Totem - en to my translation catalogue (189 entries)

en: Leave Fullscreen
my: ဖန်သားပြင်အပြည့်မှ ထွက်ပါ

en: Time:
my: အချိန် -

en: Add...
my: ပေါင်းထည့်ရန် ...

en: Move Down
my: အောက်သို့ရွေ့ပါ

en: Move Up
my: အပေါ်သို့ရွေ့ပါ

en: Remove
my: ဖယ်ပစ်ပါ

en: Remove file from playlist
my: ဖွင့်ရန်စာရင်းမှ ဖယ်ပစ်ပါ

en: Save Playlist...
my: ဖွင့်ရန်စာရင်း သိမ်းရန်...

en: Select a file to use for text subtitles
my: စာတန်းထိုးတွင်အသုံးပြုရန် file ရွေးချယ်ပါ။

en: _Copy Location
my: _C ဖိုင်တည်နေရာကူးယူပါ

en: _Remove
my: _R ဖယ်ပစ်ပါ

en: _Select Text Subtitles...
my: _S စာတန်းထိုးရွေးချယ်ရန်

en: Album:
my: တေးစီးရီး :

en: Artist:
my: အနုပညာရှင် :

en: Audio
my: အသံပိုင်း

en: Channels:
my: ချန်နယ် -

en: Codec:
my: code ဝှက်စနစ်:

en: Comment:
my: ထင်မြင်ချက် :

en: Dimensions:
my: မြင်ကွင်းအတိုင်းအတာ :

en: Duration:
my: ကြာမြင့်ချိန် :

en: General
my: အကျည်းချုပ်

en: Title:
my: သီချင်းအမည် :

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Year:
my: ခုနှစ် -

en: Add the video to the playlist
my: ဖွင့်ရန်စာရင်းသို့ ရုပ်ရှင်ထည့်ရန်

en: _Add to Playlist
my: _A ဖွင့်cရန်စာရင်းသို့ ပေါင်းထည့်ရန်

note: Title
en: Movie Player
my: ရုပ်ရှင်ဖွင့်စက်

en: Play movies and songs
my: ရုပ်ရှင်နှင့်သီချင်းများဖွင့်ရန်

en: 16:9 (Widescreen)
my: 16:9 (မြင်ကွင်းကျယ်)

en: A_udio Menu
my: _U အသံပိုင်း ရွေးချယ်ရာစာရင်း

en: Clear the playlist
my: ဖွင့်ရန်စာရင်းကိုရှင်းပစ်ပါ

en: Color Balance
my: အရောင်ချိန်ရန်

en: Decrease volume
my: အသံလျှော့ပါ

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Display
my: မြင်ကွင်း

en: Eject the current disc
my: လက်ရှိအခွေကို ထုတ်ပါ

en: Go to the DVD menu
my: DVD ရွေးချယ်ရာစာရင်းသို့

en: Go to the angle menu
my: Angle ရွေးချယ်ရာစာရင်းသို့

en: Go to the audio menu
my: အသံပိုင်း ရွေးချယ်ရာစာရင်းသို့

en: Go to the chapter menu
my: အပိုင်း/အခန်း ရွေးချယ်ရာစာရင်းသို့

en: Go to the title menu
my: ပထမဆုံး ရွေးချယ်ရာစာရင်း

en: Help contents
my: အကူအညီများ

en: Increase volume
my: အသံချဲ့ပါ

en: Next chapter or movie
my: နောက် အပိုင်း/ရုပ်ရှင် သို့

note: Audio visualization dimensions
en: Normal
my: သာမန်

en: Open _Location...
my: _L လမ်းကြောင်းအတိုင်းဖွင့်ရန်..

en: Open a file
my: ဖိုင်တစ်ဖိုင်ဖွင့်ရန်

en: Play / P_ause
my: _A ဖွင့်/ဆိုင်း

en: Play or pause the movie
my: ရုပ်ရှင်ကို ဖွင့်(သို့)ခတ္တနားရန်

en: Playback
my: ပြန်လည်ဖွင့်ရန်

en: Plugins...
my: ပလပ်အင်များ...

