totem master - en to sl_SI translation catalogue (365 entries)

en: Videos
sl_SI: Video

en: Play movies
sl_SI: Predvajanje posnetkov

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
sl_SI: Program je uradni predvajalnik videa za namizje GNOME. Podpira različne zmožnosti kot je iskanje krajevnih in oddaljenih (z uporabo UPnP/DLNA) datotek, nosilcev DVD in izbor povzetkov videa prek različnih spletnih strani.

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
sl_SI: Program podpira hitro in počasno predvajanje posnetka, ustvarjanje galerij zaslonskih posnetkov, napredno iskanje, prejemanje podpisov in zapisovanje nosilcev DVD.

en: The GNOME developers
sl_SI: Razvijalci okolja GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Do NOT translate or remove the application name from the list! It is used for search.
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
sl_SI: Video;Oddaja;Klip;Film;Posnetek;Serija;Predvajalnik;DVD;TV;Disk;Totem;

en: The brightness of the video
sl_SI: Svetlost slike

en: The contrast of the video
sl_SI: Kontrast slike

en: The hue of the video
sl_SI: Odtenek slike

en: The saturation of the video
sl_SI: Zasičenost slike

en: Repeat mode
sl_SI: Ponavljajoče predvajanje

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
sl_SI: Ali naj bo onemogočena možnost razpletanja za prepletene posnetke

en: Type of audio output to use
sl_SI: Vrsta uporabljenega zvočnega odvoda

en: Network buffering threshold
sl_SI: Omrežni prag medpomnilnika

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
sl_SI: Velikost podatkov, ki naj jih medpomnilnik sprejme pri omrežnem prenosu pred začetkom predvajanja  (v sekundah)

en: Subtitle font
sl_SI: Pisava podnapisa

en: Pango font description for subtitle rendering.
sl_SI: Opis pisave Pango za izrisovanje podnapisov,

en: Subtitle encoding
sl_SI: Znakovni nabor podnapisa

en: Encoding character set for subtitle.
sl_SI: Nabor znakov za kodiranje podnapisov.

en: Default location for the “Open…” dialogs
sl_SI: Privzeto mesto za pogovorno okno »Odpri ...«

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
sl_SI: Privzeto mesto za pogovorno okno »Odpri ...«; privzeto je določena trenutna mapa.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
sl_SI: Privzeto mesto za pogovorno okno »Zajem zaslonske slike ...«

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Screenshots directory.
sl_SI: Privzeto mesto za pogovorno okno »Zajem zaslonske slike ...«; privzeta je določena mapa Slike.

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
sl_SI: Ali naj se onemogočijo vstavki v uporabnikovi domači mapi

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
sl_SI: Ali naj se onemogočijo tipkovne bližnjice

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
sl_SI: Ali naj bodo podnapisi naloženi samodejno ob začetku predvajanja posnetka

en: Active plugins list
sl_SI: Seznam dejavnih vstavkov.

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
sl_SI: Seznam imen vstavkov, ki so trenutno dejavni (naloženi in zagnani).

en: Directories to show
sl_SI: Mape za prikaz

en: Directories to show in the browse interface, none by default
sl_SI: Mape, ki bodo prikazane v vmesniku brskanja; privzeto ni določene mape

en: Disable hardware decoders
sl_SI: Onemogoči strojne odkodirnike

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
sl_SI: Onemogoči strojne dekodirnike in uporabi le programske. Možnost je namenjena razhroščevanju.

en: 4-channel
sl_SI: 4-kanalni

en: 4.1-channel
sl_SI: 4.1-kanalni

en: 5.0-channel
sl_SI: 5.0-kanalni

en: 5.1-channel
sl_SI: 5.1-kanalni

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: External Subtitles
sl_SI: Zunanji podnapisi

en: _Load subtitle files when movie is loaded
sl_SI: _Naloži podnapis ob nalaganju posnetka

en: _Font:
sl_SI: _Pisava:

en: _Encoding:
sl_SI: _Nabor znakov:

