totem master - en to eu translation catalogue (366 entries)

en: Videos
eu: Bideoak

en: Play movies
eu: Filmen erreprodukzioa

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
eu: Videos (Bideoak) GNOME mahaigaineko ingurunearen film-erreproduzigailu ofiziala da. Bideo lokalen eta DVDen zerrenda bilagarria sortzen du, bai eta sareko bideo partekatuena (UPnP/DLNA erabilita) eta hainbat webgunetako bideo nabarmenena ere.

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
eu: Videos aplikazioak funtzionaltasun gehigarriak ditu, adibidez azpitituluen deskarga, erreprodukzioa azkartu edo moteltzeko aukera, pantaila-kapturen galerien sorrera eta DVDak grabatzeko euskarria.

en: The GNOME developers
eu: GNOME garatzaileak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Do NOT translate or remove the application name from the list! It is used for search.
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
eu: Bideoa;Filma;Klipa;Serieak;Erreproduzitzailea;DVD;TB;Diskoa;Totem;

en: The brightness of the video
eu: Bideoaren distira

en: The contrast of the video
eu: Bideoaren kontrastea

en: The hue of the video
eu: Bideoaren ñabardura

en: The saturation of the video
eu: Bideoaren kontrastea

en: Repeat mode
eu: Errepikatze-modua

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
eu: Bideo gurutzelarkatuen gurutzelarkatuak bereizketa desgaitu edo ez

en: Type of audio output to use
eu: Erabili beharreko audioaren irteera-mota

en: Network buffering threshold
eu: Sareko bufferraren atalasea

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
eu: Datuen kopurua sareko korronteentzako bufferrean gordetzeko korrontea bistaratzen hasi aurretik (segundotan).

en: Subtitle font
eu: Azpitituluaren letra-tipoa

en: Pango font description for subtitle rendering.
eu: Pango-ren letra-tipoaren azalpena azpitituluak errendatzeko.

en: Subtitle encoding
eu: Azpitituluaren kodeketa

en: Encoding character set for subtitle.
eu: Azpitituluko karaktere-jokoaren kodeketa.

en: Default location for the “Open…” dialogs
eu: “Ireki…“ elkarrizketa-koadroen kokaleku lehenetsia

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
eu: “Ireki…“ elkarrizketa-koadroen kokaleku lehenetsia. Uneko direktorioa da lehenetsia.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
eu: “Egin kaptura” elkarrizketa-koadroen kokalekua lehenetsia

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Screenshots directory.
eu: “Egin kaptura” elkarrizketa-koadroen kokaleku lehenetsia, 'Pantaila-argazkiak' direktorioa da lehenetsia.

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
eu: Erabiltzailearen etxeko direktorioko pluginak desgaituko diren ala ez adierazten du

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
eu: Teklatuko lasterbideak desgaituko diren ala ez adierazten du

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
eu: Filma bat kargatzean azpitituluen fitxategiak automatikoki kargatuko diren ala ez

en: Active plugins list
eu: Plugin aktiboan zerrenda

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
eu: Unean aktibo (kargatuta eta exekuzioan) dauden pluginen izenen zerrenda.

en: Directories to show
eu: Direktorioak erakusteko

en: Directories to show in the browse interface, none by default
eu: Direktorioak arakatzailearen interfazean erakusteko (bat ere ez lehenetsi gisa)

en: Disable hardware decoders
eu: Desgaitu hardware bidezko deskodetzaileak

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
eu: Desgaitu hardware bidezko deskodetzaileak eta erabili software bidezkoak soilik. Arazketarako soilik.

en: Stereo
eu: Estereoa

en: 4-channel
eu: 4 kanal

en: 4.1-channel
eu: 4.1 kanal

en: 5.0-channel
eu: 5.0 kanal

en: 5.1-channel
eu: 5.1 kanal

en: AC3 Passthrough
eu: AC3

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: External Subtitles
eu: Kanpoko azpitituluak

en: _Load subtitle files when movie is loaded
eu: Kargatu _azpitituluen fitxategiak filma kargatzean

en: _Font:
eu: _Letra-tipoa:

en: _Encoding:
eu: _Kodeketa:

en: Select Subtitle Font
eu: Hautatu azpitituluen letra-tipoa

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Plugins…
eu: Pluginak…

en: General
eu: Orokorra

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Video
eu: Bideoa

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
eu: Desgaitu bideo gurutzelarkatuen gurutzelarkatuak _bereiztea

en: Color Balance
eu: Kolore-balantzea

en: _Brightness:
eu: _Distira:

en: Co_ntrast:
eu: _Kontrastea:

en: Sat_uration:
eu: Sat_urazioa:

en: _Hue:
eu: _Ñabardura:

en: Reset to _Defaults
eu: Berrezarri _lehenetsietara

en: Display
eu: Pantaila

en: Audio Output
eu: Audioaren irteera

en: _Audio output type:
eu: _Audioaren irteera mota:

en: Audio
eu: Audioa

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
eu: Gehitu bideo lokala

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
eu: Gehitu webeko bideoa

[ctx: shortcut window]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
eu: Egin erabilgarri lineaz kanpo

