tracker-miners - en to ka translation catalogue (301 entries)

en: Max bytes to extract
ka: მაქს. გამოსატანი ბაიტები

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
ka: მაქსიმალური UTF-8-ის ბაიტები, გამოსატანად.

en: Text file allowlist
ka: ტექსტური ფაილი, დაშვების სია

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
ka: უბრალო ტექსტური ფაილის სახელის ნიმუშები, რომლის დაინდექსებაც გნებავთ

en: Wait for FS miner to be done before extracting
ka: დაელოდეთ FS miner-ის დასრულებას, სანამ გამოტანას დაიწყებთ

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
ka: როცა ჭეშმარიტია, tracker-extract დაელოდება tracker-miner-fs-ს, დაასრულოს დათვალიერება, სანამ მეტამონაცემების გამოღებას შეეცდება. ეს პარამეტრ სასარგებლოა შეზღუდულ გარემოში, სადაც მნიშვნელოვანია, ფაილების ჩამონათვალი რაც შეიძლება, სწრაფად მივიღოთ და მეტამონაცემების დალოდების გადადება შესაძლებელია.

en: Enable stemmer
ka: „stemmer“-ის ჩართვა

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
ka: მიუთითეთ სიტყვების ფუძე, რომ მეტი შედეგი მიიღოთ. მაგ: "shelves" და "shelf" მოძებნეთ, როგორც "shel"

en: Enable unaccent
ka: „unaccent“-ის ჩართვა

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
ka: მახვილიანი სიმბოლოების გადაყვანა არამახვილიანის ეკვივალენტურად. მაგ “Idéa” და “Idea”, მეტი შედეგისთვის.

en: Ignore numbers
ka: რიცხვების გამოტოვება

en: If enabled, numbers will not be indexed.
ka: თუ ჩართულია რიცხვები არ დაინდექსდება.

en: Initial sleep
ka: საწყისი ძილი

en: Initial sleep time, in seconds.
ka: საწყისი ძილის დრო, წამებში.

en: Throttle
ka: შეზღუდვა

en: Indexing speed, the higher the slower.
ka: დაინდექსების სიჩქარე. მაღლიდან დაბლამდე.

en: Low disk space limit
ka: დისკის ადგილის მინიმუმის ზღვარი

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
ka: დისკზე არსებული ადგილის ზღვარი პროცენტებში, რომლის შემდეგაც დაინდექსება შეწყდება. ან, გასათიშად, -1 მიუთითეთ.

en: Crawling interval
ka: სკანირების ინტერვალი

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
ka: ინტერვალი დღეებში, როცა ფაილური სისტემისა და ბაზის განახლების შემოწმება მოხდება. 0 დააყენებს გადავლას ნებისმიერ დროს, -1, მხოლოდ, თუ გათიშვა ავარიულად მოხდა და -2 მთლიანად გამორთავს მას.

en: Removable devices’ data permanence threshold
ka: მოხსნადი მოწყობილობის მონაცემების შენახვის ზღვარი

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
ka: ზღვარი დღეებში, რომლის შემდეგაც მოხსნად მოწყობილობებზე მდებარე ფაილები ბაზიდან წაიშლება, თუ მას არ მიამაგრებთ. 0 ნიშნავს არასოდეს. მაქსიმალური მნიშვნელობაა 365.

en: Enable monitors
ka: მონიტორების ჩართვა

en: Set to false to completely disable any file monitoring
ka: დააყენეთ ცრუზე ფაილების მონიტორინგის სრულად გასათიშად

en: Index removable devices
ka: მოხსნადი მოწყობილობების დანდექსება

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
ka: დააყენეთ ჭეშმარიტზე, რათა მოხსნადი მოწყობილობების მიმაგრებული საქაღალდეების დაინდექსება ჩართოთ.

en: Index optical discs
ka: ოპტიკური დისკების დანდექსება

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
ka: დააყენეთ ჭეშმარიტზე, რომ ჩართოთ CD/DVD/სხვა ოპტიკური მედიის დაინდექსება (თუ მოხსნადი მოწყობილობების დაინდექსება არ ხდება, არც ოპტიკური დისკები დაინდექსდება)

en: Index when running on battery
ka: დაინდექსება ელემენტის მოხმარების დროს

en: Set to true to index while running on battery
ka: დააყენეთ ჭეშმარიტზე, რათა დაინდექსება ელემენტზე მუშაობის დროსაც მოხდეს

en: Perform initial indexing when running on battery
ka: ელემენტზე მუშაობისას, მხოლოდ, ნაწილობრივი დაინდექსების გამოყენება

