totem - en to sk translation catalogue (361 entries)

en: Videos
sk: Videá

en: Play movies
sk: Prehráva filmy

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
sk: Program Videá je oficiálnym prehrávačom videí pracovného prostredia GNOME. Disponuje zoznamom, v ktorom môžete vyhľadávať spomedzi miestnych videí, diskov DVD a sprístupnených videí cez sieť (pomocou UPnP/DLNA) a filmových noviniek z rôznych webových stránok.

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
sk: Aplikácia Videá prichádza s dodatočnými funkciami, ako sú preberanie titulkov, možnosť zrýchliť alebo spomaliť prehrávanie, vytváranie galérií so snímkami obrazoviek a podporou záznamu diskov DVD.

en: The GNOME developers
sk: Vývojári prostredia GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Do NOT translate or remove the application name from the list! It is used for search.
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
sk: Video;Film;Klip;Seriál;Prehrávač;DVD;TV;Disk;Totem;

en: The brightness of the video
sk: Jas videa

en: The contrast of the video
sk: Kontrast videa

en: The hue of the video
sk: Farebný odtieň videa

en: The saturation of the video
sk: Sýtosť farieb videa

en: Repeat mode
sk: Režim opakovania

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
sk: Určuje, či sa má zakázať odstraňovanie prekladania vo filmoch s prekladanými riadkami

en: Type of audio output to use
sk: Použitý typ zvukového výstupu

en: Network buffering threshold
sk: Úroveň sieťového prednačítavania

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
sk: Množstvo dát, ktoré prednačítať pre sieťové streamy pred začatím zobrazovania streamu (v sekundách).

en: Subtitle font
sk: Písmo titulkov

en: Pango font description for subtitle rendering.
sk: Popis písma systému Pango na vykreslenie titulkov.

en: Subtitle encoding
sk: Kódovanie titulkov

en: Encoding character set for subtitle.
sk: Kódovanie sady znakov titulkov.

en: Default location for the “Open…” dialogs
sk: Predvolené umiestenie pre dialógové okná „Otvoriť…“

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
sk: Predvolené umiestenie pre dialógové okná „Otvoriť…“. Predvolený je aktuálny adresár.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
sk: Predvolené umiestenie pre dialógové okná „Zachytiť snímku obrazovky“

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Pictures directory.
sk: Predvolené umiestnenie pre dialógové okná „Zachytiť snímku obrazovky“. Predvolený je adresár Obrázky.

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
sk: Určiť, či sa majú zakázať zásuvné moduly v domovskom adresári používateľa

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
sk: Určiť, či sa majú zakázať klávesové skratky

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
sk: Určiť, či sa majú automaticky načítať súbory textových titulkov pri načítaní filmu

en: Active plugins list
sk: Zoznam aktívnych zásuvných modulov

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
sk: Zoznam názvov teraz aktívnych zásuvných modulov (načítané a spustené).

en: Directories to show
sk: Adresáre na zobrazenie

en: Directories to show in the browse interface, none by default
sk: Adresáre na zobrazenie v rozhraní prehliadača, štandardne nie sú určené žiadne

en: Disable hardware decoders
sk: Zakázať hardvérové dekodéry

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
sk: Zakáže hardvérové dekodéry a použije iba softvérové dekodéry. Iba pre ladiace účely.

en: 4-channel
sk: 4-kanálový

en: 4.1-channel
sk: 4.1-kanálový

en: 5.0-channel
sk: 5.0-kanálový

en: 5.1-channel
sk: 5.1-kanálový

en: AC3 Passthrough
sk: Preposielanie AC3

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: External Subtitles
sk: Externé titulky

en: _Load subtitle files when movie is loaded
sk: _Načítať súbory s titulkami pri načítaní filmu

en: _Font:
sk: _Písmo:

en: _Encoding:
sk: _Kódovanie:

en: Select Subtitle Font
sk: Výber písma pre titulky

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Plugins…
sk: Zásuvné moduly…