en: Select Subtitle Font
sl_SI: Izbor pisave podnapisa

en: Plugins
sl_SI: Vstavki

en: Plugins…
sl_SI: Vstavki …

en: General
sl_SI: Splošno

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Video
sl_SI: Posnetek

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
sl_SI: Onemogoči _razpletanje prepletenih posnetkov

en: Color Balance
sl_SI: Barvno uravnoteženje

en: _Brightness:
sl_SI: _Svetlost:

en: Co_ntrast:
sl_SI: Ko_ntrast:

en: Sat_uration:
sl_SI: Na_sičenost:

en: _Hue:
sl_SI: _Odtenek:

en: Reset to _Defaults
sl_SI: _Povrni na privzeto

en: Display
sl_SI: Zaslon

en: Audio Output
sl_SI: Zvočni odvod

en: _Audio output type:
sl_SI: Vrsta _zvočnega odvoda:

en: Audio
sl_SI: Zvok

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
sl_SI: Doda krajevni posnetek

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
sl_SI: Doda spletni posnetek

[ctx: shortcut window]
en: Properties
sl_SI: Lastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
sl_SI: Omogoči dostop brez povezave

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
sl_SI: Zajeme zaslonsko sliko

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Volume
sl_SI: Glasnost

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
sl_SI: Poveča glasnost

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
sl_SI: Zmanjša glasnost

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
sl_SI: Utiša / Obnovi glasnost

[ctx: shortcut window]
en: View
sl_SI: Pogled

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
sl_SI: Konča celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
sl_SI: Zavrti ↷

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
sl_SI: Zavrti ↶

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sl_SI: Začne predvajanje

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
sl_SI: Preklopi Predvajanje/Premor

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
sl_SI: Skoči na predhodni video ali poglavje

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
sl_SI: Skoči na naslednji video ali poglavje

[ctx: shortcut window]
en: Skip
sl_SI: Preskoči posnetek

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
sl_SI: Skoči nazaj za 15 sekund

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
sl_SI: Skoči naprej za 60 sekund

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
sl_SI: Skoči na predhodno sličico

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
sl_SI: Skoči na naslednjo sličico

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
sl_SI: Skoči nazaj za 5 sekund

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
sl_SI: Skoči naprej za 15 sekund

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
sl_SI: Skoči nazaj za 3 minute

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
sl_SI: Skoči naprej za 10 minut

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
sl_SI: Preskoči na …

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
sl_SI: Krmarjenje po meniju DVD

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
sl_SI: Pomakne se navzgor

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
sl_SI: Pomakne se navzdol

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
sl_SI: Pomakne se levo

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
sl_SI: Pomakne se desno

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
sl_SI: Podnapisi

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
sl_SI: Izbor naslednjega podnapisa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
sl_SI: Preklopi podnapise

en: Prefere_nces
sl_SI: _Lastnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice‫

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: Add _Local Video…
sl_SI: Dodaj _krajevni posnetek …

en: Add _Web Video…
sl_SI: Dodaj _spletni posnetek …

en: _Aspect Ratio
sl_SI: _Razmerje velikosti

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Auto
sl_SI: Samodejno

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Square
sl_SI: Kvadrat

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 16∶9 (Widescreen)
sl_SI: 16:9 (Širok zaslon)

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 2.11∶1 (DVB)
sl_SI: 2.11:1 (DVB)

en: Switch An_gles
sl_SI: Preklopi _kote

en: _Eject
sl_SI: I_zvrzi

en: Languages
sl_SI: Jeziki

en: Subtitles
sl_SI: Podnapisi

en: _Select Text Subtitles…
sl_SI: _Izbor podpisa …

en: _Repeat
sl_SI: _Ponovi

en: _DVD Menu
sl_SI: _DVD meni

en: _Title Menu
sl_SI: Meni _naslova

en: A_udio Menu
sl_SI: _Zvočni meni

en: _Angle Menu
sl_SI: Meni _kota

en: _Chapter Menu
sl_SI: Meni pog_lavij

en: Speed
sl_SI: Hitrost

en: Add Web Video
sl_SI: Dodaj spletni posnetek

en: Enter the _address of the file you would like to open:
sl_SI: Vnesite n_aslov datoteke, ki jo želite odpreti:

