tracker-miners master - en to bg translation catalogue (294 entries)

en: Max bytes to extract
bg: Максимален брой байтове за извличане

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
bg: Максимален брой байтове за извличане от UTF-8.

en: Text file allowlist
bg: Списък с позволени имена на файлове

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
bg: Шаблони за имена на файлове, чието съдържание да се индексира

en: Wait for FS miner to be done before extracting
bg: Изчакване на анализатора на файлови системи да приключи работа, преди да започне извличането

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
bg: Когато е включено, „tracker-extract“ ще изчака „tracker-miner-fs“ да обходи файловите системи, преди да започне извличането на метаданните. Такава настройка е за системи с малко ресурси, когато е важно откриването на файловете да се извърши колкото може по-бързо, а за метаданните може да се изчака.

en: Enable stemmer
bg: Формообразуване

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
bg: Опростяване на думите към корена им. Така се получават повече резултати. Например „пътища“, „попътният“ и „пропътувайки“ съответстват на „път“.

en: Enable unaccent
bg: Изчистване на надредните знаци

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
bg: Преобразуване на буквите с ударения или друг надреден знак към съответстващата им без такива знаци. Например „въ̀лна“ и „вълна̀“ се преобразуват към „вълна“. Така се откриват повече резултати.

en: Ignore numbers
bg: Прескачане на числата

en: If enabled, numbers will not be indexed.
bg: Числата да не се индексират.

en: Ignore stop words
bg: Прескачане на неспецифичните

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
bg: Без индексиране на някои кратки, чести думи, които не предоставят специфичност – напр. „да“, „не“ и др.

en: Initial sleep
bg: Начален интервал за приспиване

en: Initial sleep time, in seconds.
bg: Първоначално време в секунди за приспиване на индексирането.

en: Throttle
bg: Ограничаване

en: Indexing speed, the higher the slower.
bg: Ограничаване на скоростта на индексиране. По-високите стойности водят до по-голямо ограничаване на скоростта.

en: Low disk space limit
bg: Праг на дисковото пространство

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
bg: Праг на дисковото пространство, при който индексирането спира. Стойността „-1“ маха ограничението на прага.

en: Crawling interval
bg: Интервал на индексиране

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
bg: Интервал в дни за проверка на съответствието на файловите системи с базата от индексирани данни. Стойността „0“ позволява проверката по всяко време, „-1“ — само след неочаквано рестартиране на машината, а „-2“ изцяло изключва тези проверки.

en: Removable devices’ data permanence threshold
bg: Запазване на данни за преносими устройства

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
bg: Праг в дни, след който данните за преносими устройства, които не са били монтирани в този период, се изтриват от базата данни.

en: Enable monitors
bg: Включване на следенето

en: Set to false to completely disable any file monitoring
bg: Когато е изключено, следенето на файловете напълно се изключва.

en: Index removable devices
bg: Индексиране на преносимите устройства

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
bg: Когато е включено, папките представляващи монтираните преносими устройства ще се индексират.

en: Index optical discs
bg: Индексиране на оптични дискове

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
bg: Когато е включено, CD, DVD и други оптични медии ще се индексират. Ключът за индексирането на преносимите устройства също трябва да е „true“ (истина)

en: Index when running on battery
bg: Индексиране при захранване от батерии

en: Set to true to index while running on battery
bg: Когато е включено, индексирането ще продължава и при захранване от батерии.

en: Perform initial indexing when running on battery
bg: Първоначално индексиране при захранване от батерии

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
bg: Когато е включено, само първоначалното индексиране ще се извърши и при захранване от батерии.

en: Directories to index recursively
bg: Папки за рекурсивно индексиране

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
bg: Списък с папки за рекурсивно индексиране. Специални стойности са: „&DESKTOP“ (Плот), „&DOCUMENTS“ (Документи), „&DOWNLOAD“ (Свалени), „&MUSIC“ (Музика), „&PICTURES“ (Изображения), „&PUBLIC_SHARE“ (Публични), „&TEMPLATES“ (Шаблони), „&VIDEOS“ (Видео). Вижте „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ и „$HOME/.config/user-dirs.default“.

