tracker-miners master - en to be translation catalogue (294 entries)

en: Max bytes to extract
be: Максімальная колькасць байтаў для вымання

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
be: Максімальная колькасць байтаў у кадаванні UTF-8 для вымання.

en: Text file allowlist
be: Спіс дазволеных тэкставых файлаў

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
be: Шаблоны назваў файлаў са звычайным тэкстам, якія павінны быць праіндэксаваны

en: Wait for FS miner to be done before extracting
be: Чакаць завяршэння працы індэксатара FS перад выманнем

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
be: Калі «true», tracker-extract перад выманнем метаданых будзе чакаць, пакуль tracker-miner-fs не завершыць сканаванне. Гэты параметр карысны ў абмежаваным асяроддзі, дзе важна як мага хутчэй выводзіць спіс файлаў, а метаданыя можна атрымліваць пазней.

en: Enable stemmer
be: Уключыць парадыгматычны модуль

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
be: Скарачаць словы да іх кораня, каб атрымаць больш вынікаў. Напрыклад «shelves» і «shelf» ў «shel»

en: Enable unaccent
be: Уключыць прыбіранне націскаў

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
be: Пераўтвараць сімвалы з націскамі на адпаведнікі без націску. Напрыклад, «Idéa» у «Idea» для паляпшэння вынікаў.

en: Ignore numbers
be: Ігнараваць лікі

en: If enabled, numbers will not be indexed.
be: Калі ўключана, лікі не будуць індэксавацца.

en: Initial sleep
be: Сон пры запуску

en: Initial sleep time, in seconds.
be: Час сна пры запуску, у секундах.

en: Throttle
be: Рэгулятар

en: Indexing speed, the higher the slower.
be: Хуткасць індэксавання, найбольшая і найменшая.

en: Low disk space limit
be: Парог свабоднай дыскавай прасторы

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
be: Парог свабоднай дыскавай прасторы ў працэнтах, на якім трэба прыпыніць індэксаванне (-1, каб адключыць).

en: Crawling interval
be: Інтэрвал сканавання

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
be: Перыяд у днях для праверкі актуальнасці файлавай сістэмы ў базе даных («0» - бесперапыннае сканаванне, «-1» - толькі пасля некарэктнага выключэння, «-2» - цалкам адключыць сканаванне).

en: Removable devices’ data permanence threshold
be: Парог захавання даных для здымных прылад

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
be: Колькасць дзён, пасля якой файлы са здымных прылад выдаляюцца з базы даных, калі прылада не мантавалася (0 азначае ніколі, максімальнае значэнне - 365).

en: Enable monitors
be: Уключыць назіранне

en: Set to false to completely disable any file monitoring
be: Задайце значэнне «false», каб цалкам адключыць назіранне за любымі файламі

en: Index removable devices
be: Індэксаваць здымныя прылады

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
be: Задайце значэнне «true», каб уключыць індэксаванне прымантаваных каталогаў на здымных прыладах.

en: Index optical discs
be: Індэксаваць аптычныя дыскі

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
be: Задайце значэнне «true», каб адключыць індэксаванне CD, DVD і іншых аптычных носьбітаў (калі здымныя прылады не індэксуюцца, аптычныя дыскі так сама не будуць)

en: Index when running on battery
be: Індэксаваць падчас працы ад батарэі

en: Set to true to index while running on battery
be: Задайце значэнне «true», каб дазволіць індэксаванне падчас працы ад батарэі

en: Perform initial indexing when running on battery
be: Выканаць першапачатковае індэксаванне падчас працы ад батарэі

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
be: Задайце значэнне «true», каб дазволіць індэксаванне падчас працы ад батарэі толькі пры першым запуску

en: Directories to index recursively
be: Каталогі для рэкурсіўнага індэксавання

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
be: Спіс каталогаў для рэкурсіўнага індэксавання, Спецыяльныя значэнні ўключаюць: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Глядзіце /etc/xdg/user-dirs.defaults і $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
be: Каталогі для нерэкурсіўнага індэксавання

