totem - en to gv translation catalogue (483 entries)

en: Leave Fullscreen
gv: Faagail lesh uinnag lane

en: Time:
gv: Traa:

en: Add...
gv: Cur stiagh...

en: Copy the location to the clipboard
gv: Coip yn boayl dys yn boayrd croymmagh

en: Move Down
gv: Goll neose

en: Move Up
gv: Goll heose

en: Remove
gv: Cur ersooyl

en: Remove file from playlist
gv: Cur yn Coadan ersooyl voish yn rolley cloie

en: Save Playlist...
gv: Sauail yn rolley cloie

en: Select a file to use for text subtitles
gv: Reih coadan dy jannoo ymmyd jeh son foscreeu

en: _Copy Location
gv: _Jean coip jeh'n boayl

en: _Remove
gv: _Cur ersooyl

en: _Select Text Subtitles...
gv: _Reih yn fo screeu

en: Author:
gv: Jatter:

en: C_onfigure...
gv: C_aghlaa...

en: Copyright:
gv: Coip-Chiart:

en: Description:
gv: Coontey:

en: Site:
gv: Ynnyd eggey

note: Channels
en: 0 Channels
gv: 0 Ammyrghyn

en: 0 frames per second
gv: 0 Frameyn dagh grig

note: 0 seconds
en: 0 seconds
gv: 0 grigyn

en: Artist:
gv: Ellyneyr:

en: Audio
gv: Shean

en: Bitrate:
gv: Bit tappeeid

en: Channels:
gv: Ammyrghyn:

en: Comment:
gv: Cohaggloo

en: Duration:
gv: liurid

en: Framerate:
gv: Frame liurid

en: General
gv: Cadjin

en: Sample rate:
gv: Sampleyr liurid

en: Title:
gv: Enmys:

en: Video
gv: Feeshan

en: Year:
gv: Blein:

en: Add the video to the playlist
gv: Cur feeshyn yn feeshan er yn rolleycloie

en: _Add to Playlist
gv: _Cur er rolley cloie

note: Title
en: Movie Player
gv: Cloieder Scannane

en: Play movies and songs
gv: Cloie scannaneyn as 	arraneyn

en: 16:9 (Widescreen)
gv: 16:9 (fastee lhean)

en: 256 Kbps DSL/Cable
gv: 256 Kbps DSL/Caabyl

en: 384 Kbps DSL/Cable
gv: 384 Kbps DSL/Caabyl

en: 4-channel
gv: 4-ammyr

en: 4.1-channel
gv: 4.1-ammyr

en: 4:3 (TV)
gv: 4:3 (Chellveeish)

en: 5.0-channel
gv: 5.0-ammyr

en: 5.1-channel
gv: 5.1-ammyr

en: 512 Kbps DSL/Cable
gv: 512 Kbps DSL/Caabyl

en: A_udio Menu
gv: S_hean Menu

en: About this application
gv: Mychoine yn claare shoh

en: Also disable the screensaver when playing _audio
gv: Ny jean cur kied da saueyederfastee traa t'eh cloie_shean

en: Audio Output
gv: Shean Coayrt magh

en: Automatically _load subtitle files when movie is loaded
gv: Cur screeu fo er scannaneyn gyn smooinaghtyn_ tra tad er

en: Automatically _resize the window when a new video is loaded
gv: Gyn smooinaght_Caghlaa yn moodys jeh ny uinnagyn traa ta feeshan cloie

en: Clear the playlist
gv: Geaddyn rea lesh yn rolley cloie

en: Co_ntrast:
gv: So_ilsagh

en: Color Balance
gv: Reighyn daa

en: Configure plugins to extend the application
gv: Reighyn son ny pluginyn dy jeannoo yn claa shoh ny smoo

en: Configure the application
gv: Reighyn son yn claare shoh

en: Connection _speed:
gv: cochianglee_tappeid:

en: Decrease volume
gv: Cur yn shean neose

en: Display
gv: Taishbynys

en: Eject the current disc
gv: Cur Yn disk shoh magh

en: Extra Large
gv: Feer vooar

en: Fit Window to Movie
gv: Cur yn unniag kiart son scannane

en: Go to the DVD menu
gv: Goll dys yn DVD menu

en: Go to the angle menu
gv: Goll dys yn menu ullin

en: Go to the audio menu
gv: Goll dys yn menu shean

en: Go to the chapter menu
gv: Goll dys yn cabdil menu

en: Go to the title menu
gv: Goll dys yn enmys menu

en: Help contents
gv: Reddyn son cooiney

en: Increase volume
gv: Cur yn sheeanaght seose

en: Intranet/LAN
gv: Eddyr-voggyl/LAN

en: Large
gv: Mooadagh

en: Next chapter or movie
gv: Yn chapter nah ny scannane

en: Normal
gv: Cadjin

en: Open _Location...
gv: Foasley_Boayl...

en: Open a file
gv: Foasley coadan

en: Open a non-local file
gv: Foasley coadan cha nel ynnydagh

en: Play / P_ause
gv: Cloie / S_cuirr

en: Play or pause the movie
gv: Cloie ny scuirr yn scannane

en: Playback
gv: Cloie reesht

en: Plugins...
gv: Pluginyn...

