totem master - en to fur translation catalogue (340 entries)

en: Play movies
fur: Riprodûs filmâts

en: Videos is the official movie player of the GNOME desktop environment. It features a searchable list of local videos, and DVDs, as well as local network video shares (using UPnP/DLNA) and video highlights from a number of web sites.
fur: Video al è il riprodutôr di filmâts uficiâl dal ambient grafic GNOME. Al à come carateristichis une liste dulà che si pues cirî i filmâts locâi e DVD, cussì ancje lis condivisions di video in rêt locâl (doprant UPnP/DLNA) e video evidenziâts di un ciert numar di sîts web.

en: Videos comes with added functionality such as a subtitle downloader, the ability to speed up or down playback, create screenshot galleries, and support for recording DVDs.
fur: Video al à funzionalitâts adizionâi come par esempli un discjariadôr di sottitui, la pussibilitât di sveltî o ralentâ la riproduzion, creâ galariis di caturis di schermi/istantaniis e il supuart pe regjistrazion di DVD.

en: The GNOME developers
fur: I disvilupadôrs di GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Do NOT translate or remove the application name from the list! It is used for search.
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Totem;
fur: Video;Filmât;Film;Clip;Videoclip;Seriis;Riprodutôr;DVD;TV;Disc;Totem;

en: The brightness of the video
fur: La luminositât dal video

en: The contrast of the video
fur: Il contrast dal video

en: The hue of the video
fur: La tonalitât dal video

en: The saturation of the video
fur: La saturazion dal video

en: Repeat mode
fur: Modalitât ripetizion

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
fur: Indiche se disabilitâ la deinterlaçazion pai filmât interlaçâts

en: Type of audio output to use
fur: Gjenar di jessude sonore di doprâ

en: Network buffering threshold
fur: Liminâr dal buffer di rêt

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
fur: Cuantitât di dâts di memorizâ tal buffer pai flus di rêt prime di tacâ a mostrâ il flus (in seconts).

en: Subtitle font
fur: Caratar dai sottitui

en: Pango font description for subtitle rendering.
fur: Descrizion dai caratars Pango pe visualizazion dai sottitui.

en: Subtitle encoding
fur: Codifiche dai sottitui

en: Encoding character set for subtitle.
fur: Assortiment di caratars pe codifiche dai sottitui.

en: Default location for the “Open…” dialogs
fur: Posizion predefinide pai dialics “Vierç...”

en: Default location for the “Open…” dialogs. Default is the current directory.
fur: Posizion predefinide pai dialics “Vierç...”. La cartele atuâl e je chê predefinide.

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs
fur: Posizion predefinide dai dialics “Cature schermade”

en: Default location for the “Take Screenshot” dialogs. Default is the Screenshots directory.
fur: Posizions predefinide pai dialics “Cature schermade”. La cartele predefinide e je Schermadis.

en: Whether to disable the plugins in the user’s home directory
fur: Indiche se disabilitâ i plugin te cartele cjase dal utent

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
fur: Indiche se disabilitâ lis scurtis di tastiere

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
fur: Indiche se cjariâ in automatic i files dai sottitui cuant che si vierç un filmât

en: Active plugins list
fur: Liste dai plugin atîfs

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
fur: Une liste dai nons dai plugin che a son al moment atîfs (cjariâts e in esecuzion).

en: Directories to show
fur: Cartelis di mostrâ

en: Directories to show in the browse interface, none by default
fur: Cartelis di mostrâ te interface di esplorazion, come predefinît nissune

en: Disable hardware decoders
fur: Disabilite i decodificadôrs hardware

en: Disable hardware decoders and use only software decoders. For debugging purposes only.
fur: Disabilite i decodificadôrs hardware e dopre dome chei software. Dome par finalitâts di debug.