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
be: Спіс каталогаў для індэксавання без уліку ўкладзеных каталогаў, Спецыяльныя значэнні ўключаюць: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Глядзіце /etc/xdg/user-dirs.defaults і $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
be: Файлы для ігнаравання

en: List of file patterns to avoid
be: Спіс шаблонаў для файлаў, якія трэба ігнараваць

en: Ignored directories
be: Каталогі для ігнаравання

en: List of directories to avoid
be: Спіс каталогаў, якія трэба ігнараваць

en: Ignored directories with content
be: Каталогі са змесцівам, якое ігнаруецца

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
be: Не апрацоўваць каталогі, якія змяшчаюць файлы з гэтага чорнага спіса

en: Cookie not recognized to resume paused miner
be: Не распазнаны файл cookie для ўзнаўлення працы прыпыненага індэксатара

en: Pause application and reason match an already existing pause request
be: Праграма і прычына для прыпынення супадаюць з ужо існуючым запытам на прыпыненне

en: less than one second
be: менш за адну секунду

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
be:  %dдз

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
be:  %2.2dгадз

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
be:  %2.2dхв

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
be:  %2.2dс

en:  %d day |  %d days
be[0]:  %d дзень
be[1]:  %d дні
be[2]:  %d дзён

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
be[0]:  %2.2d гадзіна
be[1]:  %2.2d гадзіны
be[2]:  %2.2d гадзін

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
be[0]:  %2.2d хвіліна
be[1]:  %2.2d хвіліны
be[2]:  %2.2d хвілін

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
be[0]:  %2.2d секунда
be[1]:  %2.2d секунды
be[2]:  %2.2d секунд

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
be: Час сна пры запуску, у секундах, 0->1000 (прадвызначана=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
be: Запушчаны, пакуль не праіндэксуюцца ўсе размяшчэнні з налад, а потым выходзіць

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
be: Правярае ці прымальны ФАЙЛ для індэксаванння на аснове налад

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Runs for a specific domain ontology
be: Выконваецца для асобнай анталогіі дамена

en: Avoids changes in the filesystem
be: Пазбягае змен у файлавай сістэме

en: Displays version information
be: Паказвае інфармацыю пра версію

en: Data object “%s” currently exists
be: Аб'ект даных «%s» ужо існуе

en: Data object “%s” currently does not exist
be: Аб'ект даных «%s» зараз не існуе

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
be: Каталог НЕ падлягае індэксаванню (заснавана на фільтрах)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
be: Файл НЕ падлягае індэксаванню (заснавана на фільтрах)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
be: Файл НЕ падлягае індэксаванню (схаваны файл)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
be: Файл НЕ падлягае індэксаванню (папка не індэксуецца)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
be: Бацькоўскі каталог «%s» НЕ падлягае індэксаванню (заснавана на фільтрах)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
be: Бацькоўскі каталог «%s» НЕ падлягае індэксаванню (схаваны файл)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
be: Бацькоўскі каталог «%s» НЕ падлягае індэксаванню (заснавана на кантэкстных фільтрах)

en: Directory is eligible to be indexed
be: Каталог падлягае індэксаваннню

en: File is eligible to be indexed
be: Файл падлягае індэксаваннню

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
be: — запусціць індэксатар tracker

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
be: Дадаць канал

en: Title to use (must be used with --add-feed)
be: Назва, якую трэба выкарыстоўваць (павінна выкарыстоўвацца з --add-feed)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
be: Вывесці спіс каналаў

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
be: Выдаліць канал

en: Could not establish a connection to Tracker
be: Не ўдалося ўсталяваць злучэнне з Tracker

en: No error given
be: Памылка не ўказана

en: Could not add feed
be: Не ўдалося дадаць канал

en: Could not remove feed
be: Не ўдалося выдаліць канал

en: Could not list feeds
be: Не ўдалося вывесці спіс каналаў

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
be: — запусціць індэксатар каналаў

en: Metadata extraction failed
be: Не ўдалося выняць метаданыя

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
be: Не знойдзены модуль метаданых або модуль вымання, каб апрацаваць гэты файл

en: File to extract metadata for
be: Файл для вымання метаданых

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
be: MIME-тып для файла (калі не ўказана, будзе падабраны)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
be: Модуль, які будзе прымусова выкарыстоўвацца для вымання (напрыклад, «foo» для «foo.so»)

en: MODULE
be: МОДУЛЬ

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
be: Фармат вываду вынікаў: «sparql», «turtle» або «json-ld»

en: FORMAT
be: ФАРМАТ

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
be: Файлавы дэскрыптар сокета для аднарангавага ўзаемадзеяння

en: FD
be: ФД

en: Unsupported serialization format “%s”
be: Фармат серыялізацыі «%s» не падтрымліваецца

