Trac 1.5.4 - en to sv translation catalogue (62 entries)

en: Clone
sv: Klona

en: Create a new ticket from this comment
sv: Skapa ett nytt ärende från denna kommentar

en: (part of #%(ticketid)s) %(summary)s
sv: (del av #%(ticketid)s) %(summary)s

en: Copied from [%(source)s]:
    %(description)s
sv: Kopierad från [%(source)s]:
    %(description)s

en: Create a copy of this ticket
sv: Skapa en kopia av detta ärende

en: %(summary)s (cloned)
sv: %(summary)s (klonad)

en: Cloned from #%(id)s:
    %(description)s
sv: Klonad från #%(id)s:
    %(description)s

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete ticket
sv: Ta bort ärende

en: Delete comment %(num)s
sv: Ta bort kommentar %(num)s

en: Toggle all
sv: Växla alla

en: (no changeset information)
sv: (ingen ändringsinformation)

en: Close
sv: Stäng

en: Tabular
sv: Tabellformat

en: Expand sub-directory in place
sv: Expandera underkatalog

en: Re-expand directory
sv: Återexpandera katalog

en: Loading %(entry)s...
sv: Laddar %(entry)s...

en: (empty)
sv: (tom)

en: (error)
sv: (fel)

en: Fold directory
sv: Kollapsa katalog

en: Show %(title)s
sv: Visa %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
sv: %(title)s (klicka för att dölja kolumn)

note: TRANSLATOR: Format in month heading in the datepicker, extracts yearSuffix and showMonthAfterYear
en: $month$year
sv: $year$month

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
sv: Klart

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
sv: Föreg

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
sv: Nästa

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
sv: Idag

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
sv: V.

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
sv: Välj klockslag

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
sv: Tid

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
sv: Timme

en: Minute
sv: Minuter

en: Second
sv: Sekunder

en: Time Zone
sv: Tidszon:

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
sv: Nu

en: A filter already exists for that property
sv: Ett filter finns redan för denna egenskap

en: or
sv: eller

en: yes
sv: ja

en: no
sv: nej

en: <label>between %(start)s</label> <label>and %(end)s</label>
sv: <label>mellan%(start)s</label> <label>och %(end)s</label>

en:  remove:
sv: ta bort:

en:  add:
sv: lägg till:

en: Select ticket #%(id)s for modification
sv: Välj ärende %(id)s för modifiering

en: Show all repositories
sv: Visa alla arkiv

en: Hide all repositories
sv: Göm alla arkiv

en: Link here
sv: Länka här

en: Toggle group
sv: Växla grupp

en: At least one item must be selected
sv: Minst ett objekt måste väljas

en: You have unsaved changes. Your changes will be lost if you leave this page before saving your changes.
sv: Du har ändringar som inte är sparade. Dina ändringar kommer att gå förlorade om du lämnar denna sida innan du sparar dina ändringar.

en: Link to this section
sv: Länk till denna sektion

en: Link to #%(id)s
sv: Länk till #%(id)s

en: Bold text: **Example**
sv: Fet text: **Exempel**

en: Italic text: ''Example''
sv: Kursiv text: ''Exempel''

en: Heading: == Example
sv: Rubrik: == Exempel

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
sv: Länk: [http://www.example.com/ Exempel]

en: Code block: {{{ example }}}
sv: Kodblock: {{{ exempel }}}

en: Horizontal rule: ----
sv: Horisontell skiljelinje: ----

en: New paragraph
sv: Nytt stycke

en: Line break: \\
sv: Radbrytning: \\

en: Image: [[Image()]]
sv: Bild: [[Image()]]

en: Drag rule to reorder
sv: Dra i regel för att arrangera om

en: Link to this diff
sv: Länk till denna skillnad