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Password requested for RTSP server
sl_SI: Zahtevano je geslo za dostop do RTSP strežnika

en: Could not initialise OpenGL support
sl_SI: Ni mogoče začeti podpore OpenGL

en: The DVD device you specified seems to be invalid.
sl_SI: Navedena naprava DVD ni veljavna.

en: The VCD device you specified seems to be invalid.
sl_SI: Navedena naprava VCD ni veljavna.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
sl_SI: Vir je videti šifriran in ga ni mogoče prebrati. Ali poskušate predvajati šifriran zapis DVD brez podporne knjižnice libdvdcss?

en: The server you are trying to connect to is not known.
sl_SI: Strežnik za povezavo ni znan.

en: The connection to this server was refused.
sl_SI: Povezava s strežnikom je bila zavrnjena.

en: The specified movie could not be found.
sl_SI: Navedenega posnetka ni mogoče najti.

en: The server refused access to this file or stream.
sl_SI: Dostop do datoteke ali pretoka je s strani strežnika zavrnjen.

en: Authentication is required to access this file or stream.
sl_SI: Pred dostopom do datoteke ali pretoka je zahtevana overitev.

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
sl_SI: Podpora za protokol SSL/TLS ni omogočena. Preverite namestitev.

en: You are not allowed to open this file.
sl_SI: Za odpiranje te datoteke so zahtevana skrbniška dovoljenja.

en: This location is not a valid one.
sl_SI: Mesto datoteke ni veljavno.

en: The movie could not be read.
sl_SI: Posnetka ni mogoče prebrati.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
sl_SI: Datoteka je šifrirana in je ni mogoče predvajati.

en: The file you tried to play is an empty file.
sl_SI: Datoteka, ki jo poskušate predvajati, je brez vsebine.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
sl_SI[0]: Predvajanje tega posnetka zahteva uporabo navedenih vstavkov, ki pa niso nameščeni.
    
    %s
sl_SI[1]: Predvajanje tega posnetka zahteva uporabo navedenega vstavka, ki pa ni nameščen.
    
    %s
sl_SI[2]: Predvajanje tega posnetka zahteva uporabo navedenih vstavkov, ki pa niso nameščeni.
    
    %s
sl_SI[3]: Predvajanje tega posnetka zahteva uporabo navedenih vstavkov, ki pa niso nameščeni.
    
    %s

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
sl_SI: Tega pretoka ni mogoče predvajati. Najverjetneje na to vpliva požarni zid.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
sl_SI: Zvočnega ali slikovnega pretoka ni mogoče predvajati zaradi manjkajočih kodekov. Pred nadaljevanjem je treba ustrezne kodeke namestiti.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
sl_SI: Te datoteke ni mogoče predvajanje preko omrežja. Datoteko je treba najprej prejeti na disk in nato  predvajati.

en: Surround
sl_SI: Surround sistem zvoka

en: Media contains no supported video streams.
sl_SI: Posnetek ne vsebuje podprtih pretokov slike.

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
sl_SI: Nekateri zahtevani vstavki niso nameščeni. Za popolno delovanje mora biti program ustrezno nameščen.

en: Unable to play the file
sl_SI: Ni mogoče predvajati datoteke

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
sl_SI[0]: Za predvajanje te datoteke je zahtevanih več vstavkov (%s), ki pa niso nameščeni.
sl_SI[1]: Za predvajanje te datoteke je zahtevan vstavek (%s), ki pa ni nameščen.
sl_SI[2]: Za predvajanje te datoteke je zahtevanih več vstavkov (%s), ki pa niso nameščeni.
sl_SI[3]: Za predvajanje te datoteke je zahtevanih več vstavkov (%s), ki pa niso nameščeni.

