tracker master - en to eu translation catalogue (301 entries)

en: Max bytes to extract
eu: Gehieneko byte kopurua erauzteko

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
eu: UTF-8 kodeketaren gehieneko byte kopurua erauzteko.

en: Text file allowlist
eu: Testu-fitxategiko onartze-zerrenda

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
eu: Indexatu behar diren testu soiliko dokumentuen fitxategi-izenen ereduak

en: Wait for FS miner to be done before extracting
eu: Itxaron fitxategi-sistemaren biltzaileari erauzi aurretik.

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
eu: TRUE (egia) gisa ezartzean 'tracker-extract' prozesua 'tracker-miner-fs' amaitu arte zain egongo da metadatuak erauzi aurretik. Aukera hau erabilgarria da murriztutako inguruetan, garrantzitsua baita ahalik eta azkarren fitxategiak zerrendatzea eta itxaroten egon daiteke metadatuak geroago lortzeko.

en: Enable stemmer
eu: Gaitu erro-bilaketa

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
eu: Sinplifikatu hitzak haien errora emaitza gehiago lortzeko. Adibidez, “basamortua“ eta “basapiztia“ “basa“ gisa

en: Enable unaccent
eu: Gaitu azenturik gabe

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
eu: Itzuli azentuak dituzten karaktereak dagokien azenturik gabeko karakteretara. Adib. “Idéa” terminotik “Idea“ terminora bat-etortzea hobetzeko.

en: Ignore numbers
eu: Ez ikusi egin zenbakiei

en: If enabled, numbers will not be indexed.
eu: Gaituta dagoenean zenbakiak ez dira indexatuko.

en: Initial sleep
eu: Hasierako pausa

en: Initial sleep time, in seconds.
eu: Hasierako pausaren iraupena, segundotan.

en: Throttle
eu: Bizkortzailea

en: Indexing speed, the higher the slower.
eu: Indexatzearen abiadura, altuagoa motelagoa.

en: Low disk space limit
eu: Diskoaren lekuaren beheko muga

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
eu: Diskoaren lekuaren atalasea ehunekotan indexatzea pausatzeko, edo -1 desgaitzeko.

en: Crawling interval
eu: Indexazioaren bitartea

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
eu: Fitxategi-sistema datu-basean eguneratuta dagoen edo ez begiratzeko bitartea (egunetan). 0 balioak indexazioa edozer unetan egitea bultzatzen du, -1 balioak ordenagailua gaizki itzalitakoan, eta -2 balioak erabat desgaitzen du.

en: Removable devices’ data permanence threshold
eu: Gailu aldagarrien datuak gordetzeko muga

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
eu: Gailu aldagarriko fitxategiak datu-basetik ezabatuko dira ez bada mugaren (egunetan) barruan muntatzen. 0 balioak 'inoiz ere ez' adierazten du, balio handiena 365.

en: Enable monitors
eu: Gaitu monitoreak

en: Set to false to completely disable any file monitoring
eu: Ezarri FALSE (faltsua) gisa edozer fitxategi monitorizatzea erabat desgaitzeko

en: Index removable devices
eu: Indexatu gailu aldagarriak

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa muntatutako gailu aldagarrien direktorioak indexatzeko.

en: Index optical discs
eu: Indexatu disko optikoak

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa CDak, DVDak eta euskarri optiko orokorrak indexatzeko (gailu aldagarriak ez badira indexatuko, disko optikoak ere ez dira indexatuko)

en: Index when running on battery
eu: Indexatu bateriarekin lanean ari denean

en: Set to true to index while running on battery
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa indexatzeko bateriarekin lanean ari denean

en: Perform initial indexing when running on battery
eu: Landu hasierako indexazioa bateriarekin lanean ari denean

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa bateriarekin lanean ari denean indexatzean, baina soilik aurreneko aldiz

en: Directories to index recursively
eu: Direktorioak errekurtsiboki indexatzeko

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
eu: Errekurtsiboki indexatuko diren direktorioen zerrenda. Balio bereziak: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults eta $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
eu: Direktorioak indexatzeko (ez-errekurtsiboki)