en: General
sk: Všeobecné

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
sk: Zakázať o_dstraňovanie prekladania vo videách s prekladanými riadkami

en: Color Balance
sk: Vyváženie farieb

en: _Brightness:
sk: _Jas:

en: Co_ntrast:
sk: Ko_ntrast:

en: Sat_uration:
sk: Sý_tosť farieb:

en: _Hue:
sk: _Farebný odtieň:

en: Reset to _Defaults
sk: _Obnoviť štandardné hodnoty

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Audio Output
sk: Zvukový výstup

en: _Audio output type:
sk: _Typ zvukového výstupu:

en: Audio
sk: Zvuk

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
sk: Pridanie miestneho videa

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
sk: Pridanie webového videa

[ctx: shortcut window]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
sk: Sprístupnenie bez pripojenia

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
sk: Zachytenie snímky obrazovky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Volume
sk: Hlasitosť

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
sk: Zvýšenie hlasitosti

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
sk: Zníženie hlasitosti

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
sk: Stlmenie/obnovenie

[ctx: shortcut window]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sk: Prepnutie režimu na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
sk: Ukončenie režimu na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
sk: Otočenie ↷

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
sk: Otočenie ↶

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sk: Prehrávanie

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
sk: Prehrávanie/Pozastavenie

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
sk: Predchádzajúce video alebo kapitola

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
sk: Nasledujúce video alebo kapitola

[ctx: shortcut window]
en: Skip
sk: Preskočenie

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
sk: Prejdenie dozadu o 15 sekúnd

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
sk: Prejdenie dopredu o 60 sekúnd

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
sk: Krok dozadu o jeden snímok

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
sk: Krok dopredu o jeden snímok

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
sk: Prejdenie dozadu o 5 sekúnd

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
sk: Prejdenie dopredu o 15 sekúnd

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
sk: Prejdenie dozadu o 3 minúty

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
sk: Prejdenie dopredu o 10 minút

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
sk: Preskočenie na…

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
sk: Navigovanie v ponuke disku DVD

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
sk: Navigovanie hore

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
sk: Navigovanie dole

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
sk: Navigovanie doľava

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
sk: Navigovanie doprava

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
sk: Titulky

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
sk: Výber nasledujúcich titulkov

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
sk: Prepnutie titulkov

en: Prefere_nces
sk: Nas_tavenia

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Add _Local Video…
sk: Pridať miestne video…

en: Add _Web Video…
sk: Pridať _webové video…

en: _Aspect Ratio
sk: _Pomer strán

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Auto
sk: Automatický

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Square
sk: Štvorcový

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 16∶9 (Widescreen)
sk: 16:9 (Širokouhlý)

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 2.11∶1 (DVB)
sk: 2,11:1 (DVB)

en: Switch An_gles
sk: Prepnúť _uhly

en: _Eject
sk: Vy_sunúť

en: Languages
sk: Jazyky

en: Subtitles
sk: Titulky

en: _Select Text Subtitles…
sk: V_ybrať textové titulky…

en: _Repeat
sk: _Opakovať

en: _DVD Menu
sk: Ponuka _DVD

en: _Title Menu
sk: Ponuka _titulov

en: A_udio Menu
sk: Z_vuková ponuka

en: _Angle Menu
sk: Ponuka _uhlov

en: _Chapter Menu
sk: Ponuka _kapitol

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Add Web Video
sk: Pridanie webového videa

en: Enter the _address of the file you would like to open:
sk: Zadajte _adresu súboru, ktorý chcete otvoriť:

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Add
sk: P_ridať

en: Password requested for RTSP server
sk: Pre server RTSP je požadované heslo

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
sk: Zdá sa, že zdroj je zašifrovaný a nedá sa čítať. Pokúšate sa prehrať zašifrovaný disk DVD bez knižnice libdvdcss?

en: The server you are trying to connect to is not known.
sk: Server, ku ktorému sa snažíte pripojiť, je neznámy.

en: The connection to this server was refused.
sk: Spojenie s týmto serverom bolo odmietnuté.

en: The specified movie could not be found.
sk: Zadaný film sa nepodarilo nájsť.

en: The server refused access to this file or stream.
sk: Server zamietol prístup k tomuto súboru alebo streamu.

en: Authentication is required to access this file or stream.
sk: Pre prístup k tomuto súboru alebo streamu je vyžadované overenie totožnosti.

