tracker master - en to hu translation catalogue (297 entries)

en: Max bytes to extract
hu: Kinyerendő bájtok maximális száma

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
hu: Kinyerendő UTF-8 bájtok maximális száma.

en: Text file allowlist
hu: Szövegfájlok engedélyezési listája

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
hu: Fájlnévminták, amelyeket egyszerű szöveges dokumentumok esetén nem kell indexelni

en: Wait for FS miner to be done before extracting
hu: Várakozás a fájlrendszer-adatbányász elkészülésére a kinyerés előtt

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
hu: Ha igazra van állítva, a tracker-extract megvárja, hogy a tracker-miner-fs befejezze a bejárást a metaadatok kinyerése előtt. Ez a beállítás korlátozott környezetben hasznos, ahol fontos a fájlok felsorolása a lehető leggyorsabban, de a metaadatokra lehet várni.

en: Enable stemmer
hu: Szótövező engedélyezése

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
hu: Szavak leegyszerűsítése a szótövükre a pontosabb találatok érdekében. Például „polcok” helyett „polc”.

en: Enable unaccent
hu: Ékezetmentesítés engedélyezése

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
hu: Az ékezetes karakterek cseréje az ékezet nélküli megfelelőjükre a pontosabb találat érdekében. Például „szerződés” helyett „szerzodes”.

en: Ignore numbers
hu: Számok mellőzése

en: If enabled, numbers will not be indexed.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a számok nem lesznek indexelve.

en: Initial sleep
hu: Kiinduló alvási idő

en: Initial sleep time, in seconds.
hu: Kiinduló alvási idő másodpercben.

en: Throttle
hu: Sebesség-visszafogás

en: Indexing speed, the higher the slower.
hu: Indexelés sebessége, a nagyobb lassabbat jelent.

en: Low disk space limit
hu: Kevés lemezhely korlát

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
hu: Lemezhely küszöbszintje százalékban, amelynél az indexelés leállítandó, vagy -1 a kikapcsoláshoz.

en: Crawling interval
hu: Bejárás gyakorisága

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
hu: Ennyi naponta ellenőrizze, hogy a fájlrendszer naprakész-e az adatbázisban. A 0 bármikor kikényszeríti a bejárást, a -1 csak a nem tiszta leállítások után, és a -2 teljesen letiltja.

en: Removable devices’ data permanence threshold
hu: Cserélhető eszközök adatainak megőrzési küszöbe

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
hu: A cserélhető eszközökön lévő fájlok eltávolítása az adatbázisból ennyi nap után, ha az eszköz nem kerül csatolásra. A 0 jelentése soha, a maximum 365.

en: Enable monitors
hu: Megfigyelők engedélyezése

en: Set to false to completely disable any file monitoring
hu: Állítsa hamisra a fájlfigyelés teljes kikapcsolásához

en: Index removable devices
hu: Cserélhető adathordozók indexelése

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
hu: Állítsa igazra a cserélhető eszközökön lévő csatolt könyvtárak indexeléséhez.

en: Index optical discs
hu: Optikai adathordozók indexelése

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
hu: Állítsa igazra a CD-k, DVD-k és általában az optikai adathordozók indexeléséhez (de ha a cserélhető eszközök indexelése nincs bekapcsolva, akkor az optikai lemezek sem lesznek indexelve.)

en: Index when running on battery
hu: Indexelés akkumulátoros működés esetén

en: Set to true to index while running on battery
hu: Állítsa igazra az indexeléshez akkumulátoros működés esetén

en: Perform initial indexing when running on battery
hu: Kezdeti indexelés végrehajtása akkumulátoros működés esetén

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
hu: Állítsa igazra a legelső indexelés végrehajtásához akkumulátoros működés esetén is

en: Directories to index recursively
hu: Rekurzívan indexelendő könyvtárak

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
hu: Rekurzívan indexelendő könyvtárak listája. A speciális értékek: „&DESKTOP”, „&DOCUMENTS”, „&DOWNLOAD”, „&MUSIC”, „&PICTURES”, „&PUBLIC_SHARE”, „&TEMPLATES”, „&VIDEOS”. Lásd a /etc/xdg/user-dirs.defaults és $HOME/.config/user-dirs.default fájlokat.

en: Directories to index non-recursively
hu: Nem rekurzívan indexelendő könyvtárak