en: Directories to index non-recursively
bg: Папки за нерекурсивно индексиране

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
bg: Списък с папки за нерекурсивно индексиране. Специални стойности са: „&DESKTOP“ (Плот), „&DOCUMENTS“ (Документи), „&DOWNLOAD“ (Свалени), „&MUSIC“ (Музика), „&PICTURES“ (Изображения), „&PUBLIC_SHARE“ (Публични), „&TEMPLATES“ (Шаблони), „&VIDEOS“ (Видео). Вижте „/etc/xdg/user-dirs.defaults“ и „$HOME/.config/user-dirs.default“.

en: Index applications installed on the system
bg: Индексиране на информация за инсталираните програми

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
bg: Когато това е включено, анализаторът за файлови системи ще търси файлове във формат „.desktop“ в стандартните по XDG папки за системни и потребителски данни.

en: Ignored files
bg: Прескачани файлове

en: List of file patterns to avoid
bg: Списък с шаблони за имена на файловете, които да не се индексират

en: Ignored directories
bg: Прескачани папки

en: List of directories to avoid
bg: Списък с шаблони за имена на папките, които да не се индексират

en: Ignored directories with content
bg: Папки за прескачане заради съдържание

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
bg: Списък с шаблони за имена на файлове, които карат съдържащата ги папка, да не се индексира

en: less than one second
bg: под секунда

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
bg:  %d д

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
bg:  %2.2d ч

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
bg:  %2.2d м

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
bg:  %2.2d с

en:  %d day |  %d days
bg[0]:  %d ден
bg[1]:  %d дни

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
bg[0]:  %2.2d час
bg[1]:  %2.2d часа

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
bg[0]:  %2.2d минута
bg[1]:  %2.2d минути

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
bg[0]:  %2.2d секунда
bg[1]:  %2.2d секунди

en: Operation not supported
bg: Неподдържана операция

en: Cookie not recognized to resume paused miner
bg: Несъвпадаща бисквитка, затова анализаторът на пауза не може да продължи

en: Pause application and reason match an already existing pause request
bg: Пауза на приложението с причина, съвпадаща с вече съществуваща заявка за пауза

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
bg: Първоначално време преди събуждане на процеса в секунди в интервала [0; 1000]. Стандартно е „15“.

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
bg: Изпълнение докато всички настроени местоположения се индексират

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
bg: Проверка дали ФАЙЛът подлежи на индексиране според настройките

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Runs for a specific domain ontology
bg: Изпълнение за специфична онтология

en: Avoids changes in the filesystem
bg: Без промени на файловата система

en: Displays version information
bg: Извеждане на информацията за версията

en: Data object “%s” currently exists
bg: Съществува обект с данни „%s“

en: Data object “%s” currently does not exist
bg: Не съществува обект с данни „%s“

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
bg: Папката НЕ подлежи на индексиране (според филтрите)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
bg: Файлът НЕ подлежи на индексиране (според филтрите)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
bg: Файлът НЕ подлежи на индексиране (скрит файл)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
bg: Файлът НЕ подлежи на индексиране (не е в папка за индексиране)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
bg: Родителската папка „%s“ НЕ подлежи на индексиране (според филтрите)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
bg: Родителската папка „%s“ НЕ подлежи на индексиране (скрит файл)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
bg: Родителската папка „%s“ НЕ подлежи на индексиране (според филтрите за съдържанието)

en: Directory is eligible to be indexed
bg: Папката подлежи на индексиране

en: File is eligible to be indexed
bg: Файлът подлежи на индексиране

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
bg: — стартиране на индексирането

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
bg: Добавяне на емисия

en: URL
bg: АДРЕС

en: Title to use (must be used with --add-feed)
bg: Използвано заглавие (изисква и опцията „--add-feed“)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
bg: Изброяване на емисиите

