tracker master - en to sl translation catalogue (299 entries)

en: Max bytes to extract
sl: Največje število bajtov za razširitev

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
sl: Največje število bajtov UTF-8 za razširitev.

en: Text file allowlist
sl: Seznam odobrenih besedilnih datotek

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
sl: Maske imen datotek za besedilnih dokumentov, ki naj bodo vključene v kazalo

en: Wait for FS miner to be done before extracting
sl: Pred razširjanjem je treba počakati na končanje rudarjenja datotečnega sistema

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
sl: Izbrana možnost omogoči časovni zamik pred preučevanjem metapodatkov.

en: Enable stemmer
sl: Omogoči tvorbo korenov besed

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
sl: Poenostavitev zapisa pojmov na njihove korene, za zagotavljanje boljših rezultatov, na primer za pojma »polica« in »police« je  poenostavljen zapis le koren, torej »polic«.

en: Enable unaccent
sl: Omogoči odstranjevanje naglasov

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
sl: Prevede znake z naglasom v znake brez naglasa. Na primer »védenje« v »vedenje« za izboljšano ujemanje.

en: Ignore numbers
sl: Prezri števila

en: If enabled, numbers will not be indexed.
sl: Izbrana možnost določi, da števila ne bodo uporabljena za pripravo kazala.

en: Initial sleep
sl: Začetno spanje

en: Initial sleep time, in seconds.
sl: Čas začetnega spanja v sekundah.

en: Throttle
sl: Omejitev hitrosti

en: Indexing speed, the higher the slower.
sl: Hitrost priprave kazala. Višja vrednost pomeni nižjo hitrost.

en: Low disk space limit
sl: Omejitev nizkega prostora na disku

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
sl: Prag prostora na disku v MB, pri katerem je narejen premor priprave kazala ali -1 za onemogočenje.

en: Crawling interval
sl: Časovni razmik kopanja

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
sl: Časovni razmik v dneh, za preverjanje, ali je datotečni sistem v podatkovni zbirki posodobljen. Vrednost 0 vsili kopanja kadarkoli, -1 ga vsili le za nečiste čiste izklope in -2 ga popolnoma onemogoči.

en: Removable devices’ data permanence threshold
sl: Prag zmogljivosti delovanja podatkov odstranljivih naprav

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
sl: Prag v dneh, po katerih bodo datoteko z odstranljivih naprav, ki niso priklopljeni, odstranjene iz podatkovne zbirke. Vrednost 0 pomeni nikoli, največja vrednost je 365.

en: Enable monitors
sl: Omogoči zaslone

en: Set to false to completely disable any file monitoring
sl: Izbrana možnost določa popolno onemogočenje spremljanja datotek

en: Index removable devices
sl: Pripravi kazalo odstranljivih naprav

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
sl: Izbrana možnost omogoči pripravo kazala priklopljenih map za odstranljive naprave.

en: Index optical discs
sl: Pripravi kazalo optičnih diskov

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
sl: Izbrana možnost omogoča pripravo kazala nosilcev CD, DVD in ostalih optičnih nosilcev (če ni pripravljeno kazalo odstranljivih naprav, tudi optični nosilci ne bodo)

en: Index when running on battery
sl: Pripravljaj kazalo tudi med delovanjem na bateriji

en: Set to true to index while running on battery
sl: Izbrana možnost omogoča zagon pripravljanja kazala med delovanjem na bateriji

en: Perform initial indexing when running on battery
sl: Izvedi začetno pripravo kazala pri delovanju na bateriji

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
sl: Izbrana možnost omogoča pripravo kazala med delovanjem na bateriji le ob prvem zagonu

en: Directories to index recursively
sl: Mape za rekurzivno pripravo kazala

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sl: Seznam map za rekurzivno pripravo kazala. Posebne vrednosti vključujejo; »&NAMIZJE«, »&DOKUMENTI«, »&PREJETO«, »&GLASBA«, »&SLIKE«, »&JAVNO«, »&PREDLOGE« in »VIDEO. Oglejte si /etc/xdg/user-dirs.defaults in $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
sl: Mape za ne-rekurzivno pripravo kazala