en: Prefere_nces
gv: Rei_ghyn

en: Previous chapter or movie
gv: Yn cabdil ny scannane roish

en: Quit the program
gv: Faagail yn claare

en: Reset to _Defaults
gv: Cur erash ny Reighyn _toshee

en: Resize _1:1
gv: Caghlaa yn moodys_1:1

en: Resize _2:1
gv: Caghlaa yn moodys_2:1

en: Resize to double the original video size
gv: Caghlaa yn moodys dys yn moodys feeshan dooblit bunneydagh

en: Resize to half the original video size
gv: Caghlaa yn moodys dys yn lieh feeshan moodys

en: Resize to the original video size
gv: Caghlaa yn moodys dys yn feeshan moodys bunneydagh

en: S_idebar
gv: B_arrcheu

en: S_ubtitles
gv: F_oscreeu

en: Set the repeat mode
gv: Cur yn mod reesht er

en: Set the shuffle mode
gv: Cur eh ayns mod shuffle

en: Sets 16:9 (widescreen) aspect ratio
gv: Cur eh er 16:9 (fastee feayn)

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
gv: Cur eh er 2.11:1 (DVB) ratio reayrtys

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
gv: Cur eh er 4:3 (chellveish) reayrtys ratio

en: Sets automatic aspect ratio
gv: Cur eh er gyn smooinaght reayrtys ratio

en: Sets square aspect ratio
gv: Cur er kerrin reayrtys ratio

en: Show _Controls
gv: Soilshaghey _stiurey

en: Show _visual effects when an audio file is played
gv: Soilshaghey _Cowryn reayrtagh traa ta coadan shenn cloie

en: Show controls
gv: Soilshaghey stiurey

en: Show or hide the sidebar
gv: Soilshaghey ny follaghey yn barrcheu

en: Shuff_le Mode
gv: Shuff_le Mod

en: Skip _Backwards
gv: Lheim _Erash

en: Skip _Forward
gv: Lheim _er hoshiaght

en: Skip backwards
gv: Lheim erash

en: Skip forward
gv: Lheim er hoshiaght

en: Square
gv: Kerrin

en: Start playing files from last position
gv: Cur toshiaght er cloie ny coadanyn voish yn ynnyd fer s'jerree

en: Switch An_gles
gv: Caghlaa _Uillin

en: Switch camera angles
gv: Caghlaa yn uillin shamraig

en: Switch to fullscreen
gv: Caghlaa dys fastee lane

en: Text Subtitles
gv: Fo-screeu teks

en: Time seek bar
gv: Barr traa-shirrey

en: Totem Preferences
gv: Reighyn Totem

en: View the properties of the current stream
gv: Jeagh er ny reighyn jeh'n feeshan cloie shoh

en: Visual Effects
gv: Ymmyrtagh Reayrtagh

en: Visualization _size:
gv: Reartys _moodys:

en: Volume _Down
gv: Shean _Seose

en: Volume _Up
gv: Shean _Heose

en: Zoom In
gv: Zoom Stiagh

en: Zoom Out
gv: Zoom Erash

en: Zoom Reset
gv: Zoom Aachlou

en: Zoom in
gv: Zoom stiagh

en: Zoom out
gv: Zoom erash

en: Zoom reset
gv: Zoom Aachlou

en: _About
gv: _Mychione

en: _Angle Menu
gv: _Menu uillin

en: _Aspect Ratio
gv: _Reayrtys Ratio

en: _Audio output type:
gv: _Sorch Coayrt magh shean:

en: _Brightness:
gv: _sollyssid:

en: _Chapter Menu
gv: _Menu Cabdil

en: _Clear Playlist
gv: _Doll magh rolley cloie

en: _Contents
gv: _Cummal

en: _Edit
gv: _Caghlaa

en: _Eject
gv: _Cur magh

en: _Encoding:
gv: _Coad:

en: _Font:
gv: _Tobbyr Vashtee:

en: _Fullscreen
gv: _Fasteelane

en: _Go
gv: _Goll

en: _Help
gv: _Cooiney

en: _Hue:
gv: _Cullyr:

en: _Languages
gv: _Chengeyghyn

en: _Movie
gv: _Scannane:

en: _Next Chapter/Movie
gv: _Cabdil/Scannane nah

en: _Open...
gv: _Foasley

en: _Previous Chapter/Movie
gv: _Cabidil/Scannane S'jerrey

en: _Properties
gv: _Reighyn

en: _Quit
gv: _Faagail

en: _Repeat Mode
gv: _Aacheau Mod

en: _Resize 1:2
gv: _Caghlaa yn moodys 1:2

en: _Sound
gv: _Shean

en: _Title Menu
gv: _Menu Enmey

en: _Type of visualization:
gv: _Sorch dy reayrtys:

en: _View
gv: _Soilshaghey

en: Allow the screensaver to activate when playing audio
gv: Cur kied da saueyderfastee dy goll toishiaght chouds teh cloie Coadanyn shean.

en: Allow the screensaver to activate when playing audio. Disable if you have monitor-powered speakers.
gv: Cur kied da saueyderfastee dy goll toishiaght chouds teh cloie Coadanyn shaean. Jeannoo ymmyd jeh nish myr ta loayreydyn cummaghtagh voish yn screen.