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
bg: Изтриване на емисия

en: Could not establish a connection to Tracker
bg: Не може да се установи връзка с основния процес на индексирането

en: No error given
bg: Не е дадена грешка

en: Could not add feed
bg: Не може да се добави емисия

en: Could not remove feed
bg: Емисията не може да се изтрие

en: Could not list feeds
bg: Емисиите не може да се изброят

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
bg: — стартиране на индексирането на емисии

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
bg: — стартиране на посредника за индексирането

en: Metadata extraction failed
bg: Неуспешно извличане на метаданни

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
bg: Няма модул, който може да извлече данни или метаданни от този файл

en: File to extract metadata for
bg: Файл, за който да се извлекат метаданните

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
bg: Вид по MIME на файла (ако не е зададен, ще се отгатне)

en: MIME
bg: ВИД_ПО_MIME

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
bg: Изрично задаване на модул за извличането (напр. „foo“ за „foo.so“)

en: MODULE
bg: МОДУЛ

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
bg: Формат на изхода: „sparql“, „turtle“ или „json-ld“

en: FORMAT
bg: ФОРМАТ

en: Unsupported serialization format “%s”
bg: Неподдържан формат за сериализация „%s“

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
bg: — извличане на метаданните на файла

en: Filename and mime type must be provided together
bg: Името на файла и вида по MIME трябва да се дадат заедно

en: Unavailable
bg: Липсва

note: generic
en: Initializing
bg: Инициализиране

en: Processing…
bg: Обработка…

en: Fetching…
bg: Получаване…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
bg: Нерекурсивно индексиране на папка „%s“

en: Crawling recursively directory “%s”
bg: Рекурсивно индексиране на папка „%s“

en: Paused
bg: На пауза

en: Idle
bg: Бездействие

en: Follow status changes as they happen
bg: Проследяване на промяната на състоянието

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
bg: Следене на промените в базата от данни в реално време (напр. добавянето на файлове или други ресурси)

en: List common statuses for miners
bg: Извеждане на общото състояние на анализиращите процеси

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
bg: Пауза на анализатор (трябва да използвате и опцията „--miner“)

en: REASON
bg: ПРИЧИНА

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
bg: Пауза на анализатор докато извикващия го процес е активен или подновен (трябва да използвате и опцията „--miner“)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
bg: Продължаване на работата на анализатор (трябва да използвате и опцията „--miner“)

en: COOKIE
bg: БИСКВИТКА

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
bg: Анализатор, на който да се прати „--resume“ или „--pause“. Може да ползвате суфикси като „Files“ (файлове) или „Applications“ (програми)

en: MINER
bg: АНАЛИЗАТОР

en: List all miners currently running
bg: Извеждане на всички анализатори работещи в момента

en: List all miners installed
bg: Извеждане на всички инсталирани анализатори

en: List pause reasons
bg: Извеждане на причините за паузата

en: List all Tracker processes
bg: Извеждане на всички процеси по индексирането

en: Use SIGKILL to stop all miners
bg: Спиране на всички анализатори със сигнал SIGKILL

en: APPS
bg: ПРОГРАМИ

en: Use SIGTERM to stop all miners
bg: Спиране на всички анализатори със сигнал SIGTERM

en: Starts miners
bg: Стартиране на анализаторите

en: Could not get status from miner: %s
bg: Състоянието на анализатора не може да се получи : %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
bg: остава: %s

en: unknown time left
bg: остава: неизвестно време

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
bg: ПАУЗА

en: Not running or is a disabled plugin
bg: Приставката не работи в момента или е изключена за постоянно