en: Prefere_nces
my: _N လိုလားချက်များ

en: Previous chapter or movie
my: ပြီးခဲ့သော အပိုင်း/ရုပ်ရှင် သို့

en: Quit the program
my: ရုပ်ရှင်ဖွင့်စက်မှထွက်ရန်

en: Reset to _Defaults
my: _D မူလအရှိအတိုင်း ပြန်ထားရန်

en: Resize _1:1
my: _1:1 အရွယ်ပြောင်းပါ

en: Resize _2:1
my: _2:1 အရွယ်ပြောင်းပါ

en: S_idebar
my: _I ဘေးခြမ်း

en: S_ubtitles
my: _U စာတန်း

en: Set the repeat mode
my: ထပ်ကျော့ပုံစံ ထားရန်

en: Set the shuffle mode
my: ကျပန်းပုံစံ ထားရန်

en: Sets 16:9 (widescreen) aspect ratio
my: 16:9 (မြင်ကွင်းကျယ်) ပုံစံအချိုးအစားထားရန်

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
my: 4:3 (ပုံမှန် TV) ပုံစံအချိုးအစားထားရန်

en: Sets automatic aspect ratio
my: လိုက်လျောညီထွေသော အချိုးအစားထားရန်

en: Show _Controls
my: _C ထိန်းချုပ် ကိရိယာများပြပါ

en: Show controls
my: ထိန်းချုပ် ကိရိယာများပြပါ

en: Show or hide the sidebar
my: အသေးစိတ်အချက်အလက်များ ပြ(သို့)ဝှက်ထားရန်

en: Shuff_le Mode
my: _L ကျပန်းပုံစံ

en: Skip _Backwards
my: _B နောက်သို့ ပြန်သွားရန်

en: Skip _Forward
my: _F ရှေ့သို့ကျော်ရန်

en: Skip backwards
my: နောက်သို့ ပြန်သွားရန်

en: Skip forward
my: ရှေ့သို့ကျော်ရန်

en: Start playing files from last position
my: နောက်ဆုံးရောက်ခဲ့သည့်နေရာမှ ပြန်ဖွင့်ရန်

en: Stereo
my: စတီရီယို

en: Switch to fullscreen
my: ဖန်သားပြင်အပြည့်သို့ ပြောင်းရန်

en: Text Subtitles
my: စာတန်းထိုး စာ

en: Video or Audio
my: ရုပ်ပိုင်း သို့ အသံပိုင်း

en: Volume _Down
my: _D အသံလျှော့ရန်

en: Volume _Up
my: _U အသံမြှင့်ရန်

en: Zoom In
my: မြင်ကွင်း ချဲ့ရန်

en: Zoom in
my: မြင်ကွင်း ချဲ့ရန်

en: _About
my: _A အကြောင်းအရာ

en: _Angle Menu
my: _A တည်နေရာထောင့် ရွေးချယ်ရာစာရင်း

en: _Aspect Ratio
my: _A အချိုးအစား

en: _Brightness:
my: _B အလင်း :

en: _Chapter Menu
my: _C အပိုင်း/အခန်း စာရင်း

en: _Clear Playlist
my: _C ဖွင့်ရန်စာရင်းကိုရှင်းရန်

en: _Contents
my: _C မာတိကာ

en: _DVD Menu
my: _D DVD မီးနူး

en: _Edit
my: _E ပြုပြင်ရန်

en: _Eject
my: _E အခွေထုတ်ရန်

en: _Encoding:
my: _E code ဝှက်ခြင်း :