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
hu: Az alkönyvtárak vizsgálata nélkül indexelendő könyvtárak listája. A speciális értékek: „&DESKTOP”, „&DOCUMENTS”, „&DOWNLOAD”, „&MUSIC”, „&PICTURES”, „&PUBLIC_SHARE”, „&TEMPLATES”, „&VIDEOS”. Lásd a /etc/xdg/user-dirs.defaults és $HOME/.config/user-dirs.default fájlokat.

en: Ignored files
hu: Mellőzött fájlok

en: List of file patterns to avoid
hu: Elkerülendő fájlnévminták

en: Ignored directories
hu: Mellőzött könyvtárak

en: List of directories to avoid
hu: Elkerülendő könyvtárak listája

en: Ignored directories with content
hu: Könyvtárak mellőzése ilyen tartalommal

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
hu: Itt tiltólistára tett fájlokat tartalmazó könyvtárak elkerülése

en: Cookie not recognized to resume paused miner
hu: A süti nem ismerhető fel a szüneteltetett bányász folytatásához

en: Pause application and reason match an already existing pause request
hu: Az alkalmazás szüneteltetési kérés és ok megegyezik egy már létező szüneteltetési kéréssel

en: less than one second
hu: kevesebb mint egy másodperc

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
hu:  %d n

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
hu:  %2.2d ó

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
hu:  %2.2d p

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
hu:  %2.2d mp

en:  %d day |  %d days
hu[0]:  %d nap
hu[1]:  %d nap

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
hu[0]:  %2.2d óra
hu[1]:  %2.2d óra

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
hu[0]:  %2.2d perc
hu[1]:  %2.2d perc

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
hu[0]:  %2.2d másodperc
hu[1]:  %2.2d másodperc

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
hu: Kiinduló alvási idő másodpercben, 0 – 1000 (az alapérték a 15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
hu: Addig fut, amíg minden beállított hely nem kerül indexelésre, majd kilép

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
hu: Ellenőrzi, hogy a FÁJL alkalmas-e adatbányászásra a beállítások alapján

en: FILE
hu: FÁJL

en: Runs for a specific domain ontology
hu: Egy konkrét tartomány ontológiához fut le

en: Avoids changes in the filesystem
hu: Elkerüli a fájlrendszeren való változtatásokat

en: Displays version information
hu: Verzióinformációk megjelenítése

en: Data object “%s” currently exists
hu: A(z) „%s” adatobjektum már létezik

en: Data object “%s” currently does not exist
hu: A(z) „%s” adatobjektum nem létezik

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
hu: A könyvtár NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (a szűrők alapján)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
hu: A fájl NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (a szűrők alapján)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
hu: A fájl NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (rejtett fájl)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
hu: A fájl NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (nem indexelt mappa)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
hu: A(z) „%s” szülőkönyvtár NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (a szűrők alapján)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
hu: A(z) „%s” szülőkönyvtár NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (rejtett fájl)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
hu: A(z) „%s” szülőkönyvtár NEM alkalmas arra, hogy indexelve legyen (a tartalomszűrők alapján)

en: Directory is eligible to be indexed
hu: A könyvtár alkalmas arra, hogy indexelve legyen

en: File is eligible to be indexed
hu: A fájl alkalmas arra, hogy indexelve legyen

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
hu: – a követő indexelő elindítása

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
hu: Hírforrás hozzáadása

en: Title to use (must be used with --add-feed)
hu: Használandó cím (a --add-feed kapcsolóval együtt használandó)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
hu: Hírforrások felsorolása

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
hu: Hírforrás törlése

en: Could not establish a connection to Tracker
hu: Nem hozható létre kapcsolat a Követőhöz

en: No error given
hu: Nincs megadva hiba

en: Could not add feed
hu: A hírforrás nem vehető fel

en: Could not remove feed
hu: Nem sikerült eltávolítani a hírforrást

en: Could not list feeds
hu: Nem sikerült felsorolni a hírforrásokat

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
hu: – a hírforrás-indexelő elindítása