en: 4-channel
fur: 4-canâi

en: 4.1-channel
fur: 4.1-canâi

en: 5.0-channel
fur: 5.0-canâi

en: 5.1-channel
fur: 5.1-canâi

en: AC3 Passthrough
fur: Passade vie AC3

en: Preferences
fur: Preferencis

en: External Subtitles
fur: Sottitui esternis

en: _Load subtitle files when movie is loaded
fur: Cjarie i fi_les dai sottitui cuant che si vierç un filmât

en: _Font:
fur: _Caratar:

en: _Encoding:
fur: Codifich_e:

en: Select Subtitle Font
fur: Selezione caratar sottitui

en: Plugins
fur: Plugin

en: Plugins…
fur: Plugin…

en: General
fur: Gjenerâl

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
fur: Disabilite _deinterlaçazion pai filmât interlaçâts

en: Color Balance
fur: Belançament colôr

en: _Brightness:
fur: _Luminositât:

en: Sat_uration:
fur: Sat_urazion:

en: _Hue:
fur: _Tonalitât:

en: Reset to _Defaults
fur: Torne ai valôrs _predefinîts

en: Display
fur: Schermi

en: Audio Output
fur: Jessude audio

en: _Audio output type:
fur: Gjen_ar di jessude sonore:

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Add local video
fur: Zonte video locâl

[ctx: shortcut window]
en: Add web video
fur: Zonte video web

[ctx: shortcut window]
en: Properties
fur: Proprietâts

[ctx: shortcut window]
en: Make Available Offline
fur: Rint disponibil fûr rêt

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
fur: Cature schermade

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Volume
fur: Volum

[ctx: shortcut window]
en: Increase volume
fur: Alce il volum

[ctx: shortcut window]
en: Decrease volume
fur: Sbasse il volum

[ctx: shortcut window]
en: Mute/unmute
fur: Cidine/Gjave-cidin

[ctx: shortcut window]
en: View
fur: Visualize

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
fur: Comutâ modalitât plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
fur: Jes dal plen visôr

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↷
fur: Zire ↷

[ctx: shortcut window]
en: Rotate ↶
fur: Zire ↶

[ctx: shortcut window]
en: Playback
fur: Riprodûs

[ctx: shortcut window]
en: Play/Pause
fur: Riprodûs/met in pause

[ctx: shortcut window]
en: Previous video or chapter
fur: Video o cjapitul precedent

[ctx: shortcut window]
en: Next video or chapter
fur: Video o cjapitul sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Skip
fur: Salte

[ctx: shortcut window]
en: Go back 15 seconds
fur: Torne indaûr di 15 seconts

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 60 seconds
fur: Va indenant di 60 seconts

[ctx: shortcut window]
en: Step back one frame
fur: Torne indaûr di un fotogram

[ctx: shortcut window]
en: Step forward one frame
fur: Va indant di un fotogram

[ctx: shortcut window]
en: Go back 5 seconds
fur: Torne indaûr di 5 seconts

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 15 seconds
fur: Va indenant di 15 seconts

[ctx: shortcut window]
en: Go back 3 minutes
fur: Torne indaûr di 3 minûts

[ctx: shortcut window]
en: Go forward 10 minutes
fur: Va indenant di 10 minûts

[ctx: shortcut window]
en: Skip to…
fur: Salte a…

[ctx: shortcut window]
en: DVD menu navigation
fur: Menù di navigazion DVD

[ctx: shortcut window]
en: Navigate up
fur: Navighe in sù

[ctx: shortcut window]
en: Navigate down
fur: Navighe in jù

[ctx: shortcut window]
en: Navigate left
fur: Navighe a çampe

[ctx: shortcut window]
en: Navigate right
fur: Navighe a drete

[ctx: shortcut window]
en: Subtitles
fur: Sottitui

[ctx: shortcut window]
en: Select next subtitle
fur: Selezione sottitul sucessîf

[ctx: shortcut window]
en: Toggle subtitles
fur: Ative/Disative sottitui

en: Prefere_nces
fur: Prefere_ncis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: _Help
fur: _Jutori

en: Add _Local Video…
fur: Zonte video _locâl…

en: Add _Web Video…
fur: Zonte video _web…

en: _Aspect Ratio
fur: Rapuart di _aspiet

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Auto
fur: Automatic

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: Square
fur: Cuadrât

[ctx: Aspect ratio]
note: Translators: an entry in the 'Aspect Ratio' menu, used to choose the displayed aspect ratio of a video
en: 16∶9 (Widescreen)
fur: 16∶9 (Panoramic)

