Trac 1.5.4 - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: (no changeset information)
cs: (žádné informace o sadě změn)

en: Close
cs: Zavřít

en: Tabular
cs: Tabulkové

en: Unified
cs: Sjednocené

en: Expand sub-directory in place
cs: Rozbalit podadresář na místě

en: Re-expand directory
cs: Znovu rozbalit adresář

en: Loading %(entry)s...
cs: Načítání %(entry)s...

en: (empty)
cs: (prázdné)

en: (error)
cs: (chyba)

en: Fold directory
cs: Sbalit adresář

en: Show %(title)s
cs: Zobrazit %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
cs: %(title)s (klikněte pro skrytí sloupce)

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
cs: Hotovo

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
cs: Předchozí

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
cs: Další

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
cs: Dnes

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
cs: Tý

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
cs: Zvolte čas

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
cs: Čas

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Vteřina

en: Time Zone
cs: Časové pásmo

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
cs: Nyní

en: A filter already exists for that property
cs: Filtr již pro tuto vlastnost existuje

en: or
cs: nebo

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en:  remove:
cs: odstranit

en:  add:
cs: přidat:

en: Link here
cs: Odkaz zde

en: Link to this section
cs: Odkaz na tuto část

en: Link to #%(id)s
cs: Odkaz na č.%(id)s

en: Italic text: ''Example''
cs: Kurzíva: ''Příklad''

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
cs: Odkaz: [http://www.priklad.cz/ Příklad]

en: Code block: {{{ example }}}
cs: Blok kódu: {{{ příklad }}}

en: Horizontal rule: ----
cs: Vodorovná čára: ----

en: New paragraph
cs: Nový odstavec

en: Image: [[Image()]]
cs: Obrázek: [[Image()]]

en: Link to this diff
cs: Odkaz na tento rozdíl