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
eu: Egin pantaila-argazkia

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
eu: Igo bolumena

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
eu: Jaitsi bolumena

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
eu: Mututu/mututasuna eten

[ctx: shortcut window]
en: View
eu: Ikusi

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
eu: Biratu ↷

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
eu: Biratu ↶

[ctx: shortcut window]
en: Playback
eu: Erreproduzitu

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/pausarazi

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
eu: Aurreko bideoa edo kapitulua

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
eu: Hurrengo bideoa edo kapitulua

[ctx: shortcut window]
en: Skip
eu: Saltatu

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
eu: Joan 15 segundo atzera

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
eu: Joan 60 segundo aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
eu: Fotograma bat atzera

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
eu: Fotograma bat aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
eu: Joan 5 segundo atzera

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
eu: Joan 15 segundo aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
eu: Joan 3 minutu atzera

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
eu: Joan 10 minutu aurrera

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
eu: Saltatu hona…

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
eu: DVDaren menuaren nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
eu: Nabigatu gora

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
eu: Nabigatu behera

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
eu: Nabigatu ezkerrera

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
eu: Nabigatu eskuinera

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
eu: Azpitituluak

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
eu: Hautatu hurrengo azpititulua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
eu: Txandakatu azpitituluak

en: Prefere_nces
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Add _Local Video…
eu: Gehitu _lokaleko bideoa…

en: Add _Web Video…
eu: Gehitu _webeko bideoa…

en: _Aspect Ratio
eu: Aspektu-e_rlazioa

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Square
eu: Karratua

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 4∶3 (TV)
eu: 4:3 (TB)

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 16∶9 (Widescreen)
eu: 16:9 (panoramikoa)

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 2.11∶1 (DVB)
eu: 2.11:1 (DVB)

en: Switch An_gles
eu: Aldatu an_geluak

en: _Eject
eu: E_gotzi

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Subtitles
eu: Azpitituluak

en: _Select Text Subtitles…
eu: _Hautatu testuaren azpitituluak…

en: _Repeat
eu: E_rrepikatze-modua

en: _DVD Menu
eu: _DVD menua

en: _Title Menu
eu: _Tituluaren menua

en: A_udio Menu
eu: A_udioaren menua

en: _Angle Menu
eu: _Angeluaren menua

en: _Chapter Menu
eu: A_talen menua

en: Speed
eu: Abiadura

en: Add Web Video
eu: Gehitu webeko bideoa

en: Enter the _address of the file you would like to open:
eu: Idatzi fitxategiaren _helbidea irekitzeko:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Password requested for RTSP server
eu: RTSP zerbitzariak pasahitza eskatzen du

en: Could not initialise OpenGL support
eu: Ezin izan da OpenGL euskarria hasieratu

en: The DVD device you specified seems to be invalid.
eu: Zehaztu den DVD gailuak baliogabea dirudi.

en: The VCD device you specified seems to be invalid.
eu: Zehaztu den VCD gailuak baliogabea dirudi.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
eu: Iturburua zifratuta dagoela dirudi, ezin da irakurri. Zifratutako DVD bat erreproduzitzen saiatzen ari zara, libdvdcss instalatuta izan gabe?

en: The server you are trying to connect to is not known.
eu: Konektatzea saiatzen ari zaren zerbitzaria ez da ezaguna.

en: The connection to this server was refused.
eu: Zerbitzari honekiko konexioa ukatu da.

en: The specified movie could not be found.
eu: Ezin izan da zehaztutako filma aurkitu.

en: The server refused access to this file or stream.
eu: Zerbitzariak fitxategi edo korronte honen atzipena ukatu du.

en: Authentication is required to access this file or stream.
eu: Autentifikazioa behar da fitxategi edo korronte hau atzitzeko.