en: _Font:
my: _F ဖောင့်-

en: _Fullscreen
my: _F ဖန်သားပြင်အပြည့်

en: _Go
my: _G သွားရန်

en: _Help
my: _H အကူအညီ

en: _Hue:
my: _H အရောင်အသွေး -

en: _Languages
my: _L ဘာသာစကားများ

en: _Movie
my: _M ရုပ်ရှင်

en: _Next Chapter/Movie
my: _N နောက် အပိုင်း/ရုပ်ရှင် သို့

en: _Open...
my: _O ဖွင့်ရန်

en: _Previous Chapter/Movie
my: _P ပြီးခဲ့သော အပိုင်း/ရုပ်ရှင် သို့

en: _Properties
my: _P ဂုဏ်သတ္တိများ

en: _Quit
my: _Q ထွက်ရန်

en: _Repeat Mode
my: _R ထပ်ကျော့ပုံစံ

en: _Sound
my: _S အသံ

en: _Title Menu
my: _T ပထမဆုံး ရွေးချယ်ရာစာရင်း

en: _View
my: _V မြင်ကွင်းပိုင်း

en: Repeat mode
my: ထပ်ကျော့ပုံစံ

en: Shuffle mode
my: L ကျပန်းပုံစံ

en: Subtitle font
my: စာတန်းထိုး font

en: The brightness of the video
my: ရုပ်သံ၏အလင်း

en: Starting %s
my: အစပြုနေတယ် %s

en: All Files
my: File အားလုံး

en: All Supported Files
my: လက်ခံသော file အားလုံး

en: FILE
my: ဖိုင်

note: Title Artist Album Year Container
en: Unknown
my: မျိုးမည်မသိ

en: _Play Now
my: _P ဖွင့်ရန်

en: Cancel
my: ငြင်းပယ်ရန်

en: No File
my: File မရှိပါ။

en: The file does not exist.
my: File မရှိတော့ပါ။

en: Make sure that Totem is properly installed.
my: Totem တကယ်သွင်းထားပြီးလားဟု သေချာစေရန်ပြန်စစ်ပါ။

note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: None
my: ဘာမှမရှိပါ။

en: Playing
my: ဖွင့်ထားသည်

en: Pause
my: ခတ္တရပ်ထားသည်

en: Paused
my: ခတ္တရပ်ထားပြီးပြီ

en: Play
my: ဖွင့်သည်

en: Stopped
my: ရပ်နားပြီးပြီ

en: No reason.
my: အကြောင်းပြချက်မရှိပါ။

en: No error message
my: ပြဿနာတစုံတရာမရှိပါ

en: An error occurred
my: ပြဿနာရှိနေပြီ

en: Previous Chapter/Movie
my: ပြီးခဲ့သော အပိုင်း/ရုပ်ရှင် သို့

en: Play / Pause
my: ဖွင့်/ ခတ္တနား

en: Next Chapter/Movie
my: နောက် အပိုင်း/ရုပ်ရှင် သို့

note: Translators: this is the tooltip text for the fullscreen button in the controls box in Totem's main window. Translators: this is the accessibility text for the fullscreen button in the controls box in Totem's main window.
en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြင်အပြည့်

en: Open Location...
my: လမ်းကြောင်းအတိုင်းဖွင့်ရန်..

en: Play/Pause
my: ဖွင့်/ ခတ္တနား

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: Previous
my: ပြီးခဲ့တဲ့တစ်ခု

en: Volume Up
my: အသံမြှင့်ရန်

en: Volume Down
my: အသံလျှော့ရန်

en: Mute sound
my: အသံပိတ်ထားရန်

en: Quit
my: ထွက်ရန်

en: Replace
my: အစားထိုးရန်

en: Seek
my: ရှာဖွေသည်

en: Movies to play
my: ဖွင့်ရန်ရုပ်ရှင်များ

en: Save Playlist
my: ဖွင့်ရန်စာရင်း သိမ်းရန်

note: translators: Playlist is the default saved playlist filename, * without the suffix
en: Playlist
my: ဖွင့်ရန်စာရင်း