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
bg: Анализаторът не може да се постави на пауза. Не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
bg: Опит за пауза на анализатор „%s“ със следната причина: „%s“

en: Could not pause miner: %s
bg: Анализаторът не може да се постави на пауза: %s

en: Cookie is %d
bg: Бисквитката е %d

en: Press Ctrl+C to stop
bg: Натиснете „Ctrl+C“ за спиране

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
bg: Работата на анализатора не може да се поднови, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
bg: Опит за подновяване на работата на анализатора „%s“ с бисквитка %d

en: Could not resume miner: %s
bg: Работата на анализатора не може да се поднови: %s

en: Done
bg: Готово

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
bg: Анализаторите не може да се изброят, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
bg[0]: Открит е %d инсталиран анализатор
bg[1]: Открити са %d инсталирани анализатори

en: Found %d miner running | Found %d miners running
bg[0]: Открит е %d стартиран анализатор
bg[1]: Открити са %d стартирани анализатори

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
bg: Не може да се получат подробни данни за паузата, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: No miners are running
bg: Никой анализатор не работи в момента

note: Display states
en: Miners
bg: Анализатори

en: Application
bg: Програма

en: Reason
bg: Причина

en: No miners are paused
bg: Никои анализатори не са спрени

en: Could not get SPARQL connection
bg: Не може да се установи връзка за SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
bg: Следене за промени по базата от данни

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
bg: Пропуснати са всички свойства „nie:plainTextContent“

en: Common statuses include
bg: Чести състояния са

en: Could not get status, manager could not be created, %s
bg: Състоянието не може да се получи, не може да се създаде управление на процесите: %s

en: Could not get display name for miner “%s”
bg: Името на анализатора „%s“ не може да се получи

en: You can not use miner pause and resume switches together
bg: Опциите за пауза и възобновяване на работата на анализаторите са несъвместими

en: You must provide the miner for pause or resume commands
bg: Трябва да укажете кой анализатор да се постави на пауза или да се възобнови работата му

en: You must provide a pause or resume command for the miner
bg: Трябва да укажете команда за пауза или възобновяване на работата на анализатора

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
bg: Опциите „--kill“ и „--terminate“ са несъвместими

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
bg[0]: Открит е %d ид.пр.…
bg[1]: Открити са %d ид.пр.…

en: Found process ID %d for “%s”
bg: Открит е процес %d отговарящ на командата „%s“

en: Starting miners…
bg: Стартиране на анализаторите…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
bg: Анализаторите и управлението не може да се стартират: %s

en: perhaps a disabled plugin?
bg: възможна причина е спряна приставка

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
bg: Без аргументи се извежда състоянието на анализаторите

en: Unrecognized options
bg: Непознати опции

en: Could not get D-Bus connection
bg: Не може да се установи връзка с D-BUS

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
bg: Не може да се създаде посредник през D-Bus към „tracker-store“

en: Could not run tracker-extract:
bg: Процесът за извличане „tracker-extract“ не може да се стартира:

en: Adds FILE as an indexed location
bg: Добавяне на ФАЙЛа към индексираните местоположения

en: Removes FILE from indexed locations
bg: Изваждане на ФАЙЛа от индексираните местоположения

en: Makes indexing recursive
bg: Рекурсивно индексиране

en: “%s” is not a directory
bg: „%s“ не е папка

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
bg: Ползвайте точно една от опциите „--add“ и „--remove“

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
bg: Опциите „--add“ и „--remove“ са несъмвестими

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
bg: Опцията „--recursive“ изисква „--add“

en: Path
bg: Път

en: Recursive
bg: Рекурсивно

en: Please specify one or more locations to index.
bg: Укажете поне едно местоположение за индексиране.

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
bg: Извеждане на пълните пространства от имена (т.е. да не се ползват съкращенията „nie:title“, а пълните адреси)

en: Show plain text content if available for resources
bg: Извеждане на неформатиран текст, ако такъв е наличен

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
bg: Аргументът да се тълкува не като име на ФАЙЛ, а катоl IRI (интернационализиран идентификатор на ресурс) — напр. <file:///път/към/някой/файл.txt>

en: Output results as RDF in Turtle format
bg: Извеждане на резултатите като RDF във формат „Turtle“