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
sk: Chýba podpora protokolu SSL/TLS. Skontrolujte vašu inštaláciu.

en: You are not allowed to open this file.
sk: Nemáte povolenie na otvorenie tohto súboru.

en: This location is not a valid one.
sk: Toto umiestnenie je neplatné.

en: The movie could not be read.
sk: Film nemohol byť prečítaný.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
sk: Tento súbor je zašifrovaný a nedá sa spätne prehrať.

en: The file you tried to play is an empty file.
sk: Súbor, ktorý ste sa pokúsili prehrať, je prázdny.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
sk[0]: Prehrávanie tohto filmu vyžaduje nasledujúce zásuvné moduly, ktoré nie sú nainštalované:
    
    %s
sk[1]: Prehrávanie tohto filmu vyžaduje zásuvný modul %s, ktorý nie je nainštalovaný.
sk[2]: Prehrávanie tohto filmu vyžaduje nasledujúce zásuvné moduly, ktoré nie sú nainštalované:
    
    %s

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
sk: Tento prúd sa nedá prehrať. Je možné, že ho blokuje brána firewall.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
sk: Zvukový alebo video stream sa nedá spracovať kvôli chýbajúcim kodekom. Musíte nainštalovať dodatočné kodeky na prehranie niektorých typov filmov

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
sk: Tento súbor sa nedá prehrať cez sieť. Skúste ho najprv prebrať.

en: Media contains no supported video streams.
sk: Nosič neobsahuje žiadne podporované video streamy.

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
sk: Chýbajú niektoré potrebné zásuvné moduly. Uistite sa, že je program nainštalovaný správne.

en: Unable to play the file
sk: Nepodarilo sa prehrať súbor

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
sk[0]: Zásuvné moduly %s sú potrebné na prehranie súboru, ale nie sú nainštalované.
sk[1]: Zásuvný modul %s je potrebný na prehranie súboru, ale nie je nainštalovaný.
sk[2]: Zásuvné moduly %s sú potrebné na prehranie súboru, ale nie sú nainštalované.

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. * %s will be replaced with the software installer's name, e.g. * 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
sk: _Nájsť v programe %s

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select None
sk: Zrušiť výber

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
sk: Nepodarilo sa inicializovať knižnice na bezpečný beh vo vláknach.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
sk: Skontrolujte inštaláciu svojho systému. Totem teraz skončí.

en: Videos Preview
sk: Ukážky videí

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Duration
sk: Dĺžka

en: Season %d Episode %d
sk: Sezóna %d Epizóda %d

note: translators: The first item is the show name, for example: * Boardwalk Empire (Season 1 Episode 1)
en: %s (Season %d Episode %d)
sk: %s (Sezóna %d Epizóda %d)

en: Browse Error
sk: Chyba prehliadania

en: Search Error
sk: Chyba hľadania

en: Local
sk: Miestne

en: Channels
sk: Kanály

en: Couldn’t load the “%s” interface. %s
sk: Nepodarilo sa načítať rozhranie „%s“. %s

en: The file does not exist.
sk: Súbor neexistuje.

en: Make sure that Totem is properly installed.
sk: Uistite sa, či je program Totem správne nainštalovaný.