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sl: Seznam map za pripravo kazala brez pregleda podmap; posebne vrednosti vključujejo: »&NAMIZJE«, »&DOKUMENTI«, »&PREJETO«, »&GLASBA«, »&SLIKE«, »&JAVNO«, »&PREDLOGE« in »&VIDEO. Oglejte si /etc/xdg/user-dirs.defaults in $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
sl: Prezrte datoteke

en: List of file patterns to avoid
sl: Seznam vzorcev datotek za izogibanje

en: Ignored directories
sl: Prezrte mape

en: List of directories to avoid
sl: Seznam map za izogibanje

en: Ignored directories with content
sl: Prezrte mape z vsebino

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
sl: Izogni se katerikoli mapi, ki vsebuje datoteko na tem črnem seznamu

en: Cookie not recognized to resume paused miner
sl: Piškotek za nadaljevanje podatkovnega rudarjenja v premoru ni prepoznan

en: Pause application and reason match an already existing pause request
sl: Premor programa in skladanje razloga za že obstoječo zahtevo po premoru

en: less than one second
sl: manj kot eno sekundo

en:  %d day |  %d days
sl[0]:  %d dni
sl[1]:  %d dan
sl[2]:  %d dneva
sl[3]:  %d dni

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
sl[0]:  %2.2d ur
sl[1]:  %2.2d ura
sl[2]:  %2.2d uri
sl[3]:  %2.2d ure

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
sl[0]:  %2.2d minut
sl[1]:  %2.2d minuta
sl[2]:  %2.2d minuti
sl[3]:  %2.2d minute

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
sl[0]:  %2.2d sekund
sl[1]:  %2.2d sekunda
sl[2]:  %2.2d sekundi
sl[3]:  %2.2d sekunde

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
sl: Začetno stanje pripravljenosti v sekundah, 0->1000 (privzeto=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
sl: Izvaja se dokler niso pripravljena kazala vseh nastavljenih mest in se nato konča

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
sl: Preveri, če je DATOTEKA primerna za podatkovno rudarjenje na podlagi nastavitev

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Runs for a specific domain ontology
sl: Naloži zgodovino določene domene

en: Avoids changes in the filesystem
sl: Izogni se spremembam datotečnega sistema

en: Displays version information
sl: Pokaže podrobnosti različice

en: Data object “%s” currently exists
sl: Podatkovni predmet »%s« trenutno obstaja

en: Data object “%s” currently does not exist
sl: Podatkovni predmet »%s« trenutno ne obstaja

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sl: Mapa »%s« NI primerna za vpis v kazalo (na podlagi pravil)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sl: Datoteka NI primerna za vpis v kazalo (na podlagi pravil)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
sl: Datoteka NI primerna za vpis v kazalo (skrita datoteka)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
sl: Datoteka NI primerna za vnos v kazalo (mapa ni v naboru poti)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
sl: Glavna mapa »%s« NI primerna za vpis v kazalo (na podlagi pravil)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
sl: Glavna mapa »%s« NI primerna za vpis v kazalo (skrita datoteka)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
sl: Glavna mapa »%s« NI primerna za vpis v kazalo

en: Directory is eligible to be indexed
sl: Mapa je primerna za vnos v kazalo

en: File is eligible to be indexed
sl: Datoteka je primerna za vnos v kazalo

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
sl: – začne pripravljalnik kazala tracker

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
sl: Dodaj vir

en: URL
sl: Naslov URL

en: Title to use (must be used with --add-feed)
sl: Naslov za uporabo (mora se uporabljati z --add-feed)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
sl: Izpiši vire