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds)
gv: Moadys jeh fysseree dy buffer son eddyr-voggyl  roish soilshaghey yn feeshan cloie (ayns grigyn)

en: Default location for the "Open..." dialogs
gv: Boayl cadjin son ny coadanyn mychoine "Fosley..."

en: Default location for the "Open..." dialogs, default is the current directory
gv: Boayl cadjin son ny coadanyn mychoine "Fosley..." , ta cadjin yn Boayl nish

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs
gv: Boayl cadjin son yn "Jeannoo jalloofastee" dialogyn

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs, default is the Pictures directory
gv: Boayl cadjin son ny coadanyn mychoine "Jeannoo jalloofastee", ta'n boayl cadjin ayns yn boayl jallooyn

en: Encoding charset for subtitle
gv: Coad son yn charset son fo-screeu

en: Name of the visual effects plugins
gv: Ennym jeh yn Plugin jallooyn ymmyrtys

en: Network connection speed
gv: Eddyr-Voggyl cochianglee tappeid

en: Pango font description for subtitle rendering
gv: Tobbyr vashtee Pango son yn fo-screeu

en: Quality settings for the audio visualization: "0" for small, "1" for normal, "2" for large, "3" for extra large.
gv: Reighyn son yn  foaynooagh son Shean: "0" son veg, "1" son cadjin, "2" son vooar, "3" son feer vooar

en: Repeat mode
gv: Mod aacheau

en: Resize the canvas automatically on file load
gv: Caghlaa yn moodys jeh yn carmeish tra ta coadan cheet er

en: Show visual effects when no video is displayed
gv: Soilshaghey yn Jallooyn ymmyrnaght tra cha nel feeshan ayn

en: Show visual effects when playing an audio only file.
gv: Soilshaghey yn Jallooyn ymmyrnaght just tra ta coadan shean cloie

en: Shuffle mode
gv: Mod shuffle

en: Subtitle encoding
gv: Coad son Fo screeu

en: Subtitle font
gv: Tobbyr vashtee son fo screeu

en: The brightness of the video
gv: Bioyrid jeh'n feeshan

en: The contrast of the video
gv: Neuchosoylaght jeh'n feeshan

en: The hue of the video
gv: Ny daaghyn jeh yn feeshan

en: Type of audio output to use
gv: Sortch dy coayrt magh shean dy jeannoo ymmyd jeh

en: Type of audio output to use: "0" for stereo, "1" for 4-channel output, "2" for 5.0 channel output, "3" for 5.1 channel output, "4" for AC3 Passthrough.
gv: Sortch dy coayrt magh shean dy jeannoo ymmyd jeh: "0" son stereo, "1" son 4-ammyr coayrt magh, "2" son 5 ammyr coayrt magh, "3" son 5.1 ammyr coayrt magh, "4" son AC3 goll trooid

en: Visualization quality setting
gv: Reighyn reayrtagh son reighyn  foaynooagh

en: Whether the main window should stay on top of the other ones
gv: Lisagh yn uinnag ard fuirraghtyn er yn mullagh Jeh ny fer elley

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
gv: Lisagh eh gyn smmoinaght  Cur fo-screeu er tra ta scannane er

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
gv: Lisagh eh dyn Jeannoo ymmyd jeh cassan er lheh keyboard

en: Whether to disable the plugins in the user's home directory
gv: Lisagh eh  dyn Jeannoo ymmyd jeh ny plugins ayns ayn boayl thaie

en: Whether to enable debug for the playback engine
gv: Lisagh eh Cur debug er son yn greie cloie reesht

en: Whether to remember the position of played audio/video files when pausing or closing them.
gv: lisagh eh cooinaghtyn yn boayl cloie jeh ny coadanyn shean/feeshan coadynyn, tra ta'd scuirrit ny faagailit.

en: Enter the _address of the file you would like to open:
gv: Cur stiagh yn _enmys jeh yn coadan tow gearree foasley

en: Playing a movie
gv: Cloie scannane

en: File is not a valid .desktop file
gv: Cha lisagh yn coadan shoh veh er yn .Desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gv: Cha nel shoh sortch coadyn  Desktop kiart '%s'

en: Starting %s
gv: goaill toishaght %s

en: Application does not accept documents on command line
gv: Cha nel yn claare jeannoo ymmyd jeh coadanyn er yn linney sarey

en: Unrecognized launch option: %d
gv: Cha nel yn Foasley reih shoh kiart: %d

en: Not a launchable item
gv: Cha nel eh abyl dy foasley yn red shoh

en: File _Format: %s
gv: Coadan _aght: %s

en: All Files
gv: Oilley ny coadanyn

en: All Supported Files
gv: Oilley ny coadanyn beaghey

en: By Extension
gv: Liorish lhiuraghey

en: File Format
gv: Aght Coadan

en: Extension(s)
gv: lhiuraghey

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
gv: Cha row yn claare abyl dy feddyn yn aght coadan vow gearree jeannoo ymmyd jeh son `%s'. Nod oo jeannoo shickyr dy vel oo jeannoo ymmyd jeh lhiuraghey cadjin ny feddyn lhiuraghey voish yn rolley fo.

