tracker-miners master - en to ms translation catalogue (348 entries)

en: Log verbosity
ms: Log kejelaan

en: Log verbosity.
ms: Log kejelaan.

en: Scheduler priority when idle
ms: Prioriti penjadual ketika melahu

en: The scheduler is the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next. Each application has an associated scheduling policy and priority.
ms: Penjadual ialah komponen kernel yang menentukan aplikasi boleh jalan manakah akan dilakukan berikutnya oleh CPU. Setiap aplikasi mempunyai satu dasar dan prioriti penjadualan berkaitan.

en: Max bytes to extract
ms: Bait maksimum untuk diesktrak

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
ms: Bilangan maksimum bait UTF-8 untuk diekstrak.

en: Wait for FS miner to be done before extracting
ms: Tunggu pelombong FS selesai sebelum mengekstrak

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
ms: Bila benar, tracker-extract akan tunggu tracker-miner-fs selesai  merangka sebelum mengekstrak meta-data. Pilihan ini berguna pada persekitaran terkekang yang mana adalah penting dapat menyenaraikan fail sepantas yang boleh dan tunggu dapatkan meta-data kemudian.

en: Initial sleep
ms: Tidur awalan

en: Initial sleep time, in seconds.
ms: Tempoh tidur awalan, dalam saat.

en: Throttle
ms: Dikit

en: Indexing speed, the higher the slower.
ms: Mengindeks kelajuan, lebih tinggi lebih perlahan.

en: Low disk space limit
ms: Had ruang cakera rendah

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
ms: Ambang ruang cakera dalam peratus yang menjeda pengindeksan, atau -1 untuk lumpuhkan.

en: Crawling interval
ms: Sela merangkak

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
ms: Sela dalam hari untuk memeriksa sama ada sistem fail telah dikemas kini dalam pangkalan data. 0 paksa merangkak pada bila-bila masa, -1 hanya paksa jika selepas dimatikan tidak mengikut prosedur, dan -2 lumpuhkan seluruhnya.

en: Removable devices’ data permanence threshold
ms: Ambang keteguhan data peranti mudah alih

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
ms: Ambang dalam hari selepas fail-fail dari peranti mudah alih akan dibuang dari pangkalan data jika tidak dilekap. 0 bermaksud tidak sesekali, maksimum ialah 365.

en: Enable monitors
ms: Benarkan pemantau

en: Set to false to completely disable any file monitoring
ms: Tetapkan pada palus untuk sepenuhnya lumpuhkan mana-mana pemantauan fail

en: Enable writeback
ms: Benarkan tulis-balik

en: Set to false to completely disable any file writeback
ms: Tetapkan pada palsu untuk sepenuhnya lumpuhkan mana-mana tulis-balik fail

en: Index removable devices
ms: Indek peranti-peranti mudah alih

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
ms: Tetapkan pada benar untuk membenarkan pengindeksan direktori-direktori terlekap untuk peranti-peranti mudah alih.

en: Index optical discs
ms: Indeks cakera optik

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
ms: Tetapkan pada benar untuk membenarkan pengindeksan CD, DVD, dan secara umumnya media optik (jika peranti-peranti mudah alih tidak diindekskan, cakera optik juga begitu)

en: Index when running on battery
ms: Indeks ketika berjalan dengan kuasa bateri

en: Set to true to index while running on battery
ms: Tetapkan pada benar untuk mengindeks ketika berjalan dengan kuasa bateri

en: Perform initial indexing when running on battery
ms: Buat pengindeksan awal ketika berjalan dengan kuasa bateri

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
ms: Tetapkan pada benar untuk mengindeks ketika berjalan dengan kuasa bateri buat pertama kali sahaja

en: Directories to index recursively
ms: Direktori-direktori untuk diindeks secara rekursif

en: List of directories to index recursively, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ms: Senarai direktori untuk diindeks secara rekursif, Nilai khas termasuklah &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    Sila rujuk /etc/xdg/user-dirs.defaults dan $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
ms: Direktori-direktori untuk diindeks secara bukan-rekursif

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ms: Senarai direktori untuk diindeks tanpa memeriksa sub-folder, Nilai khas termasuklah: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    Sila rujuk /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default

en: Index applications installed on the system
ms: Aplikasi indeks yang dipasang dalam sistem

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
ms: Jika pilihan ini dibenarkan, pelombong sistem fail akan mencari fail .desktop dalam sistem XDG piawai dan direktori data pengguna.

