapota

en: Checking...
hu: Ellenőrzés…

en: Automatically resolve merge conflicts where possible
hu: Automatikus összefűzés-ütközés feloldás

en: Clean
hu: Tiszta

en: Backing out, then merging...
hu: Visszavonás, majd összefűzés...

en: All conflicting files will be marked unresolved.
hu: Minden ütköző fájl feloldatlanként lesz megjelölve.

en: Automatically advance to next page when backout and merge are complete.
hu: Automatikus továbblépés a következő lapra amikor a visszavonás és összefűzés elkészül.

en: Parents
hu: Szülők

en: Working Directory
hu: Munkakönyvtár

en: Working Directory (merged)
hu: Munkakönyvtár (összefűzött)

en: Confirm Discard Message
hu: Elvetési üzenet megerősítése

en: Discard current backout message?
hu: Elveti a jelenlegi visszavonási üzenetet?

en: Use English backout message
hu: Angol visszavonási üzenet használata

en: Please wait while making backout.
hu: Kérjük, várjon a visszavonás elkészültéig.

en: Finished
hu: Kész

en: Bisect - %s
hu: Felezés - %s

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Known good revision:
hu: Ismert jó revízió:

en: Known bad revision:
hu: Ismert rossz revízió:

en: Discard local changes (revert --all)
hu: Helyi változtatások elvetése (revert --all)

en: Revision is &Good
hu: A revízió &jó

en: Revision is &Bad
hu: A revízió &rossz

en: &Skip this Revision
hu: &Ezen revízió kihagyása

en: Close
hu: Bezárás

en: Error encountered.
hu: Hiba történt.

en: Culprit found.
hu: Megvan a bűnös.

en: Revision
hu: Revízió

en: Test this revision and report findings. (good/bad/skip)
hu: Revízió tesztelése és találatok jelentése. (jó/rossz/kihagyás)

en: %s (hint: %s)
hu: %s (tipp: %s)

en: Bookmark:
hu: Könyvjelző:

en: New Name:
hu: Új név:

en: Activate:
hu: Aktiválás:

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: Re&name
hu: Át&nevezés

en: &Remove
hu: &Törlés

en: &Move
hu: &Áthelyezés

en: Bookmark - %s
hu: Könyvjelző - %s

en: A bookmark named "%s" already exists
hu: A(z) "%s" könyvjelző már létezik

en: Bookmark '%s' has been added
hu: '%s' könyvjelző hozzáadva

en: Bookmark named "%s" does not exist
hu: A(z) "%s" könyvjelző nem létezik

en: Bookmark '%s' has been moved
hu: '%s' könyvjelző áthelyezve

en: Bookmark '%s' does not exist
hu: '%s' könyvjelző nem létezik

en: Bookmark '%s' has been removed
hu: '%s' könyvjelző eltávolítva

en: Bookmark '%s' has been renamed to '%s'
hu: '%s' könyvjelző átnevezve erre: '%s'

en: Outgoing Bookmarks
hu: Kimenő könyvjelzők

en: &Remove Bookmark
hu: Könyvjelző &eltávolítása

en: Incoming Bookmarks
hu: Bejövő könyvjelzők

en: R&emove Bookmark
hu: Könyvjelző &eltávolítása

en: Removed remote bookmark: %s
hu: Távoli könyvjelző eltávolítva: %s

en: Removed local bookmark: %s
hu: Helyi könyvjelző eltávolítva: %s

en: %s - branch operation
hu: %s - ág művelet

en: Select branch of merge commit
hu: Összeolvasztási ág kiválasztása

en: Changes take effect on next commit
hu: Változások hatása a következő kommitkor

en: No branch changes
hu: Nincsenek változtatások az ágon

en: Open a new named branch
hu: Nyisson meg egy új elnevezett ágat

en: Close current branch
hu: Jelenlegi ág lezárása

en: Please report this bug to our <a href="%s">bug tracker</a>
hu: Kérjük, jelentse ezt a hibát a <a href="%s">hibakövető rendszerünkben</a>

en: Checking for updates...
hu: Frissítések keresése...

en: Copy
hu: Másolás

en: Quit
hu: Kilépés

en: TortoiseHg Bug Report
hu: TortoiseHg Hibajelentés

en: Upgrading to a more recent TortoiseHg is recommended.
hu: Ajánlott egy újabb TortoiseHg verzióra frissíteni.

en: Your TortoiseHg is up to date.
hu: A TortoiseHg naprakész.

