totem - en to sr translation catalogue (366 entries)

en: Videos
sr: Филмови

en: Play movies
sr: Пуштајте филмове

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
sr: Програм „Филмови“ је званични пуштач филмова за Гномово радно окружење. Одликује га претраживи списак месних видео записа, и ДВД-јева, као и дељење снимака на месној мрежи (помоћу УПнП/ДЛНА протокола) и истицање снимака са многобројних веб страница.

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
sr: Филмови долазе са додатним могућностима као што су: преузимање превода, могућност убрзавања или успоравања пуштања снимка, стварања галерије снимака екрана и подршка за снимање ДВД-јева.

en: The GNOME developers
sr: Гномови програмери

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Do NOT translate or remove the application name from the list! It is used for search.
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
sr: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;видео;снимак;филм;епизода;серије;пуштач;плејер;двд;тв;диск;клип;тотем;snimak;film;epizoda;serije;pustac;plejer;disk;klip;

en: The brightness of the video
sr: Осветљење видео снимка

en: The contrast of the video
sr: Контраст видео снимка

en: The hue of the video
sr: Нијансе видео снимка

en: The saturation of the video
sr: Засићење видео снимка

en: Repeat mode
sr: Режим понављања

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
sr: Да ли да искључи расплитање видеа са испреплетеним кадровима

en: Type of audio output to use
sr: Врста звучног излаза који се користи

en: Network buffering threshold
sr: Праг за мрежно читање унапред

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
sr: Количина података која ће бити унапред учитана за мрежне токове пре почетка приказивања тока (у секундама).

en: Subtitle font
sr: Словни лик за титл

en: Pango font description for subtitle rendering.
sr: Опис Панго словног лика за исцртавање текста превода.

en: Subtitle encoding
sr: Кодирање за титл

en: Encoding character set for subtitle.
sr: Скуп знакова кодирања за титл.

en: Default location for the “Open…” dialogs
sr: Подразумевана путања за прозорче „Отвори…“

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
sr: Подразумевана путања за прозорче „Отвори…“, иначе текућа фасцикла.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
sr: Подразумевана путања за прозорче „Направи снимак екрана“

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Screenshots directory.
sr: Подразумевана путања за прозорче „Направи снимак екрана“. Подразумевана је фасцикла са снимцима екрана.

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
sr: Да ли да искључи прикључке у корисниковом личном директоријуму

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
sr: Да ли да онемогућим пречице са тастатуре

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
sr: Да ли сам да учита текстуалне датотеке са титлом при учитавању филма

en: Active plugins list
sr: Списак активних прикључака

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
sr: Списак назива прикључака који су тренутно активни (учитани и покренути).

en: Directories to show
sr: Директоријуми за показивање

en: Directories to show in the browse interface, none by default
sr: Директоријуми за показивање у сучељу разгледања, ништа по основи

en: Disable hardware decoders
sr: Онемогући хардверске декодере

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
sr: Онемогућава хардверске декодере да би програм користио само софтверске. Ово је корисно у развоју.

en: Stereo
sr: Стерео

en: 4-channel
sr: 4-канала

en: 4.1-channel
sr: 4.1-канала

en: 5.0-channel
sr: 5.0-канала

en: 5.1-channel
sr: 5.1-канала

en: AC3 Passthrough
sr: АЦ3 пропуштање

en: Preferences
sr: Поставке

en: External Subtitles
sr: Спољни преводи

en: _Load subtitle files when movie is loaded
sr: Учитај _титлове при учитавању филма

en: _Font:
sr: _Словни лик:

en: _Encoding:
sr: _Кодирање:

en: Select Subtitle Font
sr: Изаберите словни лик за преводе

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Plugins…
sr: Прикључци…

en: General
sr: Опште

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Video
sr: Видео

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
sr: Искључи _расплитање преплетеног видеа

en: Color Balance
sr: Равнотежа боја

en: _Brightness:
sr: _Осветљеност:

en: Co_ntrast:
sr: _Контраст:

en: Sat_uration:
sr: _Засићење:

en: _Hue:
sr: _Нијанса:

en: Reset to _Defaults
sr: Врати на _основно

en: Display
sr: Приказ

en: Audio Output
sr: Звучни излаз

en: _Audio output type:
sr: Врста _звучног излаза:

en: Audio
sr: Звук

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Прикажи помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
sr: Додај локални снимак

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
sr: Додајте веб снимак

[ctx: shortcut window]
en: Properties
sr: Својства

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
sr: Учините доступним ван мреже