en: Ignored files
ms: Fail-fail diabaikan

en: List of file patterns to avoid
ms: Senarai pola fail yang dihindari

en: Ignored directories
ms: Direktori-direktori diabaikan

en: List of directories to avoid
ms: Senarai direktori-direktori yang dihindari

en: Ignored directories with content
ms: Direktori-direktori yang diabaikan dengan kandungan

en: Avoid any directory containing a file blacklisted here
ms: Hindari mana-mana direktori yang mengandungi satu fail tersenarai-hitam di sini

en: unknown time
ms: masa tidak diketahui

en: less than one second
ms: kurang dari satu saat

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
ms:  %dh

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
ms:  %2.2dj

en:  %d day |  %d days
ms[0]:  %d hari
ms[1]:  %d hari

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
ms[0]:  %2.2d jam
ms[1]:  %2.2d jam

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
ms[0]:  %2.2d minit
ms[1]:  %2.2d minit

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
ms[0]:  %2.2d saat
ms[1]:  %2.2d saat

en: Operation not supported
ms: Operasi tidak disokong

en: Cookie not recognized to resume paused miner
ms: Kuki tidak dikenal pasti untuk menyambung semula pelombong terjeda

en: Pause application and reason match an already existing pause request
ms: Jeda aplikasi dan sebab padanan pada permintaan jeda sedia ada

en: File System
ms: Sistem Fail

en: File system data miner
ms: Pelombong data sistem fail

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
ms: Pengelogan, 0 = ralat sahaja, 1 = minimum, 2 = terperinci dan 3 = nyahpepijat (lalai=0)

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
ms: Tempoh tidur awalan dalam saat, 0->1000 (lalai=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
ms: Jalankan sehingga semua lokasi terkonfigur telah diindeks dan kemudian keluar

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
ms: Periksa jika FAIL sesuai dilombong berdasarkan konfigurasi

en: FILE
ms: FAIL

en: Runs for a specific domain ontology
ms: Jalan dalam satu ontologi domain khusus

en: Displays version information
ms: Papar maklumat versi

en: Data object “%s” currently exists
ms: Objek data "%s" buat masa ini wujud

en: Data object “%s” currently does not exist
ms: Objek data "%s" buat masa ini tidak wujud

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
ms: Direktori adalah sesuai dilombongkan (berdasarkan pada peraturan)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
ms: Direktori adalah TIDAK sesuai dilombongkan (berdasarkan pada peraturan)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
ms: Direktori adalah sesuai dilombongkan (berdasarkan pada kandungan)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
ms: Direktori adalah TIDAK sesuai dilombongkan (berdasarkan pada kandungan)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
ms: Direktori adalah sesuai dilombongkan (berdasarkan pada konfig)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
ms: Direktori adalah TIDAK sesuai dilombongkan (berdasarkan pada konfig)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
ms: Fail adalah sesuai dipantau (berdasarkan pada konfig)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
ms: Fail adalah TIDAK sesuai dipantau (berdasarkan pada konfig)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
ms: Fail atau Direktori adalah sesuai dipantau (berdasarkan pada konfig)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
ms: Fail atau Direktori adalah TIDAK sesuai dipantau (berdasarkan pada konfig)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
ms: Fail adalah sesuai dilombongkan (berdasarkan pada peraturan)

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
ms: Fail adalah TIDAK sesuai dilombongkan (berdasarkan pada peraturan)

en: Would be indexed
ms: Perlu diindeks

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Would be monitored
ms: Mahu dipantau

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
ms: — mulakan pengindeks penjejak

en: Tracker File System Miner
ms: Pelombong Sistem Fail Penjejak

en: Crawls and processes files on the file system
ms: Merangkak dan proses fail-fail dalam sistem fail

en: RSS/ATOM Feeds
ms: Suapan-suapan RSS/ATOM

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
ms: Dapatkan Suapan-suapan RSS/ATOM

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
ms: Tambah suapan

en: Title to use (must be used with --add-feed)
ms: Tajuk yang digunakan (mesti digunakan dengan --add-feed)