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. * %s will be replaced with the software installer's name, e.g. * 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
sl_SI: _Poišči s %s

[ctx: long time format]
note: hour:minutes:seconds.msecs Translators: This is a time format, like "9:05:02.050" for 9 * hours, 5 minutes, 2 seconds and 50 milliseconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %d:%02d:%02d.%03d
sl_SI: %d:%02d:%02d,%03d

[ctx: long time format]
note: -hour:minutes:seconds.msecs Translators: This is a time format, like "-9:05:02.050" for 9 * hours, 5 minutes, 2 seconds and 50 milliseconds playback remaining. You may * change ":" to the separator that your locale uses or use * "%Id" instead of "%d" if your locale uses localized digits.
en: -%d:%02d:%02d.%03d
sl_SI: -%d:%02d:%02d,%03d

[ctx: short time format]
note: -minutes:seconds.msec Translators: This is a time format, like "-5:02.050" for 5 * minutes 2 seconds and 50 milliseconds playback remaining. You may change * ":" to the separator that your locale uses or use "%Id" * instead of "%d" if your locale uses localized digits.
en: -%d:%02d.%03d
sl_SI: -%d:%02d,%03d

[ctx: short time format]
note: minutes:seconds.msec Translators: This is a time format, like "5:02" for 5 * minutes 2 seconds and 50 milliseconds. You may change ":" to the * separator that your locale uses or use "%Id" instead of * "%d" if your locale uses localized digits.
en: %d:%02d.%03d
sl_SI: %d:%02d,%03d

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: Select None
sl_SI: Odstrani izbor

en: Videos Preview
sl_SI: Predogled videa

en: Filename
sl_SI: Ime datoteke

en: Resolution
sl_SI: Ločljivost

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Season %d Episode %d
sl_SI: Sezona %d epizoda %d

note: translators: The first item is the show name, for example: * Boardwalk Empire (Season 1 Episode 1)
en: %s (Season %d Episode %d)
sl_SI: %s (Sezona %d epizoda %d)

en: Browse Error
sl_SI: Napaka med brskanjem

en: Search Error
sl_SI: Napaka med iskanjem

en: Local
sl_SI: Krajevno

en: Channels
sl_SI: Kanali

en: Click on items to select them
sl_SI: S klikom se predmeti izberejo

en: %d selected | %d selected
sl_SI[0]: %d izbranih
sl_SI[1]: %d izbran
sl_SI[2]: %d izbrana
sl_SI[3]: %d izbrani

en: Results for “%s”
sl_SI: Zadetki za “%s”

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Select
sl_SI: Izbor

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Audio Track
sl_SI: Zvokovna sled

en: Subtitle
sl_SI: Podpis

[ctx: Language]
note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: Auto
sl_SI: Samodejno

note: Translators: an entry in the "Subtitles" menu, used to choose the subtitle language of a DVD
en: None
sl_SI: Noben

en: Pause
sl_SI: Premor

en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Videos could not play “%s”.
sl_SI: Datoteke »%s« s tem programom ni mogoče predvajati.

en: Videos could not display the help contents.
sl_SI: Ni mogoče zagnati vsebine pomoči.

en: An error occurred
sl_SI: Prišlo je do napake

en: Previous Chapter/Movie
sl_SI: Predhodno poglavje/film

en: Play / Pause
sl_SI: Predvajaj / Premor

en: Next Chapter/Movie
sl_SI: Naslednje poglavje/film

en: Videos could not startup.
sl_SI: Programa ni mogoče zagnati.

en: No reason.
sl_SI: Brez razloga.

en: Play/Pause
sl_SI: Predvajanje/Premor

en: Next
sl_SI: Naslednji

en: Previous
sl_SI: Predhodni

en: Seek Forwards
sl_SI: Poišči naprej

en: Seek Backwards
sl_SI: Poišči nazaj

en: Volume Up
sl_SI: Povečaj glasnost

en: Volume Down
sl_SI: Zmanjšaj glasnost

en: Mute sound
sl_SI: Utišaj zvok

en: Toggle Fullscreen
sl_SI: Preklop celozaslonskega načina

en: Quit
sl_SI: Končaj

en: Enqueue
sl_SI: Uvrsti

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Seek
sl_SI: Poišči

en: Show version information and exit
sl_SI: Pokaži podatke različice in končaj

en: Movies to play
sl_SI: Filmi za predvajanje

en: Can’t enqueue and replace at the same time
sl_SI: Predmeta ni mogoče hkrati postaviti v vrsto in ga zamenjati

