totem 0 - en to hr translation catalogue (357 entries)

en: Videos
hr: Snimke

en: Play movies
hr: Gledajte filmove

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
hr: Snimke je službeni reproduktor filmova za GNOME radno okruženje. Njegove mogućnosti su pretraživanje popisa lokalnih video snimki i DVD-ova kao i lokalno dijeljenje video snimaka (upotrebom UPnP/DLNA) i video sadržaja s mnogih web stranica.

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
hr: Snimke dolaze s dodatnim funkcijama poput preuzimatelja podnaslova, mogućnosti ubrzavanja ili usporavanja reprodukcije, stvaranja galerija i podršku za snimanje DVD-ova.

en: The GNOME developers
hr: GNOME razvijatelji

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Do NOT translate or remove the application name from the list! It is used for search.
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
hr: Video;Film;Klip;Serije;Reproduktor;DVD;TV;Disk;Totem;

en: The brightness of the video
hr: Svjetlina video snimke

en: The contrast of the video
hr: Kontrast video snimke

en: The hue of the video
hr: Ton boje video snimke

en: The saturation of the video
hr: Zasićenost video snimke

en: Repeat mode
hr: Ponavljanje

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
hr: Treba li se onemogućiti raspletanje za isprepletene filmove

en: Type of audio output to use
hr: Vrsta zvučnog izlaza za korištenje

en: Network buffering threshold
hr: Kapacitet mrežnog međuspremnika

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
hr: Količina podataka za spremanje u međuspremnih prije početka reprodukcije mrežnog strujanja (u sekundama).

en: Subtitle font
hr: Slova podnaslova

en: Pango font description for subtitle rendering.
hr: Opis Pango slova za prikaz podnaslova.

en: Subtitle encoding
hr: Kôdna stranica podnaslova

en: Encoding character set for subtitle.
hr: Kôdna stranica za podnaslove.

en: Default location for the “Open…” dialogs
hr: Uobičajena lokacija za “Otvori…” dijalog

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
hr: Uobičajena lokacija za “Otvori…” dijalog. Zadana je trenutna mapa.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
hr: Uobičajena lokacija za “Uslikaj video snimku” dijalog

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Screenshots directory.
hr: Uobičajena lokacija za “Uslikaj video snimku” dijalog. Zadana je mapa Slike video snimke.

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
hr: Treba li onemogućiti priključke u osobnoj mapi

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
hr: Treba li isključiti kratice tipkovnice

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
hr: Trebaju li se podnaslovi automatski učitati pri pokretanju filma

en: Active plugins list
hr: Popis aktivnih priključaka

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
hr: Popis naziva trenutno aktivnih (učitanih i pokrenutih) priključaka.

en: Directories to show
hr: Direktoriji za prikaz

en: Directories to show in the browse interface, none by default
hr: Direktoriji za prikaz u sučelju pregleda, nije zadano

en: Disable hardware decoders
hr: Onemogući hardversko dekôdiranje

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
hr: Onemogući hardversko dekôdiranje i koristi samo softversko dekôdiranje. Samo u svrhe otklanjanja grešaka.

en: 4-channel
hr: 4-kanalni

en: 4.1-channel
hr: 4.1-kanalni

en: 5.0-channel
hr: 5.0-kanalni

en: 5.1-channel
hr: 5.1-kanalni

en: AC3 Passthrough
hr: AC3 prolaz

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: External Subtitles
hr: Vanjski podnaslovi

en: _Load subtitle files when movie is loaded
hr: _Učitaj podnaslov kada je film učitan

en: _Font:
hr: _Slova:

en: _Encoding:
hr: _Kôdiranje:

en: Select Subtitle Font
hr: Odaberite slova podnaslova

en: Plugins
hr: Priključci

en: Plugins…
hr: Priključci…

en: General
hr: Općenito

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Video
hr: Snimka

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
hr: Onemogući _raspletanje za isprepletene video snimke

en: Color Balance
hr: Uravnoteženje boja

en: _Brightness:
hr: _Svjetlina:

en: Co_ntrast:
hr: _Kontrast:

en: Sat_uration:
hr: Za_sićenje:

en: _Hue:
hr: _Ton boje:

en: Reset to _Defaults
hr: Vrati na _zadano

en: Display
hr: Zaslon

en: Audio Output
hr: Zvučni izlaz

en: _Audio output type:
hr: _Vrsta zvučnog izlaza:

en: Audio
hr: Zvuk

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
hr: Dodaj lokalnu video snimku