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
ms: — mulakan pengindeks suapan

en: Could not establish a connection to Tracker
ms: Tidak dapat jalinkan satu sambungan dengan Penjejak

en: No error given
ms: Tiada ralat diberi

en: Could not add feed
ms: Tidak dapat tambah suapan

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
ms: Pelombong Suapan RSS/ATOM Penjejak

en: Fetch RSS/ATOM feeds
ms: Dapatan suapan-suapan RSS/ATOM

en: Extractor
ms: Pengekstrak

en: Metadata extractor
ms: Pengekstrak data meta

en: Metadata extraction failed
ms: Pengekstrakan data meta gagal

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
ms: Tiada data meta atau modul pengekstrak ditemui untuk mengendalikan fail ini

en: Tracker Metadata Extractor
ms: Pengekstrak Data Meta Penjejak

en: Extracts metadata from local files
ms: Ekstrak data meta dari fail-fail setempat

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
ms: Pengelogan, 0 = ralat sahaja, 1 = minimum, 2 = terperinci dan 3 = nyahpepijat (lalai = 0)

en: File to extract metadata for
ms: Fail untuk diekstrak data metanya

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
ms: Jenis MIME bagi fail (jika tidak disediakan, ia akan diteka)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
ms: Paksa satu modul yang digunakan untuk pengekstrakan (iaitu “foo” untuk “foo.so”)

en: MODULE
ms: MODUL

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
ms: Format keputusan output: “sparql”, “turtle” atau “json-ld”

en: Unsupported serialization format “%s”
ms: Format penyirian "%s" tidak disokong

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
ms: — Ekstrak data meta fail

en: Filename and mime type must be provided together
ms: Nama fail dan jenis mime mesti disediakan bersama-sama

en: Could not get GSettings for miners, manager could not be created, %s
ms: Tidak mendapatkan GSettings untuk pelombong, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: Unavailable
ms: Tidak tersedia

note: generic
en: Initializing
ms: Mengawalkan

en: Processing…
ms: Memproses…

en: Fetching…
ms: Mendapatkan…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
ms: Merangkak direktori tunggal "%s"

en: Crawling recursively directory “%s”
ms: Merangkak direktori "%s" secara rekursif

en: Paused
ms: Dijeda

en: Idle
ms: Melahu

en: Follow status changes as they happen
ms: Ikuti perubahan status ketika ia berlaku

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
ms: Pantau perubahan pada pangkalan data dalam masa nyata (iaitu sumber atau fail yang ditambah)

en: ONTOLOGY
ms: ONTOLOGI

en: List common statuses for miners and the store
ms: Senarai status-status umum untuk pelombong dan stor

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
ms: Jedakan satu pelombong (anda mesti guna dengan --miner)

en: REASON
ms: SEBAB

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
ms: Jeda satu pelombong ketika memanggil proses hidup atau sehingga disambung semula (anda mesti guna dengan --miner)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
ms: Sambung semula satu pelombong (anda mesti guna dengan --miner)

en: COOKIE
ms: KUKI

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
ms: Pelombong yang digunakan dengan --resume atau --pause (anda boleh guna akhiran, iaitu Fail atau Aplikasi)

en: MINER
ms: PELOMBONG

en: List all miners currently running
ms: Senarai semua pelombong yang berjalan buat masa ini

en: List all miners installed
ms: Senarai semua pelombong terpasang

en: List pause reasons
ms: Senarai sebab dijeda

en: List all Tracker processes
ms: Senarai semua proses-proses Penjejak

en: Use SIGKILL to stop all matching processes, either “store”, “miners” or “all” may be used, no parameter equals “all”
ms: Guna SIGKILL untuk hentikan semua proses-proses sepadan, iaitu “store”, “miners” atau “all” boleh digunakan, tanpa parameter menyamai “all”

en: APPS
ms: APL

en: Use SIGTERM to stop all matching processes, either “store”, “miners” or “all” may be used, no parameter equals “all”
ms: Guna SIGTERM untuk hentikan semua proses-proses sepadan, iaitu “store”, “miners” atau “all” boleh digunakan, tanpa parameter menyamai “all”

en: Starts miners (which indirectly starts tracker-store too)
ms: Mulakan pelombong (yang tidak langsung memulakan tracker-store juga)

en: Sets the logging verbosity to LEVEL (“debug”, “detailed”, “minimal”, “errors”) for all processes
ms: Tetapkan kejelaan pengelogan pada LEVEL (“debug”, “detailed”, “minimal”, “errors”) untuk semua proses

en: LEVEL
ms: ARAS

en: Show logging values in terms of log verbosity for each process
ms: Tunjuk nilai-nilai pengelogan dalam terma kejelaan log bagi setiap proses

