Trac 1.5.4 - en to bs translation catalogue (39 entries)

en: (no changeset information)
bs: (nema informacija o izmjeni)

en: Close
bs: Zatvori

en: Tabular
bs: Tabularno

en: Unified
bs: Spojeno

en: Expand sub-directory in place
bs: Proširi podfoldere

en: Re-expand directory
bs: Ponovo proširi folder

en: Loading %(entry)s...
bs: Učitavam %(entry)s...

en: (empty)
bs: (prazno)

en: (error)
bs: (greška)

en: Fold directory
bs: Zatvori folder

en: Show %(title)s
bs: Prikaži %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
bs: %(title)s (kliknite da sakrijete kolonu)

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
bs: Završeno

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
bs: Prethodno

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
bs: Sljedeće

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
bs: Danas

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
bs: sed

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
bs: Odaberite vrijeme

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
bs: Vrijeme

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
bs: Sati

en: Second
bs: Sekunde

en: Time Zone
bs: Vremenska zona

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
bs: Trenutno

en: A filter already exists for that property
bs: Za ovo svojstvo već postoji filter

en: or
bs: ili

en: yes
bs: da

en: no
bs: ne

en:  remove:
bs: ukloni:

en:  add:
bs: dodaj:

en: Link here
bs: Linkuj ovdje

en: Link to this section
bs: Link ka ovoj sekciji

en: Link to #%(id)s
bs: Link za #%(id)s

en: Italic text: ''Example''
bs: Nakrivljeni tekst: '''Primjer'''

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
bs: Link: [http://www.primjer.com/ Primjer]

en: Code block: {{{ example }}}
bs: Blok kod: {{{ primjer }}}

en: Horizontal rule: ----
bs: Horizontalna linija: ----

en: New paragraph
bs: Novi paragraf

en: Image: [[Image()]]
bs: Slika: [[Image()]]

en: Link to this diff
bs: Link za ovaj diff