en: Save error report to
hu: Hibajelentés mentése ide:

en: Text files (*.txt)
hu: Szövegfájlok (*.txt)

en: Error writing file
hu: Hiba a fájl íráskor

en: TortoiseHg Error
hu: TortoiseHg Hiba

en: If you still have trouble, <a href="#bugreport">please file a bug report</a>.
hu: Ha továbbra is gond van, <a href="#bugreport">kérjük küldjön egy hibajelentést</a>.

en: Visual Diff
hu: Vizuális összehasonlítás

en: View file changes in external diff tool
hu: Fájlváltozások megtekintése külső összehasonlító eszközzel

en: Edit Local
hu: Helyi szerkesztése

en: Revert to Revision
hu: Visszaállítás revízióra

en: Revert file(s) to contents at this revision
hu: Fájl(ok) tartalmának visszaállítása erre a revízióra

en: Patch failed to apply
hu: Nem sikerült alkalmazni a foltot

en: Manually resolve rejected chunks?
hu: Szeretné manuálisan feloldani a visszautasított darabokat?

en: No deletable chunks
hu: Nincsenek törölhető darabok

en: Revert all file changes?
hu: Visszavonja az összes fájlváltoztatást?

en: No chunks remain
hu: Nem maradt több darab

en: file has been deleted, refresh
hu: fájl törölve, frissítés

en: file has been modified, refresh
hu: fájl módosítva, frissítés

en: Unable to merge chunks
hu: Nem lehet összeolvasztani a darabokat

en: Add or remove patches must be merged in the working directory
hu: Foltok hozzáadása vagy törlése előtt, be kell olvasztani őket a munkakönyvtárba

en: Unable to remove file %s,
    permission denied
hu: Nem lehet törölni a(z) %s fájlt,
    hozzáférés megtagadva

[ctx: files]
en: All
hu: Összes

[ctx: files]
en: None
hu: Egyik sem

en: Chunks selected: %d / %d
hu: Kiválasztott darabok: %d / %d

en: Please wait while the file is opened ...
hu: Kérjük várjon, amíg megnyílik a fájl...

en: Source:
hu: Forrás:

en: Destination:
hu: Cél:

en: Options
hu: Opciók

en: Clone to revision:
hu: Klón a verzióhoz:

en: Do not update the new working directory
hu: Ne frissítse az új munkakönyvtárat

en: Use pull protocol to copy metadata
hu: Pull protokol alkalmazása a metaadatok másolásához

en: Clone with minimal processing
hu: Klónozás minimális feldolgozással

en: Use proxy server
hu: Proxy kiszolgáló használata

en: Remote command:
hu: Távoli parancs:

en: Start revision:
hu: Kezdő revízió:

en: Select source repository
hu: Forrás tároló kiválasztása

en: Select destination repository
hu: Cél tároló kiválasztása

en: Select patch folder
hu: Folt könyvtár kiválasztása

en: Clone - %s
hu: Klónozás - %s

en: &Clone
hu: &Klónozás

en: failed to start command
hu: nem sikerült elindítani a parancsot

en: error while running command
hu: hiba a parancs futtatása során

en: process exited unexpectedly with code %d
hu: folyamat váratlanul kilépett a(z) %d kóddal

en: failed to encode command: %s
hu: nem sikerült kódolni a parancsot: %s

en: timed out while reading: %r...
hu: időtúllépés olvasáskor: %r...

en: timed out waiting for message
hu: időtúllépés üzenetre várakozás közben

en: invalid "hello" message: %r
hu: érvénytelen "hello" üzenet: %r

en: Terminated by user
hu: Felhasználó által megszakítva

en: [command terminated by user %s]
hu: [parancs %s felhasználó által megszakítva]

en: [command returned code %d %%s]
hu: [a parancs a(z) %d %%s kóddal tért vissza]

en: [command completed successfully %s]
hu: [parancs sikeresen végrehajtva %s]

en: Running...
hu: Fut...

en: Failed!
hu: Sikertelen!

en: Clea&r Log
hu: Napló &törlése

en: TortoiseHg Prompt
hu: TortoiseHG Parancssor

en: Show Detail
hu: Részletek megjelenítése

en: Hide Detail
hu: Részletek elrejtése

en: Confirm Exit
hu: Kilépés megerősítése

en: Mercurial command is still running.
    Are you sure you want to terminate?
hu: Egy Mercurial parancs még fut.
    Biztosan meg akarja szakítani?