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
eu: Azpikarpetak aztertu gabe indexatuko diren direktorioen zerrenda. Balio bereziak: ’&DESKTOP’, ’&DOCUMENTS’, ’&DOWNLOAD’, ’&MUSIC’, ’&PICTURES’, ’&PUBLIC_SHARE’, ’&TEMPLATES’, ’&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults eta $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
eu: Baztertutako fitxategiak

en: List of file patterns to avoid
eu: Fitxategien ereduen zerrenda saihesteko

en: Ignored directories
eu: Baztertutako direktorioak

en: List of directories to avoid
eu: Direktorioen zerrenda saihesteko

en: Ignored directories with content
eu: Baztertutako direktorioak edukiekin

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
eu: Saihestu hemen blokeatutako fitxategi bat duen edozein direktorio

en: Cookie not recognized to resume paused miner
eu: 'Cookie'a ez da ezaguna pausatutako biltzaileak jarraitzeko

en: Pause application and reason match an already existing pause request
eu: Aplikazioa eta pausuaren zergatia pausatzeko eskaera bati dagokio

en: less than one second
eu: segundo bat baino gutxiago

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
eu:  %de

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
eu:  %2.2do

en:  %d day |  %d days
eu[0]:  egun %d
eu[1]:  %d egun

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
eu[0]:  ordu  %2.2d
eu[1]:  %2.2d ordu

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
eu[0]:  minutu %2.2d
eu[1]:  %2.2d minutu

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
eu[0]:  segundo %2.2d
eu[1]:  %2.2d segundo

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
eu: Hasierako pausaren iraupena (segundotan). 0 -> 1000 (lehenetsia=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
eu: Konfiguratutako kokaleku guztiak indexatu arte exekutatzen da, eta gero irten egiten da

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
eu: FITXATEGIA indexatzeko hautagaia den egiaztatzen du konfigurazioaren arabera

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Runs for a specific domain ontology
eu: Domeinu zehatzaren ontologia batentzako exekutatzen du

en: Avoids changes in the filesystem
eu: Saihestu fitxategi-sistemaren aldaketak

en: Displays version information
eu: Bertsioari buruzko informazioa bistaratzen du

en: Data object “%s” currently exists
eu: “%s” objektuaren datuak badaude

en: Data object “%s” currently does not exist
eu: “%s” objektuaren datuak ez daude

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
eu: Direktorioa EZ da hautagaia indexatua izateko (iragazkietan oinarrituta)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
eu: Fitxategia EZ da hautagaia indexatua izateko (iragazkietan oinarrituta)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
eu: Fitxategia EZ da hautagaia indexatua izateko (ezkutuko fitxategia)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
eu: Fitxategia EZ da hautagaia indexatua izateko (ez da indexatutako karpeta)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
eu: “%s” direktorio gurasoa EZ da hautagaia indexatua izateko (iragazkietan oinarrituta)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
eu: “%s” direktorio gurasoa EZ da hautagaia indexatua izateko (ezkutuko fitxategia)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
eu: “%s” direktorio gurasoa EZ da hautagaia indexatua izateko (eduki-iragazkietan oinarrituta)

en: Directory is eligible to be indexed
eu: Direktoria indexatua izateko hautagaia da

en: File is eligible to be indexed
eu: Fitxategia indexatua izateko hautagaia da

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
eu: — abiarazi tracker-en indexatzailea

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
eu: Gehitu jarioa

en: URL
eu: URLa

en: Title to use (must be used with --add-feed)
eu: Titulua (--add-feed aukerarekin erabili)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
eu: Zerrendatu jarioak

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
eu: Ezabatu jarioa

en: Could not establish a connection to Tracker
eu: Ezin izan da Tracker-ekin konektatu

en: No error given
eu: Ez da errorerik eman

en: Could not add feed
eu: Ezin izan da jarioa gehitu

en: Could not remove feed
eu: Ezin izan da jarioa kendu

en: Could not list feeds
eu: Ezin izan dira jarioak zerrendatu

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
eu: — abiarazi jarioen indexatzailea

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
eu: — abiarazi aztarnariaren indize-proxya

en: Metadata extraction failed
eu: Huts egin du metadatuak erauztean

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
eu: Ez da metadatuen edo erauzlearen modulurik aurkitu fitxategi hau kudeatzeko

en: File to extract metadata for
eu: Fitxategia metadatuak erauzteko

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
eu: Fitxategiaren MIME mota (ez bada ematen, asmatu egingo da)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
eu: Behartu modulu bat erabiltzera erauzteko (adib. “lelo” erabili “lelo.so” adierazteko)

en: MODULE
eu: MODULUA

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
eu: Irteerako emaitzaren formatua: “sparql”, “turtle” edo “json-ld”

en: FORMAT
eu: FORMATUA

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
eu: Socket fitxategiaren deskriptorea parez pareko komunikaziorako

en: Unsupported serialization format “%s”
eu: “%s” serializazio-formatua onartu gabe