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
hu: – a követő indexelő proxy elindítása

en: Metadata extraction failed
hu: A metaadatok kinyerése sikertelen

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
hu: Nem találhatók metaadat- vagy kinyerő modulok ezen fájl kezeléséhez

en: File to extract metadata for
hu: Metaadatok kinyerése e fájlból

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
hu: A fájl MIME-típusa (ha nincs megadva, ki lesz találva)

en: MIME
hu: MIME-típus

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
hu: Kinyeréshez használandó modul kényszerítése (például: „valami” = „valami.so”)

en: MODULE
hu: MODUL

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
hu: Kimeneti eredmények formátuma: „sparql”, „turtle” vagy „json-ld”

en: FORMAT
hu: FORMÁTUM

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
hu: Foglalatfájl-leíró az egyenrangú kommunikációhoz

en: FD
hu: FL

en: Unsupported serialization format “%s”
hu: Nem támogatott sorosítási formátum: „%s”

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
hu: – Fájlok metaadatainak kinyerése

en: Filename and mime type must be provided together
hu: A fájlnevet és MIME-típust együtt kell megadni

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
hu: Naplózás, 0 = csak hibák, 1 = minimális, 2 = részletes, 3 = hibakeresés (az alapérték a 0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
hu: 30 másodperc inaktivitás utáni leállítás kikapcsolása

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
hu: – a követő visszaíró szolgáltatásának elindítása

en: Unavailable
hu: Nem érhető el

note: generic
en: Initializing
hu: Előkészítés

en: Processing…
hu: Feldolgozás…

en: Fetching…
hu: Lekérés…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
hu: A(z) „%s” könyvtár átkutatása

en: Crawling recursively directory “%s”
hu: A(z) „%s” könyvtár átkutatása rekurzívan

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Idle
hu: Tétlen

en: Follow status changes as they happen
hu: Állapotváltozások követése, amint megtörténnek

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
hu: Az adatbázis változásainak figyelése valós időben (például erőforrások vagy fájlok hozzáadása)

en: List common statuses for miners
hu: Gyakori állapotok felsorolása a bányászok számára

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
hu: Egy bányász szüneteltetése (a --miner kapcsolóval használandó)

en: REASON
hu: OK

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
hu: Egy bányász szüneteltetése, amíg a hívó folyamat él vagy ameddig folytatásra nem kerül (a --miner kapcsolóval használandó)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
hu: Egy bányász folytatása (a --miner kapcsolóval használandó)

en: COOKIE
hu: SÜTI

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
hu: A --resume vagy --pause kapcsolóval használandó bányász (használhat utótagokat, például Fájlok vagy Alkalmazások)

en: MINER
hu: BÁNYÁSZ

en: List all miners currently running
hu: A jelenleg futó összes bányász felsorolása

en: List all miners installed
hu: A összes telepített bányász felsorolása

en: List pause reasons
hu: A szüneteltetési okok felsorolása

en: List all Tracker processes
hu: Az összes Követő folyamat felsorolása

en: Use SIGKILL to stop all miners
hu: SIGKILL használata az összes bányász leállításához

en: APPS
hu: ALKALMAZÁSOK

en: Use SIGTERM to stop all miners
hu: SIGTERM használata az összes bányász leállításához

en: Starts miners
hu: Elindítja a bányászokat

en: Could not get status from miner: %s
hu: Nem sikerült lekérni az állapotot a bányásztól: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
hu: %s van hátra

en: unknown time left
hu: ismeretlen hátralévő idő

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
hu: SZÜNETELTETVE

en: Not running or is a disabled plugin
hu: Nem fut, vagy ez egy letiltott bővítmény

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
hu: Nem sikerült szüneteltetni a bányászt, nem sikerült létrehozni a kezelőt, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
hu: A(z) „%s” bányász szüneteltetésének kísérlete „%s” okkal

en: Could not pause miner: %s
hu: Nem sikerült szüneteltetni a bányászt: %s

en: Cookie is %d
hu: A süti: %d

en: Press Ctrl+C to stop
hu: Nyomjon Ctrl+C-t a leállításhoz

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
hu: Nem sikerült folytatni a bányászt, nem sikerült létrehozni a kezelőt, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
hu: A(z) „%s” bányász folytatásának kísérlete a(z) %d. számú sütivel

en: Could not resume miner: %s
hu: Nem sikerült folytatni a bányászt: %s

en: Done
hu: Kész

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
hu: Nem sikerült felsorolni a bányászokat, nem sikerült létrehozni a kezelőt, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
hu[0]: %d telepített bányász található
hu[1]: %d telepített bányász található

en: Found %d miner running | Found %d miners running
hu[0]: %d futó bányász található
hu[1]: %d futó bányász található

