Tracker - en to ca translation catalogue (290 entries)

en: Max bytes to extract
ca: Bytes màxims que s'extrauran

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
ca: Nombre màxim de bytes UTF-8 que s'extrauran.

en: Text file allowlist
ca: Fitxer de text de llista de permesos

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
ca: Patrons de nom fitxer per a documents de text sense format que s'han d'indexar

en: Wait for FS miner to be done before extracting
ca: Espera que l'extractor del sistema de fitxers acabi abans de l'extracció

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
ca: Si és «true» (cert), el tracker-extract esperarà que el tracker-miner-fs acabi la indexació abans d'extreure metadades. Aquesta opció és útil en entorns restringits quan és important llistar els fitxers ràpidament i es pot esperar per a obtenir les metadades més tard.

en: Enable stemmer
ca: Habilita l'stemmer

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
ca: Simplifica les paraules a la seva arrel per a proporcionar més resultats. Per exemple: «prestatgeria» i «prestatge» a «prestat»

en: Enable unaccent
ca: Habilita la no accentuació

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
ca: Tradueix els caràcters accentuats al seu equivalent sense accentuar. Per exemple: «català» a «catala» per a millorar la coincidència.

en: Ignore numbers
ca: Ignora els nombres

en: If enabled, numbers will not be indexed.
ca: Si està habilitat, els nombres no s'indexaran.

en: Ignore stop words
ca: Ignora les paraules buides

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
ca: Si s'habilita, les paraules llistades a la llista de paraules buides s'ignoraran. Per exemple, paraules comunes com ara «el», «sí», «no», etc.

en: Initial sleep
ca: Temps d'espera inicial

en: Initial sleep time, in seconds.
ca: Temps d'espera inicial, en segons.

en: Throttle
ca: Accelerador

en: Indexing speed, the higher the slower.
ca: Velocitat de la indexació, com més alta més lenta.

en: Low disk space limit
ca: Límit d'espai de disc mínim

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
ca: Llindar d'espai de disc, en percentatge, en el qual s'atura la indexació, o -1 per a desactivar-ho.

en: Crawling interval
ca: Interval d'indexació

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
ca: Interval, en dies, per a comprovar si el sistema de fitxers està actualitzat a la base de dades. El 0 força la indexació en qualsevol moment, el -1 la força només després d'aturades incorrectes i el -2 la desactiva completament.

en: Removable devices’ data permanence threshold
ca: Llindar de permanència de les dades de dispositius extraïbles

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
ca: Llindar, en dies, després del qual els fitxers dels dispositius extraïbles se suprimiran de la base de dades si no s'han muntat. 0 significa mai i el 365 és el màxim.

en: Enable monitors
ca: Habilita els monitors de seguiment

en: Set to false to completely disable any file monitoring
ca: Establiu a «false» (fals) per a desactivar completament qualsevol tipus de seguiment de canvis als fitxers

en: Index removable devices
ca: Indexa els dispositius extraïbles

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
ca: Establiu a «true» (cert) per a activar la indexació de directoris muntats de dispositius extraïbles.

en: Index optical discs
ca: Indexa els discs òptics

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
ca: Establiu «true» (cert) per a activar la indexació de CD's, DVD's i dispositius òptics en general (si els dispositius extraïbles no s'indexen, tampoc s'indexaran els discs òptics)

en: Index when running on battery
ca: Indexa quan s'estigui utilitzant la bateria

en: Set to true to index while running on battery
ca: Establiu «true» (cert) per a indexar quan s'estigui utilitzant la bateria

en: Perform initial indexing when running on battery
ca: Realitza la indexació inicial quan s'estigui utilitzant la bateria

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
ca: Establiu «true» (cert) per a indexar, només la primera vegada, quan s'estigui utilitzant la bateria

en: Directories to index recursively
ca: Directoris que s'han d'indexar de forma recursiva