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
eu: — Erauzi fitxategiaren metadatuak

en: Filename and mime type must be provided together
eu: Fitxategia eta MIME mota elkarrekin eman behar dira

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
eu: Erregistroa: 0 = erroreak soilik, 1 = gutxienekoa, 2 = xehea eta 3 = arazketa (lehenetsia=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
eu: Desgaitu itzaltzea 30 segundotako inaktibitatearen ondoren

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
eu: — abiarazi atzerapeneko idazketa zerbitzua

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

note: generic
en: Initializing
eu: Hasieratzen

en: Processing…
eu: Prozesatzen…

en: Fetching…
eu: Eskuratzen…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
eu: “%s” direktorio bakarra indexatzen

en: Crawling recursively directory “%s”
eu: “%s” direktorioa errekurtsiboki indexatzen

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Idle
eu: Inaktiboa

en: Follow status changes as they happen
eu: Jarraitu egoeraren aldaketak gertatzen diren heinean

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
eu: Ikusi datu-basearen aldaketak denbora errealean (adibidez, gehitzen diren baliabideak edo fitxategiak)

en: List common statuses for miners
eu: Zerrendatu biltzaileen egoera arruntak

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
eu: Pausatu biltzaile bat (hau --miner aukerarekin erabili behar duzu)

en: REASON
eu: ZERGATIA

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
eu: Pausatu biltzaile bat deitutako prozesua bizirik dagoen bitartean, edo jarraitu arte (hau --miner aukerarekin erabili behar duzu)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
eu: Jarraitu biltzaile bat (hau --miner aukerarekin erabili behar duzu)

en: COOKIE
eu: COOKIEA

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
eu: Biltzailea --resume edo --pause aukerarekin erabiltzeko (atzizkiak erabil ditzakezu, adib. Fitxategiak edo Aplikazioak)

en: MINER
eu: BILTZAILEA

en: List all miners currently running
eu: Zerrendatu unean exekutatzen ari diren biltzaile guztiak

en: List all miners installed
eu: Zerrendatu instalatutako biltzaile guztiak

en: List pause reasons
eu: Zerrendatu pausatzearen zergatiak

en: List all Tracker processes
eu: Zerrendatu Tracker prozesu guztiak

en: Use SIGKILL to stop all miners
eu: Erabili SIGKILL biltzaile guztiak gelditzeko

en: APPS
eu: APLIKAZIOAK

en: Use SIGTERM to stop all miners
eu: Erabili SIGTERM biltzaile guztiak gelditzeko

en: Starts miners
eu: Abiarazi biltzaileak

en: Could not get status from miner: %s
eu: Ezin izan da biltzailearen egoera lortu: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
eu: %s falta

en: unknown time left
eu: denbora ezezaguna falta da

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
eu: PAUSATUTA

en: Not running or is a disabled plugin
eu: Ez da exekutatzen ari, edo desgaitutako plugin bat da

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
eu: Ezin izan da biltzailea pausatu. Ezin izan da kudeatzailea sortu: %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
eu: “%s” biltzailea pausatzea saiatzen“%s” zergatiarekin

en: Could not pause miner: %s
eu: Ezin izan da biltzailea pausatu: %s

en: Cookie is %d
eu: Cookie-a %d da

en: Press Ctrl+C to stop
eu: Sakatu Ctrl+C gelditzeko

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
eu: Ezin izan da biltzailea jarraitu. Ezin izan da kudeatzailea sortu: %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
eu: '%s' biltzailea %d cookie-arekin jarraitzen saiatzen

en: Could not resume miner: %s
eu: Ezin izan da biltzailea jarraitu: %s

en: Done
eu: Eginda

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
eu: Ezin izan dira biltzaileak zerrendatu. Ezin izan da kudeatzailea sortu: %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
eu[0]: Instalatutako biltzaile %d aurkituta
eu[1]: Instalatutako %d biltzaile aurkituta

en: Found %d miner running | Found %d miners running
eu[0]: Instalatutako biltzaile %d exekutatzen
eu[1]: Instalatutako %d biltzaile exekutatzen