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
sr: Сними екран

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Затвара програм

[ctx: shortcut window]
en: Volume
sr: Јачина звука

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
sr: Појачава јачину звука

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
sr: Смањује јачину звука

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
sr: Утишај или појачај

[ctx: shortcut window]
en: View
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sr: Окида режим преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
sr: Напушта цео екран

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
sr: Окрени на десно

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
sr: Окрени на лево

[ctx: shortcut window]
en: Playback
sr: Пушта

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
sr: Пушта/паузира

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
sr: Претходно поглавље или филм

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
sr: Следеће поглавље или филм

[ctx: shortcut window]
en: Skip
sr: Премотава на

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
sr: Враћа назад за 15 секунде

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
sr: Иде напред за 60 секунде

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
sr: Корак назад један кадар

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
sr: Корак напред један кадар

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
sr: Враћа назад за 5 секунде

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
sr: Иде напред за 15 секунде

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
sr: Враћа назад за 3 минута

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
sr: Иде напред за 10 минута

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
sr: Премотава на…

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
sr: Кретање кроз изборник ДВД-а

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
sr: Иде горе

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
sr: Иде доле

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
sr: Иде лево

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
sr: Иде десно

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
sr: Титлови

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
sr: Изабери следећи титл

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
sr: Промени стање титлова

en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице са _тастатуре

en: _Help
sr: По_моћ

en: Add _Local Video…
sr: Додај _месни снимак…

en: Add _Web Video…
sr: Додај _веб снимак…

en: _Aspect Ratio
sr: _Однос ширине и висине

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Auto
sr: Сам прилагоди

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Square
sr: Квадрат

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 4∶3 (TV)
sr: 4∶3 (ТВ)

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 16∶9 (Widescreen)
sr: 16:9 (широки екран)

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 2.11∶1 (DVB)
sr: 2.11:1 (ДВБ)

en: Switch An_gles
sr: Промени _угао гледања

en: _Eject
sr: _Избаци

en: Languages
sr: Језици

en: Subtitles
sr: Титлови

en: _Select Text Subtitles…
sr: _Изабери текстуални титл…

en: _Repeat
sr: _Понови

en: _DVD Menu
sr: _ДВД изборник

en: _Title Menu
sr: Изборник _наслова

en: A_udio Menu
sr: Изборник _звука

en: _Angle Menu
sr: Изборник _углова

en: _Chapter Menu
sr: Изборник _поглавља

en: Speed
sr: Брзина

en: Add Web Video
sr: Додајте веб снимак

en: Enter the _address of the file you would like to open:
sr: Унесите _адресу датотеке коју желите да отворите:

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Add
sr: _Додај

en: Password requested for RTSP server
sr: Захтевана је лозинка за РТСП сервер

en: Could not initialise OpenGL support
sr: Нисам успео да покренем ОпенГЛ подршку

en: The DVD device you specified seems to be invalid.
sr: Изгледа да је наведени ДВД уређај неисправан.

en: The VCD device you specified seems to be invalid.
sr: Изгледа да је наведени ВЦД уређај неисправан.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
sr: Извор делује шифровано и не може се прочитати. Да ли покушавате да пустите шифровани ДВД без libdvdcss софтвера?

en: The server you are trying to connect to is not known.
sr: Није познат сервер на који покушавате да се повежете.

en: The connection to this server was refused.
sr: Веза са овим сервером је одбијена.

en: The specified movie could not be found.
sr: Не могу да нађем наведени филм.

en: The server refused access to this file or stream.
sr: Сервер је одбио приступ овој датотеци или току.

en: Authentication is required to access this file or stream.
sr: Потребно је потврђивање идентитета за приступ овој датотеци или току.

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
sr: Недостаје подршка за ССЛ/ТЛС. Проверите исправност ваше инсталације.

en: You are not allowed to open this file.
sr: Вама није дозвољено да отворите ову датотеку.

en: This location is not a valid one.
sr: Ова путања није исправна.

en: The movie could not be read.
sr: Филм не може бити прочитан.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
sr: Ова датотека је шифрована и не може бити пуштена.

en: The file you tried to play is an empty file.
sr: Датотека коју сте покушали пустити је празна датотека.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
sr[0]: Пуштање овог филма захтева прикључак „%s“ који није инсталиран.
sr[1]: Пуштање овог филма захтева следеће прикључке који нису инсталирани:
    
    %s
sr[2]: Пуштање овог филма захтева следеће прикључке који нису инсталирани:
    
    %s
sr[3]: Пуштање овог филма захтева следећи прикључак који није инсталиран:
    
    %s

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
sr: Овај ток не може бити пуштен. Може бити да га блокира мрежна баријера.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
sr: Не може бити управљано звучним или видео током зато што недостају кодеци. Мораћете да инсталирате додатне прикључке да бисте могли да пуштате неке врсте филмова

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
sr: Не могу да пустим ову датотеку преко мреже. Покушајте да је прво пренесете на диск.

en: Surround
sr: Окружење

en: Mono
sr: Моно

en: Media contains no supported video streams.
sr: Датотека не садржи подржане видео токове.