en: Could not get status from miner: %s
ms: Tidak memperoleh status daripada pelombong: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
ms: %s berbaki

en: unknown time left
ms: masa berbaki tidak diketahui

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
ms: DIJEDA

en: Not running or is a disabled plugin
ms: Tidak berjalan atau satu pemalam dilumpuhkan

en: Could not retrieve tracker-store status
ms: Tidak memperoleh status tracker-store

en: Could not retrieve tracker-store progress
ms: Tidak memperoleh kemajuan tracker-store

en: Unable to retrieve namespace prefixes
ms: Tidak memperoleh awalan ruang nama

en: No namespace prefixes were returned
ms: Tiada awalan ruang nama dikembalikan

en: Could not run SPARQL query
ms: Tidak dapat menjalankan pertanyaan SPARQL

en: Could not call tracker_sparql_cursor_next() on SPARQL query
ms: Tidak dapat memanggil tracker_sparql_cursor_next() pada pertanyaan SPARQL

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat menjeda pelombong, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
ms: Cuba menjedakan pelombong "%s" dengan sebab "%s"

en: Could not pause miner: %s
ms: Tidak dapat menjeda pelombong: %s

en: Cookie is %d
ms: Kuki ialah %d

en: Press Ctrl+C to stop
ms: Tekan Ctrl+C untuk henti

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat menyambung semula pelombong, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
ms: Cuba menyambung semula pelombong %s dengan kuki %d

en: Could not resume miner: %s
ms: Tidak dapat menyambung semula pelombong: %s

en: Done
ms: Selesai

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat menyenaraikan pelombong, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
ms[0]: Temui %d pelombong terpasang
ms[1]: Temui %d pelombong terpasang

en: Found %d miner running | Found %d miners running
ms[0]: Temui %d pelombong berjalan
ms[1]: Temui %d pelombong berjalan

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat menjedakan perincian, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: No miners are running
ms: Tiada pelombong berjalan

en: Miners
ms: Pelombong

en: Application
ms: Aplikasi

en: Reason
ms: Alasan

en: No miners are paused
ms: Tiada pelombong dijedakan

en: Only one of “all”, “store” and “miners” options are allowed
ms: Hanya salah satu dari pilihan “all”, “store” dan “miners” dibenarkan

en: Could not get SPARQL connection
ms: Tidak mendapatkan sambungan SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
ms: Kini mendengar untuk kemas kini sumber ke pangkalan data

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
ms: Semua sifat nie:plainTextContent telah dibuang

en: Common statuses include
ms: Status-status umum disertakan

en: Could not get status, manager could not be created, %s
ms: Tidak memperoleh status, pengurus tidak dapat dicipta, %s

note: Display states
en: Store
ms: Stor

en: Could not get display name for miner “%s”
ms: Tidak memperoleh nama paparan untuk pelombong "%s"

en: You can not use miner pause and resume switches together
ms: Anda tidak boleh guna suis jeda pelombong dan sambung semula bersama-sama

en: You must provide the miner for pause or resume commands
ms: Anda mesti sediakan pelombong dengan perintah jeda atau sambung semula

en: You must provide a pause or resume command for the miner
ms: Anda mesti sediakan satu perintah jeda atau sambung semula untuk pelombong

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
ms: Anda tidak boleh guna argumen --kill dan --terminate bersama-sama

en: You can not use the --get-logging and --set-logging arguments together
ms: Anda tidak boleh guna argumen --get-logging dan --set-logging bersama-sama

en: Invalid log verbosity, try “debug”, “detailed”, “minimal” or “errors”
ms: Kejelaan log tidak sah, cuba “debug”, “detailed”, “minimal” atau “errors”

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
ms[0]: Temui %d PID…
ms[1]: Temui %d PID…

en: Found process ID %d for “%s”
ms: Temui ID proses %d untuk "%s"

en: Components
ms: Komponen

en: Only those with config listed
ms: Hanya yang ada konfig tersenarai

en: Setting log verbosity for all components to “%s”…
ms: Menetapkan kejelaan log untuk semua komponen pada "%s"…

en: Starting miners…
ms: Memulakan pelombong…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat memulakan pelombong, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: perhaps a disabled plugin?
ms: mungkin satu pemalam dilumpuhkan?