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
eu: Ezin izan dira pausaren xehetasunak aztertu. Ezin izan da kudeatzailea sortu: %s

en: No miners are running
eu: Ez da biltzailerik exekutatzen ari

note: Display states
en: Miners
eu: Biltzaileak

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Reason
eu: Arrazoia

en: No miners are paused
eu: Ez dago biltzailerik pausatuta

en: Could not get SPARQL connection
eu: Ezin izan da SPARQL konexioa eskuratu

en: Now listening for resource updates to the database
eu: Datu-basearen baliabide-eguneratzeei adi orain

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
eu: All nie:plainTextContent propietateei ez ikusi egiten zaie

en: Common statuses include
eu: Egoera arruntak hauek dira

en: Could not get status, manager could not be created, %s
eu: Ezin izan da egoera lortu. Ezin izan da kudeatzailea sortu: %s

en: Could not get display name for miner “%s”
eu: Ezin izan da “%s” biltzailearen bistaratzeko izena eskuratu

en: You can not use miner pause and resume switches together
eu: Ezin duzu biltzailerik pausatzea eta jarraitzea aldi berean txandakatu

en: You must provide the miner for pause or resume commands
eu: Biltzailea eman behar duzu pausatzeko edo jarraitzeko komandoan

en: You must provide a pause or resume command for the miner
eu: Pausatzeko edo jarraitzeko komandoa eman behar duzu biltzailearentzako

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
eu: Ezin dituzu --kill eta --terminate argumentuak batera erabili

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
eu[0]: PID %d aurkitu da…
eu[1]: %d PID aurkitu dira…

en: Found process ID %d for “%s”
eu: “%2$s“(r)en %1$d ID prozesua aurkitu da

en: Starting miners…
eu: Biltzaileak abiatzen…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
eu: Ezin izan dira biltzaileak abiarazi. Ezin izan da kudeatzailea sortu: %s

en: perhaps a disabled plugin?
eu: agian desgaitutako plugin bat?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
eu: Ez bada argumenturik ematen, datuen biltzaileen egoera erakutsiko da.

en: Unrecognized options
eu: Aukera ezezagunak

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: daemon
eu: daemona

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
eu: Abiarazi, gelditu, berrabiarazi eta zerrendatu edukia indexatzen dituzten daemonak

en: Could not get D-Bus connection
eu: Ezin izan da D-Bus konexioa lortu

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
eu: Ezin izan da tracker biltegirako D-Bus proxya sortu

en: Could not run tracker-extract:
eu: Ezin izan da 'tracker-extract' exekutatu:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: extract
eu: erauzi

en: Extract metadata from a file
eu: Erauzi metadatuak fitxategi batetik

en: Adds FILE as an indexed location
eu: FITXATEGIA gehitzen du indexatutako kokaleku gisa

en: Removes FILE from indexed locations
eu: FITXATEGIA indexatutako kokalekuetatik kentzen du

en: Makes indexing recursive
eu: Indexatzea errekurtsibo bihurtzen du

en: “%s” is not a directory
eu: “%s” ez da direktorio bat

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
eu: --add edo --remove eman behar dira

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
eu: --add eta --remove ezin dira elkarrekin erabili

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
eu: --recursive aukerak --add behar du

en: Path
eu: Bide-izena

en: Recursive
eu: Errekurtsiboa

en: Please specify one or more locations to index.
eu: Zehaztu indexatuko den kokaleku bat edo gehiago.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: index
eu: indexatu

en: Index content using the Tracker filesystem miner
eu: Indexatu edukia Tracker-en fitxategi-sistemen biltzailea

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
eu: Erakutsi izen-espazio osoa (adib. ez erabili nie:title, erabili URL osoak)

en: Show plain text content if available for resources
eu: Erakutsi testu soileko edukia baliabideentzako eskuragarri egonez gero

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
eu: Fitxategi-izen bat bilatu beharrean, tratatu FILE argumentuak benetako IRI gisa (adib. <file:///path/to/some/file.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
eu: Erakutsi emaitzak RDF gisa Turtle formatuan