en: File format not recognized
gv: Cha nel yn coadan lhiuraghey cadjin

en: Disable connection to session manager
gv: Cur bac er yn cochianglee son yn quaiyl reireyder

en: Specify file containing saved configuration
gv: Soilshaghey yn coadan lesh ny reighyn sauailt

en: FILE
gv: Coadan

en: ID
gv: Caart Enney

en: Session management options:
gv: Reireydys quaiyl reighyn:

en: Show session management options
gv: Soilshaghey ny reighyn Reireydys

en: Audio Preview
gv: Roie-haishbynys Shean

en: Unknown video
gv: Cha nel yn feeshan shoh cadjin

en: _Play Now
gv: _Cloie Nish

en: Cancel
gv: Cur ass.

en: No File
gv: Cha nel Coadan ayn

en: Couldn't load the '%s' interface. %s
gv: Cha nod Totem foasley yn '%s' geeck. %s

en: The file does not exist.
gv: Cha nel yn Coadan shoh ayn

en: Make sure that Totem is properly installed.
gv: Jeannoo shickyr dy row Totem currit er yn co`earrooder dy kiart.

en: Totem contains an exception to allow the use of proprietary GStreamer plugins.
gv: Ayns totem ta lhimmey Dy lhiggey dy cur kied dy jeannoo ymmyd jeh ny reighyn jeh ny GStreamer pluginyn.

en: None
gv: Veg

note: Translators: * This is not a JPEG image, but a disc image, for example, * an ISO file
en: Play Image '%s'
gv: Cloie Jalloo '%s'

en: device%d
gv: saase%d

en: Play Disc '%s'
gv: Cloie Disk '%s'

note: This lists the back-end type and version, such as * Movie Player using GStreamer 0.10.1
en: Movie Player using %s
gv: Ta'n Cloieder Scannane jeannoo ymmyd jeh %s

en: Copyright © 2002-2009 Bastien Nocera
gv: coip-chiart © 2002-2009 Bastien Nocera

en: Totem Website
gv: Ynnyd eggey Totem

en: Configure Plugins
gv: Caghlaa ny pluginyn

en: Playing
gv: Cloie

en: Pause
gv: Scuirr

en: Paused
gv: Currit er scuirr

note: Translators: this refers to a media file
en: Play
gv: Cloie

en: Stopped
gv: scuirrit

en: Totem could not play '%s'.
gv: Cha dod Totem cloie '%s'.

en: Totem could not play this media (%s) although a plugin is present to handle it.
gv: Cha dod Totem cloie yn Coadan shean shoh (%s) Ogh ta'n plugin abyl dy jeannoo ymmyd j'eh.

en: More information about media plugins
gv: Toilley fysseree mychoine ny Pluginyn shean

en: Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.
gv: Nod oo cur ny pluginyn kiart er yn co`earrooder as cur Totem er reesht dy cloie yn coadan shoh mysailltch.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because it does not have the appropriate plugins to be able to read from the disc.
gv: Cha nod Totem feddyn yn aght dy coadan (%s) er yn fa cha nel ny Pluginyn kiart eggey dy cloie voish yn disk.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because you do not have the appropriate plugins to handle it.
gv: Cha nel Totem abyl dy cloie yn aght jeh coadanyn (%s) shoh er yn fa cha nel ny pluginyn kiart ayd's dy cloie eh.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because it is not supported.
gv: Cha nod Totem cloie yn aght dy coadan shoh (%s) er yn fa cha nel red er bee dy cloie eh lesh.

en: Please insert another disc to play back.
gv: Cur disk elley stiagh mysailltch dy cloie reesht.

en: Totem was not able to play this disc.
gv: Cha dod Totem cloie yn disk shoh.

en: No reason.
gv: Cha nel resoon.

en: Totem does not support playback of Audio CDs
gv: Cha nod Totem cloie cd'yn lesh shean

en: Please consider using a music player or a CD extractor to play this CD
gv: Nod oo  smooniaghtyn mychoine jeannoo ymmyd jeh cloiedeyr kiaull ny tayrneyder magh cd'yn dy cloie yn cd shoh mysailltch.

en: No error message
gv: Cha nel çhaghteraght doilleeid

en: Totem could not display the help contents.
gv: Cha row Totem abyl dy soilshaghey ny Coadanyn cooiney

en: An error occurred
gv: Va doilleeid taghyrt

en: Previous Chapter/Movie
gv: Yn Cabdil/Scannane s'jerree

en: Play / Pause
gv: Cloie / Scuirr

en: Fullscreen
gv: Uinnaglane

en: Totem could not startup.
gv: Cha dod Totem foasley.

en: Open Location...
gv: Foasley boayl...

en: Play/Pause
gv: Cloie/Scuirr

en: Previous
gv: Fer s'jerree

en: Seek Forwards
gv: Shirrey er oaie

en: Seek Backwards
gv: Shirrey ergooyl

en: Volume Up
gv: Shean Heose

en: Volume Down
gv: Shean Neose

en: Mute sound
gv: Cur yn shean ass

en: Toggle Fullscreen
gv: Skorran fasteelane

en: Show/Hide Controls
gv: Soilshaghey/Follaghey stiuree

en: Quit
gv: Faagail

en: Replace
gv: Cur ayns ynnyd jeh

en: Don't connect to an already-running instance
gv: Ny jean Goll er c'red myr t'eh roie hannah