en: &Run
hu: &Futtatás

en: Command Error
hu: Parancshiba

en: [Code: %d]
hu: [Kód: %d]

en: Merge
hu: Összefésülés

en: Branch:
hu: Ág:

en: Copy message
hu: Üzenet másolása

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Stop
hu: Leállítás

en: Commit
hu: Eltárolás (commit)

en: Amend current revision
hu: Jelenlegi revízió módosítása

en: Amend
hu: Módosítás

en: Create a new patch
hu: Új folt létrehozása

en: Refresh current patch
hu: Jelenlegi folt frissítése

en: Restart &Branch
hu: &Ág újraindítása

en: Cancel
hu: Mégse

en: Confirm New Branch
hu: Új Ág Jóváhagyása

en: Create &Branch
hu: &Ág létrehozása

en: Close Branch:
hu: Ág lezárása:

en: New Branch:
hu: Új ág:

en: Parent:
hu: Szülő:

en: Patch name:
hu: Folt neve:

en: Close %s branch
hu: %s ág lezárása

en: Discard current commit message?
hu: Elveti az aktuális kommit üzenetet?

en: Please enter commit message
hu: Kérjük adjun meg kommit üzenetet.

en: must be specified repository
hu: repository megadása kötelező

en: must be specified 'type' in style
hu: 'típus' megadása kötelező a stílusban

en: Summary:
hu: Összegzés:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Age:
hu: Kor:

en: Branch:
hu: Ág:

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Transplant:
hu: Átültet:

en: Perforce:
hu: Szükségképpen:

en: No items to display
hu: Nincs megjeleníthető elem

en: Use compact view
hu: Kompakt nézet használata

en: Patch:
hu: Javítás:

en: Displaying %(count)d of %(total)d items
hu: Megjelenítve %(count)d a %(total)d-ból

en: Save file to
hu: Fájlba mentés

en: From:
hu: Feladó:

en: Abort
hu: Megszakít

en: Regexp:
hu: REg. kif.:

en: Ignore case
hu: Nem nagybetűérzékeny

en: Search
hu: Keresés

en: Follow copies and renames
hu: Alábbiak másolása és átnevezése

en: Includes:
hu: Tartalma:

en: Excludes:
hu: Kizártak:

en: File
hu: Fájl

en: Line
hu: Sor

en: User
hu: Felhasználó

en: Detect Copies/Renames in %s
hu: Másolatok/Átnevezések keresése itt: %s

en: Find Renames
hu: Átnevezések Keresése

en: Source
hu: Forrás

en: Dest
hu: Cél

en: To:
hu: Címzett:

en: Cc:
hu: Másolat:

en: In-Reply-To:
hu: Eredeti üzenet a válasz üzenetben

en: Message identifier to reply to, for threading
hu: Üzenet azonosító a válaszban a szálkövetés megtartása miatt

en: Hg patches (as generated by export command) are compatible with most patch programs.  They include a header which contains the most important changeset metadata.
hu: Hg javítások (export parancsal generálva) kompatibilisek a legtöbb javító programmal. Tartalmaza a fejlécet, ami magábafoglalja a legfontosabb változások metaadatait.

en: Send changesets as Hg patches
hu: Válzotások küldése mint HG javítása

en: Git patches can describe binary files, copies, and permission changes, but recipients may not be able to use them if they are not using git or Mercurial.
hu: Git javítások bináris fájlokat tartalmazhatnak, teljes másolatokat és jogosultság változásokat, előfordulhat, hogy a fogadó nem képes feldolgoznia a fájlokat ha nem git-et vagy Mercurial-t használ

en: Use extended (git) patch format
hu: Kiterjestett (git) javító formátum használata

en: Stripping Mercurial header removes username and parent information.  Only useful if recipient is not using Mercurial (and does not like to see the headers).
hu: Egyszerűsített Mercurial header nem tartalmazza a felhasználóinevet és a szülő információka. Csak akkor hasznos, ha a fogadó nem használ Mercurial-t és nem szereti ha a fejlécinformációk megjelenítődnek.

en: Plain, do not prepend Hg header
hu: Hh fejléc nélkül

en: Bundles store complete changesets in binary form. Upstream users can pull from them. This is the safest way to send changes to recipient Mercurial users.
hu: A csomag tartalmazza a teljes változás listát bináris formátumban. A csővégén lévő felhasználók letudják tölteni azokat. Ez a legbiztonságosabb módja a változások küldésének másik Mercurial felhasználónak.