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
hr: Dodaj mrežnu video snimku

[ctx: shortcut window]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
hr: Učini dostupno izvanmrežno

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
hr: Uslikaj video snimku

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Volume
hr: Glasnoća zvuka

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
hr: Smanji glasnoću zvuka

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
hr: Utišaj/Uključi zvuk

[ctx: shortcut window]
en: View
hr: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
hr: Cjelozaslonski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
hr: Napusti cjelozaslonski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
hr: Zakreni ↷

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
hr: Zakreni ↶

[ctx: shortcut window]
en: Playback
hr: Reprodukcija

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
hr: Reproduciraj/Pauziraj

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
hr: Prijašnja video snimka ili poglavlje

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
hr: Sljedeća video snimka ili poglavlje

[ctx: shortcut window]
en: Skip
hr: Premotavanje

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
hr: Premotaj unatrag 15 sekundi

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
hr: Premotaj unaprijed 15 sekundi

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
hr: Premotaj unatrag jednu sličicu

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
hr: Premotaj unaprijed jednu sličicu

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
hr: Premotaj unatrag 5 sekundi

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
hr: Premotaj unaprijed 5 sekundi

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
hr: Premotaj unatrag 3 minute

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
hr: Premotaj unaprijed 10 minuta

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
hr: Premotaj na…

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
hr: DVD izbornik upravljanja

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
hr: Idi gore

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
hr: Idi dolje

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
hr: Idi lijevo

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
hr: Idi desno

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
hr: Podnaslovi

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
hr: Odaberite sljedeći podnaslov

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
hr: Uklj/Isklj podnaslove

en: Prefere_nces
hr: Osobit_osti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: Add _Local Video…
hr: Dodaj _lokalnu video snimku…

en: Add _Web Video…
hr: Dodaj _mrežnu video snimku…

en: _Aspect Ratio
hr: _Omjer slike

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Auto
hr: Automatski

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Square
hr: Kvadrat

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 16∶9 (Widescreen)
hr: 16∶9 (širok zaslon)

en: Switch An_gles
hr: Promijeni _kuteve

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: Languages
hr: Jezici

en: Subtitles
hr: Podnaslovi

en: _Select Text Subtitles…
hr: _Odaberi podnaslov…

en: _Repeat
hr: _Ponovi

en: _DVD Menu
hr: _DVD izbornik

en: _Title Menu
hr: _Glavni izbornik

en: A_udio Menu
hr: I_zbornik zvuka

en: _Angle Menu
hr: _Izbornik kuta

en: _Chapter Menu
hr: _Izbornik poglavlja

en: Speed
hr: Brzina

en: Add Web Video
hr: Dodajte web video snimku

en: Enter the _address of the file you would like to open:
hr: Upišite _adresu datoteke koju želite otvoriti:

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Password requested for RTSP server
hr: Zatražena je lozinka za RTSP poslužitelj

en: Could not initialise OpenGL support
hr: Nemoguće pokretanje OpenGL podrške

en: The DVD device you specified seems to be invalid.
hr: DVD uređaj koji ste naveli je nevaljan.

en: The VCD device you specified seems to be invalid.
hr: VCD uređaj koji ste naveli je nevaljan.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
hr: Izgleda da je izvor šifriran i ne može se očitati. Pokušavate li reproducirati šifrirani DVD bez libdvdcss?

en: The server you are trying to connect to is not known.
hr: Poslužitelj s kojim se pokušavate povezati nije poznat.

en: The connection to this server was refused.
hr: Povezivanje s ovim poslužiteljem je odbijeno.

en: The specified movie could not be found.
hr: Navedeni film nije pronađen.

en: The server refused access to this file or stream.
hr: Poslužitelj je odbio zahtjev za pristup ovoj datoteci ili strujanju.

en: Authentication is required to access this file or stream.
hr: Potrebna je ovjera za pristup ovoj datoteci ili strujanju.