en: Seek
gv: Shirrey

en: Playlist index
gv: Rolley cloie Ayndagh

en: Movies to play
gv: Scannanyn dy cloie

note: By extension entry
en: MP3 ShoutCast playlist
gv: MP3 ShoutCast rolley cloie

en: MP3 audio (streamed)
gv: MP3 shean (feeshan cloie)

en: MP3 audio (streamed, DOS format)
gv: MP3 Shean (feeshan cloie, aght DOS)

en: XML Shareable Playlist
gv: XML Rolley Cloie Maylartey

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
gv: Enmey %d

en: Could not save the playlist
gv: Cha dod Totem sauail Yn rolley cloie

en: Save Playlist
gv: Sauail Yn rolley cloie

note: translators: Playlist is the default saved playlist filename, * without the suffix
en: Playlist
gv: Rolley Cloie

en: Playlist error
gv: Doilleeid rolley cloie

en: Enable visual effects?
gv: Lhiggey da reayrtagh Ymmyrtagh

en: It seems you are running Totem remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
gv: Teh jeaghyn dy vel oo jeannoo ymmyd jeh totem cha nel ynnydagh.
    Vel oo shickyr tow gearee jeannoo ymmyd jeh ymmyrnagh reayrtagh?

en: Changing the visuals effect type will require a restart to take effect.
gv: Myr tow caghlaa yn reayrtagh ta feym ec eh Foaley reesht son ny reighyn sy taghyrt.

en: The change of audio output type will only take effect when Totem is restarted.
gv: Be caghlaa jeh coayrt magh shean  taghyrt  tra ta Totem currit er reesht.

en: Preferences
gv: Reighyn ed's

en: Select Subtitle Font
gv: Reih yn tobbyr vashtee fo-screeu

note: FIXME this should be setting an error?
en: Audio/Video
gv: Shean/	çhellooishagh

en: %s (Streaming)
gv: %s (feeshan cloie)

note: Seeking to Time / Total Length
en: Seek to %s / %s
gv: Shirrey son %s / %s

en: Current Locale
gv: Troa Ynnydagh

en: Arabic
gv: Arabish

en: Armenian
gv: Armeanagh

en: Baltic
gv: Baltagh

en: Celtic
gv: Celtish

en: Central European
gv: Europagh Meanagh

en: Chinese Simplified
gv: Sheenish Aashagh

en: Chinese Traditional
gv: Sheenish Tradishoonagh

en: Cyrillic
gv: Kyrillagh

en: Cyrillic/Russian
gv: Kyrillagh/Rooshish

en: Cyrillic/Ukrainian
gv: Kyrillagh/Ookraanish

en: Greek
gv: Greagish

en: Hebrew
gv: Ewnish

en: Hebrew Visual
gv: Ewnish jalloagh

en: Icelandic
gv: Eeslynnish

en: Japanese
gv: Shapaanish

en: Nordic
gv: Nordagh

en: Persian
gv: Pershish

en: Romanian
gv: Roomainagh

en: South European
gv: Europagh jiass

en: Western
gv: Heear

en: No video URI
gv: Cha nel URI feeshan

en: Filename
gv: Ennymcoadan

en: Duration
gv: Liurid

en: All files
gv: Oilley ny coadanyn

en: Supported files
gv: Coadanyn Ta Totem fys er

en: Audio files
gv: Coadanyn shean

en: Video files
gv: Coadanyn feeshyn

en: Subtitle files
gv: Coadanyn fo-screeu

en: Select Text Subtitles
gv: Reih ny Fo-screeu teks

en: Select Movies or Playlists
gv: Reih yn Scannane ny rolley cloie

en: Could not open link
gv: Cha nod Totem Foasley yn kiangley

en: Totem Movie Player
gv: Totem 	Cloieder Scannane

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
gv: Reih yn system ayds. Ta Totem doonee nish.

note: Handle command line arguments
en: - Play movies and songs
gv: Cloie scannanyn as arranyn

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gv: %s
    Roie %s --cooiney' dy jeaghyn er rolley  j'eh ny sarey linney reighyn ry-geaddyn.

en: Make sure that GNOME is properly installed.
gv: Jean shickyr dy vel GNOME currit er dy kiart.

en: Password requested for RTSP server
gv: Ta fem ec us er foagle follit son yn server RTSP

en: Subtitle #%d
gv: Fo-screeu #%d

en: Location not found.
gv: Cha nod Totem feddyn yn boayl

en: Could not open location; you might not have permission to open the file.
gv: Cha nod eh foasley yn boayl; Foddee Cha nel Kied ayd dy foasley yn coadan shoh.

en: The video output is in use by another application. Please close other video applications, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
gv: Ta'n claare elley jeannoo ymmyd jeh coayrt magh çhellooishagh. Dooiney yn claare çhellooishagh elley mysailltch, ny reih Coaurt magh shean elley ayns yn Multimedia Reiherdeyr systemyn.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed.
gv: Ta feym ed's dy cloie yn scannane yn %s plugin, cha nel eh er yn co`earrooder ed's.

en: The playback of this movie requires the following decoders which are not installed:
    
    %s
gv: Ta feym ed's dy cloie yn scannane ny shoh jeechoyderyn shoh:
    
    %s

en: Cannot play this file over the network. Try downloading it to disk first.
gv: Cha nod Totem cloie yn coadan shoh trooid yn Eddyr-Voggyl. Foddee tow abyl dy Prowal dy Cur eh er disk.