en: Switch An_gles
fur: Cambie an_goladure

en: _Eject
fur: _Pare fûr

en: Languages
fur: Lenghis

en: Subtitles
fur: Sottitui

en: _Select Text Subtitles…
fur: _Selezione test sottitui…

en: _Repeat
fur: _Ripeti

en: _DVD Menu
fur: Menù _DVD

en: _Title Menu
fur: Menù _Titul

en: A_udio Menu
fur: Menù A_udio

en: _Angle Menu
fur: Menù _angoladure

en: _Chapter Menu
fur: Menù _Cjapitul

en: Speed
fur: Velocitât

en: Add Web Video
fur: Zonte video web

en: Enter the _address of the file you would like to open:
fur: Inserî la _direzion dal file di vierzi:

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Add
fur: _Zonte

en: Password requested for RTSP server
fur: Password necessarie pal servidôr RTSP

en: Could not initialise OpenGL support
fur: Impussibil inizializâ il supuart OpenGL

en: The DVD device you specified seems to be invalid.
fur: Il dispositîf DVD che tu âs specificât nol somee jessi valit.

en: The VCD device you specified seems to be invalid.
fur: Il dispositîf VCD che tu âs specificât nol somee jessi valit.

en: The source seems encrypted and can’t be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
fur: La sorzint e somee cifrade e nol è pussibil leile. Stâstu cirint di riprodusi un DVD cifrât cence libdvdcss?

en: The server you are trying to connect to is not known.
fur: Tu stâs cirint di conetiti a un servidôr no cognossût.

en: The connection to this server was refused.
fur: La conession a chest servidôr e je stade refudade.

en: The specified movie could not be found.
fur: Impussibil cjatâ il filmât specificât.

en: The server refused access to this file or stream.
fur: Il servidôr al à refudât l'acès a chest file o flus.

en: Authentication is required to access this file or stream.
fur: La autenticazion e je necessarie par acedi a chest file o flus.

en: SSL/TLS support is missing. Check your installation.
fur: Al mancje il supuart par SSL/TLS. Controle la instalazion.

en: You are not allowed to open this file.
fur: No tu âs i permès par vierzi chest file.

en: This location is not a valid one.
fur: Cheste no je une posizion valide.

en: The movie could not be read.
fur: Impussibil lei il filmât.

en: This file is encrypted and cannot be played back.
fur: Chest file al è cifrât e nol pues jessi riprodot.

en: The file you tried to play is an empty file.
fur: Il file che si à cirût di riprodusi al è un file vueit.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
fur[0]: La riproduzion di chest filmât a necessite di un plugin %s che nol è instalât.
fur[1]: La riproduzion di chest filmât a necessite i plugin chi sot che no son instalâts:
    
    %s

en: This stream cannot be played. It’s possible that a firewall is blocking it.
fur: Impussibil riprodusi chest flus. Al è pussibil che un firewall lu stedi blocant.

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
fur: Un flus audio o video nol è tratât par vie che al mancje il codec. Al podarès jessi necessari instalâ ulteriôrs plugin par podê riprodusi cualchi gjenar di filmât

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
fur: Nol è pussibil riprodusi chest file vie rêt. Prove prime a discjamâlu in locâl.

en: Media contains no supported video streams.
fur: Il file multimediâl nol conten nissun flus video supuartât.

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
fur: A mancjin un pôcs di plugin necessaris. Sigurâsi di vê instalât ben il program.

en: Unable to play the file
fur: Impussibil riprodusi il file

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
fur[0]: %s al è necessari par riprodusi il file, ma nol è instalât.
fur[1]: %s a son necessaris par riprodusi il file, ma no son instalâts.