en: If no arguments are given, the status of the store and data miners is shown
ms: Tiada argumen diberi, status stor dan pelombong data ditunjukkan

en: Unrecognized options
ms: Pilihan tidak dikenali

en: Could not get D-Bus connection
ms: Tidak memperoleh sambungan D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
ms: Tidak dapat mencipta proksi D-Bus pada tracker-store

en: Could not run tracker-extract:
ms: Tidak dapat menjalankan tracker-extract:

en: Tell miners to reindex files which match the mime type supplied (for new extractors), use -m MIME1 -m MIME2
ms: Beritahu pelombong untuk mengindeks semula fail-fail yang sepadan dengan jenis mime yang dibekalkan (untuk pengekstrak baharu), guna -m MIME1 -m MIME2

en: Tell miners to (re)index a given file
ms: Beritahu pelombong untuk indeks(semula) satu fail yang diberi

en: Backup current index / database to the file provided
ms: Sandar indeks / pangkalan data semasa ke fail disediakan

en: Restore a database from a previous backup (see --backup)
ms: Pulih satu pangkalan data dari satu sandar terdahulu (lihat --backup)

en: Import a dataset from the provided file (in Turtle format)
ms: Import satu set data dari fail disediakan (dalam format Turtle)

en: Could not reindex mimetypes, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat mengindeks semula jenis mime, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: Could not reindex mimetypes
ms: Tidak dapat mengindeks semula jenis mime

en: Reindexing mime types was successful
ms: Mengindeks semula jenis MIME telah berjaya

en: Could not (re)index file, manager could not be created, %s
ms: Tidak dapat mengindeks(semula) fail, pengurus tidak dapat dicipta, %s

en: Could not (re)index file
ms: Tidak dapat mengindeks(semula) fail

en: (Re)indexing file was successful
ms: Mengindeks(semula) fail telah berjaya

en: Importing Turtle file
ms: Mengimport fail Turtle

en: Unable to import Turtle file
ms: Tidak boleh mengimport fail Turtle

en: Backing up database
ms: Menyandar pangkalan data

en: Could not backup database
ms: Tidak dapat menyandar pangkalan data

en: Restoring database from backup
ms: Memulihkan pangkalan data dari sandar

en: Only one action (--backup, --restore, --index-file or --import) can be used at a time
ms: Hanya satu tindakan (--backup, --restore, --index-file atau --import) boleh digunakan pada satu masa

en: Missing one or more files which are required
ms: Satu atau lebih fail hilang yang mana diperlukan

en: Only one file can be used with --backup and --restore
ms: Hanya satu fail boleh digunakan dengan --backup dan --restore

en: Actions (--backup, --restore, --index-file and --import) can not be used with --reindex-mime-type
ms: Tindakan (--backup, --restore, --index-file dan --import) tidak boleh digunakan dengan --reindex-mime-type

en: Could not open /proc
ms: Tidak dapat membuka /proc

en: Could not stat() file
ms: Tidak dapat stat() fail

en: Could not open “%s”
ms: Tidak dapat buka “%s”

en: Could not terminate process %d — “%s”
ms: Tidak dapat menamatkan proses %d — “%s”

en: Terminated process %d — “%s”
ms: Proses %d ditamatkan — “%s”

en: Could not kill process %d — “%s”
ms: Tidak dapat membunuh proses %d — “%s”

en: Killed process %d — “%s”
ms: Proses %d dimatikan — “%s”

en: Kill all Tracker processes and remove all databases
ms: Bunuh semua proses Penjejak dan buang semua pangkalan data

en: Same as --hard but the backup & journal are restored after restart
ms: Sama seperti --hard tetapi sandar & jurnal dipulihkan selepas mula semula

en: Remove all configuration files so they are re-generated on next start
ms: Buang semua fail konfigurasi supaya ia dijana-semula pada permulaan berikutnya

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
ms: Padam maklumat terindeks berkenaan satu fail, berfungsi secara rekursif untuk direktori

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
ms: Memadam…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
ms: Data terindeks untuk fail ini telah dipadamkan dan akan diindeks semula lagi.

note: TRANSLATORS: --hard and --soft are commandline arguments
en: You can not use the --hard and --soft arguments together
ms: Anda tidak boleh guna argumen --hard dan --soft bersama-sama

en: CAUTION: This process may irreversibly delete data.
ms: AMARAN: Proses ini boleh memadam data secara kekal.