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
ka: თუ ეს ჭეშმარიტია, ელემენტზე ყოფნისას, თუ ეს პირველად ხდება, დაინდექსება მაინც მოხდება

en: Directories to index recursively
ka: საქაღალდეები რეკურსიული სკანირებისთვის

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ka: რეკურსიულად დასაინდექსებელი საქაღალდეების სია. სპეციალური მნიშვნელობებია: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. იხილეთ /etc/xdg/user-dirs.defaults და $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
ka: საქაღალდეების არარეკურსიული სკანირებისთვის

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ka: საქაღალდეების სია, რომელშიც ქვესაქაღალდეების სკანირება არ მოხდება. სპეციალური მნიშვნელობებია: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. იხილეთ /etc/xdg/user-dirs.defaults და $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
ka: იგნორირებული ფაილები

en: List of file patterns to avoid
ka: თავიდან ასაცილებელი ფაილის სახელის ნიმუშები

en: Ignored directories
ka: იგნორირებული საქაღალდეები

en: List of directories to avoid
ka: თავიდან ასაცილებელი საქაღალდის სახელის ნიმუშები

en: Ignored directories with content
ka: შემცველობის მქონე საქაღალდეების იგნორ

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
ka: აქ შავ სიაში არსებული ყველა საქაღალდის გამოტოვება

en: Cookie not recognized to resume paused miner
ka: ამ ქუქის შეჩერებული ინდექსატორის გაგრძელება არ შეუძლია

en: Pause application and reason match an already existing pause request
ka: აპლიკაციის შეჩერება და მიზეზი ემთხვევა უკვე არსებულ შეჩერების მოთხოვნას

en: less than one second
ka: წამზე ნაკლები

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
ka:  %dდ

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
ka:  %2.2dსთ

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
ka:  %2.2dწთ

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
ka:  %2.2dწმ

en:  %d day |  %d days
ka[0]:  %d დღე
ka[1]:  %d დღე

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
ka[0]:  %2.2d საათი
ka[1]:  %2.2d საათი

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
ka[0]:  %2.2d წუთი
ka[1]:  %2.2d წუთი

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
ka[0]:  %2.2d წამი
ka[1]:  %2.2d წამი

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
ka: საწყისი ძილის დრო წამებში 0->1000 (ნაგულისხმევი=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
ka: გაშვებულია, სანამ არ მოხდება ყველა მორგებული მდებარეობის დაინდექსება, შემდეგ კი დაასრულებს მუშაობას

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
ka: ამოწმებს, არის თუ არა მითითებული ფაილი დაინდექსებული, კონფიგურაციაზე დაყრდნობით

en: FILE
ka: ფაილი

en: Runs for a specific domain ontology
ka: გაუშვებს სპეციფიკურ დომენის ონტოლოგიას

en: Avoids changes in the filesystem
ka: ფაილური სისტემის ცვლილებების თავიდან არიდება

en: Displays version information
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Data object “%s” currently exists
ka: მონაცემს ობიექტი "%s" უკვე არსებობს

en: Data object “%s” currently does not exist
ka: მონაცემის ობიექტი "%s" ამჟამად არ არსებობს

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
ka: საქაღალდის დაინდექსება არ მოხდება (ფილტრების გამო)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
ka: ფაილი დაინდექსება არ მოხდება (ფილტრების გამო)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
ka: ფაილი დაინდექსება არ მოხდება (ფაილი დამალულია)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
ka: ფაილი დაინდექსება არ მოხდება (ინდექსირებად საქაღალდეში არაა)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
ka: მშობელი საქაღალდის "%s" დაინდექსება არ მოხდება (ფილტრების გამო)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
ka: მშობელი საქაღალდის "%s" დაინდექსება არ მოხდება (დამალული ფაილი)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
ka: მშობელი საქაღალდის "%s" დაინდექსება არ მოხდება (შემცველობის ფილტრების გამო)

en: Directory is eligible to be indexed
ka: საქაღალდის დაინდექსება შესაძლებელია

en: File is eligible to be indexed
ka: ფაილის დაინდექსება შეუძლებელია

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
ka: — ტრეკერის ინდექსერის გაშვება