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. * %s will be replaced with the software installer's name, e.g. * 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
fur: _Cjatâ in %s

en: Select All
fur: Selezione dut

en: Select None
fur: Nissune selezion

en: Videos Preview
fur: Anteprime videos

en: Filename
fur: Non file

en: Resolution
fur: Risoluzion

en: Duration
fur: Durade

en: Season %d Episode %d
fur: Stagjon %d Episodi %d

note: translators: The first item is the show name, for example: * Boardwalk Empire (Season 1 Episode 1)
en: %s (Season %d Episode %d)
fur: %s (stagjon %d episodi %d)

en: Browse Error
fur: Erôr dilunc la esplorazion

en: Search Error
fur: Erôr dilunc la ricercje

en: Local
fur: Locâl

en: Channels
fur: Canâi

en: Click on items to select them
fur: Fâs clic sui elements par selezionâju

en: %d selected | %d selected
fur[0]: %d selezionât
fur[1]: %d selezionâts

en: Results for “%s”
fur: Risultâts par "%s"

en: Back
fur: Indaûr

en: Select
fur: Selezione

en: Cancel
fur: Anule

en: Search
fur: Ricercje

en: Audio Track
fur: Linie audio

en: Subtitle
fur: Sottitul

[ctx: Language]
note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: Auto
fur: Automatic

note: Translators: an entry in the "Subtitles" menu, used to choose the subtitle language of a DVD
en: None
fur: Nissun

en: Play
fur: Riprodûs

en: Videos could not play “%s”.
fur: Videos nol è rivât a riprodusi “%s”.

en: Videos could not display the help contents.
fur: Videos nol rive a mostrâ i contignûts dal jutori.

en: An error occurred
fur: Al è vignût fûr un erôr

en: Previous Chapter/Movie
fur: Cjapitul/Filmât precedent

en: Play / Pause
fur: Riprodûs / Pause

en: Next Chapter/Movie
fur: Cjapitul/Filmât sucessîf

en: Videos could not startup.
fur: Impussibil inviâ Videos.

en: No reason.
fur: Nissune reson.

en: Play/Pause
fur: Riprodûs/met in pause

en: Next
fur: Sucessîf

en: Previous
fur: Precedent

en: Seek Forwards
fur: Va indenant

en: Seek Backwards
fur: Va indaûr

en: Volume Up
fur: Alce il volum

en: Volume Down
fur: Sbasse il volum

en: Mute sound
fur: Cidine il sunôr

en: Toggle Fullscreen
fur: Comutâ modalitât plen visôr

en: Quit
fur: Jes

en: Enqueue
fur: Met in code

en: Replace
fur: Sostituìs

en: Seek
fur: Salte a

en: Show version information and exit
fur: Mostre informazions di version e jes

en: Movies to play
fur: Filmâts di riprodusi

en: Can’t enqueue and replace at the same time
fur: No si pues meti in code e sostituî tal stes moment

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
fur: Titul %d

en: The playlist “%s” could not be parsed. It might be damaged.
fur: Impussibil analizâ la liste di riproduzion ”%s”. E podarès jessi ruvinade.

en: Configure Plugins
fur: Configure Plugin

en: _Close
fur: _Siere

en: Add to Favourites
fur: Zonte tai preferîts

[ctx: button]
en: Play
fur: Riprodûs

en: Shuffle
fur: Messede

en: Delete
fur: Elimine

en: Current Locale
fur: Localizazion atuâl

en: Arabic
fur: Arap

en: Armenian
fur: Armen

en: Central European
fur: Centri-european

en: Chinese Simplified
fur: Cinês semplificât

en: Chinese Traditional
fur: Cinês tradizionâl

en: Croatian
fur: Cravuat

en: Cyrillic
fur: Cirilic

en: Cyrillic/Russian
fur: Cirilic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
fur: Cirilic/Ucrain

en: Georgian
fur: Gjeorgjan

en: Greek
fur: Grêc

en: Hebrew
fur: Ebraic

en: Hebrew Visual
fur: Ebraic Visuâl

en: Icelandic
fur: Islandês

en: Japanese
fur: Gjaponês

en: Korean
fur: Corean

en: Romanian
fur: Rumen

en: South European
fur: Sud-european

en: Thai
fur: Tailandês

en: Turkish
fur: Turc

en: Western
fur: Ocidentâl

en: Vietnamese
fur: Vietnamite

en: All files
fur: Ducj i files

en: Video files
fur: Files video

en: Subtitle files
fur: Files dai sottitui

en: Select Text Subtitles
fur: Selezione test sottitui

en: _Open
fur: _Vierç

en: Add Videos
fur: Zonte video

en: Apple Trailers
fur: Trailer di Apple

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
fur: Stabilìs il "user agent" pal sît dai trailer di Apple