en: Send single binary bundle, not patches
hu: Egy bináris csomag küldése, nem javítás

en: send patches as attachments
hu: javítás küldése mellékletként

en: attach
hu: csatolás

en: send patches as inline attachments
hu: javítás küldése beágyazott levélelemként

en: inline
hu: beágyazott

en: add diffstat output to messages
hu: különbözeti statistika hozzáadása az üzenetekhez

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: &Close
hu: &Bezár

en: Ignore filter - %s
hu: Figyelmen kívülhagyott szűrő - %s

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Edit File
hu: Fájl szerkesztése

en: Invalid glob expression
hu: Hibás glob kifejezés

en: Invalid regexp expression
hu: Hibás reguláris kifejezés

en: Date
hu: Dátum

en: Files
hu: Fájlok

en: Create
hu: Létrehozás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Patch Queue
hu: Javítási sor

en: Error
hu: Hiba

en: Regular expression search pattern
hu: Reguláris kif. kereső mintája

en: No visual editor configured
hu: Visuális szerkesztő nincs konfigurálva

en: Please configure a visual editor.
hu: Kérjük konfigurálja a vizuális szerkesztőt

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Warning
hu: Figyelem

en: Select Source Folder
hu: Válasszon forrás könyvtárt

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: &Yes
hu: &Igen

en: &No
hu: &Nem

en: Pull
hu: Lehúz

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Changeset:
hu: Változás:

en: Child:
hu: Gyerek:

en: 
    Caught keyboard interrupt, aborting.
hu: 
    Billentyűzet bevitel megszakít, leállít.

en: can not read file "%s". Ignored.
hu: fájl nem olvasható "%s". Figyelmen kívül hagyva.

en: abort: %s!
hu: megszakít: %s!

en: invalid arguments
hu: hibás argomentum

en: unrecognized profiling format '%s' - Ignored
hu: nem felismerhető nyomkövetési formátúm '%s' - Figyelmen kívül hagyva

en: lsprof not available - install from http://codespeak.net/svn/user/arigo/hack/misc/lsprof/
hu: lsprof nem elérhető - telepíthető a http://codespeak.net/svn/user/arigo/hack/misc/lsprof/ címről

en: repository root directory or symbolic path name
hu: a repository gyökér könyvtára vagy a szimbolikus elérési útvonal neve

en: enable additional output
hu: kiegészítő kimenet engedélyezése

en: suppress output
hu: kimenet elrejtése

en: display help and exit
hu: súgó mutatása és kilépés

en: start debugger
hu: debugger indítása

en: print command execution profile
hu: nyomtatási parancs végrehajtási profílja

en: read file list from file
hu: fájl lista olvasása fájlból

en: record user as committer
hu: felhasználó felvétele mint kommitáló

en: record datecode as commit date
hu: dátum kd használata mint jóváhagyási dátum

en: global options:
hu: globális beállítás

en: list of commands:
hu: parancsok listája:

en: 
    aliases: %s
hu: 
    aliasok: %s

en: (no help text available)
hu: (súgó nem található)

en: options:
hu: opciók:

en: no commands defined
hu: nincs definiált parancs

en: basic commands:
hu: alap parancsok:

en:  (default: %s)
hu:  (alapértelmezett: %s)

en: import to the patch queue (MQ)
hu: importálás a patch queue-ba (MQ)

en: field to give initial focus
hu: mező, amelyik megkapja a kezdő fókuszt

en: revision to update
hu: revízió frissítése

en: remove the status cache
hu: állapot cache eltávolítása

en: show the contents of the status cache (no update)
hu: mutassa az állapot cache tartalmát (nics update)

en: update all repos in current dir
hu: Összes repo frissítése az aktuális könyvtárban

en: bundle file to preview
hu: Csomag file előnézet

en: launch visual diff tool
hu: Vizual diff indítása

en: print license
hu: license nyomtatása

en: TortoiseHg Dialogs (version %s), Mercurial (version %s)
hu: TortoiseHg Dialógusok (verzió %s), Mercurial (verzió %s)

en: Settings
hu: Beállítások

en: Patterns
hu: Minták

en: Refresh
hu: Frissítés

en: status
hu: státusz

en: Filename
hu: Fájlnév

en: branch:
hu: ág:

en: Move
hu: Mozgatás

en: abort:
hu: megszakadt:

en: Synchronize
hu: Szinkronizál

en: About TortoiseHg
hu: TortoiseHg névjegye

en: Search History
hu: Keresés előzményei

en: unrecognized response: %s
hu: ismeretlen válasz: %s

en: password:
hu: jelszó:
