totem - en to ast translation catalogue (513 entries)

en: Leave Fullscreen
ast: Colar de Pantalla completa

en: Time:
ast: Duración:

en: Add...
ast: Amestar...

en: Copy the location to the clipboard
ast: Copiar el llugar nel cartafueyu

en: Move Down
ast: Mover p'abaxo

en: Move Up
ast: Mover p'arriba

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove file from playlist
ast: Desaniciar el ficheru de la llista de reproducción

en: Save Playlist...
ast: Guardar llista de reproducción

en: Select a file to use for text subtitles
ast: Seleicione un ficheru qu'usar como subtítulos

en: _Copy Location
ast: _Copiar Direición

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Select Text Subtitles...
ast: E_scoyer los subtítulos

en: Album:
ast: Álbum:

en: Artist:
ast: Artista:

en: Audio
ast: Soníu

en: Bitrate:
ast: Tasa de bits:

en: Channels:
ast: Canales:

en: Codec:
ast: Códec:

en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Container:
ast: Contenedor:

en: Dimensions:
ast: Dimensiones:

en: Duration:
ast: Duración:

en: Framerate:
ast: Velocidá de fotogrames:

en: General
ast: Xeneral

en: Sample rate:
ast: Frec. de muestréu

en: Title:
ast: Títulu:

en: Video
ast: Videu

en: Year:
ast: Añu:

en: Add the video to the playlist
ast: Amestar el videu a la llista de reproducción

en: _Add to Playlist
ast: _Amestar a la llista de reproducción

note: Title
en: Movie Player
ast: Reproductor de películes

en: Play movies and songs
ast: Reproducir películes y sones

en: 1.5 Mbps T1/Intranet/LAN
ast: 1,5 Mbps T1/Intranet/LAN

en: 112 Kbps Dual ISDN/DSL
ast: 112 Kbps RDSI Dual/DSL

en: 14.4 Kbps Modem
ast: 14.4 Kbps Módem

en: 16:9 (Widescreen)
ast: 16:9 (Panorámicu)

en: 19.2 Kbps Modem
ast: 19.2 Kbps Módem

en: 28.8 Kbps Modem
ast: 28.8 Kbps Módem

en: 33.6 Kbps Modem
ast: 33.6 Kbps Módem

en: 34.4 Kbps Modem
ast: 34.4 Kbps Módem

en: 4-channel
ast: 4 canales

en: 4.1-channel
ast: 4.1 canales

en: 5.0-channel
ast: 5.0 canales

en: 5.1-channel
ast: 5.1 canales

en: 56 Kbps Modem/ISDN
ast: 56 Kbps Módem/RDSI

en: AC3 Passthrough
ast: Pasu AC3

en: A_udio Menu
ast: Menú de _soníu

en: About this application
ast: Tocante a esta aplicación

en: Audio Output
ast: Salida de soníu

en: Clear the playlist
ast: Llimpiar la llista de reproducción

en: Co_ntrast:
ast: Co_ntraste:

en: Color Balance
ast: Balance de color

en: Configure plugins to extend the application
ast: Configurar complementos pa estender l'aplicación

en: Configure the application
ast: Configurar l'aplicación

en: Connection _speed:
ast: _Velocidá de conexón:

en: Decrease volume
ast: Amenorgar volume

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
ast: Desactivar _desentellazáu de vídeos entellazaos

en: Disable screensaver when playing
ast: Desactivar curiapantalles al reproducir

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Display
ast: Pantalla

en: Eject the current disc
ast: Espulsar el discu actual

en: External Chapters
ast: Capítulos esternos

note: Audio visualization dimensions
en: Extra Large
ast: Enforma grande

en: Fit Window to Movie
ast: Axustar la ventana a la película

en: Go to the DVD menu
ast: Dir al menú del DVD

en: Go to the angle menu
ast: Dir al menú d'ángulu

en: Go to the audio menu
ast: Dir al menú de soníu

en: Go to the chapter menu
ast: Dir al menú de capítulos

en: Go to the title menu
ast: Dir al menú de títulos

en: Help contents
ast: Conteníos de l'ayuda

en: Increase volume
ast: Aumentar volume

note: Audio visualization dimensions
en: Large
ast: Grande

en: Load _chapter files when movie is loaded
ast: Ca_rgar los ficheros de capítulos al cargar la película

en: Networking
ast: Rede

en: Next chapter or movie
ast: Capítulu o película siguiente

en: Open _Location...
ast: Abrir _direición...

en: Open a file
ast: Abrir un ficheru

en: Open a non-local file
ast: Abrir un ficheru esternu

en: Play / P_ause
ast: Reproducir / P_osar

en: Play or pause the movie
ast: Reproduz o posa la película

en: Playback
ast: Reproducción

en: Plugins...
ast: Complementos…

en: Prefere_nces
ast: Prefere_ncies

en: Previous chapter or movie
ast: Capítulu o película anterior

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: Reset to _Defaults
ast: _Restablecer predeterminaos

en: Resize _1:1
ast: Redimensionar _1:1

en: Resize _2:1
ast: Redimensionar _2:1

en: Resize to double the original video size
ast: Redimensionar al duble del tamañu orixinal del videu

en: Resize to half the original video size
ast: Redimensionar a la metada del tamañu orixinal del videu

en: Resize to the original video size
ast: Redimensionar al tamañu orixinal del videu

en: S_idebar
ast: _Barra llateral

en: S_ubtitles
ast: S_ubtítulos

en: Sat_uration:
ast: Sat_uración:

en: Set the repeat mode
ast: Afitar el mou de repetición

en: Set the shuffle mode
ast: Afitar el mou shuffle

en: Sets 16:9 (widescreen) aspect ratio
ast: Afita la proporción a 16:9 (pantalla enancha)

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
ast: Afita la proporción 2.11:1 (DVB)

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
ast: Afita la proporción 4:3 (TV)

en: Sets automatic aspect ratio
ast: Afita la proporción automáticamente

en: Sets square aspect ratio
ast: Afita la proporción cuadrao

en: Show _Controls
ast: Amosar _Controles

en: Show _visual effects when an audio file is played
ast: Amuesa efeutos _visuales en cuantes reproduz un ficheru de soníu

en: Show controls
ast: Amosar controles

en: Show or hide the sidebar
ast: Amuesa o escuende la barra llateral

en: Shuff_le Mode
ast: Mou Shuff_le

en: Skip _Backwards
ast: Dir _p'atrás

en: Skip _Forward
ast: Dir p'a_lantre

en: Skip backwards
ast: Dir p'atrás

en: Skip forward
ast: Dir p'alantre

en: Square
ast: Cuadrao

en: Start playing files from last position
ast: Reproducir ficheros dende la cabera posición

en: Stereo
ast: Estéreu

en: Switch An_gles
ast: Cambiar án_gulos

en: Switch camera angles
ast: Camudar los ángulos de la cámara

en: Switch to fullscreen
ast: Dir a pantalla completa

en: Text Subtitles
ast: Subtítulos

en: Time seek bar
ast: Barra de tiempu

en: Totem Preferences
ast: Preferencies de Totem

en: Video or Audio
ast: Vídeu o soníu

en: View the properties of the current stream
ast: Ver les propiedaes del fluxu actual

en: Visual Effects
ast: Efeutos visuales

en: Visualization _size:
ast: _Tamañu de visualización:

en: Volume _Down
ast: _Baxar volume

en: Volume _Up
ast: X_ubir volume

en: Zoom In
ast: Ampliar

en: Zoom in
ast: Ampliar

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Angle Menu
ast: Menú d'_ángulu

en: _Aspect Ratio
ast: _Proporción

en: _Audio output type:
ast: Tipu de salida de _soníu:

en: _Brightness:
ast: _Brillu:

en: _Chapter Menu
ast: Menú de _capítulos

en: _Clear Playlist
ast: _Llimpiar la llista de reproducción

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: _DVD Menu
ast: Menú del _DVD

en: _Edit
ast: R_emanar

en: _Eject
ast: _Espulsar

en: _Encoding:
ast: _Codificación:

en: _Font:
ast: _Fonte:

en: _Fullscreen
ast: Pantalla completa: _F

en: _Go
ast: _Dir

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Hue:
ast: _Matiz:

en: _Languages
ast: _Llingües

en: _Load subtitle files when movie is loaded
ast: _Cargar los ficheros de sotítulos al cargar la película

en: _Movie
ast: P_elícula

en: _Next Chapter/Movie
ast: Capítulu/Película siguie_nte

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: _Previous Chapter/Movie
ast: Capítulu/Película an_terior

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Repeat Mode
ast: Mou de _repetición

en: _Resize 1:2
ast: _Redimensionar 1:2

en: _Resize the window when a new video is loaded
ast: _Redimensionar la ventana al cargar un vídeu nuevu

en: _Sound
ast: _Soníu

en: _Title Menu
ast: Menú de _títulos

en: _Type of visualization:
ast: _Tipu de visualización:

en: _View
ast: _Ver

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
ast: Una llista de los nomes de los complementos que tán activos anguaño (cargaos y n'execución).

en: Active plugins list
ast: Llista de complementos activos

en: Allow the screensaver to activate when playing audio
ast: Permitir que'l curiapantalles s'active cuando se ta reproduciendo soníu

en: Allow the screensaver to activate when playing audio. Disable if you have monitor-powered speakers.
ast: Permitir que'l curiapantalles s'active cuando se ta reproduciendo soníu. Desactívelu si tien altavoces alimentados dende la pantalla.

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
ast: Cantidá de datos qu'atroxar pa los fluxos de rede enates d'entamar a amosar el fluxu (en segundos).

en: Approximate network connection speed, used to select quality on media over the network.
ast: Velocidá de conexón aproximada, usada pa seleicionar la calidá del mediu sobre la rede.

en: Default location for the "Open..." dialogs
ast: Allugamientu predetermináu pa los diálogos "Abrir..."

en: Default location for the "Open..." dialogs. Default is the current directory.
ast: Llocalización predeterminada pa los diálogos «Abrir…», el predetermináu ye'l direutoriu actual.

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs
ast: Allugamientu predetermináu pa los diálogos "Capturar pantalles"

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs. Default is the Pictures directory.
ast: Llocalización predeterminada pa los diálogos «Capturar pantalla», el predetermináu ye'l direutoriu Imáxenes.

en: Encoding character set for subtitle.
ast: Conxuntu de caráuteres pal subtítulu.

en: Name of the visual effects plugin
ast: Nome del complementu d'efeutos visuales

en: Network buffering threshold
ast: Llenda del búfer de rede

en: Network connection speed
ast: Velocidá de conexón de la rede

en: Pango font description for subtitle rendering.
ast: Descripción de fonte Pango pal renderizáu de subtítulos

en: Quality setting for the audio visualization.
ast: Configuración de calidá pa la visualización del soníu.

en: Repeat mode
ast: Mou de repetición

en: Resize the canvas automatically on file load
ast: Redimensionar el llienzu al cargar el ficheru

en: Show visual effects when no video is displayed
ast: Amuesa efeutos visuales cuando nun se reproduza dengún vidéu

en: Show visual effects when playing an audio only file.
ast: Amuesa efuetos visuales namás cuando tea reproduciéndose un ficheru de soníu

en: Shuffle mode
ast: Mou Shuffle

en: Subtitle encoding
ast: Codificación pa subtítulos

en: Subtitle font
ast: Fonte pa subtítulos

en: The brightness of the video
ast: El rellumu del videu

en: The contrast of the video
ast: El contraste del vidéu

en: The hue of the video
ast: El matiz del vidéu

en: The saturation of the video
ast: La saturación del vidéu

en: Type of audio output to use
ast: Tipu de salida de soníu a usar

en: Visualization quality setting
ast: Axuste de calidá de visualización

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded
ast: Indica si hai de cargar automáticamente los ficheros de capítulos esternos al cargar una película

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
ast: Conseña si hai de cargar los ficheros de testu de subtítulos automáticamente al cargar una película

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
ast: Indica si hai de desactivar el desentellazáu pa películes entellazaes

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
ast: Conseña si tienen de desautivase los atayos de tecláu

en: Whether to disable the plugins in the user's home directory
ast: Conseña si tienen de desautivase los complementos na carpeta personal del usuariu

en: Whether to enable debug for the playback engine
ast: Indica si tien de furrular la depuración del motor de reproducción del vidéu

en: Whether to remember the position of played audio/video files when pausing or closing them
ast: Indica si hai de remembra la posición de los ficheros de soníu y/o videu al posalos o zarralos

en: Enter the _address of the file you would like to open:
ast: Introduz les _señes del ficheru que quies abrir:

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop nun reconocida

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu nun reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun se puen pasar los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: File _Format: %s
ast: _Formatu de ficheru: %s

en: All Files
ast: Tolos Ficheros

en: All Supported Files
ast: Tolos ficheros soportaos

en: By Extension
ast: Por estensión

en: File Format
ast: Formatu del Ficheru

en: Extension(s)
ast: Estensiones

note: Translators: the parameter is a filename
en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ast: El programa nun pudo alcontrar el formatu de ficheru que quies usar «%s». Asegúrate de que uses una estensión conocía pa esi ficheru o escueye manualmente un formatu de ficheru de la llista inferior.

en: File format not recognized
ast: Nun se reconoz el formatu del ficheru

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón al remanador de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID del remanamientu de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones de remanamientu de la sesión:

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de remanamientu de la sesión:

note: Title Artist Album Year Container
en: Unknown
ast: Desconocíu

note: Channels
en: 0 Channels
ast: 0 Canales

en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hora
ast[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutu
ast[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundu
ast[1]: %d segundos

note: 0 seconds
en: 0 seconds
ast: 0 segundos

en: %d frame per second | %d frames per second
ast[0]: %d fotograma per segundu
ast[1]: %d fotogrames per segundu

en: Audio Preview
ast: Preba d'audio

en: Unknown video
ast: Videu desconocíu

en: _Play Now
ast: Re_producir agora

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: No File
ast: Nun hai ficheru

en: Couldn't load the '%s' interface. %s
ast: Nun se pudo cargar l'interface «%s». %s

en: The file does not exist.
ast: El ficheru nun esiste.