en: Autoload Subtitles
fur: Cjarie sottitui in automatic

en: Autoloads text subtitles
fur: Cjarie il test dai sottitui in automatic

en: Instant Messenger Status
fur: Stât dal sisteme pai messaçs istantanis

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
fur: Met il tô stât, pai messaçs istantanis, a assent cuant che si riprodûs un filmât

en: MPRIS D-Bus Interface
fur: Interface MPRIS D-Bus

en: Send notifications of currently-playing videos and allow remote control using MPRIS.
fur: Invie lis notifichis dal video in esecuzion e permet il control di lontan doprant MPRIS.

en: Open directory
fur: Vierç cartele

en: Open the directory of the currently playing movie
fur: Vierç la cartele dal filmât che al è cumò in riproduzion

en: Open Containing Folder
fur: Vierç cartele che e conten

en: Subtitle Downloader
fur: Discjariadôr di sottitui

en: Look for subtitles for the currently playing movie
fur: Cîr dai sottitui pal filmât in riproduzion

en: Brazilian Portuguese
fur: Portughês brasilian

en: Searching for subtitles…
fur: Daûr a cirî sottitui…

en: Downloading the subtitles…
fur: Daûr a scjamâ i sottitui…

en: Could not contact the OpenSubtitles website
fur: Impussibil contatâ il sît web OpenSubtitles

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
fur: Impussibil contatâ il sît web OpenSubtitles.

en: No results found.
fur: Nissun risultât cjatât.

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
fur: Formât

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
fur: Judizi

note: pylint: disable=no-member
en: _Download Movie Subtitles…
fur: _Discjarie sottitui dal filmât…

en: Searching subtitles…
fur: Daûr a cirî i sottitui…

en: Download Movie Subtitles
fur: Scjarie sottitui dal filmât

en: Subtitle _language:
fur: _Lenghe sottitui:

en: _Play with Subtitle
fur: _Riprodûs cui sottitui

en: Subtitle language
fur: Lenghe sottitui

en: The language to search for subtitles for movies in.
fur: La lenghe di cirî pai sottitui dal filmât.

en: Movie Properties
fur: Proprietâts filmât

en: Adds movie properties menu item
fur: Al Zonte l'element menù "Proprietâts filmât"

[ctx: Stream bit rate]
en: N/A
fur: N/D

[ctx: Sample rate]
en: N/A
fur: N/D

en: Properties
fur: Proprietâts

en: _Properties
fur: _Propietâts

en: Title:
fur: Titul:

en: Duration:
fur: Durade:

en: Year:
fur: An:

en: Comment:
fur: Coment:

en: Container:
fur: Contignidôr:

en: Sample rate:
fur: Frec. di campionament:

en: Channels:
fur: Canâi:

[ctx: Title]
note: Title
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Artist]
note: Artist
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Album]
note: Album
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Year]
note: Year
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Media container]
note: Container
en: Unknown
fur: No cognossût

[ctx: Dimensions]
note: Dimensions
en: N/A
fur: N/D

[ctx: Video codec]
note: Video Codec
en: N/A
fur: N/D

[ctx: Video bit rate]
en: N/A
fur: N/D

[ctx: Frame rate]
en: N/A
fur: N/D

[ctx: Audio bit rate]
en: N/A
fur: N/D

[ctx: Audio codec]
note: Audio Codec
en: N/A
fur: N/D

note: Channels
en: 0 Channels
fur: 0 Canâi

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

note: 0 seconds
en: 0 seconds
fur: 0 seconts

en: %0.3f frame per second | %0.3f frames per second
fur[0]: %0.3f fotogram par secont
fur[1]: %0.3f fotograms par secont