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
ka: ლენტის დამატება

en: URL
ka: ბმული

en: Title to use (must be used with --add-feed)
ka: სათაური (აუცილებლად გამოიყენეთ --add-feed თან ერთად)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
ka: ლენტების სია

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
ka: ლენტის წაშლა

en: Could not establish a connection to Tracker
ka: Tracker-თან დაკავშირება შეუძლებელია

en: No error given
ka: შეცდომის გარეშე

en: Could not add feed
ka: ლენტის დამატების შეცდომა

en: Could not remove feed
ka: ლენტის წაშლის შეცდომა

en: Could not list feeds
ka: ლენტები სიის გამოტანის შეცდომა

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
ka: — ლენტების ინდექსერის გაშვება

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
ka: — ტრეკერის ინდექსერის პროქსის გაშვება

en: Metadata extraction failed
ka: მეტამონაცემების გამოღება ჩავარდა

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
ka: ამ ფაილიდან მეტამონაცემების ან ინფორმაციის გამოღებისთვის მოდული ვერ ვიპოვე

en: File to extract metadata for
ka: ფაილი, რომლის მეტამონაცემების მიღებაც გსურთ

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
ka: ფაილის MIME ტიპი (თუ მითითებული არაა, ვცდი, მივხვდე)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
ka: გამოღებისთვის მოდულის ნაძალადევი გამოყენება (მაგ: "foo" მოდულისთვის "foo.so")

en: MODULE
ka: მოდული

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
ka: გამოტანის შედეგი ფორმატებია: “sparql”, “turtle” ან “json-ld”

en: FORMAT
ka: ფორმატი

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
ka: სოკეტის ფაილის დესკრიპტორი გამჭოლი კომუნიკაციისთვის

en: Unsupported serialization format “%s”
ka: მხარდაუჭერელი სერიალიზაციის ფორმატი "%s"

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
ka: — ფაილის მეტამონაცემების გამოღება

en: Filename and mime type must be provided together
ka: ფაილის სახელი და MIME ტიპი ერთად უნდა შეიყვანოთ

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
ka: ჟურნალი. 0 = მხოლოდ, შეცდომები. 1 = მინიმალური. 2 = დეტალური და 3 = გამართვა (ნაგულისხმევი = 0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
ka: 30 წამი არააქტიურობის შემდეგ გათიშვის გამორთვა

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
ka: — ტრეკერის უკუჩაწერის სერვისის გაჩვება

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

note: generic
en: Initializing
ka: ინიციალიზაცია

en: Processing…
ka: დამუშავება…

en: Fetching…
ka: გამოთხოვა…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
ka: ვიკვლევ ერთ საქაღალდეს "%s"

en: Crawling recursively directory “%s”
ka: ვიკვლევ რეკურსიულად საქაღალდეს "%s"

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Idle
ka: უმოქმედო

en: Follow status changes as they happen
ka: მიადევნეთ თვალი მდგომარეობის ცვლილებებს, როცა ისინი ხდება

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
ka: ბაზაში ცვლილებების რეალურ დროში აღმოჩენა (მაგ: რესურსების ან ფაილების დამატება)

en: List common statuses for miners
ka: დამაინდექსებლების ზოგადი სტატუსების სია

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
ka: დამაინექსებლის შეჩერება (უნდა გამოიყენოთ წყვილში --miner პარამეტრთან ერთად)

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
ka: ინდექსატორის შეჩერება, როცა გამომძახებელი პროცესი ცოცხალია ან სანამ გაგრძელდება (უნდა გამოიყენოთ --miner-თან ერთად)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
ka: დამაინდექსებლის გაგრძელება (უნდა გამოიყენოთ პარამეტრით --miner)

en: COOKIE
ka: ქუქი

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
ka: --resume ან --pasuse პარამეტრებისთვის გამოყენებული დამაინდექსებელი (შეგიძლიათ გამოიყენოთ სუფიქსები, მაგ: ფაილები ან აპლიკაციები)

en: MINER
ka: დამანდექსებელი

en: List all miners currently running
ka: ყველა გაშვებული დამაინდექსებლის სია

en: List all miners installed
ka: ყველა დაყენებული დამაინდექსებლის სია

en: List pause reasons
ka: შეჩერების მიზეზების სია

en: List all Tracker processes
ka: ყველა ტრეკერის პროცესის სა

en: Use SIGKILL to stop all miners
ka: დამაინდექსებლებს გასაჩერებლად SIGKILL სიგნალის გამოყენება