en: Make sure that Totem is properly installed.
ast: Asegúrate de que la instalación de Totem ta perfecha

en: Totem is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Totem ye software llibre; pue redistribuyilu y/o camudalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral GNU talo y como s'asoleya pola Free Software Foundation; tantu na versión 2 de la Llicencia, como a (la so eleición) cualesquier versión postrera.

en: Totem is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Esti programa distribúise col enfotu de que seya útil, pero ENSIN DENGUNA GARANTÍA; inclusu ensin la garantía implícita de MERCANTIBILIDÁ O ADECUACIÓN PA CON UN ENVÍS PARTICULAR. Adique na Llicencia Pública Xeneral pa más detáis.

en: Totem contains an exception to allow the use of proprietary GStreamer plugins.
ast: Totem contién una esceición pa permitir l'usu de complementos propietarios de GStreamer.

note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: None
ast: Dengún

note: Translators: * This is not a JPEG image, but a disc image, for example, * an ISO file
en: Play Image '%s'
ast: Reproducir imaxe '%s'

en: device%d
ast: preséu%d

en: Play Disc '%s'
ast: Reproducir el discu '%s'

note: This lists the back-end type and version, such as * Movie Player using GStreamer 0.10.1
en: Movie Player using %s
ast: Reproductor de películes usando %s

en: Totem Website
ast: Páxina web de Totem

en: Configure Plugins
ast: Configurar complementos (Plugins)

en: Playing
ast: Reproduciendo

en: Pause
ast: Posa

en: Paused
ast: Posáu

en: Play
ast: Reproduz

en: Stopped
ast: Paráu

en: Totem could not play '%s'.
ast: Totem nun pudo reproducir '%s'

en: Totem could not play this media (%s) although a plugin is present to handle it.
ast: Totem nun pudo reproducir esti conteníu (%s), anque hai un complementu afayaizu pa elli.

en: You might want to check that a disc is present in the drive and that it is correctly configured.
ast: Comprueba si hai un discu na unidá, y que tea perfechamente configurao.

en: More information about media plugins
ast: Más información tocante a los complementos de soportes

en: Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.
ast: Por favor, instala los complementos (plugins) y reinicia Totem pa qu'esti tipu de conteníos furrulen.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because it does not have the appropriate plugins to be able to read from the disc.
ast: Totem nun pue reproducir esti tipu de soporte (%s) porque nun tien los complementos afayaízos pa lleer del discu.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because you do not have the appropriate plugins to handle it.
ast: Totem nun pué reproducir esti tipu de conteníu (%s) porque nun tién los complementos (plugins) afayaízos pa lu manexar.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because it is not supported.
ast: Totem nun pue reproducir esti tipu de soporte (%s) porque nun ta soportáu.

en: Please insert another disc to play back.
ast: Introduza otru discu pa reproducir.

en: Totem was not able to play this disc.
ast: Totem nun pudo reproducir esti discu.

en: No reason.
ast: Nun hai razón denguna.

en: Totem does not support playback of Audio CDs
ast: Totem nun soporta la reproducción de CD de soníu

en: Please consider using a music player or a CD extractor to play this CD
ast: Considere usar un reproductor de música o un estrautor de CD pa reproducir esti CD

en: No error message
ast: Nengún mensax d'error

en: Totem could not display the help contents.
ast: Totem nun pudo amosar los conteníos de l'ayuda

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: Previous Chapter/Movie
ast: Capítulu/película anterior

en: Play / Pause
ast: Tocar / Parar

en: Next Chapter/Movie
ast: Capítulu/película siguiente

note: Translators: this is the tooltip text for the fullscreen button in the controls box in Totem's main window. Translators: this is the accessibility text for the fullscreen button in the controls box in Totem's main window.
en: Fullscreen
ast: Pantalla completa

en: Totem could not startup.
ast: Totem nun pudo arrancar.

en: Open Location...
ast: Abrir llocalización...

en: Enable debug
ast: Activar depuración

en: Play/Pause
ast: Reproducir/Pausa

en: Next
ast: Siguiente

en: Previous
ast: Anterior

en: Seek Forwards
ast: Guetar p'alantre

en: Seek Backwards
ast: Guetar p'atrás

en: Volume Up
ast: Xubir Volume

en: Volume Down
ast: Baxar Volume

en: Mute sound
ast: Silenciar soníu

en: Toggle Fullscreen
ast: Calcar pa pantalla completa

en: Show/Hide Controls
ast: Amuesa/Escuende controles

en: Quit
ast: Quitar

en: Enqueue
ast: Axuntar al llistáu

en: Replace
ast: Trocar

en: Seek
ast: Buscar

note: Translators: help for a (hidden) command line option to specify (the zero-based index of) a playlist entry to start playing once Totem's finished loading
en: Playlist index
ast: Índiz de llista de reproducción