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
hu: Nem sikerült lekérni a szüneteltetetés részleteit, nem sikerült létrehozni a kezelőt, %s

en: No miners are running
hu: Nincsenek futó bányászok

note: Display states
en: Miners
hu: Bányászok

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Reason
hu: Ok

en: No miners are paused
hu: Nincsenek szüneteltetett bányászok

en: Could not get SPARQL connection
hu: Nem sikerült lekérni a SPARQL kapcsolatot

en: Now listening for resource updates to the database
hu: Adatbázisnak küldött erőforrás-frissítések figyelése

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
hu: Az összes nie:plainTextContext tulajdonság kihagyásra kerül

en: Common statuses include
hu: Gyakori állapotok:

en: Could not get status, manager could not be created, %s
hu: Nem sikerült lekérni az állapotot, nem sikerült létrehozni a kezelőt, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
hu: Nem sikerült lekérni a megjelenített nevet a(z) „%s” bányásznál

en: You can not use miner pause and resume switches together
hu: A bányász szüneteltetési és folytatási kapcsolói együtt nem használhatók

en: You must provide the miner for pause or resume commands
hu: Meg kell adnia a bányászt a szüneteltetési vagy folytatási parancshoz

en: You must provide a pause or resume command for the miner
hu: Meg kell adnia egy szüneteltetési vagy folytatási parancsot a bányászhoz

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
hu: A --kill és --terminate argumentumok együtt nem használhatók

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
hu[0]: %d PID található…
hu[1]: %d PID található…

en: Found process ID %d for “%s”
hu: %d folyamatazonosító található a következőhöz: „%s”

en: Starting miners…
hu: Bányászok indítása…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
hu: Nem sikerült elindítani a bányászokat, nem sikerült létrehozni a kezelőt, %s

en: perhaps a disabled plugin?
hu: talán egy letiltott bővítmény?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
hu: Ha nincsenek argumentumok megadva, akkor az adatbányászok állapota jelenik meg

en: Unrecognized options
hu: Azonosítatlan kapcsolók

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
hu: Az indexelt tartalomért felelős démonok indítása, leállítása, újraindítása és felsorolása

en: Could not get D-Bus connection
hu: Nem sikerült lekérni a D-Bus kapcsolatot

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
hu: Nem sikerült létrehozni a D-Bus proxyt a tracker-store-hoz

en: Could not run tracker-extract:
hu: Nem sikerült futtatni a tracker-extract parancsot:

en: Extract metadata from a file
hu: Metaadatok kinyerése egy fájlból

en: Adds FILE as an indexed location
hu: Indexelt helyként adja hozzá a FÁJLT

en: Removes FILE from indexed locations
hu: Eltávolítja a FÁJLT az indexelt helyek közül

en: Makes indexing recursive
hu: Rekurzívvá teszi az indexelést

en: “%s” is not a directory
hu: A(z) „%s” nem könyvtár

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
hu: Meg kell adni az --add vagy a --remove kapcsolók egyikét

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
hu: Az --add és a --remove kölcsönösen kizárják egymást

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
hu: A --recursive kapcsolóhoz szükséges az --add kapcsoló

en: Path
hu: Útvonal

en: Recursive
hu: Rekurzív

en: Please specify one or more locations to index.
hu: Adjon meg egy vagy több indexelendő helyet.

en: Index content using the Tracker filesystem miner
hu: Tartalom indexelése a Tracker fájlrendszerbányász használatával

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
hu: Teljes névterek megjelenítése (azaz a nie:title tulajdonság helyett teljes URL-ek használata)

en: Show plain text content if available for resources
hu: Egyszerű szöveges tartalom megjelenítése, ha elérhető az erőforrásokhoz

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
hu: A fájlnév kikeresése helyett a FÁJL argumentumok tényleges IRI-ként történő kezelése (például <file:///útvonal/egy/fájlhoz.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
hu: Találatok kiírása Turtle formátumú RDF-ként

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
hu: URL-ként kezelendő RDF-tulajdonság (például „nie:url”)

