totem - en to ku translation catalogue (105 entries)

en: Add...
ku: Têxe...

en: Move Down
ku: Ber bi jor

en: Move Up
ku: Ber bi jêr

en: Remove
ku: Rake

en: Save...
ku: Tomar bike...

en: Volume _Up
ku: Deng _zêde bike

en: Volume up
ku: Deng zêde bike

en: 0 seconds
ku: 0 çirke

en: <b>Audio</b>
ku: <b>Audîo</b>

en: <b>General</b>
ku: <b>Giştî</b>

en: <b>Video</b>
ku: <b>Vîdeo</b>

en: Artist:
ku: Hunermend>

note: Video Codec
en: N/A
ku: tune

en: Properties
ku: Taybetmendî

en: Title:
ku: Sernav:

note: Title Artist Album
en: Unknown
ku: Nenas

en: Year:
ku: Sal>

en: <b>Preview</b>
ku: <b>Pêşdîtin</b>

en: seconds
ku: çirke

en: <b>Display</b>
ku: <b>Dîmen</b>

en: <b>Networking</b>
ku: <b>Tor</b>

en: <b>Subtitles</b>
ku: <b>Binnivîs</b>

en: A_udio Menu
ku: Menuya A_udîo

en: Always on _Top
ku: Herdem _ser

en: Always on top
ku: Herdem ser

en: Audio
ku: Audîo

en: Auto
ku: Bixweber

en: Co_ntrast:
ku: Ko_trast:

en: Connection _speed:
ku: Leza girêdanê:

en: Display
ku: Dîmen

en: General
ku: Giştî

en: Go to the DVD menu
ku: Biçe menuya DVD

en: Go to the audio menu
ku: Biçe menuya audîo

en: Go to the chapter menu
ku: Biçe menuya beşan

en: Go to the title menu
ku: Biçe menuya sernavan

en: Help contents
ku: Naveroka alîkariyê

en: Languages
ku: Ziman

en: Next
ku: Pêş

en: Open _Location...
ku: Cihê _veke...

en: Play/Pause
ku: Bileyîze/Rawestîne

en: Previous
ku: Ya berê

en: S_ubtitles
ku: _Binnivîs

en: Small
    Normal
    Large
    Extra Large
ku: Biçûk
    Normal
    Mezin
    Gelek mezin

en: Subtitles
ku: Binnivîs

en: Take _Screenshot
ku: _Wêneza sermasê bikişîne

en: Take a screenshot
ku: Weneya sermasê bikişîne

en: Time:
ku: Dem:

en: Totem Preferences
ku: Vebijêrkên Totem

en: Volume down
ku: Deng kêm bike

en: Zoom In
ku: Nêzîkkirin

en: Zoom Out
ku: Dûrkirin

en: Zoom in
ku: Nêzîk bike

en: Zoom out
ku: Dûr bike

en: _Chapter Menu
ku: Menuya _beşan

en: _Contents
ku: _Naverok

en: _DVD Menu
ku: Menuya _DVD

en: _Eject
ku: _Bavêje

en: _Font:
ku: _Cureyê nivîsê:

en: _Go
ku: _Biçe

en: _Languages
ku: _Ziman

en: _Movie
ku: _Fîlm

en: _Sidebar
ku: _Darika kelekê

en: _Sound
ku: _Deng

en: _Title Menu
ku: Menuya _sernavan

en: Subtitle font
ku: Curenivîsa binnivîsan

en: Open Location
ku: Cihê veke

en: Save File
ku: Dosyayê tomar bike

en: _Picture
ku: _Wêne

en: Unnamed CDROM
ku: CDROM bênav

en: Properties dialog
ku: Diyaloga taybetmendiyan

en: None
ku: Tune

en: Play Disc '%s'
ku: Dîska '%s' bileyîze

en: Play
ku: Bileyîze

en: Pause
ku: Raweste

en: Volume Up
ku: Deng zêde bike

en: Volume Down
ku: Denk kêm bike

en: Quit
ku: Derkeve

en: Enqueue
ku: Bixe rêzê

en: Replace
ku: Biguherîne

en: Option '%s' is unknown and was ignored
ku: Mîhenga '%s' nenas e û nehat bikaranîn

en: Select CD
ku: CD hilbijêre

en: Audio/Video
ku: Audîo/Vîdeo

en: Video
ku: Vîdeo

en: Stopped
ku: Hat sekinandin

en: %d %%
ku: %% %d

en: Playing
ku: Tê leyîstin

en: Paused
ku: Hatiye rawestandin

en: Reason unknown
ku: Sedem nenas e

en: No File
ku: Dosya tine

en: An error occurred
ku: Çewtiyek derket holê

en: Select Files
ku: Dosiyan hilbijêre

en: Open Location...
ku: Cihê veke...

en: No reason.
ku: Sedem tune.

en: main window
ku: Paceya sereke

en: No reason
ku: Sedem tune

en: Location not found.
ku: Cih nehatiye dîtin.

en: Failed to play: %s
ku: Leyîstin serneket: %s

en: unknown error
ku: çewtiya nenas

en: The movie could not be read.
ku: Xwendina vê fîlmê serneket.

en: Language %d
ku: Zimanê %d

en: %d hour | %d hours
ku[0]: %d demjimêr
ku[1]: %d demjimêr

en: %d minute | %d minutes
ku[0]: %d xulek
ku[1]: %d xulek

en: %d second | %d seconds
ku[0]: %d çirke
ku[1]: %d çirke

en: Audio CD
ku: CD ya Audîo

en: Video CD
ku: CD ya Vîdeo