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ca: Llista de directoris a indexar de forma recursiva, els valors especials inclouen: «&DOCUMENTS», «&DOWNLOAD», «&MUSIC», «&PICTURES», «&PUBLIC_SHARE», «&TEMPLATES», «&VIDEOS». Vegeu /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
ca: Directoris a indexar de manera no recursiva

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ca: Llista de directoris a indexar sense inspeccionar les subcarpetes, els valors especials inclouen: «&DESKTOP», «&DOCUMENTS», «&DOWNLOAD», «&MUSIC», «&PICTURES», «&PUBLIC_SHARE», «&TEMPLATES», «&VIDEOS». Vegeu /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: Index applications installed on the system
ca: Indexa les aplicacions instal·lades al sistema

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
ca: Si aquesta opció està activada, l'extractor de dades del sistema de fitxers cercarà fitxers .desktop al sistema XDG estàndard i als directoris de dades de l'usuari.

en: Ignored files
ca: Fitxers a ignorar

en: List of file patterns to avoid
ca: Llista de patrons de noms de fitxer que s'han d'ignorar

en: Ignored directories
ca: Directoris a ignorar

en: List of directories to avoid
ca: Llista de directores que s'han d'ignorar

en: Ignored directories with content
ca: Directoris amb contingut a ignorar

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
ca: Evita qualsevol directori que contingui un fitxer d'aquesta llista de blocats

en: less than one second
ca: menys d'un segon

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
ca:  %2.2d h

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
ca:  %2.2d m

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
ca:  %2.2d s

en:  %d day |  %d days
ca[0]:  %d dia
ca[1]:  %d dies

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
ca[0]:  %2.2d hora
ca[1]:  %2.2d hores

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
ca[0]:  %2.2d minut
ca[1]:  %2.2d minuts

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
ca[0]:  %2.2d segon
ca[1]:  %2.2d segons

en: Operation not supported
ca: L'operació no està implementada

en: Cookie not recognized to resume paused miner
ca: No s'ha reconegut la galeta per a reprendre l'extractor de dades en pausa

en: Pause application and reason match an already existing pause request
ca: Ja existeix una petició de pausa de la mateixa aplicació i motiu

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
ca: Temps d'espera inicial (en segons), entre 0 i 1000 (predeterminat =15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
ca: Executa fins que totes les ubicacions configurades s'hagin indexat i aleshores surt

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
ca: Comprova si, segons la configuració, s'han d'extreure les dades del FITXER

en: FILE
ca: FITXER

en: Runs for a specific domain ontology
ca: Executa per una ontologia de domini específic

en: Avoids changes in the filesystem
ca: Evita canvis al sistema de fitxers

en: Displays version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Data object “%s” currently exists
ca: L'objecte de dades «%s» ja existeix

en: Data object “%s” currently does not exist
ca: L'objecte de dades «%s» encara no existeix

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
ca: El directori no és apte per a ser indexat (basat en filtres)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
ca: El fitxer no és apte per a ser indexat (basant-se en les regles)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
ca: El fitxer no és apte per a ser indexat (fitxer amagat)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
ca: El directori no és apte per a ser indexat (no és una carpeta indexada)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
ca: El directori pare «%s» no és apte per a ser indexat (basat en filtres)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
ca: El directori pare «%s» no és apte per a ser indexat (fitxer amagat)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
ca: El directori pare «%s» no és apte per a ser indexat (basat en filtres de contingut)

en: Directory is eligible to be indexed
ca: El directori no és apte per a ser indexat

en: File is eligible to be indexed
ca: El fitxer no és apte per a ser indexat

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
ca: — inicia l'indexador del Tracker

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
ca: Afegeix canal

en: Title to use (must be used with --add-feed)
ca: Títol a utilitzar (s'ha d'utilitzar amb «--add-feed»)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
ca: Llista els canals

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
ca: Suprimeix el canal

en: Could not establish a connection to Tracker
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el Tracker

en: No error given
ca: No s'ha rebut cap error

en: Could not add feed
ca: No s'ha pogut afegir el canal

en: Could not remove feed
ca: No s'ha pogut suprimir el canal

en: Could not list feeds
ca: No s'han pogut llistar els canals

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
ca: — inicia l'indexador de canals