en: Media file could not be played.
gv: Cha nod Totem cloie yn coadan shean.

en: Too old version of GStreamer installed.
gv: Ta'n sortch jeh GStreamer ayd's roar shenn

en: Media contains no supported video streams.
gv: Cha nel feeshanyn cloie ayns yn coadan shoh cha nel fys ec totem er.

en: Failed to create a GStreamer play object. Please check your GStreamer installation.
gv: Cha row Totem abyl dy croo GStreamer nhee cloie. Jeagh er yn sortch GStreamer ayd's reesht

en: Failed to open video output. It may not be available. Please select another video output in the Multimedia Systems Selector.
gv: Cha dod Totem foasley yn coayrt magh shean. Foddee cha nel eh ayn. Reih coayrt magh feeshan elley ayns yn Multimedia systemyn reiredeyr.

en: Could not find the video output. You may need to install additional GStreamer plugins, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
gv: Cha nod Totem feddyn yn coayrt magh feeshan. Foddee be feym ed cur GStreamer plugin elley er yn co`earrooder ny feddyn coayrt magh feeshan elley ayns yn multimedia systemyn reiredyr.

en: %d hour | %d hours
gv[0]: %d oor
gv[1]: %d ooryn
gv[2]: %d ooryn

en: %d minute | %d minutes
gv[0]: %d minnid
gv[1]: %d minnidyn
gv[2]: %d minnidyn

en: %d second | %d seconds
gv[0]: %d grigyn
gv[1]: %d grigynyn
gv[2]: %d grigynyn

en: Enabled
gv: Lowit

en: Unable to activate plugin %s.
    %s
gv: Cha row Totem abyl dy bioyraghey yn plugin %s
    %s

en: Unable to activate plugin %s
gv: Cha row Totem abyl dy bioyraghey yn plugin %s

en: Plugin Error
gv: Plugin Doilleeid

en: Control Totem through a mobile phone with a Bemused client
gv: Stuirey Totem trooid raghidey çhellvane lesh cliant Bemused

en: Untitled %d
gv: Cha nel ennym %d

en: Totem Bemused Server
gv: Totem server Bemused

note: FIXME version
en: Totem Bemused Server version 1.0
gv: Totem Server bemused sortch 1.0

en: _Create Video Disc...
gv: Jeannoo Disk Feeshan

en: Create a video DVD or a (S)VCD from the currently opened movie
gv: Jeannoo Feashan DVD ny (S)VCD voish yn Scannane Foshlit

en: Copy Vide_o DVD...
gv: Jean coip je'n Feeshy_n DVD...

en: Copy the currently playing video DVD
gv: Jean coip jeh yn DVD feeshyn ta cloie nish

en: Copy (S)VCD...
gv: Jean coip jeh'n (S)VCD...

en: Copy the currently playing (S)VCD
gv: Jean coip jeh'n (S) VCD ta cloie nish

en: The video disc could not be duplicated.
gv: Cha nod yn Disk feeshan v'eh dooblit.

en: The movie could not be recorded.
gv: Cha nod yn scannane veh recortit.

en: Unable to write a project.
gv: Cha nod Totem screeu shalee.

en: Records (S)VCDs or video DVDs
gv: Recortey (S)VCDyn ny DVDyn feeshan

en: Video Disc Recorder
gv: Recortey Disk feeshan

note: Translators: this refers to a media file
en: Delete
gv: Doll Magh

en: Coherence DLNA/UPnP Client
gv: Colhiantyn DLNA/UPnP Cliant

en: A DLNA/UPnP client for Totem powered by Coherence
gv: DLNA/UPnP cliant son Totem lesh pooar voish Colhiantey

en: D-Bus Service
gv: Shirveish D-Barroose

en: Plugin for sending notifications of currently playing movies to the D-Bus subsystem.
gv: Plugin dy Cur magh Fysseree jeh'n Scannanyn ta cloie nish dys yn D-Barroose Subsystem

en: Instant Messenger status
gv: Keimeeaght Shallid Chagteragh

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
gv: Jean yn Chaghteragh shallid ed's dy goll ersooyl traa ta scannane cloie

en: Could not connect to the Galago daemon.
gv: Cha nod Totem cochiangley yn Galago daemon.

en: Gromit Annotations
gv: Imraa Gromit

en: Presentation helper to make annotations on screen
gv: Toyrt cooiney dy jeannoo Imraaghyn er yn fastee.

en: The gromit binary was not found.
gv: Cha row yn jeesoil gromit feddynit

en: Stream BBC programs from the last 7 days from the BBC iPlayer service.
gv: Cloie ny Feeshanyn BBC voish yn 7 laaghyn s'jerree voish yn shirveish BBC iplayer

en: Error Listing Channel Categories
gv: Va doalleid Jeannoo list jeh ny sortchyn dy ammyrghyn

note: Append a dummy child row so that the expander's visible; we can then queue off the expander to load the programme listing for this category
en: Loading…
gv: Laadey...

