Trac 1.5.4 - en to es_MX translation catalogue (47 entries)

en: Toggle all
es_MX: Invertir estado

en: (no changeset information)
es_MX: (sin información de cambios)

en: Close
es_MX: Cerrar

en: Tabular
es_MX: Tabla

en: Unified
es_MX: Unificado

en: Expand sub-directory in place
es_MX: Desplegar subdirectorio aquí

en: Re-expand directory
es_MX: Expandir directorio de nuevo

en: Loading %(entry)s...
es_MX: Cargando %(entry)s...

en: (empty)
es_MX: (vacío)

en: Fold directory
es_MX: Plegar directorio

en: Show %(title)s
es_MX: Mostrar %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
es_MX: %(title)s (clic para ocultar la columna)

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
es_MX: Hecho

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
es_MX: Previo

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
es_MX: Siguiente

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
es_MX: Hoy

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
es_MX: Semana

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
es_MX: Elegir fecha

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
es_MX: Hora

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
es_MX: Hora

en: Minute
es_MX: Minuto

en: Second
es_MX: Segundo

en: Time Zone
es_MX: Huso horario

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
es_MX: Ahora

en: A filter already exists for that property
es_MX: Ya existe un filtro para esa propiedad

en: or
es_MX: o

en: yes
es_MX: sí

en:  remove:
es_MX: eliminar:

en:  add:
es_MX: añadir:

en: Select ticket #%(id)s for modification
es_MX: Elija requerimiento %(id)s para cambios

en: Link here
es_MX: Enlazar aquí

en: Toggle group
es_MX: Invertir selección de grupo

en: At least one item must be selected
es_MX: Al menos un elemento debe ser seleccionado

en: You have unsaved changes. Your changes will be lost if you leave this page before saving your changes.
es_MX: Tiene cambios sin guardar. Sus cambios se perderán si abandona la página antes de guardar sus cambios.

en: Link to this section
es_MX: Enlazar a esta sección

en: Link to #%(id)s
es_MX: Enlazar a #%(id)s

en: Bold text: **Example**
es_MX: Texto en negrita: **Ejemplo**

en: Italic text: ''Example''
es_MX: Texto en cursiva: ''Ejemplo''

en: Heading: == Example
es_MX: Encabezado: == Ejemplo

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
es_MX: Enlace: [http://www.ejemplo.com/ Ejemplo]

en: Code block: {{{ example }}}
es_MX: Bloque de código: {{{ ejemplo }}}

en: Horizontal rule: ----
es_MX: Línea horizontal: ----

en: New paragraph
es_MX: Nuevo párrafo

en: Line break: \\
es_MX: Salto de línea: \\

en: Image: [[Image()]]
es_MX: Image:[[Image(tuimagen.ext)]]

en: Drag rule to reorder
es_MX: Arrastre la regla para reordenar

en: Link to this diff
es_MX: Enlazar a esta diferencia
