totem - en to am translation catalogue (47 entries)

note: 0 seconds
en: 0 seconds
am: 0 ሴኮንዶች

note: Dimensions
en: 0 x 0
am: 0 በ 0

en: <b>Audio</b>
am: <b>ድምፅ</b>

en: <b>General</b>
am: <b>አጠቃላይ</b>

en: <b>Video</b>
am: <b>ቪዲዮ</b>

en: Properties
am: ምርጫዎች

note: Title
en: Unknown
am: ያልታወቀ

en: <b>Preview</b>
am: <b>ቅድመ ዕይታ</b>

en: Audio menu
am: የድምፅ ሜኑ

en: DVD menu
am: የDVD ሜኑ

en: File name
am: የፋይል ስም

en: Next
am: የሚቀጥለው

en: Play/Pause
am: አጫውት ለአጭር ጊዜ አሳርፍ

en: Previous
am: የቀድሞው

en: Save Screenshot
am: እስክሪን ፎቶ አስቀምጥ

en: Title menu
am: የአርእስት ሜኑ

note: Title
en: Totem
am: ቶተም

en: Totem Preferences
am: የቶተም ምርጫዎች

en: Zoom _1:1
am: በቅርበት አሳይ

en: Zoom _2:1
am: በቅርበት አሳይ

en: _Fullscreen
am: ሙሉ እስክሪን (_F)

en: _Go
am: ሂድ ወደ (_G)

en: _Movie
am: ፊልም (_M)

en: _Play / Pause
am: አጫውት / ለአጭር ጊዜ አሳርፍ (_P)

en: _Sound
am: ድምፅ (_S)

en: _Zoom 1:2
am: በቅርበት አሳይ (_Z)

en: Unnamed CDROM
am: ያለ ስም CDROM

en: Unnamed SCSI CDROM (%s)
am: ያለ ስም SCSI CDROM (%s)

en: File image
am: የፋይል ምስል

en: _Username:
am: የተጠቃሚ ስም፦ (_U)

en: _Password:
am: ሚስጢራዊ ቃል፦ (_P)

en: Remember this password
am: ይህንን ሚስጢራዊ ቃል አስታውሱ

en: Select files
am: ፋይሎችን ምረጡ

en: Filename
am: የፋይል ስም

en: Toggle Fullscreen
am: ሙሉ እስክሪን ቀያያር

en: Quit
am: ውጣ

note: Title
en: %s - Totem
am: %s - ቶተም

en: No file
am: ፋይል የለም

en: Screenshot%d.png
am: እስክሪንፎቶ%d.png

en: Totem Video Window
am: የቶተም ቪዲዮ መስኮት

note: One hour
en: %d hour
am: %d ሰዓት

note: Multiple hours
en: %d hours
am: %d ሰዓት

note: One minute
en: %d minute
am: %d ደቂቃ

note: Multiple minutes
en: %d minutes
am: %d ደቂቃዎች

note: One second
en: %d second
am: %d ሴኮንድ

note: Multiple seconds
en: %d seconds
am: %d ሴኮንዶች

note: Duration
en: 0 second
am: 0 ሴኮንዶች