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
bg: Свойство в RDF, което да се интерпретира като адрес — напр. „nie:url“)

en: Unable to retrieve namespace prefixes
bg: Префиксите за пространствата от имена не може да се получат

en: No namespace prefixes were returned
bg: Не са върнати никакви префикси за пространствата от имена

en: Results
bg: Резултати

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: Querying information for entity
bg: Заявка за информация за обекта

en: Unable to retrieve URN for URI
bg: Името на ресурса (urn) не може да се получи от идентификатора му (uri)

en: Unable to retrieve data for URI
bg: Не може да се получат данни от идентификатора на ресурса (uri)

en: No metadata available for that URI
bg: Липсват метаданни за идентификатора на ресурса (uri)

en: Could not get eligible status:
bg: Не може да се получи подходящо състояние:

en: Could not kill process %d — “%s”
bg: Процес %d не може да се убие — „%s“

en: Killed process %d — “%s”
bg: Процес %d е убит — „%s“

en: Remove filesystem indexer database
bg: Изтриване на индекса за файловата система

en: Remove RSS indexer database
bg: Изтриване на индекса за емисии по RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
bg: Изтриване на данните в индекса за файла, при папка се трие рекурсивно

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
bg: Изтриване…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
bg: Данните в индекса за файла са изтрити и той подлежи на повторно индексиране.

en: Search for files
bg: Търсене за файлове

en: Search for folders
bg: Търсене за папки

en: Search for music files
bg: Търсене за музикални файлове

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
bg: Търсене за музикални албуми (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
bg: Търсене за музикални изпълнители (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for image files
bg: Търсене за файлове-изображения

en: Search for video files
bg: Търсене за видео файлове

en: Search for document files
bg: Търсене за файлове-документи

en: Search for software (--all has no effect on this)
bg: Търсене за софтуер (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
bg: Търсене за категории софтуер (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
bg: Търсене за емисии по RSS (опцията „--all“ не влияе върху това)

en: Limit the number of results shown
bg: Брой резултати за показване

en: Offset the results
bg: Брой резултати за прескачане

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
bg: Условията за изразите да се свързват с „ИЛИ“ вместо стандартното „И“

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
bg: Извеждане на имената на ресурсите (urn) за резултатите (не се отнася за „--music-albums“, „--music-artists“, „--feeds“, „--software“, „--software-categories“)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
bg: Извеждане и на липсващите попадения (т.е. включване и на носителите, и дяловете, които не са монтирани)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
bg: Без извеждане на откъси от резултатите. Те се показват само за някои категории, напр. документи, музика…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
bg: Изключване на пълнотекстовото търсене. Автоматично включва и „--disable-snippets“

en: Disable color when printing snippets and results
bg: Без цвят при извеждането на резултатите и откъсите от тях

en: search terms
bg: търсени думи

en: EXPRESSION
bg: ИЗРАЗ

en: Could not get search results
bg: Резултатите от търсенето не може да се получат

en: No files were found
bg: Не са открити файлове

en: Files
bg: Файлове

en: No artists were found
bg: Не са открити изпълнители

en: Artists
bg: Изпълнители

en: No music was found
bg: Не е открита музика

en: Albums
bg: Албуми

en: No feeds were found
bg: Не са открити емисии

en: Feeds
bg: Емисии

en: No software was found
bg: Не са открити програми

en: Software
bg: Програми

en: No software categories were found
bg: Не са открити категории програми

en: Software Categories
bg: Категории програми

en: No results were found matching your query
bg: Заявката не даде резултати

en: Show statistics for current index / data set
bg: Извеждане на статистика за индексите/съхранените данни

en: Could not get Tracker statistics
bg: Не може да се получи статистика за Tracker

en: No statistics available
bg: Липсва статистика

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
bg: Статистика:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
bg: Няма

en: Could not get basic status for Tracker
bg: Не може да се установи състоянието на основния процес на индексирането