en: Click on items to select them
sk: Kliknutím na položky ich vyberiete

en: %d selected | %d selected
sk[0]: %d vybratých
sk[1]: %d vybratý
sk[2]: %d vybraté

en: Results for “%s”
sk: Výsledky pre výraz „%s“

en: Back
sk: Späť

en: Select
sk: Vybrať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Search
sk: Hľadať

en: Audio Track
sk: Zvuková stopa

en: Subtitle
sk: Titulky

[ctx: Language]
note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: Auto
sk: Automatický

note: Translators: an entry in the "Subtitles" menu, used to choose the subtitle language of a DVD
en: None
sk: Žiadny

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Play
sk: Prehrať

en: Totem could not play “%s”.
sk: Prehrávač Totem nemohol prehrať „%s“.

en: Totem could not display the help contents.
sk: Programu Totem sa nepodarilo zobraziť obsah pomocníka.

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: Previous Chapter/Movie
sk: Predchádzajúca kapitola/film

en: Play / Pause
sk: Prehrať / Pozastaviť

en: Next Chapter/Movie
sk: Ďalšia kapitola/film

en: Totem could not startup.
sk: Programu Totem sa nepodarilo naštartovať.

en: No reason.
sk: Žiaden dôvod.

en: Play/Pause
sk: Prehrá/Pozastaví

en: Next
sk: Prejde na nasledujúcu položku

en: Previous
sk: Prejde na predchádzajúcu položku

en: Seek Forwards
sk: Posunie dopredu

en: Seek Backwards
sk: Posunie dozadu

en: Volume Up
sk: Zvýši hlasitosť

en: Volume Down
sk: Zníži hlasitosť

en: Mute sound
sk: Stlmí zvuk

en: Toggle Fullscreen
sk: Prepne zobrazenie na celú obrazovku

en: Quit
sk: Ukončí

en: Enqueue
sk: Zaradí do radu

en: Replace
sk: Nahradí

en: Seek
sk: Posunie

en: Show version information and exit
sk: Zobrazí informácie o verzii a skončí

en: Movies to play
sk: Filmy na prehranie

en: Can’t enqueue and replace at the same time
sk: Nedá sa zároveň zaradiť do radu a nahradiť

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
sk: %d. titul

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
sk: Zoznam skladieb „%s“ sa nepodarilo analyzovať. Môže byť poškodený.

en: Configure Plugins
sk: Konfigurovať zásuvné moduly

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Add to Favourites
sk: Pridať do obľúbených

[ctx: button]
en: Play
sk: Prehrať

en: Shuffle
sk: Premiešať

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Current Locale
sk: Aktuálne národné prostredie

en: Arabic
sk: Arabské

en: Armenian
sk: Arménske

en: Baltic
sk: Baltské

en: Celtic
sk: Keltské

en: Central European
sk: Stredoeurópske

en: Chinese Simplified
sk: Čínske zjednodušené

en: Chinese Traditional
sk: Čínske tradičné

en: Croatian
sk: Chorvátske

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Cyrillic/Russian
sk: Cyrilika/Ruské

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Cyrilika/Ukrajinské

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Greek
sk: Grécke

en: Gujarati
sk: Gudžarátske

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Hebrew Visual
sk: Hebrejské vizuálne

en: Hindi
sk: Hindské

en: Icelandic
sk: Islandské

en: Japanese
sk: Japonské

en: Korean
sk: Kórejské

en: Nordic
sk: Nordické

en: Persian
sk: Perzské

en: Romanian
sk: Rumunské

en: South European
sk: Juhoeurópske

en: Thai
sk: Thajské

en: Turkish
sk: Turecké

en: Western
sk: Západné

en: Vietnamese
sk: Vietnamské

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Video files
sk: Video súbory

en: Subtitle files
sk: Súbory s titulkami

en: Select Text Subtitles
sk: Výber textových titulkov

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Add Videos
sk: Pridanie videí

en: Apple Trailers
sk: Apple - ukážky filmov

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
sk: Nastaví používateľského agenta pre stránku ukážok filmov

en: Autoload Subtitles
sk: Automatické načítanie titulkov

en: Autoloads text subtitles
sk: Automaticky preberá titulky k filmom

en: MPRIS D-Bus Interface
sk: Rozhranie MPRIS zbernice D-Bus

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
sk: Odošle oznámenia o práve prehrávaných filmoch a umožní vzdialené ovládanie pomocou služby MPRIS.