en: APPS
ka: აპები

en: Use SIGTERM to stop all miners
ka: დამაინდექსებლებს გასაჩერებლად SIGTERM სიგნალის გამოყენება

en: Starts miners
ka: გაუშვებს დამანდექსებლებს

en: Could not get status from miner: %s
ka: დამაინდექსებლისგან სტატუსის მიღება შეუძლებელია: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
ka: დარჩენილია %s

en: unknown time left
ka: დარჩენილი დრო უცნობია

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
ka: შეჩერებულია

en: Not running or is a disabled plugin
ka: არა-გაშვებული ან გათიშული დამატება

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
ka: დამაინექსებლის შეჩერება შეუძლებელია. მმართველი ვერ შევქმენი, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
ka: მცდელობა %s დამაინდექსებლის შეჩერებისა მიზეზით "%s"

en: Could not pause miner: %s
ka: დამანდექსებლს შეჩერება შეუძლებელია: %s

en: Cookie is %d
ka: ქუქის მდგომარეობაა %d

en: Press Ctrl+C to stop
ka: გასაჩერებლად დააწექით Ctrl+C

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
ka: დამაინექსებლის გაგრძელება შეუძლებელია. მმართველი ვერ შევქმენი, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
ka: მცდელობა %s დამაინდექსებლის გაგრძელებისა ქუქით %d

en: Could not resume miner: %s
ka: დამანდექსებლს გაგრძელება შეუძლებელია: %s

en: Done
ka: დასრულებული

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
ka: დამაინდექსებლების სიის გამოტანა შეუძლებელია, რადგან მმართველი ვერ შევქმენი. %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
ka[0]: აღმოჩენილია %d დაყენებული დამაინდექსებელი
ka[1]: აღმოჩენილია %d დაყენებული დამაინდექსებელი

en: Found %d miner running | Found %d miners running
ka[0]: აღმოჩენილია %d გაშვებული დამაინდექსებელი
ka[1]: აღმოჩენილია %d გაშვებული დამაინდექსებელი

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
ka: შეჩერების დეტალების მიღება შეუძლებელია. მმართველი ვერ შევქმენი, %s

en: No miners are running
ka: დამაინდექსებები გაშვებული არაა

note: Display states
en: Miners
ka: დამაინდექსებლები

en: Application
ka: აპლიკაცია

en: Reason
ka: მიზეზი

en: No miners are paused
ka: შეჩერებული დამაინდექსებლების გარეშე

en: Could not get SPARQL connection
ka: ვერ მივიღე SPARQL მიერთება

en: Now listening for resource updates to the database
ka: ახლა ვუსმენ ბაზაში რესურსების განახლებას

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
ka: ყველა nie:plainTextContent თვისება გამოტოვებულია

en: Common statuses include
ka: ჩვეულებრივი სტატუსები შეიცავს

en: Could not get status, manager could not be created, %s
ka: სტატუსის მიღება შეუძლებელია. მმართველი ვერ შევქმენი, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
ka: ვერ მივიღე საჩვენებელი სახელი დამაინდექსებლისთვის "%s"

en: You can not use miner pause and resume switches together
ka: დამაინდექსებლის შეჩერებისა და გაგრძელებლის ბრძანებებს ერთდროულად ვერ გამოიყენებთ

en: You must provide the miner for pause or resume commands
ka: დამაინდექსებელს შეჩერების ან გაგრძელების ბრძანებები უნდა მიუთითოთ

en: You must provide a pause or resume command for the miner
ka: დამაინდექსებელს შეჩერების ან გაგრძელების ბრძანებები აუცილებლად უნდა მიუთითოთ

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
ka: პარამეტრებს --kill და --terminate ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
ka[0]: აღმოჩენილია %d PID…
ka[1]: აღმოჩენილია %d PID…

en: Found process ID %d for “%s”
ka: ვიპოვე პროცესის ID %d "%s"-სთვის

en: Starting miners…
ka: დამაინდექსებლების გაშვება…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
ka: დამაინდექსებლების გაშვება შეუძლებელია, რადგან მმართველი ვერ შევქმენი. %s

en: perhaps a disabled plugin?
ka: ალბათ დამატება გათიშულა?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
ka: თუ არგუმენტები მითითებული არაა, ნაჩვენებია მონაცემის დამაინდექსებლების მდგომარეობა