en: Movies to play
ast: Películes que reproducir

en: Can't enqueue and replace at the same time
ast: Nun pue encolase y trocase el mesmu tiempu

note: By extension entry
en: MP3 ShoutCast playlist
ast: Llista de reproduición MP3 ShoutCast

en: MP3 audio (streamed)
ast: Soníu MP3 (fluxu)

en: MP3 audio (streamed, DOS format)
ast: Soníu MP3 (fluxu, formatu DOS)

en: XML Shareable Playlist
ast: Llista de reproduición XML compatible

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
ast: Títulu %d

en: Could not save the playlist
ast: Nun pudo guardar el llistáu de reproducción

en: Save Playlist
ast: Guardar el llistáu de reproducción

note: translators: Playlist is the default saved playlist filename, * without the suffix
en: Playlist
ast: Llistáu de reproducción

en: The playlist '%s' could not be parsed. It might be damaged.
ast: La llista de reproducción «%s» nun pudo analizase. Puede tar frañada.

en: Playlist error
ast: Fallu nel llistáu de reproducción

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Select Subtitle Font
ast: Esbilla de fontes pa los subtítulos

en: Audio/Video
ast: Soníu/Vidéu

note: Seeking to Time / Total Length
en: Seek to %s / %s
ast: Guetar %s / %s

en: Current Locale
ast: Configuración llocal autual

en: Arabic
ast: Árabe

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Celtic
ast: Célticu

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: Chinese Simplified
ast: Chinu Simplificáu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu Tradicional

en: Croatian
ast: Croata

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucranianu

en: Georgian
ast: Xorxianu

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu Visual

en: Icelandic
ast: Islandés

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Persian
ast: Persa

en: Romanian
ast: Rumanu

en: South European
ast: Sureuropéu

en: Thai
ast: Tailandés (thai)

en: Turkish
ast: Turcu

en: Western
ast: Occidental

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: No video URI
ast: Nun esiste'l URI del videu

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Resolution
ast: Resolución

en: Duration
ast: Duración

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Supported files
ast: Ficheros soportaos

en: Audio files
ast: Ficheros d'audiu

en: Video files
ast: Ficheros de videu

en: Subtitle files
ast: Ficheros de subtítulos

en: Select Text Subtitles
ast: Escoyer los sotítulos

en: Select Movies or Playlists
ast: Esbillar películes o llistaos de reproducción

note: Options parsing
en: - Play movies and songs
ast: - Reproduza películes y canciones

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: %s
    Execute '%s --help' pa ver una llista completa d'opciones disponibles dende la llinia de comandos.

en: Totem Movie Player
ast: Reproductor de películes Totem

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
ast: Nun pudieron arrancar les llibreríes thread-safe.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
ast: Comprueba la instalación del to sistema. Totem va apagarse.

en: Password requested for RTSP server
ast: Requierse contraseña pa sirvidor RTSP

en: Audio Track #%d
ast: Pista de soníu nᵁ %d

en: Subtitle #%d
ast: Subtítulu nᵁ %d

en: The requested audio output was not found. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
ast: Nun s'atopó la salida de soníu solicitada. Por favor, escueya otra nel Selector de Sistemes Multimedia.

en: Location not found.
ast: Direición nun atopada.

en: Could not open location; you might not have permission to open the file.
ast: Nun pudo abrise la direición; seique nun tenga permisu p'abrir el ficheru.

en: The video output is in use by another application. Please close other video applications, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
ast: La salida de vidéu ta usándola otra aplicación. Por favor, ciarra otres aplicaciones de vidéu o escueye otra salida de vidéu na Esbilla de Sistemes Multimedia.

en: The audio output is in use by another application. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector. You may want to consider using a sound server.
ast: La salida de soníu ta n'usu por otra aplicación. Escueye otra salida de soníu na Esbilla de Sistemes Multimedia. Quiciabes deberías usar un sirvidor de soníu.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following decoders which are not installed:
    
    %s
ast[0]: La reproducción d'esta película requier d'un complementu %s que nun ta instaláu.
ast[1]: La reproducción d'esta película requier de los siguientes complementos que nun tán instalaos:
    
    %s

en: Cannot play this file over the network. Try downloading it to disk first.
ast: Esti ficheru nun se pue abrir pente la rede. Inténtelu darréu de descargalu enantes al so discu.

en: Media contains no supported video streams.
ast: El ficheru nun contién sistemes de videu afayaízos.

en: Failed to create a GStreamer play object. Please check your GStreamer installation.
ast: Falló al crear un obxetu de reproducción de GStreamer. Por favor, comprueba la instalación de GStreamer.