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
ca: — inicia el servidor intermediari de l'índex del Tracker

en: Metadata extraction failed
ca: Ha fallat l'extractor de metadades

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
ca: No s'han trobat mòduls de metadades o extractors per a gestionar aquest fitxer

en: File to extract metadata for
ca: Fitxer del qual extreure'n les metadades

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
ca: Tipus MIME per al fitxer (s'intentarà esbrinar si no es proporciona)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
ca: Força l'ús d'un mòdul per a extreure dades (p. ex. «imatges» per «imatge.jpg»)

en: MODULE
ca: MÒDUL

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
ca: Format dels resultats de sortida: «sparql», «turtle» o «json-ld»

en: Unsupported serialization format “%s”
ca: Format de serialització no compatible «%s»

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
ca: — Extreu les metadades del fitxer

en: Filename and mime type must be provided together
ca: S'ha de proporcionar alhora el nom de fitxer i el tipus MIME

en: Unavailable
ca: No disponible

note: generic
en: Initializing
ca: S'està inicialitzant

en: Processing…
ca: S'està processant…

en: Fetching…
ca: S'està recollint…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
ca: S'està arrossegant el directori «%s»

en: Crawling recursively directory “%s”
ca: S'està arrossegant de forma recursiva el directori «%s»

en: Paused
ca: Pausada

en: Idle
ca: Inactiu

en: Follow status changes as they happen
ca: Segueix els canvis d'estat a mesura que passen

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
ca: Fes un seguiment dels canvis a la base de dades en temps real (p. ex. que s'afegeixin recursos o fitxers)

en: List common statuses for miners
ca: Llista els estats comuns dels miners

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
ca: Fes una pausa a un extractor de dades (heu d'utilitzar-ho conjuntament amb «--miner»)

en: REASON
ca: MOTIU

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
ca: Fes una pausa a un extractor de dades mentre el procés de crida estigui actiu o fins que es reprengui (heu d'utilitzar-ho conjuntament amb «--miner»)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
ca: Reprèn un extractor de dades (heu d'utilitzar-ho conjuntament amb «--miner»)

en: COOKIE
ca: GALETA

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
ca: L'extractor de dades que s'utilitzarà amb «--resume» o «--pause» (podeu utilitzar sufixos, per exemple Fitxers o Aplicacions)

en: MINER
ca: EXTRACTOR-DE-DADES

en: List all miners currently running
ca: Llista tots els extractors de dades que s'estan executant

en: List all miners installed
ca: Llista tots els extractors de dades instal·lats

en: List pause reasons
ca: Llista les raons de la pausa

en: List all Tracker processes
ca: Llista tots els processos del Tracker

en: Use SIGKILL to stop all miners
ca: Utilitza SIGKILL per a aturar tots els miners

en: APPS
ca: Aplicacions

en: Use SIGTERM to stop all miners
ca: Utilitza SIGTERM per a aturar tots els miners

en: Starts miners
ca: Inicia els miners

en: Could not get status from miner: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat de l'extractor de dades: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
ca: Queden %s

en: unknown time left
ca: es desconeix el temps per a acabar

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
ca: EN PAUSA

en: Not running or is a disabled plugin
ca: No s'està executant o és un connector inhabilitat

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut fer una pausa a l'extractor de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
ca: S'està intentant fer una pausa a l'extractor de dades «%s» amb el motiu «%s»

en: Could not pause miner: %s
ca: No s'ha pogut fer una pausa a l'extractor de dades: %s

en: Cookie is %d
ca: La galeta és %d

en: Press Ctrl+C to stop
ca: Premeu Ctrl+C per a aturar

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut reprendre l'extractor de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
ca: S'està intentant reprendre l'extractor de dades %s amb la galeta %d

en: Could not resume miner: %s
ca: No s'ha pogut reprendre l'extractor de dades: %s

en: Done
ca: Fet

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut llistar els extractors de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
ca[0]: S'ha trobat %d extractor de dades instal·lat
ca[1]: S'han trobat %d extractors de dades instal·lats

en: Found %d miner running | Found %d miners running
ca[0]: S'ha trobat %d extractor de dades executant-se
ca[1]: S'han trobat %d extractors de dades executant-se