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
sl: Izbriši vir

en: Could not establish a connection to Tracker
sl: Povezave s Trackerjem ni mogoče vzpostaviti

en: No error given
sl: Ni podane napake

en: Could not add feed
sl: Ni mogoče dodati vira

en: Could not remove feed
sl: Ni mogoče odstraniti vira

en: Could not list feeds
sl: Ni mogoče izpisati virov

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
sl: – začne pripravljalnik kazala virov

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
sl: – zažene ozadnji program tracker

en: Metadata extraction failed
sl: Preučevanje metapodatkov je spodletelo

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
sl: Ni najdenih modulov proučevanja in metapodatkov za razreševanje datoteke

en: File to extract metadata for
sl: Datoteka za razširitev metapodatkov

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
sl: Vrsta MIME za datoteko (če ni navedena, bo uganjena)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
sl: Vsili modul, uporabljen za razširitev (na primer »foo« za »foo.so«)

en: MODULE
sl: MODUL

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
sl: Zapis odvoda zadetkov: »sparql«, »turtle« ali »json-ld«

en: FORMAT
sl: ZAPIS

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
sl: Opisnik datoteke vtiča za prenos podatkov med soležniki

en: Unsupported serialization format “%s”
sl: Nepodprt zapis zaporedja »%s«

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
sl: – Razširi metapodatke datoteke

en: Filename and mime type must be provided together
sl: Ime datoteke in vrsta mime morata biti navedeni skupaj

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
sl: Beleženje, 0 = samo napake, 1 = najmanjše, 2 = podrobno in 3 = razhroščevanje (privzeto=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
sl: Onemogoči izklop po 30 sekundah nedejavnosti

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
sl: – zažene program s podporo zamika zapisovanja

en: Unavailable
sl: Ni na voljo

note: generic
en: Initializing
sl: Zaganjanje

en: Processing…
sl: Poteka obdelovanje …

en: Fetching…
sl: Poteka pridobivanje …

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
sl: Kopanje znotraj ravni mape »%s«

en: Crawling recursively directory “%s”
sl: Kopanje po strukturi mape »%s«

en: Paused
sl: V premoru

en: Idle
sl: Nedejavno

en: Follow status changes as they happen
sl: Sledi spremembam stanja, ko se zgodijo

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
sl: Spremljanje sprememb v podatkovni zbirki v realnem času (na primer dodajanje datotek ali virov)

en: List common statuses for miners
sl: Našteje pogosta stanja za programe podatkovnega rudarjenja

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
sl: Premor podatkovnega rudarjenja (uporabljen mora biti  z --miner)

en: REASON
sl: VZROK

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
sl: Premor podatkovnega rudarjenja medtem ko je opravilo klicanja živo ali dokler ga ne nadaljujete (uporabljen mora biti  z --miner)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
sl: Nadaljevanje podatkovnega rudarjenja (uporabljen mora biti  z --miner)

en: COOKIE
sl: PIŠKOTEK

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
sl: Podatkovno rudarjenje za uporabo z --resume ali --pause (uporabite lahko pripone, na primer datoteke ali programi)

en: MINER
sl: PODATKOVNO RUDARJENJE

en: List all miners currently running
sl: Seznam vseh trenutno dejavnih programov za podatkovno rudarjenje

en: List all miners installed
sl: Izpis vseh nameščenih programov za podatkovno rudarjenje

en: List pause reasons
sl: Izpiši vzroke premorov

en: List all Tracker processes
sl: Izpiši vsa opravila Tracker

en: Use SIGKILL to stop all miners
sl: Uporabi ukaz SIGKILL za zaustavitev rudarjenja

en: APPS
sl: Izbrani programi

en: Use SIGTERM to stop all miners
sl: Uporabi ukaz SIGTERM za zaustavitev rudarjenja

en: Starts miners
sl: Začne podatkovno rudarjenje

en: Could not get status from miner: %s
sl: Ni mogoče pridobiti stanja podatkovnega rudarjenja: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
sl: %s preostalo