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Unable to retrieve URN for URI
hu: Nem lehet lekérni az URN-t az URI-hoz

en: Unable to retrieve data for URI
hu: Nem lehet lekérni az adatokat az URI-hoz

en: No metadata available for that URI
hu: Nem érhetők el metaadatok ahhoz az URI-hoz

en: Could not get eligible status:
hu: Nem sikerült lekérni az alkalmassági állapotot:

en: Retrieve all information available for a certain file
hu: Egy adott fájlhoz elérhető összes információ lekérdezése

en: Could not kill process %d — “%s”
hu: Nem sikerült kilőni a(z) %d azonosítójú folyamatot – „%s”

en: Killed process %d — “%s”
hu: A(z) %d azonosítójú folyamat kilőve – „%s”

en: Remove filesystem indexer database
hu: Fájlrendszer-indexelő adatbázis eltávolítása

en: Remove RSS indexer database
hu: RSS-indexelő adatbázis eltávolítása

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
hu: A fájlhoz kapcsolódó indexelt információk törlése, a könyvtáraknál rekurzívan működik

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
hu: Törlés…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
hu: A fájlhoz tartozó indexelt adatok törölve lettek, és újra lesznek indexelve.

en: Reset the index and configuration
hu: Az index és a beállítások visszaállítása

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
hu: A KIFEJEZÉSEKNEK megfelelő tartalmak keresése típusonként vagy az összes típus között.

en: Search for files
hu: Fájlok keresése

en: Search for folders
hu: Mappák keresése

en: Search for music files
hu: Zenefájlok keresése

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
hu: Zenealbumok keresése (az --all kapcsoló nincs erre hatással)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
hu: Zeneelőadók keresése (az --all kapcsoló nincs erre hatással)

en: Search for image files
hu: Képfájlok keresése

en: Search for video files
hu: Videofájlok keresése

en: Search for document files
hu: Dokumentumfájlok keresése

en: Search for software (--all has no effect on this)
hu: Szoftverek keresése (az --all kapcsolódó nincs erre hatással)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
hu: Szoftverkategóriák keresése (az --all kapcsoló nincs erre hatással)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
hu: Hírforrások keresése (az --all kapcsolódó nincs erre hatással)

en: Limit the number of results shown
hu: A megjelenített találatok számának korlátozása

en: Offset the results
hu: Találatok eltolása

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
hu: VAGY használata a keresési kifejezéseknél az ÉS (az alapértelmezett) helyett

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
hu: URN-ek megjelenítése a találatokhoz (nem érvényes a --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories kapcsolókra)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
hu: Az összes nem létező találat visszaadása (azaz vegye bele a nem csatolt köteteket)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
hu: Töredékek megjelenítésének letiltása a találatoknál. Ez csak egyes kategóriáknál jelenik meg, például a Dokumentumoknál, Zenéknél…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
hu: Teljes szöveges keresés (FTS) letiltása. Magával vonja a --disable-snippets kapcsolót.

en: Disable color when printing snippets and results
hu: Szín letiltása a töredékek és találatok kiírásakor

en: search terms
hu: keresési kifejezések

en: TERMS
hu: KIFEJEZÉSEK

en: Could not get search results
hu: Nem sikerült lekérni a keresési eredményeket

en: No files were found
hu: Nem találhatók fájlok

en: Files
hu: Fájlok

en: No artists were found
hu: Nem találhatók előadók

en: Artists
hu: Előadók

en: No music was found
hu: Nem található zene

en: Albums
hu: Albumok

en: No feeds were found
hu: Nem találhatók hírforrások

en: Feeds
hu: Hírforrások

en: No software was found
hu: Nem találhatók szoftverek

en: Software
hu: Szoftverek

en: No software categories were found
hu: Nem találhatók szoftverkategóriák

en: Software Categories
hu: Szoftverkategóriák

en: No results were found matching your query
hu: Nincsenek a keresésnek megfelelő találatok

en: Results
hu: Eredmények

en: Search for content by type or across all types
hu: Tartalmak keresése típusonként vagy az összes típus között

en: Show statistics for current index / data set
hu: Statisztikák megjelenítése a jelenlegi indexhez vagy adatkészlethez

en: EXPRESSION
hu: KIFEJEZÉS

en: Could not get Tracker statistics
hu: Nem sikerült lekérni a Követő statisztikáit

en: No statistics available
hu: Nem érhetők el statisztikák

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
hu: Statisztikák:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
hu: Nincs

en: Could not get basic status for Tracker
hu: Nem sikerült lekérni a Követő alapvető állapotát