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut obtenir els detalls de la pausa, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: No miners are running
ca: No hi ha cap extractor de dades executant-se

note: Display states
en: Miners
ca: Extractors de dades

en: Application
ca: Aplicació

en: Reason
ca: Raó

en: No miners are paused
ca: No hi ha cap extractor de dades en pausa

en: Could not get SPARQL connection
ca: No s'ha pogut obtenir una connexió SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
ca: S'està seguint si hi ha actualitzacions de recursos a la base de dades

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
ca: S'ignoren totes les propietats de «nie:plainTextContent»

en: Common statuses include
ca: Els estats més comuns són

en: Could not get status, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
ca: No s'ha pogut obtenir el nom visible de l'extractor de dades «%s»

en: You can not use miner pause and resume switches together
ca: No podeu utilitzar els arguments de fer una pausa i de reprendre-la alhora

en: You must provide the miner for pause or resume commands
ca: Heu de proporcionar un extractor de dades al que fer-li la pausa o reprendre'l

en: You must provide a pause or resume command for the miner
ca: Heu de proporcionar l'ordre de fer una pausa o de reprendre a l'extractor de dades

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
ca: No podeu utilitzar els arguments «--kill» i «--terminate» alhora

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
ca[0]: S'ha trobat %d PID…
ca[1]: S'han trobat %d PID…

en: Found process ID %d for “%s”
ca: S'ha trobat l'identificador del procés %d per a «%s»

en: Starting miners…
ca: S'estan iniciant els extractors de dades…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut iniciar els extractors de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: perhaps a disabled plugin?
ca: potser hi ha algun connector inhabilitat?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
ca: Si no es donen arguments, es mostra l'estat dels miners de dades

en: Unrecognized options
ca: No s'han reconegut les opcions

en: Could not get D-Bus connection
ca: No s'ha pogut obtenir una connexió D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
ca: No s'ha pogut crear el servidor intermediari, mitjançant D-Bus, a la «tracker-store»

en: Could not run tracker-extract:
ca: No s'ha pogut executar la «tracker-store»:

en: Adds FILE as an indexed location
ca: Afegeix FITXER com a ubicació indexada

en: Removes FILE from indexed locations
ca: Elimina el FITXER de les ubicacions indexades

en: Makes indexing recursive
ca: Fa que la indexació sigui recursiva

en: “%s” is not a directory
ca: «%s» no és un directori

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
ca: S'ha de proporcionar --add o --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
ca: --add i --remove són mútuament excloents

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
ca: --recursive requereix --add

en: Path
ca: Camí

en: Recursive
ca: Recursiu

en: Please specify one or more locations to index.
ca: Especifiqueu una o més ubicacions a indexar.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
ca: Mostra els espais de noms complets (p. ex. no utilitzeu nie:title, utilitzeu URL complets)

en: Show plain text content if available for resources
ca: Mostra el contingut del text pla si està disponible per als recursos

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
ca: En lloc de cercar un nom de fitxer, tracta els arguments FITXER com a IRI reals (p. ex. <file///camí/a/algun/fitxer.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
ca: Resultats de la sortida com a RDF en format Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
ca: Propietat RDF a tractar com a URL (p. ex. «nie:url»)

en: Unable to retrieve namespace prefixes
ca: No s'han pogut recuperar els prefixos de l'espai de noms

en: No namespace prefixes were returned
ca: No s'ha retornat cap prefix d'espai de noms

en: Results
ca: Resultats

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Querying information for entity
ca: S'està consultant la informació de l'entitat

en: Unable to retrieve URN for URI
ca: No s'ha pogut recuperar URN per URI

en: Unable to retrieve data for URI
ca: No s'han pogut recuperar les dades de l'URI