en: Error getting programme feed
gv: Va Doalleid geaddyn yn Fysseree feeshyn

en: There was an unknown error getting the list of programmes for this channel and category combination.
gv: Va doalleid cha nel fys ec Totem er geaddyn yn list jeh claaghyn son yn ammyr as yn sortch Cochiangle

en: Programme unavailable ("%s")
gv: Cha row yn feeshyn ry-geaddyn ("%s")

en: By artist
gv: Liorish elleneyr

en: By tag
gv: Liorish tag

en: Jamendo Album Page
gv: Jamendo Albym Duillag

en: Jamendo Plugin Configuration
gv: Jamendo reighyn Pluginyn

en: Number of albums to _retrieve:
gv: Earroo jeh Albymyn dy_geaddyn:

en: Popular
gv: Phobbyl

en: Preferred audio _format:
gv: Ny reighyn ed's son yn sorch dy Coadan_Shean:

en: Search Results
gv: Reddyn feddynit liorish shirrey

en: Listen to the large collection of Creative Commons licensed music on Jamendo.
gv: Cleashtyn dys yn çhaglym mooar jeh  Commynyn Crootagh lesh kied voish yn kiaull er Jamendo

en: Artist: %s
gv: Elleneyr: %s

en: Genre: %s
gv: Sortch: %s

en: Released on: %s
gv: Currit magh er: %s

en: License: %s
gv: Kied: %s

en: Album: %s
gv: Albym: %s

en: Duration: %s
gv: Liurid: %s

en: Fetching albums, please wait...
gv: Geddyn ny albumyn, fuirraghtyn mysailltch...

en: An error occurred while fetching albums.
gv: Va doalleid tagghit traa va Totem geaddyn ny albymyn.

en: Failed to connect to Jamendo server.
    %s.
gv: Va doalleid cochiangley lesh yn Jamendo server.
    %s.

en: The Jamendo server returned code %s.
gv: Va'n Jamendo server cur yn coad erash %s.

en: Infrared Remote Control
gv: Infrajiarg stuirrey foaddey

en: Couldn't initialize lirc.
gv: Cha dod totem laadey irc

en: Couldn't read lirc configuration.
gv: Cha nod totem lhiah ny reighyn

en: Recordings
gv: Recortysyn

en: MythTV Recordings
gv: Recortysyn MythTV

en: Download Movie Subtitles
gv: Cur yn fo-screeu scannane er yn co`earrooder

en: Language
gv: Chengey

en: Subtitle _language:
gv: Chengey_Fo-screeu:

en: _Play with Subtitle
gv: _Cloie lesh Fo-screeu

en: Look for subtitles for the currently playing movie.
gv: Jeaghyn son fo-screeu son yn scannane ta cloie nish.

en: Brasilian Portuguese
gv: Brasilagh Portiugish

en: Could not contact the OpenSubtitles website
gv: Cha nod totem loayrt rish yn Fo-screeufoslit ynnyd eggey

en: No results found
gv: Cha row eiyrtyn feddynit

en: Subtitles
gv: Fo-screeu

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
gv: Croo

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
gv: Towse

en: _Download Movie Subtitles...
gv: _Cur Fo-screeu Scannane er co`earrooder...

en: Download movie subtitles from OpenSubtitles
gv: Cur fo-screeu Scannane Voish Fo-screeufoaslit

en: Searching subtitles...
gv: Shirrey son fo-screeu...

en: Downloading the subtitles...
gv: Cur yn fo-screeu er yn co`earrooder...

en: Always On Top
gv: Dy kinjagh er y Vullagh

en: Keep the main window on top when playing a movie
gv: Cur yn uinnag cadjin er yn vullagh traa tow cloie scannane

en: Properties
gv: Reighyn

en: %d frames per second
gv: %d framey dagh grig

en: Publish Playlist
gv: Cur magh yn List Cloie

en: Share the current playlist via HTTP
gv: Maylartey yn list cloie shoh harrish HTTP

en: Service _Name:
gv: Ennym_Shirveish:

en: The name used for announcing the playlist service on the network.
    All occurrences of the string <b>%u</b> will be replaced by your name,
    and <b>%h</b> will be replaced by your computer's host name.
gv: Yn ennym jeannoo ymmyd jeh dy Insh yn shirveish list cloie er yn eddyr voggyl.
    Oilley ny taghyrtyn je'n Steng <b>%u</b> veesh Caghlaait dys yn ennym ed's,
    as <b>%h</b> veh caghlaarit dys yn ennym jeh yn cuirreyder co`earrooder ed's

en: Use _encrypted transport protocol (HTTPS)
gv: Jeannoo ymmyd jeh_yn Protocol arraghys coadagh (HTTPS)

en: Calculate the number of screenshots
gv: Feddyn magh yn earroo jeh jalloyn fastee.

en: Number of screenshots:
gv: Yn earroo jeh jalloynfastee:

en: Screenshot width (in pixels):
gv: Jallo fastee lheead (ayns pixelyn):

en: Save in _folder:
gv: Sauail ayns _filleyder:

en: Select a folder
gv: Reih ny filleyder

en: _Name:
gv: _Ennym;

note: Write the screenshot to the temporary file
en: Screenshot.png
gv: Jalloofastee.png

en: Save Gallery
gv: Sauail lout Foshlit

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
gv: Lout Foshlit-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery...
gv: Jeannoo lout foashlit...

note: Set the progress label
en: Saving gallery as "%s"
gv: Sauail lout foashlit lesh "%s"

en: There was an error saving the screenshot.
gv: Va doalleid sauail yn jalloo fastee.

