Tracker - en to ca translation catalogue (112 entries)

en: unknown time
ca: temps desconegut

en: less than one second
ca: menys d'un segon

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
ca:  %2.2d h

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
ca:  %2.2d m

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
ca:  %2.2d s

en:  %d day |  %d days
ca[0]:  %d dia
ca[1]:  %d dies

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
ca[0]:  %2.2d hora
ca[1]:  %2.2d hores

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
ca[0]: %2.2d minut
ca[1]: %2.2d minuts

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
ca[0]:  %2.2d segon
ca[1]:  %2.2d segons

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Applications data miner
ca: Extractor de dades d'aplicacions

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
ca: Registre, 0 = només errors, 1 = mínim, 2 = detallat i 3 = depuració (predeterminat=0)

en: Runs until all applications are indexed and then exits
ca: Executa fins que totes les aplicacions s'hagen indexat i aleshores ix

en: Runs for a specific domain ontology
ca: Executa per una ontologia de domini específic

en: Displays version information
ca: Mostra la informació de la versió

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the application data miner
ca: — inicia l'extractor de dades d'aplicacions

en: Tracker Application Miner
ca: Extractor de dades d'aplicacions del Tracker

en: Indexes information about applications installed
ca: Indexa informació sobre les aplicacions instal·lades

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: File system data miner
ca: Extractor de dades de fitxers del sistema

en: Log verbosity
ca: Detall del registre

en: Log verbosity.
ca: Detall del registre.

en: Initial sleep
ca: Temps d'espera inicial

en: Initial sleep time, in seconds.
ca: Temps d'espera inicial, en segons.

en: Scheduler priority when idle
ca: Prioritat del planificador quan està inactiu

en: The scheduler is the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next. Each application has an associated scheduling policy and priority.
ca: El planificador és el component principal que decideix quina serà la següent aplicació que s'executarà a la CPU. Cada aplicació té associada una política i prioritat de planificació.

en: Throttle
ca: Accelerador

en: Indexing speed, the higher the slower.
ca: Velocitat de la indexació, com més alta més lenta.

en: Low disk space limit
ca: Límit d'espai de disc mínim

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
ca: Llindar d'espai de disc, en percentatge, en el qual s'atura la indexació, o -1 per desactivar-ho.

en: Crawling interval
ca: Interval d'indexació

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
ca: Interval, en dies, per comprovar si el sistema de fitxers està actualitzat a la base de dades. El 0 força la indexació en qualsevol moment, el -1 la força només després d'aturades incorrectes i el -2 la desactiva completament.

en: Removable devices’ data permanence threshold
ca: Llindar de permanència de les dades de dispositius extraïbles

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
ca: Llindar, en dies, després del qual els fitxers dels dispositius extraïbles se suprimiran de la base de dades si no s'han muntat. 0 significa mai i el 365 és el màxim.

en: Enable monitors
ca: Habilita els monitors de seguiment

en: Set to false to completely disable any file monitoring
ca: Establiu a «false» (fals) per desactivar completament qualsevol tipus de seguiment de canvis als fitxers

en: Enable writeback
ca: Habilita la reescriptura

en: Set to false to completely disable any file writeback
ca: Establiu a «false» (fals) per desactivar completament qualsevol reescriptura de fitxer

en: Index removable devices
ca: Indexa els dispositius extraïbles

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
ca: Establiu a «true» (cert) per activar la indexació de directoris muntats de dispositius extraïbles.

en: Index optical discs
ca: Indexa els discs òptics

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
ca: Establiu «true» (cert) per activar la indexació de CD's, DVD's i dispositius òptics en general (si els dispositius extraïbles no s'indexen, tampoc s'indexaran els discs òptics)

en: Index when running on battery
ca: Indexa quan s'estiga utilitzant la bateria

en: Set to true to index while running on battery
ca: Establiu «true» (cert) per indexar quan s'estiga utilitzant la bateria

en: Perform initial indexing when running on battery
ca: Realitza la indexació inicial quan s'estiga utilitzant la bateria

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
ca: Establiu «true» (cert) per indexar, només la primera vegada, quan s'estiga utilitzant la bateria

en: Directories to index recursively
ca: Directoris que s'han d'indexar de forma recursiva

en: List of directories to index recursively, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ca: Llista de directoris a indexar de forma recursiva, els valors especials inclouen: &amp;ESCRIPTORI, &amp;DOCUMENTS, &amp;BAIXADES, &amp;MÚSICA, &amp;IMATGES, &amp;PÚBLIC, &amp;PLANTILLES i &amp;VÍDEOS. Vegeu /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
ca: Directoris a indexar de manera no recursiva

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
ca: Llista de directoris a indexar sense inspeccionar les subcarpetes, els valors especials inclouen: &amp;ESCRIPTORI, &amp;DOCUMENTS, &amp;BAIXADES, &amp;MÚSICA, &amp;IMATGES, &amp;PÚBLIC, &amp;PLANTILLES i &amp;VÍDEOS. Vegeu /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
ca: Fitxers a ignorar

en: List of file patterns to avoid
ca: Llista de patrons de noms de fitxer que s'han d'ignorar

en: Ignored directories
ca: Directoris a ignorar

en: List of directories to avoid
ca: Llista de directores que s'han d'ignorar

en: Ignored directories with content
ca: Directoris amb contingut a ignorar

en: Avoid any directory containing a file blacklisted here
ca: Evita qualsevol directori que continga un fitxer d'esta llista negra