en: unknown time left
sl: neznan preostali čas

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
sl: V PREMORU

en: Not running or is a disabled plugin
sl: Ne teče ali pa je onemogočen vstavek

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
sl: Ni mogoče narediti premora podatkovnega rudarjenja, upravljalnika ni bilo mogoče ustvariti: %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
sl: Poskus premora podatkovnega rudarjenja »%s« z razlogom »%s«

en: Could not pause miner: %s
sl: Ni mogoče narediti premora podatkovnega rudarjenja: %s

en: Cookie is %d
sl: Piškotek je %d

en: Press Ctrl+C to stop
sl: Za zaustavitev pritisnite tipki CTRL+C

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
sl: Podatkovnega rudarjenja ni mogoče nadaljevati, upravljalnika ni mogoče ustvariti: %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
sl: Poskus nadaljevanja podatkovnega rudarjenja %s s piškotkom %d

en: Could not resume miner: %s
sl: Podatkovnega rudarjenja ni mogoče nadaljevati: %s

en: Done
sl: Končano

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
sl: Ni mogoče dobiti seznama podatkovnega rudarjenja, upravljalnika ni mogoče ustvariti, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
sl[0]: Najdenih je %d nameščenih programov za podatkovno rudarjenje
sl[1]: Najden je %d nameščen program za podatkovno rudarjenje
sl[2]: Najdena sta %d nameščena programa za podatkovno rudarjenje
sl[3]: Najdeni so %d nameščeni programi za podatkovno rudarjenje

en: Found %d miner running | Found %d miners running
sl[0]: Najdenih je %d zagnanih programov za podatkovno rudarjenje
sl[1]: Najden je %d zagnan program za podatkovno rudarjenje
sl[2]: Najdena sta %d zagnana programa za podatkovno rudarjenje
sl[3]: Najdeni so %d zagnani programi za podatkovno rudarjenje

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
sl: Ni mogoče dobiti podrobnosti premora, upravljalnika ni bilo mogoče ustvariti, %s

en: No miners are running
sl: Ni zagnanih programov za podatkovno rudarjenje

note: Display states
en: Miners
sl: Podatkovno rudarjenje

en: Application
sl: Program

en: Reason
sl: Vzrok

en: No miners are paused
sl: Ni podatkovnega rudarjenja v premoru

en: Could not get SPARQL connection
sl: Ni mogoče pridobiti povezave SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
sl: Poslušanje posodobitev virov podatkovne zbirke

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
sl: Vse ne: izpuščene so lastnosti besedilnih podatkov

en: Common statuses include
sl: Pogosta stanja vključujejo

en: Could not get status, manager could not be created, %s
sl: Ni mogoče dobiti stanja, upravljalnika ni mogoče ustvariti, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
sl: Ni mogoče pridobiti prikaznega imena podatkovnega rudarja »%s«

en: You can not use miner pause and resume switches together
sl: Stikal premora in nadaljevanja podatkovnega rudarjenja ni mogoče uporabiti skupaj

en: You must provide the miner for pause or resume commands
sl: Za ukaze premora ali nadaljevanja je treba zagotoviti podatkovno rudarjenje

en: You must provide a pause or resume command for the miner
sl: Zagotoviti je treba ukaz za premor oziroma nadaljevanje podatkovnega rudarjenja

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
sl: Argumentov --kill in --terminate ni mogoče uporabiti skupaj

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
sl[0]: Najdenih je %d kod PID …
sl[1]: Najdena je %d koda PID …
sl[2]: Najdeni sta %d kodi PID …
sl[3]: Najdene so %d kode PID …

en: Found process ID %d for “%s”
sl: Najden je ID opravila %d za »%s«

en: Starting miners…
sl: Začenjanje podatkovnega rudarjenja …

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
sl: Podatkovnega rudarjenja ni mogoče začeti, upravljalnika ni bilo mogoče ustvariti, %s

en: perhaps a disabled plugin?
sl: morda onemogočen vstavek?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
sl: Če ni podanega argumenta, se prikaže stanje rudarjev podatkov

en: Unrecognized options
sl: Nepoznane možnosti

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: daemon
sl: ozadnji program