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
eu: Ez dago SSL/TLS euskarririk. Egiaztatu instalazioa.

en: You are not allowed to open this file.
eu: Ez daukazu baimenik fitxategi hau irekitzeko.

en: This location is not a valid one.
eu: Helbide hau ez da baliozkoa.

en: The movie could not be read.
eu: Ezin izan da filma irakurri.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
eu: Fitxategi hau zifratuta dago eta ezin da erreproduzitu.

en: The file you tried to play is an empty file.
eu: Erreproduzitzen saiatzen ari zaren fitxategia hutsik dago.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
eu[0]: Filma hau erreproduzitzeko %s plugina behar da, baina ez dago instalatuta.
eu[1]: Filma hau erreproduzitzeko ondorengo pluginak behar dira, baina ez daude instalatuta:
    
    %s

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
eu: Korronte hau ezin da erreproduzitu. Baliteke suebakiak hura blokeatzea.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
eu: Ez da audio- edo bideo-korrontea kudeatu kodekak falta direlako. Plugin gehigarri batzuk instalatu beharko dituzu filma mota batzuk erreproduzitzeko.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
eu: Ezin da fitxategia erreproduzitu sarearen bitartez. Saiatu aurrenik lokalera deskargatzen.

en: Surround
eu: Ingurakaria

en: Mono
eu: Monoa

en: Media contains no supported video streams.
eu: Euskarriak onartzen ez den bideo-korrontea dauka.

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
eu: Beharrezko plugin batzuk falta dira. Ziurtatu programa ongi instalatuta dagoela.

en: Unable to play the file
eu: Ezin da fitxategia erreproduzitu

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
eu[0]: '%s' behar da fitxategia erreproduzitzeko, baina ez dago instalatuta.
eu[1]: '%s' behar dira fitxategia erreproduzitzeko, baina ez daude instalatuta.

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. * %s will be replaced with the software installer's name, e.g. * 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
eu: _Bilatu '%s'(e)n

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select None
eu: Ez hautatu ezer

en: Videos Preview
eu: Bideoen aurrebista

en: Filename
eu: Fitxategia

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Duration
eu: Iraupena

en: Season %d Episode %d
eu: %d. denboraldia, %d. pasartea

note: translators: The first item is the show name, for example: * Boardwalk Empire (Season 1 Episode 1)
en: %s (Season %d Episode %d)
eu: %s (%d. denboraldia, %d. pasartea)

en: Browse Error
eu: Arakatze-errorea

en: Search Error
eu: Bilaketa-errorea

en: Local
eu: Lokala

en: Channels
eu: Kanalak

en: Click on items to select them
eu: Egin klik elementuen gainean hautatzeko

en: %d selected | %d selected
eu[0]: %d hautatuta
eu[1]: %d hautatuta

en: Results for “%s”
eu: '“%s'(r)en emaitzak”

en: Back
eu: Atzera

en: Select
eu: Hautatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Search
eu: Bilatu

en: Audio Track
eu: Audio-pista

en: Subtitle
eu: Azpititulua

note: Translators: an entry in the "Subtitles" menu, used to choose the subtitle language of a DVD
en: None
eu: Bat ere ez

en: Pause
eu: Pausatu

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Videos could not play “%s”.
eu: Bideoak aplikazioak ezin du “%s” erreproduzitu.

en: Videos could not display the help contents.
eu: Bideoak aplikazioak ezin ditu laguntza-edukiak bistaratu.

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Previous Chapter/Movie
eu: Aurreko kapitulua/filma

en: Play / Pause
eu: Erreproduzitu / pausarazi

en: Next Chapter/Movie
eu: Hurrengo kapitulua/filma

en: Videos could not startup.
eu: Bideoak aplikazioa ezin da abiarazi.

en: No reason.
eu: Ez dago arrazoirik.

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/pausarazi

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Seek Forwards
eu: Bilatu aurrerantz

en: Seek Backwards
eu: Bilatu atzerantz

en: Volume Up
eu: Igo bolumena

en: Volume Down
eu: Jaitsi bolumena

en: Mute sound
eu: Mututu soinua

en: Toggle Fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

en: Quit
eu: Irten

en: Enqueue
eu: Gehitu erreprodukzio-zerrendari

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Seek
eu: Bilatu

en: Show version information and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: Movies to play
eu: Filmak erreproduzitzeko

en: Can’t enqueue and replace at the same time
eu: Ezin da ilaratu eta ordeztu aldi berean

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
eu: %d. titulua

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
eu: “%s” erreprodukzio-zerrenda ezin izan da analizatu, hondatuta egongo da.

en: Configure Plugins
eu: Konfiguratu pluginak

en: _Close
eu: It_xi

en: Add to Favourites
eu: Gehitu gogokoei

[ctx: button]
en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Shuffle
eu: Ausaz

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Current Locale
eu: Uneko hizkuntza-ezarpena