en: No metadata available for that URI
ca: No hi ha metadades disponibles per a aquest URI

en: Could not get eligible status:
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat d'elegibilitat:

en: Could not kill process %d — “%s”
ca: No s'ha pogut matar el procés %d — «%s»

en: Killed process %d — “%s”
ca: S'ha matat el procés %d — «%s»

en: Remove filesystem indexer database
ca: Eliminar la base de dades d'indexadors del sistema

en: Remove RSS indexer database
ca: Elimina la base de dades de l'indexador RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
ca: Esborra la informació sobre un fitxer indexat, que funciona de manera recursiva per als directoris

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
ca: S'està suprimint…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
ca: Les dades indexades per a aquest fitxer han estat esborrades i re-indexades de nou.

en: Search for files
ca: Cercar els fitxers

en: Search for folders
ca: Cerca per carpetes

en: Search for music files
ca: Cerca per fitxers de música

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
ca: Cerca per àlbums de música («--all» no modifica la cerca)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
ca: Cerca per artistes de música («--all» no modifica la cerca)

en: Search for image files
ca: Cerca per fitxers d'imatges

en: Search for video files
ca: Cerca per fitxers de vídeos

en: Search for document files
ca: Cerca per fitxers de documents

en: Search for software (--all has no effect on this)
ca: Cerca per a programari («--all» no modifica la cerca)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
ca: Cerca per categories de programari («--all» no modifica la cerca)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
ca: Cerca per canals («--all» no modifica la cerca)

en: Limit the number of results shown
ca: Limita el nombre de resultats mostrats

en: Offset the results
ca: Desplaça els resultats

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
ca: Utilitza «o» en comptes de «i» (predeterminat) per a cercar termes

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
ca: Mostra els URN's dels resultats (no s'aplica a «--music-albums», «--music-artists», «--feeds», «--software», «--software-categories»)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
ca: Retorna totes les coincidències no existents (per exemple inclou els volums que no estiguin muntats)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
ca: No mostris el context en els resultats. Només es mostra per algunes categories, p. ex. Documents, Música…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
ca: Inhabilita la cerca de text complet (FTS). Implica «--disable-snippets»

en: Disable color when printing snippets and results
ca: Inhabilita el color en imprimir fragments i resultats

en: search terms
ca: termes de cerca

en: EXPRESSION
ca: EXPRESSIÓ

en: Could not get search results
ca: No s'han pogut obtenir els resultats de cerca

en: No files were found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: Files
ca: Fitxers

en: No artists were found
ca: No s'ha trobat cap artista

en: Artists
ca: Artistes

en: No music was found
ca: No s'ha trobat música

en: Albums
ca: Àlbums

en: No feeds were found
ca: No s'ha trobat cap canal

en: Feeds
ca: Canals

en: No software was found
ca: No s'ha trobat cap programari

en: Software
ca: Programari

en: No software categories were found
ca: No s'ha trobat cap categoria de programari

en: Software Categories
ca: Categories de programari

en: No results were found matching your query
ca: No s'ha trobat cap resultat que coincideixi amb la consulta

en: Show statistics for current index / data set
ca: Mostra estadístiques de l'índex actual i el conjunt de dades

en: Could not get Tracker statistics
ca: No s'han pogut obtenir les estadístiques del Tracker

en: No statistics available
ca: No hi ha estadístiques disponibles

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
ca: Estadístiques:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
ca: Sense

en: Could not get basic status for Tracker
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat bàsic del Tracker

en: Message
ca: Missatge

en: Currently indexed
ca: Actualment indexat

en: %d file | %d files
ca[0]: %d fitxer
ca[1]: %d fitxers

en: %d folder | %d folders
ca[0]: %d carpeta
ca[1]: %d carpetes

en: Remaining space on database partition
ca: Espai lliure a la partició de la base de dades

en: Data is still being indexed
ca: Les dades encara s'estan indexant

en: Estimated %s left
ca: %s restant estimat

en: All data miners are idle, indexing complete
ca: Tots els extractors de dades estan inactius, s'ha completat l'índex