en: Message
bg: Съобщение

en: Currently indexed
bg: Индексиране

en: %d file | %d files
bg[0]: %d файл
bg[1]: %d файла

en: %d folder | %d folders
bg[0]: %d папка
bg[1]: %d папки

en: Remaining space on database partition
bg: Оставащо място върху дяла с базата от данни

en: Data is still being indexed
bg: Данните все още се индексират

en: Estimated %s left
bg: Остава %s

en: All data miners are idle, indexing complete
bg: Всички анализатори бездействат, индексирането завърши

en: %d recorded failure | %d recorded failures
bg[0]: %d записана грешка
bg[1]: %d записани грешки

en: No reports found
bg: Не са открити доклади

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
bg: Извеждане на всички етикети (и прилагане на ФИЛТРи, ако са указани. Филтрите се комбинират винаги с логическо „ИЛИ“)

en: FILTER
bg: ФИЛТЪР

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
bg: Извеждане на всички файлове с определен етикет (използва се само с опцията „--list“)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
bg: Добавяне на етикет (ако няма ФАЙЛове, ЕТИКЕТът не се прилага към никой файл)

en: TAG
bg: ЕТИКЕТ

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
bg: Изтриване на етикет (ако няма ФАЙЛове, ЕТИКЕТът се изтрива от всички файлове)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
bg: Описание на етикет (може да се използва само с „--add“)

en: STRING
bg: НИЗ

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
bg: Комбиниране на условията за търсене чрез „И“, а не с „ИЛИ“ (което е стандартно)

en: FILE…
bg: ФАЙЛ…

en: FILE [FILE…]
bg: ФАЙЛ [ФАЙЛ…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
bg: ВНИМАНИЕ: Достигнат е максималният брой връщани резултати. В базата от данни има още съвпадения, които не са показани тук

en: Could not get file URNs
bg: Не може да се получат имената на ресурсите (urn) на файловете

en: Could not get files related to tag
bg: Не може да се получат файловете с определен етикет

en: Could not get all tags in the database
bg: Не може да се получат всички етикети в базата от данни

en: No files have been tagged
bg: На нито един файл не е присвоен етикет

en: Could not get files for matching tags
bg: Не може да се получат файловете с определен етикет

en: No files were found matching ALL of those tags
bg: Няма файлове със всички зададени етикети

en: Could not get all tags
bg: Не може да се получат всички етикети

en: No tags were found
bg: Не са открити никакви етикети

en: Tags (shown by name)
bg: Етикети (подреждане по име)

en: No files were modified
bg: Не са променяни файлове

en: Files do not exist or aren’t indexed
bg: Файловете не съществуват или не са индексирани

en: Could not add tag
bg: Не може да се добави етикет

en: Tag was added successfully
bg: Успешно добавяне на етикети

en: Could not add tag to files
bg: Не може да се добавят етикети към файловете

en: Tagged
bg: С етикет

en: Not tagged, file is not indexed
bg: Без етикет, файлът не е индексиран

en: Could not get tag by label
bg: Не може да се получи етикет по име

en: No tags were found by that name
bg: Няма етикети с това име

en: None of the files had this tag set
bg: Никой от файловете не е с този етикет

en: Could not remove tag
bg: Етикетът не може да се изтрие

en: Tag was removed successfully
bg: Успешно премахване на етикет

en: Untagged
bg: Без етикет

en: File not indexed or already untagged
bg: Файлът не е индексиран или е без етикети

en: The --list option is required for --show-files
bg: Опцията „--show-files“ изисква опцията „--list“

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
bg: Опцията „--and-operator“ може да се използва само с опцията „--list“ и аргументи-етикети

en: Add and delete actions can not be used together
bg: Не може едновременно да се трие и добавя

en: The --description option can only be used with --add
bg: Опцията „--description“ изисква опцията „--add“

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
bg: Подробност на журнални съобщения: „0“ (само грешки), „1“ (минимална), „2“ (подробна) и „3“ (най-подробна). Стандартно е „0“.

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
bg: Без спиране след 30 секунди бездействие

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
bg: — стартиране на пакетния запис