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
sr: Неки неопходни прикључци недостају. Уверите се да је програм исправно инсталиран.

en: Unable to play the file
sr: Не могу да пустим датотеку

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
sr[0]: „%s“ је потребан за пуштање датотеке, али није инсталиран.
sr[1]: „%s“ су потребни за пуштање датотеке, али нису инсталирани.
sr[2]: „%s“ су потребни за пуштање датотеке, али нису инсталирани.
sr[3]: „%s“ је потребан за пуштање датотеке, али није инсталиран.

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. * %s will be replaced with the software installer's name, e.g. * 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
sr: _Нађи у „%s“

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select None
sr: Поништи избор

en: Videos Preview
sr: Видео преглед

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Duration
sr: Трајање

en: Season %d Episode %d
sr: %d. серијал %d. епизода

note: translators: The first item is the show name, for example: * Boardwalk Empire (Season 1 Episode 1)
en: %s (Season %d Episode %d)
sr: %s (%d. серијал %d. епизода)

en: Browse Error
sr: Грешка у разгледању

en: Search Error
sr: Грешка претраге

en: Local
sr: Месно

en: Channels
sr: Број канала

en: Click on items to select them
sr: Притисните на ставке да их изаберете

en: %d selected | %d selected
sr[0]: %d изабрана
sr[1]: %d изабране
sr[2]: %d изабраних
sr[3]: једна изабрана

en: Results for “%s”
sr: Резултати за „%s“

en: Back
sr: Назад

en: Select
sr: Изабери

en: Cancel
sr: Откажи

en: Search
sr: Тражи

en: Audio Track
sr: Звучна нумера

en: Subtitle
sr: Поднаслов

[ctx: Language]
note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: Auto
sr: Сам одреди

note: Translators: an entry in the "Subtitles" menu, used to choose the subtitle language of a DVD
en: None
sr: Ништа

en: Pause
sr: Паузирај

en: Play
sr: Пусти

en: Videos could not play “%s”.
sr: Филмови не могу пустити „%s“.

en: Videos could not display the help contents.
sr: Филмови не могу приказати садржај помоћи.

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: Previous Chapter/Movie
sr: Претходно поглавље/филм

en: Play / Pause
sr: Пусти / Паузирај

en: Next Chapter/Movie
sr: Следеће поглавље/филм

en: Videos could not startup.
sr: Филмови се не могу покренути.

en: No reason.
sr: Без разлога.

en: Play/Pause
sr: Пушта/паузира

en: Next
sr: Следеће

en: Previous
sr: Претходно

en: Seek Forwards
sr: Премотава унапред

en: Seek Backwards
sr: Премотава уназад

en: Volume Up
sr: Појачава јачину звука

en: Volume Down
sr: Утишава јачину звука

en: Mute sound
sr: Потпуно утишава јачину звука

en: Toggle Fullscreen
sr: Окида режим преко целог екрана

en: Quit
sr: Затвара програм

en: Enqueue
sr: Заказује пуштање

en: Replace
sr: Врши замену

en: Seek
sr: Премотава

en: Show version information and exit
sr: Прикажи податке о издању и изађи

en: Movies to play
sr: Филмови за пуштање

en: Can’t enqueue and replace at the same time
sr: Не могу да закажем и да заменим у исто време

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
sr: Наслов %d

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
sr: Не могу да учитам листу „%s“. Можда је оштећена.