en: Failed to open audio output. You may not have permission to open the sound device, or the sound server may not be running. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
ast: Falló la apertura de salida de soníu. Quiciabes nun tienes permisu pa abrir el preséu de soníu, o el sirvidor de soníu nun furrula. Escueye otra salida de soníu na Esbilla de Sistemes Multimedia.

en: Could not find the audio output. You may need to install additional GStreamer plugins, or select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
ast: Nun s'atopó la salida d'audio. Quiciabes necesita instalar plugins GStreamer adicionales, o escueyer otra salida de soníu nel Selector de Sistemes Multimedia.

en: _Create Video Disc...
ast: _Crear discu de videu…

en: Create a video DVD or a (S)VCD from the currently opened movie
ast: Crear un DVD de videu o un (S)VCD dende la película abierta actualmente

en: Copy Vide_o DVD...
ast: Copiar DVD de vide_u…

en: Copy the currently playing video DVD
ast: Copiar el DVD de videu actualmente en reproducción

en: Copy (S)VCD...
ast: Copiar (S)VCD…

en: Copy the currently playing (S)VCD
ast: Copiar el videu (S)VCD actualmente en reproducción

en: The video disc could not be duplicated.
ast: Nun pudo duplicase'l discu de videu.

en: The movie could not be recorded.
ast: Nun pudo grabase la película.

en: Unable to write a project.
ast: Nun se pudo escribir un proyeutu.

en: Records (S)VCDs or video DVDs
ast: Grabar (S)VCD o DVD de videu

en: Video Disc Recorder
ast: Grabador de discos de videu

en: Chapters
ast: Capítulos

en: Support chapter markers in movies.
ast: Sofitu de marcadores de capítulos en películes.

en: Name for new chapter:
ast: Nome del capítulu nuevu:

en: Add Chapter...
ast: Amestar capítulu…

en: Add New Chapters
ast: Amestar capítulos nuevos

en: Create a new chapter list for the movie
ast: Crear una llista nueva de capítulos pa la película

en: Go to Chapter
ast: Dir al capítulu

en: Go to the chapter in the movie
ast: Dir al capítulu na película

en: Load Chapters...
ast: Cargar capítulos…

en: Load chapters from an external CMML file
ast: Cargar capítulos dende un ficheru CMML esternu

en: No chapter data
ast: Nun hai datos del capítulu

en: Remove Chapter
ast: Desaniciar capítulu

en: Remove the chapter from the list
ast: Desaniciar el capítulu de la llista

en: Save Changes
ast: Guardar cambeos

en: _Go to Chapter
ast: _Dir al capítulu

en: _Remove Chapter
ast: _Desaniciar capítulu

en: <b>Title: </b>%s
    <b>Start time: </b>%s
ast: <b>Títulu: </b>%s
    <b>Tiempu d'aniciu: </b>%s

en: Error while reading file with chapters
ast: Fallu al intentar lleer el ficheru con capítulos

en: Chapter with the same time already exists
ast: Yá esiste un capítulu colos mesmos tiempos

en: Try another name or remove an existing chapter.
ast: Intenta usar otru nome o desanicia un capítulu esistente.

en: Error while writing file with chapters
ast: Fallu al escribir el ficheru con capítulos

en: Error occurred while saving chapters
ast: Ocurrió un fallu al guardar los capítulos

en: Please check you have permission to write to the folder containing the movie.
ast: Comprueba que tienes permisos pa escribir na carpeta que contién la película.

en: Open Chapter File
ast: Abrir ficheru de capítulu

en: Chapter Screenshot
ast: Captura del capítulu

en: Chapter Title
ast: Títulu del capítulu

en: Save changes to chapter list before closing?
ast: ¿Guardar los cambeos de la llista de capítulos enantes de zarrar?

note: Translators: close Totem without saving changes to the chapter list of the current movie.
en: Close without Saving
ast: Zarrar ensin guardar

note: Translators: save changes to the chapter list of the current movie before closing Totem.
en: Save
ast: Guardar

en: If you don't save, changes to the chapter list will be lost.
ast: Si nun guardes, van perdese los cambeos nel capítulu.

en: Failed to parse CMML file
ast: Falló al analizar el ficheru CMML

en: D-Bus Service
ast: Serviciu D-Bus

en: Plugin for sending notifications of currently playing movies to the D-Bus subsystem.
ast: Complementu pa unviar notificaciones de les películes que tan anguaño en reproducción al subsistema D-Bus.

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
ast: L'oxetu MediaPlayer 2 nun implementa la interfaz «%s»

en: The property ‘%s’ is not writeable.
ast: La propiedá ‘%s’ nun ye re-escribible.