en: Save Screenshot
gv: Sauaill yn jalloo fastee

note: Create the screenshot widget Translators: %s is the movie title and %d is an auto-incrementing number to make filename unique
en: Screenshot-%s-%d.png
gv: Jalloofastee-%s-%d.png

en: Totem could not get a screenshot of the video.
gv: Cha dod Totem jeannoo jalloofastee jeh'n feeshan.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
gv: Cha lisagh shoh taggyrt; Jeannoo coadan coontey jeh'n carthanyn

en: Take _Screenshot...
gv: Jeannoo_jalloofastee...

en: Take a screenshot
gv: Jeannoo ny jalloofastee

en: Create Screenshot _Gallery...
gv: Jeannoo Lout foashlit_son ny jallooynfastee

en: Create a gallery of screenshots
gv: Jeannoo lout foshlit jeh jalloynfastee

en: Skip to
gv: Goll dys

en: _Skip to...
gv: _Goll dys...

en: Skip to a specific time
gv: Goll dys traa er lheh

en: Could not load the "Skip to" dialog interface.
gv: Cha dod Totem laadey yn dialog jallooagh  "Goll dys"

en: _Skip to:
gv: _Goll dys:

en: seconds
gv: Grigyn

note: Display an error
en: Could not get name and thumbnail for %s: %s
gv: Cha nod totem geaddyn yn Ingin ordaag son %s: %s

en: File Error
gv: Doalleid Coadan

en: Could not connect to Tracker
gv: Cha dod Totem cochiangley yn lorgeyr

en: No results
gv: Cha row red erbee feddynit

en: Page
gv: Dhulliag

en: Set the window icon to the thumbnail of the playing movie
gv: Cur yn jalloo uinnag dys yn ingin ordaag jeh yn scannane ta cloie nish

en: Thumbnail
gv: Ingin Ordaag

en: Search for local videos using Tracker
gv: Shirrey son feeshanyn ynnydagh jeannoo ymmyd jeh yn lorgeyr

en: A plugin to let you browse YouTube videos.
gv: Ny plugin ta cur kied da us shirrey son feeshanyn YouTube

en: YouTube Browser
gv: Jeeagheyder Eddyr-Voggyl You tube

en: Related Videos
gv: Feeshanyn gorrish shoh

en: Videos
gv: Feeshanyn

en: _Open in Web Browser
gv: _Fosley ny feeshyn ayns Jeeagheyder Eddyr-Voggyl

en: Open the video in your web browser
gv: Foaley yn feeshan ayns Jeeagheyder Eddyr-Voggyl

en: Cancelling query…
gv: Cur feysht ass...

en: Error Looking Up Video URI
gv: Va doalleid jeaghyn seose yn URI jeh'n feeshan

note: Hide the ugly technical message libgdata gives behind a nice one telling them it's out of date (which it likely is * if we're receiving a protocol error). Spew out the error message as provided
en: Error Searching for Videos
gv: Va doalleid shirrey son ny feeshanyn

en: The response from the server could not be understood. Please check you are running the latest version of libgdata.
gv: Cha dod Totem toiggal yn freggyrt veih'n server. Nod oo Jeeaghyn myr tow jeannoo ymmyd jeh sortch dy libgdata cadjin.

note: Update the UI
en: Fetching related videos…
gv: Geaddyn feeshanyn gorrish shoh...

en: Error Opening Video in Web Browser
gv: Va doalleid foasley yn feeshyn s'yn Jeeagheyder Eddyr-Voggyl

en: Fetching more videos…
gv: Geaddyn ny smoo feeshanyn

en: No URI to play
gv: Cha nel URI dy cloie

note: translators: this is: * Open With ApplicationName * as in nautilus' right-click menu
en: _Open with "%s"
gv: _Foaley lesh "%s"

en: Browser Plugin using %s
gv: Plugin Jeeagheyder Eddyr-Voggyl jeannoo ymmyd jeh %s

en: Totem Browser Plugin
gv: Totem Jeeagheyder Eddyr-Voggyl plugin

en: No playlist or playlist empty
gv: Cha nel list cloie ny ta'n list cloie follym

en: Movie browser plugin
gv: Scannane Jeeagheyder Eddyr-Voggyl plugin

en: Verify your system installation. The Totem plugin will now exit.
gv: Gra yn sortch dy system ayd's. Be Totem dooiney nish.

en: Interactive Python console.
gv: Interactive Python stuirredyr.

en: Show Totem's Python console
gv: Soilshaghey yn Python stuirredey ec Totem.

en: Python Debugger
gv: Python Kiarthaghey

en: Enable remote Python debugging with rpdb2
gv: Cur kied da Python kiarthagey lesh rpdb2

en: You can access the totem object through 'totem_object' :\n%s
gv: Tow abyl dy goll er yn nhee Totem lesh  'Nhee_Totem' :\n%s

en: Totem Python Console
gv: Totem Python Stuiredeyr

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in GConf, it will use the default password ('totem').
gv: Lhurg tow goll er kiart dy lioar, Be Totem fuirraghyn dys tow cheet er winpdb ny rpdb2. Myr cha nel foagle follit son yn kiarthaghey  ayns GConf, Be eh jeannoo ymmyd jeh yn foagle follit cadjin ('totem')