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
sk: Objekt triedy MediaPlayer2 neimplementuje rozhranie „%s“

en: The property ‘%s’ is not writeable.
sk: Vlastnosť „%s“ nie je zapisovateľná.

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
sk: Neznáma vlastnosť „%s“ požadovaná objektom MediaPlayer 2

en: Instant Messenger Status
sk: Stav v internetovom komunikátore

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
sk: Nastaví stav vo vašom internetovom komunikátore na preč, keď sa prehráva film

en: Open directory
sk: Otvorenie adresára

en: Open the directory of the currently playing movie
sk: Otvorí adresár s aktuálne prehrávaným filmom

en: Open Containing Folder
sk: Otvoriť obsahujúci priečinok

en: Subtitle Downloader
sk: Preberač titulkov

en: Look for subtitles for the currently playing movie
sk: Nájde titulky pre práve prehrávaný film

en: Brazilian Portuguese
sk: Brazílska portugalčina

en: Searching for subtitles…
sk: Hľadajú sa titulky…

en: Downloading the subtitles…
sk: Preberajú sa titulky…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
sk: Nepodarilo sa kontaktovať webovú stránku OpenSubtitles

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
sk: Nepodarilo sa kontaktovať webovú stránku OpenSubtitles.

en: No results found.
sk: Nenájdené žiadne výsledky.

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
sk: Formát

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
sk: Hodnotenie

note: pylint: disable=no-member
en: _Download Movie Subtitles…
sk: _Prevziať titulky k filmu…

en: Searching subtitles…
sk: Hľadajú sa titulky…

en: Download Movie Subtitles
sk: Prevzatie titulkov k filmu

en: Subtitle _language:
sk: Jazyk titu_lkov:

en: _Play with Subtitle
sk: _Prehrať s titulkami

en: Subtitle language
sk: Jazyk titulkov

en: The language to search for subtitles for movies in.
sk: Jazyk, v ktorom sa majú hľadať titulky k filmom.

en: Movie Properties
sk: Vlastnosti filmu

en: Adds movie properties menu item
sk: Pridá vlastnosti filmu do položiek ponuky

en: %d kbps
sk: %d kb/s

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
sk: Neznámy

[ctx: Sample rate]
en: N/A
sk: Neznáma

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: Title:
sk: Názov:

en: Artist:
sk: Interpret:

en: Duration:
sk: Dĺžka:

en: Year:
sk: Rok:

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Container:
sk: Kontajner:

en: Dimensions:
sk: Rozmery:

en: Codec:
sk: Kodek:

en: Framerate:
sk: Frekvencia snímok:

en: Bitrate:
sk: Bitový tok:

en: Sample rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

en: Channels:
sk: Kanály:

[ctx: Title]
note: Title
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: Artist]
note: Artist
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: Album]
note: Album
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: Year]
note: Year
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: Media container]
note: Container
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: Dimensions]
note: Dimensions
en: N/A
sk: Neznáme

[ctx: Video codec]
note: Video Codec
en: N/A
sk: Neznámy

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
sk: Neznámy

[ctx: Frame rate]
en: N/A
sk: Neznáma

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
sk: Neznámy

[ctx: Audio codec]
note: Audio Codec
en: N/A
sk: Neznámy

note: Channels
en: 0 Channels
sk: 0 kanálov

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sk: 0 sekúnd

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
sk[0]: %0.3f snímok za sekundu
sk[1]: %0.3f snímka za sekundu
sk[2]: %0.3f snímky za sekundu