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Baltic
eu: Baltikoa

en: Celtic
eu: Zeltiarra

en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Chinese Traditional
eu: Txinera tradizionala

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Greek
eu: Greziera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Gurmukhi
eu: Gurmukhia

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

en: Hindi
eu: Hindia

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Persian
eu: Persiera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: South European
eu: Europako Hegoaldekoa

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Western
eu: Mendebalekoa

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: Video files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Subtitle files
eu: Azpitituluen fitxategiak

en: Select Text Subtitles
eu: Hautatu testuaren azpitituluak

en: _Open
eu: _Ireki

en: Add Videos
eu: Gehitu bideoak

en: Apple Trailers
eu: Applen aurrerakinak

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
eu: Erabiltzailearen agentea ezartzen du Applen aurrerakinen gunearentzako

en: Autoload Subtitles
eu: Kargatu automatikoki azpitituluak

en: Autoloads text subtitles
eu: Kargatu automatikoki testuaren azpitituluak

en: Instant Messenger Status
eu: Berehalako mezularitzaren egoera

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
eu: Ezarri berehalako mezularitzaren egoera kanpoan filma erreproduzitzean

en: MPRIS D-Bus Interface
eu: MPRIS D-Bus interfazea

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
eu: Bidali unean erreproduzitzen ari diren bideoen jakinarazpenak eta baimendu urruneko kontrola MPRIS erabiliz.

en: Open directory
eu: Ireki direktorioa

en: Open the directory of the currently playing movie
eu: Ireki unean erreproduzitzen ari den filmaren direktorioa

en: Open Containing Folder
eu: Ireki karpeta edukitzailea

en: Subtitle Downloader
eu: Azpitituluen deskargatzailea

en: Look for subtitles for the currently playing movie
eu: Bilatu unean erreproduzitzen ari den filmaren azpitituluak

en: Brazilian Portuguese
eu: Portugesa (Brasil)

en: Searching for subtitles…
eu: Azpitituluak bilatzen…

en: Downloading the subtitles…
eu: Azpitituluak deskargatzen…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
eu: Ezin izan da OpenSubtitles webgunearekin kontaktatu

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
eu: Ezin izan da OpenSubtitles webgunearekin kontaktatu.

en: No results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
eu: Formatua

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
eu: Balorazioa

note: pylint: disable=no-member
en: _Download Movie Subtitles…
eu: _Deskargatu filmaren azpitituluak…

en: Searching subtitles…
eu: Azpitituluak bilatzen…

en: Download Movie Subtitles
eu: Deskargatu filmaren azpititulua

en: Subtitle _language:
eu: Azpitituluen _hizkuntza:

en: _Play with Subtitle
eu: _Erreproduzitu azpitituluekin

en: Subtitle language
eu: Azpitituluen hizkuntza

en: The language to search for subtitles for movies in.
eu: Hizkuntza filmeen azpitituluetan bilatzeko.

en: Movie Properties
eu: Filmaren propietateak

en: Adds movie properties menu item
eu: Filmaren propietateak menuko elementuari gehitzen dizkio

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
eu: E/E

[ctx: Sample rate]
en: N/A
eu: E/E

en: Properties
eu: Propietateak

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Title:
eu: Titulua:

en: Artist:
eu: Artista:

en: Duration:
eu: Iraupena:

en: Year:
eu: Urtea:

en: Album:
eu: Albuma:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Container:
eu: Edukiontzia:

en: Dimensions:
eu: Dimentsioak:

en: Codec:
eu: Kodeka:

en: Framerate:
eu: Fotograma-emaria:

en: Bitrate:
eu: Bit-emaria:

en: Sample rate:
eu: Lagin-maiztasuna:

en: Channels:
eu: Kanalak:

[ctx: Title]
note: Title
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Artist]
note: Artist
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Album]
note: Album
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Year]
note: Year
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Media container]
note: Container
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Dimensions]
note: Dimensions
en: N/A
eu: E/E

[ctx: Video codec]
note: Video Codec
en: N/A
eu: E/E

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
eu: E/E

[ctx: Frame rate]
en: N/A
eu: E/E

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
eu: E/E

[ctx: Audio codec]
note: Audio Codec
en: N/A
eu: E/E

note: Channels
en: 0 Channels
eu: 0 kanal

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: 0 seconds
en: 0 seconds
eu: 0 segundo

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
eu[0]: Fotograma %0.3f segundoko
eu[1]: %0.3f fotograma segundoko