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
sl_SI: Naslov %d

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
sl_SI: Seznama predvajanja »%s« ni mogoče razčleniti. Morda je seznam poškodovan.

en: Configure Plugins
sl_SI: Nastavitve vstavkov

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Add to Favourites
sl_SI: Dodaj med priljubljene

[ctx: button]
en: Play
sl_SI: Predvajaj

en: Shuffle
sl_SI: Premešaj

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Current Locale
sl_SI: Trenutne jezikovne nastavitve

en: Arabic
sl_SI: Arabski

en: Armenian
sl_SI: Armenski

en: Baltic
sl_SI: Baltski

en: Celtic
sl_SI: Keltski

en: Central European
sl_SI: Srednjeevropski

en: Chinese Simplified
sl_SI: Kitajski poenostavljeni

en: Chinese Traditional
sl_SI: Kitajski tradicionalni

en: Croatian
sl_SI: Hrvaški

en: Cyrillic
sl_SI: Cirilica

en: Cyrillic/Russian
sl_SI: Cirilica/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sl_SI: Cirilica/Ukrajinski

en: Georgian
sl_SI: Gruzijski

en: Greek
sl_SI: Grški

en: Gujarati
sl_SI: Gujaratski

en: Gurmukhi
sl_SI: Gurmukhijski

en: Hebrew
sl_SI: Hebrejski

en: Hebrew Visual
sl_SI: Hebrejski predočeni

en: Hindi
sl_SI: Hindujski

en: Icelandic
sl_SI: Islandski

en: Japanese
sl_SI: Japonski

en: Korean
sl_SI: Korejski

en: Nordic
sl_SI: Nordijski

en: Persian
sl_SI: Perzijski

en: Romanian
sl_SI: Romunski

en: South European
sl_SI: Južnoevropski

en: Thai
sl_SI: Tajski

en: Turkish
sl_SI: Turški

en: Unicode
sl_SI: Unikod

en: Western
sl_SI: Zahodnjaški

en: Vietnamese
sl_SI: Vietnamski

en: All files
sl_SI: Vse datoteke

en: Video files
sl_SI: Video datoteke

en: Subtitle files
sl_SI: Datoteke podnapisov

en: Select Text Subtitles
sl_SI: Izbor podnapisov

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Add Videos
sl_SI: Dodaj video

en: Apple Trailers
sl_SI: Napovedniki Apple

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
sl_SI: Nastavi uporabniški dostop do spletišča napovednikov filmov Apple

en: Autoload Subtitles
sl_SI: Samodejno nalaganje podnapisov

en: Autoloads text subtitles
sl_SI: Naloži podnapise samodejno ob predvajanju posnetka

en: Instant Messenger Status
sl_SI: Stanje hipnega sporočilnika

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
sl_SI: Nastavi stanje hipnih sporočil na odsotno med predvajanjem posnetka

en: MPRIS D-Bus Interface
sl_SI: Vmesnik vodila D-Bus MPRIS

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
sl_SI: Pošiljanje obvestil o predvajanem posnetku in upravljanje na daljavo z MPRIS.

en: Open directory
sl_SI: Odpri mapo

en: Open the directory of the currently playing movie
sl_SI: Odpri mapo trenutno predvajanega posnetka

en: Open Containing Folder
sl_SI: Odpri vsebujočo mapo

en: Subtitle Downloader
sl_SI: Iskalnik podnapisov

en: Look for subtitles for the currently playing movie
sl_SI: Poišče podnapise za trenutno dejaven posnetek

en: Brazilian Portuguese
sl_SI: Brazilski portugalski

en: Searching for subtitles…
sl_SI: Iskanje podnapisov …

en: Downloading the subtitles…
sl_SI: Prejemanje podnapisov …

en: Could not contact the OpenSubtitles website
sl_SI: Ni se mogoče povezati s spletiščem OpenSubtitles

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
sl_SI: Ni se mogoče povezati s spletiščem OpenSubtitles.

en: No results found.
sl_SI: Ni najdenih zadetkov.