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
hr: SSL/TLS podrška nedostaje. Provjerite svoju instalaciju.

en: You are not allowed to open this file.
hr: Nemate dopuštenje za otvaranje ove datoteke.

en: This location is not a valid one.
hr: Ova lokacija nije valjana.

en: The movie could not be read.
hr: Film se ne može učitati.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
hr: Ova datoteka je šifrirana i ne može se reproducirati.

en: The file you tried to play is an empty file.
hr: Datoteka koju pokušavate reproducirati je prazna datoteka.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
hr[0]: Reprodukcija ovog filma zahtijeva %s priključak koji nije instaliran.
hr[1]: Reprodukcija ovog filma zahtijeva sljedeće priključke koji nisu instalirani:
    
    %s
hr[2]: Reprodukcija ovog filma zahtijeva sljedeće priključke koji nisu instalirani:
    
    %s

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
hr: Strujanje se ne može reproducirati. Možda ga blokira vatrozid.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
hr: Nemoguće je rukovati sa zvučnim ili video strujanjem jer nedostaju kôdeki. Možda trebate instalirati dodatne priključke kako bi mogli gledati neke vrste filmova

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
hr: Ova datoteka se ne može reproducirati putem mreže. Prvo ju pokušajte preuzeti na vaše računalo.

en: Media contains no supported video streams.
hr: Medij ne sadrži podržana video strujanja.

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
hr: Neki potrebni priključci nedostaju. Pobrinite se da je program ispravno instaliran.

en: Unable to play the file
hr: Nemoguća reprodukcija datoteke

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
hr[0]: %s je potreban za reprodukciju datoteke, ali nije instaliran.
hr[1]: %s je potrebno za reprodukciju datoteke, ali nisu instalirani.
hr[2]: %s je potrebno za reprodukciju datoteke, ali nisu instalirani.

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. * %s will be replaced with the software installer's name, e.g. * 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
hr: _Pretraži u %s

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select None
hr: Bez odabira

en: Videos Preview
hr: Pregled video snimki

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Duration
hr: Trajanje

en: Season %d Episode %d
hr: Sezona %d Epizoda %d

note: translators: The first item is the show name, for example: * Boardwalk Empire (Season 1 Episode 1)
en: %s (Season %d Episode %d)
hr: %s (Sezona %d Epizoda %d)

en: Browse Error
hr: Greška pregledanja

en: Search Error
hr: Greška pretraživanja

en: Local
hr: Lokalno

en: Channels
hr: Kanali

en: Click on items to select them
hr: Kliknite na stavku za odabir

en: %d selected | %d selected
hr[0]: %d stavka odabrana
hr[1]: %d stavke odabrane
hr[2]: %d stavki odabrano

en: Results for “%s”
hr: Rezultati za “%s”

en: Back
hr: Natrag

en: Select
hr: Odaberi

en: Cancel
hr: Odustani

en: Search
hr: Pretraži

en: Audio Track
hr: Zvučni zapis

en: Subtitle
hr: Podnaslovi

[ctx: Language]
note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: Auto
hr: Automatski

note: Translators: an entry in the "Subtitles" menu, used to choose the subtitle language of a DVD
en: None
hr: Nijedan

en: Pause
hr: Pauziraj

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Videos could not play “%s”.
hr: Snimke ne mogu reproducirati “%s”.

en: Videos could not display the help contents.
hr: Snimke ne mogu prikazati sadržaj pomoći.

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: Previous Chapter/Movie
hr: Prijašnje poglavlje/film

en: Play / Pause
hr: Reproduciraj / Pauza

en: Next Chapter/Movie
hr: Sljedeće poglavlje/Film

en: Videos could not startup.
hr: Snimke se ne mogu pokrenuti.

en: No reason.
hr: Bez razloga.

en: Play/Pause
hr: Reproduciraj/Pauziraj

en: Next
hr: Sljedeće

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Seek Forwards
hr: Premotaj unaprijed

en: Seek Backwards
hr: Premotaj unatrag

en: Volume Up
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Volume Down
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Mute sound
hr: Utišaj zvuk

en: Toggle Fullscreen
hr: Prozor ili cijeli zaslon

en: Quit
hr: Zatvori

en: Enqueue
hr: Dodaj u red čekanja

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Seek
hr: Premotavanje

en: Show version information and exit
hr: Prikaži informacije inačice i izađi

en: Movies to play
hr: Filmovi za gledanje

en: Can’t enqueue and replace at the same time
hr: Nemoguće je dodavanje u red čekanja i zamjena istovremeno

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
hr: Naslov %d

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
hr: Popis izvođenja “%s” se ne može obraditi. Možda je oštećen.

en: Configure Plugins
hr: Podesite priključke

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Add to Favourites
hr: Dodaj u omiljene

