Trac Plugin L10N - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Details:
cs: Podrobnosti:

en: Configuration
cs: Konfigurace

en: Previous Page
cs: Předchozí stránka

en: Next Page
cs: Další stránka

en: (ratio %.1f : 1)
cs: (poměr %.1f : 1)

en: (ratio 1 : %.1f)
cs: (poměr 1 : %.1f)

en: Statistics
cs: Statistika

en: Users
cs: Uživatelé

en: Old and new value cannot be equal
cs: Stará a nová hodnota se nesmí shodovat

en: E-mails for user %s updated
cs: E-maily pro uživatele %s aktualizovány

en: unused accounts
cs: nepoužívané účty

en: registered accounts
cs: zaregistrované účty

en: Comment
cs: Komentář

en: minus
cs: mínus

en: zero
cs: nula

en: one
cs: jedna

en: two
cs: dva

en: three
cs: tři

en: four
cs: čtyři

en: five
cs: pět

en: six
cs: šest

en: seven
cs: sedm

en: eight
cs: osm

en: nine
cs: devět

en: ten
cs: deset

en: eleven
cs: jedenáct

en: twelve
cs: dvanáct

en: thirteen
cs: třináct

en: fourteen
cs: čtrnáct

en: fifteen
cs: patnáct

en: sixteen
cs: šestnáct

en: seventeen
cs: sedmnáct

en: eighteen
cs: osmnáct

en: nineteen
cs: devatenáct

note: TRANSLATOR: if compound numbers like in english are not supported, simply add a "plus" command to the following translations!
en: twenty
cs: dvacet

en: thirty
cs: třicet

en: forty
cs: čtyřicet

en: fifty
cs: padesát

en: sixty
cs: šedesát

en: seventy
cs: sedmdesát

en: eighty
cs: osmdesát

en: ninety
cs: devadesát

en: Content:
cs: Obsah:

en: Public key:
cs: Veřejný klíč:

en: Private key:
cs: Privátní klíč:

en: author
cs: autor

en: Author
cs: Autor

en: Date/time
cs: Datum/čas

en: Back to List
cs: Zpět do seznamu

en: Time:
cs: Čas:

en: Author:
cs: Autor:

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Description
cs: Popis

en: IP address:
cs: IP adresa:

en: Total
cs: Celkem

en: Date
cs: Datum

en: IP Address
cs: IP adresa

en: E-Mail
cs: E-mail

en: user
cs: uživatel