en: Message
hu: Üzenet

en: Currently indexed
hu: Jelenleg indexelt

en: %d file | %d files
hu[0]: %d fájl
hu[1]: %d fájl

en: %d folder | %d folders
hu[0]: %d mappa
hu[1]: %d mappa

en: Remaining space on database partition
hu: Szabad terület az adatbázis-partíción

en: Data is still being indexed
hu: Az adatok indexelése folyamatban

en: Estimated %s left
hu: Becsült hátralévő idő: %s

en: All data miners are idle, indexing complete
hu: Az összes adatbányász tétlen, indexelés kész

en: %d recorded failure | %d recorded failures
hu[0]: %d rögzített hiba
hu[1]: %d rögzített hiba

en: No reports found
hu: Nem találhatók jelentések

en: Provide status and statistics on the data indexed
hu: Állapot és statisztikák készítése az indexelt adatokról

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
hu: Az összes címke felsorolása (SZŰRŐ használata, ha meg van adva; a SZŰRŐ mindig logikai VAGY műveletet használ)

en: FILTER
hu: SZŰRŐ

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
hu: Az egyes címkékhez társított fájlok megjelenítése (csak a --list kapcsolóval együtt van használva)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
hu: Címke hozzáadása (ha a FÁJL hiányzik, akkor a CÍMKE egyetlen fájlhoz sincs rendelve)

en: TAG
hu: CÍMKE

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
hu: Címke törlése (ha a FÁJL hiányzik, akkor a CÍMKE minden fájlról el lesz távolítva)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
hu: A címke leírása (ez csak az --add kapcsolóval van használva)

en: STRING
hu: KARAKTERLÁNC

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
hu: ÉS használata a keresési kifejezéseknél a VAGY (az alapértelmezett) helyett

en: FILE…
hu: FÁJL…

en: FILE [FILE…]
hu: FÁJL [FÁJL…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
hu: MEGJEGYZÉS: korlát elérve, több elem van az adatbázisban, ami itt nincs felsorolva

en: Could not get file URNs
hu: Nem sikerült lekérni a fájl URN-eket

en: Could not get files related to tag
hu: Nem sikerült lekérni a címkéhez kapcsolódó fájlokat

en: Could not get all tags in the database
hu: Nem sikerült lekérni az adatbázisban lévő összes címkét

en: No files have been tagged
hu: Egyetlen fájl sem lett megcímkézve

en: Could not get files for matching tags
hu: Nem sikerült lekérni a megfelelő címkékhez tartozó fájlokat

en: No files were found matching ALL of those tags
hu: Nem találhatók az ÖSSZES címkére illeszkedő fájlok

en: Could not get all tags
hu: Nem sikerült lekérni az összes címkét

en: No tags were found
hu: Nem találhatók címkék

en: Tags (shown by name)
hu: Címkék (megjelenítés név szerint)

en: No files were modified
hu: Egyetlen fájl sem lett módosítva

en: Files do not exist or aren’t indexed
hu: A fájlok nem léteznek vagy nincsenek indexelve

en: Could not add tag
hu: Nem sikerült hozzáadni a címkét

en: Tag was added successfully
hu: A címke sikeresen hozzáadva

en: Could not add tag to files
hu: Nem sikerült hozzáadni a címkét a fájlokhoz

en: Tagged
hu: Címkézve

en: Not tagged, file is not indexed
hu: Nincs címkézve, a fájl nincs indexelve

en: Could not get tag by label
hu: Nem sikerült lekérni a címkét név szerint

en: No tags were found by that name
hu: Egyetlen címke sem található azzal a névvel

en: None of the files had this tag set
hu: Egyik fájlon sincs megadva ez a címke

en: Could not remove tag
hu: Nem sikerült eltávolítani a címkét

en: Tag was removed successfully
hu: A címke sikeresen eltávolítva

en: Untagged
hu: Nem címkézett

en: File not indexed or already untagged
hu: A fájl nincs indexelve, vagy már nem címkézett

en: The --list option is required for --show-files
hu: A --list kapcsoló szükséges a --show-files kapcsolóhoz

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
hu: Az --and-operator kapcsoló csak a --list és címkenév argumentumokkal használható

en: Add and delete actions can not be used together
hu: A hozzáadás és törlés műveletek együtt nem használhatók

en: The --description option can only be used with --add
hu: A --description kapcsoló csak az --add kapcsolóval használható

en: Add, remove and list tags
hu: Címkék hozzáadása, eltávolítása és felsorolása