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
fur[0]: %0.2f fotogram par secont
fur[1]: %0.2f fotograms par secont

en: rpdb2 password
fur: Password rpdb2

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of “totem” will be used.
fur: Une password par protezisi dai acès esternis no autorizâts, il servidôr rpdb2 pal debug di Totem. Se lassade vueide, e vignarà doprade chê predefinide “totem”.

en: Python Console
fur: Console Python

en: Interactive Python console
fur: Console interative di Python

note: pylint: disable=no-member
en: _Python Console
fur: Console _Python

note: pylint: disable=no-member
en: Python Debugger
fur: Debugger Python

note: pylint: disable=E1101
en: You can access the Totem.Object through “totem_object” :\n%s
fur: Al è pussibil acedi a Totem.Object tramit “totem_object” :\n%s

en: Videos Python Console
fur: Console Python di Videos

note: pylint: disable=W0613
en: After you press OK, Videos will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password (“totem”).
fur: Dopo vê fracât OK, Videos si metarà in spiete fintremai che tu ti conetis a lui cun winpdb o rpdb2. Se no je stade stabilide une password pal debugger in DConf, e vignarà doprade chê predefinide (“totem”).

en: Recent files
fur: Files resints

en: Adds files that have been played to recent files
fur: Al zonte i files che a son stâts riprodusûts a chei resints

en: Rotation Plugin
fur: Plugin di rotazion

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
fur: Al permet di voltâ i filmâts se a son orientâts in maniere sbaliade

en: _Rotate ↷
fur: _Zire ↷

en: Rotate ↶
fur: Zire ↶

en: Save Copy
fur: Salve une copie

en: Save a copy of the currently playing movie
fur: Salve une copie dal filmât che al è, cumò, in riproduzion

en: The video could not be made available offline.
fur: Impussibil rindi disponibil fûr rêt il video.

note: translators: “Files” refers to nautilus' name
en: “Files” is not available.
fur: “Files” no disponibil.

note: translators: Movie is the default saved movie filename, * without the suffix
en: Movie
fur: Filmât

en: Make Available Offline
fur: Rint disponibil fûr rêt

en: Screen Saver
fur: Salve Schermi

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
fur: Al disative il salve-schermi cuant che si riprodûs un filmât

en: Playing a movie
fur: Daûr a riprodusi un filmât

en: Screenshot width (in pixels):
fur: Largjece cature (in pixel):

en: Calculate the number of screenshots
fur: Calcole il numar di caturis

en: Number of screenshots:
fur: Numar di caturis:

note: Translators: "Screenshots" is the name of the folder under ~/Pictures for screenshots, * same as used in GNOME Shell: * https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/blob/gnome-42/js/ui/screenshot.js#L2072
en: Screenshots
fur: Schermadis

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
fur: Cature di %s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
fur: Cature di %s - %d.png

en: Screenshot
fur: Cature

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
fur: Al permet di cjapâ caturis e galariis dai video

en: Save Gallery
fur: Salve galarie

en: _Save
fur: _Salve

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
fur: Galarie-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery…
fur: Daûr a creâ la galarie…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as “%s”
fur: Daûr a salvâ la galarie come “%s”

en: Videos could not get a screenshot of the video.
fur: Videos nol è rivât a caturâ une schermade dal video.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
fur: Chest nol veve di sucedi; par plasê segnale un erôr.

en: Take _Screenshot
fur: Cature _schermade

en: Create Screenshot _Gallery…
fur: Cree _galarie di caturis…

en: Skip To
fur: Salte a

en: Provides the “Skip to” dialog
fur: Al furnìs il dialic “Salte a”

en: _Skip to:
fur: _Salte a:

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue
en: second | seconds
fur[0]: secont
fur[1]: seconts

en: _Skip To
fur: _Salte a

en: _Skip To…
fur: _Salte a…

[ctx: playback rate]
en: Normal
fur: Normâl

en: Speed: %s
fur: Velocitât: %s

en: Variable Rate
fur: Tas variabil

en: Provides the variable rate menu item
fur: Al furnìs l'element tas variabil tal menù

en: Sets the user agent for the Vimeo site
fur: Stabilìs il "user agent" pal sît di Vimeo