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
be: — Выняць метаданыя файла

en: Filename and mime type must be provided together
be: Назва файла і MIME-тып павінны быць пададзены разам

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
be: Вядзенне журнала, 0 = толькі памылкі, 1 = мінімальна, 2 = падрабязна, 3 = адладка (прадвызначана=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
be: Не выключаць пасля 30 секунд бяздзейнасці

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
be: — запусціць сэрвіс зваротнага запісу

en: Unavailable
be: Недаступна

note: generic
en: Initializing
be: Ініцыялізацыя

en: Processing…
be: Апрацоўка…

en: Fetching…
be: Атрыманне…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
be: Сканаванне асобнага каталога «%s»

en: Crawling recursively directory “%s”
be: Рэкурсіўнае сканаванне каталога «%s»

en: Paused
be: Прыпынена

en: Idle
be: Бяздзейны

en: Follow status changes as they happen
be: Сачыць за зменамі стану, калі яны адбываюцца

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
be: Сачыць за змяненнем базы даных у рэжыме рэальнага часу (напрыклад, дадаванне рэсурсаў або файлаў)

en: List common statuses for miners
be: Вывесці спіс агульных статусаў для індэксатараў

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
be: Прыпыніць індэксатар (павінна выкарыстоўвацца з --miner)

en: REASON
be: ПРЫЧЫНА

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
be: Прыпыніць індэксатар пакуль існуе працэс, які яго выклікаў або пакуль не будзе ўзноўлена яго праца (павінна выкарыстоўвацца з --miner)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
be: Узнавіць працу індэксатара (павінна выкарыстоўвацца з --miner)

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
be: Індэксатар для выкарыстання с параметрамі --resume або --pause (можна выкарыстоўваць суфіксы, напрыклад, «Files» або «Applications»)

en: MINER
be: ІНДЕКСАТАР

en: List all miners currently running
be: Вывесці спіс усіх запушчаных індэксатараў

en: List all miners installed
be: Вывесці спіс усіх усталяваных індэксатараў

en: List pause reasons
be: Вывесці спіс прычын прыпынення

en: List all Tracker processes
be: Вывесці спіс усіх працэсаў Tracker

en: Use SIGKILL to stop all miners
be: Выкарыстоўваць SIGKILL, каб спыніць усе індэксатары

en: APPS
be: ПРАГРАМЫ

en: Use SIGTERM to stop all miners
be: Выкарыстоўваць SIGTERM, каб спыніць усе індэксатары

en: Starts miners
be: Запускае індэксатары

en: Could not get status from miner: %s
be: Не ўдалося атрымаць статус ад індэксатара: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
be: засталося %s

en: unknown time left
be: засталося часу – невядома

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
be: ПРЫПЫНЕНА

en: Not running or is a disabled plugin
be: Не запушчаны або адключаны плагін

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
be: Не ўдалося прыпыніць індэксатар, бо не ўдалося стварыць менеджар, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
be: Спроба прыпыніць індэксатар «%s» з прычыны «%s»

en: Could not pause miner: %s
be: Не ўдалося прыпыніць індэксатар: %s

en: Cookie is %d
be: Cookie — %d

en: Press Ctrl+C to stop
be: Націсніце Ctrl+C, каб спыніць

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
be: Не ўдалося ўзнавіць працу індэксатара, бо не ўдалося стварыць менеджар, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
be: Спроба ўзнавіць працу індэксатара %s з cookie %d

en: Could not resume miner: %s
be: Не ўдалося ўзнавіць працу індэксатара: %s

en: Done
be: Выканана

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
be: Не ўдалося вывесці спіс індэксатараў, бо не ўдалося стварыць менеджар, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
be[0]: Знойдзены %d усталяваны індэксатар
be[1]: Знойдзена %d усталяваных індэксатараў
be[2]: Знойдзена %d усталяваных індэксатараў

en: Found %d miner running | Found %d miners running
be[0]: Знойдзены %d запушчаны індэксатар
be[1]: Знойдзена %d запушчаных індэксатараў
be[2]: Знойдзена %d запушчаных індэксатараў