en: %d recorded failure | %d recorded failures
ca[0]: %d fallada enregistrada
ca[1]: %d fallades enregistrades

en: No reports found
ca: No cap informe

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
ca: Llista totes les etiquetes (si s'especifica es farà servir «FILTRE», aquest sempre utilitza una «OR» lògica)

en: FILTER
ca: FILTRE

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
ca: Mostra els fitxers associats a cada etiqueta (només s'utilitza amb «--list»)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
ca: Afegeix una etiqueta (si s'omet «FITXER» no s'associa cap fitxer amb l'«ETIQUETA»)

en: TAG
ca: ETIQUETA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
ca: Suprimeix una etiqueta (si s'omet «FITXER's» se suprimirà l'«ETIQUETA» de tots els fitxers)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
ca: Descripció de l'etiqueta (només s'utilitza amb «--add»)

en: STRING
ca: CADENA

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
ca: Utilitzeu «AND» (i) en comptes d'«OR» (o, per defecte) per a cercar termes

en: FILE…
ca: FITXER…

en: FILE [FILE…]
ca: FITXER [FITXER…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
ca: NOTA: s'ha arribat al límit, la base de dades conté més elements que no estan llistats aquí

en: Could not get file URNs
ca: No s'han pogut obtenir les URN del fitxer

en: Could not get files related to tag
ca: No s'han pogut obtenir els fitxers relacionats amb l'etiqueta

en: Could not get all tags in the database
ca: No s'han pogut obtenir totes les etiquetes de la base de dades

en: No files have been tagged
ca: No hi ha cap fitxer etiquetat

en: Could not get files for matching tags
ca: No s'ha pogut obtenir cap fitxer amb les etiquetes seleccionades

en: No files were found matching ALL of those tags
ca: No s'ha trobat cap fitxer que coincideixi amb totes les etiquetes

en: Could not get all tags
ca: No s'han pogut obtenir totes les etiquetes

en: No tags were found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta

en: Tags (shown by name)
ca: Etiquetes (se'n mostra el nom)

en: No files were modified
ca: No s'havia modificat cap fitxer

en: Files do not exist or aren’t indexed
ca: Els fitxers, o bé no existeixen o bé no estan indexats

en: Could not add tag
ca: No s'ha pogut afegir l'etiqueta

en: Tag was added successfully
ca: S'ha afegit l'etiqueta correctament

en: Could not add tag to files
ca: No s'ha pogut afegir l'etiqueta als fitxers

en: Tagged
ca: Etiquetat

en: Not tagged, file is not indexed
ca: No està etiquetat, el fitxer no està indexat

en: Could not get tag by label
ca: No s'ha pogut obtenir l'etiqueta per la marca

en: No tags were found by that name
ca: No s'ha trobat cap etiqueta amb aquest nom

en: None of the files had this tag set
ca: Cap fitxer tenia aquesta etiqueta

en: Could not remove tag
ca: No s'ha pogut suprimir l'etiqueta

en: Tag was removed successfully
ca: S'ha suprimit l'etiqueta correctament

en: Untagged
ca: Sense etiquetes

en: File not indexed or already untagged
ca: El fitxer, o bé no està indexat o ja no té cap etiqueta

en: The --list option is required for --show-files
ca: L'opció «--show-files» requereix també l'opció «--list»

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
ca: L'opció «--and-operator» només es pot utilitzar juntament amb «--list» i amb arguments d'etiqueta

en: Add and delete actions can not be used together
ca: No es poden utilitzar alhora les accions d'afegir i suprimir

en: The --description option can only be used with --add
ca: L'opció «--description» només es pot utilitzar juntament amb «--add»

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
ca: Registre, 0 = només errors, 1 = mínim, 2 = detallat i 3 = depuració (predeterminat=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
ca: Inhabilita l'aturada després de 30 segons d'inactivitat

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
ca: — inicia el servei d'escriptura del Tracker