en: Unrecognized options
ka: უცნობი პარამეტრები

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: daemon
ka: დემონი

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
ka: გაუშვით, გააჩერეთ, გადატვირთეთ და იხილეთ სია დემონებისა, რომლებიც შემცველობის დაინდექსებაზე არიან პასუხისმგებლები

en: Could not get D-Bus connection
ka: D-Bus-თან კავშირის მიღების შეცდომა

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
ka: ვერ შევქმენი D-Bus პროქსი tracker-store-სთვის

en: Could not run tracker-extract:
ka: შეცდომა tracker-extract-ის გაშვებისას:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: extract
ka: გაშლა

en: Extract metadata from a file
ka: მეტამონაცემების მიღება ფაილიდან

en: Adds FILE as an indexed location
ka: მითითებული ფაილის, როგორც დაინდექსებული მდებარეობის დამატება

en: Removes FILE from indexed locations
ka: მითითებული ფაილის წაშლა დაინდექსებული მდებარეობებიდან

en: Makes indexing recursive
ka: რეკურსიული დაინდექსება

en: “%s” is not a directory
ka: %s საქაღალდეს არ წარმოადგენს

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
ka: მითითებული უნდა იყოს --add ან --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
ka: --add და --remove ურთიერთგამომრიცხავია

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
ka: --recursive-ს --add ესაჭიროება

en: Path
ka: ბილიკი

en: Recursive
ka: რეკურსიული

en: Please specify one or more locations to index.
ka: დასაინდექსებლად მიუთითეთ ერთი ან მეტი მდებარეობა.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: index
ka: ინდექსი

en: Index content using the Tracker filesystem miner
ka: შემცბელობის დაინდექსება ტრეკერის ფაილური სისტემის დამაინდექსებლის გამოყენებით

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
ka: სრული სახელის სივრცეების ჩვენება (მაგ: არ გამოიყენო nie:title ნაჩვენები იქნება სრული URL)

en: Show plain text content if available for resources
ka: რესურსებისთვის, თუ ხელმისაწვდომია, უბრალო ტექსტის შემცველობის ჩვენება

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
ka: ფაილის სახელის მოძებნის მაგიერ მითითებული ფაილის IRI-ებად აღქმა (მაგ <file:///path/to/some/file.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
ka: შედეგების, ფორმატში Turtle, RDF-ში გატანა

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
ka: RDF-ის თვისება, რომელიც URL-ად უნდა აღვიქვა (მაგ: “nie:url”)

en: Error message
ka: შეცდომის შეტყობინება

en: Unable to retrieve URN for URI
ka: URI-სთვის URN-ის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve data for URI
ka: URI-სთვის მონაცემების მიღება შეუძლებელია

en: No metadata available for that URI
ka: იმ URI-სთვის მეტამონაცემები ხელმისაწვდომი არაა

en: Could not get eligible status:
ka: უფლებამოსილების მდგომარეობის მიღება შეუძლებელია:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: info
ka: ინფორმაცია

en: Retrieve all information available for a certain file
ka: მითითებული ფაილის შესახებ ყველა ხელმისაწვდომი ინფორმაციის ჩვენება

en: Could not kill process %d — “%s”
ka: პროცესის (%d) მოკვლის შეცდომა — %s

en: Killed process %d — “%s”
ka: მოვკალი პროცესი %d — “%s”

en: Remove filesystem indexer database
ka: ფაილური სისტემის დამაიინდექსებლის ბაზს წაშლა

en: Remove RSS indexer database
ka: RSS დამაინდექსებლის ბაზის წაშლა

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
ka: ფაილის შესახებ არსებული დაინდექსებული ინფორმაციის წაშლა. საქაღალდეებისთვის მუშაობს რეკურსიულად

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
ka: წაშლა…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
ka: ამ ფაილისთვის დაინდექსებული მონაცემები წაიშალა და ის თავიდან დაინდექსდება.

en: Reset the index and configuration
ka: ინდექსის და კონფიგურაციის ჩამოყრა

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
ka: შემცველობის ძებნა მითითებული პირობებით, ტიპით ან ყველა ტიპით.