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
ast: Propiedá «%s» desconocida solicitada d'un oxetu MediaPlayer 2.

en: The URI ‘%s’ is not supported.
ast: El URI ‘%s’ nun ta sofitáu.

en: Instant Messenger status
ast: Estáu de la mensaxería instantáneo

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
ast: Afitar l'estáu del so programa de mensaxería instantáneo a ausente cuando se tea reproduciendo una película

en: Gromit Annotations
ast: Anotaciones Gromit

en: Presentation helper to make annotations on screen
ast: Encontu de presentaciones pa tomar anotaciones na pantalla

en: The gromit binary was not found.
ast: Nun s'alcontró'l binariu gromit.

note: Add the interface to Totem's sidebar
en: BBC iPlayer
ast: Reproductor iPlayer de la BBC

en: Stream BBC programs from the last 7 days from the BBC iPlayer service.
ast: Reproducir programes de la BBC de los caberos 7 díes dende'l serviciu iPlayer de la BBC.

en: Error listing channel categories
ast: Fallu al llistar les categoríes de canales

en: There was an unknown error getting the list of television channels available on BBC iPlayer.
ast: Hebo un fallu desconocíu al obtener la llista de canales de televisión disponibles nel iPlayer de la BBC.

note: Append a dummy child row so that the expander's visible; we can then queue off the expander to load the programme listing for this category
en: Loading…
ast: Cargando…

note: Translators: the "programme feed" is the list of TV shows available to watch online
en: Error getting programme feed
ast: Fallu al obtener el proveedor de la programación

en: There was an error getting the list of programmes for this channel and category combination.
ast: Hebo un fallu al obtener la llista de programes pa esta canal y la combinación de categoría.

en: <no reason given>
ast: <nun se proporcionó denguna razón>

en: Programme unavailable ("%s")
ast: La programación nun ta disponible («%s»)

en: Infrared Remote Control
ast: Remanamientu remotu por infrabermeyos

en: Support infrared remote control
ast: Sofitu pal remanamientu remotu por infrabermeyos

en: Couldn't initialize lirc.
ast: Nun se foi quien a anicializar lirc.

en: Couldn't read lirc configuration.
ast: Nun se pudo lleer la configuración de lirc.

en: Download Movie Subtitles
ast: Baxar subtítulos pa la película

en: Subtitle _language:
ast: _Llingua del subtítulu:

en: _Play with Subtitle
ast: _Reproducir con subtítulos

en: Look for subtitles for the currently playing movie.
ast: Guetar subtítulos pa la película que se ta reproduciendo anguaño.

en: Subtitle Downloader
ast: Descargador de subtítulos

en: Brazilian Portuguese
ast: Portugués de Brasil

en: Searching for subtitles…
ast: Guetando subtítulos…

en: Downloading the subtitles…
ast: Descargando los subtítulos…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
ast: Nun pudo contautase cola web d'OpenSubtitles

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
ast: Nun pudo contautase cola web d'OpenSubtitles

en: No results found.
ast: Nun s'atoparon resultaos

en: Subtitles
ast: Sotítulos

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
ast: Formatu

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
ast: Valoración

en: Download movie subtitles from OpenSubtitles
ast: Descargar sotítulos pa la película dende OpenSubtitles

en: _Download Movie Subtitles…
ast: _Descargar subtítulos pa la película…

en: Searching subtitles…
ast: Guetando subtítulos…

en: Subtitle language
ast: Llingua de los subtítulos

en: The language to search for subtitles for movies in.
ast: La llingua na que guetar los subtítulos pa les películes.

en: Always On Top
ast: Siempres enriba

en: Keep the main window on top when playing a movie
ast: Caltener la ventana principal enriba cuando se tea reproduciendo una película

en: Properties
ast: Propiedaes

en: A format string used to build the network service name used when publishing playlists over the network. The following format placeholders can be used: • %a: the program name as returned by g_get_application_name() • %h: the machine's host name in title case • %u: the user's login name in title case • %U: the user's real name • %%: the percent sign
ast: Una cadena de formatu usada pa construyir el nome de serviciu de rede al espublizar llistes de reproducción en rede. Puen usase los siguientes marcadores de posición de formatu: • %a: el nome del programa como lu devuelve g_get_application_name() • %h: el nome del sirvidor en casu de títulu • %u: el nome d'aniciu de sesión en casu de títulu • %U: el nome real del usuariu • %%: el signu de porcentaxe

en: Format for network service name
ast: Formatu pal nome del serviciu de rede

en: Publisher protocol to use
ast: Protocolu d'espublización qu'usar

en: The transport protocol to use when publishing playlists over the network.
ast: El protocolu de tresporte qu'usar pa la espublización de llistes de reproducción en rede.

note: Translators: computers on the local network which are publishing their playlists over the network
en: Neighbors
ast: Vecinos

en: Publish Playlist
ast: Asoleyar llista de reproducción

en: Share the current playlist via HTTP
ast: Compartir la llista de reproducción autual a traviés de HTTP

en: Service _Name:
ast: _Nome del serviciu:

en: The name used for announcing the playlist service on the network.
    All occurrences of the string <b>%u</b> will be replaced by your name,
    and <b>%h</b> will be replaced by your computer's host name.
ast: El nome qu'usar p'anunciar el serviciu de les llistes de reproducción na rede.
    Toles apaiciones de la cadena <b>%u</b> trocaránse col to nome,
    y <b>%h</b> trocaráse col nome del to equipu.