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
sl_SI: Zapis

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
sl_SI: Ocena

note: pylint: disable=no-member
en: _Download Movie Subtitles…
sl_SI: _Prejmi podnapise filma …

en: Searching subtitles…
sl_SI: Iskanje podnapisov …

en: Download Movie Subtitles
sl_SI: Prejmi podnapis filma

en: Subtitle _language:
sl_SI: _Jezik podnapisov:

en: _Play with Subtitle
sl_SI: _Predvajaj s podnapisi

en: Subtitle language
sl_SI: Jezik podnapisov

en: The language to search for subtitles for movies in.
sl_SI: Jezik iskanih podnapisov filmov.

en: Movie Properties
sl_SI: Lastnosti posnetka

en: Adds movie properties menu item
sl_SI: Doda predmet menija lastnosti posnetka

[ctx: Sample rate]
en: N/A
sl_SI: ni podatka

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: _Properties
sl_SI: _Lastnosti

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Artist:
sl_SI: Izvajalec:

en: Duration:
sl_SI: Trajanje:

en: Year:
sl_SI: Leto:

en: Comment:
sl_SI: Opomba:

en: Container:
sl_SI: Vsebovalnik:

en: Dimensions:
sl_SI: Mere:

en: Codec:
sl_SI: Kodek:

en: Framerate:
sl_SI: Hitrost sličic:

en: Bitrate:
sl_SI: Bitna hitrost:

en: Sample rate:
sl_SI: Hitrost vzorčenja:

en: Channels:
sl_SI: Kanali:

[ctx: Title]
note: Title
en: Unknown
sl_SI: Ni podatka

[ctx: Artist]
note: Artist
en: Unknown
sl_SI: Ni podatka

[ctx: Album]
note: Album
en: Unknown
sl_SI: Ni podatka

[ctx: Year]
note: Year
en: Unknown
sl_SI: Ni podatka

[ctx: Media container]
note: Container
en: Unknown
sl_SI: Ni podatka

[ctx: Dimensions]
note: Dimensions
en: N/A
sl_SI: ni podatka

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
sl_SI: ni podatka

[ctx: Frame rate]
en: N/A
sl_SI: ni podatka

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
sl_SI: ni podatka

note: Channels
en: 0 Channels
sl_SI: 0 kanalov

en: %d hour | %d hours
sl_SI[0]: %d ur
sl_SI[1]: %d ura
sl_SI[2]: %d uri
sl_SI[3]: %d ure

en: %d minute | %d minutes
sl_SI[0]: %d minut
sl_SI[1]: %d minuta
sl_SI[2]: %d minuti
sl_SI[3]: %d minute

en: %d second | %d seconds
sl_SI[0]: %d sekund
sl_SI[1]: %d sekunda
sl_SI[2]: %d sekundi
sl_SI[3]: %d sekunde

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sl_SI: 0 sekund

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
sl_SI[0]: %0.3f sličic na sekundo
sl_SI[1]: %0.3f sličica na sekundo
sl_SI[2]: %0.3f sličici na sekundo
sl_SI[3]: %0.3f sličice na sekundo

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
sl_SI[0]: %0.2f sličic na sekundo
sl_SI[1]: %0.2f sličica na sekundo
sl_SI[2]: %0.2f sličici na sekundo
sl_SI[3]: %0.2f sličice na sekundo

en: rpdb2 password
sl_SI: geslo rpdb2

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
sl_SI: Geslo za zaščito strežnika rpdb2 za razhroščevanje programa Totem pred nepooblaščenim oddaljenim dostopom. V kolikor je možnost prazna, bo uporabljena privzeta vrednost »totem«.

en: Python Console
sl_SI: Konzola python

en: Interactive Python console
sl_SI: Vzajemna konzola python

note: pylint: disable=no-member
en: _Python Console
sl_SI: Konzola _python

note: pylint: disable=no-member
en: Python Debugger
sl_SI: Razhroščevalnik Python

note: pylint: disable=E1101
en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
sl_SI: Dostop do predmeta Totem.Object je mogoč prek »totem_object« :\n%s

en: Videos Python Console
sl_SI: Konzola python videa

note: pylint: disable=W0613
en: After you press OK, Videos will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
sl_SI: Po potrditvi ukaza, program počaka na povezavo z winpdb ali rpdb2. Če v razhroščevalniku DConf ni določenega gesla, bo uporabljeno privzeto geslo (»totem«).