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
eu: URL gisa erabiliko den RDF propietatea (adibidez “nie:url”)

en: Error message
eu: Errore-mezua

en: Unable to retrieve URN for URI
eu: Ezin da URIaren URNa eskuratu

en: Unable to retrieve data for URI
eu: Ezin da URIaren daturik eskuratu

en: No metadata available for that URI
eu: Ez dago URIaren meta-daturik eskuragarri

en: Could not get eligible status:
eu: Ezin izan da eskuratu hautagaitasun-egoera:

en: Retrieve all information available for a certain file
eu: Eskuratu fitxategi jakin baterako dagoen informazio guztia

en: Could not kill process %d — “%s”
eu: Ezin izan da %d — “%s” prozesua hil

en: Killed process %d — “%s”
eu: %d — “%s” prozesua hilda

en: Remove filesystem indexer database
eu: Kendu fitxategi-sitemaren indexatzailearen datu-basea

en: Remove RSS indexer database
eu: Kendu RSS indexatzailearen datu-basea

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
eu: Ezabatu fitxategi bati buruzko indexatutako informazioa, errekurtsiboki funtzionatzen du direktorioentzako

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
eu: Ezabatzen…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
eu: Fitxategi honen indexatutako datuak ezabatu egin dira eta berriro indexatuko dira.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: reset
eu: berrezarri

en: Reset the index and configuration
eu: Berrezarri indizea eta konfigurazioa

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
eu: Bilatu TERMINOAK parametroarekin bat datorren edukia, motaren arabera edo mota guztietan.

en: Search for files
eu: Bilatu fitxategiak

en: Search for folders
eu: Bilatu karpetak

en: Search for music files
eu: Bilatu abestiak

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
eu: Bilatu album musikalak (--all ez dio honi eragiten)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
eu: Bilatu artista musikalak (--all ez dio honi eragiten)

en: Search for image files
eu: Bilatu irudiak

en: Search for video files
eu: Bilatu bideoak

en: Search for document files
eu: Bilatu dokumentuak

en: Search for software (--all has no effect on this)
eu: Bilatu softwareak (--all ez dio honi eragiten)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
eu: Bilatu softwareen kategoriak (--all ez dio honi eragiten)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
eu: Bilatu jarioak (--all ez dio honi eragiten)

en: Limit the number of results shown
eu: Mugatu erakutsitako emaitzen kopurua

en: Offset the results
eu: Desplazatu emaitzak

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
eu: Erabili OR (edo) bilaketako terminoetan AND (lehenetsia) ordez

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
eu: Erakutsi emaitzen URNak (ez die --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories argumentuei aplikatzen)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
eu: Itzuli bat ez datozen guztiak ere (adib. desmuntatutako bolumenak)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
eu: Desgaitu kode-zatiak emaitzekin erakustea. Hau soilik kategoria batzuetan erakusten da, adib. Dokumentuak, Musika…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
eu: Desgaitu testu osoen bilaketa. --disable-snippets inplikatzen du

en: Disable color when printing snippets and results
eu: Desgaitu kolorea kode-zatiak eta emaitzak erakustean

en: search terms
eu: bilaketaren terminoak

en: TERMS
eu: TERMINOAK

en: Could not get search results
eu: Ezin izan dira bilaketaren emaitzak eskuratu

en: No files were found
eu: Ez da fitxategirik aurkitu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: No artists were found
eu: Ez da artistarik aurkitu

en: Artists
eu: Artistak

en: No music was found
eu: Ez da abestirik aurkitu

en: Albums
eu: Albumak

en: No feeds were found
eu: Ez da jariorik aurkitu

en: Feeds
eu: Jarioak

en: No software was found
eu: Ez da softwarerik aurkitu

en: Software
eu: Softwarea

en: No software categories were found
eu: Ez da softwareen kategoriarik aurkitu

en: Software Categories
eu: Softwareen kategoriak

en: No results were found matching your query
eu: Ez da zure kontsultarekin bat datorren emaitzarik aurkitu

en: Results
eu: Emaitzak

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: search
eu: bilatu

en: Search for content by type or across all types
eu: Bilatu motaren arabera edo mota guztietan

en: Show statistics for current index / data set
eu: Erakutsi uneko indizearen/bildutako datuen estatistikak

en: EXPRESSION
eu: ADIERAZPENA

en: Could not get Tracker statistics
eu: Ezin izan da Tracker-en estatistikarik eskuratu

en: No statistics available
eu: Ez dago estatistikarik eskuragarri

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
eu: Estatistikak:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
eu: Bat ere ez

en: Could not get basic status for Tracker
eu: Ezin izan da Tracker-en egoera lortu: %s

en: Message
eu: Mezua

en: Currently indexed
eu: Unean indexatutakoa

en: %d file | %d files
eu[0]: Fitxategi %d
eu[1]: %d fitxategi

en: %d folder | %d folders
eu[0]: Karpeta %d
eu[1]: %d karpeta

en: Remaining space on database partition
eu: Datu-basearen partizioan geratzen den lekua