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
be: Не ўдалося атрымаць падрабязнасці прыпынення, бо не ўдалося стварыць менеджар, %s

en: No miners are running
be: Няма запушчаных індэксатараў

note: Display states
en: Miners
be: Індэксатары

en: Application
be: Праграма

en: Reason
be: Прычына

en: No miners are paused
be: Няма прыпыненых індэксатараў

en: Could not get SPARQL connection
be: Не ўдалося атрымаць злучэнне SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
be: Сачэнне за абнаўленнем рэсурсаў у базе даных

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
be: Усе ўласцівасці nie:plainTextContent прапушчаны

en: Common statuses include
be: Агульныя статусы

en: Could not get status, manager could not be created, %s
be: Не ўдалося атрымаць статус, бо не ўдалося стварыць менеджар, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
be: Не ўдалося атрымаць бачную назву для індэксатара «%s»

en: You can not use miner pause and resume switches together
be: Вы не можаце выкарыстоўваць пераключальнікі прыпынення і ўзнаўлення працы індэксатара разам

en: You must provide the miner for pause or resume commands
be: Вы павінны ўказаць індэксатар для каманды прыпынення або ўзнаўлення працы

en: You must provide a pause or resume command for the miner
be: Вы павінны ўказаць каманду прыпынення або ўзнаўлення працы для індэксатара

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
be: Вы не можаце выкарыстоўваць аргументы «--kill» і «--terminate» разам

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
be[0]: Знойдзены %d PID…
be[1]: Знойдзена %d PID…
be[2]: Знойдзена %d PID…

en: Found process ID %d for “%s”
be: Знойдзены ID працэсу %d для «%s»

en: Starting miners…
be: Запуск індэксатараў…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
be: Не ўдалося запусціць індэксатары, бо не ўдалося стварыць менеджар, %s

en: perhaps a disabled plugin?
be: магчыма, адключаны плагін?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
be: Калі аргументы не ўказаны, паказваецца статус індэксатараў даных

en: Unrecognized options
be: Нераспазнаныя параметры

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
be: Запуск, спыненне і вывад спіса дэманаў, якія адказваюць за індэксаванне змесціва

en: Could not get D-Bus connection
be: Не ўдалося атрымаць злучэнне D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
be: Не ўдалося стварыць проксі D-Bus для tracker-store

en: Could not run tracker-extract:
be: Не ўдалося выканаць tracker-extract:

en: Extract metadata from a file
be: Выняць метаданыя з файла

en: Adds FILE as an indexed location
be: Дадае ФАЙЛ у якасці праіндэксаванага размяшчэння

en: Removes FILE from indexed locations
be: Выдаляе ФАЙЛ з праіндэксаваных размяшчэнняў

en: Makes indexing recursive
be: Робіць індэксацыю рэкурсіўна

en: “%s” is not a directory
be: «%s» не з'яўляецца каталогам

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
be: Трэба ўказаць або --add, або --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
be: параметры «--add» і «--remove» узаемавыключальныя

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
be: --recursive патрабуе параметра --add

en: Path
be: Шлях

en: Recursive
be: Рэкурсіўна

en: Please specify one or more locations to index.
be: Укажыце адно або некалькі размяшчэнняў для індэксавання.

en: Index content using the Tracker filesystem miner
be: Індэксаванне змесціва праз індэксатар файлавай сістэмы Tracker

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
be: Паказваць поўныя прасторы назваў (то-бок выкарыстоўваць не nie:title, а поўныя URL)

en: Show plain text content if available for resources
be: Калі магчыма, паказваць змесціва рэсурсаў як звычайны тэкст

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
be: Замест пошуку назвы файла, разглядаць аргументы ФАЙЛ як ідэнтыфікатары IRI (напрыклад, <file:///path/to/some/file.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
be: Выводзіць вынікі як RDF у фармаце Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
be: Уласцівасць RDF якую трэба разглядаць як URL (напрыклад, «nie:url»)