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
sl: Zagon, zaustavitev, prekinitev in izpis opravil, ki izvajajo indeksiranje vsebine

en: Could not get D-Bus connection
sl: Ni mogoče pridobiti povezave vodila D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
sl: Ni mogoče ustvariti posredniškega vodila D-Bus za tracker-store

en: Could not run tracker-extract:
sl: Ni mogoče zagnati ukaza tracker-extract:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: extract
sl: razširi

en: Extract metadata from a file
sl: Razširjanje metapodatkov krajevnih datotek

en: Adds FILE as an indexed location
sl: Doda DATOTEKO na mesto za ustvarjanje kazala

en: Removes FILE from indexed locations
sl: Odstrani DATOTEKO iz mest za ustvarjanje kazala

en: Makes indexing recursive
sl: Pripravo kazala izvede rekurzivno

en: “%s” is not a directory
sl: »%s« ni mapa

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
sl: Navedena mora biti zastavica --add (dodaj) oziroma --remove (odstrani)

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
sl: Zastavici --add (dodaj) in --remove (odstrani) se medsebojno izključujeta

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
sl: Zastavica --recursive zahteva zastavico --add

en: Path
sl: Pot

en: Recursive
sl: Po strukturi map

en: Please specify one or more locations to index.
sl: Določiti je treba enega ali več mest za ustvarjanje kazala.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: index
sl: kazalo

en: Index content using the Tracker filesystem miner
sl: Indeksiranje vsebino z uporabo rudarnika Tracker datotečnega sistema

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
sl: Pokaži polni imenski prostor (na primer: ne uporabi nie:naslova, uporabi polne naslove URL)

en: Show plain text content if available for resources
sl: Pokaži besedilno vsebino, če je ta za vir na voljo.

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
sl: Namesto iskanja imena datoteke, upravljaj s potmi IRIs (na primer <file:///path/to/some/file.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
sl: Izpiši rezultate kot RDF v obliki Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
sl: Lastnost RDF, obravnavana kot naslov URL (na primer »nie:url«

en: Error message
sl: Sporočilo o napaki

en: Unable to retrieve URN for URI
sl: Ni mogoče pridobiti URN za URI

en: Unable to retrieve data for URI
sl: Podatkov za URI ni mogoče pridobiti

en: No metadata available for that URI
sl: Za URI ni razpoložljivih metapodakov

en: Could not get eligible status:
sl: Ni mogoče pridobiti stanja:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: info
sl: podrobnosti

en: Retrieve all information available for a certain file
sl: Pridobivanje razpoložljivih podrobnosti za določeno datoteko

en: Could not kill process %d — “%s”
sl: Opravila %d ni mogoče uničiti – »%s«

en: Killed process %d — “%s”
sl: Uničeno opravilo %d – »%s«

en: Remove filesystem indexer database
sl: Odstrani podatkovno zbirko pripravljalnika kazala za datotečni sistem

en: Remove RSS indexer database
sl: Odstrani podatkovno zbirko pripravljalnika kazala RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
sl: Brisanje podrobnosti datoteke poteka po strukturi podrejenih map