en: Preferences
my: N လိုလားချက်များ

en: Select Subtitle Font
my: စာတန်းထိုးရွေးချယ်ရန်

en: Audio/Video
my: ရုပ်ပိုင်း သို့ အသံပိုင်း

en: Surround
my: အသံပါတ်လည်ပြေးစနစ်

en: Resolution
my: အသေးစိတ် တိကျမှု

en: Duration
my: ကြာမြင့်ချိန်

en: All files
my: File အားလုံး

en: Supported files
my: လက်ခံသော file အားလုံး

en: Audio files
my: အသံ file များ

en: Video files
my: ရုပ်သံ file များ

en: Subtitle files
my: စာတန်းထိုး file များ

en: Select Text Subtitles
my: စာတန်းထိုးရွေးချယ်ရန်

en: Select Movies or Playlists
my: ရုပ်ရှင် (သို့) ဖွင်ရန်စာရင်း ရွေးချယ်ပါ

en: Location not found.
my: လမ်းကြောင်းရှာမတွေ့ပါ။

en: Could not open location; you might not have permission to open the file.
my: လမ်းအကြောင်းအတိုင်းဖွင့်မရပါ။ သင့်တွင်ထို file ကိုဖွင့်ရန် ခွင့်ပြုချက် မရှိပါ။

en: _Create Video Disc...
my: _C ရုပ်သံ အခွေ ဖန်တီးရန်

en: Chapters
my: အပိုင်းများ/အခန်းများ

en: Save Changes
my: ပြောင်းလဲမှုများ သိမ်းရန်

en: Subtitle _language:
my: _L စာတန်းထိုးဘာသာစကား

en: _Play with Subtitle
my: _P စာတန်းထိုး၍ ဖွင့်ရန်

en: Look for subtitles for the currently playing movie.
my: ယခုဖွင့်ထားသော ရုပ်ရှင်အတွက် စာတန်းထိုး ရှာဖွေရန်။

en: Subtitles
my: စာတန်းထိုး

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
my: သဘောကျ ရမှတ်

en: Properties
my: ဂုဏ်သတ္တိများ

en: Playing a movie
my: ရုပ်ရှင်တစ်ကားဖွင့်ထားသည်

en: Calculate the number of screenshots
my: ဖန်သားပြင်ပုံရိပ် အရေအတွက်များ ရေတွက်သည်

en: Number of screenshots:
my: ဖန်သားပြင်ပုံရိပ် အရေအတွက်များ :

en: Save in _folder:
my: _F ဖိုင်တွဲထဲ သိမ်းဆည်းပါ -

en: _Name:
my: _N အမည် :

en: Save Screenshot
my: ဖန်သားပြင်ပုံရိပ်ကို သိမ်းပါ

en: Take _Screenshot...
my: _S ဖန်သားပြင်ပုံရိပ်ဖမ်း...

en: Take a screenshot
my: ဖန်သားပြင်ပုံရိပ် ဖမ်းရန်

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
my[0]: စက္ကန့်

en: Skip to a specific time
my: အချိန်အတိအကျလိုက် ကျော်ရန်

en: _Skip to:
my: _S ကျော်ရန်

en: Related Videos
my: နီးစပ်သော ရုပ်သံများ

en: Search Results
my: ရှာဖွမှု ရလဒ်များ

en: Videos
my: ဗီဒီယိုများ

en: Open the video in your web browser
my: Web browser အတွင်း၌ ရုပ်သံဖွင့်ရန်

note: Hide the ugly technical message libgdata gives behind a nice one telling them it's out of date (which it likely is * if we're receiving a protocol error). Spew out the error message as provided
en: Error Searching for Videos
my: ရုပ်သံများ ရှာဖွေရာတွင် ပြဿနာရှိနေသည်

en: Error Opening Video in Web Browser
my: Web Browser အတွင်း၌ ရုပ်သံဖွင့်ရာတွင် ပြဿနာရှိနေသည်

note: translators: this is: * Open With ApplicationName * as in nautilus' right-click menu
en: _Open with "%s"
my: _O "%s" နှင့် ဖွင့်ပါ
