tracker master - en to sr translation catalogue (113 entries)

en: unknown time
sr: nepoznato vreme

en: less than one second
sr: manje od jedne sekunde

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
sr:  %2.2dč

en:  %d day |  %d days
sr[0]:  %d dan
sr[1]:  %d dana
sr[2]:  %d dana
sr[3]:  %d dan

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
sr[0]:  %2.2d sat
sr[1]:  %2.2d sata
sr[2]:  %2.2d sati
sr[3]:  %2.2d sat

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
sr[0]:  %2.2d minut
sr[1]:  %2.2d minuta
sr[2]:  %2.2d minuta
sr[3]:  %2.2d minut

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
sr[0]:  %2.2d sekunda
sr[1]:  %2.2d sekunde
sr[2]:  %2.2d sekundi
sr[3]:  %2.2d sekunda

en: Applications
sr: Programi

en: Applications data miner
sr: Kopač podatka programa

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
sr: Zapisnik, 0 = samo greške, 1 = najmanje, 2 = detaljno i 3 = pročišćavanje (zadato=0)

en: Runs until all applications are indexed and then exits
sr: Radi sve dok ne popiše sve programe i zatim izlazi

en: Runs for a specific domain ontology
sr: Radi za posebnom ontologijom domena

en: Displays version information
sr: Ispisuje podatke o izdanju programa

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the application data miner
sr: — pokreće kopača podataka programa

en: Tracker Application Miner
sr: Tragačev kopač programa

en: Indexes information about applications installed
sr: Popišite podatke o instaliranim programima

en: File System
sr: Sistem datoteka

en: File system data miner
sr: Kopač podataka sistema datoteka

en: Log verbosity
sr: Opširnost zapisnika

en: Log verbosity.
sr: Opširan zapisnik.

en: Initial sleep
sr: Početno spavanje

en: Initial sleep time, in seconds.
sr: Početno vreme spavanja, u sekundama.

en: Scheduler priority when idle
sr: Prioritet planera kada miruje

en: The scheduler is the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next. Each application has an associated scheduling policy and priority.
sr: Planer je sastojak jezgra koji odlučuje koji pokrenuti program će biti izvršen od strane procesora kao sledeći. Svaki program ima pridruženu politiku i prioritet zakazivanja.

en: Throttle
sr: Odmeravač

en: Indexing speed, the higher the slower.
sr: Brzina popisivanja, veća manja.

en: Low disk space limit
sr: Ograničenje nedostatka prostora na disku

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
sr: Prag ograničenja prostora na disku u procentima pri kome će popis biti zaustavljen, ili -1 za isključivanje.

en: Crawling interval
sr: Period popisivanja

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
sr: Interval u danima za proveru ažurnosti sistema datoteka u bazi podataka. 0 uvek primorava popisivanje, -1 primorava samo nakon nečistog gašenja, i -2 ga isključuje u celosti.

en: Removable devices’ data permanence threshold
sr: Prag postojanosti podataka uklonjivih uređaja

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
sr: Period u danima nakon koga će datoteke iz uklonjivih uređaja biti uklonjene iz baze podataka ako nisu prikačeni. 0 znači nikada, 365 najviše dozvoljeno.

en: Enable monitors
sr: Uključuje nadgledanje

en: Set to false to completely disable any file monitoring
sr: Poništite izbor da u potpunosti isključite nadgledanje datoteka

en: Enable writeback
sr: Uključi povratno pisanje

en: Set to false to completely disable any file writeback
sr: Poništite izbor da u potpunosti isključite povratno pisanje datoteka

en: Index removable devices
sr: Popisuje uklonjive uređaje

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
sr: Izaberite da uključite popis prikačenih direktorijuma za uklonjive uređaje.

en: Index optical discs
sr: Popisuje optičke diskove

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
sr: Izaberite da uključite popis CD, DVD, i ostalih optičkih medija (ako se uklonjivi uređaji ne popisuju, neće ni optički diskovi)

en: Index when running on battery
sr: Popisivanje pri radu na bateriji

en: Set to true to index while running on battery
sr: Izaberite za popisivanje pri radu na bateriji

en: Perform initial indexing when running on battery
sr: Izvršava početno popisivanje pri radu na bateriji

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
sr: Izaberite za popisivanje pri radu na bateriji samo prvi put

en: Directories to index recursively
sr: Direktorijumi za dubinsko popisivanje

en: List of directories to index recursively, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sr: Spisak direktorijuma koji će biti popisani dubinski. U posebne vrednosti spadaju: &amp;RADNA_POVRŠ, &amp;DOKUMENTI, &amp;PREUZIMANJA, &amp;MUZIKA, &amp;SLIKE, &amp;JAVNO_DELJENJE, &amp;ŠABLONI, &amp;VIDEO. Pogledajte „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ i „$HOME/.config/user-dirs.default“

en: Directories to index non-recursively
sr: Direktorijumi za ne-dubinsko popisivanje

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
sr: Spisak direktorijuma koji će biti popisani bez pregledanja podfascikli. U posebne vrednosti spadaju: &amp;RADNA_POVRŠ, &amp;DOKUMENTI, &amp;PREUZIMANJA, &amp;MUZIKA, &amp;SLIKE, &amp;JAVNO_DELJENJE, &amp;ŠABLONI, &amp;VIDEO. Pogledajte „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ i „$HOME/.config/user-dirs.default“

en: Ignored files
sr: Zanemarene datoteke

en: List of file patterns to avoid
sr: Spisak obrazaca datoteka za izbegavanje

en: Ignored directories
sr: Zanemareni direktorijumi

en: List of directories to avoid
sr: Spisak direktorijuma za izbegavanje

en: Ignored directories with content
sr: Zanemareni direktorijumi sa sadržajem

en: Avoid any directory containing a file blacklisted here
sr: Izbegava svaki direktorijum koji ovde sadrži datoteku na spisku zabrana

