tortoisehg - en to sv translation catalogue (89 entries)

en: Exit
sv: Stäng

en: About
sv: Om programmet

en: Several icons are courtesy of the TortoiseSVN and Tango projects
sv: Flera ikoner är tillhandahållna av  TortoiseSVN och Tango projekt

en: You can visit our site here
sv: Du kan besöka vår webbplats här

en: &License
sv: &Licens

en: with Mercurial-%s, Python-%s, PyQt-%s, Qt-%s
sv: med Mercurial-%s, Python-%s, PyQt-%s, Qt-%s

en: A new version of TortoiseHg (%s) is ready for download!
sv: En ny version av TortoiseHg (%s) finns att ladda ner!

en: License
sv: Licens

en: = Working Directory Parent =
sv: = Överordnad arbetskatalog =

en: Directory of files
sv: Mapp med filer

en: Tar archives
sv: Tar arkiver

en: Uncompressed tar archive
sv: Icke komprimerade tar arkiv

en: Bzip2 tar archives
sv: Bzip2 tar arkiv

en: Tar archive compressed using bzip2
sv: Tar arkiv komprimerad med bzip2

en: Gzip tar archives
sv: Gzip tar arkiver

en: Tar archive compressed using gzip
sv: Tar arkiver komprimerade med gzip

en: Zip archives
sv: Zip arkiver

en: Uncompressed zip archive
sv: Icke komprimerad zip arkiv

en: Zip archive compressed using deflate
sv: Zip arkiv komprimerad med deflate

en: All files in this revision
sv: Alla filer i detta revision

en: Only files modified/created in this revision
sv: Bara filer ändrade/skapade i detta revision

en: Only files modified/created since:
sv: Bara filer modifierade/skapade sedan:

en: Archive Content:
sv: Arkiv innehåll

en: Recurse into subrepositories
sv: Rekursera i underkataloger

en: Browse...
sv: Bläddra...

en: Archive types:
sv: Arkivtyper:

en: Hg command:
sv: Hg-kommando:

en: Select Destination Folder
sv: Välj målmapp

en: Select Destination File
sv: Välj målfil

en: All files (*)
sv: Alla filer (*)

en: Duplicate Name
sv: Duplikat namn

en: The destination "%s" already exists as a file!
sv: Mål "%s" finns redan som en fil!

en: Confirm Overwrite
sv: Bekräfta överskrivning

en: The directory "%s" is not empty!
    
    Do you want to overwrite it?
sv: Katalogen "%s" är inte tom!
    
    Vill du skriva över den?

en: The file "%s" already exists!
    
    Do you want to overwrite it?
sv: Filen "%s" existerar redan!
    
    Vill du skriva över den?

en: The destination "%s" already exists as a folder!
sv: Mål "%s" finns redan som en katalog!

en: Archive - %s
sv: Arkiv - %s

en: &Archive
sv: &Arkiv

en: Backout requires a parent revision
sv: Backandet kräver en förälderrevision

en: Cannot backout change on a different branch
sv: Kan inte backa ändringen på en annan gren

en: Backout - %s
sv: Backa ut - %s

en: Prepare to backout
sv: Förebered att backa ut

en: Close
sv: Stäng

en: Revision
sv: Revidering

en: Test this revision and report findings. (good/bad/skip)
sv: Testa revideringen och rapportera slutsatser (bra/dåligt/eller hoppa över)

en: %s (hint: %s)
sv: %s (antydan: %s)

en: Bookmark:
sv: Bokmärke

en: New Name:
sv: Nytt namn:

en: Activate:
sv: Aktivera:

en: &Add
sv: &Lägg till

en: Re&name
sv: Byt&namn

en: &Remove
sv: &Ta bort

en: &Move
sv: &Flytta

en: Bookmark - %s
sv: Bokmärk - %s

en: A bookmark named "%s" already exists
sv: Bokmärken med namnet "%s" finns redan

en: Bookmark '%s' has been added
sv: Bokmärke '%s' har lagts till

en: Bookmark named "%s" does not exist
sv: Bokmärke med namnet "%s" finns inte

en: Bookmark '%s' has been moved
sv: Bokmärke '%s' har flyttats

en: Bookmark '%s' does not exist
sv: Bokmärke '%s' existerar inte

en: Bookmark '%s' has been removed
sv: Bokmärke '%s' har raderats

en: Bookmark '%s' has been renamed to '%s'
sv: Bokmärke '%s' har ändrat namn till '%s'

en: TortoiseHg Bookmark Sync
sv: TortoiseHg Synkronisera bokmärken

en: Outgoing Bookmarks
sv: Utgående bokmärken

en: &Remove Bookmark
sv: &Radera Bokmärke

en: Incoming Bookmarks
sv: Inkommande Bokmärken

en: Use proxy server
sv: Använd proxyserver

en: Cancel
sv: Avbryt

en: User:
sv: Användare:

en: Date:
sv: Datum:

en: Age:
sv: Ålder:

en: Abort
sv: Avbryt

en: Search
sv: Sök

en: User
sv: Användare

en: &Close
sv: &Stäng

en: Add
sv: Lägg till

en: Rename
sv: Byt namn

en: Error
sv: Fel

en: Remove
sv: Radera

en: Warning
sv: Varning

en: Show all
sv: Visa allt

en: &Yes
sv: &Ja

en: &No
sv: &Nej

en: &Cancel
sv: &Avbryt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: status
sv: Status

en: Filename
sv: Filnamn

en: Move
sv: Flytta

en: Synchronize
sv: Synkronisera