[ctx: button]
en: Play
hr: Reproduciraj

en: Shuffle
hr: Naizmjenično

en: Delete
hr: Obriši

en: Current Locale
hr: Trenutne lokalne postavke

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Baltic
hr: Baltički

en: Celtic
hr: Keltski

en: Central European
hr: Srednjoeuropski

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/ukrajinski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Greek
hr: Grčki

en: Gujarati
hr: Gudžaratski

en: Gurmukhi
hr: Gurmuki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Vizualni hebrejski

en: Hindi
hr: Hindski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Persian
hr: Perzijski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Turkish
hr: Turski

en: Unicode
hr: Unikôdni

en: Western
hr: Zapadni

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Video files
hr: Video datoteke

en: Subtitle files
hr: Datoteke podnaslova

en: Select Text Subtitles
hr: Odaberite datoteku podnaslova

en: _Open
hr: _Otvori

en: Add Videos
hr: Dodajte video snimke

en: Apple Trailers
hr: Apple najave

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
hr: Postavljanje korisničkog agenta za stranice Apple najava

en: Autoload Subtitles
hr: Automatski učitaj podnaslov

en: Autoloads text subtitles
hr: Automatski učitaj datoteku podnaslova

en: Instant Messenger Status
hr: Status klijenta za slanje trenutnih poruka

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
hr: Postavite status vašeg klijenta za slanje trenutnih poruka na nedostupan kad se prikazuje film

en: MPRIS D-Bus Interface
hr: MPRIS D-Bus sučelje

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
hr: Pošalji obavijesti trenutno reproducirane video snimke i dopusti udaljeno upravljanje putem MPRIS-a.

en: Open directory
hr: Otvori mapu

en: Open the directory of the currently playing movie
hr: Otvori mapu trenutno gledanog filma

en: Open Containing Folder
hr: Otvori sadržajnu mapu

en: Subtitle Downloader
hr: Preuzimatelj podnaslova

en: Look for subtitles for the currently playing movie
hr: Pretražite podnaslov za film koji trenutno gledate

en: Brazilian Portuguese
hr: Brazilski portugalski

en: Searching for subtitles…
hr: Pretraživanje podnaslova…

en: Downloading the subtitles…
hr: Preuzimanje podnaslova…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
hr: Kontaktiranje OpenSubtitles web stranice nije uspjelo

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
hr: Kontaktiranje OpenSubtitles web stranice nije uspjelo.

en: No results found.
hr: Nema pronađenih rezultata.

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
hr: Ocjena

note: pylint: disable=no-member
en: _Download Movie Subtitles…
hr: _Preuzmi podnaslove filma…

en: Searching subtitles…
hr: Pretraživanje podnaslova…

en: Download Movie Subtitles
hr: Preuzmite podnaslove filma

en: Subtitle _language:
hr: _Jezik podnaslova:

en: _Play with Subtitle
hr: _Reproduciraj s podnaslovima

en: Subtitle language
hr: Jezik podnaslova

en: The language to search for subtitles for movies in.
hr: Jezik za pretraživanje podnaslova filma.

en: Movie Properties
hr: Svojstva filma

en: Adds movie properties menu item
hr: Dodaje svojstva filma u stavku izbornika

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
hr: Nedostupno

[ctx: Sample rate]
en: N/A
hr: Nedostupno

en: Properties
hr: Svojstva

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: Title:
hr: Naslov:

en: Artist:
hr: Izvođač:

en: Duration:
hr: Trajanje:

en: Year:
hr: Godina:

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Container:
hr: Format:

en: Dimensions:
hr: Razlučivost:

en: Codec:
hr: Kôdek:

en: Framerate:
hr: Broj sličica:

en: Bitrate:
hr: Brzina prijenosa:

en: Sample rate:
hr: Frekvencija:

en: Channels:
hr: Kanali:

[ctx: Title]
note: Title
en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: Artist]
note: Artist
en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: Album]
note: Album
en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: Year]
note: Year
en: Unknown
hr: Nepoznata

[ctx: Media container]
note: Container
en: Unknown
hr: Nepoznat

[ctx: Dimensions]
note: Dimensions
en: N/A
hr: Nedostupno

[ctx: Video codec]
note: Video Codec
en: N/A
hr: Nedostupno

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
hr: Nedostupno

[ctx: Frame rate]
en: N/A
hr: Nedostupno

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
hr: Nedostupno

[ctx: Audio codec]
note: Audio Codec
en: N/A
hr: Nedostupno

note: Channels
en: 0 Channels
hr: 0 kanala

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

note: 0 seconds
en: 0 seconds
hr: 0 sekundi

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
hr[0]: %0.3f sličica u sekundi
hr[1]: %0.3f sličice u sekundi
hr[2]: %0.3f sličica u sekundi