en: Configure Plugins
sr: Подесите прикључке

en: _Close
sr: _Затвори

en: Add to Favourites
sr: Додајте у омиљене

[ctx: button]
en: Play
sr: Пусти

en: Shuffle
sr: Испремештај

en: Delete
sr: Обриши

en: Current Locale
sr: Текући локалитет

en: Arabic
sr: арапски

en: Armenian
sr: јерменски

en: Baltic
sr: балтички

en: Celtic
sr: келтски

en: Central European
sr: централноевропски

en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

en: Chinese Traditional
sr: кинески традиционални

en: Croatian
sr: хрватски

en: Cyrillic
sr: ћирилични

en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

en: Georgian
sr: грузијски

en: Greek
sr: грчки

en: Gujarati
sr: гујарати

en: Gurmukhi
sr: гурмуки

en: Hebrew
sr: јеврејски

en: Hebrew Visual
sr: јеврејски визуелни

en: Hindi
sr: хинду

en: Icelandic
sr: исландски

en: Japanese
sr: јапански

en: Korean
sr: корејски

en: Nordic
sr: нордијски

en: Persian
sr: персијски

en: Romanian
sr: румунски

en: South European
sr: јужноевропски

en: Thai
sr: тајландски

en: Turkish
sr: турски

en: Unicode
sr: уникод

en: Western
sr: западни

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: All files
sr: Све датотеке

en: Video files
sr: Видео датотеке

en: Subtitle files
sr: Датотеке превода

en: Select Text Subtitles
sr: Изаберите текстуални титл

en: _Open
sr: _Отвори

en: Add Videos
sr: Додај снимке

en: Apple Trailers
sr: Еплови пробни снимци

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
sr: Подешава корисничког агента за сајт Еплових пробних снимака

en: Autoload Subtitles
sr: Самоучитавање титлова

en: Autoloads text subtitles
sr: Самоучитавање текстуалних титлова

en: Instant Messenger Status
sr: Стање програма за тренутне поруке

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
sr: Наместите ваше стање у програму за тренутне поруке на „одсутан“ када је пуштен филм

en: MPRIS D-Bus Interface
sr: Сучеље МПРИС Д-сабирнице

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
sr: Додатак за слање обавештења о тренутно пуштеном филму и коришћење даљинског управљања употребом МПРИС-а.

en: Open directory
sr: Отвори фасциклу

en: Open the directory of the currently playing movie
sr: Отвори фасциклу тренутно пуштеног филма

en: Open Containing Folder
sr: Отвори припадајућу фасциклу

en: Subtitle Downloader
sr: Преузимач титлова

en: Look for subtitles for the currently playing movie
sr: Потражите титлове за тренутно пуштени филм

en: Brazilian Portuguese
sr: Бразилски португалски

en: Searching for subtitles…
sr: Тражим преводе…

en: Downloading the subtitles…
sr: Преузимам преводе…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
sr: Не могу да се повежем са сајтом Отворених титлова

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
sr: Не могу да се повежем са сајтом Отворених титлова.

en: No results found.
sr: Нисам пронашао резултате.

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
sr: Формат

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
sr: Оцена

note: pylint: disable=no-member
en: _Download Movie Subtitles…
sr: _Преузми преводе за филм…

en: Searching subtitles…
sr: Претражујем преводе…

en: Download Movie Subtitles
sr: Преузмите титлове за филм

en: Subtitle _language:
sr: Језик тит_ла:

en: _Play with Subtitle
sr: _Пусти са титлом

en: Subtitle language
sr: Језик превода

en: The language to search for subtitles for movies in.
sr: Језик за претраживање за преводе филмова.

en: Movie Properties
sr: Својства филма

en: Adds movie properties menu item
sr: Додајте ставку изборника својства филма

en: %d kbps
sr: %d kb/s

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
sr: недоступно

[ctx: Sample rate]
en: N/A
sr: недоступно

en: Properties
sr: Својства

en: _Properties
sr: _Својства

en: Title:
sr: Наслов:

en: Artist:
sr: Извођач:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Year:
sr: Година:

en: Album:
sr: Албум:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Container:
sr: Садржалац:

en: Dimensions:
sr: Димензије:

en: Codec:
sr: Кодек:

en: Framerate:
sr: Проток кадрова:

en: Bitrate:
sr: Проток бита:

en: Sample rate:
sr: Проток узорка:

en: Channels:
sr: Канала:

[ctx: Title]
note: Title
en: Unknown
sr: Непознат

[ctx: Artist]
note: Artist
en: Unknown
sr: Непознат

[ctx: Album]
note: Album
en: Unknown
sr: Непознат

[ctx: Year]
note: Year
en: Unknown
sr: Непозната

[ctx: Media container]
note: Container
en: Unknown
sr: Непознат

[ctx: Dimensions]
note: Dimensions
en: N/A
sr: недоступно

[ctx: Video codec]
note: Video Codec
en: N/A
sr: недоступно

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
sr: недоступно

[ctx: Frame rate]
en: N/A
sr: недоступно

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
sr: недоступно

[ctx: Audio codec]
note: Audio Codec
en: N/A
sr: недоступно

note: Channels
en: 0 Channels
sr: 0 канала

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: Један сат

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: Један минут

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: Једна секунда

note: 0 seconds
en: 0 seconds
sr: 0 секунди

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
sr[0]: %0.3f кадар у секунди
sr[1]: %0.3f кадра у секунди
sr[2]: %0.3f кадрова у секунди
sr[3]: Један кадар у секунди