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
ca: Temps d'espera inicial (en segons), entre 0 i 1000 (predeterminat =15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
ca: Executa fins que totes les ubicacions configurades s'hagen indexat i aleshores ix

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
ca: Comprova si, segons la configuració, s'han d'extreure les dades del FITXER

en: FILE
ca: FITXER

en: Data object “%s” currently exists
ca: L'objecte de dades «%s» ja existeix

en: Data object “%s” currently does not exist
ca: L'objecte de dades «%s» encara no existeix

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
ca: Es poden fer extraccions de dades del directori (basant-se en les regles)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
ca: No es poden fer extraccions de dades del directori (basant-se en les regles)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
ca: Es poden fer extraccions de dades del directori (basant-se en els continguts)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
ca: No es poden fer extraccions de dades del directori (basant-se en els continguts)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
ca: Es pot fer el seguiment del directori (basant-se en les configuracions)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
ca: No es pot fer el seguiment del directori (basant-se en les configuracions)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
ca: Es pot fer el seguiment del fitxer (basant-se en les configuracions)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
ca: No es pot fer el seguiment del fitxer (basant-se en les configuracions)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
ca: Es pot fer el seguiment del fitxer o del directori (basant-se en les configuracions)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
ca: No es pot fer el seguiment del fitxer o del directori (basant-se en les configuracions)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
ca: Es poden fer extraccions de dades del fitxer (basant-se en les regles)

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
ca: No es poden fer extraccions de dades del fitxer (basant-se en les regles)

en: Would be indexed
ca: S'indexaria

en: Yes
ca: Sí

en: Would be monitored
ca: Se'n faria un seguiment

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
ca: — inicia l'indexador del Tracker

en: Tracker File System Miner
ca: Extractor de dades dels fitxers del sistema del Tracker

en: Crawls and processes files on the file system
ca: Indexa i processa fitxers del sistema de fitxers

en: RSS/ATOM Feeds
ca: Canals RSS/ATOM

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
ca: Recull canals RSS/ATOM

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
ca: Afig canal

en: Title to use (must be used with --add-feed)
ca: Títol a utilitzar (s'ha d'utilitzar amb «--add-feed»)

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
ca: — inicia l'indexador de canals

en: Could not establish a connection to Tracker
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el Tracker

en: No error given
ca: No s'ha rebut cap error

en: Could not add feed
ca: No s'ha pogut afegir el canal

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
ca: Extractor de dades de canals RSS/ATOM del Tracker

en: Fetch RSS/ATOM feeds
ca: Recull canals RSS/ATOM

en: Metadata extractor
ca: Extractor de metadades

en: Max bytes to extract
ca: Bytes màxims que s'extrauran

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
ca: Nombre màxim de bytes UTF-8 que s'extrauran.

en: Max media art width
ca: Amplària màxima dels medis

en: Maximum width in pixels for any media art extracted. Anything bigger is resized. Set to -1 to disable saving media art from files. Setting to 0 sets no limit on the media art width.
ca: L'amplària màxima, en píxels, de qualsevol medi que s'extregui. Qualsevol medi més gran es redimensiona. Establiu-ho a -1 per desactivar el desament dels medis des dels fitxers. Si s'estableix a 0 no es limita l'amplària dels medis.

en: Wait for FS miner to be done before extracting
ca: Espera que l'extractor del sistema de fitxers acabe abans de l'extracció

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
ca: Si és «true» (cert), el tracker-extract esperarà que el tracker-miner-fs acabe la indexació abans d'extreure metadades. Esta opció és útil en entorns restringits quan és important llistar els fitxers ràpidament i es pot esperar per obtindre les metadades més tard.

en: Metadata extraction failed
ca: Ha fallat l'extractor de metadades

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
ca: No s'han trobat mòduls de metadades o extractors per gestionar este fitxer

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
ca: Registre, 0 = només errors, 1 = mínim, 2 = detallat i 3 = depuració (predeterminat = 0)

en: File to extract metadata for
ca: Fitxer del qual extreure'n les metadades

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
ca: Tipus MIME per al fitxer (s'intentarà esbrinar si no es proporciona)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
ca: Força l'ús d'un mòdul per extreure dades (p. ex. «imatges» per «imatge.jpg»)

en: MODULE
ca: MÒDUL

en: Output results format: “sparql”, or “turtle”
ca: Els resultats d'eixida de format: "«SPARQL», o «tortuga»

en: Unsupported serialization format “%s”
ca: Format de serialització no compatible «%s»

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
ca: — Extreu les metadades del fitxer

en: Filename and mime type must be provided together
ca: S'ha de proporcionar alhora el nom de fitxer i el tipus MIME

en: Tracker Metadata Extractor
ca: Extractor de metadades Tracker

en: Extracts metadata from local files
ca: Extreu metadades dels fitxers locals

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
ca: Inhabilita l'aturada després de 30 segons d'inactivitat

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
ca: — inicia el servei d'escriptura del Tracker