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
hr[0]: %0.2f sličica u sekundi
hr[1]: %0.2f sličice u sekundi
hr[2]: %0.2f sličica u sekundi

en: rpdb2 password
hr: rpdb2 lozinka

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
hr: Lozinka zaštite rpdb2 poslužitelja za otkrivanje grešaka Totema od neovlaštenog udaljenog pristupa. Ako je ovo prazno, zadana “totem” će se koristiti.

en: Python Console
hr: Python konzola

en: Interactive Python console
hr: Interaktivna Python konzola

note: pylint: disable=no-member
en: _Python Console
hr: _Python konzola

note: pylint: disable=no-member
en: Python Debugger
hr: Python otklanjanje grešaka

note: pylint: disable=E1101
en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
hr: Možete pristupiti Totem.Object putem “totem_object” :\n%s

en: Videos Python Console
hr: Snimke Python konzola

note: pylint: disable=W0613
en: After you press OK, Videos will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
hr: Nakon što pritisnete 'U redu', Snimke će pričekati dok se ne povežete s winpdb ili rpdb2. Ako nemate postavljenu lozinku za otklanjanje grešaka u DConf, koristiti će se zadana lozinka (“totem”).

en: Recent files
hr: Nedavne datoteke

en: Adds files that have been played to recent files
hr: Dodajte datoteke koje su bile nedavno reproducirane

en: Rotation Plugin
hr: Priključak zakretanja

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
hr: Dopušta zakretanje video snimka ako su pogrešno zakrenute

en: _Rotate ↷
hr: _Zakreni ↷

en: Rotate ↶
hr: Zakreni ↶

en: Save Copy
hr: Spremi kopiju

en: Save a copy of the currently playing movie
hr: Spremi kopiju trenutno gledanog filma

en: The video could not be made available offline.
hr: Video snimka nije dostupna izvanmrežno.

note: translators: “Files” refers to nautilus' name
en: “Files” is not available.
hr: “Datoteke” su nedostupne.

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
hr: Film

en: Make Available Offline
hr: Učini dostupno izvanmrežno

en: Screen Saver
hr: Čuvar zaslona

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
hr: Isključuje čuvara zaslona kada gledate film

en: Playing a movie
hr: Reproduciram film

en: Screenshot width (in pixels):
hr: Širina video snimke (u pikselima):

en: Calculate the number of screenshots
hr: Izračunaj broj slika video snimke

en: Number of screenshots:
hr: Broj slika video snimke:

note: Translators: "Screenshots" is the name of the folder under ~/Pictures for screenshots, * same as used in GNOME Shell: * https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/gnome-42/js/ui/screenshot.js#L2072
en: Screenshots
hr: Slike video snimke

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
hr: Slika video snimke iz %s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
hr: Slika video snimke iz %s - %d.png

en: Screenshot
hr: Slika video snimke

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
hr: Dopušta uzimanje slike i galerija iz video snimke

en: Save Gallery
hr: Spremi galeriju

en: _Save
hr: _Spremi

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
hr: Galerija-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery…
hr: Stvaranje galerije…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as “%s”
hr: Spremanje galerije kao “%s”

en: Videos could not get a screenshot of the video.
hr: Snimke nije uspio napraviti sliku video snimke.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
hr: Ovo se nije trebalo dogoditi; prijavite izvještaj greške.

en: Take _Screenshot
hr: _Uslikaj video snimku

en: Create Screenshot _Gallery…
hr: Stvori _galeriju…

en: Skip To
hr: Premotavanje

en: Provides the “Skip to” dialog
hr: Omogućuje “Premotaj na” dijalog

en: _Skip to:
hr: _Premotaj na:

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
hr[0]: sekundu
hr[1]: sekunda
hr[2]: sekundi

en: _Skip To
hr: _Premotaj

en: _Skip To…
hr: _Premotaj na…

[ctx: playback rate]
en: Normal
hr: Normalna

en: Speed: %s
hr: Brzina: %s

en: Variable Rate
hr: Promjenjiva brzina

en: Provides the variable rate menu item
hr: Omogućuje promjenjivu brzinu stavke izbornika

en: Sets the user agent for the Vimeo site
hr: Postavlja korsiničkog agenta za Vimeo stranicu