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Unable to retrieve URN for URI
be: Немагчыма атрымаць URN для URI

en: Unable to retrieve data for URI
be: Немагчыма атрымаць даныя для URI

en: No metadata available for that URI
be: Няма даступных метаданых для гэтага URI

en: Could not get eligible status:
be: Не ўдалося атрымаць статус прымальнасці для індэксавання:

en: Retrieve all information available for a certain file
be: Атрыманне ўсёй даступнай інфармацыі для пэўнага файла

en: Could not kill process %d — “%s”
be: Не ўдалося забіць працэс %d — «%s»

en: Killed process %d — “%s”
be: Забіць працэс %d — «%s»

en: Remove filesystem indexer database
be: Выдаленне базы даных, створанай сродкам індэксавання файлавай сістэмы

en: Remove RSS indexer database
be: Выдаленне базы даных, створанай сродкам індэксавання RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
be: Выдаленне праіндэксаванай інфармацыі пра файл, для каталогаў працуе рэкурсіўна

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
be: Выдаленне…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
be: Даныя індэксавання для гэтага файла выдалены і будуць праіндэксаваны зноў.

en: Reset the index and configuration
be: Скінуць індэкс і канфігурацыю

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
be: Пошук змесціва адпаведнага ЗАПЫТам, па тыпу або па ўсіх тыпах

en: Search for files
be: Пошук файлаў

en: Search for folders
be: Пошук папак

en: Search for music files
be: Пошук музыкі

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
be: Пошук альбомаў (--all не ўплывае на вынік)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
be: Пошук выканаўцаў (--all не ўплывае на вынік)

en: Search for image files
be: Пошук выяў

en: Search for video files
be: Пошук відэафайлаў

en: Search for document files
be: Пошук дакументаў

en: Search for software (--all has no effect on this)
be: Пошук праграм (--all не ўплывае на вынік)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
be: Пошук катэгорый праграм (--all не ўплывае на вынік)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
be: Пошук каналаў (--all не ўплывае на вынік)

en: Limit the number of results shown
be: Абмежаваць колькасць вынікаў, якія будуць паказвацца

en: Offset the results
be: Зрух вынікаў

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
be: Выкарыстоўваць у пошукавых запытах «АБО» замест «І» (прадвызначана)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
be: Паказаць для вынікаў URN (не ўжываецца да --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
be: Вярнуць таксама ўсе супадзенні, якія не існуюць (то-бок з адмантаваных тамоў)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
be: Адключыць паказ фрагментаў у выніках. Паказваецца толькі для асобных катэгорый, напрыклад, Documents, Music…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
be: Адключыць паўнатэкставы пошук (FTS). Маецца на ўвазе --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
be: Адключыць выкарыстанне колераў пры вывадзе фрагментаў і вынікаў

en: search terms
be: пошукавыя запыты

en: TERMS
be: ЗАПЫТЫ

en: Could not get search results
be: Не ўдалося атрымаць вынікі пошуку

en: No files were found
be: Файлы не знойдзены

en: Files
be: Файлы

en: No artists were found
be: Выканаўцы не знойдзены

en: Artists
be: Выканаўцы

en: No music was found
be: Музыка не знойдзена

en: Albums
be: Альбомы

en: No feeds were found
be: Каналы не знойдзены

en: Feeds
be: Каналы

en: No software was found
be: Праграмы не знойдзены

en: Software
be: Праграмы

en: No software categories were found
be: Катэгорыі праграм не знойдзены

en: Software Categories
be: Катэгорыі праграм

en: No results were found matching your query
be: Не знойдзена вынікаў, якія б адпавядалі вашаму запыту

en: Results
be: Вынікі

en: Search for content by type or across all types
be: Пошук змесціва па тыпу або па ўсіх тыпах

en: Show statistics for current index / data set
be: Паказаць статыстыку для бягучых індэксаў / набораў даных

en: EXPRESSION
be: ВЫРАЗ

en: Could not get Tracker statistics
be: Не ўдалося атрымаць статыстыку Tracker

en: No statistics available
be: Статыстыка недаступна

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
be: Статыстыка:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
be: Няма

en: Could not get basic status for Tracker
be: Не ўдалося атрымаць асноўны статус Tracker

en: Message
be: Паведамленне

en: Currently indexed
be: Зараз праіндэксавана

en: %d file | %d files
be[0]: %d файл
be[1]: %d файлы
be[2]: %d файлаў

en: %d folder | %d folders
be[0]: %d папка
be[1]: %d папкі
be[2]: %d папак

en: Remaining space on database partition
be: Засталося месца на разделе базы даных