en: Use _encrypted transport protocol (HTTPS)
ast: Usar protocolu de tresporte ci_fráu (HTTPS)

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of 'totem' will be used.
ast: Una contraseña pa protexer el sirvidor rpdb2, pa depurar Totem d'accesos remotos non autorizaos. Si ta balera, va usase'l valor predetermináu de «totem».

en: rpdb2 password
ast: Contraseña rpdb2

en: Allows videos to be rotated if they're in the wrong orientation.
ast: Permitir rotar vídeos si tán nuna orientación incorreuta.

en: _Rotate Clockwise
ast: _Rotar en sen horariu

en: Rotate Counterc_lockwise
ast: _Rotar en sen antihorariu

en: Save a Copy...
ast: Guardar una copia…

en: Save a copy of the movie
ast: Guarda una copia de la película

en: Save a Copy
ast: Guardar una Copia

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
ast: Película

en: Movie stream
ast: Fluxu de la película

en: Playing a movie
ast: Reproduciendo una película

en: Calculate the number of screenshots
ast: Calcular el númberu de captures

en: Number of screenshots:
ast: Númberu de captures:

en: Screenshot width (in pixels):
ast: Anchu de la captura (en píxeles):j

en: Save in _folder:
ast: Guardar na _carpeta:

en: Select a folder
ast: Seleicione una carpeta

en: _Name:
ast: _Nome:

note: Write the screenshot to the temporary file
en: Screenshot.png
ast: Pantallazu.png

en: Save Gallery
ast: Guardar galería

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
ast: Galería-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery...
ast: Creando galería…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as "%s"
ast: Guardando galería como «%s»

en: There was an error saving the screenshot.
ast: Hebo un fallu al guardar la semeya de pantalla.

en: Save Screenshot
ast: Guardar semeya de pantalla

note: Create the screenshot widget Translators: %s is the movie title and %d is an auto-incrementing number to make filename unique
en: Screenshot-%s-%d.png
ast: Captura-%s-%d.png

en: Totem could not get a screenshot of the video.
ast: Totem nun pudo algamar una captura de pantalla del videu.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
ast: Esto nun que tien que pasar; por favor, unvíe un informe d'errores.

en: Take _Screenshot...
ast: _Captura de pantalla...

en: Take a screenshot
ast: Facer una semeya de la pantalla

en: Create Screenshot _Gallery...
ast: Crear una ga_lería de captures…

en: Create a gallery of screenshots
ast: Crear una galería de captures

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
ast[0]: segundu
ast[1]: segundos

en: Skip To
ast: Saltar a

en: _Skip To...
ast: Sa_ltar a…

en: Skip to a specific time
ast: Dir a un tiempu concretu

en: _Skip to:
ast: _Dir a:

en: No URI to play
ast: Nun hai una URI pa reproducir

note: translators: this is: * Open With ApplicationName * as in nautilus' right-click menu
en: _Open with "%s"
ast: Abrir c_on "%s"

en: No playlist or playlist empty
ast: Denguna llista o llista erma

en: Movie browser plugin
ast: Complementu de restolador de películes

en: Verify your system installation. The Totem plugin will now exit.
ast: Verifique la instalación del so sistema. El plugin de Totem va terminar agora.

en: Interactive Python console.
ast: Consola Python interactiva.

en: Python Console
ast: Consola Python

en: Python Console Menu
ast: Menú de la consola Python

en: _Python Console
ast: Consola _Python

en: Show Totem's Python console
ast: Amosar la consola Python de Totem

en: Python Debugger
ast: Depurador Python

en: Enable remote Python debugging with rpdb2
ast: Activar la depuración remota Python con rpdb2

note: pylint: disable-msg=E1101
en: You can access the Totem.Object through 'totem_object' :\n%s
ast: Pues acceder al oxetu de Totem a traviés de «totem_object»: \n%s

en: Totem Python Console
ast: Consola Python de Totem

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password ('totem').
ast: Dempués de que calques Aceutar, Totem va esperar a que te coneutes con winpdb o rpdb2. Si nun afitaste una contraseña pal depurador en DConf, va usase la contraseña predeterminada («totem»).

en: A plugin to let you browse media content from various sources.
ast: Un complementu que te permite desaminar los vídeos de YouTube.

en: Grilo Browser
ast: Restolador Grilo

en: Browse Error
ast: Fallu de navegador

en: Search Error
ast: Fallu de gueta

en: Browse
ast: Desaminar

en: Search
ast: Guetar