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
sl: Poteka brisanje …

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
sl: Podatki kazala za to datoteko so izbrisani in bodo ponovno prebrani.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: reset
sl: ponastavi

en: Reset the index and configuration
sl: Ponastavljanje kazala in nastavitve

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
sl: Iskanje POGOJEV ujemanja vsebine po vrsti in ne glede na vrsto

en: Search for files
sl: Iskanje datotek

en: Search for folders
sl: Iskanje map

en: Search for music files
sl: Iskanje glasbenih datotek

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
sl: Iskanje glasbenih albumov (--all nima učinka na to)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
sl: Iskanje izvajalcev glasbe (--all nima učinka na to)

en: Search for image files
sl: Iskanje slikovnih datotek

en: Search for video files
sl: Iskanje video datotek

en: Search for document files
sl: Iskanje datotek dokumentov

en: Search for software (--all has no effect on this)
sl: Iskanje programov (--all nima učinka na to)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
sl: Iskanje kategorij programske opreme (--all nima učinka na to)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
sl: Iskanje virov (--all nima učinka na to)

en: Limit the number of results shown
sl: Omeji število prikazanih rezultatov

en: Offset the results
sl: Zamik rezultatov

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
sl: Uporaba ALI za iskalne nize namesto IN (privzeto)

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
sl: Pokaži vrednosti URN za rezultate (ne velja za --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
sl: Vrni tudi vse neskladajoče zadetke (na primer vključi nepriklopljene nosilce)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
sl: Onemogoči prikaz izrezkov z rezultati. Ti so prikazani le za nekatere kategorije, na primer Dokumente, Glasbo …

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
sl: Onemogoči iskanje celotnega besedila (FTS). Vključuje tudi možnost onemogočanja izrezkov --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
sl: Onemogoči barve med tiskanjem izrezkov in rezultatov

en: search terms
sl: pogoji iskanja

en: TERMS
sl: POGOJI

en: Could not get search results
sl: Rezultatov iskanja ni mogoče dobiti

en: No files were found
sl: Datotek ni bilo mogoče najti

en: Files
sl: Datoteke

en: No artists were found
sl: Izvajalcev ni bilo mogoče najti

en: Artists
sl: Umetniki

en: No music was found
sl: Glasbe ni bilo mogoče najti

en: Albums
sl: Albumi

en: No feeds were found
sl: Ni najdenih virov

en: Feeds
sl: Viri

en: No software was found
sl: Programske opreme ni bilo mogoče najti

en: Software
sl: Programi

en: No software categories were found
sl: Kategorij programske opreme ni bilo mogoče najti

en: Software Categories
sl: Kategorije programske opreme

en: No results were found matching your query
sl: Ni zadetkov, ki bi se skladali s poizvedbo

en: Results
sl: Rezultati

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: search
sl: poišči

en: Search for content by type or across all types
sl: Iskanje vsebine po vrsti in ne glede na vrsto

en: Show statistics for current index / data set
sl: Pokaži statistiko za trenutno kazalo/nabor podatkov

en: EXPRESSION
sl: IZRAZ

en: Could not get Tracker statistics
sl: Ni mogoče dobiti statistike Trackerja

en: No statistics available
sl: Statistika ni na voljo

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
sl: Statistika:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
sl: Brez

en: Could not get basic status for Tracker
sl: Ni mogoče dobiti temeljnega stanja podatkovnega rudarjenja

en: Message
sl: Sporočilo

en: Currently indexed
sl: Trenutno vpisano v kazalo

en: %d file | %d files
sl[0]: %d datotek
sl[1]: %d datoteka
sl[2]: %d datoteki
sl[3]: %d datoteke

en: %d folder | %d folders
sl[0]: %d map
sl[1]: %d mapa
sl[2]: %d mapi
sl[3]: %d mape

en: Remaining space on database partition
sl: Preostali prostor na razdelku podatkovne zbirke

en: Data is still being indexed
sl: Podatki se še vpisujejo v kazala

en: Estimated %s left
sl: Ocenjeni preostanek: %s

en: All data miners are idle, indexing complete
sl: Vsi pogoni podatkovnega rudarjenja mirujejo, indeksiranje je zaključeno

en: %d recorded failure | %d recorded failures
sl[0]: Zabeleženih je %d spodletelih opravil
sl[1]: Zabeleženo je %d spodletelo opravilo
sl[2]: Zabeleženi sta %d spodleteli opravili
sl[3]: Zabeležena so %d spodletela opravila

en: No reports found
sl: Ni najdenih poročil

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: status
sl: stanje

en: Provide status and statistics on the data indexed
sl: Pokaže stanje in statistiko indeksiranih podatkov