en: Data is still being indexed
be: Даныя яшчэ індэксуюцца

en: Estimated %s left
be: Засталося прыблізна: %s

en: All data miners are idle, indexing complete
be: Усе індэксатары бяздзейнічаюць, індэксаванне завершана

en: %d recorded failure | %d recorded failures
be[0]: %d запісаная няўдача
be[1]: %d запісаныя няўдачы
be[2]: %d запісаных няўдач

en: No reports found
be: Справаздачы не знойдзены

en: Provide status and statistics on the data indexed
be: Паказ стану і статыстыкі праіндэксаваных даных

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
be: Вывесці спіс усіх цэтлікаў (выкарыстоўваецца ФІЛЬТР, калі ён указаны; ФІЛЬТР заўсёды выкарыстоўвае логікавае «АБО»)

en: FILTER
be: ФІЛЬТР

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
be: Паказаць файлы адпаведныя кожнаму цэтліку (выкарыстоўваецца толькі з --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
be: Дадаць цэтлік (калі ФАЙЛы не ўказаны, ЦЭТЛІК не будзе адпавядаць ніводнаму файлу)

en: TAG
be: ЦЭТЛІК

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
be: Выдаліць цэтлік (калі ФАЙЛы не ўказаны, ЦЭТЛІК будзе выдалены для ўсіх файлаў)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
be: Апісанне для цэтліка (выкарыстоўваецца толькі з --add)

en: STRING
be: РАДОК

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
be: Выкарыстоўваць у пошукавых запытах «І» замест «АБО» (прадвызначана)

en: FILE…
be: ФАЙЛ…

en: FILE [FILE…]
be: ФАЙЛ [ФАЙЛ…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
be: Увага. Дасягнуты ліміт, база даных змяшчае больш элементаў, але не ўсе з іх пералічаны тут

en: Could not get file URNs
be: Не ўдалося атрымаць URN файла

en: Could not get files related to tag
be: Не ўдалося атрымаць адпаведныя цэтліку файлы

en: Could not get all tags in the database
be: Не ўдалося атрымаць усе цэтлікі ў базе даных

en: No files have been tagged
be: Няма файлаў з цэтлікамі

en: Could not get files for matching tags
be: Не ўдалося атрымаць файлы для адпаведных цэтлікаў

en: No files were found matching ALL of those tags
be: Не знойдзена файлаў, якія б адпавядалі ўсім гэтым цэтлікам

en: Could not get all tags
be: Не ўдалося атрымаць усе цэтлікі

en: No tags were found
be: Цэтлікі не знойдзены

en: Tags (shown by name)
be: Цэтлікі (паказваюцца па назве)

en: No files were modified
be: Няма змененых файлаў

en: Files do not exist or aren’t indexed
be: Файлы не існуюць або не праіндэксаваны

en: Could not add tag
be: Не ўдалося дадаць цэтлік

en: Tag was added successfully
be: Цэтлік дададзены

en: Could not add tag to files
be: Не ўдалося дадаць цэтлік да файлаў

en: Tagged
be: Мае цэтлік

en: Not tagged, file is not indexed
be: Без цэтліка, файл не праіндэксаваны

en: Could not get tag by label
be: Не ўдалося атрымаць цэтлік па назве

en: No tags were found by that name
be: Цэтлікаў з такой назвай не знойдзена

en: None of the files had this tag set
be: Ніводны файл не мае такога цэтліка

en: Could not remove tag
be: Не ўдалося выдаліць цэтлік

en: Tag was removed successfully
be: Цэтлік выдалены

en: Untagged
be: Без цэтліка

en: File not indexed or already untagged
be: Файл не праіндэксаваны або ўжо не мае цэтліка

en: The --list option is required for --show-files
be: Для --show-files патрабуецца параметр --list

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
be: Параметр --and-operator можа выкарыстоўвацца толькі з --list і назвамі цэтлікаў у якасці аргументаў

en: Add and delete actions can not be used together
be: Нельга выконваць разам выдаленне і дадаванне

en: The --description option can only be used with --add
be: Параметр --description можа выкарыстоўвацца толькі з --add

en: Add, remove and list tags
be: Дадаванне, выдаленне, вывад спіса цэтлікаў