en: Recent files
sl_SI: Nedavne datoteke

en: Adds files that have been played to recent files
sl_SI: Doda predvajane datoteke na seznam nedavnih

en: Rotation Plugin
sl_SI: Vstavek vrtenja slike

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
sl_SI: Omogoča vrtenje slike video posnetka, v kolikor je ta usmerjen napačno.

en: _Rotate ↷
sl_SI: _Zavrti ↷

en: Rotate ↶
sl_SI: Zavrti ↶

en: Save Copy
sl_SI: Shrani kopijo

en: Save a copy of the currently playing movie
sl_SI: Shrani kopijo trenutno predvajanega posnetka

en: The video could not be made available offline.
sl_SI: Videa ni mogoče prejeti za delo brez povezave.

note: translators: “Files” refers to nautilus' name
en: “Files” is not available.
sl_SI: »Urejevalnik datotek« ni na voljo.

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
sl_SI: Film

en: Make Available Offline
sl_SI: Omogoči dostop preko spleta

en: Screen Saver
sl_SI: Ohranjevalnik zaslona

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
sl_SI: Onemogoči ohranjevalnik zaslona med predvajanjem posnetka

en: Playing a movie
sl_SI: Predvajanje filma

en: Screenshot width (in pixels):
sl_SI: Širina zajete slike (v točkah):

en: Calculate the number of screenshots
sl_SI: Izračunaj število zajetih slik

en: Number of screenshots:
sl_SI: Število zajetih slik:

note: Translators: "Screenshots" is the name of the folder under ~/Pictures for screenshots, * same as used in GNOME Shell: * https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/gnome-42/js/ui/screenshot.js#L2072
en: Screenshots
sl_SI: Zaslonske slike

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
sl_SI: Zaslonska slika %s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
sl_SI: Zaslonska slika %s - %d.png

en: Screenshot
sl_SI: Zaslonska slika

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
sl_SI: Dovoli zajemanje zaslonskih slik iz posnetkov

en: Save Gallery
sl_SI: Shrani galerijo

en: _Save
sl_SI: _Shrani

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
sl_SI: galerija-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery…
sl_SI: Ustvarjanje galerije …

note: Set the progress label
en: Saving gallery as “%s”
sl_SI: Shranjevanje galerije kot »%s«

en: Videos could not get a screenshot of the video.
sl_SI: Ni mogoče pridobiti zaslonske slike predvajanega posnetka.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
sl_SI: Prišlo je do nepričakovane napake; pošljite poročilo o hrošču.

en: Take _Screenshot
sl_SI: Zajemi zaslonsko _sliko

en: Create Screenshot _Gallery…
sl_SI: Ustvari _galerijo zajetih slik …

en: Skip To
sl_SI: Skoči na

en: Provides the “Skip to” dialog
sl_SI: Omogoči pogovorno okno »Preskoči na«

en: _Skip to:
sl_SI: Pre_skoči na:

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
sl_SI[0]: sekund
sl_SI[1]: sekunda
sl_SI[2]: sekundi
sl_SI[3]: sekunde

en: _Skip To
sl_SI: _Skoči na

en: _Skip To…
sl_SI: _Skoči na …

[ctx: playback rate]
en: × 0.75
sl_SI: × 0,75

[ctx: playback rate]
en: Normal
sl_SI: Običajna

[ctx: playback rate]
en: × 1.1
sl_SI: × 1,1

[ctx: playback rate]
en: × 1.25
sl_SI: × 1,25

[ctx: playback rate]
en: × 1.5
sl_SI: × 1,5

[ctx: playback rate]
en: × 1.75
sl_SI: × 1,75

en: Speed: %s
sl_SI: Hitrosti: %s

en: Variable Rate
sl_SI: Spremenljiva hitrost predvajanja

en: Provides the variable rate menu item
sl_SI: Pokaže možnosti spremenljive hitrosti predvajanja v meniju

en: Sets the user agent for the Vimeo site
sl_SI: Nastavi uporabniški dostop do spletišča Vimeo