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
sl: Razvrsti vse oznake (z uporabo FILTRA, če je naveden, ki uporablja logični ALI))

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
sl: Pokaži datoteke povezane z vsako oznako (uporabljeno samo z --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
sl: Dodaj oznako (v primeru da so DATOTEKE izpuščene, OZNAKA ni povezana z nobeno datoteko)

en: TAG
sl: OZNAKA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
sl: Izbriši oznako (če so DATOTEKE izpuščene, je OZNAKA odstranjena za vse datoteke)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
sl: Opis za oznako (ta je uporabljen le z --add)

en: STRING
sl: NIZ

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
sl: Uporaba ALI za iskalne nize namesto IN (privzeto)

en: FILE…
sl: DATOTEKA …

en: FILE [FILE…]
sl: DATOTEKA [DATOTEKA ...]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
sl: OPOMBA: Meja je bila dosežena, obstajajo dodatni predmeti v podatkovni zbirki, ki niso bili prikazani

en: Could not get file URNs
sl: Ni mogoče dobiti URN-jev datotek

en: Could not get files related to tag
sl: Datotek povezanih z oznako ni mogoče dobiti

en: Could not get all tags in the database
sl: Ni mogoče pridobiti vseh oznak v podatkovni zbirki

en: No files have been tagged
sl: Nobena datoteka ni bila označena

en: Could not get files for matching tags
sl: Ni mogoče pridobiti datotek za skladne oznake

en: No files were found matching ALL of those tags
sl: Ni zadetkov, ki bi se skladali z vsemi zahtevami poizvedbe

en: Could not get all tags
sl: Ni mogoče idobiti vseh oznak

en: No tags were found
sl: Oznak ni bilo mogoče najti

en: Tags (shown by name)
sl: Oznake (prikazane po imenu)

en: No files were modified
sl: Nobena datoteka ni bila spremenjena

en: Files do not exist or aren’t indexed
sl: Datoteke ne obstajajo, ali pa niso zabeležene

en: Could not add tag
sl: Ni mogoče dodati oznake

en: Tag was added successfully
sl: Oznaka je bila uspešno dodana

en: Could not add tag to files
sl: Oznake ni mogoče dodati datotekam

en: Tagged
sl: Označena

en: Not tagged, file is not indexed
sl: Ni označena, datoteka ne bo uporabljena za pripravo kazala

en: Could not get tag by label
sl: Ni mogoče najti oznake z imenom

en: No tags were found by that name
sl: Ni mogoče najti oznak s tem imenom

en: None of the files had this tag set
sl: Nobena od datotek ni imela te oznake

en: Could not remove tag
sl: Ni mogoče odstraniti oznake

en: Tag was removed successfully
sl: Oznaka je bila uspešno odstranjena

en: Untagged
sl: Neoznačeno

en: File not indexed or already untagged
sl: Datoteka ni uporabljena za pripravo kazala ali pa je bila odznačena

en: The --list option is required for --show-files
sl: Možnost --list je zahtevana za --show-files

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
sl: Možnost --and-operator je mogoče uporabiti le skupaj z možnostjo --list in argumenti oznak

en: Add and delete actions can not be used together
sl: Dejanj dodajanja in brisanja ni mogoče uporabljati skupaj

en: The --description option can only be used with --add
sl: Možnost --description je mogoče uporabiti le skupaj z --add

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: tag
sl: oznaka

en: Add, remove and list tags
sl: Dodajanje, odstranjevanje in izpisovanje oznak