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
sk[0]: %0.2f snímok za sekundu
sk[1]: %0.2f snímka za sekundu
sk[2]: %0.2f snímky za sekundu

en: rpdb2 password
sk: heslo k rpdb2

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
sk: Heslo na ochranu servera rpdb2 na ladenie programu Totem, pred neoprávneným vzdialeným prístupom. Ak je prázdne, tak bude použité predvolené heslo „totem“.

en: Python Console
sk: Konzola pre Python

en: Interactive Python console
sk: Interaktívna konzola pre Python

note: pylint: disable=no-member
en: _Python Console
sk: Konzola pre _Python

note: pylint: disable=no-member
en: Python Debugger
sk: Odlaďovač pre Python

note: pylint: disable=E1101
en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
sk: K objektu Totem.Object môžete pristupovať cez „totem_object“ :\n%s

en: Totem Python Console
sk: Konzola pre Python

note: pylint: disable=W0613
en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
sk: Po stlačení tlačidla OK, aplikácia Totem počká, kým sa k nej pripojíte pomocou winpdb alebo rpdb2. Ak nemáte nastavené heslo pre ladiaci program v DConf, tak sa použije predvolené heslo („totem“).

en: Recent files
sk: Nedávne súbory

en: Adds files that have been played to recent files
sk: Pridá prehrané súbory do zoznamu nedávnych súborov

en: Rotation Plugin
sk: Zásuvný modul na otáčanie

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
sk: Umožňuje otočiť videá, ak majú nesprávnu orientáciu

en: _Rotate ↷
sk: O_točiť ↷

en: Rotate ↶
sk: Otočiť ↶

en: Save Copy
sk: Uloženie kópie

en: Save a copy of the currently playing movie
sk: Uloží kópiu práve prehrávaného filmu

en: The video could not be made available offline.
sk: Video nemôže byť sprístupnené bez pripojenia.

note: translators: “Files” refers to nautilus' name
en: “Files” is not available.
sk: Aplikácia „Súbory“ nie je dostupná.

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
sk: Film

en: Make Available Offline
sk: Sprístupniť bez pripojenia

en: Screen Saver
sk: Šetrič obrazovky

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
sk: Vypne šetrič obrazovky počas prehrávania filmu

en: Playing a movie
sk: Prehráva sa film

en: Screenshot width (in pixels):
sk: Šírka snímky obrazovky (v pixeloch):

en: Calculate the number of screenshots
sk: Vypočítať počet snímok obrazovky

en: Number of screenshots:
sk: Počet snímok obrazovky:

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
sk: Snímka obrazovky z %s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
sk: Snímka obrazovky z %s - %d.png

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
sk: Umožňuje zachytávanie snímok a galérií z videí

en: Save Gallery
sk: Uloženie galérie

en: _Save
sk: _Uložiť

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
sk: Galéria-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery…
sk: Vytváranie galérie…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as “%s”
sk: Ukladá sa galéria ako „%s“

en: Totem could not get a screenshot of the video.
sk: Totem nemohol zachytiť snímku tohto videa.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
sk: Toto by sa nemalo stať; prosím, ohláste chybu.

en: Take _Screenshot
sk: Zachytiť _snímku obrazovky

en: Create Screenshot _Gallery…
sk: Vytvoriť _galériu zo snímok obrazovky…

en: Skip To
sk: Preskočiť na

en: Provides the “Skip to” dialog
sk: Poskytuje dialógové okno „Preskočiť na“

en: _Skip to:
sk: _Preskočiť na:

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
sk[0]: sekundu
sk[1]: sekundu
sk[2]: sekundu

en: _Skip To
sk: P_reskočiť na

en: _Skip To…
sk: P_reskočiť na…

[ctx: playback rate]
en: Normal
sk: Normálna

en: Speed: %s
sk: Rýchlosť: %s

en: Variable Rate
sk: Premenlivá rýchlosť

en: Provides the variable rate menu item
sk: Poskytuje položku v ponuke pre variabilnú rýchlosť

en: Sets the user agent for the Vimeo site
sk: Nastaví používateľského agenta pre stránku služby Vimeo