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
sr[0]: %0.2f кадар у секунди
sr[1]: %0.2f кадра у секунди
sr[2]: %0.2f кадрова у секунди
sr[3]: Један кадар у секунди

en: rpdb2 password
sr: рпдб2 лозинка

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
sr: Лозинка за заштиту рпдб2 сервера за отклањање грешака Тотема од неовлашћеног удаљеног приступа. Ако је ово празно, подразумевано „totem“ ће се користити.

en: Python Console
sr: Питонова конзола

en: Interactive Python console
sr: Међудејствена Питонова конзола

note: pylint: disable=no-member
en: _Python Console
sr: _Питонова конзола

note: pylint: disable=no-member
en: Python Debugger
sr: Питонов исправљач грешака

note: pylint: disable=E1101
en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
sr: Можете приступити тотемовом објекту кроз „totem_object“ :\n%s

en: Videos Python Console
sr: Пајтон конзола Филмова

note: pylint: disable=W0613
en: After you press OK, Videos will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
sr: Након што притиснете У реду, Филмови ће сачекати да се повежете на њих преко „winpdb“ или „rpdb2“. Уколико нисте изабрали лозинку ради уклањања грешака у Дконфу, користите подразумевану лозинку (totem).

en: Recent files
sr: Скорашње датотеке

en: Adds files that have been played to recent files
sr: Додајте пуштане датотеке у скорашње

en: Rotation Plugin
sr: Прикључак заокретања

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
sr: Омогућава окретање видео снимака ако су погрешно окренути

en: _Rotate ↷
sr: _Окрени на десно

en: Rotate ↶
sr: Окрени на лево

en: Save Copy
sr: Сачувајте примерак

en: Save a copy of the currently playing movie
sr: Сачувајте један примерак тренутно пуштеног филма

en: The video could not be made available offline.
sr: Не могу да учиним овај видео запис доступним ван мреже.

note: translators: “Files” refers to nautilus' name
en: “Files” is not available.
sr: Програм „Датотеке“ није доступан.

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
sr: Филм

en: Make Available Offline
sr: Учините доступним ван мреже

en: Screen Saver
sr: Чувар екрана

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
sr: Искључите чувара екрана приликом пуштања филма

en: Playing a movie
sr: Пуштам филм

en: Screenshot width (in pixels):
sr: Ширина снимка екрана (у пикселима):

en: Calculate the number of screenshots
sr: Израчунајте број снимака екрана

en: Number of screenshots:
sr: Број снимака екрана:

note: Translators: "Screenshots" is the name of the folder under ~/Pictures for screenshots, * same as used in GNOME Shell: * https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/gnome-42/js/ui/screenshot.js#L2072
en: Screenshots
sr: Снимци екрана

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
sr: Снимак екрана са %s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
sr: Снимак екрана са %s — %d.png

en: Screenshot
sr: Снимак екрана

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
sr: Омогућава прављење снимака екрана и збирки из видеа

en: Save Gallery
sr: Сачувај збирку

en: _Save
sr: _Сачувај

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
sr: Збирка-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery…
sr: Правим збирку…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as “%s”
sr: Чувам збирку као „%s“

en: Videos could not get a screenshot of the video.
sr: Филмови нису успели направити снимак екрана филма.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
sr: Ово није требало да се деси; молим пријавите грешку.

en: Take _Screenshot
sr: _Сними екран

en: Create Screenshot _Gallery…
sr: Направи _збирку снимака екрана…

en: Skip To
sr: Премотај на

en: Provides the “Skip to” dialog
sr: Приказује прозорче „Премотај на“

en: _Skip to:
sr: _Премотај на:

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
sr[0]: секунда
sr[1]: секунде
sr[2]: секунди
sr[3]: секунда

en: _Skip To
sr: _Премотај на

en: _Skip To…
sr: _Премотај на…

[ctx: playback rate]
en: Normal
sr: Нормалнo

en: Speed: %s
sr: Брзина: %s

en: Variable Rate
sr: Променљив битски проток

en: Provides the variable rate menu item
sr: Обезбеђује ставку изборника за промениви проток

en: Vimeo
sr: Вимео

en: Sets the user agent for the Vimeo site
sr: Подешава корисничког агента за сајт Вимеа