en: Although most content indexed by Tracker can be safely reindexed, it can’t be assured that this is the case for all data. Be aware that you may be incurring in a data loss situation, proceed at your own risk.
ms: Walaupun kebanyakan kandungan diindeks oleh Penjejak boleh dianggap diindeks semula secara selamat, ia tidak berlaku untuk semua data. Hati-hati anda mungkin kehilangan data, teruskan dengan risiko anda sendiri.

en: Are you sure you want to proceed?
ms: Anda pasti mahu teruskan?

note: TRANSLATORS: This is to be displayed on command line output
en: [y|N]
ms: [y|T]

note: TRANSLATORS: this is our test for a [y|N] question in the command line. * A partial or full match will be considered an affirmative answer, * it is intentionally lowercase, so please keep it like this.
en: yes
ms: ya

en: Resetting existing configuration…
ms: Menetap semula konfigurasi sedia ada…

en: Search for files
ms: Gelintar fail

en: Search for folders
ms: Gelintar folder

en: Search for music files
ms: Gelintar fail muzik

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
ms: Gelintar album muzik (--all tidak memberi kesan padanya)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
ms: Gelintar artis muzik (--all tidak memberi kesan padanya)

en: Search for image files
ms: Gelintar fail imej

en: Search for video files
ms: Gelintar fail video

en: Search for document files
ms: Gelintar fail dokumen

en: Search for emails
ms: Gelintar emel

en: Search for contacts
ms: Gelintar hubungan

en: Search for software (--all has no effect on this)
ms: Gelintar perisian (--all tidak memberi kesan padanya)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
ms: Gelintar kategori perisian (--all tidak memberi kesan padanya)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
ms: Gelintar suapan (--all tidak memberi kesan padanya)

en: Search for bookmarks (--all has no effect on this)
ms: Gelintar tanda buku (--all tidak memberi kesan padanya)

en: Limit the number of results shown
ms: Had bilangan keputusan yang ditunjukkan

en: Offset the results
ms: Ofset keputusan

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
ms: Guna OR untuk terma gelintar selain dari AND (lalai)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
ms: Tunjuk URN bagi keputusan (tidak dilaksana pada --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
ms: Kembalikan semua padanan tidak-wujud (iaitu termasuklah volum dinyahlekap)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
ms: Lumpuhkan menunjukkan snippet dengan keputusan. Ia hanya tunjukkan beberapa kategori, iaitu Dokumen, Muzik…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
ms: Lumpuhkan Gelintar Teks Penuh (FTS). Laksana --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
ms: Lumpuhkan warna ketika mencetak snippet dan keputusan

en: search terms
ms: terma gelintar

en: EXPRESSION
ms: UNGKAPAN

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
ms: PERHATIAN: Had telah dicapai, ada lagi item dalam pangkalan data yang tidak tersenarai di sini

en: Could not get search results
ms: Tidak memperoleh keputusan gelintar

en: No contacts were found
ms: Tiada hubungan ditemui

en: Contacts
ms: Hubungan

en: No name
ms: Tiada nama

en: No E-mail address
ms: Tiada alamat E-mel

en: No emails were found
ms: Tiada alamat emel ditemui

en: Emails
ms: Emel

en: No files were found
ms: Tiada fail ditemui

en: Files
ms: Fail

en: No artists were found
ms: Tiada artis ditemui

en: Artists
ms: Artis

en: No music was found
ms: Tiada muzik ditemui

en: Albums
ms: Album

en: No bookmarks were found
ms: Tiada tanda buku ditemui

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: No feeds were found
ms: Tiada suapan ditemui

en: Feeds
ms: Suapan

en: No software was found
ms: Tiada perisian ditemui

en: Software
ms: Perisian

en: No software categories were found
ms: Tiada kategori perisian ditemui

en: Software Categories
ms: Kategori Perisian

en: No results were found matching your query
ms: Tiada keputusan ditemui sepadan dengan pertanyaan anda

en: Results
ms: Keputusan

en: Search term “%s” is a stop word.
ms: Terma gelintar "%s" ialah perkataan henti.

en: Stop words are common words which may be ignored during the indexing process.
ms: Perkataan henti adalah perkataan umum yang diabaikan ketika mengindeks proses.

en: Show statistics for current index / data set
ms: Tunjuk statistik untuk set indeks / data semasa

en: Collect debug information useful for problem reporting and investigation, results are output to terminal
ms: Kutip maklumat nyahpepijat berguna untuk pelaporan dan penyiasatan masalah, keputusan adalah output pada terminal

en: Could not get Tracker statistics
ms: Tidak memperoleh statistik Penjejak

en: No statistics available
ms: Tiada statistik tersedia

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
ms: Statistik:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
ms: Tiada

en: Version
ms: Versi

en: Disk Information
ms: Maklumat Cakera

en: Remaining space on database partition
ms: Ruang berbaki dalam sekatan pangkalan data

note: 3. Size of dataset (tracker-stats), size of databases
en: Data Set
ms: Set Data

