tortoisehg - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Exit
tr: Çık

en: Directory of files
tr: Dosyaların dizinleri

en: Tar archives
tr: Tar arşivleri

en: Uncompressed tar archive
tr: Sıkıştırılmamış tar arşiv

en: Bzip2 tar archives
tr: Bzip2 tar arşivleri

en: Tar archive compressed using bzip2
tr: bzip2 kullanılarak sıkıştırılmış tar arşiv

en: Gzip tar archives
tr: Gzip tar arşivleri

en: Tar archive compressed using gzip
tr: gzip kullanılarak sıkıştırılmış tar arşiv

en: Uncompressed zip archive
tr: Sıkıştırılmamış zip arşiv

en: Zip archive compressed using deflate
tr: Deflate kullanılarak sıkıştırılmış zip arşiv

en: Revision:
tr: Değişiklik:

en: Browse...
tr: Gözat...

en: Destination path:
tr: Hedef yer:

en: Archive types:
tr: Arşiv tipleri:

en: Select Destination Folder
tr: Hedef Dizini Seç

en: Select Destination File
tr: Hedef Dosyayı seç

en: Confirm Overwrite
tr: Üzerine Yazılsın

en: Archive - %s
tr: Arşiv - %s

en: Parents
tr: Ebeveynler

en: Close
tr: Kapat

en: Bookmark:
tr: Yer imi

en: New Name:
tr: Yeni İsim:

en: Bookmark '%s' does not exist
tr: '%s' yer imi girilmemiş

en: Do not update the new working directory
tr: Yeni çalışma dizinini güncelleme

en: Use proxy server
tr: Proxy sunucu kullan

en: Remote command:
tr: Uzaktan komut:

en: Confirm Exit
tr: Çıkışı Onayla

en: Commit
tr: Gönder

en: Confirm New Branch
tr: Yeni Dalı Onayla

en: Discard current commit message?
tr: Şimdiki işleme mesajından vazgeçilsin mi?

en: Please enter commit message
tr: Lütfen işleme mesajı giriniz.

en: Patch:
tr: Paket:

en: Add
tr: Ekle

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Patch Queue
tr: Paket Kuyruğu

en: Remove
tr: Kaldır

en: Select Source Folder
tr: Kaynak dosyayı seç

en: &Yes
tr: &Evet

en: &No
tr: &Hayır

en: Undo last commit?
tr: Son işleme geri alınsın mı?

en: &Cancel
tr: &İptal

en: Refresh
tr: Yenile

en: status
tr: durum

en: branch:
tr: Dal:

en: Move
tr: Taşı