en: Search for files
ka: ფაილების ძებნა

en: Search for folders
ka: საქაღალდეებში ძებნა

en: Search for music files
ka: მუსიკის ფაილების ძებნა

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
ka: მუსიკის ალბომების მოძებნა (--all-ს ამაზე გავლენა არ აქვს)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
ka: მუსიკის შემსრულებლების მოძებნა (--all-ს ამაზე გავლენა არ აქვს)

en: Search for image files
ka: გამოსახულებს ფაილების ძებნა

en: Search for video files
ka: ვიდეოფაილების ძებნა

en: Search for document files
ka: დოკუმენტის ფალების ძებნა

en: Search for software (--all has no effect on this)
ka: პროგრამების მოძებნა (--all-ს ამაზე გავლენა არ აქვს)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
ka: პროგრამის კატეგორიების მოძებნა (--all-ს ამაზე გავლენა არ აქვს)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
ka: ლენტებისვ

en: Limit the number of results shown
ka: ნაჩვენები შედეგების რაოდენობის შეზღუდვა

en: Offset the results
ka: შედეგების წანაცვლება

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
ka: 'და' (ნაგულისხმევი) პირობის მაგიერ ძებნისას 'ან'-ის გამოყენება

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
ka: URN-ების ჩვენება შედეგებისთვის (არ ეხება პარამეტრებს --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
ka: ნაჩვენები იქნება ყველა არარსებული დამთხვევაც (მაგალითად, მიუმაგრებელი ტომების ჩასმა)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
ka: შედეგებიანი ნაგლეჯების ჩვენების გამორთვა. ეს, მხოლოდ, ზოგიერთი კატეგორიებისთვისაა ნარჩენები. მაგ: დოკუმენტები, მუსიკა…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
ka: სრულტექსტიანი ძებნის (FTS) გამორთვა. გულისხმობს პარამეტრს --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
ka: ფერის გამორთვა ნაგლეჯებისა და შედეგების გამოტანისას

en: search terms
ka: ძებნის პირობები

en: TERMS
ka: პირობები

en: Could not get search results
ka: ძებნის შედეგების მიღება შეუძლებელია

en: No files were found
ka: ფაილები ვერ ვიპოვე

en: Files
ka: ფაილები

en: No artists were found
ka: შემსრულებელი ვერ ვიპოვე

en: Artists
ka: შემსრულებლები

en: No music was found
ka: მუსიკა ვერ ვიპოვე

en: Albums
ka: ალბომები

en: No feeds were found
ka: ლენტა ვერ ვიპოვე

en: Feeds
ka: ლენტები

en: No software was found
ka: პროგრამა ვერ ვიპოვე

en: Software
ka: პროგრამები

en: No software categories were found
ka: პროგრამის კატეგორია ვერ ვიპოვე

en: Software Categories
ka: პროგრამის კატეგორიები

en: No results were found matching your query
ka: თქვენს მოთხოვნაზე შედეგები არ დაბრუნებულა

en: Results
ka: შედეგები

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: search
ka: ძებნა

en: Search for content by type or across all types
ka: შემცველობის ტიპით ან ყველა ტიპით ძებნა

en: Show statistics for current index / data set
ka: მიმდინარე ინდექსის / მონაცემების ნაკრების სტატისტიკის ჩვენება

en: EXPRESSION
ka: გამოსახულება

en: Could not get Tracker statistics
ka: Tracker-ის სტატისტიკის მიღება შეუძლებელია

en: No statistics available
ka: სტატისტიკა ხელმისაწვდომი არაა

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
ka: სტატისტიკა:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
ka: არაფერი

en: Could not get basic status for Tracker
ka: Tracker-ის ძირითადი სტატუსის მიღება შეუძლებელია

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Currently indexed
ka: ამჟამად დაინდექსებულია

en: %d file | %d files
ka[0]: %d ფაილი
ka[1]: %d ფაილი

en: %d folder | %d folders
ka[0]: %d საქაღალდე
ka[1]: %d საქაღალდე

en: Remaining space on database partition
ka: ბაზის დანაყოფზე დარჩენილი ადგილი

en: Data is still being indexed
ka: მონაცემების დაინდექსება ჯერ კიდევ მიმდინარეობს

en: Estimated %s left
ka: დარჩენილია დაახლ %s

en: All data miners are idle, indexing complete
ka: ყველა მონაცემის ინდექსერი უქმედაა. დაინდექსება დასრულდა

en: %d recorded failure | %d recorded failures
ka[0]: %d ჩაწერილი ჩავარდნა
ka[1]: %d ჩაწერილი ჩავარდნა

en: No reports found
ka: ანგარიშები ვერ ვიპოვე

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: status
ka: სტატუსი

en: Provide status and statistics on the data indexed
ka: დაინდექსებული მონაცემების სტატუსისა და სტატისტიკის გამოტანა