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
sr: Početno vreme spavanja u sekundama, 0->1000 (osnovno=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
sr: Radi sve dok ne popiše sva podešena mesta i zatim izlazi

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
sr: Proverava da li je DATOTEKA izbirljiva za iskopavanje na osnovu podešavanja

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Data object “%s” currently exists
sr: Objekat podataka „%s“ trenutno postoji

en: Data object “%s” currently does not exist
sr: Objekat podataka „%s“ trenutno ne postoji

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
sr: Direktorijum je izbirljiv za iskopavanje (zasnovano na pravilima)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
sr: Direktorijum NIJE izbirljiv za iskopavanje (na osnovanu pravila)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
sr: Direktorijum je izbirljiv za iskopavanje (na osnovu sadržaja)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
sr: Direktorijum NIJE izbirljiv za iskopavanje (na osnovu sadržaja)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
sr: Direktorijum je izbirljiv za nadgledanje (na osnovu podešavanja)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
sr: Direktorijum NIJE izbirljiv za nadgledanje (na osnovu podešavanja)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
sr: Datoteka je izbirljiva za nadgledanje (na osnovu podešavanja)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
sr: Datoteka NIJE izbirljiva za nadgledanje (na osnovu podešavanja)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
sr: Datoteka ili direktorijum je izbirljiva za nadgledanje (na osnovu podešavanja)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
sr: Datoteka ili direktorijum NIJE izbirljiva za nadgledanje (na osnovu podešavanja)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
sr: Datoteka je izbirljiva za iskopavanje (zasnovano na pravilima)

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
sr: Datoteka NIJE izbirljiva za iskopavanje (zasnovano na pravilima)

en: Would be indexed
sr: Biće popisano

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: Would be monitored
sr: Biće nadgledano

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
sr: — pokreće tragačevog popisnika

en: Tracker File System Miner
sr: Tragačev kopač sistema datoteka

en: Crawls and processes files on the file system
sr: Popišite i obradite datoteke na sistemu datoteka

en: RSS/ATOM Feeds
sr: RSS/ATOM dovodi

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
sr: Preuzmite RSS/ATOM dovode

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
sr: Dodaj dovod

en: URL
sr: ADRESA

en: Title to use (must be used with --add-feed)
sr: Naslov za korišćenje (koristi se uz „--add-feed“)

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
sr: — pokreće popisnika dovoda

en: Could not establish a connection to Tracker
sr: Ne mogu da uspostavim vezu sa Tragačem

en: No error given
sr: Nije data greška

en: Could not add feed
sr: Ne mogu da dodam dovod

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
sr: Tragačev kopač RSS/ATOM dovoda

en: Fetch RSS/ATOM feeds
sr: Preuzmite RSS/ATOM dovode

en: Extractor
sr: Izvlačivač

en: Metadata extractor
sr: Izvlačivač metapodataka

en: Max bytes to extract
sr: Najveći broj bajtova za izvlačenje

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
sr: Najveći broj UTF-8 bajtova za izvlačenje.

en: Max media art width
sr: Najveća širina medijske sličice

en: Maximum width in pixels for any media art extracted. Anything bigger is resized. Set to -1 to disable saving media art from files. Setting to 0 sets no limit on the media art width.
sr: Najveća širina u tačkicama za izvađenu bilo kakvu medijsku sličicu. Svim većim biće promenjena veličina. Postavite na -1 da isključite čuvanje medijskih sličica iz datoteka. Postavite na 0 da širina medijske sličice bude bez ograničenja.

en: Wait for FS miner to be done before extracting
sr: Čeka na kopača SD-a da završi pre izvlačenja

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
sr: Kada je izabrano, „tragač-izvuci“ će sačekati da „tragačev-kopač-sd“ završi sa popisivanjem pre izvlačenja metapodataka. Ova opcija je korisna na ograničenim okruženjima gde je važno ispisati datoteke što je brže moguće i gde može sačekati na dobavljanje metapodataka.

en: Metadata extraction failed
sr: Izvlačenje metapodataka nije uspelo

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
sr: Nisam pronašao module metapodataka ili izvlačivača za rukovanje ovom datotekom

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
sr: Zapisnik, 0 = samo greške, 1 = najmanje, 2 = detaljno i 3 = pročišćavanje (zadato = 0)

en: File to extract metadata for
sr: Datoteka iz koje izvlačiti metapodatke

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
sr: MIME vrsta za datoteku (ako nije dostavljena, biće pogođena)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
sr: Primorava modul da bude korišćen za izvlačenje (npr. „foo“ za „foo.so“)

en: MODULE
sr: MODUL

en: Output results format: “sparql”, or “turtle”
sr: Format izlaznih rezultata: „sparql“, ili „turtle“

en: Unsupported serialization format “%s”
sr: Nepodržan format serijalizacije „%s“

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
sr: — Izvlači metapodatke datoteke

en: Filename and mime type must be provided together
sr: Naziv datoteke i mime vrsta moraju biti dostavljeni zajedno

en: Tracker Metadata Extractor
sr: Tragačev izvlačivač metapodataka

en: Extracts metadata from local files
sr: Izvucite metapodatke iz mesnih datoteka

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
sr: Isključuje gašenje nakon 30 sekundi neaktivnosti

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
sr: — pokreće tragačevu uslugu povratnog pisanja