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: No configuration was found
ms: Tiada konfigurasi ditemui

en: States
ms: Keadaan

en: Data Statistics
ms: Statistik Data

en: No connection available
ms: Tiada sambungan tersedia

en: Could not get statistics
ms: Tidak memperoleh statistik

en: No statistics were available
ms: Tiada statistik telah tersedia

en: Database is currently empty
ms: Pangkalan data buat masa ini kosong

en: Could not get basic status for Tracker
ms: Tidak memperoleh status asas untuk Penjejak

en: Currently indexed
ms: Diindeks buat masa ini

en: %d file | %d files
ms[0]: %d fail
ms[1]: %d fail

en: Data is still being indexed
ms: Data masih diindeks

en: Estimated %s left
ms: Anggaran %s berbaki

en: All data miners are idle, indexing complete
ms: Semua pelombong data melahu, mengindeks selesai

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
ms: Senarai semua tag (menggunakan FILTER jika dinyatakan, FILTER sentiasa menggunakan OR logik)

en: FILTER
ms: PENAPIS

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
ms: Tunjuk fail-fail berkaitan dengan setiap tag (ia hanya digunakan dengan --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
ms: Tambah satu tag (jika FILE dibuang, TAG tidak berkaitan dengan mana-mana fail)

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
ms: Padam satu tag (jika FILE dibuang, TAG dibuang untuk semua fail)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
ms: Keterangan untuk satu tag (ia hanya digunakan dengan --add)

en: STRING
ms: RENTETAN

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
ms: Guna AND untuk terma gelintar selain dari OR (lalai)

en: FILE…
ms: FAIL…

en: FILE [FILE…]
ms: FAIL [FAIL…]

en: Could not get file URNs
ms: Tidak memperoleh URN fail

en: Could not get files related to tag
ms: Tidak memperoleh fail-fail berkaitan dengan tag

en: Could not get all tags in the database
ms: Tidak memperoleh semua tag dalam pangkalan data

en: No files have been tagged
ms: Tiada fail telah ditagkan

en: Could not get files for matching tags
ms: Tidak memperoleh fail untuk tag sepadan

en: No files were found matching ALL of those tags
ms: Tiada fail ditemui sepadan SEMUA tag tersebut

en: Could not get all tags
ms: Tidak memperoleh semua tag

en: No tags were found
ms: Tiada tag ditemui

en: Tags (shown by name)
ms: Tag (tunjuk mengikut nama)

en: No files were modified
ms: Tiada fail telah diubah suai

en: Files do not exist or aren’t indexed
ms: Fail tidak wujud atau belum diindeks

en: Could not add tag
ms: Tidak dapat menambah tag

en: Tag was added successfully
ms: Tag berjaya ditambah

en: Could not add tag to files
ms: Tidak dapat menambah tag ke dalam fail

en: Tagged
ms: Ditag

en: Not tagged, file is not indexed
ms: Tidak bertag, fail tidak diindeks

en: Could not get tag by label
ms: Tidak memperoleh tag mengikut label

en: No tags were found by that name
ms: Tiada tag ditemui mengikut nama tersebut

en: None of the files had this tag set
ms: Tiada fail mempunyai set tag ini

en: Could not remove tag
ms: Tidak dapat membuang tag

en: Tag was removed successfully
ms: Tag telah berjaya dibuangkan

en: Untagged
ms: Nyahtag

en: File not indexed or already untagged
ms: Fail tidak diindeks atau sudah dinyahtag

en: The --list option is required for --show-files
ms: Pilihan --list diperlukan untuk --show-files

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
ms: Pilihan --and-operator hanya boleh digunakan dengan argumen --list dan label tag

en: Add and delete actions can not be used together
ms: Tambah dan padam tindakan yang tidak boleh digunakan bersama-sama

en: The --description option can only be used with --add
ms: Pilihan --description hanya boleh digunakan dengan --add

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
ms: Lumpuhkan penutupan komputer selepas 30 saat ketidakaktifan

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
ms: — mulakan perkhidmatan tulis-balik penjejak
