Trac 1.5.4 - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Clone
ar: إستنسخ

en: Create a new ticket from this comment
ar: إنشاء تذكرة من هذا التعليق

en: Copied from [%(source)s]:
    %(description)s
ar: نسخ من [%(source)s]:
    %(description)s

en: Create a copy of this ticket
ar: إنشاء نسخة من هذة التذكرة

en: Cloned from #%(id)s:
    %(description)s
ar: إستنسخ من #%(id)s:
    %(description)s

en: Delete
ar: إزالة

en: Delete ticket
ar: إزالة التذكرة

en: Delete comment %(num)s
ar: إزالة تعليق %(num)s

en: (no changeset information)
ar: (لا توجد معلومات changeset)

en: Close
ar: اغلاق

en: Tabular
ar: مجدول

en: Unified
ar: موحد

en: Expand sub-directory in place
ar: توسيع الدليل الفرعي في مكان

en: Re-expand directory
ar: إعادة توسيع الدليل

en: Loading %(entry)s...
ar: يجري تحميل %(entry)s...

en: (empty)
ar: (فارغ)

en: (error)
ar: (خطأ)

en: Fold directory
ar: فتح الدليل

en: Show %(title)s
ar: اظهر %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
ar: %(title)s (انقر لإخفاء العمود)

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
ar: منجز

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
ar: السابق

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
ar: التالى

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
ar: اليوم

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
ar: أسبوع

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
ar: اختيار الوقت

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
ar: الوقت

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
ar: ساعة

en: Minute
ar: دقيقة

en: Second
ar: ثانية

en: Time Zone
ar: التوقيت المحلى

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
ar: الآن

en: A filter already exists for that property
ar: فلتر موجود بالفعل لهذه الملكية

en: or
ar: أو

en: yes
ar: نعم

en: no
ar: لا

en:  remove:
ar:  مسح:

en:  add:
ar:  اضف:

en: Link here
ar: الرابط هنا

en: At least one item must be selected
ar: يجب تحديد عنصر واحد علي الأقل

en: You have unsaved changes. Your changes will be lost if you leave this page before saving your changes.
ar: لديك تغيرات غير محفوظة. تغيراتك سوف تزول إن اكملت بدون حفظ

en: Link to this section
ar: ربط هذا القسم

en: Link to #%(id)s
ar: ربط ل #%(id)s

en: Italic text: ''Example''
ar: النص مائل:" على سبيل المثال"

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
ar: الرابط: [http://www.example.com/ Example]

en: Horizontal rule: ----
ar: القاعدة الافقية: ----

en: New paragraph
ar: نص جديد

en: Image: [[Image()]]
ar: صورة: [[Image()]]

en: Link to this diff
ar: ربط هذه الفرق