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
eu[0]: Fotograma %0.2f segundoko
eu[1]: %0.2f fotograma segundoko

en: rpdb2 password
eu: rpdb2 pasahitza

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
eu: Baimendu gabeko urruneko sarbidetik rpdb2 zerbitzaria (Totem arazteko) babesteko pasahitza. Hutsik badago, “totem” lehenetsia erabiliko da.

en: Python Console
eu: Python kontsola

en: Interactive Python console
eu: Python kontsola elkarreragilea

note: pylint: disable=no-member
en: _Python Console
eu: _Python kontsola

note: pylint: disable=no-member
en: Python Debugger
eu: Python araztailea

note: pylint: disable=E1101
en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
eu: Totem.Object atzi dezakezu “totem_object” erabiliz:\n%s

en: Videos Python Console
eu: Bideoak aplikazioaren Python kontsola

note: pylint: disable=W0613
en: After you press OK, Videos will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
eu: 'Ados' sakatu ondoren, Bideoak aplikazioa zain geratuko da winpdb edo rpdb2-rekin konektatu arte. Ez bada araztailearen pasahitzik zehaztu DConf-en, pasahitz lehenetsia erabiliko da (“totem“).

en: Recent files
eu: Azken aldiko fitxategiak

en: Adds files that have been played to recent files
eu: Erreproduzitu diren fitxategiak gehitzen dizkio azken fitxategien zerrendari

en: Rotation Plugin
eu: Biratzeko plugina

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
eu: Bideoak biratzea baimentzen du orientazio okerrean baleude

en: _Rotate ↷
eu: _Biratu ↷

en: Rotate ↶
eu: Biratu ↶

en: Save Copy
eu: Gorde kopia bat

en: Save a copy of the currently playing movie
eu: Gorde unean erreproduzitzen ari den filmaren kopia

en: The video could not be made available offline.
eu: Bideoa ezin izan da lineaz kanpo erabilgarri jarri.

note: translators: “Files” refers to nautilus' name
en: “Files” is not available.
eu: Files ez dago erabilgarri.

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
eu: Filma

en: Make Available Offline
eu: Egin erabilgarri lineaz kanpo

en: Screen Saver
eu: Pantaila-babeslea

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
eu: Pantaila-babeslea desgaitzen du filma bat erreproduzitzean

en: Playing a movie
eu: Filma erreproduzitzea

en: Screenshot width (in pixels):
eu: Kapturaren zabalera (pixeletan):

en: Calculate the number of screenshots
eu: Kalkulatu pantaila-argazki kopurua

en: Number of screenshots:
eu: Pantaila-argazki kopurua:

note: Translators: "Screenshots" is the name of the folder under ~/Pictures for screenshots, * same as used in GNOME Shell: * https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/gnome-42/js/ui/screenshot.js#L2072
en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
eu: Pantaila-argazkia-%s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
eu: Pantaila-argazkia-%s-%d.png

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
eu: Pantaila-argazki eta galeriak bideoetatik hartzea baimentzen du

en: Save Gallery
eu: Gorde galeria

en: _Save
eu: _Gorde

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
eu: Galeria-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery…
eu: Galeria sortzen…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as “%s”
eu: Galeria “%s” gisa gordetzen

en: Videos could not get a screenshot of the video.
eu: Bideoak aplikaizoak ezin izan du bideo horren pantaila-argazkia egin.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
eu: Honek ez luke gertatu behar: bidali errore honi buruzko txostena.

en: Take _Screenshot
eu: Egin _pantaila-argazkia

en: Create Screenshot _Gallery…
eu: Sortu pantaila-argazkien _galeria…

en: Skip To
eu: Saltatu hona

en: Provides the “Skip to” dialog
eu: “Saltatu hona” elkarrizketa-koadroa eskaintzen du

en: _Skip to:
eu: _Saltatu hona:

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
eu[0]: segundo
eu[1]: segundo

en: _Skip To
eu: _Saltatu hona

en: _Skip To…
eu: _Saltatu hona…

[ctx: playback rate]
en: × 0.75
eu: × 0,75

[ctx: playback rate]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: playback rate]
en: × 1.1
eu: × 1,1

[ctx: playback rate]
en: × 1.25
eu: × 1,25

[ctx: playback rate]
en: × 1.5
eu: × 1,5

[ctx: playback rate]
en: × 1.75
eu: × 1,75

en: Speed: %s
eu: Abiadura: %s

en: Variable Rate
eu: Emari aldakorra

en: Provides the variable rate menu item
eu: Menuaren elementu bat eskaintzen du emari aldakorrarentzako

en: Sets the user agent for the Vimeo site
eu: Erabiltzailearen agentea ezartzen du Vimeo gunearentzako