en: Data is still being indexed
eu: Datuak oraindik indexatzen ari dira

en: Estimated %s left
eu: Gutxi gorabehera %s falta da

en: All data miners are idle, indexing complete
eu: Datuen biltzaile guztiak inaktibo daude, indexatzea amaituta

en: %d recorded failure | %d recorded failures
eu[0]: Erregistratutako hutsegite %d
eu[1]: Erregistratutako %d hutsegite

en: No reports found
eu: Ez da txostenik aurkitu

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: status
eu: egoera

en: Provide status and statistics on the data indexed
eu: Eman indexatutako datuen egoera eta estatistikak

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
eu: Zerrendatu etiketa guztiak (IRAGAZKIA erabili zehazten bada: IRAGAZKIA-k beti OR logikoa darabil)

en: FILTER
eu: IRAGAZKIA

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
eu: Erakutsi etiketa bakoitzari esleitutako fitxategiak (--list aukerarekin soilik erabili)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
eu: Gehitu etiketa bat (ez bada FITXATEGIA erabiltzen, ETIKETA ez da inolako fitxategirekin esleituko)

en: TAG
eu: ETIKETA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
eu: Ezabatu etiketa bat (ez bada FITXATEGIA erabiltzen, ETIKETA fitxategi guztietatik kenduko da)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
eu: Etiketaren azalpena (--add aukerarekin soilik erabili)

en: STRING
eu: KATEA

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
eu: Erabili AND (eta) terminoak bilatzeko OR-en (lehenetsia) ordez

en: FILE…
eu: FITXATEGIA…

en: FILE [FILE…]
eu: FITXATEGIA [FITXATEGIA…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
eu: OHARRA: mugara iritsi da, hemen zerrendatu ez diren elementu gehiago daude datu-basean

en: Could not get file URNs
eu: Ezin izan da fitxategiaren URNrik eskuratu

en: Could not get files related to tag
eu: Ezin izan dira etiketarekin zerikusia duten fitxategirik eskuratu

en: Could not get all tags in the database
eu: Ezin izan dira datu-baseko etiketa guztiak eskuratu

en: No files have been tagged
eu: Ez da fitxategirik etiketatu

en: Could not get files for matching tags
eu: Ezin izan da etiketekin bat datozen fitxategirik eskuratu

en: No files were found matching ALL of those tags
eu: Ez da etiketa horiekin guztiekin bat datorren fitxategirik aurkitu

en: Could not get all tags
eu: Ezin izan dira etiketa guztiak eskuratu

en: No tags were found
eu: Ez da etiketarik aurkitu

en: Tags (shown by name)
eu: Etiketak (izenaren arabera erakutsita)

en: No files were modified
eu: Ez da fitxategirik aldatu

en: Files do not exist or aren’t indexed
eu: Fitxategiak ez dira existitzen, edo ez daude indexatuta

en: Could not add tag
eu: Ezin izan da etiketa gehitu

en: Tag was added successfully
eu: Etiketa ongi gehitu da

en: Could not add tag to files
eu: Ezin izan da etiketa fitxategiei gehitu

en: Tagged
eu: Etiketatuta

en: Not tagged, file is not indexed
eu: Ez da etiketatu, fitxategia ez dago indexatuta

en: Could not get tag by label
eu: Ezin izan da etiketarik eskuratu

en: No tags were found by that name
eu: Ez da etiketarik aurkitu izen horren arabera

en: None of the files had this tag set
eu: Ez dago etiketa hau duen fitxategirik

en: Could not remove tag
eu: Ezin izan da etiketa kendu

en: Tag was removed successfully
eu: Etiketa ongi kendu da

en: Untagged
eu: Etiketa kenduta

en: File not indexed or already untagged
eu: Fitxategia indexatu gabe, edo jadanik etiketa gabe

en: The --list option is required for --show-files
eu: --list aukera behar da --show-files aukerarekin

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
eu: --and-operator aukera soilik --list aukerarekin eta etiketaren argumentuarekin erabil daiteke

en: Add and delete actions can not be used together
eu: Gehitu eta ezabatu ekintzak ezin dira batera erabili

en: The --description option can only be used with --add
eu: --description aukera soilik --add aukerarekin erabil daiteke

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: tag
eu: etiketa

en: Add, remove and list tags
eu: Gehitu, kendu eta zerrendatu etiketak