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
ka: ყველა ჭდის სიის ჩვენება (თუ მითითებულია, იყენებს ფილტრსაც. ფილტრი ყოველთვის იყენებს ლოგიკურ 'ან'-ს)

en: FILTER
ka: ფილტრი

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
ka: თითოეულ ჭდესთან ასოცირებული ფაილების ჩვენება (მუშაობს, მხოლოდ, --list პარამეტრთან ერთად)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
ka: ჭდის დამატება (თუ ფაილები მითითებული არაა, ჭდე ფაილებთან ასოცირებული არ იქნება)

en: TAG
ka: ჭდე

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
ka: ჭდის წაშლა (თუ ფაილები მითითებული არაა, ჭდე ყველა ფაილიდან წაიშლება)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
ka: ჭდის აღწერა (გამოიყენება, მხოლოდ --add-თან ერთად)

en: STRING
ka: სტრიქონი

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
ka: ძებნისას ლოგიკური 'ან'-ის (ნაგულისხმევი) მაგიერ ლოგიკური 'და'-ს გამოყენება

en: FILE [FILE…]
ka: ფაილი [ფაილი…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
ka: შენიშვნა: მიღწეულია ლიმიტი. ბაზაში მეტი ელემენტი, რომელიც აქ ნაჩვენები არაა, აღარ არსებობს

en: Could not get file URNs
ka: ფაილის URN-ების მიღება შეუძლებელია

en: Could not get files related to tag
ka: ჭდის შესაბამისი ფაილების მიღება შეუძლებელია

en: Could not get all tags in the database
ka: ბაზაში ყველა ჭდის მიღება შეუძლებელია

en: No files have been tagged
ka: ფაილებს ჭდე არ დასდებიათ

en: Could not get files for matching tags
ka: შესაბამისი ჭდისთვის ფაილების მიღება შეუძლებელია

en: No files were found matching ALL of those tags
ka: ყველა მითითებული ჭდისთვის ფაილები ვერ ვიპოვე

en: Could not get all tags
ka: ყველა ჭდის მიღება შეუძლებელია

en: No tags were found
ka: ჭდეების გარეშე

en: Tags (shown by name)
ka: ჭდეები (ნაჩვენებია სახელით)

en: No files were modified
ka: ფაილები არ შეცვლილა

en: Files do not exist or aren’t indexed
ka: ფაილი არ არსებობს ან დაინდექსებული არაა

en: Could not add tag
ka: ჭდის დამატება შეუძლებელია

en: Tag was added successfully
ka: ჭდის დამატების შეცდომა

en: Could not add tag to files
ka: ფაილებისთვის ჭდის დამატება შეუძლებელია

en: Tagged
ka: ჭდეებიანი

en: Not tagged, file is not indexed
ka: ჭდის გარეშე. ფაილი დაინდექსებული არაა

en: Could not get tag by label
ka: მარკერის მიხედვით ჭდის მიღება შეუძლებელია

en: No tags were found by that name
ka: მითითებული სახელით ჭდეები ვერ ვიპოვე

en: None of the files had this tag set
ka: ფაილებს ეს ჭდე არ აქვთ

en: Could not remove tag
ka: ჭდის წაშლის შეცდომა

en: Tag was removed successfully
ka: ჭდის წაშლა წარმატებულია

en: Untagged
ka: ჭდის გარეშე

en: File not indexed or already untagged
ka: ფაილი დაინდექსებული არაა ან ჭდე უკვე მოხსნილია

en: The --list option is required for --show-files
ka: --show-files-თვის --list აუცილებელია

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
ka: პარამეტრი --and-operator, მხოლოდ, --list და --tag ჭდის არგუმენტებთან ერთად შეგიძლიათ, გამოიყენოთ

en: Add and delete actions can not be used together
ka: დამატების და წაშლის ოპერაციებს ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: The --description option can only be used with --add
ka: პარამეტრს --descrption, მხოლოდ, --add-თან ერთად გამოიყენებთ

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: tag
ka: ჭდე

en: Add, remove and list tags
ka: დაამატეთ, წაშალეთ და მიიღეთ ჭდეები
